BIJBLAD behoorende tot de ALRMAABSCHE COURANT van Zondag den 23 September 1800. GEMEENTERAAD. Zitting van den 19 September 1860 No. 20. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heer T. L. Koorn. De vergadering geopend zijndeworden 1. de notulen der vorige vergadering gelezen en met eene kleine wijziging goedgekeurd. 2. Wordt door den Voorzitter medegedeeld, de inkomst der ver ordening tot heffing en invordering van schoolgelden en derzelver voorloopige verzending tot onderzoek aan de commissie van financiën. Voor kennisgeving aangenomen. Daarna zijn gelezen 3. Eene missive van H.II. Qedep. Staten, ten geleide van het goedgekeurde besluit der onderhandsohe verhuring van een locaal aan E. Woll'schlager. Mede voor kennisgeving aangenomen. Rapporten van de commissie van financien 4 en 5. op do begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voorl861. 6. op de begrooting van de Stads Apotheek voor 1861. 7. u n tr het Mann. en Vrouw. Gasthuis voor 1861. 8. n het voorstel betreffende de uitbetaling van het tractement van den overleden commies Peperkamp. Allen ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 9. Missive van de commissie voor de verordeningen waarop straf is bedreigdten geleide van eene gewijzigde ontwerp-verordening van polieie op de stratenwegenpleinen en wateren der gemeente. Waarop gelijk besluit als boven is gevallen. Van Burgemeester en Wethouders. 10. Voorstel tot de jaarlijksehe bladverkoopdat dadelijk is be handeld en waartoe is besloten. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden op de loopende diensttot voorziening in het benoodigd onderhoud van den Mun- nikenweg. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 12. Mededeeling dat door het polderbestuur van den Heer Hugo Waard de huur is opgezegd van de kamer op het Raadhuistot dus verre bij dat bestuur voor zijne vergaderingen in gebruik. Voor kennisgeving aangenomen. 13. Mededeeling van de onderhandelingen omtrent het herstel van den Erieschen weg en deszelfs onderhoudmet een bepaald voorstel deswege, in verband met den aanleg van eenen straat weg door den H. H. Waard. 14. Voordragt van concept-adressen tot verkrijging van esne Rijks- en Provinciale subsidie voor de kosten van den aanleg van dien weg. Nadat alvorens op N°. 13 tot de ter lezing ligging voor de leden besloten wasis echter bij de behandeling van N°. 14op een daartoe strekkend voorstel goedgevondende bij de beide num mers aangewezen stukkentot een bepaald onderzoekte stellen in handen eener speciale commissie en zijn daartoe benoemd de Heeren v. d. Drift, Verhoe ff, de Dieu Fontein V'erschuirde Lange en Vonk. 15. Berigt op het verzoek van O. van der Tandbetreffende de aanbouw van eene loods of schuur op een eigen erfaan het Lut- tik Oudorpdoch tegen een gebouw der gemeente. 16. Idem op het verzoek van W. F. Stoel, om vergunning tot gebruik van gemeentegrond. Beide ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 17. Kennisgeving van de bestaande vacature van de betrekking van stads horologiemaker, bonevens eenige mededeelingen omtrent den aard en omvang dier betrekking. 18. Eene missive van H.H. Diakenen der Herv. gemeenteom nadere inlichtingen ten aanzien van_de wijze waarop de Diaconie de benoodigde^geneesmiddelenten behoeve van hare armenuit de Stads Apotheektegen betalingzou kunnen verkrijgen. Beide de Nos. 17 en 18 gerenvoijeerd aan de commissie van financiën 19. Adres van C. Croll q.q.houdende verzoek om afschrijving van plaatselijke directe belasting op den aanslag van wijlen C. Kroon. Aan Burg. en Weth. om daarop later gelijktijdig met andere ge lijksoortige verzoeken\ te dienen van berigt. 20. Verzoek van P. B. Kraakmanom verhooging zijner wedde als ambtenaar ter secretarie. 21. Idem van D. Kloosterboerom, ontheffing voor de helft van zijnen aanslag op de honden. Beide Nos. 20 en 21 om berigt aan Burg. en Weth. 22. Idem van D. Bosman en Zoonom ook voor de steenkolen, in hunne fabriek gebezigd wordendegelijke vrijstelling van ge meentebelasting als voor den turf te mogen erlangen. Aan den Heer Controleur der plaatselijke middelen om berigt. 23. Idem van J. M. van der Hoeff, om ontheffing van haren aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1861. Gelijk besluit als bij No. 19. 24. Idem van F. A. Hueseom begiftigd te worden met de be trekking van stads horologiemaker. Aan Burg. en Weth.ten einde daarop, bij eene latere aanbeve ling regard te kunnen slaan. 25. Adres van F. Vester, zich beklagende over zijns inziens on beleefde handelingen van den Burgemeester', ten opzigte van zijn persoon. Ter inzage voor de leden op de secretarie nedergelegd. Vervolgens is beraadslaagd over de navolgende beschreven punten 26. Over de door Burg. en Weth. voorgedragen plannen, betref fende de daarstelling en inrigting van de voor het openbaar lager onderwijs benoodigde schoollocalen. Tot nader onderzoek en het doen van een bepaald voorstelge steld in handen eener speciale commissiewaartoe benoemd zijn de Heeren Vonkde Dieu Fontein Verschuirv. d. Sluijs Veer Verhoeff en de Lange. 27. Over het voorstel tot amotie van den stal bij de kazerne uitkomende aan den Koningsweg. Ingevolge het voorstel besloten. 28. Over het voorstel van den Heer Vonk, betreffende het adres van den Heer F. M. van de Velde. In overeenstemming met het voorstel, besloten daarop het berigt van den Heer Controleur der plaatselijke middelen intewinnen. 29. Over de verrekening der brandingsuren van de stedelijke ver lichting met de gazfabriek. In deliberatie gehouden, tot nadat aan den Raad nog eenige nadere bepaalde inlichtingen zullen zijn verstrekt. 30. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM8. COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 5