ALKMAARSCKE COURANT IN". 411. I8CM». r Tweeenzestigste Jaargang. Zondag 30 September. ©Stcfcclijfeech ©uersigt. ff' «v.# ©ftictccl (Öcbcdtc. den 27 Sept.'im. A. MACLAINE PONT. BINNENLAND. BUITENLAND. 7T-ÏV0' w.; f Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, naar aanleiding eener bij hen ontvangen uitnoodiging van den Heer Commissaris des Konings in deze provincieter kennis van de belanghebbenden; Dat de milicienszoodra zij gepasporteerd zijnde bertiegdhcid hebben om zich te ontdoen van de militaire goederenwelke door hen van hunne korpsen zijn medegenomen en waarvan zij door verrekening eigenaars zijn geworden. Alkmaar Burgemeester en Wethouders voornoemd, den 14 Sept. 'i860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding eener bij hen ontvangen missive van den heer Commissaris des Konings in deze provincie, ter kennis van de belanghebbenden: Dat te rekenen van den 1 October aanstaandevoor een vrij wil li" 'engagement bij het regement veldartillerie, zoo voor eiken recruutals milicienzal worden tegoed gedaan vijf en negentig gulden, waarvan, wegens handgeld of premie, aan den aangewor- vene zal worden uitbetaald tachtig gulden. Alkmaar Burgemeester en Wethouders voornoemd, Be Secretaris SPANJAARDT. Den 20 is prins Hendrik te Luxemburg aangekomen, om een nieuw kabinet zamentestellcn, hebbende liet ministerie Simons zijn ontslag genomen.- Den 21 en 22 isin tegenwoordigheid van s Konings commissaris in Friesland, opliet eiland Schiermonnikoog, de voltooiiing der op kosten van den nieuwen eigenaarden heer mr E J Bank te Amsterdam, ondernomen bedijking, door veie feestelijkheden gevierd.— Den 22 kwam prins George van Pruissen te 's Ilage en nam zijnen intrek in het hotel Paulezden 2b be zocht hij Amsterdam.Den 22arriveerden ter reede van Vlissingen het Engelsche linieschip S. George en het stoomschip Emerald en den volgenden dag passeerden het kon. stoomjagt Victoria en Al- hert en 5 andere stoomschepen gaande naar Antwerpen.— Den 21 verbrandde te Wormerveer de chocolademolen van den heer Boon, werd te Dordrecht, door B. en W„ hot bouwen eener tweede ar menschool besteed aan J. Begens en Zoon aldaar voor 21,bib, en te Rotterdam in het bijzijn van den Koningde Pensen van Oranje en Frederik en de ministers, liet standbeeld van Tollens, m het Park, plegtig onthuld, waarbij door 260 zangersondersteund door het muziekcorps van het corps grenadiers en jagers onder directie van den heer Verhulst, eene feestcantate van don lieer Bo- gaers werd uitgevoerd. Z. M. wijdde daarna de nieuwe brug over de Oude haven in, welke den naam van Koningsbrug•ontving en koerde met de prinsen naar de residentie terug. Iu het gebouw der Yacht-club had een dejeuner van 250 couverts plaats.— Le heer de Kemvenaer heeft zijn ontslag genomen als lid der 2° Kamer voor het district Tielde heeren Birks en Wijbenga zijn wegens onregelmatigheden bij de verkiezingen, voorloopig niet als leden toe- gelaten. In het adres van antwoord op de troonrede, den 2/ met lig. st. goedgekeurd, wordt aangedrongen op de indiening van wetten op de schutterijen, op het middelbaar en hooger onderwijs, tot herziening van het belastingstelsel, op de verantwoording van 's rijks geldmiddelen, op het beleid der regering in W. Indie en op de tusschenkomst der wet voor de koloniale financiën— Den 26 is de algemeene tentoonstelling der Holl. maatschappij van land.- bouw te Gouda geopend; de stad is feestelijk met vlaggen versierd. Te Scheveningen worden door de aanzienlijkste inwoners pogingen aangewendom die plaats van de residentie afteseheiden. Engeland. In den nacht van 1617 is de eerste afdeeling vrijwilligers voor Garribaldisterk 200 manaan boord van het stoomschip Melazza gegaan, om regtstreeks naar Napels te ver trekken den 19 zouden 900 andere volgen.— Uit Canada ver neemt men, dat de Oranjemannen (destrengProtestantschepartij) te Toronto, Kingston, Belleville en Coburg demonstration hebben willen doen bij de komst van den prins van IVaks. De hertog van Newcastledie den prins vergezeltdeed daarop bekend ma ken, dat als de gemaakte plannen niet opgegeven werden Kingston niet zoude bezocht worden. Toen nu bij de landingsplaats genoemde lieden met hunne banieren aanwezig waren en eerebogen hadden opgerigt, heeft de prins buiten de stad eenige uren gewacht en daarop de reis naar Belleville voortgezet, maar is daar evenmin geland. Te Coburg is de toeleg verijdeld en te Toronto meende de prins den 7 op de geruststelling van liet hoofd van hot ge meentebestuur mede geen bezwaar te ontmoeten echter waren hier en daar dergelijke eerebogen en zinnebeelden opgerigt en werd de hertog van Newcastle met een vlag van de Oranjepartij m het gezigt "eslagem De prins weigerde daarop den mayor en den raad te ontvangen en toen men hem den volgenden dagter kerkgaande, met zijn rijtuig door zulk ecu boog wilde trekken, moest zijn koetsier met de zweep dit beletten. Op een brief van het gemeen tebestuur ter verontschuldiging aan Newcastleis het echter bij den prins toegelaten. Toen laatstgenoemde over den spoorweg .een uitstapje deed, is hij onwillens door 3 zoodanige bogen ge reden weike over den weg waren gemaakt. Overigens is dc prins luisterrijk ontvangen en door de leden van het Parlement begroet en was de stad 's avonds na zijne komst prachtig geïllumineerd. Don 11 is de prins bij de watervallen van den Niagara aangeko men, die des nachts ter zijner eere met Bengaalsch vuur werden verlichtden 15 zoude de koorddanser Blondin weder op een koord over dezelve heen loopen.— PrinsAlfred, tweede zoon van 1I.M., adelborst op het fregat Euryalusis den 24 Julij in de Kaapstad aangekomen en met levendige geestdrift ontvangenmet den gou verneur heeft liij de voornaamste districten der kolonie bezocht. 1\r A N K.R IJ KDo Siècle en de Ojoinion nationale hebben eene in schrijving willen openen tot oprigting van een monument voor de F lotteonlangs op Sicilië gesneuveld, maar wegeus den tegenstand der redering dat plan opgegeven.— De Sardinische minister Nigra te Parijs heeft den heer Thouvenel eene vertrouwelijke nota over handigd waarin het bezetten der Marken als het eenige middel wordt beschouwdom eene botsing tusschen de Garribaldianen en de Eransche troepen te voorkomen.Den 16 overleed te Parijs de hertogin van Alba, zustor der Keizerin.— Den 15 is het kei zerlijk eskader van Ajaecio naar Algiers vertrokkente Port Ma- hon gingen H. II. M. M., aan wal om de Spaansche Koningin te begroetendeze nog niet aangekomen zijnde lieten zij oen brief voor H. M. achter. Den 17 kwamen de Keizer en de Keizerin te Algiers', waar de Beij van Tunis zich bevond en de broeder van den Keizer van Marocco verwacht werd. De Beij heeft den Kei zer de orde van den Nichan in diamanten opgedragen en weder- keerig het grootkruis van het Legioen van eer bekomen. Weder naar Marseille teruggekeerdkwamen H. H. M. M. den 21 te Per- pio-nan.— De geestelijkheid te Parijs heeft een adres aan den Paus oeteekènd, ter betuiging barer diepe droefheid over de laatste ge beurtenissen in zijne staten.- Te Toulon is bevel ontvangen om toe bereidselen te malceu tot het inschepen van een groot aantal troepen. Kerkelijke Staat. Bij den slag van Castelficardo hebben zich van de Pausselijke troepen de Duitsche dapper gekwetendo Ier- sche minder goed en de Italiaansche dienst geweigerd de sterke positien der Piemontezen zijn 3 malen aangevallen— Den genl. Fanti heeft zich te Macerata met den genl. Cialdini vereenigd. De jagers van den Tiber rukten den 21 Yiterbo binnen; de stad ge raakte in opstand en verjoeg de bezetting. Onder kolonel Massi hebben zij ook Castellana bezet en het kasteel genomen. Kaptein Bucci is te Toscanella aangekomen en aldaar vernemende, dat de Eranschen Corneto ontruimd hadden, heeft hij ook die plaats bezet. De bezetting van S. Leo heeft zich, na eenige uren te zijn bescho ten onvoorwaardelijk overgegeven. De mobiele kolouno onder be vel van lirignone heeft 500 gevangenen gemaakt.Nadat het be legeringspark door de Sardinische schepen aan wal en in het kamp voor Ancona was overgebragt, is die vesting den 18, door 6 sche pen "edurende 9 uren beschotenwelk vuur door de citadel be antwoord werd. Den 23 werd een der forten weder met grof geschut beschoten cn zijn te middernacht de loopgraven geopend. Do voor stad buiten de Porte- Pia is na een kort gevecht vermeesterd.- De genl. de Goyon heeft troepen naar Corneto en de Napelsche gren zen gezonden. Pontecorvo is op nieuw door de Pausselijke troepen bezet.- - Men verzekert, dat de Paus van Frankrijk het verdrijven der Sardiniers uit zijne staten heeft gevorderd, met bedreiging an ders Rome te zullen verlaten. Napels. In het officiële blad is een brief van Garribaldi aan den advocaat Brusco geplaatst, meldende, dat hij wel persoonlijke gevoelens wil opofferen, maar nooit tot eene verzoening geraken met graaf Cavour, //die eëne Italiaansche provincie heeft verkocht. De ministershierover even als het gematigd deel der bevolking verstoord, hebben hun ontslag genomen; de heer Conferti is belast met de zamenstelling van een nieuw kabinet. Alexander Dumas, de bekende Fransohe schrijveris benoemd tot directeur der mu sea te Napels en der opgraviugen te Pompcï en Herculanum.— Garribaldi heeft de Sardinische constitutie voor Napels afgekondigd, zonder den tijd der invoering te bepalen. Na de prodictatuur op gedragen te hebben aan den genl. Sirtori, hij naar, Paler mo vertrokken, vergezeld van eenige Mazzinisten. MazzM bevindt zieh te Napels.— De bemanning der vloot is geheplyer- Rfï^, loopen.De nieuwe gouverneurs der provinciën veroorloven; zi_ vele willekeurige handelingen, door liet afzetten en aanstellen. vwK magistraten en regters.— De kardinaal aartsbisschop van Napels 'fc!>

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 1