GEMEENTERAAD. ARROADISSEMEATS REGTBAAK. KVATOAGEREGT. BURGERLIJKE STA AD. Napels. De Beijersche troepen moeten de Garribalclianenbij hunne onderneming tegen Capua, groot verlies hebben toegebragt. Den 21 heeft eene deputatie der revolutionaire partij Garribaldi herinnerd aan zijne belofte, om te Rome de eenheid van Italië te proclamerenten gevolge daarvan is het ministerie van den 8 ge vallen en een nieuw bewindgeheel in rooden zinbenoemd op een betoog van het stedelijk bestuur van Napels, heeft Garribaldi het echter eenigzins gewijzigd.Hij heeft bij dekreet nationale belooningen toegekendo. a. aan de naastbestaanden van den persoondie indertijd een aanslag op het leven van den Koning heeft gepleegden bij dagorder de komst der Piemontesche troepen aangekondigd.De markies Bella heeft zijn ontslag ge nomen als gezant van Garribaldi te Parijs. Men verneemtdat door het Departement Allernaar der Neder- landsche Maatschappij tot bevordering van Nijverheid is benoemd eene subcommissieter bevordering der algemeene nationale ten toonstelling in 1861 te Haarlemdoor gemelde maatschappij te houdenen dat leden dier subcommissie zijnde heeren A. Hal der Hz. te BeverwijkpresidentHend. Coster Hsz. te Alkmaar secretaris, J. IIïbinlc, J. F. II int zenJ. Krabbendam Hz. en T. II. de Lange te Alkmaar, benevens de heer Wc. Itezelman te Winkelbij welke heeren programma's dier tentoonstelling en de noodige inlichtingen te bekomen zijn, Zitting van den 3 October 1860, No. 21. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heer J. Helling. Na de opening der vergadering worden 1. de notulen der 'vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen: 2. Rapport van "de commissie van financien op de voorgestelde verordeningen tot heffing en invordering van schoolgelden. 3. Rapport van ais boven op het voorstel tot het vcrleenen van pensioen aan A. Schilling. I. Idem van dezelfde commissie op de voorgestelde uitgave van f 25,— voor buitengewone schrijfloonen. 5. Bcrigt van Burg. en Wetli. op het verzoek van P. B. Kraakman om verhooging zijner jaarwedde. Allen ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 6. Voordragt van dezelfden ombehoudens nadere regularisatie voorloopig gemagtigd te worden tot het doen van betalingen, op buitengewone behoeften van de loopeude dienst. Aan de commissie van financiën om berigt en raad. 7. Missive vau dezelfdenten geleide eener aanbevelinglijst voor de vakante betrekking van commies bij de plaatselijke middelen. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 8. Voorstel van dezelfdentot het alsnog betaalbaar stellen eener coupon groot 20,ten laste der gemeentedoch die niet ten bepaalden tijd ter betaling is aangeboden. Gerenvoijeerd aan de commissie van financien om berigt en raad. 9. Voorstel van als bovenbetrekkelijk de invoering van liet lager onderwijs op den voet der wet. Ter lezing voor de leden op de secretarie gedeponeerd. 10. De Voorzitter deelt mede de inkomst der begrooting van de dienstdoende Schutterij voor 1861 en dcrzclver rekening over 1859, en wordt daarop tot de verzending aan de commissie van financien tot onderzoek en om berigt besloten. II. Adres van P. E. Krijt, te Alkmaar, 12. n a J. van Eijk, mede aldaar, 13. A. Bellinger, te Leijden, 14. n n P. Bezaante Alkmaarallen verzoekende om tot stads horologiemaker te worden benoemdmitsgaders 15. Een adres van L. Schouten, en 16. n van Mejufvrouw G.Post, wed. J. G. Schouten die beiden en vereenigd verzoeken in do door wijlen hunnen vader en echtgenoot bekleede betrekking van stads horologiemaker gecon tinueerd te worden. Allen gerenvoijeerd aan Burg. en JVeth., om daarop bij eene te doene aanbeveling regard te kunnen slaan. 17. Adres van G. Burkunk en J. Schoonhovenmarktmeesters van de veemarktenverzoekende om verhooging van jaarweddenop grond van de uitbreiding hunner werkzaamheden door de Maan- dagsche veemarkt. 18. Adres van den aannemer der gemeentewerken B. E. de Kojfi, om wijziging in het contract van aanneming ten aanzien van werkzaamheden aan den stadhuistoren. Beide gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. tot bcrigt en raad. 19. De Voorzitter deelt nog mede de inkomst en verzending aan de betrekkelijke commissie van eene missive van H1I. Gedep. Staten, met opzigt tot den aanleg van een straatweg door den Heer Hugo Waard. Koor kennisgeving aangenomen. Vervolgens zijn de deliberation geopend over 20. Een adres van den Heer J. Krabbedam Rz. en mede onder- teekenende ingezetenendie verzoeken dat de Raad gelieve terug te komen op zijn vroeger besluit van 22 Aug. 11. en te bepalen dat op den dag van het ontzet van Alkmaar (8 October aanstaande) van gemeentewege de vlaggen van de gemeentelijke gebouwen zullen worden uitgestoken en het carillon bespeeld. Be Raad vindt geen term om van zijn vroeger besluit terug te komen. 21. Het rapport op de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, 22. u u de Stads Apotheek 23. n n u het Gasthuis, die allen, in overeenstemming met de conclusien der verschillende rap porten worden vastgesteld de eerste tot een bedrag van 13953,76» in ontvang en uitgave en 5700,subsidie. de tweede tot een bedrag van 3633,in ontvang en uitgave en 767,40 subsidie. de derde tot een bedrag van f 6367,96 in ontvang en uitgave en zonder subsidie. 24. Rapport op het voorstel om de ingetreden maandbezoldiging van wijlen den commies L. Peperkamp voluit te betalen. Conform besloten. 25. Voorstel tot beschikbaarstelling eener som, van ƒ25,tot bestrijdingvoor zoo veel noodigder kosten van reparatien va» den M.uunikenwegtoegestaan. 26. Rapport op het verzoek van O. van der Tand', tot het mogen bouwen van een pakhuis of loods op eigen grond doch tegen een gebouw der gemeente. 27. Idem op het verzoek van IK. F. Stoel, om vergunning tot het plaatsen van goederen op den wal vóór zijn huis en pakhuis aan het Luttik Oudorp. De beide laatste verzoeken, behoudens de gemaakte bepalingen van voorzorg en voor het laatste met den last van betaling eener jaarlijkselie recognitie, toegestaan. Nadat op verzoek van den Voorzitter de vergadering in eene met gesloten deuren was overgegaan is na heropening der deuren van de vergaderzaal 28. de openbare vergadering opgeheven. Zitting van 25 September. 1. J. Th. S.woon- en verblijfplaats onbekenddesertie van boord van een Nederl. koopvaardijschip bij verstek3 maanden gevangenisstraf en de kosten. 2. H. N., te Helder, diefstallen met braak en inklimming, ge pleegd met oordeel des onderscheids6 maanden gevangenisstraf en de kosten. 3. L. L.te Helder, diefstal, na vroegere veroordeeling tot criminele straf, 2 jaren gevangenisstraf en de kosten. 4. J. H., te Winkel,"2 eenvoudige diefstallen, met aanneming van verzachtende omstandigheden, 6 weken gevangenisstraf en de kosten. 5. J. J., te Haringcarspelen G. II.te Zijdewindwederkee- rige mishandeling, als boven, elk 1 dag gevangenisstraf en de helft der kosten. 6. J. W. E.te Alkmaar, woordelijke beleediging van een be dienend beambtef 10 boete en de kosten. 7. C. P., te Graft, bedelarijlédagen gevangenisstraf en dekosten. 8. J. M. v. T.te Helder, niet verschijning als opgeroepen ge tuige in eene strafzaak10 boete en de kosten. Zitting van 8 September. 1 C. M.te Limmenniet gehokt houden van kooieenden uit zijne eendenkooi, onder Heilo, ƒ10 boete, te verdeden volgens de weten de kosten met subsidiaire gevangenisstraf van 3 dagen. 2 M. M.3 A. B. en 4 P. B.alle te Alkmaardoen van beleedigende uitdrukkingen, zonder daartoe getergd te zijn, elk ƒ0,50 boete en de kosten. 5 S. A. C. en 6 A. R.beide te Alkmaar, laten stilstaan van een handwagen op eene houten brugieder f 3 boete en de1 kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 7 J. D.te Dirkshorn, werpen van vuilnis in de stads gracht te Alkmaar, 1 boete en de kostenmet subsidiaire gevangenis straf van 1 dag. 8 C. S.9 P. W. en 10 E. v. W.te Alkmaar, als No. 7. 11 L. J. L.12 E. R. en J. N.te Alkmaar, beklimmen van een brugstijlelk 1 boete en de kostenmet subsidiaire ge vangenisstraf van 1 dag. ONDERTROUWD. 5 Oct. Pieter JongemaetsWedr. van Cornelia Post, en FijkeJo- zina Holster, Wed. van Jan Baan. GETROUWD. 30 Sept. Klaas Tegel en Maarlje Helder.Hendrik Sparenberg Wedr. van Grietje de Groot, en Maijke Cornelia Geerling. GEBOREN. 29 Sept. Maria HubertinaD. van Harmen Hofmeester en Mech- teldis Hubertina Klinkom. 30 n Hendrilca, D. van Pieter Glijnis en Mietje Gerling.Ni- colaas, Z. van Dirk van Vrede en Antje de Jong. lOct. Adam IKillemZ. van Dirk Coster en Wilhelmina de Leeuw. 3 u Gerrit Willem, Z. van Hendrik Henning en Anna Petro- nella van de Pol.Willem en Simon CornellsZs. van Arend Siebert Coster en Gerarda Sara Bolk. OVERLEDEN. 28 Sept. Calharina Verhoevenechtg. van Hendrieus Anthonius Schoenmaker, 48 j. 29 Jacobus Bos, 31 j.laatst woonachtig te Warmond. 30 FransL. van Dirk Schut en Martha Schouten, 10 j. en 4 ru. leetidertZ. van Dirk Nierop en Jannetje Steeman, 4 m, 1 Oct. PaulinaD. van Paulus Mattheus Lowé en Helena Maria van Waas, 10 d.Johannes, Z. van Gerrit Jan Morsink en Elisabeth 'Maria van Rosmalen, 7 j. en 6 m. 2 ff Johan Hendrik Heid32 j. en 7 m. 5 Calharina Johanna, D. van Hendrieus Hermanus Eenhorst en Maria Helena Louw, 5 weken. 3 ff Wilhelmina Hendrica, D. van Lourens Veer en Hendrika Eransen, 8 weken, overl. te Helder. iKiEjAIUIIVU „KlliilllllJUDLIlL IJL. OPENBARE BIDSTONDop Zondagden 14 Octoberdes avonds ten 7\ ure, in het gebouw aan den Koningsweg. 't Is der Commissie tot de zaken der Armen-bewaarschool van het Departement Alkmaar der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen een aangename taakbelangstellenden in die inrigting te mogen mededeelen, dat het jongst beroep ten haren behoeve op de milddadigheid van Alkmaars ingezetenen gedaanbeantwoord is door de toezegging van verschillende giftenvoor één jaar of langer, tot een gezamenlijk bedrag van circa 215; en dengenen die zich wel tot liet leveren dezer bijdragen hebben willen ver-

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2