jStabsr i'lmnvs. ARRÜND1SSEMENTS REGTBAAK. KAATOAGEREGT. BURGERLIJKE STAND. voor Ancona bestemd geweestnaar Gaëta doen zenden.In Duitschland worden door de bisschoppen adressen aan den Paus geteekendom hem te bewegen zijne residentie derwaarts over- tebrengen. En&eland. De minister Russell heeft den 27 Oct. eene dépêche gerigt aan den Britschen gezant te Turinhoudendedat het bewind niet kan zeggen dat de Italianen geen reden hadden om in opstand te komen en dat het het besluit van Victor Emmanuel om de verdrukten bij te staanniet kan afkeuren. Aan dit schrijven wordt teregt een groot gewigt gehechtomdat het eene goedkeuring bevat der door Sardinië in Italië teweeggebragten nieuwen staat van zaken, waaromtrent vele andere mogendheden hunne afkeuring niet hebben ontveinsd.De over Havre uit Italië teruggekeerde Ieren zijn te Queenstown ontscheept en met geestdrift door hunne landgenooten ontvangen.Den 6 is de welbekende admiraal Charles Napier overledenhij was geboren in 1786.De lust tot oprigting van en deelneming bij de vrij willige schutterscorpsen neemt nog voortdurend toe. Napels. Capua is den 2 Nov. genoodzaakt geworden te capituleren zijnde de bezetting, nog 11000 man sterk met krijgseer uitgetogen en naar Napels geleid, om daar ingescheept te worden.Een gedeelte der divisie Sonnaz heeft de ijzeren brug over de Gariglianoen daarbij 100 krijgsgevangenen vermeesterden is de rivier overge trokken. De Sardinische marine lag een schipbrug aan den mond van den vloed en een derde brug werd nog boven de ijzeren ge slagen. Den 3 dreef daarop het Sardinische leger de Napolitaansche troependie te gelijk door de vloot bestookt werdenterug, zoodat zjjmet achterlating van tentenmaterieel en vele gevangenen naar de zijde van Gaëta wekenvervolgd door den genl. Sonnaz, die eenige punten bij die vesting in bezit nam. Een aantal Bour- bonsche troepen bleef op eigen verkiezing daarbuiten en is aan den genl. Fanli gezonden. 15Ö00 Napolitanen met 1000 paardenen 32 stukken, geen anderen uitweg ziende, zijn op Romeinsch gebied geweken en door de Pransehe en Pausselijke overheden te Terra- cina tegengehouden om te Gisterna ontwapend te worden.Het hoog geregtshof te Napels heeft den uitslag der volksstemming bekend gemaakt, zijnde 1,310,226 vóór en 10,012 tegen de aanhechting uitgebragt; dit berigt veroorzaakte algemeene geest drift. Den 2 terwijl de stad feest vierde wegens de vermeestering van Capua en de stemming, werden de vaandels uitgereikt aan het Hongaarsche legioen.De ontmoeting van Koning Victor Em manuel en Garribaldi is zeer vriendschappelijk geweestde laatste op 24 Oct. (des avonds) in eene herberg aan den weg van Teano naar Speranzano aangekomen bleef aldaar overnachten. Vroeg in den morgen ontving hij^berigtdat de genl. Cialdini tot op ongeveer een uur en de Koning tot op anderhalf uur afstands van daar ge naderd was. Oogenblikkelijk begaf hij zich met zijn staf op weg en kwam dan ook ongeveer drie kwartier later de Sardinische corp sen tegen, die voor hem het geweer presenteerden, terwijl Cialdini hem te gemoed kwam rijden en de beide legerhoofden elkander omarmden. Doch terstond sprong Garribaldi weder in den zadel en reed naar den Koning, die aan het hoofd eener divisie in de verte volgde. Zoodra Victor Emmaducl in de verte de roode kielen in het gezigt kreegnam hij zijn lorgnet en naauwelijks had hij Garribaldi bespeurdof hij reed spoorlags op hem toe. Garribaldi deed dit van zijn kant insgelijks. Toen hij den Koning tot op om streeks tien schreden genaderd was, riepen zijne officieren, in ver- eeniging met die des Koning„Leve Victor Emmanuel!" Garribaldi bleef eensklaps staan, nam zijn hoed af en voegde er op eenkrach- tigen toon bij: «Koning van ItaliëZ. M. salueerde naar militair gebruik, reikte Garribaldi de hand toe, riep met eene blijkbaar be wogen stem: Ik dank u!" en beide bleven hand in hand eenige oo- genblikken stilzwijgend staan. Gedurende een kwartier uurs, altoos in gesprek en elkander de hand gevende, reden zij voorwaarts. Het gevolg des Konings vereenigde zich met dat van Garribaldi en volgde hen op eenigen afstand. Vóór dc komst te Teano liet de Koning halt houden en een gedeelte zijner korpsen voor zich en Garribaldi defileren, ten einde al de manschappen zouden kunnen zien op welk een vertrouwelijken voet de diktat or met hem stond. Ver volgens passeerde hij eene revue over de brigadeBixio en werd daarbij in de hoogste geestdrift begroet met den kreet: «Leve deKoning van Ita lië!" Den 7 deed de Vorst, in een rijtuig met Garribaldi aan zijne zijde zijne intrede te Napels, onder het gejuich eener ontzaggelijke menigte, in weerwil van een allerhevigsten slagregen. Garribaldi en zijne ministers hebben vervolgens den Koning in dc troonzaal den uit slag der stemming aangebodenwaarop Z. M. heeft geantwoord. De akte van vereeniging is daarna opgemaakt, het dictatorschap opgehevenhet ministerie ontbonden en bij proclamatie de aan vaarding van het Koninglijk gezag over de beide Sieilien bekend gemaakt.In de Abruzzen en in Terra-di-Lavoro ziju de reac tionaire woelingen onder de landlieden nog geensins bedaard, zoodat aldaar mobile kolonnes de orde moeten handhaven. Pkuissen. Te Berlijn is het standbeeld onthuld van Albrecht Thaerden grondvester van den wetenschappelijken landbouw. Oostenrijk. De van het foezigt der policie ontslagen en huis waarts gekeerde Hongaren, zijn te Szegedin met groot gejuich ingehaald. Spanje. De president- minister heeft in den Senaat en in de Kamer der Gedeputeerdenop het verlangen van sommige leden, om te Rome en Napels tusschenbeide te treden, verklaard dat het bewind eene stipte onzijdigheid in acht zal blijven nemen. Turkije. Fuad-bassa heeft van de Christenen te Aleppo 200,000 fr. verlangdtot afkoop van de militaire dienstzij hebben dit geweigerd en willen liever hun diensttijd volbrengen.TeKon- stantinopel is voor het eerst een dagblad in de Turksche taal ver schenen getiteld „de tolk van den tegenwoordigen toestand." China. Den 21 Aug. hebben de geallieerden de noorderforten aan de zeer versperde rivier de Peihona een hardnekkig gevecht van 3 uren, dat hun op 400 dooden en gekwetsten te staan kwamvermeesterdwaarna de overige fortenmet achterlating van allen voorraadin der haast ontruimd werden. Ook de verder liggende stad Tieut-sin werd door de bezetting verlaten en door de Europecrs in bezit genomen. De inwoners waren zeer voorko mend en de Engelsche en Eransche gezanten bevonden zich daal den 26 om te onderhandelen met uit Peking gezonden gemag- tigden, die eene eervolle ontvangst beloofden. Zij denken de togt in de hoofdstad met een aanzienlijk escorte van kavallerie der waarts te do»n. Zitting van 6 November. 1. J. de G., verblijf houdende te Helder, verwonding door on- voorzigtigheid 1 maand gevangenisstraf8 boete en de kosten. 2. J. R. en M. IL, op Texelmishandeling met aanneming van verzachtende omstandigheden, solidair ieder /3 boete en de kosten. 3. D. B., te Barsingerhornals boven. 4. J. C. B., 1e Helder, opkoopen van militaire kleedingstukkcn, 10 boete en de kosten. 5. J. S„ te Purmerende, eenvoudige diefstal, met aanneming van verzachtende omstandigheden, 1 dag gevangenisstraf ende kosten. 6. F. J. S. en A. v. S.. te Alkmaarbedelarij in vereeniging als man en vrouwua vroegere veroordeeling wegens bedelarij ieder 14 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten, met op zending naar een bedelaarsgesticht. Zitting van 29 Oct. 1. D. R.te Koedijk, maken van muziek in zijne herbergzon der voorafgaande kennisgeving aan den Burgemeesterf 1 boete en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 2. H. S.te Bergen laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond, 5 boeten, ieder van f 3, te zamen f 15 en de kosten. 3. H. H.te H. H Waard, als boven, ontslagen van regtsvervolging. 4. H. H.te II. H. Waard, als No. 3. 5. L. B.te Alkmaar, als boven, vrijgesproken. 6. P. v, W.te Bergenals bovenf 3 boete en de kosten. 7. A. P., P. K.K. M.J. B.te N. Diep, vervoeren van een houtvlot van meer dan 600 balken, op het N. Holl. kanaaldoor de draaibrug te Alkmaarieder 3 dagen gevangenisstraf en soli dair in de kosten (bij verstek). 8. D. v. d. B.C. C. en C. E.te Alkmaar, vervoeren van houtvlotten boven de bepaalde breedte en lengtevan Alkmaar naar de Zaan, ieder 3 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten. 9. J. K.W. Z.J. B. de R. en K. R.te N. Diep, als No. 7. Zitting van 5 Nov. 1. J. J.te Schoorl, poging om wild te bemagtigen, door het zetten en naloopen van hazenstrikkenin de duinen van Groet dubbele boete van f 10 te zamen f 20, te verdeelen volgens de wet, en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen. 2. J. Z, te Egm. aan Zee, als No. 1. in de duinen van Bergen. 3. L. K„ huisvr. van L. K., te Egmond aan Zee, aldaar zonder geleide laten losloopen van 2 geiten1 boete en de kosten met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 4. S., wed. van A. B., te Alkmaar, poging tot arglistige ontvreemding van dood houtin den Hout1 dag gevangenisstraf en de kosten. 5. G. L. S„ te Alkmaar, harder dan op een matigen draf en op het klinkertvoetpad in de Langestraat rijden met een rijtuig met 2 paarden2 boeten ieder van f 3, te zamen 6, en de kosten. 6. G. O., huisvr. van J. S.te Alkmaar, na zons ondergang op straat lat-en staan van een stalletje en een kruiwagen, zonder vergunning van den Commissaris van Politie, f 1 boete en de kosten met subsidiaire gevangenissraf van 1 dag. 7. J.K., te Alkmaar, als No. 6, van een kruiwagen en botervaatje. 8. W. R„ te Alkmaar, rijden met een handwagen over het Lut- tik Oudorptijdens het houden der graanmarktf 3 boete en de kosten met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 9. C T., te Alkmaar, afsteken van vuurwerk op de straatzon der toestemming van Burg. en Wethf 1 boete, 1 dag gevan genisstraf en de kosten. 10. W. S.; 11. J. J. II. en 12. J. J. H., alle te Alkmaar, als No. 9. ONDERTROUWD. 8 Nov. Willem van Gulik, te Hoornonlangs alhier, en Maartje Mareeste Alkmaar. 9 e Martinus Janse en Johanna Margaretha Geurts.Barend van Amelrooij en tVilhelmixa Kramer. GETROUWD. 4 Nov. Hendrik Jacobus Hoorendijk en Maria Elisabeth Mans. Pieter Bakker en Maartje Schavemaker. GEBOREN. 2 Nov. Sipora, D. van Levi Trijbetz en Dina Trompetter. 3 u Volkert Simon, Z. van Johannes Cornelis Ohmstede en Anna Engelsman. 5 r Nicolaas Johannes, Z. van Hendrik Jacobus Obdam en Christina Schouten.Tennis JanZ. van Jan van de Beid en Johanna Maria de long.TheodorasZ. van Mattliijs Staadegaard en Cornelia Peperkamp. 6 LeviZ. van Jacob Elzas en Grietje Vet. 9 Wilhelmus Johannes, Z. van Johannes Willem Koppe en Maartje Prins. OVERLEDEN. 3 Nov. NeeltjeD. van Jacob Corino en wijlen Neeltje Rietveld, 4 j. 5 u Hendrik Jacob Fehres, 67 j. en 11 m. 7 u Maria Wolzak, eohtg. van Pieter Pover, 34 j. en 10 m. 8 ii Hendricus ChristophorusTt. van Johannes Bernardus Ree kers en Alida Geertruida Slootman bijna 8 j. 9 u Jan Wessel, 54 j. en 11 m.Cornelis Butter37 j.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2