T. BIJBLAD behoorende tot do ALKMAABSLHL CODKAM van Zondag den 25 Augustus 1861. GEMEENTERAAD. Scrigtcn. Zitting van den 14. Augustus 1861, No. 21. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de Heer Mr. J. R. Nuhout van der Veen Na de opening' der vergadering door den Voorzitter, worden 1. De notulen der vergaderingen van 31 Julij en 3 Au gustus gelezen en goedgekeurd. 2 Wordt door den Voorzitter eene weldra te doene op roeping van den Gemeenteraad, tot onderzoek der geloofs brieven van de onlangs benoemde ledenaangekondigd. Daarna zijn gelezen 3. Eene nota van het raadslid denMeer Costerhoudende bemerkingen en toelichtingen op de in beraadslaging te stel len ontwerpen van wegneming der steenenbruggen en demping van de daartusschen gelegen gracht. j Aangehouden om daarop bij de algemeene behandeling regard te slaan. 4. Een voorstel van hetzelfde lidbetreffende een door den Raad intestellen onderzoek naar de handelingen van sommige rijks en stedelijke ambtenarenter gelegenheid van de laat ste verkiezingen. Na toelichting van het voorstel door den voorsteller is tot eene dadelijke behandeling besloten, en. met aanneming van het voorstel, eene commissie van onderzoek, bestaande uit de Heeren de Dieu Eontein Versehuirde Sonnavillevan der Drift, Helling en Coster, benoemd. 5. Een voorstel van het lid den Heer Verhoef, tot wijzi ging van art. 4 van het reglement van orde voor den Ge meenteraad bepalende de wijze van aankondiging der ver gaderingen van den Gemeenteraad. Nadat de Heer Verhoef deszelfs motief, tot het doen van dit voorstel had ontwikkeldis tot de nederlegging ter secre tarie ter inzage voor de ledenbesloten. 6. Eene missive van H. H. Gedep. Staten van N. Holland ten geleide van de door Z. M. goedgekeurde gewijzigde be sluiten tot heffing en invordering der belasting op de brand stoffen. 7 Gelijke missivegeleidende het Kon. goedgekeurde besluit tot afschaffing der plaatselijke belastingen onder den naam van diepgeld en kaai- haven- en liggeld. 8. Missive van als bovenhoudende de goedkeuring van het door den Gemeenteraad genomen besluit tot aankoop van een terrein aan de Oudegracht. Alle de Nos. 6 7 en 8voor kennisgeving aangenomen. 9. Rapport van de commissie van financiën op het verzoek van de Heereu C. en J. Avis, om aan de aanlegplaats voor hunne stoombooten alhier, twee wrijfpalen te mogen stellen. 10. Gelijk rapport op bet verzoek van den organist Veer man om vergoeding van de kosten voor den orgeltrapper bij gelegenheid van de wekelijksche orgelconcerten. Beide ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 11. Missive van H. H. Diakenen der Herv. gemeente, ten geleide der rekening van hun armbestuur en van het Dia- konie Oude Mannen- en Vrouwenhuisover 1860, onder dankbetuiging voor de sinds jaren genoten subsidien eu aanbeveling van hunne administratie, wanneer later, onver hoopte omstandigheden eene nieuwe hulp noodzakelijk mog- ten maken. 12. Eene missive van het Burgerlijk Armbestuur, ten ge leide van de begrooting dier administratie voor 1862. Besloten tot de verzending der rekening bij No. 11 en der begrooting bij No. 12 genoemd, aan de commissie van finan ciën tot onderzoek en om berigt. 13. Berigt van Burg. en Weth.. on liet adres van de Ka mer 'van Koophandel en Eabrieken, betreffende de plaatsing barer stukken in de Stedelijke Courant. Ter visie van de leden op de secretarie nedergelegd. 14 Een adres van M. A. de Vries en 15 medeondertee- kenaren 15. Een dito van J. A. van den Bosch en nog 25 mede teekenarenbeideop grond van de voor hun in den on- beslisten stand van zaken bestaande bezwarenden Raad verzoekende om eene spoedige beslissing op het onderwerp der steenen bruggen. Voor kennisgeving aangenomen, om daarop bij de behandeling ie regarderen. 16, 17. 18 en 19. Vier adressen van de Jufvrouwen M. C. Schuurman, II. G. van der SwaaghM. M. B. de Witte van Ilaemstedete Alkmaar, en T. Keizer, te Medembhk allo het verzoek behelzendeom als onderwijzeressen in vrouwelijke handwerken aan de openbare school voor meis jes te worden geplaatst. Gerenvoijeerd aan de hoofdonderwijzeres derzelve school, om He dienen van berigt en raad. 20. Een adr§» van den Heer S. C. Costerom genot van stedelijk crediet en entrepot voor door hem in handel te brengen steenkolen. Aan den Heer Controleur der plaatselijke belastingen om bengt en raad. 21. Eene missive van den Heer J. Rentmeestertot aanbe veling der maatschappij van brandverzekering voor het Ko ningrijk der Nederlanden te 's Hertogenboschvoor de brandverzekering van de gebouwen der tusschenschool en onderwijzerswoningin de Doelenstraat. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 22. Wordt op eene gemaakte bedenking van den heer da Lange, omtrent de behoefte aan eene juiste bepaling welke schoolboeken onder de bij de ;schoolverordemngen bedoelde schoolbehoeften zijn te brengenbesloten Dat door Burg. eu Weth. van de verschdlendc hoofdon derwijzers eene opgave zal worden gevraagd, van alle de boeken die zij voor het onderwijs op hunne scholen noodig achten met vermelding van derzelver prijs, ten einde de Raad als dan zal kunnen beslissen, welke boeken hij al of met tot de cathegorie acht te behooreD. Vervolgens zijn aan de orde gesteld. 23. De deliberatien over de ontwerpen tot wegneming der platte en hooge steenen bruggen, het [dempen van de daar tusschen gelegen, gracht en den aanleg van een plein daar ter plaatse. Na voorafgegane beraadslagingenis 1". door den Voorzitter in stemming gebragt de vraag »of de demping van het water aldaar zal plaats hebben waarop met meerderheid van stemmen in ontkennenden zin is beslist; 2». in rondvraag gebragt een amendement van den Heer r. d. Drift, tot het wegnemen en dempen van de wes telijke pijp der platte steenen brug, metjbehoud van de oostelijke pijp, doch is ook dit amendement met meer derheid van stemmen afgestemd; 3°. voorgesteld de aanneming van het oorpronkelijke voorstel van Burg. en Weth., namelijk de voortzetting der tot dus verre gestaakte reparatie aan dc platte steenenbrug zoo als die bij missive van 2 Julij 1861 is voorgesteld, en is daartoe bij eenparigheid van stemmen besloten. 23. Het adres van den onderwijzer J. Liekeles Oebles, dat de Raad zijne bijzondere school der 2e klasse als open bare tusschenschool zal gelieven overtenemen, waartoe na eenige overwegingen is beslotenen tevens den adressant als hoofdonderwijzer op de tusschenschool benoemd. 24. Het in dato 24 Julij aan den Raad medegedeelde be sluit der Staten van N. Holland, dat in het onderhoud der wegen, tusschen de Eriesche poort en de brug aan den Hui- gendijkniet (zoo als door den Gemeenteraad was gevraagd) voor 'rekening der Provincie zal worden genomen. Behoudens hetgeen de Raad later ten dezen aanzien zal vermeenente moeten besluiten, zijn Burg. en Weth. (altijd echter onder protest van ongehoudenheid), tot eene uitgave voor de dienst van 1861van hoogstens f 300ter voorzie ning in de meest noodige herstellingen gemagtigd. 25. Is overgegaan tot de benoeming van eenen Curator over'het Gymnasium en de openbare jongensschool, en daartoe benoemd de Heer Dr. C. J. de Lange. 26. Idem tot de vervulling der openstaande plaatsen van lid en van voorzitter der vaste commissie van financiëntot welke beide betrekkingen, bij twee afzonderlijke stemmingen is benoemd de Heer J. G. A. Verhoe ff. 27. Is op het voorstel van den Yoorzitter, tot benoeming van eenen onderwijzer in de gymnastiek, na eenige woor denwisseling beslotendeze voor als nog en tot na het in komen van nadere berigten omtrent de aanbevolen candida- ten te verdagen. 28. Is gedelibereerd over liet voorstel tot het in druk uit geven van de notulen der vergaderingen van den Gemeente raad, en zijn Burg. en Weth. gemagtigd om bij wijze van proef voor den loop van dit jaardaaraan op de door de uitgevers H. Coster 8f Zoon, gestelde voorwaarden gevolg te geven. 29. Zijn op het aan de behandeling gestelde voorstel van de commissie Vonk c. s., tot aanbouw van lokalen voor liet Gymnasium en de openbare jongensschool, Burg. en Weth. uitgenoodigd de daartoe vereischte voorstellen en plannen aan den Raad te doen. 30. Is, op liet rapport van den Heer Controleur der plaat selijke middelen, aan de firma Wed. H. Meienbrinkde ge vraagde restitutie van door haar, wegens naar buiten uitge voerd gedisteleerd betaalde plaatselijke accijns, verleend. 31. Isnaar aanleiding van het voorstel van Burg. en Weth., op dc conclusie van het rapport der oommissie van financiën, tot de uitbreiding der gasverlichting in de Ksi- 0,75, voor ents zegelregt ingenomen tot igten een dag ihroefstoomboo;; Stad Alkmaar. sterd. I Naar N. Diep. )i. ure.| 'sNamidd. 3^ure. ouderd Donderdag. ij welligt nog meer be- izigt geene verandering me ontruimen of althans ;n burgerkrijgzonder n, zonder door de uit- de overheersching van irderen jer Roebuck deelde on- id van een hem ter eere 5, dat er een overeen- m en den Koning van izer liet eiland Sardinië lome verwijderde. De hij een feit vermeldde iet wat hij dacht. De eoordeelddeze bewe- uleur tegen te spreken liet alleen niet bestaat, nzien in onderhandeling n nooit bij de regering •erklaring duidelijk en vatbaar is, wat anders ild van 2 December liet m Het klinkt hard en toch heeft Louis n. Sprak hij minder 1848 bij zijn eed van ■epubliek uit eigen be dien als vijanden de3 langs onwettigen weg geheel Erankrijk zoo staatsgreep van 2 De- •audering Ook de aau- ons geleerd geen ver- daringen der Napoleon- nmaar kunnen er ons meer genegen om den 'ransclicn Keizer. Men ansehe minister Ricasoli er werkelijk over den iet Cavour onderhandeld zijn om in eenmen af- te stemmen en daarom aan Engeland, ten einde vorderingen van Frank- rzoek zijn dat er een waarvan de bemanning t. ;elijk te beslissen, wat ir zou echter voldoende ;oor de veranderde ge- i zijne betere verstand- :ijn toeli voorbij, waarin woorden door Napoleon is eene dier weinigen dl beschermen, niet als ene of andere partij te ig." "Vrij algemeen is gevoelen in dit opzigt "De Itoomsclie Kerk ing der volken, zoolang om over de Koningen polcon I wasde Kerk tot zijne plannen te doen ve op het leger ook te stelijkheid. Napoleon III •steunt hij de geestelijk- dingen medewerkt; hij ,n haar Hoofd om haar iken of welwat op zijn wil ondergeschikt «D. Dnitsche nationale ver-

Alkmaarsche Courant | 1861 | | pagina 5