5 mi ra Locaal Pholograpi Uitverkoop Hecrcn en Bt lit het VcnduEu - *v\ precieuse llu\iliiuh van P. A. l'Iiiti'éc e» IBans vr|j. Bij acte, op de; den Edel Achtbaren E verledenbehoorlijk g ALBERT ERANKEN maar, aan zijnen mi ERANKEN, geboren terlandden 7 Junij Yrouwe GEERTJE handligting verleend uitoefenen van het bedr loopcr, en alles \va sten zin genomen gelijk ook tot de gel en de beschikking ove1 voorschreven bedrijf vo het verder en meerder aard der zaak zal vooi aankondiging overeenk( gerlijk wetboek. Langestrai tot buitengewone lage 26 Augustus, dagelijk 6 of 7 September aam Vrij voor ieder te z AAN rï* Ontvangen verscheii Kistteen aan alle ook Alnlnng' IBok Voorhanden eene sc en inahoniehouti (nnnia Aflctfai§t Theeserviezen leis, enz., krisiall f'en, kelken, enz dewei'kpore Heliolelsflat) llesiieiillraen Lieve Pendules zeer lagen prijs Groote en kleine I «Icnstiikkcn. Alle soorten van IL touts. Bij gelegenheid op Donderdag 29 Au En op Zondag den met of zonder Dames worden gedurende de teekendegoed en z< kunnen worden vervat GEin den nieuwen I Paardensteegalwaar is. Gedurende de dammer lFapenbij I op Dingsdagwordi een ERAAIJÈ PRIJS op Donderdagwor een FRAAIJE PRIJS op Zaturdag, 14% Ia entree vrij; op Zondag, H4%Sj entrde 49 cents. zerstraat, het Achterfnidscnde Boterstraat, het Paijglop en Vijverstraatje besloten. 32. Na deliberatie over het rapport van den Heer Contro leur der plaatselijke middelenop het adres van TV. H. Tijs, die vermindering van zijnen aanslag in de plaatselijke belas ting over 1801 verzoekt, besloten, //aan den adressant te kennen te gevendat hij, blijkens ingesteld onderzoeknaar ede bepalingen der verordeninggeheel teregt is aangeslagen uen er alzoo geene termen bestaan om in zijn verzoek te treden" 33. Is gedelibereerd over de verzoeken om vergoeding van schaden, wegens kosten, waartoe sommige bewoners van hui zen, uitkomende aan de Vijverstraatdoor de verlegging van die straat, en de belemmering in de waterafleidingen dier perceelen, gebragt zijn. Onbeslist het punt van regt op schadevergoedingheeft de Raad besloten als maatregel van billijkheid daaraan te gemoet te komen en zal hij eene nadere voordragtvan de wijze hoe het nadeel te herstellen en van de kosten daaraan verbondeninwachten. 34. Is aan den stads horologiemaker L. Schoutenvoor toelagewegens liet buitengewone schoonmaken van het klokkenwerk op de Groote Kerktoegestaan 50. 35. Is de brandverzekering der gebouwen van de Tusschen- sehool en onderwijzerswoning, in de Doelenstraat, voor de som van 15000 in beginsel aangenomen en de uitvoering aan Burg. en Weth., met aanbeveling van liet aanbod on der No. 21opgedragen. 36. Wordt op de rondvrage van den Voorzitter a. door deu Heer Verhoeff opheldering gevraagdomtrent de bezwaren van Burg. en Weth., tot het afgeven aan MejM. F. Boogaardvan het attest van goed gedrag vereischt bij art. 37 der wet op het lager onderwijs. De Voorzitter antwoordt, dat Burg. en Weth. de aanleiding daartoe gevonden hebben, in het aan dezelve Jufvrouw verleende ontslag en pensioenop grond van ligchaains- gebreken; b. de Heer Vonk verklaartdat hij na liet voorstel van den Heer Coster, betrekkelijk sommige handelingen bij de ver kiezing zijne geloofsbrieven niet zal inzendenalthans niet, voor dat de benoemde commissie hare werkzaam heden zal hebben ten einde gebragt. c. De Heer de Dieu Fontein Verschuir vestigt de attentie van bet dagelijksch bestuur op den slordigen toestand van den Heiloër dijk en van de wegsloot buiten de Scher merpoort en vraagt of deze ten laste der gemeente zijn De Voorzitter antwoordt, dat de eerste reeds is hersteld en dat omtrent de tweede een onderzoek, of zij ten vrij- ware der gemeente behoort te worden opgenomenzal worden ingesteld. 37. Daarna is de vergadering opgeheven. Zitting van den 19 Augustus 1801, N°. 25. Voorziter de Heer Wethouder Dr. D. IV. van Leeuwen. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de Heeren Kluppel, de Sonnaville, Vonk, v. d. Drift, Verhoeff, T. L. Koorn en de Dieu Fontein Verschuir. De Voorzitter opent de vergadering en stelt voor: 1. De resumtie der notulen van de vergadering van den 14 dezer tot eene volgende bijeenkomst te verdagenicaar- toe wordt besloten. 2. Wordt besloten overtegaan tot het onderzoek der in gekomen geloofsbrieven van de Heeren Mr. J. E. Nuhout van der Veen, A. Maclaine Pont, J. O. A. Verhoeff, P. A. van der Drift en Jonkhr. D. C. de Dieu Fontein Verschuir (die van den Heer J. C. Vonk zijn niet ontvangen), waarop de Voorzitter de Heer J. van der Sluis Veer, J. Belling en J. C. Koorn tot leden der commissie van onderzoek benoemt, die daarop, na de stukken te hebben ontvangen, de verga dering verlaten. 3. De commissie ter vergadering teruggekeerd, rapporteert dat bij baar geene bedenkingen tegen de onderzochte ge loofsbrieven bestaan en adviseert tot de toelating van de vijf bovengenoemde Heeren, als leden van den Gemeenteraad V oorafgaande de opening der deliberatienwordt door den Heer de Lange opgemerktdat wanneer de Heer Nuhout van der Veeningevolge art. 32 der gemeentewetde verga dering zal hebben verlatenliet getal aanwezige leden tot, 7 zal zijn gedaalden de Baad dientengevolgezoo als art. 48 der aangehaalde wet voorschrijftniet zal mogen beraad slagen en besluiten. Ten gevolge dier bemerkingdie door de leden wordt ge deeld, is besloten zich in de beraadslaging en beoordeeling der geloofsbrievenalleen tot die der vier laatstgenoemden te bepalen, en de beraadslaging en beslissing van den Heer Nuhout van der Veen tot eene volgende vergadering te verdagen. Daartoe alzoo overgegaan worden de Heeren A. Maclaine Pont, J. G. A. VerhoeffP. A. van der Drift en Jonkhr. de Dieu Fontein Verschuirbij opvolging en met eenparig heid van stemmen, als leden van den Gemeenteraad toegelaten. 4. Daarna is de vergadering opgeheven. Zitting van den 22 Augustus 1861No. 26. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de Heeren de Lange, de Dieu Fontein Verschuir. van der Sluijs Veer en van den Berg en Mr. J. E. Nuhout van der Veen. De vergadering geopend zijnde, worden 1. De notulen van den 14 en 19 Augustus 11. gelezen en ieder afzonderlijkde eerste met eene wijziging van art. goedgekeurd. 2. Is overgegaan tot, de beslissing op de geloofsbrieven van den Heer Mr. J. E. Nuhout van der Veen, en is tot toelating van dien Heer als lid van den Gemeenteraad met eenparigheid van stemmen besloten. 3. Wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat een voor stel van Burg. en Weth., betreffende de regeling van het per soneel en der jaarwedden van de hulponderwijzers op de openbare armenschoolom berigt en raad is verzonden aan de plaatselijke schoolcommissie. Voor kennisgeving aangenomen. 4. De Heer Verhoeff, als rapporteur der commissie tot onder zoek der rekening van de gemeente over 1860, doet voorlezing van het verslag omtrent den uitslag van dat onderzoek. De Voorzitter zegt dat de gemaakte aanmerkingen ten spoedigste door Burg. en Weth. zullen worden beantwoord en stelt voor, de rekening alsdan te gelijk met de beantwoording ter lezing voor de leden op de secretarie ncderteleggen, waar toe wordt besloten. Daarna zijn gelezen: 5. Eene missive van Burg. en Weth., betreffende de verda ging der benoeming van een onderwijzeresse in vrouwelijke handwerken op de openbare school voor meisjes. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergetegd. 6. Missive van dezelfdenhoudende het voorstel tot het verhoogen der voor de gedrukte uitgaven der notulen toege stane somtot bestrijding der schrijfloonen voor de afschrif ten der daarin optenemen stukken. Aan de commissie van financien om berigt en raad. 7. Gelijke missive, betreffende de door den Baad t,e ver- leenen adhresie op een adres aan Z. M.om ontheffing van de betaling der zegelregten voor de registers van den burger lijken stand. Tor lezing voor de leden op de secretarie nedergetegd. 8. Missive als boven ten geleide der begrooting van de gemeente voor de dienst van 1862 en bijlagen. Voor kennisgeving aangenomen en bepaalddat de trekking der leden tot onderzoek bij gelegenheid van de optreding dei- nieuw benoemde leden zal plaats hebben. 9. Rapport van den Heer Controleur der plaatselijke mid delen, op het adres van den Heer S. C. Coster, om gemeen telijk entrepot voor steenkolen. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 10. Missive van den onderwijzer J. Liekeles Oebleshou dende dankbetuiging voor het door den Raad ten zijnen gunste genomen besluit, van overneming zijner school en zijue be noeming als hoofdonderwijzer op de openbare tussclicnschool. Voor 11. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM'. COSTER ZOON. UUUïtiiuv. Te Alkmaar bij HERM». OOSTRR ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1861 | | pagina 6