GEMEENTERAAD. ARMEN-BEW A ARSCIIOOL. ittavfctbcvigtcii. Blankendirecteur der stapel- eu constructie-magazijnen te Delft, en van buitenl. zaken (tijdelijk) den heer Slratcnus Z. M. gezant in Hannover. Blijkens de voorwaarden, waarop de heer Jaeger de con cessie voor de doorgraving in Noord-Holland lieel't aanvaard, betaalt de Staatzoolang het kanaal met de havenwerken niet in exploitatie zijn gcbragtaan den concessionaris eene rente van 44 pCt. 's jaars, over het bedrag der op de aan deeleninde vennootschap gestorte gelden, welke rentebetaling de geheele som van 3 millioen niet mag overtreffen en aan den Staat, teruggegeven moet worden. Na de voltooij ing waarborgt de Staat tof aan de geheele aflossing van het kapitaal, doch niet langer dan gedurende 50 jaren, een jaarlijksch bedrag van 4)- pCt. voor dividend en inkoop over een kapitaal van hoogstens 15 millioen, in dier voege, dat de Staat renteloos aan de vennootschap voorschiet zooveelals dc winsten minder hebben bedragen dan 4). pCt. van het op de aandee- len gestorte en niet geamortiseerde bedrag, tot een maximum van f 675,000 's jaars. Tot waarborg voor de goede uit voering der werken en nakoming der aangegane verpligtingen, moet de concessionaris eene som van 500,000 storten. Door de staking in den aanvoer van katoenheeft men den arbeid in de Twenthsche fabrieken reeds aanmerkelijk moeten inkrimpen en wordt de toekomst met zorg te gemoet gezien. Het ijs is in de rivieren zonder ongelukken opgeruimd. De raad van 's Gravenhage heeft besloten het gebouw der regtbank op den Korten Vijverberg niet kosteloos aan het Rijk aftestaan tegen den eventuëlen afstand van het Haag- sche Bosch. Den 23 overleed te Leijden, in 55jarigen ouderdom, de hoog leeraar in de kruidkunde Dr. IV. H. de Vriese. die zich zeer verdienstelijk had gemaakt door de bevordering van verschil lende cultures gedurende zijn verblijf in N. Indiewaaraan zijn dood grootendeels wordt toegeschreven. Den 28 heeft de commissie voor de staatsspoorwegen be steed het bouwen van een sluis bewesten Yersekeaan v. Spanje te Sliedrecht, voor f 41000, het maken van 2 wa terleidingen aldaar aan G. Dekker te Sliedrecht, voor/16.800, en het graven van een gedeelte van het kanaal door Zuid- Beveland aan denzelfdevoor 238,000. Miuste inschrijver voor het bouwen van een jongens-wees huis voor de Port.ug. Israël, gemeente, aan de Joden-Bree- straat te Amsterdam, was den 29 C. Koelman a f 28,522. Den 27 is de nieuw gebouwde woning van den landbou wer M. R. op Texelmet 6 koeijeu52 schapen en den geheelen boedel verbrand. llibC> fltCïUUS. Door het, Historisch Genootschap gevestigd te Utrecht is tot medelid benoemd den heer Mr. IV. v. d. Kaay, advocaat alhier. Zitting van den 29 Januarij 1S62 No. 3. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de Iieeren Mr. Jli. Nuhotft van der Veen en T. L. Koorn. Na de opening der vergadering door den Voorzitter, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezenen goedgekeurd, vervolgens zijn gelezen 2. Eene missive van II.11. Gedep. Staten houdende het berigt van ontvangst der gewijzigde verordeningbevattende voorschriften tot het voorkomen van brandgevaar, met opzigt tot het afsteken van vuurwerken. 3. Eene missive van als boven ten geleide der magtiging tot voldoening eener som van 25, uit den post van on voorziene uitgaven der begrootiug van 1861. Reide voor kennisgeving aangenomen. 4. Rapport eener speciaie commissieop de vordering van de Polderbesturen van de Egmouder- en Bergermeeren tot herstelling der verlaatjes in den Bergerhout en in den Koe dijker jaagweg. 5. Rapport, van eene commissie als bovenomtrent de verhooging van de Mijzerkade onder Ursem. 6. Rapport van gelijke commissie, op den gevraagden af stand van een regt der gemeente op eene brug gelegen over de Langereistusschen Hoogwoud en IVinkel. De Nos. 4 5, en 6 zijn ter lezing van de leden op de secretarie nedergelegd. 7. Rapport van eene speciale commissiebetreffende het onderhoud van den weg tusschen de Eriesche barrière en de brug aan den Huigendijk. Op voorstel van den Voorzitter in dadelijke behandeling genomen en ingevolge de conclusie van het rapport besloten: om onder protest van ongehoudenheiddien weg gedurende 1862 voor rekening der gemeente in bniikbaren staat te onderhouden. 8. Een adres van het Departement Alkmaar der maatschappij tot Nul van 't Algemeenom eene subsidie uit de gemeentekas ten bedrage van 534,75J-, tot instandhouding der bij het Departement bestaande bewaarschool, over het schooljaar 18 jj j benevens het rapport der vaste, commissie van financiën ter zake van dat adres. Aangezien de genoemde stukken ter lezing voor de leden hadden gelegen, is tot eeue dadelijke behandeling besloten en de gevraagde subsidie lot een bedrug van f 500,behou dens de goedkeuring van Hll. Gedeputeerde Staten, uit den post voor onvoorziene uitgaven te voldoen, toegestaan, 9. Missive van de commissie tot regeling en uitvoering der festiviteiten bij gelegenheid van de laatstgehoudenetentoon stelling van landbouw, ten geleide van derzelver rekening en verantwoording. Gerenvoijeerd aan de commissie van financien. 10. Missive van het hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw, waarbij hetzelve zich ongehouden acht tot de betaling der buitengewone onkosten der gehouden veetentoon stelling. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd, 11. Missive van de Kamer van Koophandel en Eabrieken, ten geleide van derzelver geldelijke rekening cn verantwoor ding over den jare 1861. Verzonden aan de commissie van financien tot onderzoek en omberigi. 12. Jaarlijksch verslag van den Heer Controleur der plaat selijke middelenomtrent derzelver gang eu uitkomst over de dienst 1861. foor kennisgeving aangenomen. 13. Rapport van denzeifden op het adres van den Heer H.J.Conijn, om restitutie van het door hem zijns inziens te veel betaalde in de plaatselijke directe belasting over 1861. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 14. Missive van Burg. en Wetli., houdende het voorstel om gemagtigd te worden tot tijdelijke voorziening in de vacante betrekking van commies bij de plaatselijke middelen. Dadelijk behandeld en de magtiging verleend. 15. Missive van als boven, waarbij de beslissing van den raad wordt gevraagd op het vraagpunt, of de gazfabriek voor het gebruik der door dezelve belegde gemeentegronden al dan niet ouder de toepassing der belastmgverordenmg van recog nitiën voor tijdelijk gebruik van gemeentewerkenbezittin gen of iurigtingen valt. 16. Voorstel van als boven, tot het bepalen van een de- dommagement, ten behoeve van het Collegie van Wijkmees- terenter bestrijding van de kosten zijner vergaderingen. Beide Nos. 15 en 16 gerenvoijeerd aan de commissie van financiënom berigt en raad. 17. De Voorzitter stelt voor, om, aangezien de voorwaar den voor de aanbesteding der gemeentewerken als nu ter beoordeeling in gereedheid ziju daartoe eene commissie te benoemen, met welk voorstel de Raad zich vereenigt, en daartoe benoemt de Iieeren Jhr. D. C. de Dieu Fontein Ver- scliuirJ. G, A. Verlioeff, J. C. Vonk, Dr. 1. de Sonnaville en P. A. van der Drift. 18. Een adres van kooplieden eu handelaren in schapen, waarbij dezelve verzoekendat de 3 voorjaars vette schapen- markten des Maandags, op het Waagpleinin plaats van op den Dijk mogen worden gehouden. 19. Een dito van G. Bekker, die verzoektdat het gebouw der voormalige infirmerie aan hern in koop moge worden afgestaan. Beide verzonden aan Burg. cn IVeth., om daarop te dienen van berigt en raad. 20. Eene missive van den aannemer Knijper, ten geleide eener nadere naar den maatstaf van het tarief opgemaakte declaratie, wegens bijwerken aan de platte Steeuenbrug, benevens Het berigt van de commissie van financiën aan wie dat stukten flue van berigt was ingezonden. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 21. Eene missive van den benoemden onderwijzer in de gymnastiek J. G. Burggraaf, waarbij dezelve zijne erkente lijkheid voor de op hom uitgebragte benoeming betuigt. Voor kennisgeving aangenomen. 22. Een adres van N. G. Uoogvorsten bijgevoegde aan beveling van den Heer Coutroleur der plaatselijke middelen, om als commies der 3de klasse bij de plaatselijke middelen te worden benoemd. Gedeponeerdten einde de Raad daarvan bij de in deze vergadering te doene benoemingzoodanige nota zal kunnen nemen als hij zal vermeencn le behooren. Vervolgens zijn de deliberation geopend over 23. Het voorstel lot verleeuan van kosteloos ouderwijs op de school aan den Omvalaan kinderen van onvermogende ouders, in den Schermeer, doch ouder de gemeente Alkmaar wonende. Niet aangenomen. 23. Idem betreffende de regeling van het teekenkundig onderwijs voor de leerlingen van het gymasium en de open bare jongensschool. Beslotendat dit onderwijs zal plaats vinden in het lokaal van de Stads Teekenschoolop de urendaarvoor hij het Curatorium voorgesteldmet magtiging op Burg. en IVelh., om, voor rekening der gemeenteop de meest geschikte wijze in de verwarming en verlichting van het lokaal le voorzien. 25. Voordragt tot regularisatie van verschillende posten der begrooting van 1861 door overschrijving uit den post van onvoorziene uitgaven. Toegestaan behoudens voor zooveel noodig de goedkeuring van 11. H. Gedep. Staten. 26. Rapport op het verzoek der Kamer van Koophandel, dat voor rekening der gemeente moge worden genomen eene som van 19,47 L wegens door haar gemaakte kosten vau advertentien. Besloten dut dc genoemde som aan de Kamer zal worden verstrekt als buitengewone toelage voor den jare 1801. 27. Rapport op de door Burg. en YVeth. aangevraagde fondsen, tot inrigting en voorziening in het materieel voor het gymnastisch onderwijs benoodigd. In overeenstemming met de. voordragt van Burg. en IVeth. toegestaan. 27Het verzoek van den Heer J. H. Ibink om afstand van een stukje gemeentegrond langs de binnenbanen. In beginsel toegestaanbehoudens de voorwaarden, welke de Raad daarop nader, naar aanleiding van eeue door Burg. en Wetli. te doene voordragt, zal bepalen. 29. Het nader berigt van H.H. Commissarissen van de Stads Apotheek, op het voorgestelde ontslag van den Stads Apotheker J. G. Boekenogen. Tot het voorgestelde ontslag, integaan met heden, besloten. 30. Is overgegaan tot, de benoeming van een commies dei- Se klasse bij de plaatselijke middelen en is daartoe benoemd N. G. Uoogvorst, wonende te Alkmaar. 31. De vergadering is opgeheven. KANTANGHK K«T. Zitting vau den 25 Januarij. 1. W. G., wed. v. J. dü 11., te Alkmaar, uiten van scheld woorden 50 et. boete 011 de kostenbeide invord. bij lijfsdw. 2. IV. G„ wed. v. J. be B., to Alkmaar, als No. 1. 3. K. de G., K. Z, T. Z. en J. B., te Egmoud aau Zee, gezamclijkc opzettelijke toebrenging van schade aan eens an ders roerende goederen No. 4 b. v., ieder f 5,50 boete en solidair in de kosten, beide invord. bij lijfsdw. tegen ieder hunner. 4. J. Ij., K. P., D. H„ E. Y. en A. L„ te Alkmaar, ge zamenlijke beklimming van gazlantaarns, ieder 2 boete, solidair in de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen voor iederNo. 5 vrijgesproken. 5. J. T.te Egmond Binnen, jagen 11a zons ondergang, f 20 hoete en de kostenmet Subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen. 6. S. S. en C. S., te Schoorlgezamelijke arglistige ont vreemding van hout, ieder 6 dagen gevangenisstrafsolidair in de kosteninvord. bij lijfsdw. tegen ieder banner. 7. C. S., te Alkmaar, werpen van vuilnis op do publieke straat1 boete en de kostenmet subsidiaire gevangenis straf van 1 dag. 8. H. v. d. 'T., wed. K. de R., te Alkmaar, als No. 7 in de stads gracht, na binnen de laatste 12 maanden aan deze overtreding voorafgegaan, wegens gelijke overtreding te zijn veroordeeld, 2 boete en de lfeslc'n, met subsidiaire gevan genisstraf van 2 dagen. 9. D. K., te Alkmaar, als No. 7. 10. P. de B„ te Alkmaar, beklimmen van een boom in het plantsoen, straf als No. 7. 11. II. E.. te Alkmaar, 11a zons ondergang op straat laten staan van eene schilderstrap zonder toestemming van den Commissaris van politie, b. v„ straf als No. 7. 12. J. W. K-, te Alkmaar, laten stilstaan van oen beladen handwagen op eene houten brug aldaarf 3 boete en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 13. S. V. en W. V., a. te Kampen en b. te Alkmaar, varen door de bruggen te Alkmaar met liggende boegspriet, a. b. v.. ieder 1 boete, solidair in de kosten, met subsidiaire ge vangenisstraf van 1 dag voor ieder. AKKOXaiSSiiDMKXTM USsGTKAAM- Zitting van den 28 Januarij. 1. C. 13., vr. v. 11. B. K., en A. L., vr. v. S. W., te Hel der, a eenvoudige diefstallen, en b medepligtigheid aan een dier diefstallen, a 1 jaar gevangenisstraf en de kosten, en b vrijgesproken. 2 M. L., te Helder, eenvoudige diefstal, 2 maanden ge vangenisstraf, 111 eenzame opsluiting te ondergaan, en de kosten. 3 A. Z.. te Zijpc, als boven. 4. W. F., te Helderals boven, 1 maand gevangenisstraf, te ondergaan in eenzame opsluiting, en de kosten. 5 J. v. 't H„ eu S. T., te Alkmaar, a bedelarij, landloo- perij en eenvoudige diefstal, en b medepligtigheid aan een voudige diefstal, «gevangenisstraf als boven van 3 maanden, 011 de kostendoch vrijgesproken wegens landlooperijen 6 vrijgesproken. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 31 Jan. Pieter Blom, wedr. van Maart je de Groot, en Lcenlje Tonneboeijer, wed. van Lukas Lebbing.Dirk Gei- rilsz Gevelaar en Aagje de Leeuw.-- Willem Klijn en Jannetje Wilbrink.Andries Martinus Vogelzang en Uenderica Roozenbrock.Gerardus Hcndericus Arbous eu Dientjc Zimons.Klaas de Grootte Egmond- binnenen Maria Hofsteete Alkmaar. GEBOREN. 25 Jan. Justus Josephus Alphonsus, Z. van Willem Eredrik van Rosendael en Hendrina Cathariua Johanna Walraven. 26 h Johannes, Z. van Cornelis van Dam en Aafje Noort. 27 GerritZ. van Isaac Elzas en Antje Prins. 31 PieterZ. van Leeudert Pieter van der Waal eu llielkje Oudt. OVERLEDEN. 25 Jan. MaarijcD. van Ticter Blom en wijlen Maartje de Groot, 2 j. en 2 in. 27 Jan, 'L. van Cornelis Mosk eu Maartje Kuijper, 7j. 28 Johannes LeonardusZ. van Petrus Gilles cn Alida Schut, bijna 5 111. 30 n Gerrit IVillem, Z. van Hendrik lleuiiing cn Anna Petrouella vau der Pol, 3 111. 31 Alexander, Z. van Gerrit Smit cn AVilhelmina Johanna Douwcsbijna 9 m. Zitting van Commissarissen op Maandagden 3 Februa ry 1862des avonds ten 8 ure. Ouders, welke verlangen hunne kinderen aan de bewaarschool toetevertrouwenvervoegen zieh, ten genoemden tijde, aan bet, locaal aan de Doelenstraatvoorzien van de geboorte- en inëntingsbewijzen der kinderen. Uit naam der Commissie, J. J. de GELDER, Secretaris. StI'AARISASH. Tot, hot bijschrijven der verschenen renten wordt de gele genheid aangeboden op Dingsdag, den 4Eebruarij f862, des namiddags tusschen 12 en 2 ujre ten kantore van den Pen ningmeester C. J. de Lange, aan de Pastoorsteeg. Alkmaar 27 Jan. Aangevoerd 31 Kalveren f 36 a 65 33 vette Varkens 40 a 44 ets. per N P., 4 Biggen 5. 1 Feb. Aangevoerd 8 Paarden f 40 a 60, 115 Schapen J1 a 20. 25 magere Varkeus 12 a 16 60 Biggen j 3 a 4, nucht. Kalveren f 4 a 7, Boter per kop 65 tot 75 et. Hoorn 11 Jan. Aangevoerd 2 Koeijen, 12 Kalveren, 3 Scha pen en 10 Varkens. 30 Jan. Kleine Graskaas f 25, aangevoerd 10stapels, we gende 2094 N.P. 1 Eeb. Tarwe f 10,50, Rogge/7,75, Gerst 6,50, Haver ƒ4,40, l'aardënboonen ƒ8,25, bruine djto 14, duiven dito 8,50. graauWe Erwten f IS, Mosterdzaad 19, Karweizaad 13,50, aangevoerd 368 mud. 6 Paarden 35 a 125 25 Kalveren 4 a 9. 125 Schapen/6 a 21. 35 Varkens 7,50 a 24, 3 Zeugen/16 a 28, 65 Biggen/4 a 6,50, 175 Kippen 35 ets. a /l,2ü.80011 Eenden 35 a7ó ets.,1900 Kippeneijerenƒ3 a 3,50. 600 Eenden dito 3 a 3,50, 2400 koppen Boter 58 a 65 et. per kop. Purmcrende 28 Jan. Aangevoerd 46 Runderen, 8 Paarden, 34 vette Varkens van 42 tot 49 ets. per N.P., 2 magere dito10 en J' 13. 0 Biggen /3 a 4, 49 vette Kalveren 75 ets tot/1,10 perN.P., 40 nucht. dito 7 a 16, 348 Schapen en Lammeren, 190 Ganzen f 1,50 a 1,80, 110 Zwanen ƒ4,75 a 5 per stuk, Kleine Kaas 24,50, aangevoerd 37 stapels, Boter ƒ1,10 a 1,25 per N.P. Behagen 30 Jan. Aangevoerd: magere gelde Koeijeu 70 a 120," vette dito 140 a 170, nucht. Kalveren 6 a 13, magere Schapen 12 a 14, vette dito 14 a 20, magere Varkens 8 a 12, Biggen 4 a 6. Konijnen 20 a 40, Kip pen 25 a 100, Eenden 30 a 50 ets, Boter 82J ets. per kop

Alkmaarsche Courant | 1862 | | pagina 3