T. 1862. BIJBLAD behoorciide tot de ALKMAARSCHE COURANT van Zondag den 12 October 1802. GEMEENTERAAD. vfï 'i, N. Zitting van den 7 October 1862, No, 18. Voorzitter de Burgemeester A.Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de Heeren Mr. P. A. de Lange en J. C. Koorn. Na de opening der vergadering door den Voorzitter worden: 1. De notulen der vorige vergadering gelezen cn goedgekeurd cn daarna medegedeeld 2. Eene missive van H. H. Gedep. Staten van N. Holland ten geleide van het goedgekeurde besluit tot af- en over schrijving eenersomvan ƒ1002,37 op de begrooting van 1862. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Eene missive van dezelfden waarbij mededeeling wordt gedaan van de werken welke op het grondgebied dezer ge meente ten dienste van den spoorweg zullen worden gemaakt, met de vraag of daartegen van gemeentewege ook bezwaren bestaan. 4. Missive van den Heer Ingenieur der Staats-Spoorwegen te Alkmaar, bevattende een aanbod der voorwaarden waarop de gevraagde wijziging in de afsnijding van het N. Holland- sehe kanaal, ten behoeve der gemeente Alkmaar, zou kun nen worden toegestaan. Beide Nos.'ó en Overzonden aan de Commissie voor de Spoorwegen 5. Rapport van de Commissie van financiënop de voor gestelde verhooging der som van kosten voor het onderwijs in de natuurkunde aan de leerlingen van het Gymnasium enz uitgetrokken. G, Rapport van als boven, op het voorstel tot toekenning eener gratificatie aan de Rijks veldwachters voor bewezen policiediensten. Beide op de Secretarie ter lezing voor de leden nedergelegd. Wijders Yan Burgemeester en Wethouders. 7. Yoorstel tot voldoening en verevening der ten behoeve van het zangersfeest toegestane bijdrage van f 250. In dadelijke behandeling gesteld doch de beslissing verdaagd. 8. Mededeeling dat de dag van 14 October a.s. door Burg. en Weth. is vastgesteld tot de verkiezing van een Lid van den Gemeenteraad in vervanging van wijlen den Heer Mr. J. A.Klnppel en voorstel tot benoeming van een stembureau. Voor zooveel de mededeeling betreft voor kennisgeving aangenomen, terwijl lot leden van het stembureau de Heeren Mr. P. A. de Lange en P. A. van der Drift, en tot derzel- ver plaatsvervangers de Heeren J. C. Vonk en J. O. A. Ver hoef zijn benoemd. 9. Yoorstel tot regularisatie der loopende begrooting, door overschrijving en voldoening uit den post van onvoorziene uitgavenvan verschilllende sommenten gezamenlijke be drage van 1943,03^.. Verzonden aan de Commissie van financien om berigt en raad. 10. Idem tot het verleenen der vergunning aan J. Diepen tot gebruik van gemeentewater. 11. Voordragt tot benoeming van onderwijzeressen in vrouwelijke handwerkenaan kinderen van de openbare tusschenschool en armenschool. 12. Berigt op liet verzoek van W. F. Stoel, om vergunning tot het leggen van een riool. 13. Berigt op het verzoek van H, C. Eoltzom afstand van grond ten dienste der gasfabriek. Alle de Nos. 10 tot en met 13 zijn ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 14. Missive ten geleide van het proces verbaal der dato 6 dezer gehouden kasverificatie bij den gemeente-ontvanger. Voor kenisgeving aangenomen. 15. Verzoek van Mr. J. van der Peen, om restitutie van betaalde plaatselijke directe belasting. Aan Burg. en W'etli. om daarop bij de sluiting van het dienst jaar te regarderen. Vervolgens zijn de deliberatien geopend 10. Over de missive van H. H. Gedep. Staten, betrekkelijk de transport kosten van ammunitie ten behoeve der Schutterij. Besloten om ter bestrijding dier kosteneen bedrag van 25 op de begrooting van 1863 uitletrekken en de subsidie in die evenredigheid te verhoogen. 17. Rapport op de begrooting van het Gasthnis voor den jare 1863. Vastgesteld tot een bedrag van f 5915,88 in ontvang en uitgave, met eene gemeentelijke subsidie van f 500. 18. Idem op het verzoek van J. Wils, om toelage op zijne bezoldiging. Toegestaan tot een bedrag van f 50, betaalbaar nadat hij een vol jaar zijne tegenwoordige betrekking zal hebben vervuld. 19. Verzoek van den hulponderwijzer aan bet Gymnasium en de openbare jongensschool A. Schutte, om een eervol ontslag. Het verzochte ontslag eervol verleend, iutegaan met den 1™ November e.k. Daarna is overgegaan 20. Tot de benoeming van een lid voor de plaatselijke Schoolcommissie, waartoe is benoemd, de Heer J. C. Koorn. 21. Idem van 4 leden voor de Commissie van huishoude lijk beheer over eenige openbare scholenen zijn daartoe benoemd de Heeren G. A. ConijnII. J. de Lange, P. van Leeuwen en J. J. Molenaar. 22. Idem van een hulponderwijzer op de openbare tus schenschool, waartoe is benoemd de Heer C. Fehris, te Alkmaar. 23. Idem van een hulponderwijzer voor de openbare jon gensschool en is daartoe benoemd de Heer P. Rogge te Hoorn. Daarna is 24. De vergadering opgeheven. Te Alkmaar hij BERM». COSTER ZOON. .s0,75, voor lents zegelregt langenomen tot irigten een dag OORN 1. w. Haarlem; S CORNELIS MANS JNS, HENDERICUS SCHERMER; de vijf DERS van ALKMAAR ,t de avondlessen op de 1°. November e.k. een allen die daarvan wen- >ij den hoofdonderwijzer ober e.k. ■n Wethouders voornoemd 1LAINE PONT. 'e Secretaris, 'ANJAARDT. DERS van ALKMAAR alle belanghebbenden teu, op Maandag, den 3 sferen zal worden gehou- graehten en slooten bin- bij billetten breeder is en Wethouders voornoemd, CLAINE PONT. De Secretaris, 'ANJAARDT. eene stal te Alkmaar Vrijdag 17 October, op dden garst. De eigenaar te vervoegen ter terug- an Polite te Alkmaar. deze Courant vertaald werd door eene vriendelijke hand, ^9^°° in wier welwillende medewerking wij ons zeer verheugen gelukkig in den winter een kagchel en de noodige brandstof te hebben, zoodat wij onze woning behoorlijk kun - det' goede en veelal weldadige moeder natuur Bestaat in Alkmaar eene badinrigting? Pruissen heeft getoond ie Hof goed besteed te Berlijn een coup d'ètat :alm, dat men waarlijk isteuden maatregel van ofschoon hij werkelijk - sommige lezers meen- tal een drukfout te zien de begrooting der uit n ééue reden om onze ;e water te doen gaan. len met het koude water ouder geworden zullen sene openbare badinrig- schtobbe was voor hunne orzeker dezelfde zijn. imaden ook de versche ften. Wij halen adem eu al de luchtdie ins van geen nut meer, zoo raadt de gezond- eerst een weinig als ge •a ge de kamer verlaten lkander openhaalt de ;ens over twee stoelen, lakt de bedden niet te 1 er over heen gaat, hoe ge nimmer de kamer, jd de deur open laten, i en versche lucht naar ge zelfs het raam wat voor laat hangendat mden en gij zult er te 's nachts niet zoo woelig bij het wakker worden ster geschikt voor uw slechte lucht slaaptkan de mensch eene groote als ge uwe kinderen tl mogelijk frissche lucht, g om in slechte lucht ouze buren er zoo oo geschapen, dat wij che lucht, evenmin als en het water in den oeten niet wijzer willen left ons wat wij noodig als wij die niet willen ;ij ons ziekte om ons te en hoe wij ons zelve a en trachten zoo wetfl den de heerlijke gavfeh z jiri - -CBf r. -.VA

Alkmaarsche Courant | 1862 | | pagina 5