IT 1K««. RI.IRLAI) belioorende tot de ALKMAARSCHE COURANT van Zondag 1 Maart 1863. gemeexteraai». - '0? /A. 1 Zitting van den 25 February 1863, No. 3. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de Heeren Dr. L. de Sonnuville (uithoofde van ongesteldheid), Mr. P. A. de Lange en Mr. IP. van der Kaag. De vergadering geopend zijnde, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd. 2. Wordt door den Voorzitter mondeling mededeeling ge daan van den uitslag der aanbesteding van de gemeentewer ken en van den voorloopigen verkoop van het huis genaamd de Varkenswaag. Koor kennisgeving aangenomen. Daarna zijn gelezen Van H. U. Gedeputeerde Staten. 3. Een besluit van goedkeuring op de suppletoire begroo ting van het Gasthuis over 1862. 4. Een besluit als boventot verevening der aan het Gasthuis toegekende subsidie van f 500. 5. Besluit als bovenop de vastgestelde wijziging in de regeling der toelagen voor verwarming en verlichting der openbare scholen. 6. Het goedgekeurde suppletoire kohier der directe belas ting over 1862. Alle voor kennisgeving aangenomen. Van de Commissie van Financien. 7. Rapport op de voorgestelde suppletoire begrooting der gemeenteover de dienst van 1862. Ter lering voor de leden nederlegd. 8. Idern op de voorgestelde dedommagementen aan de Commissie van huishoudelijk beheer voor sommige openbare scholen. Overeenkomstig de voordragt toegestaan. 9. Idem op het verzoek van J. Qroenevellom het achter stallige wachtgeld van wijlen zijnen broeder B. Groenevelt. Op de conclusie van het rapport toegestaan. 10. Idem op het verzoek van P. de Boer, om eene grati ficatie als voormalig nachtwacht. Gewezen van de hand. 11. Idem op de voorgestelde verbeteriugen aan het lokaal der meisjesschool. Ter lezing voor de leden nedergelegd. Tan Burgemeester en Wethouders: 12. Het voorstel tot benoeming van eenen onderopzigter bij de aangenomen gemeentewerken. Niet toegestaan. 13. Verslag omtrent de plaats gehad hebbende belegging van 21000. Onder goedkeuring van het verrigle voor kennisgeving aan genomen. 14. Voorstel om overtegaan tot de benoeming van een derden hulponderwijzer aan de tussehenschool en tot be schikbaarstelling van gelden, tot voorziening in de jaarwedde Met beschikbaarstelling der daarvoor benoodigde gelden, tot de benoeming besloten. 15. Mededeelingen ten aanzien ven het regt der gemeente op de sehelpvaart door Limmen. 18. Voordragt betreffende den van Rijkswege voorgestelden afkoop van de betaald wordende uitkeering voor de tollen te Koedijk en Schoorldam. Beide Nos. 15 en 16 aan de Commissie van financiën om beriqt en raad. 17. Voorstel tot benoeming van eene 3e hulponderwijzcres voor de vrouwelijke handwerken aan de armenschoolmet het berigt van de plaatselijke Schoolcommissie dienaangaande. 18. Berigt van de plaatselijke Schoolcommissieop het verzoek van de kweekeliugen aan de armenschool J. Julsing en J. van Wijngaarden, om eene geldelijke toelage. Met No. 17 ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 19. Voorstel van de Kamer van Koophandeltot eene tij delijke voorziening in de dienst der groote waag voor de wegingen buiten de groote marktdagen. Aan Burg. en Weth. om berigt. 20. Adres van het departement Alkmaar der maatschappij tot Nut van 't Algemeen, waarbij hetzelve verzoekt om eene subsidie uit de gemeentekas tot instandhouding zijner be waarschool voor behoeftige kinderen gedurende het school jaar 1863 op 1864. Aan de Commissie van financien om berigt en raad. 21. Verzoek ven C. Stoel, om afstand van eene halve O el gemeentegrondtot verandering der rigting van de stoep voor het huis door hem bewoond. Aan Burg. en Weth. ter beschikking. 22. Idem van C. Kater Cz„ om verrekening zijner aanne- mingspeuningenals aannemer van het diep- en schoonhou den der grachten enz., of wel anders een geldelijk voorschot. Aan Burg. en Weth. om berigt. 23. Missive van J. H. Bergmanhoudende dankbetuiging- voor zijne benoeming als hulponderwijzer aan het gymnasium en de openbare jongensschool. Voor kennisgeving aangenomen. 24. Verzoek van D. Wiggers, om vergunning tot het stel len van eene houten schuttingvoor een hem toebehoorend erf, gelegen aan den Geest. Aan Burg. en Weth. om berigt en raad. 25. Verzoek van Chnsliaan Tlabicli. 26 Idem van Barend van Bist, beide om toelating van hunne kinderen tot het kosteloos onderwijs op de openbare armenschool. Ter beschikking aan Burg. en 11 eth, 27. Idem van Grietje de Groot, om te gelijk met hare be trekking als hulponderwijzeres voor de vrouwelijke handwer ken aan de tussehenschoolook in dezelfde betrekking bij dat onderwijs van de armenschool te worden geplaatst. Besloten aan de adressante te kennen dat voor alsnog geene vacature bestaat. 28. Idem van E. van Tellingen en andere medeondertee- kenarenom vergunning tot het rijden door de gemeente met wagens met honden bespannen. Gedeponeerd ter secretarie. Idem van de gezamenlijke turfwippers, om eene geldelijke tegemoetkoming voor de mindere inkomsten welke hunne betrekking in het afgeloopen jaar heeft opgeleverd. Aan de Commissie van financiën om berigt en raad. Na deze mededeelingen zijn de deliberation geopend 30. Op het berigt van Burg. en Weth., ten aanzien van een verzoek der korendragersom het genot van de volle 80 toelage aan hun werkkorps toegekend. Op de conclusie van het rapport toegestaan. 31. Op het voorstel van dezelfden tot vernieuwing of gehcele wegneming der vuilniskuil bij het Nieuwlanderhek. Tot de wegneming en demping besloten. 32. Op het verzoek van Mr. N. H. de Lange, om vergoc ding van gedane uitschotten, ter zake van het onder cuia- teele brengen van een behoeftige krankzinnige. Tot het bedrag toegestaan. 33. Is aan Burg. en Weth. magtiging verleend tot open baren verkoop van het voor den dienst der gemeente onbruik baar materieel, dat onder den afbraak der Infirmerie en van de waag voor het slagtvee zal worden gevonden. 34. Is de vergadering opgeheven. To Alkmaar bij HERM". COSTER ZOON. sis0,75, voor Cents zegelregt aangenomen tot serigten een dag ad nu doetzal Pruissen jx, heeft het reeds gedaan, i het hoofd der Poolsche de aanvoerder der opge- e bloedige gevechten tegen an Oostenrijk. Wij hebben t zijn aandeel in de gewel doenen door de gewetens- als of daardoor ooit iets dat deze vrouw een te goed ostenrijken om vrede te jpolitiek van dien tijd als ïldigd. Maar bovendien at het nog in 1846 met spijt der bepalingen van en Vrijstaat Krakauhet ran het oude Polen en de loniugenbij zijne staten 548 zijn nog niet zoo lang vergeten. Oostenrijk her- iëen alvorens zich al te ind tussohen Rusland en t bezit van Hougarije alleen •eft te danken. Alvorens over het Russische geweld erinnere het zich de uitge- e Hougarijeen dat een nog altijd in de geschie- an vde beul der Hongaren." istige wijziging in de Oos- rennenwij gewagen zeer igt en van staatkundige en oordig door de Oostenrijk- jgtheid gehuldigd en met len gebragt; maar een derig. Oostenrijk heeft de er onderdrukt als Rusland, erkt men aan en vooral •den voegen er bij dat het t onderdrukt. Maar is dit i aan te rekenen? Wij ge it heeft, door bevoordeeling mmering der Roomsch-Ka- olen te verzwakken, en dat a gaarne had geprotestanti- elke afkeuring van dezen tar wanneer dit in Galicië is dit zeker alleen te wijten dat de Oostenrijksche Staats- nale - Kerk der Polen. En -aarne voor de organen van den, maar slechts die der tij zijn, roemen in de tegen in Oostenrijk, dan mogen enszins aau hunne geestver- 'ezegende ommekeer in Oos- de Aartsbisschop van Praag n verjaardag der constitutie van deze gebeurtenis een at één dag te voren de Ty- n den Bisschop van Brixen geen zelfstandige Protestant- staan, en dat geen Protestant gen aankoopeuzonder dat bepaalde vergunning wordt er verschillende mogendheden De Pruissische- Kaü^r^jei igen 57 stemmen iSugenrfrneqyt .rengste onzjj^gi^*^f'^ er de afkeurfcóBS^èmittétt;-?»^ vy'1 ,-,v >?V

Alkmaarsche Courant | 1863 | | pagina 5