Bijblad bchoorendc tot de Alkuiaarsulie Courant van Zondag 1 April 1866. tfEME E ft" tera.au Zitting van den 28 Maart 1866No. 4. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren Mr. P. A. de LangeJ. C. VonkJ. C. Koorn, J. Helling, Mr. IV. van der Kaan en P. Bruinvis de Lange. De vergadering geopend zijndeworden 1De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen 2. Missive van H.H. Gedep. Staten van Noord-Holland houdende mededeeling datals een gevolg van de afschaffing der plaatselijke belastingenmet den 1 Mei a.s. de perceptie van den Rijks accijns op het geslagtzal overgaan ten kan tore van den Rijks Ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Yerzoek van H.H. regenten van het gasthuis, om mag- tiging tot het doen van af- en overschrijvingen op derzelver begrooting voor de dienst 1865. Gerenvoijeerd aan de commissie aan financiënom berigt en raad. 4. Jaarlijksch verslag van de plaatselijke schoolcommissie, omtrent den staat van het lager onderwijs en van de scholen binnen deze gemeente over den jare 1865. 5. Idem van H.H. curatoren van het gymnasium en de openbare jongensschool, betreffende den gang en toestand dier instelling voor hetzelfde dienstjaar. 6. Idem van H.H. commissarissen van de stads teekenschool, omtrent den gang en toestand dier school gedurende 1865. Alle voor kennisgeving aangenomenmet verzending aan de commissie voor de jaarverslagen waarnade stukkendie reeds ter lezing voor de leden hebben gelegen, in dadelijke behande ling zijn genomen. Yan Burg. en Weth.: 7. Berigt op het verzoek van de hulponderwijzers van de openbare tusschenschoolom eene gratificatie voor buiten gewone diensten. Besloten niet in het verzoek te treden. 8. Voordragt tot afstand van den grond der gedempte Vij- verslootaan C. Baan. Op de conclusie en onder de daarbij gestelde voorwaarden, tot den afstand besloten. 9. Voorstel tot het aanbrengen van wijzigingen, als gevolg der veranderde rigting in de inning der plaatselijke belastingen. a. In de instructie van den Gemeente-ontvanger b. u verordening ter invordering van het zakkengeld op de graanmarkt c. u verordeningen tot heffing en invordering van markt- geld op de veemarkten. Allenzoo in algemeene strekking als bij artikelsgewijze behandelingovereenkomstig de voorstellen aangenomen en voor zooveel noodigbehoudens hoogere goedkeuringvast gesteld. 10. Voorstel tot openbaren verkoop van a de grond der gedempte Kweerenmet het daarachter gelegen plantsoen aan de Stads vesten de daarop staande boomenb de huisjes in de Kerkstraat en c het huisvroeger door den commies en portier aan het Nieuwlander hekbewoond. Op de voordragt" in beginsel besloten. 11. Reclame van B. G. van Veentegen de door het dagelijksch bestuur vastgestelde kiezerlijstenter zake van het niet plaatsen van zijnen naam op die lijsten met het daartoe betrekkelijke advies van Burg. en Weth. Op de conclusie van het adviesis tot opneming van den naam des adressants op de verschillende kiezerlijstenbesloten. Daarna zijn nog medegedeeld 12. Berigt op het verzoek van J. Kenptot afstand in erfpacht van een gedeelte grond, herkomstig van de gedempte sloot langs het veld van den Nieuwen Doelen. 13. Idem op een verzoek van denzelfden adressantom restitutie eeuer som van f 32,40door hem op de vordering van H.H. Burg. en Weth., betaald, wegens kosten van op ruiming der overblijfselen van zijn op den 16 November j.l. verbrande gebouwen. Beide ter lezing voor de leden op de secretarie neder gelegd. 14. Adres van Ds. J. A. Thomsente Westervoortver zoekende dat de hem door Burg. en Weth. opgelegde ver- pligtiug tot het afsluiten door een muur, van een aan hem behoorend erf aan de gedempte Nieuweslootmoge worden gewijzigd en hem toegestaan deze door een houten schutting te mogen vervangen. Gesteld in handen van Burg. en Weth., om berigt en raad. 15. Is besloten om, ter gelegenheid van het verblijf van Z. M. den Koning, hoogstdenzelven door eene deputatie uit den gemeenteraad, zamengesteld uit den Voorzitter, de heeren leden Verhoeff en Vonk en den Secretarisde hulde der ingezetenen en van het gemeentebestuur te doen betuigen. 16. Is op voorstel van het dagelijksch bestuur, tot den openbaren verkoop van eenige losse en voor de dienst niet meer 'oenoodigde voorwerpen besloten. 17. Is door den Voorzitter, op het door H. M. de Koningin van Engeland uitgevaardigde verbod tot invoer van vee uit Nederland gewezenen op diens voorstel beslotendat door Burg. en Weth., namens den Raad, bij de Hooge Regering pogingen zullen worden te werk gesteld, om opheffing van dat, besluit te verkrijgen. 18. Is ter sprake gebragt de aanhangige kwestie over de plaatsing van het station van den Noord-ïïollandschen spoor weg te Amsterdam en zijn Burg. en Weth. uitgenoodigd om in de belangen der provincieaan deze zijde van het IJ, bij die plaatsingop de hun meest geschikt voorkomende wijzebij adres aan ZExc. den Minister van Binnenlandsche Zakente bevorderen. 19. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM8. COSTER ZOON. i, voor elrecht ïen tot en dag aan het Koning- nmaken gewag 70000 man in len genl. Cialdim. n van directeuren >rweg-maatschap- raadplegen over leeft alle mede- niet door inkrim- ng sluitende werd 3 stellige beloften leening van 250 T. atregelen moeten van belgische en met verbanning atsgeheimen. ten adel hebben ht op Victor Em- del legt meer en erambt en toont e loopbaan. zijn gelast al de aings van Pruisen ongaarsche steden a graaf Peak. heeft de president dagbladen verbo- ratregelen. rgauWittenberg, Ilet halve leger isen zijn de reserve- en 6' arméecorpsen e gezant bij graaf digingals zoude lij verklaardedat iet vergat en eene B. iven alle krijgstoe- ontkent Pruisen gevene omstandig- f Pruisen van zins nend geantwoord orzorgsmaatregelen. rschau aangekomen, poolsche edelen het volkomen her- te van het invoeren d der represailles is voorbij. Weest luvernement." BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de ingezetenen Dat het onderzoek der ligchaamsgebreken van voor de brandweer dezer gemeente ingeschreven personen door hen zal worden gehouden op Maandag, den 9 April e.k., des namiddags 6 urein de Prinsenzaalten Raadhuize dezer crpmppnte Buraemeester en Wethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. «.«JtartlM. SPANJAARD!. KIEZERSLIJSTEN. De YOORZITTER van den Gemeenteraad te Alkmaar; Gezien art. 31 der wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad n". 37); Brengt ter algemeene kennisdat de lijsten van kiezers der led'en van den Gemeenteraadde Tweede Kamer der Staten Generaal en de Provinciale Statenop heden door hem zijn gesloten op nieuw aan het raadhuis zijn aangeplakt en gedurende 14 dagen ter secretarie dezer gemeente ter 'eZjr,? Z^erl De Voorzitter voornoemd. ZO Maart 1866. A. MACLAINE PONT. Van wege BURGEMEESTER en WETHOUDERS wordt mits deze^ter kennisse van de ingezetenen gebragt: Dat de schilderijvoorstellende eene episode uit het beleg van Alkmaar in 1573, door J. IV. A. Hilverdinckgedurende de maand April aanstaande, des Maandags, Donderdags en Vriida"s van elke week, van 11 ure des voormiddags tot 2 ure des namiddags, op het Raadhuis der gemeente, ter bezigtiging toegankelijk is gesteld. 31 JIaar/1866. SPANJAARD!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden Dat het kohier der directe belasting en dat der belasting on de honden, beide over de dienst van het loopende jaar, door ben op heden voorloopig zijn vastgesteld en dezelve van 9 tot en met den 23 dezer maand voor de belangheb benden ter secretarie dezer gemeente ter lezing zullen liggen. Buraemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. -■ j-i occ De Secretaris, éen APnl 186 SPANJAARDT. tot tijd bijna 4! 25UUU ten behoeve oer armen ie ajuuucd heeft besteed, bij zijne weigering om in den adelstand verheven of gedecoreerd te wordenhaar miniatuur-portret vereerd. Op den S. Patricksdag hebben de ieren te Montreal (Ca nada) een optocht gehouden en den gouv.-genl. begroet, wienï toespraak eene afkeuring van de woelingen der fenians bevattende, met toejuiching is ontvangen. Te Toronto heb ben de ieren eene gelijke gezindheid aan den dag gelegd. De bijeenkomsten tot beraadslaging over de reform-bill worden nog voortgezet. Vooral de handwerkslieden ijveren voor de aanneming der wethoewel die niet geheel aan hunne verwachting beantwoordt. Het lijk van Koningin Marie Amélie is den 3 in de r. c. kapel te Weybridge 'bijgezet. Behalve door de leden der familie Orleans, werd de plechtigheid bijgewoond door den prins v. Walesden hertog v. Cambridge cn den Koning van Beffiie, alsmede door verschillende franschen zooals de heeren Presotl-ParadolCasimir Périer, S. Mare Girardin enz. FRANKRIJK. De Moniteur bevat een Keiz. besluit tot regeling van hét kosteloos onderwijs voor kinderen van behoeftigen. Den 15 heeft de kolonel Colomb 1500 algerijusohe opstan delingen na een hevigen strijd verslagen de franschen ver loren 22 dooden en 41 gekwetsten. De Keizer heeft besloten dat de fransche troepen in 3 afdeelingen Mexico zullen verlaten en wel in November 1866, Maart 1867 en November van dat jaar. IT ALS E. Te Barletta, in het napelsche, heeft, op aansporing van een dweepzieken monnik, eene oproerige menigte de vergaderplaats der protestanten overrompeld en in brand gestoken en 4 der aanwezigen omgebracht. Vervolgens zijn de bureaux van den onderprefect opengebroken en de papieren vernield, 2 huizen in vlam gezetverscheidene geplunderd en is 1 polieie-agent vermoord. In het geheel zijn 6 mensclien als slachtoffers der geloofshaat gevallen en 17 gewond. De nationale garde heeft zich zeer slecht gehouden. Na de aankomst van troepen uit Trani is de orde spoedig hersteld. 70 Personen, en daaronder eenige priesterszijn in hechtenis genomen. Het gebeurde is in de Kamer ter sprake gebrachtmet aandrang der handhaving van de vrijheid van godsdienst. Maszini heeft de kiezers te Messina bericht, dat hij de benoeming als Afgevaardigde niet kan aannemen, omdat hij oor 34 jaren trouw gezworen beeft aan het vereenigd en Kamer een wets ontwerp o gelachen voor den tijd van 30 jaren concessie wordt verleend tot oprichting eeuer Bauk, werkzaam met een kapitaal van 1480 millioen realen. Die Bank zal voor 3 malen dat bedrag aan biljetten mogen uitgeven en al aanstonds tegen 5 p.ct. aan het_ gou vernement 400 millioen verschaffen, terug te betalen in 10 jaren. TURKIJE. Donatj-Vorstendommen. Het Uitvoerend Bewind heeft de zitting van den Senaat voor gesloten verklaard en het Wetg. Lichaam ontbonden, omdat dit al te zeer het karakter eener'nationale conventie wilde aannemen. Binnen 40 dagen zal de nieuwe Kamer opgeroepen worden. Deze maatregel heeft een goeden indruk bij de bevolking gemaakt. De militaire academie te Bucharest is afgebrand. Er zijn maatregelen genomen om de verschillende ministeriën te be schermenwijl men vermoedt dat bezoldigde brandstichters het op die gebouwen gemunt hebbenem de bescheiden waaruit het slechte beheer der vorige regeering zou kuunen blijken te vernietigen. VEREENICDESTATEN. Volgens de door de commissie voor het herstel der Unie aan de Kamer overgelegde rapporten heerscht in het Zuiden nog een felle haat tegen het Noorden, voornamelijk wegens de afschaffing der slavernij. In de meeste plaatsen zijn re bellen tot ambtenaren benoemd en hoewel vele kiezers den eed geweigerd hebben, zijn hunne stemmen toch geldig ver klaard. Bij de vrijgemaakte negers wordt veel lust tot wer ken opgemerkt. De S. Patricksdag is door de ieren rustig gevierd, heb bende de fenians niets vau zich doen hooren. De Afgevaardigden hebben bet wetsontwerp tot het aan gaan eeuer leening aangenomen. Daarbij is bepaald, dat in het eerste halfjaar 10 millioen en vertolgens elke maand 4 millioen aan papieren geld zal worden ingetrokken. MEXICO. De lieer Langlaitdirecteur der financiën is overleden." Het buitengewone belgische gezantschap ter aankondiging der troonsbestijging van Leopold IIis tusschen Vera-Cruz en de hoofdstad aangevallen door 25 guerilla's, die tegelijk hunne vuurwapens losbranden. Daardoor werd de luitenant d'liuart, adjudant van den graaf v. Vlaanderen, doodelijk in het hoofd getroffen en 2 andere heeren gewond. Aan de overige gelukte het evenwel de roovers te verdrijven.

Alkmaarsche Courant | 1866 | | pagina 5