BIJBLAD behoorcndc tot de ALRMAABSCHE COURANT van Zondag 29 September 1867. f\ t rjfsjj sjv j\r\/j rvvrj t/i/i/i/i/wisist/isists «EKIKENTEBAA». Zitting van den 25 Sept. 1867, No. 16. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heer T. L. Koorn. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 2. Wordt door den voorzitter medegedeelddat hij hem is ontvangen eene kennisgeving van den Heer Commissaris des Kouings in deze provincie, dat Z.H.Ed. Gestrenge het voornemen heeft zich op Donderdagden 26 dezer, 's mor gens ten 10 ure, op het raadhuis alhier te laten vinden en genegen is audiëntie teverleeuen aan allen die zulks zouden verlangen. Voor kennisgeving aangenomen. Daarna zijn gelezen en voor zooveel daarvoor vatbaar, dadelijk behandeld de navolgende stukken 3. Rapport van de commissie van financiën op de rekening van het Burgerlijk armbestuur over den jare 1866. Op de conclusie van het rapport, goedgekeurd en vastge steld op een ontvang ten bedrage van f 14833.215, eene uitgave van f 14557,82 en een batig saldo van f 275,395. 4. Rapport van dezelfde commissie op de begrooting van hetzelfde armbestuur voor de dienst van 1868. Na eenige besprekingen over het denkbeeld van den voor zitter, die het beter zoude achten hetzelve bestuur, wanneer het noodig zou zijnmet een renteloos voorschot te gemoet. te komen, dan telkens de subsidie hooger optevoeren is in overeenstemming met de conclusie van het rapport, de begroo ting aangenomen en vastgesteld tot een gelijken ontvang en uitgave van f 17022,en aan bet burgerl. armbestuur voor de dienst van 1868 toegekend eene subsidie van ƒ7342,10s. 5. Het rapport der speciale commissie op het voorstel van Burg. en Weth. tot het instellen eener vordering tegen den tegenwoordigen bezitter van den grond van het eiland de heer G. Stocrver, tot ontbinding van het in den jare 1856 gesloten koopcontract van den grond ter zake dat hij door het gebruiken van een gedeelte daarvan tot slagtplaats, hem aan zijne be paalde bestemming als scheepstimmerwerf heeft onttrokken. Na algemeene deliberatien over den aard van zoodanige vordering is op voorstel van een der leden besloten: tot, het inwinnen van een advies van een regtsgeleerde of het gebruik dat vroeger gemaakt is of thans nog gemaakt wordt van het bedoelde terrein grond geeft tot ontbinding van het contract 6. Rapport van hh. curatoren van het gymnasium op het voorstel van Burg. en Weth.. tot opheffing van het gymnasium en de instelling eener latijnsche school, uitsluitend voor het onderwijs in de oude talen en de wiskuude als voorbereiding voor het hooger onderwijs. Naar aanleiding van een voorstel om bij de kortheid van tijd die er tot kennismaking met dit rapport heeft bestaan, de behandeling tot later te verdagen, is bij de noodzakelijk heid die er bestaat dat omtrent het gevoelen van curatoren, die zich met de denkbeelden in het voorstel van Burg. en Weth. niet kunnen vereenigen, voor den 1 October te beslissen, besloten de behandeling te verdagen tot Maandag den 30 September aanstaande. 7. Rapport van hh. curatoren voornoemd, omtrent den afloop van het gehouden zomerexamen der leerlingen van hetgymnasium 8. Uitnoodiging van hh. commissarissen der normaalschool tot bijwoning van het op heden te houden examen van de leerlingen dier school. Beide No. 7 en 8 voor kennisgeving aangenomen. 9. Voorstel van Burg. en Weth. met teekening en raming van kosten voor de daarstelling van een stedelijk museum, tot verzameling van voorwerpen van kunst en van oudheid- en geschiedkundige stukken betreffende de stad Alkmaar. De behandeling verdaagd tot aan die der begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor de dienst van 1868, met, in achtneming van het denkbeeld van den heer Cohen Stuart, om daartoe te bezigen de onderwijzerswoning der bur gerschool aan de Oude Gracht. 10. Voorstel van Burg. en Weth., tot wijziging der veror deningen van heffing en invordering der plaatselijke directe belasting. Aangenomen, met bepaling van het maximum op f 30000, jaarlijks lij de legrooling te regelen en bijvoeging van een paar artikelen op de wijze van invordering. 11. Rapport van dezelfden op het verzoek van W. van Ensl c. s., om verbetering van den Frieschen weg in den Geesterhont en plaatsing van gaslicht aldaar. Ten aanzien van het.eerste punt zijn geene termen gevonden om in het verzoek te treden, in punt twee zal worden voorzien. 12. Voorstel van als boventot het instellen van regts- vordering tegen den Staatbetreffende de schadevergoeding voor den overgang van den Staatsspoorweg over den Bergerweg. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 13. Mededeeling van als bovenvan de sluiting en tee kening der contracten met den Staatwegens de overneming in koop en verhuur van de brugwachterswoning aan de Scher mer vlotbrug en aan de Friesche barrière. 14. Idem als hovenvan bet contract op de wijze van verpleging der R. Cath. weezen tusschen h.h. regenten van het burger weeshuis en van het R. Cath. wees- en armbestuur. 15. Dankbetuiging van de feestcommissie voor de gehou- dene reünie van het Metalen Kruis, voor de ondervonden medewerking en sympatie van het stedelijk bestuur en tevens mededeelir.gdat zij van de haar toegezegde guarantie voor de kosten dier feestviering geen gebruik zal behoeven te maken. De Nos. 13, 14 en 15 zijn voor kennisgeving aangenomen. 16. Verzoek van G. H. van der Veen, om afstand van een brandsteeg ter zijde zijner woning in het Fnidsen. Aan Burg. en Weth. om berigt en raad. 17. Verzoek van den heer 3. C. Vonk, om afschrijving van den aanslag zijner dochter mejuf7r. D. G. Vonk, die de gemeente met der woon heeft verlatenin de plaatselijke directe be lasting over 1866. 18. Idein van F. N. Harteveldals tegemoetkoming voor den hoogeren aanslag waarin hij als bewoner van den Nieuwen Doelen is vervallen. Beide aan Burg. en Weth., om daarop bij de sluiting van den dienst, zoodanig regard te slaan als zij zullen vermeenen te behooren. 19. Twee verzoekschriften a. van J. D. Masee en h. van onderscheidene ingezetenen om tijdelijk gebruik van grond in den stads houttot de oprigting van een burger-societeit. Om berigt en raad gesteld in itanden van Burg. en Weth. 20. Is overgegaan tot de voortzetting van ter vorige ver gadering gestaakte behandeling van de instructie voor den opzigter der plantsoenen en is deze, met aanneming van het amendement op art. 7 voorgesteld cn een verbeterde redactie van art. 12in haar geheel gearresteerd. 21. Idem tot de behandeling der voordragt omtrent den aan leg van werken in de nabijheid der geamoveerde Heiloërpoort. Verdaagd tot aan de behandeling der gemeentebegrooling voor 1868. 22. Idem op het rapport ten aanzien van het verzoek van C. Al. Witte, om behoud der schermpalen voor zijne brou werij aan de Bierkade. Op de conclusie van hel rapportondere zekere bepalingen voorloopig toegestaan. 23. Idem op het verzoek van den heer L. van Zantenom eervol ontslag uit de betrekking van hulponderwijzer aan het gymnasium. Het verzochte ontslag eervol verleend, met toekenning eener gratificatie ten bedrage van 100,voor buitengewone diensten tijdens de vacature van den l"ten hulponderwijzer. 24. Is ue behandeling der voorgestelde wijziging in de verordening op de graan- en zaadmarkten tot eene volgende vergadering verdaagd. 25. Is overgegaan tot de benoeming van een opzigter over de plantsoenen der gemeente en is daartoe uit de aangeboden aanbevelingslijst benoemd Adrianus van Kleeff, boomkweeker te Haarlem. 26. Is de vergadering in eene met gesloten deuren over gegaan en na heropening opgeheven. Snelpersdruk van HERMS. COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1867 | | pagina 5