Bijblad van de Alkmaarsclie Courant van Zondag 1 December 1867. «KM EESTEU/1AI). Zitting van den 27 Nov. 1867, No. 20. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren Mr. P. A. de Lange en J. C. Koon. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen en voor zooveel zij reeds ter lezing voor de leden hadden gelegen, in dadelijke behandeling ge nomen de volgende ingekomen stukken a. Van de vaste commissie voor de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. 2. Rapport op het door de kamer van koophandel alhier uitgebragte advies, op haar in Mei U. gedane voorstel tot wijziging der artikelen 13 en 14 der politieverordening op de jaarmarkten, graan-en zaadmarkt van 15 October 1856, (Gemeenteblad n°. 57, 1" serie), welke wijziging strekte tot afschaffing der boelen, gesteld op bevonden ondermaat bij aangevoerde granen en zadenbij welk voorstel zij persis teertterwijl zij verder adviseert tot afschaffing van het thans nog geheven wordende meetloon en tot invoering der door die kamer voorgedragen uitbreiding der gelegenheid tot met ine zoo daartoe noodzakelijkheid bestaat. 3. Missive ten geleide eener concept-verordening op het rijden met omnibussen en huurrijtuigen, die vaste staan plaatsen hebben, binnen deze gemeente. Nos. 2 en 3 ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 4. Suppletoire begrooting voor het burgerweeshuis voorde loopeude dienst, waarbij magtiging wordt gevraagd om van het bij de primitieve begrooting gestelde batigslot ad /2145.92J, overteschrijven f 922.61(- op den post bestedingskosten van weezen te Alkmaar, aftelossen f 1000.aan regenten van het gasthuis, in mindering van den koopprijs van/7000. voor eenige aan het gasthuis behoord hebbende en ten be hoeve van het te stichten burgerweeshuis aangekochte huizen en erven, benevens 16.66i aan renten dier som en te be talen de op de overdragt dier perceelen gevallen kosten en regten ad t 86.waardoor dat batig slot vermindert tot op 120.64}benevens het rapport der commissie van fi nancien op die begrooting. Overeenkomstig de conclusie van liet rapport dier commissie de begrooting goedgekeurdbehoudens het nader grondig on derzoek bij het nazien der rekeningen de gevraagde mag tiging verleend. 5. Rapport der commissie van financien op het verzoek van den heer P. A. de Berghcontroleur van 's rijks belas tingen te Alkmaar, om in het genot van een matig wacht geld te mogen worden gesteld voor de twee eer-tvoigende jaren, als eervol ontslagen i ontroleur der gemeentebelastingen. Besloten tot het verleenen eener gratificatie van f 200.in eens, zonder consequentie voor andereu. b. Kan Burg. en Weth.: 0. Voorstel tot uitbetaling der bij raadsbesluit van 15 Julij 1863, n°. 10, toegelegde jaarlijksche tegemoetkoming van 25.—aan den concierge van den Nieuwen Doelen, F. N. Harleve/dzoolang het gymnasium en de openbare jongens- I school aldaar gevestigd zijn, uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voor 1867, welke uitbeta ling thans voor de laatste maal geschiedt. Dienovereenkomstig besloten. 7. Rapport op het verzoek van K. S. Jongert c.s., om gaz- verlichting langs de buitensingeltusschen Marienhof en de Bergerpoort, en begrinding van het pad tusschen den koepel de Arend en de brug bij de Bergerpoort. Besloten tot de ophooging, bepuining en besclielping van voor- schreven pad, waarvoor eene uitgave van /427.— gevorderd wordten de beslissing ten aanzien der verlichting tot nader aangehouden. 8. Rapport op het adres van J. Uasee c.s., om gebruik van gemeentegrond in den stads hout, tot oprigting eener tweede buitensocieteit. In beginsel zich tot den afstand van den grond geneigd ver klaard mits geeue boomen weggenomen wordenen verder j aan Burg. en Weth. teruggezonden om met de adressanten betreffende de plaats, de teekeniug van het te maken gebouw enz. te onderhandelen en daarvan aan den raad verslag uitte- brengen ten einde eene definitieve beslissing te kunnenTtemen. 9. Concept-missive aan den miuister van binnenlandsche zaken, betreffende de schadevergoeding voor den overgang van den staatsspoorweg over den Bergerwegwaarvan de raad zich de vaststelling bij zijn besluit van den 23 October 11., n°. 20, had voorbehouden. Met eenige wijzigingen vastgesteld. 10. Voorstel tot wijziging van de artikelen 910 en 11 van het reglement voor het mannen- en vrouwengasthuis vastgesteld bij raadsbesluit van 18 Julij 1855 (Gemeenteblad' n°. 23, 1" serie). Behoudens eene verandering van artikel 11overeenkomstig het voorstel besloten. 11. Verzoek om te willen beslissen of voor het tegenwoor dige het advies nog wel zal worden ingewonnen, of het gebruik dat vroeger gemaakt is van het terrein der scheeps timmerwerf en nog gemaakt werd toen tot het vragen van het advies besloten werd (zijnde ter vergadering van den 25 September 1.1.), grond geeft tot ontbinding van het contract, ten aanzien van dat terrein in 1856 gesloten, op grond dat op die werf weder gewerkt wordt. Besloten vooralsnog dat regtsgelecrd advies niet intewinnen. 12. Voorstel tot benoeming van leden en eenen voorzitter voor de vaste commissie van financiën voor 1868. 13. Idem tot benoeming eener vaste commissie voor de verordeningen op wier overtreding straf is bedremd. 14. Missive ten geleide der aanbevelingslijsten voor de periodieke aftreding van leden in de verschillende plaatse- lyke admiuistratienwordende voorgedragen: Voor 2 leden van het burgerlijk armbestuur: in plaats van den heer M. Luijmes (niet herkiesbaar), de heeren T. tl. de Lange, J. D. Preijer, IV. Geveke en N. Lansdorp; 2". in plaats van den heer G. D. van der Swaagh (niet her kiesbaar) de lieereu J. Post, M1. M. A. Kluppel, U. Schreu- der en Jr. B. A. Engelen van Pijlsweert. Voor regent van het burgerweeshuis: de heeren B. Preijer (aftr. lid), it. J. Bruinvis, Corn'. Joh', de Lange en P. H. Vreede. Voor regent van het gasthuis: de heeren U. vandenBerq (aftr. lid), M'. P. Binkhorst, J. Bakker Schut en J. van der Kaag. Voor commissaris van de stads bank van leening: de heeren Mr. M. A. Kluppel (aftr. lid) J'. MS. M. S. de Savor- ntn LokmanJ'. A. Engelen van Pijlsweert en S. C. Coster. Voor commissaris over de stads apotheek: de heeren J>. J. van Leeuwen (aftr. lid), IX J. Bran/jes en 1). Oorbeek. Voor lid der plaatselijke schoolcommissie: de heeren tJ.J. Conijn (aftr. lid), A. tonijn Az.. Mr. J. P. Kraakman en G. T. lldijk. oor 2 leden der commissie van huishoudelijk beheer over sommige openbare scholen: 1°. de heeren J. J. Molenaar (aftr. lid), C. Janssen Cz„ Mr. IV. Timmer Eckelboom en J. Bakker Schut 2". de heeren P. Rentmeester (aftr. lid), Mr, N. H. de Lange, P. J. Schaaps en J. 11. Paleari. j 15. Missive ten geleide van het concept-reglement voor de laüjnsche school door heeren curatoren van het gymnasium, zooals zij thans nog ziju zameugesteld in voldoening aan des raads-besluit van 30 September 1.1. ontworpen. J 16. Vraag, naar aanleiding van de met den minister van biuneulaudsche zaken gevoerde correspondentie betreffende de toegangswegen naar het statiou, in voldoening aan het j raadsbesluit van 6 Februari) dezes jaarsom te willen be slissen of die wegen in onderhoud bij de gemeente zullen worden overgenomen. Nos. 12 lot en met 16 ter lezing voor de leden op de secre tarie nedergelegd. 17. Verzoek van de bewoners van den Voordam, om de straat langs die gracht van gemeentewege te laten schoon maken na afloop der aldaar gehouden wordende wekelijksche varkenmarkt. Gerenvoijeerd aan Burg. en IVeth. ter beschikking. 18. liet verzoek van den commissaris van politie alhier aan Z M. den Koning, om verhoogiug van jaarwedde met ingang van 1 January 1868, waaromtrent des raads gevoelen is gevraagd bij missive van den heer commissaris des Konings in deze provincie. Gesteld in handen van Burg. en IVeth. om berigt en raad, Zijn de deliberatiën geopend over de volgende van vorige vergaderingen aanhangig gebleven stukken 19. Het door Burg en Weth. aangeboden rapport der plaatselijke schoolcommissie, betreffende het onderwijs in het zingen op de openbare school voor meisjes. Voor kennisgeving aangenomen. 20. Het rapport van Burg. en Weth.. betreffende den aan leg eeuer schietbaan binnen deze gemeente. Daar verscheidene leden de vergadering reeds hadden ver laten de behandeling lot eene volgende vergadering verdaagd. 21. Het verzoek van den heer J. G. A. Verhoe ff, om eer vol ontslag als lid der plaatselijke schoolcommissie. Eervol verleendonder dankbetuiging voor de in die be- trekkiug bewezen diensten. 22. Is de vergadering opgeheven. Te Alkmaar bij Herm". Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1867 | | pagina 3