Bijblad van de Allcnaarscïie Courant van Zondag 29 December 1867. GEHEËVTER4A». Zitting van den 27 December 1867, No. 22. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren Dr. L. de Sonnaoil/eMr. W. van der Kaag en M. Cohen Stuart. Na de opening der vergadering door den Voorzitter, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en worden eerder gelezen de volgende ingekomen stukken als Van HM. Gedep. Staten: 2. Besluit van goedkeuring der gemeenterekening, dienst 1866. 3. Aulhorisatie tot verevening van f 25 öan F. N. Har- teveld, op den post van onvoorztene uitgaven der gemeente- begrootiug van 1867. 4. Berigt van ontvang van het gewijzigd reglement voor het gasthuis. 5. Missive, ten geleide van het Koninklijk besluit van goedkeuring der voorgestelde wijziging in het tarief van leges bij den burgerlijken stand. 0. Prov. blad u». 89, houdende mededeeling van het Ko ninklijk goedgekeurde besluit tot verhooging der jaarwedde van H.H. Wethouderen tot op f 1000 voor beiden. Allen voor kennisgeving aangenomen.^ 7. Nota van bemerking op de gemeentchegrooling voor 1868. met het daartoe betrekkelijk advies van Burg. en Weth. Is besloten om, overeenkomstig het advies, aan de bemer king van ll.H. Gedep. Staten toetegeven en tevens, om den post jaarwedde van de Wethoudersmet f 200 te verhoogen en de ouvoorziene uitgaven met gelijk bedrag te verminderen. Van de commissie van financien: 8. Rapport op de begrootiug van het burger weeshuis, dienst 1868. Goedgekeurd en vastgesteld tot een bedrag van f 51184,84zoo in ontvang als uitgave. 9. Idem op het verzoek van de vroegere portiers om eene gratificatie. Conform de eoncjusie van het rapport besloten tot het verlee- nen van eene gratificatie ad /MOO aan de gezamenlijke verzoekers_ 10. Van het burgerlijk armbestuur voorstel tot bestendigiug van het maximum van bedeeling voor 1868 op den voet van 1867. Overeenkomstig het voorstel besloten. Van Burgemeester en Wethouders 11. Rapport op het verzoek van den heer commissaris van politieom verhooging van jaarwedde. Besloten de verhooging dier jaarwedde tot/1500 voortestellen. 12. Aanbevelingslijst tot vervulling der openstaande plaats in de plaatselijke schoolcommissiedoor het aan den heer J. G. A. Verhoeff verleende eervol ontslag en waartoe worden aanbevolen de heeren S. C. CosterMr. A. F. L. Gregorij, Dr. A. T. van Aken en Mr. F. van Leeuwenen daaruit benoemd Dr. A. T. van Aken. 13. Missive ten geleide der suppletoire kohieren voor de dienst van 1867, van a. plaatselijke directe belasting en b. belasting op de honden beide op de voordragt definitief vast gesteld, de eerste tot een bedrag van A207,51. behoudens de goedkeuring van HH. Gedep. Staten .de tweede op f 41,25, met vaststelling van den 15 Febr. 1868 als uitersten betaaldag. 14. Voorstel tot overbrenging der onderhoudskosten van den Heilo'êrdijk ten laste van de gemeente Akerslootonder genot van het daarop vallende grasgewas. Conform het voorstel besloten. 15. Voorstel tot afstand van nog een gedeelte grond ten dienste der rijks hoogere burgerschool. In overeenstemming met het voorstelde) gevraagde ter reinsuitbreiding toegestaan. 16. Voorstellen met plannen en ramingen van kosten voor de vergrooting der meisjesschool. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 17 Missive van den heer controleur de Bergh houdende dankbetuiging voor de hem toegekende gratificatie. Voor kennisgeving aangenomen. 18. Verzoek van den heer H. J. Conijnom eervol ontslag uit de betrekking van lid der plaatselijke schoolcommissie. Als boven besloten. 19. Verzoek van mejufvr. de wed. C. Koemanom eene gratificatie, uit aanmerking van de veeljarige diensten door wijlen haren man als marktmeester van de graan- en zaad- markt bewezen. Ter lezing voor de leden nedergelegd. 20. Verzoek van den hoofdonderwijzer der burgerschool C. J. Reiziger, om tot zijne vroegere bezoldiging als hoofd onderwijzer der 2' afdeeling van liet, gymnasium Ie worden teruggebragt. 21. Verzoek van de hooistekers A. Boersen en L. Admiraal, om verhooging hunner jaarwedde van f 40 tot f 60. 22. Verzoek van den heer U. J. Bruinvis, om gebruik van water tot berging van hout. De verzoeken onder uos. 20, 21 en 22 zijn om te dienen van berigt en raad, gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. Daarna zijn de deliberatiën geopend over: 23. Het voorgedragen conceptreglement voor de? latijnsche school. Zonder wijziging aangenomen. 24. De voorgestelde wijziging in de art. 13 en 14 der ver ordening op de graanmarkt (gem. blad n°. 57 van 1856). Conform de voordragt aangenomen, met opheffing der boete, afschaffing van het meetloon en Wegingzoo daartoe nood zakelijkheid gevonden wordt. 25. Conceptverordening op het rijden binnen deze gemeente met. omnibussen en huurrijtuigen die vaste staanplaats hebben In desze'/s geheet, zonder wijziging, aangenomen. 26. Voorstel betreffende de overneming van het onderhoud der toegangswegen naar het spoorweg station. Tot de overneming en het onderhoud besloten, onder bepaalde voorwaarde, dat, de grond aan de gemeente^Alkmaar in eigen dom worde afeestaan, omdaarover vrije beschikking te hebben. S 27. Is overgegaan tot de benoeming en vervulling van verschillende commissienwaarin door periodieke aftrading als anderzins, vacatures zijn ontstaan, te weten: Tot leden der commissie van financiën voor 1868 de heeren J. G. A. Verhoef, P. Bruinvis de LangeH. van den Berg I J. Helling en J. C. Koorn en tot Voorzitter den heer J. G. A. Verhoeff. 28. Tot idem der commissie voor de strafverordeningen i voor 1868voorzitter volgens de wet de Burgemeester, de heeren Mr. P. A. de LjangeMr. J. E. Nuhout van der Veen Jhr. D. C. de Dieu Fontein Versclmir en J. G. A. Verhoeff. 29. a. Idem van het, burgerlijk armbestuur de heeren T. II. de Lange en Mr. M. A. Kluppel. b. Regent van liet burger weeshuis den heer B. Preijer. c. Regent van het gasthuis den heer H. van den Berg. d. Commiss. v. de stads bank v. Ifeen. den heer Mr. M.A. Kluppel. c. Idem van de stads apotheek den heer Dr. J. van L,eeuwen. f. Lid van de plaatsel, schoolcommissie den heer A. Conijn Az. g. Leden der commissie van huishoudelijk beheer over som mige openbare scholen de heeren J. J. Molenaar en P. Rentmeester. De vergadering wordt opgeheven. Te Alkmaar bij Herm'. Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1867 | | pagina 3