VERKOOPING, Publieke Vcrkooping, Engelsche Regenjassen. n ikx o. Jugczoubctt £»tufekcu. iStftbö iltcuxve jtlarkt- en Beursberichten. pet. 86tV 1H 46A 23/, 611 71 Qlbucrtentiëu. Getrouwd H. LAMMERS en C. T. BIBO. Alkmaar7 Mei 1868. Bevallen van een Zoon G. BOSMAN KOORN. Alkmaar 5 Mei 1868. Op «len 30 April j.1. overleed tot onze diepe droefheid11a een langdurig doch geduldig lijden onzen dierbaren en veel belovenden zoon en eenigsfc kind JAN, in den jeugdigen leeftijd van ruim 16 jaren. Zwaar is deze beproeving voor onsdoch de vele bewijzen van deelnemingtijdens de ziekte en het overlijden ondervonden, stemmen ons tot op rechten dank. D. de HAAN de VISSER. AlkmaarC. de HAAN de VISSER, 10 Mei 1868. Rutgers. Heden overleed, in den ouderdom van 10 jaren en 7 maanden, ADAM JOACHIM BIRGER, geliefde eenigste Zuon van ADAM JOACHIM BIRGER OHLMAN en wijlen NEELTJE van de POLL. Alkmaar6 Mei 1868. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons eenig geliefd Zoontje JOHANNES HERMA- NUS JOSEPHUS, in den ouderdom van 3 maan den. J. M. A. KOSTERS. AlkmaarC. H. KOSTERS 7 Mei 1868. Keuss. Heden trof mij een zware slagdaar het den Heer behaagdemijne innig geliefde echtgenoot ELIZABETH HEINIS, in den ouderdom van 25 jarentot zich te nemen. Heilo, 8 Mei 1868. P. de PATER. Voor de bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze geliefde behuwdzuster onder vonden betuigen wij onzen dank. J. R. N. J. BIJL. G. BIJL Farkevisser. op Dingsdag, den 12 Mei 1868, des voormid dags ten 10 ure, in de Zaal Harmonicaaan de Lombardsteeg alhier, van IIEDBËLEM, HUISRAAD en IN- BOEHELbestaande in kabiueten canapé chiffonnièressecretaires, kastjesronde en vier kante tafels waarbij een Mahoniehouten met 7 inleg- bladen spiegels schilderijen stoelen pendule klokken staand horologie bedden matrassen manufacturengemaakte kleerensigaren, glas, ko per tin ijzerwerkenz. alsmede eenig nieuw ja- pansch porceleiu. Alles Maandag 11 Mei e.kvan 10 tot 4 ure, te bezigtigen. op Donderdag 28 Mei en Donderdag 4 Juuij 1868, telkens des namiddags 5 urein het Hotel nde Toelastte Alkmaar, van de zeer gunstig aau het Groot Noord-Hollandsch Kanaal te Alkmaar gelegen SUHttHPSTa.llllERWERF «N1CO- LAAS WITSEft? met alle zich daarop bevindende Gebouwen en Rellingen en tot die werf behoorende Gereedschappen. Te aanvaar den 16 Julij 1868. Het perceel zal eerst in drie afzonderlijke dee len die allen tot scheepstimmerwerf zijn inge- rigten daarua in ééne massa worden aange boden nadere informatiën ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT en bij den eigenaar te Alkmaar. Door een Engelschen fabriekant welke zijne zaken kwiteert, zijn wij in de gelegenheid gesteld aan te bieden door en door soliede Regenjassen welke niet kleven of doorregenenen wel voor zulke lage prijzen als dezelve nog nimmer zijn verkochten zulks op onze gewone conditie '/goed of terug brengen M. PORTUIN, Langestraat 79. Jb. PORTUIN Zaadmarkt. li De Sultan heeft de oostenrijksche aartshertogen en den graaf v. Chambord aan den trap van zijn paleis ontvangen hun aan het oostenrijksche gezantschapshötel een tegenbe zoek gebracht en bij zich ter maaltijd genoodigd. DonaU-Vorstendommen. De minister van buitenlandsche zaken Golem heeft aan de vreemde gezanten eene nota ge zonden betreffende de vervolgingen der israëlieten en tot af keuring der handelwijze van den oostenrijkschen consul-ge neraal te Jassy. Deze beambte heeft den minister Bratiano eene krachtige nota gezonden waarin hij de tegen hem in gebrachte beschul ligingen wederlegt, de vervolgingen na drukkelijk constateert en volledige schadeloosstelling voorde in deze zaak betrokken oostenrijksche onderdanen eischt. De broeder van den laatstgenoemden minister zal zich naar Weenen Parijs en Londen begeven om ophelderingen om trent het gebeurde te geven en alzoo verdere stappen van de mogendheden ten gunste der israëlieten te voorkomen. VUKKI^l^id'- STATKH. De minister Stanton heeft op het adres der republikeinen uit Pennsylvanie geantwoorddat hij zijne betrekking ver langt nederteleggen. Geul. Sherman heeft voor den Senaat getuigddat de Pre sident hem gezegd had het recht te hezitten om voorloopig te benoemen, onder gehoudenheid om de zaak vervolgens voor het hoogste hof te brengenalsmededat hij geenszins de bedoeling had om geweld te gebruiken ter verwijdering van Stanton. De Senaat heeft geweigerd verscheidene getuigen te hoo- ren die door de verdediging van den heer Johnson waren opgeroepen om te bewijzen dat de tenure-of-office-bill niet toepasselijk zou zijn op de ministers, die door den vorigen President zijn benoemd. Een der verdedigers heeft den Senaat onbevoegd verklaard om over de zaak van den President uitspraak te doenom dat 10 Staten der Unie niet in die vergadering vertegen woordigd zijn. De heer Boutwelleen der leden van de commissie van vervolging uit het Huis der Afgevaardigden, heeft, 11a de verdediging, de punten van beschuldiging slaande gehouden als volkomen gestaafd, en nadrukkelijk de veroordeeliug ge eischt, Het Huis der Vertegenwoordigers heeft een voorstel der conservatieve leden verworpen strekkende tot het opheffen der commissie van beschuldiging en tot het staken van bet geding tegen den President. De President heeft de door den Senaat gedane benneming van genl. Schofield tot minister van oorlog goedgekeurd. De Conventie van Virginia heeft de uieuwe constitutie aan genomen zonder de kieswet te wijzigen. De genl. Meade heeft het houden van openbare bijeenkomsten zonder verlof der militaire overheidalsmede het dragen van wapenen dooi de burgers verboden. De bij het Congres ingediende wet op de bescherming van genaturaliseerde burgers geeft den President de bevoegdheid om de handelsbetrekkingen aftebreken met natiënwelke weiseren tot de wet toetetreden. De Staat Zuid-Carolina heeft de nieuwe constitutie met eene meerderheid van 43000 stemmen aangenomen. De President heeft aan den duitschen radicaal Kart Blind te Londen een brief gezonden, waarin hij den hem toese zwaaiden lof al te vleiend noemt en den wensch uitspreekt, dat de ongelukkige, door monarchen en aristocraten verdruk te, volken van Europa de republikeinsche instellingen van America mogen deelachtig wordeu. Het na de ontdekking der samenzwering uitgevaardigd bevel tot. verbanning der vreemdelingen die bij het keizer lijke leger gediend hebben, is weder ingetrokken. KVIII-jIIKICA. De gouverneur der Kaap-kolonie heeft de basuto's voor engelsche onderdanen verklaard. De boeren van den Oranje Vrijstaat hebhen weder eenige versterkingen van dien volksstam veroverd en 8000 schapen, 1500 paarden en 11000 runderen buitgemaakt, Tusscheu Zambesi en de Trausvaalsche-Republiek zijn goud velden ontdektwelke in rijkdom die tan Australië en Ca lifornie overtreffen. IWVtfKVI.AA'U Staten-Generaal. In de vergadering der le Kamer, op den 5, heeft de voorzitter en daarua de heer Cremers, namens de 5 leden op wier verzoek de zitting was belegd kennis gegeven van het voorstel om een adres aan den Koning te zenden over den tegenwoordigeu toestand des lands en over hetgeen de Kamer met het oog daarop raadzaam voorkomt Om alle dubbelzinnigheid te vermijdenhadden de voor stellers geen ontwerp-adres ontworpen. Den 7 is na eenige diseussiën met 26 tegen 11 st. besloten het voorstel in de afdeeliugen te onderzoeken. Door onder scheidene leden werd verklaard, dat door dit besluit niemaud gebonden wordt omtrent het gevoelen of het noodig is eeu adres aan den Koning intedienen. Door den minister van binnenl. zaken werd medegedeeld dat met voorkennis der regeering aan den heer van Reenert de sameustelliug van een nieuw ministerie is opgedragen. Het bij de 2e Kamer ingediende ontwerp tot wijziging der wet, op het lager ouderwijs bevat, behalve het reeds mede gedeelde, nog de volgende veranderingen in plaats van de elementaire vormleer worden de nuttige vrouwelijke hand werken onder de vakken opgenomende schoolopzieners verkrijgen ten aanzien van het sanitair toezicht gelijk recht als de inspecteurs; er wordt meer ruimte gegeven voor het sluiten van scholen bij het heerschen van ziektenhet onderwijs in de cevangeuissen en in gestichten voor blinden, doofstommen en idioten wordt van het lager onderwijs afge scheiden in verspreide deelen van gemeeut -n mogen hulp onderwijzers aan het hoofd der scholen staan, met eene bezoldiging van minstens f 300de ouderwijzers die thans kerkelijke bedieningen bekleedeu mogen die levenslang behou den het verplichte schoolgeld kan ophouden ten gevolge van schenkingen en legaten, of in gemeenten waar geen opcenten op grondbelasting en personeel, geen hoofdeli|ke omslag en geen verbruiksbelasting geheven worden de kin deren van bedeelden kunnen niet verplicht worden tot het bezoeken der openbare scholen. Benoemingen. Tot burgemeester van Schagen de heer F. O. v. Dörnberg Heiden. Eerbewijzen. Z. M. heeft den heer J. Hujfnagel, rijks veearts in Noordhoiland ter zake zijner verdiensten tijuens het heerschen van de veepestbenoemd tot ridder van de Eikenkroon. Hoogst aangeslagenen in Noordiiolland. De lijst bevat 175 namen aan het hoofd waarvan G Visser v. ïla- zerswoude te Heemstede, aangeslagen voor 6298.21 139 wonen te Amsterdam, 6 te Haarlem, 5 te Heemstede, 4 te Bloemendaal 4 te Koog a. d Zaau2 te Zaaudam te Heijloo, te 's Graveland1 te Velsen, Schoten, Bcrcen Purmerende, Wormerveer. S. Maarten, Heemskerk, Wijk a. Zee en Duin, Barsingerhorn en Alkmaar. Jr. Mr. C. v. Foreest te Heijloo is aangeslagen voor f 1824.64. Mr J. J. H. v. Reenen te Bergen voor 1751.88s, l). Schermerhorn te S. Maarten voor r 1408.95, Jr. J. Rendorp v. Marquette te Heemskerk voor 1151.88', J. Spaans Jr. te Barsinger horn voor 917.10s, Jr. B. C. de l)ieu Fontein Verschuir v. Heijloo te Alkmaar voor f 900.53 eu Jr. Mr. G. C. Fontein Verschuir te Heijloo voor 879.19. Nog 8 personen komen tot eeu aanslag beneden den laatstgenoemde voor. Posterijen. De kamer van koophandel te Middelburg heeftnaar aanleiding van het vermissen van een postpakket waarin eenige brieven met geldswaarde, den minister van financiën voorgesteld, dat de directeurs over en weder elkan der per telegraaf kennis geven van de afzending en ontvangst van aangeteekende brieven de kamer meent dat de Staat zich het monopolie van het brievenvervoer toeëigenende afslaud behoort te doen van het privilegie van niet-aan- sprakelijkheid. Spoorwegen. Den 1 Mei is de spoorweg tusschen Gro ningen eu Winschoten zonder plechtigheid geopend. Den gingen een aantal handelsvereenigingen van Groningen naar Winschoten en keerden van daar met vele winschoiers terug, tot het houden van een diner in de beurs en van eer, concert in de Harmonie. Schutterijen. De majoor-commandant der d.d. schutterij te Dordrecht heeft den Kouing zijn ontslag verzocht, wegens liet besluit van den gemeenteraad om niet overtegaan tot oprichting eener schietbaan. Door de onlangs genomen Kon. besluiten is het getal d.d. schutterijen van 60 tot 89 de sterkie van het actieve ge deelte van dezen van 16392 tot 25294 man en de sterkte van liet actieve gedeelte der rustende schutterijen van 30068 tot 39944 toegenomen. Landverhuizing. 75 Personen, mannen, vrouwen en kinderen, zijn van Terschelling naar America vertrokken. Doorgraving van Holland opzijn smalst. De Amster- damsclie Kanaal-maatschappij heeft den 1 Meimet 506 legeu 67 stemmen, het voorstel der directie betreffende de overeenkomst met den Staat aangenomen. Het omvat de volgende punten: 111 den afsluitdijk beoosten Amsterdam worden 3 scliutsluizeu in plaats van 1 geleedde eiudtermijn «au voltooiing wordt gesteld op 1 Aug. 1876, bij met nn- komiug waarvan de concessie vervalt; voor de oplevering der deelen wordeu nadere termijnen bepaald; de reclames der maatschappij tegen den Staat wordeu vernietigd; eene nadere re. eliug geschiedt van de rentehetaliug door den Siaal over de uitgegeven aandeeleu a 8} miljoen; de Staat araudeert 50 jaren rente voor het nog uittegeven maatschap- scliappelyk kapitaal a 6miljoeneene nadere regelinsr gesclnedt voor de uitgifte van 10 miljoen aan obligation op de droog te maken gronden; de Slaat bekomt meer invloed op de regeling vau de benoeming der directie en ontvangt de nader toegezegde bijdrage van Amsterdam a 3 miljoen. Aanbestedingen. Den 4 te Amsterdam, het bouwen van eeue openbare burgerschool 2" klasse voor meisjesmet woning voor de hoofdonderwijzeres, op liet terrein vóór hei paleis voor volksvlijt, minste inschr. J. Bootes Kz., voor ƒ37,650. Den 7, te s Hage, a u het bureau der staatsspoorwegen, het uiakeu der kunstwerken, den bovenbouw, de afsluitiugen uz. ,au den spoorweg vau Meppel naar Groningen, minste inschr. v. Tie/Jwoen te W.-rkendam voor 742.800. Den 7 te Beverwijk, hel bouwen van eeu nieuw raadhuis, aan V. F. Braunvoor f 20000. De hoogste inschrijver voor bet oude raadhuis tot al braak was K. Steylkamp voor ƒ1690 Gieten. De heer v. Vessel doet te Gorinchemten koste van 20000. eeu fraai gebouw optrekken, dat hij aan d< r. c. gemeente, ter huisvesting van weezen eu armen, wil vereeren. De burgemeester van Amsterdam heeft van iemand die oubekeud wil blijven 200 outvaugen, als bijdrage tot den aankoop van eeu engelsche brandladder tot redding vau meuscheu uit brandende gebouwen. Kampen. Den 28 zijn onder Zes-Gehuchten bij Eindhoven 7 gebouwen bevattende 12 woningenbinnen één uur tijds afgebrand. De perceelen en iuboedels waren verzekerd, behalve het huisraad van een paar minvermogenden. Deu 30 zijn te Nijkerk 4 woningen in de asch gelegd, welke met de iuboedels slechts gedeeltelijk verzekerd waren. Krachtige hulp werd verleend door 2 per ceutraal-spoor van Amersloort aangevoerde brandspuiten. De oulaugs omgekomen 10 enkhuizer visscherlieden laten 6 weduwen en 15 weezeu, de 26 urkers 13 weduweu eu 28 weezen na. Voor die ongelukkigen wordt de algemeene liefdadigheid ingeroepen. Den 30 zijn te Gaastmeer (Friesland). 4 huizen totaal af gebrand hel eerste was eeue boerderijhet tweede eene heereuhuiziug 100 schreden daarvan verwijderdde harde wind was oorzaak vau de verspreiding van het vuur. Misdrijven. De bemaumug van het van Java in het Nieuwedi. p aangekomen americaausche schip S. Paul is den 29, op verzoek van deu consul der Ver. Staten, in hechtenis genomen, wegens eeu gedurende de reis ter zake van ouderling verschil onder baar uitgebroken oproer.' Te Borcdlo is deu 29, 's avonds, ouder den bijval der bevolkiugdoor eeue talrijke bende manueu 2 malen eene ketelmuziek gebracht bij deu ryks ontvanger D. IVinkler, die zich door overgrooten ambtsijver, vooral jegens de mindere klassealgemeen gehaat had gemaakt. Toen hij den vol genden dag het stadje metterwoon verliet, waren de woningen vau enkele ingezeteuen met vlaggen versierd. Rechtszaken. Het prov. hof van Zuidholland heeft den 30 April ecu persoon, die zich door middel van verscheidene valsche brieven geld had weten te verschaffeuveroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf en 40 geldboeten, gezamenlijk f 2000 bedragende. Gedenkteeken. Den 2 is te Utrecht een monument onthuld op het graf van den vroeggestorven kunstschilder A. Molting er. Het leiusch studentencorps heeft besloten f 500 aanlebie- deu aau de commissie belast met het oprichten van een standbeeld voor Boerhaave. Staatsloterij. Trekking der 2n. klasse. No. 13413 20000, No. 15071 5000. No. 7082 t 2000, No. 2829 eu 9968 j 1500, No. 9148,12426,14822, 15317 eu 17534 11000 en in het afgesneden gedeelfe van het Kanaal gehaald, nadat de geheele lading sieenkolen ontlost was. Naar men verneemt, zullen door het stedelijk muziek corps op heden, des namiddags ten één ure, in den stads Houtde navolgende stukken worden uitgevoerd N°. 1. Grande marsch van van der Biest. 2. Ouverture (Raimond) van Thomas. 3. Introductie et Polonaise van Clément. 4. Potpourri (Burlesque et populair) van Clément. 5. Ouverture (Une fète de Nuit) van Patrie. 6. Philomène- wals van Clément. 7. Potpourri (La Sounambula) van Bellini. 8. Polka militaire van Kithner. Sedert eenige dagen zie ik kinderen en meer bejaarden menig vuldig gebruik maken van blaasroeren tot het dooden van vogels. Deze moordzuchtige uitspanning pleit niet voor de verzachting der zeden, maar heeft ook dit nadeelige, dat zij de lieve zangers uit onze plantsoenen verdrijft en eene vermeerdering van rupsen en dergelijke schadtlijke insecten ten gevolge moet hebben. Terwijl de jachtwet zelfs het dooden van voor de gewassen schadelijke dieren belet en straft, hoop ik, dat onze waakzame policie termen zal vinden om deze nieuwe stroop er ij op nuttige heesten tegentegaan. Vogelvriend. Ingeval voor de verkiezing van één lid der Provinciale Stalen eene herstemming mocht noodig zijn, zal die, vol gens beschikking van Gedep. Staten, plaats hebben op 26 Mei a.s. Het gezonken vaartuigwaarvan wij in ons vorig N". melding maakten was Donderdag avond geheel opgeruimd KUitUBKLlJKi: STA Ml ONDERTROUWD. 7 Met. Johannes Moslaatst wedr. van Margaretha Maria Gerver, te Alkmaar, en Maria Roekers, te Ohdam. Albert Tand, wedr. van Gtiurlje Marees te Alk maar, en Geeske Roukemate Tholen. Izadk van Amslelte Noordscharwoudeen Elisabeth van den Brink, te Alkmaar. Jan van Kleef, te Uitgeest, en Aatje Vreeker, te Alkmaar. Pieter Johannes Volkers, te Alkmaar, en Ida Dorothea Tonneman te Alkmaar, onlangs te Bergen. GETROUWD. 3 Mei. Adrianus la Grangé, wedr. van Henriette Helena Deel man en Grietje Koopman. Constantijn van Gils, te Amsterdam eu Neeltje Bijleveld, te Alkmaar. Johannes Grootewillink en Pietertje Overtoom. Teunis Kager, te Alkmaar en Trijntje Schoente Schoorl. Petrus Metselaar en Jannetje Verdwaald. Klaas Koster. te Dtemen en Cornelia Houter. wonende te Alkmaar. 7 Hendrik hammers en Clasina Theresia Bibo. GKBOKKN. 1 Mei. Klaas. Z van Klaas Amse en Lijsbeth Hondius. 2 Ida Neeltje, van Dirk Nederloff en Jeltje Zouw. TjeerdZ. van Lucas Ytsma en Elisabeth Hen- rica Johanna Siegerist. Anna MagdalenaD. van Johannes de Wit Pz. en Johanna Gerarda Schut. 3 Johannes, Z van Petrus Hofman en Agie Louw. Roelof, Z. van Gerardus Prent van Dalen en Antje Zwaanswijk. 4 Jan, Z. van Coruelis de Vries en Maria Hazewinkel. Hendricus FranascusZ. van Cornells Ferdinand Gotmer en Maria Wtelis. 5 Catharina Maria, D. van Teunis Leijding en Sijtje Brammer. CornellsZ. van Gerrit Bosman eu Geertje Koorn. OVERLEDEN. 4 Mei. Pieter Gerardus Roelofswaart44 j. en 11 m. 6 Casparus JohannesZ. van Johannes Borst en Wil- helmina Maria Homeijer, 3 w. Jan Limmen. 20 j. Adam Joachim Birger Ohlman 10 j. eu 7 m. 7 Johannes Hermanns JosephusZ. van Joseph Martin August Kosters en Cornelia Helena Keusbijna 3 m. KAl\TO.\CiEKEClIT. Zitting van 4 Mei. 1. J. C. B. 2. C. Z. 3. B. D. v. D. 4 J. H. A. E. 5. C. v. d. L 6. T. G. v. d. B, 7. M. F. 8. J N. 9. L. J. T. 10. J. H M. S. 11. L. J. H. S v. K. 12. G. W. v. W. 13. G. C. y. L. 14. D. K. S. 15. J. P. v. M 16. L. G. 17. P. G. 18. M. H. T. v. d. K. 19. J. M. H. 20. D. K. 21. F. A. en 22. L. L., alle te Alkmaar, niet bestrooien "an gladde straten met zandaschturfmolm of siutels binnen uur na het luiden van het zandklokje, ƒ1 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. Alkmaar 4 Mei. Aangevoerd 2 Koeien ƒ180, 101 vette Kalveren 30 a 80, 8 nucht. dito ƒ4 a 5, 38 vette Varkens 42 a 50 ets per NP. 8 Mei. Kleine kaas 30.25commissie dito 31 middelbare dito 33, laagste prijs f 16, aangevoerd 341 stapels, wegende 65536 NP. 45 mud Tarwe f 13 a 14.75, 1 mud Rogge 11, 69 mud Gerst f 7 a 7.50, dito Chevallier 8.50, 162 mud Haver ƒ4.50 a 5.75 34 mud Boonen bruine 14 paarden 9, 7 mud Erwten grauwe 18groene 1 18. 9 Mei Aangevoerd 6 Paarden f 15 a 35, 16 Koeien 4C a 130. 38 nucht. Kalveren 3.25 3 9.25. 859 Schapen /6a 27. 1100 Lammeren /3 a 8, 9 Geiten 3 a 5. 12 kleine Bokjes f 0 30 a 40, 78 magere Varkens 10 a 25308 Big gen 4 a 10. Boter per kop 57} a 65 ets. Broek en IVaterland 7 Mei. Kleine kaas 28.50, aange voerd 18 stapels, wegende 3222 NP. Enkhuizen 6 Mei. Kleine Kaas 23,50 a 29.50, aange voerd 32 siapels wegende 8725 NP. Karweizaad 23, Maanzaad f 19 per 50 NP., Mosterdzaad 20 a 21 grauwe Erwten 16 a 17, Capueijner dito f 14 a 16, witle dito 13 Wijker valen 13, bruine Boonen 13 a 15 per mud. Haarlem 4 Mei. Roode Tarwe 12.50, Rogge ƒ10.50, Haver 4,60 a 5.75. 6 Mei. Kleine kaas 28,25, aangevoerd 33 stapels, wegende 6682 NP. 11 Melkkoeien ƒ120 a 160, 5 nuchl. Kalveren 4 a fi 71 Schapen ƒ10 a 24, 38 Lammeren ƒ6 a 7, 2 vette Varkeus 38. Hoorn 2 Mei. Gerst 6.50 a 7.50. Haver f 5.50 a 6.25 Witte erwten ƒ14 50. Groene dito 14.50, Bruine booneii 12.50 a 14 50Mosterdzaad 21Karweizaad f 22 Aardappelen/ 3 75 a 4.25 per mud, Boter 0 60 a 0.65 per kop. Eieren f 2.50 a 2,60 per 100Lammeren 4 a 8. 7 Mei Kleine kaas 30.50, aangevoerd 144 stapels, wegende 36377 NP. Medembtik 6 Mei. Kleine kaas 28,50, aangevoprd 63 sta pels, Boter 1.15 a 1.20 per NP.. Kipeieren 2.50, Eenden dito 2 75, Kievits dito 7 per 100 stuks. Purmerende 5 Mei. Aangevoerd 23 Runderen1 Ezel 98 vette Kalveren 80 tot 100 ets. per NP., 100 nacht. <iito 4 a 10. 66 vette Varkens van 44 tot. 56 ets. per NP., 42 magere Varkens f 14 a 20495 Biggen 4 50 a 6.50, 1537 Schapen en Lammeren, Kippeneieren/2.30. Eenden dito 2 80 per 100, Kievits dito Sets, per stuk, Boter t 0.95 a 1.05 per NP. Schagen 7 Mei. 6 Paarden 25 a 505 Ossen 100 a 180. 2 Stieren 80 a 120, 58 magere gelde Koeien 100 a 130. 6 vette gelde dito 160 a 200, 160 Kalfkoeien ƒ100 a 120, 54 Vaarzen f 100 a 120. 28 Graskalveren 30 a 70, 27 nuchtere dito 2 50 a 4, 980 a 1000 magere Schapen f 8 a 22, 130 Lammeren 4 a 8, 25 magere Varkens ƒ11 a 16, 80 Biggen ƒ689,8 Bokken en Geiten 0.75 a 5 Konijnen 10 a 60, Kippen 60 a 90, Eenden 60 a 80 Duiven 10 a 30 cis., Boter 70 ets. per kop of f 0.93} per NP., Kaas 20 a 30 ets. per NP., Kippeneijeren /2a 2.30, Eenden dito 2 65 per 100. Schiedam 7 Mei. Moutwijn 17. Jenever 22.50. Londen 4 Mei. Aangevoerd 3470 Runderen 5., 27500 Schapen en Lammeren 4.8. 97 Kalveren 56, 270 Varkens 4.6. 7 Mei. Aangevoerd 770 Runderen 5., 10700 Schapen en Lammeren 4.8, 350 Kalveren 5.6, 60 Varkens 4.6. iY«(7er/.N.W.Sch.2} 55t't| Nationale 5 pet. 50} 3 0 64} Loten 1854 192 4 0 1860 420 Spanje 2} n 34} 864 86 Binnen!. 3 n 34} Griekenland 5 tt Portugal 1853 3 38} Turkije 5 II 32} Rusland. 1789 5 93 N. Amerika 5 n 79} 6e serie 5 H 73} 1882 6 H 75} 1860 4} n 78} Illin. Sp. (Gert. 1864 5 u Amst.) 102 1866 5 li 84} Debentures 8 H 28} Loten 1864 210} Gr. W.Sp (Ohio) 7 n 53} 1866 205} St.Paul& Pacifies Ooslenr. Metall. 5 u le sectie 7 u 66} 21 Gecons. Atlant. 7 0 31} Rente Amst. 5 0 Brazilië 1865 7 11 73} 1864 5 li 55} Mexico 1851 3 11 14} 1865 5 61}} 1864 3 11 PER TELEGRAAF. Amsterdam 9 Mei.

Alkmaarsche Courant | 1868 | | pagina 3