Bjjblail van de Alkinaarsche Courant van Zondag 2 Augustus 1868. GEMEENTERAAD. Zitting van den 29 Julij 1868. No. 11. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de lieeren Jhr. D. C. ie Dieu Fontein Verschuir, J. C. Koorn en M. Cohen Stuart. Na de opening der vergadering worden 1. De notulen der beide vorige vergaderingen van 8 en 16 Julij 1.1. geresumeerd en goedgekeurd, en medegedeeld, met" dadelijke behandeling, voorzooveel daarvoor vatbaar a. Van H.H. Gedep. Staten 2. Missive, ten geleide van het goedgekeurde besluit tot het in gebruik geven van een overgang over den Kalkovens- weg, ten dienste van den Staats-spoorweg. 3. Idembij eene afwijzende beschikking op liet verzoek van den heer D. Carbasius, om afschrijving van zijnen aan slag in dc plaatselijke directe belasting voor 1868. 4. Besluit, houdende goedkeuring der rekening en verant woording van de dienstdoende schutterij over 1867. Alle voor kennisgeving aangenomen. b. Van de commissie van Jinancien: 5. Rapport op de door het burgerlijk armbestuur gevraagde magtiging tot nadere regeling zijner begrooting over 1867. De magtiging verleend. 6. Idem op de rekening van het Israëlitisch armbestuur over 1867. Op de conclusie goedgekeurd en vastgesteld tot een bedrag van 563,47 J in ontvang, met eene uitgave van f 559,01 en batig slot van f 4,46 j. 7. idem op de door J. Prater verzochte verhooging zijner jaarwedde als knecht in de stads apotheek. Het verzoek om verhooging niet toegestaandoch' aan den adressant toegekend eene gratificatie van f 25 voor eens en zonder consequentie. 8. Idem op het onderzoek der begrooting van het gasthuis voor den jare 1869. Op de conclusie van het rapport de begrooting goedgekeurd en vastgesteld op eene ontvangst en uitgave van f 7065,42, met eene subsidie uit de gemeentekas van 1325,42. c. Van Burg. en IVeth. 9. Berigt op het verzoek der gezamenlijke hulponderwijzers aan de tusschen- en armenschool. Het verzoek gewezen van de hand. 10. Idem op het adres van G. Luijmes c. om behoud van de Erug over de Oudegracht bij het stads erf, tot welks wegneming 'in vroegere vergadering besloten is. De raad vindt geen term om op zijn vroeger besluit terug te komen. 11. Missive, ten geleide der gemeenterekening over 1867, met de daarbij behoorende bescheiden en toelichtingen. Tot onderzoek en om berigt gesteld in banden eener speciale commissie, staande de vergadering benoemden zamengesteld uit de heeren H. van den Berg, J. C. Koorn, P. Bruinvis ie Lange, J. Helling en D'. L. de Somaville. 12. Voorstel tot goedkeuring der voorloopige tijdelijke verhuring van het terrein der scheepstimmerwerf Nicolaas JVitsen, aan G. Swerver en C. Boling. Om berigt en raad aan de commissie van financiën. 13. Voorstel tot het verleenen eener vaeantievan 14 dagen aan de leerlingen der burgerschool. Het voorstel in beginsel aangenomendoch Burg. en Wetb. gemagtigd om ten aanzien van de tijdsbepaling en het alge meen bekorten der schooluren gedurende de heerschende warmte, de consideration Van de plaatselijke schoolcommissie intewinnen. 14. Door den voorzitter wordt mondeling medegedeeld een verzoek van de seherpscbutters-vereenigingom op den 10 en 24 Augustus e.k. schietoefeningen met losse patronen te mogen houden op het exercitieveld in den stads houten magtiging gevraagd tot tijdelijke afwijkingonder de noodige voorzorgen, van de bepaling van art. 34 der gewijzigde ver ordening van 17 September 1856 (Gemeentebl. n°. 54, le serie). De voorgestelde magtiging tijdelijk verleend, altijd echter onder zoodanige maatregelen van voorzorgals het hoofd van het gemeentebestuur zal vermeenen te moeten voorschrijven. 15. Verzoek van G. A. C. van Goor, om, ingaande met den 1 September aanstaandeuit de betrekking van eersten hulp onderwijzer aan de openbare burgerschool eervol te worden ontslagen. Het verzochte ontslag eervol verleend. 16. Idem van J. J. Schouten, dat de verhuring der gron den van de scheepstimmerwerf Nicolaas Witsen. wanneer de raad daartoe mogt besluiten, in 't openbaar moge geschieden. Aan Burg. en Weth. om berigt en raad. 17. Idem van den marktmeester van de kleine veemarkten 18. Idem van den opzigter over de plantsoenen A. van Kl'eeff, beide om verkooging van jaarwedde. Gerenvoijeerd aan de commissie van financiën om berigt en raad. 19. Verzoek van A. F. van de Kamer, om vergunning tot het leggen van een riool onder de grond van den stads Bui tensingel en uitkomende in de stads gracht. Aan Burg. en Weth. om berigt en raad. Vervolgens zijn de deliberatien geopend over: 20. Het voorstel tot aankoop van terrein tot verbreeding van de Gasthuisstraat. Conform de voordragt tot den aankoop besloten. 21. Rapport van Burg. en Weth., op een voorstel der plaatselijke schoolcommissie tot het geven van teekenkundig onderwijs op de openbare tusschenschool. Besloten tot terugzending van alle stukken aan de plaat selijke schoolcommissie om nader berigt. 22. Rapport als boven, op de door dezelfde commissie aan bevolen verbetering der lokalen van de openbare armenschool. Op de conclusie van het rapport beslotende verbetering van het gebouw vooralsnog aantebouden, doch eene dadelijke verbetering te brengen in de zitplaatsen der leerlingen. 23. Rapport als boven, op liet verzoek van J. Schermer, om eene houten schutting in plaats van een steenen muur, om bet erf achter zijne woning aan het Ritsevoort en uit komende aan de Vrouwenstraat, mitsgaders de verplaatsing van een urinoir. Het verzoek op de gewone voorwaarden toegestaanterwijl de verplaatsing van den urinoir zal geschieden zoodra de schutting in den voorgeschreven vorm zal zijn daargesteld. 24. De vergadering is opgeheven. Snelpersdruk van HERM' COSTER ZOON te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1868 | | pagina 5