Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 1 November 1868. GEMEENTERAAD. Zitting van den 28 October 1808. No. 14. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren P. A. van der Drift en Mr. P. A. de Lange.. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezenen met wijziging van twee puntennaar aanleiding van aanmerkingen van de heeren J. C. Hoorn en den voorzitter, goedgekeurd Daarna zijn gelezen 2. Een voorstel van Burg. en Wetli., tot wijziging der bestaande instructie voor de stads medicina; doctoren. Besloten tot het inwinnen der consideration van II. R. com missarissen van de stads apotheek, voor zoo ver deze in de concept-instructie betrokken zijn. 3. Rapport van de speciale commissie, betrekkelijk het verleenen van subsidie aan of de overneming van de bewaar school der maatschappij t. N. v. 't A., ten laste der gemeente. 4. Missive van het R. Cath. parochiaal armbestuur, tot toelichting zijner rekening over 1807, met terugzending van laatstgenoemde. Beide Nos. 3 en 4 ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 5. Nader, op behoorlijk zegel geschreven verzoek van K. Rart c. s., om gasverlichting aan den Steeweg bui!en de Schermerbarrière. Om berigt en raad gesteld in handen van Burg. en IVeth. Daarna zijn ter behandeling aan de orde gesteld de navolgende beschreven puntenals 6. Rapport der speciale commissie op het voorstel tot demping der Banesloot. Na eene zeer breede discussie, minder over de noodzakelijkheid dan wel de mogelijkhèid der uitvoering, zonder krenking der regten van anderen en zonder kanzen van bezwaar van die zijde, tegen de gemeenteen waaromtrent door onderscheidene sprekers zeer verschillende gevoelens worden ontwikkeld, is besloten: de stukken tot het instellen van een nader onderzoek te renvoijeeren aan Burg. en Weth. 7Missive van de kamer van koophandel en fabrieken betreffende de bestrating van den uitgang van den weg uit de Wogmeer. Nadat door den voorzitter was uiteengezet hoe en wat daaromtrent was onderhandeld en hoe dat alles nog tot onkel vast punt had geleid, waarop de raad een besluit zou kunnen vestigenis besloten aan de kamer van koophandel en fabrieken medetedeelen//dat de raad de zaak van het //bestraten van de Wogmeer, even als die van den Friesehen »weg c. a. en de,Nollen, nog altijd in herinnering houdt, //doch dat de bestrating door de gemeente Alkmaar, of eenige //bijdrage daartoe, niet in overweging kan worden genomen, //zoolang de betrokken besturen zich niet officieel verbinden //tot het verleenen van geldelijke bijdragen en tot het eeuwig- I //durend onderhoud." 8. Rapport der commissie tot onderzoek en advies op de ter zake van de overneming der toegangswegen naar het spoor wegstation. gewisselde stukken. Bij den korten tijd die er voor de kennisneming van dat J rapport voor de leden is overgebleven en waarvan de oorzaak door den heer Cohen Stuart wordt medegedeeldis besloten de behandeling daarvan met te doen plaats hebbenmaar het stuk ter lezing voor de leden te doen leggen. 9. Het verzoek van W. Ploegsmahulponderwijzer aan de openbare tusschensclioolom met ingang van den 1 Decem ber a.s. te worden ontslagen. Toegestaan en het ontslag eervol verleend. 10. Het centraal rapport der verschillende sectien van den raad, op de ontwerpbegrooting voor de dienst der gemeente voor den jare 1869, waarbij in de le plaats, en voorafgaande de behandeling der afzonderlijke posten van ontvang en uit gaaf, zijn ter sprake gebragt de bedenkingen 'van één of meer der sectien'of van afzonderlijke leden op de algemeene strekkingen die zich in hoofdzaken bepaalden 1». töt eene te hooge opvoering der begrooting in hare uit gaven, om daardoor de heffing der verhoogde opcenten te wettigen; 2". in eene onvoldoende voordragt van werken waartoe de raad reeds vroeger had besloten'; 3°. liet ondoelmatige van het tegenwoordige stelsel van rio lering 4». eene te groote weelderigheid bij sommige posten van uitgaaf. Nadat de onjuistheid van alle deze bedenkingen door den voorzitter, namens Burg."en Weth., was aangetoond en bij zamenspreking over deze en gene .punten met onderscheidene leden der vergadering was wederlegd, zijn de deliberatien daarover, in afwachting op welke wijze de overtuiging der leden bij de behandeling der posten zich zou uitspreken, gesloten, om overtegaan tot de discussien over de bijzondere bemeikingen van het rapport. Wegens het verre verloop van den tijd echter, wordt-de vergadering voorloopig opge heven, om ze des avonds ten 6 ure te hervatten en dan met de behandeling der voorgestelde uitgaven aantevangen, waarbij de heer mr. P. A. de Lange toen ook tegenwoordig was. Daar de bedoelde avondzitting niet tot eene volledige af doening van zaken heeft geleid, is deze zitting opgeheven en zal de raadtot afdoening van het ontbrekendetegen Zaturdag 31 dezer, 's middags ten 2 ureop nieuw worden bijeengeroepen. Het relaas daarvan kan dus niet voor een volgend nummer worden medegedeeld. Snelpersdruk van HERM'. COSTER ZOON te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1868 | | pagina 3