Bijblad van dc Alkmaarschc Courant van Zondag 8 November 1868. AVONDZITTIN G van den RAAD der gemeente AD KMA AR, van 28 October 1868. In die vergadering, waarin II leden aanwezig waren (de heer van der Drift was afwezig), is overgegaan tot de be handeling der op- en aanmerkingen, door de leden bij het onderzoek in de sectiën gemaakt op de gemeentebegrootmg voor 186'.), die door Burg. en Weth. was aangeboden tot een bedrag van f 138,828.73 in ontvang en uitgaat en, is daarbij o. a. besloten: a. Ten aanzien der uitgaven: Den post druk- en bindwerk te verhoogen met 80(>,voor de kosten van drukken en uitgeven der inventaris van het gemeente-archief; Onderhoud vanhuizen, torens enz., te verhoogen met/ 3 2,— waarvan 50,— voor onderhoudskosten der gebouwen op de aangekochte scheepstimmerwerf en 682, voor het eerste derde gedeelte van de kosten van herstel van het Accijnsgebouw Onderhoud van straten en pleinen, te verminderen met f 14,72 voor de bestrating en riolering van de Krebbe steeg van de Laat tot de Langestraat en met f 1352,60 voor de bestrating van de Lange Nieuwesloot van de Dubbele buurt, tot de Doelenstraat; terwijl de stemmen staakten over een voorstel om de liestrating van het Luttik Oudorp noord zijde, van de brug bij den Kooltuin tot de Mosterdsteeg niet uittevoeren, alsmede over een voorstel om liet gedeelte van de straat achter de Groote Kerk dat met balkeijen bestiaat is, niet te vernieuwen en de poinp niet. te verplaatsen. Een voorstel om de bestrating en riolering der Appelstee alsmede die der Keetsloot, met uitzondering van het gedeelte van de Sandersbuurt tot de keet van de erven Bruinvis met uittevoerenis verworpen. Onderhoud van wegen en voetpaden te verhoogen met 263;—, voor kosten van het maken eener beschoeijmg langs een gedeelte van den wal bij het afgesneden kanaalvaken te verminderen met f 1618,voor kosten van bekarding van den weg tusschenden Doodenweg en den straatweg. Onderhoud bruggen en overzetveren. Het vroeger genomen besluitom de brug bij de stadstimmerwerf te sloopente handhaven. ,nAAn Onderhoud havens, vaarten enz. te verminderen met 2UUU,— voor het laatste gedeelte der beschoeiing van de Keetsloot Diep- en schoonhouden der harens te verhoogen metj/ 500, voor kosten van uitdieping der Hoornsche vaartachter de houtzaagmolens. Den post kosten der schutterij, f 2000,—, te verhoogen met f 128,in overeenstemming met de daarvoor vastgestelde begrooting. Een voorstel om op dezen post f 15U0, uittetrekken voor aanlegkosten eener schietbaan, is verworpen. Subsidiën aan armbesturen te verminderen met ƒ271,99, in overeenstemming met de aan het burg. armbestuur en israel. armbestuur verleende subsidicn. Een voorstel om den post voor wederinkoop van Nat. Schuld, f 2500,—, niet meer toetestaanis verworpen, even als een voorstel om een post van f 8000,op de begrooting uitte trekken voor demping der Banensloot, en een ander om den post voor onvoorziene uitgaven met het bedrag der vrij gevallen uitgaven, daarvoor te verhoogen. b. Ten aanzien der ontvangsten. Huur van huizen en andere gebouwen te verminderen met f 52,aangezien het lokaal voor den ijk aan het Rijk verhuurd is voor f 2,'s weeksin plaats van f 3, Opcenten op de personele belasting. Een voorstel om de helling van 25 opcenten meer dan voor 1868, noodzakelijk geworden door het toenemen der uitgavenwaaronder voor namelijk de aflossing van f 2000,aan het burgerweeshuis en de betaling van 1250,— renten van het onafgeloste kapitaal van f 85000,dat als subsidie voor het bouwen en inrigten van het burgerweeshuis is verleend, cn de kos ten der ingevolge de wet op het middelbaar onderwijs opte- rigten burger avondschool, is verworpen, even als een voor stel om den post hoofdelijke omslag met 3500,te ver minderen. De vergadering is daarna opgeheven, daar de definitieve vaststelling der begrooting, door het staken der stemmen over twee posten, waaromtrent de beslissing tot eene volgende vergaderingingevolge art. 50 der gemeentewetis uitge steld niet kon plaats hebben. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALKMAAR. Zitting van den 31 October 1868. No. 15. Voorzitter de Burgemeester A. Macluine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de beeren J. C. Vonk en J. Helling. De vergadering geopend zijnde, wordt 1. De resumtie der notulen van de vorige vergadering tot eene volgende aangehouden. 2. Is in behandeling genomen het rapport der speciale commissie, betrekkelijk het overnemen van" de bewaarschool der maatschappij tot Nut van 't Algemeen door de gemeente. Nadat de conclusie van dat rapport, strekkende om met te treden in het door het Departement Alkmaar gedane verzoek om die school overtenemenmet algemeene stemmen was aan genomen, is eveneens afwijzend beschikt op een later vjm dat departement [ingekomen verzoek om [alsnog een subsidie van f 630,— te verleenenten behoeve van die school voor het dienstjaar van 1 Mei 1869 tot 30 April 1870. 3. Heeft eene nieuwe stemming plaats over het voorstel a. tot niet bestrating van het Luttik Oudorp, noordzijde van den Kooltuin tot de Mosterdsteeg; b. tot het niet vernieuwen der balkeijen bestrating achter de Groote Kerk en tot het niet verplaatsen der pomp. waarover in de vorige vergadering de stemmen gestaakt hadden. Daar beide voorstellen werden verworpen, wordt de be- grooting in ontvang en nitgaaf vastgesteld tot een bedrag van 138771,73 en is de post voor onvoorziene uitgaven vastgesteld op f 9881,26. 4. De vergadering wordt opgeheven. Buitengewone Zitting van den 5 November 1868. No. 16. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heer Mr. P. A. de Lange. De Voorzitter de vergadering geopend hebbende 1doet mededeeling dat hij de leden tot deze buitengewone bijeenkomst heeft doen uitnoodigen ten verzoeke van het lid den heer J. C. Vonk, die aan de vergadering eene mededeeling wenschte te doendie eene dadelijke beslissing vordert. 2. De heer Vonk daarop het woord verkregen hebbende, deelt de vergadering mede, dat hij op gisteren in publieke veiling kooper is geworden van de laan loopende tussehen de Banensloot en de lijnbanen van den heer J. H. Ibink, voor de som van J 895,—, henevens de kosten, en hij alsnu, met het oog op de zoo dikwerf bespreken demping van die sloot, vermeent den raad de overneming van den koop te moeten aanbieden, tenzij de raad bezwaren zoude zien, daaromtrent dadelijk te beslissen, in welk geval hij het aanbod doet-, den evengenoemden grond, gedurende twee jaren na heden ter beschikking van het gemeentebestuur te honden. Na deliberatie acht de raad het meest verkieslijk oih het tweede gedeelte der aanbieding van den heer Vonk, onder dankbetuiging voor het welwillend aanbod, te accepteren en besluit conform. 3. Deelt de Voorzitter nog mede, dat bij hem bet voor nemen bestaat, om de leden tegen Woensdag den 11 dezer bijeenteroepen, teneinde alsdan onder meerdere punten, ook te delibereren over een ingekomen rapport betreffende liet regt der gemeente op de beffing van wik- en weegloonen als privaat eigendom en dat sints gisteren ter lezing voor de leden op de secretarie is nedergelegd. 1. Daarna is de vergadering opgeheven. Snelpersdruk van HERM». COSTEB ZOON te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1868 | | pagina 3