brand weer. SPANJAARDT. GEMEENTERAAD. BURGEMEESTER en W"ETHOUDERS van ALKMAAR. Gelet op de bepaling'^ van het reglement op liet beheer en het behandelen dei- brandbluschmiddelengearresteerd bij besluit van den gemeenteraad, de dato 17 September 1856 (gemeenteblad n». 53) en later gewijzigd bij besluit van denzelfden Raad van den 28 Maart 1859 (gein. blad n°. 31). Roepen bij deze op Allo in deze gemeente wonende mansperso nenvan 20 tot 60 jaren oud, onverschillig of zij bij de brandweer zijn ingelijfddaarvan vrijgestold of buiten oproeping gebleven zijn of reden tot vrijstelling hebben Om zich in January 1869 ter gemeente-secretarie (lokaal voor den burgerlijken stand) voor de dienst van het brand- wezen te doen inschrijvenop DingsdagWoensdag en Don derdag van iedere weekdes morgens van 12 tot 2 ureen 's avonds van 6 tot 7 ure. Burgemeester en Wethouders herinneren bij deze de be- 1°. dat verzuim van aangifte, indienststelling zonder loting ten gevolge heeft 2°. dat bij de inschrijving tevens de redenen tot vrijstelling moeten worden opgegeven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 20 Dec. 1868. De Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR Gelet op art. 54 der gemeentewet; Brengen ter algemeene kennisdat de gemeenteraad in zijne heden gehouden vergadering heeft benoemd voor den jare 1869; 1°. tot leden der vaste commissie voor de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigdde heeren Mr. 1'. A. de Lange, Mr. J. E. Nuhout van der Veen, J. G. A. Verhoef en Jhr. D. C. de Dieu Fontein Verschuir van Heilo, van welke commissie ingevolge art. 166 der gemeentewet de Burgemeester voorzitter is; 2°. tot leden der vaste commissie van financiën de heeren van den Berg, J. G. A. Verhoef. F. Bruinvis de Lange, J. Helling en J. C. Koorn, onder voorzitterschap van den heer wethouder JG. A. Verhoef. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkm a ar, A. MACLAINE PONT. 23 December 1868. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER enWETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter kennisse der ingezetenen, dat met ingang van 23 December 1868, de genees kundige armendienst in de wijken A, B en E zal worden waargenomen door den stads geneeskun dige den heer Dr. C. J. DE LANGE, en in de wijken C, D en F door den stads geneeskundige den heer D. DORBECK. Burgemeester en Wel houders voornoemd, AlkmaarA. MACLAINE PONT. 24 December 1868. Fe Secretaris, Zitting van den 22 December 1868. No. 20. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heer Jhr. D. C. de Dieu Fontein Verschuir van Heilo. De vergadering geopend zijnde, wordt 1. Op voorstel van den voorzitter besloten, de notulen der op den 2 dezer gehouden zitting met gesloten deuren in die der openbare zitting van dienzelfden dag optenemen en zijn de alzoo vereenigde notulen gelezen en dadelijkmet redres vah een paar punten, op aanmerking van de heeren Verhoef en van der Driftgoedgekeurd. Daarna zijn gelezen de volgende ingekomen stukken, als* 2. Van H H. Gedep. Staten van Noord-Holland, het be sluit van goedkeuring der gemeenterekening over 1867. Voor kennisgeving aangenomenmet aanneming van enkele teregtwijzigingen daarbij gegeven. 3. Van de commissie voor de verordeningen voorstel betref fende een te ontwerpen verordening omtrent het gebruik van aan miltvuur overleden vee. 4. Van dezelfde, commissie ontwerp eener politieverordening op liet stations buitenplein en de toegangen tot het station. 5. Van de plaatselijke schoolcommissie memorie van beschou wingen omtrent de wenschelijkheid van het behoud van het teekenkundig onderwijs op de scholen voor lager onderwijs. Van Burgemeester en Wethouders: 6. Missive ten geleide der verlangde begrooting van kosten voor de afgraving van de vest bij de Priesche barrière in verband met den Achterweg. 7. Idem houdende verzoek om beslissing hoedanig te handelen ten aanzien van de afpaling van den grond der gedempte vestsloot. Alle de No. 3 tot en met 7 ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 8. Voorstel betreffende eene te verleenen ondersteuning aan de verbetering van den straatweg door het dorp Schermerhorn. Urn berigt en raad gerenvoijeerd aan de commissie van financien. 9. Verzoek van den heer J. F. IV. Conrad, om. ter zake van vertrek naar elders, te mogen worden ontslagen uit de beide betrekkingen van lid der plaatselijke schoolcommissie en van de commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs. Op de motiven van het verzoek, zijn de ontslagen uit de beide genoemde betrekkingen eervol en onder dankbetuiging voor bewezene diensten, verleend. Daarna zijn de deliberatiën geopend over: 10. Het verzoek van het burgerlijk armbestuur om be stendiging van het maximum van bedeeling voor 1869, op den voet van 1868. Het voorgestelde maximum van 1868 bestendigd, met bij voeging van bepaalde prijzen voor geneeskundige hulp bij ziekte verpleging, zoo in eigen woning als in het gasthuis. 11. Berigt op het verzoek van N. Adolf, om vergunning tot tijdelijke plaatsing van twee ijzeren hekken langs de muren der voormalige infirmerie aan den Achterweg. Onder bepaalde voorwaarden en tegen betaling van recognitie toegestaan. 12. Voorstel van dezelfden, om gemagtigd te worden tot de uitgave der herstellingskosten van de schade aan den toren van de Kapelkerkdoor den storm van den 7 dezer toegebragt. Tot een bedrag van hoogstens f 300,toegestaan. 13. Voorstel van als boven, tot verwijding van de doorvaart van de brug in den Geestmerambachtsdijk bij bet Heiligland en de opdragtder uitvoering daarvan aan den Waterstaat, tegen betaling der van wege het Rijk en de gemeente geraamde kosten. Niet toegestaan. 14. Voorstel als boven omtrent de beantwoording der missive van het polderbestuur van den Wognieer en de door hetzelve aange boden bijdrage tot de bestrating van den uitweg van den polder. Gerenvoijeerd aan de commissie van financiënom op bet punt van het geldelijk aandeel, dat de gemeente Alkmaar in dat werk zoude willen nemen, te dienen van berigt en raad. 15. Voorstel van dezelfden tot bet nemen der bepaling, dat voortaan bij de voorstellen tot uitvoering van werken buiten de loopende begrooting, tevens de middelen zullen behooren te worden aangewezen, waaruit de kosten kunnen worden bestreden. Na eenige deliberatie is het voorstel door Burg. en Weth. ingetrokken. 16. Idem van als boven tot het verleenen van vergunning aan W. J. Nulkentot bet stellen van eene houten schutting langs een open erf aan de Oudegracht bij de kweeren. Onder de voorwaarden bij het voorstel omschreven toegestaan. 17. Idem als boven, tot het voorloopig niet vervullen der vakante betrekking van 3«» hulponderwijzer aan de openbare tusschenschool. Het voorstel niet aangenomen. 18. De begrooting van bet R. C. armbestuur voor 1869, naar aanleiding van eene van dat bestuur ontvangene missive, waarin het verklaart, dat hij in de begrooting geene wijziging kan brengen |en de gevraagde subsidie van f 2500,behoeft. De raad persisteert bij zijn vroeger besluit tot het verleenen eener subsidie van f 1099,naar den grondslag van het raadsbesluit van 31 October 1856voor zooveel het armbe stuur zal kunnen besluiten zijné begrooting dienovereenkom stig te wijzigen. Vervolgens is overgegaan tot de benoeming van 19. De vaste commissie voor de financiën, dienst 1869, en zijn daartoe benoemd de heeren H. van den Berg, J. G. A. Verhoef, F. Bruinvis de LangeJ. Helling en J. C. Koorn en tot voorzitter de heer J. G. A. Verhoef. 20. De Vaste commissie voor de verordeningen waarop straf is bedreigdonder voorzitting van den Burgemeester, volgens de wet, en zijn daartoe benoemd de heeren Mr. P. A. de Lange, Mr. J. E. Nuhout van der VeenJ. G. A. Verhoef en Jhr. D. C. de Dieu Fontein Verschuir van Heilo. 21. De periodiek aftredende leden van verschillende conmis- sien van administratieals a. tot leden van het burgerlijk armbestuur de beereu M. J Dirksen en W. Helling b. tot regenten van bet burger weeshuis de heeren P. A. van der Drift en A. Sïebert Coster c. tot regent van het gasthuis de heer H. P. Ibink Meienbrink d. tot commissaris van de stads bank van leening de heer II. P. Ibink Meienbrink; e. tot commissaris van de stads apotheek de heer Dr. C. J. de Lange; f. tot curator der latijnsche school de heer Mr. P. A. de Lange; g. tot lid der commissie van toezigt voor het middelbaar onderwijs de heer A. Maclaine Pont h. tot lid der plaatselijke schoolcommissie de heer Mr. P. van Bemmelen i. tot leden der commissie van huishoudelijk beheer de heeren G. D. van der Swaagh, L. Rietberg en J. Gouwe. 22. Tot stads geneeskundigein vervanging van Dr. J. van Leeuwen, eervol ontslagen, de heer D. Dorbeck. 23. Is de vergadering, met verdaging van de nog beschre ven punten uithoofde van het vergevorderde uur, opgeheven. Snelpersdruk van HERM'. COSTER ZOON te Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1868 | | pagina 6