5 hebbe bereikt of tot werken ongeschikt zijterwijl in art. 10 voor lieze, gedurende den zomer, alle onderstand wordt verboden, tenzij in buitengewone gevallen en bij volstrekte noodzakelijkheid. Wij zijn daarom van oordeel, dat hoe betreurenswaardig de toestand ook zijen welke bezwaren daardoor op het burgerlijk armbestuur gelegd worden de E. C. armen niet onvoorwaardelijk door het algemeen armbestuur kunnen worden afgewezen alleen omdat zij tot het E. C. kerkge nootschap behoorenmaar dat van ieder, die zich voordoet de lijdelijke onderstand in overweging moet worden genomen, en dat naar den geest der wet de bijstand wordt geweigerd of toegestaannaar mate eene dringende noodzakelijkheid zulks al dan niet wettigt. Diensvolgens heeft uwe commissie de eer voortestellen 1°. dat de raad goedkeure, dat, hangende de beslissing dezer zaak, de E. C. armen door het E. C. parochiaal armbe stuur voor rekening der gemeente zi n bedeeld met uit- noodiging aan Burg. en Weth., om Ier regularisatie dezer uitgaven nader eene voordrngt te doen en aan regenten van het K. G. parochiaal armbestuur te berigtendat deze bedeeling voor rekening der gemeente van den dag van liet te nemen besluit zal ophouden 2°. aan liet algemeen armbestuur te berigten dat de ledematen der E. C. kerk niet onvoorwaardelijk als zoodanig alle onderstand kan worden ontzegd, wanneer zij geene onder steuning van hun kerkgenootschap kunnen erlangen, maar dat die onderstand naar den geest der armenwet en het daarop gevestigd reglement voor het armbestuur alleen volstrekte onvermijdelijkheid en na onderzoek van ieders behoefte moet worden verstrekt en na zich vergewist te hebbendat de zich tot onderstand aanmeldende geene ondersteuning van andere liefdadige vereenigingenbij voorbeeld van de vereeniging van den H. Vincentius van Paulo of andere bijzondere instellingen van weldadigheid geniet, en in het vervolg op zijne begrooting jaarlijks intestellen een post, luidende als volgt: Bedrag van den onderstand aan II. C. armen beneden den ouderdom, van 60 jarenwier domicilie van onderstand te Alkmaar is gevestigdaan wie door het R. C. parochiaal armbestuur onderstand wordt geweigerd; 3°. Burg. en Weth. uittenoodigen, om op de gemeentebegrooting de subsidie van het algemeen armbestuur op die wijze uit- tetrekken dat daaruit blijke wat voor de gewone behoeften en wat als buitengewone uitgaven ten behoeve van voor noemde E. C. ledematen vermoedelijk noodig zal zijn; 4°. het algemeen armbestuur uittenoodigen om binnen vier maanden een overzigt van den daardoor op hem overge- bragten finantiëlen last aan den raad intezenden zoo noodig, vergezeld van eene suppletoire begrooting; 5'. aan heeren Gedeputeerde Staten, alsmede aan het E. C. parochiaal armbestuur en aan den Bisschop van Haarlem mededeeling te doen van dit rapport en van de daarop te nemen besluiten.

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 13