10. Verzoek van den stads teékenmeestcr M. J. Stucki, om verbetering zijner jaarwedde, tot vergoeding van inkomsten door gemis van privaat onderwijs. 11. Idem van den lieer T. L. Koorn, om bedekking van bet open zijl in de Achterstraatin een gezondheidsbelang en tot wering van misbruik. 12. Idem van den heer II. J. Bruinvisof zijn opvolger in de stoomkoutzagerij ook in het gebruik zal worden gesteld van het daaraangelegen en tot dus verre door hem gebruikte water. Be Nos. 10, 11 en 12 geremoijeerd aan Burg. en Weth., om te dienen van berigt en raad. Daarna zijn in behandeling gesteld: 13. Rapport van de commissie van financien op de reke ning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1868. Op de conclusie van het rapport goedgekeurd en vastgesteld tot een bedrag van 100,- in ontvangst en uitgaaf. 14. Rapport van dezelfde commissieop de vraag van den Raad naar aanleiding eener missive van Burg. en Weth. ge daan"of al dan niet uit de gemeentekas van Alkmaar eene geldelijke bijdrage zal worden verleendtot de bestrating van den zoogenaamden uitgang of uitweg van den Wogmeer." Na deliberatie is besloten tot het verleenen eener bijdrage van f 1000,zoodra door alle daarbij betrokken besturen, behalve hunne bijdrage, ook het eeuwigdurend onderhoud is gewaarborgdalle verwikkelingen van aanspraak op dien weg zijn opgeheven en onder de mits //dat mét de bestrating vdór den 1 April 1871 zij aangevangen." 15. Idem van als boven, op het voorstel van H.H. Com missarissen van de stads bank van leening, tot verhooging der jaarwedde van den Directeur met f 200. In overeenstemming met de motieven van het rapport en de conclusiebesloten tot eene afwijzende beschikking. 16. Idem van Burg. enWeth., op het verzoek van C. Klinken berg, om vergunning tot gebruik van a. gemeentegrond tot ■berging van bewerkt en onbewerkt hout, en b. tot het wer ken aan den openbaren wegbeide voor zijn huis aan de Oude Gracht, wijk A, No. 491. Op de gronden bij het rapport uiteengezetgewezen van de hand. 17. De begrooting van kosten voor de afgraving van de vest bij de Friesche barrière. In deliberatie gehouden. 18. Het rapport der commissieten aanzien, van de be grooting van het R. Catli. Armbestuur voor 1869, en de verpleging van derzelver armenvoor zooveel het voorn, armbestuur zich daaraan heeft onttrokken, in verband met de nota van het lid der commissie den heer Vonk, omtrent zijne bijzondere inzigten ten aanzien der aanhangige kwestie, beide in zijn geheel bij deze courant uitgegeven. Na zeer breedvoerige deliberation heeft de Raad, behou dens de volgende wijzigingen ad. punt 1. de bedeeling voor rekening dezer gemeente te doen ophouden, in plaats van met den dag van het te nemen besluit «met het einde der winter- bedeeling ad. 2. «alle onderstand kan worden ontzegd," te veran deren in: «alle onderstand mag worden ontzegd," en«na onderzoek van ieders behoefte moet wor den verstrekt f in: «na onderzoek van ieders be hoefte kan worden verstrekt ad. 3. het rapport ook medetedeelen aan de Staten- Generaal zich met het rapport vereenigd, met eenparigheid van stem men, daar men geene hoofdelijke stemming verlangde. 19. Rapport op het onderzoek van de schietbaan te Leijden. Op voorstel van den lieer van der Kaag, die nog een vijf de terrein wenschte afgebakend te ziende beraadslaging aangehouden. 20. Voorstel tot benoeming van nog een derden Hulpon derwijzer aan de Burgerschool voor gewoon en uitgebreid lager onderwijsop eene bezoldiging van 360,'s jaars. Op het voorstel conform besloten. 21. Bij het verre verloop van den tijd, zijn de nog overig beschreven punten buiten behandeling gebleven en is de vergadering opgeheven. Snelpersdruk van HERM*. COSTER ZOON te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 12