6 Ten slotte vermeent de commissie te moeten opmerken dat één barer leden zich met de strekking van het rapport en de voorgestelde besluiten niet heeft kunnen vereenigen, welk lid zijn gevoelen in de hierbij gevoegde nota heeft ontwikkeld. Be commissie ad hoe A. MACLAINE PONT. W. van der KAAY. J. C. VONK. P. A. de LANGE. J. O. KOOltN. Aan den gemeenteraad van Alkmaar. De commissie in wier handen bij raadsbesluit van 6 Janu ary j.l., zijn gesteld eenige stukken betreffende het besluit van het K. C. parochiaal armbestuur om aan behoeftigen tot hunne administratie behoorendebeneden den ouderdom van 60 jaar. geen onderstand te verleenen heeft deswegens een omstandig rapport uitgebragt, gedagteekend 4 Maart 1869, bevattende ten slotte een bepaald voorstel, waarmede één lid verklaard heeft zich niet te kunnen vereenigen; dat lid ben ik en volgaarne voldoe ik aan de ontvangen uit- noodiging om mijn gevoelen bij afzonderlijke bij het rapport te voegen nota te ontwikkelen. Wat toch is het geval Het E. C. parochiaal armbestuur ontvangt jaarlijks subsidie uit stads kas. Die subsidie was vroeger, zoowel ten behoeve van dit, als van het Hervormd armbestuur, zeer belangrijk. Na het invoeren der tegenwoordige armenwet (18 Junij 1S54), die van het beginsel uitgaat dat ieder kerkbestuur voor eigen armen moet zorgen heeft de gemeenteraad alhier dat beginsel bij besluit van 31 October 1856 toegepast en bepaalddat door eene trapsgewijze vermindering van de toen verleend wordende subsidie over een tijdvak van twintig jaren dat beginsel zou worden in praktijk gebragt. HetK. C. en het Hervormd armbestuur zagen dus in 1857 de hun toegekende subsidie met verminderen en zij regelden daarnaar hunne uitgaven (getuigen de rekeningen en verant woordingen.) Het Hervormd armbestuur bedankte echter na verloop van eenige jaren voor de stedelijke subsidie zoodat het E. C. pa rochiaal armbestuur alleen de stedelijke subsidie bleet genie ten, die echter telken jare met Jj- van het bedrag, zooals dat in 1856 was verminderde. Naar die maatstaf moest het E. G. parochiaal armbestuur voor den jare 1869 het genot hebben eener subsidie van 1099. Het E. C. parochiaal armbestuur verzoekt echter eene subsidie van f 2500 en tracht dit verzoek te regtvaardigen door te wijzen op een ttkort van vorige dienstjaren ad f 803,23 en de bewering dat het normale bedrag, waarop de

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 8