tot het doen van af- en owrschHjvingen op derzolver begroe ting, dienst 1868. De gevraagde magtiging op de conclusie van liet rapport verleend. 5. \oorstel tot vaststelling der kohieren over 1809, a. van plaatselijke directe belastingtot een bedrag van t 2.1,617,17J-berekend tegen 2/g. pet. op een belastbaar inkomen van 1,026,833,70, h. van belasting op de honden, ten beloope van 555, Beide op de voorgedragen sommen gearresteerdde laatste met vaststelling van 1 Julij 1869als uiterste dag van be taling. 6. Het rapport omtrent het onderzoek der schietbaan te Leijden en aanbieding van een situatie plan en begrooting van kosten ad 2391,90, voor eede daarmede overeenkomende baan alhier, aangewezen en afgepaald op 5 verschillende plaat sen in deiï stads Hout. Na de mededeeling van den heer Cohen Stuart, omtrent eene door het corps officieren gedane opneming der verschil lende aangewezen terreinen en van ingewonnen information omtrent de hoogstbenoodigde lengte voor de baanwordt het plan No. 4 als meest aanbevelingswaardig geacht en door den Voorzitter in stemming gebragt, doch met 7 tegen 6 stemmen verworpen. De zaak der schietbaan_ hiermede tot beslissing gebragt zijndewordt door den heer de Dieu Fontein Verschuir ge vraagd of verwacht mag worden dat Burg. en Weth. als nu met nieuwe planuen voor den dag zullen komen doch waarop door den Voorzitter ontkennend wordt geant woord evenwel met bereidverklaring om, wanneer er andere plannen uit den llaad mogten komendie overteneinen en ter tafel te brengen. 7. Het rapport van de commissie, betrekkelijk de toe gangswegen naar bet spoorwegstationin verband met het rapport van de Kamer van Koophandel en Fabrieken ca do daar voor en tegen ingekomen adressen. Na voorafgegane nadere breedvoerige beschouwing van den loop welke deze zaak heeft genomenwerden nog door verschillende leden de motiven uiteengezel waarop hunne uittebrengen stemmen zich zullen grondenen het voorstel der commissie tot aanleg van een weg met daaraan toege- bragle spoorwegverbinding, in regte lijn op het spoorweg station in stemming gebragt en met 9 tegen 3 st. (een lid had middelerwijl de vergadering verlaten), afgestemd. Als gevolg van dat besluit is alsnu de hoofdkwestiedie aanleiding tot het behandelde rapport gegeven had, namelijk de ran hoogerhand gevorderde overneming in onderhoud der toe gangswegen tot het spoorwegstation voor rekening der gemeente, in behandeling genomen doch na korte beraadslagingen be slotendeze te verdagen tot nadat van wege Burg. en Weth. een bepaald voorstel zal zijn ingekomen. 8. Is overgegaan tot, de benoeming van een lid voor tie plaatselijke schoolcommissie en i daartoe nit de. voorgedra gen aanbevelingslijst verkozen de heer C. Ik. Bruinvis. 9. Bij de benoeming van een lid voor de commissie van loezigt op het Middelbaar onderwijswordt door den Voorzitter medegedeeld, dat de eerstaanbevolen heer Mr. 6'. H. li. van Lelyveldbeleefdelijk heeft verzocht voor ditmaal buiten aanmerking te blijven; dientengevolge wordt tot de te rugzending der aanbevelingslijst tot aanvulling besloten. 10. Op voorstel van don Voorzitter wordt tot afvaardi ging eener commissie uit den Gemeenteraad aan Z. M. den Koningbij HDZ. eerlang te verwachten verblijf in de hoofd stad besloten, en zijn daartoe de heeren Wethouders Ver hoef en van der Driftmet den Burgemeester en Secre taris benoemdterwijl de heeren Cohen Stuart en Helling als plaatsvervangende leden zijn aangewezen. 11. De vergadering is opgeheven.' Snelpersdruk van HEKM«. COSTER ZOON te Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 6