Bijblad van dc Alkmaarsche Courant van Zondag 9 Mei 1869. IJk voor nieuwe maten en gewigten te .Alkmaar, GEMEENTERAAD. in net gewone lokaal, op Zaturdag, 15 Mei 1869, van 8 tot 1 uur. De p,_ Arr.-IJker te Alkmaar, E. G. STAAL. OPROEPING SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Gezien Z. M. besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsblad No. G), houdende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutterijen vad den 11 April 1827 (Staatsblad No. 17). in verband gebragt met art. 6, 7, 8 en 9 van ge zegde wet. Gezien de dispositie van den Heer Staatsraad Gouverneur in de Provincie Noord-Rolland, dd. 11 Apri 1828 No. (Provinciaal blad No. 41), omtrent de executie der wet op de schutterijen: Roepen bij dezeten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrijvenop Alle manspersonen, ingezetenen dezer gemeente, welke op den eersten Januarij 1869 hun 25ste jaar zijn ingetreden, en alzoo diegenen, welke in het jaar 1844 zijn geboren, alsmede de zoodanigenwelke ofschoon in andere gemeenten inge schreven, sedert de laatste inschrijving binnen deze gemeente zijn komen wonen, en op den 1>»= Januarij 11. hun 3P*jaar nog niet hebben voleindigd, en alzoo geboren zijn in de jaren 1843 tot en met 1835 ingesloten; de vreemdelingen van den zelfden ouderdom, die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om, volgens art. 2 der Wet van 11 April 1827, als ingezetenen te worden beschouwd, benevens de gepasporteerde militairenwelke zich iet das verre niet ter inschrijving voor de Schutterij hebben gepresenteerd. Zij maken tevens de ingezetenen bekend Dat de inschrijving zal beginnen den 154e» Mei aarmtsuuida. en geheel zal moeten zijn atgeloopen den eersten Junij daar aanvolgende, terwijl in een dor vertrekken op het Raadhuis alhier voor de inschrijving zal worden gevaceerd, op Dings- dag en Donderdag van iedere week, van des voormiddags 11 tot des namiddags 2 ure. En ten einde te voorkomendat iemandin de termen der inschrijving vallende, zich door onwetendheid aan pligt- verzuim schuldig makeheeft het Gemeentebestuur noodig geoordeeld, een ieder bekend te maken met en te herinneren aan de navolgende, bij dc Wet van 11 April 1827 (Staats blad No. 17), gemaakte bepalingen. Dat een iegelijkzonder onderscheidof hij mogt ver- meenen al of niet onder de bij de Wet vrijgestelden of uit- geslotenen te behooren, verpïigt is zich voor de Schutterij te doen inschrijven. Dat zijdie in meer dan eene gemeente hun verblijf houdenof den zetel van hun vermogen hebben gevestigd tot de inschrijving verpligt zullen zijn binnnen die gemeente, waar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is, en bijaldien in die verschillende gemeentenalleen dienstdoendeof alleen rustende Schutterij bestaat, zich te doen inschrijven in de gemeente, alwaar zij voor de personele belasting zijn aange slagen, en de ambtenaren in die gemeente, alwaar zij ambts halve verpligt zijn hun verblijf te houden. Dat zij, die van hunnen juisten ouderdom geen voldoend bewijs kunnen gevennaar het oordeel van het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschreven, onverminderd de bevoegd heid van de ingeschrevenenom van hunnen juisten ouder dom nader te doen blijken. En dat eindelijk zij die bevonden worden zich niet vódi den lsten Junij te hebben doen inschrijvendoor het Plaat selijk bestuur zullen worden ingeschreven en in eene geld boete verwezen, terwijl zij daarenboven zonder loting bij de Schutterij zullen worden ingelijfd, indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot uit sluiting of vrijstelling ten hunnen aanzien bestonden. Burgemeester en Wethouders vermanen tevens ieder inge zetenen dezer gemeente, dien het aangaat, om zich tijdig van een geboorte-extract te voorzien, waardoor zich een ieder van zijnen juisten ouderdom kan verzekeren, en hetwelk b\j de inschrijving zal moeten worden vertoond alsmede om zich ten behoorlijken tijde tot de inschrijving aantemeldenten einde de straf, wegens nalatigheid vastgesteld, te voorkomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar. A. MACLAINE PONT. 6 Mei 1869. De Secretaris SPANJAARDT. POSTKANTOOR. Vertrek van de landmail naar Oost-Indie, den 12 en 20 Mei; naar West-lndie, den 14 en 30 Mei. Zitting van den 5 Mei 1869. No. 6. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heer Mr. W. van der Kaag. Na de opening der vergadering wordt 1. Door den voorzitter, onder mededeeling van de aan den raad gerigte kennisgeving van het overlijden van het lid dezer ver gadering, den heer Mr. P. A. de Lange, fti gepaste bewoordingen, hulde gebragt aan de verdiensten van den overledenedie zoo vele jaren als burgemeester en later als lid van den raad dezer gemeentehaar steeds zoo vele belangstelling en hartelijke toegenegenheid heeft betoonden bij de uitstekende gaven van verstand en van een humanen geestin alle betrekkin gen welke hij mogt bekleeden door allen werd geacht en geëerd, en de liefde en achting van zijne medeburgers mogt genieten op voorstel van den voorzitter is besloten met de vermelding van dit berigt tevens het antwoord dezer dagen op. de communicatie brief van Mevr. de Wed. de Lange 2. Zijn de notulen der laatste vergadering en dat gedeelte van den 17 Maart bevorenswaarvan de resumtie was aan gehouden, gelezen en met eene kleine wijziging dadelijk in den tekst van laatstgenoemde goedgekeurd. 3. De voorzitter rapporteert nog dat de commissieter vorige vergadering benoemd om aan Z. M. bij H.D.Z. komst in Amsterdam do hulde van het bestuur en de ingezetenen dezer gemeente overtebrengenop den 14 April 1.1. aanharen last heeft voldaan en van Z. M. de betuiging van hooge ingenomenheid met dit bewijs van eerbied en gehechtheid beeft mogen ontvangen. Voor kennisgeving aangenomen. Daarna zijn gelezen de volgende ingekomen stukken. kan H.B. Gedep. Staten dezer provincie: 4. De magtiging tot gratis' afstand aan het Rijk van grond, tot uitbreiding van het Huis van verbetering en opvoeding. 5. De bepaling van den termijn tot inzending der gemeente rekening over 1868. 6. De goedkeuring van het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1869. 7. De goedkeuring van het besluit houdende bepaling van de jaarwedde voor een derden hulponderwijzer aan de school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs. Alle voor kennisgeving aangenomen. 8. Missive van den heer Commissaris des Konings, aan dringende op eene eindbeslissing in zake de overneming in onderhoud van de toegangswegen naar het station. De behandeling aangehouden tot aan die van het daartoe betrekkelijke voorstel van Burg. en Weth. 9. Voorstel van de plaatselijke schoolcommissietot ver andering van de Pinkstervacantie op de openbare scholen in eene van 14 dagen in den loop van den zomer. Op verzoek dadelijke behandeling voorgestelddoch tot nederlegging op de secretarie ter lezing voor de leden besloten.

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 5