KoopjesKoopjes ZAADVEILINGE!Y~ UEISRAAD es INBOEDEL, Jngcsaubcti Slttfikcn. correspondentieT- fitcuws. Het noodigt allen die belang stellen in het bestaan dezer nuttige inrichting en nog niet tot het lidmaatschap der ver eeniging zijn toegetredendringend uit om zich alsnog bij haar aan te sluitenen daardoor mede te werken om den bloei der school te bevorderen en te bestendigen. Jtlai kt- ctt 3öcuv0Ïïcricïttcn. Glbocrtcnficji Vij ten twin t i gj ar ige Echtvereenigir 1 g van c. C. PASKATA en M. v. d. B O S C II. Alkmaar30 Juni 1869. Hunne dankbare kinderen. Ondertrouwd: P. KLEINBENTINK, L. H. C. van DETTEN BIJSTERBOSCH. Deventer30 Junij 1869. Getrouwd H. van der HORST en ALT DA HEN DRTCA GROET. Alkmaar, 20 Junij 1869. Voorspoedig bevallen van een Zoon N. KOEMAN, geliefde echtgeuoote van C. de GROOT. Egmoncl aan Zee1 Julij 1869. Al degenen, die bij gelegenheid onzer twaalf-en- een-halfjarige echtvereeniging, op 28 Junij j.l, ons zulke ondubbelzinnige blijken van belangstelling betoond hebben, worden bij deze onzen hartelijken dank gezegd. L. ten KLEIJ. Alkmaar3 Juli 1869. H.tenKLEIJSijpesteijn. De Heer en Mevrouw VAN PREHN betuigen hun dank voor de deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunne Zuster, Mevrouw DE BRUIJN VAN PREHN Hartelijke dankbetuiging aan allendie ons bij het overlijden onzer dierbare Dochter, door zoovele treffende bewijzen van belangstelling en opregte deelneminghebben getracht te sterken en te ver troosten in ons onherstelbaar verlies. AlkmaarT. F. de VRIES 1 Julij 1869. Beurtschipper. Voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van onzen geachten Vader en Behuwdvader, den Heer JOHANNES van WAAS, betuigen wij onzen opregten dank. Uit aller naam, R. van WAAS. REGENTEN van het BURGERWEESHUIS brengen hunnen dank aan den onbekenden gever, voor de toezending van den Staten Itijbei met platen in prachtband (uitgegeven bij S. van Velzen te Kampen). Tevens hebben zij het genoegen te berigten, dat bij hen van iemand die uitdrukkelijk verlangd heeft onbekend te blijven, eene gift van f IOO is ont vangen. W. van der KAAY, AlkmaarVoorzitter, 3 Julij 1869. A. SIEBERT COSTER, Secretaris. 1\ op Dingsdag den 6 Julij 1869 des voormid dags ten elf urete Heiloten huize van J. SCHIPPER, kastelein aldaar, en 2°. te Limmen op Woensdag den 14 Julij 1869, mede des voormiddags ten elf ure in de her berg de Eendragt, aldaar. «ga V. LEVERT is voornemens, op Woens- I^kL dag, den 14 Julij 1869, voormiddags ten rfESklO ure, ten zijnen locale, op het Hof alhier, verkooping te houden van waarbij zuivere eu welgevulde bedden en ledekan ten; ronde-, trek-, dien- en penanttafels, stoelen, canapé, chiffonnière, boekenkast, koper, tin, glas en aardewerk en meer andere goederen. De Notaris J. BAKKER SCHUT zal, op Bpfjif Donderdag 8 Julijbij opbod en op Donder- HSildag 15 Julij, bij afslag, beide des namiddags 5 ure, in het Logement de Toelast, publiek verkoopen 1. Twee Huizen onder één dak, nieuw gebouwd, met Tuin en Rrocikastin den Bergerhout. Verhuurd voor 2.50 en 1.50 per week, tot 1 April 1870. 2. Een Huis en Erf, op den hoek van de Heul en het Klooster. Verhuurd aan het Rijk tot 1 Maart 1871, voor f 156 per jaar. 3. Een Huis en Erf, aan het Klooster, naast het voorgaande perceel. Bewoond door de weduwe Jongkees. 4. Een Huis en Erf, aan de noordzijde van de Oude Gracht. Bewoond door M. Smak. 5. Een Huis en Erfj aan de noordzijde van de Vijverstraat. Onverhuurd. 6. Een dito, naast het voorgaande perceel en ver huurd aan G. Groenvoor 0,75 per week. Nadere informatiën te bekomen ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT. De ondergeteekende acht zich verpligt van openbare bekendheid te makendat hij zijn ontslag heeft ge nomen als lid van het Bestuur der Centrale Kies- vereeniging in het kiesdistrict Alkmaar en van dat der Kiesvereeniging de Grondweten daarbij tevens openlijk te verklarendat de overige leden dier be sturen geheel en al onkundig zijn geweest omtrent den oorsprong en de verspreiding van het bekende strooibillet en dat de verantwoorlijkheid voor zijn aandeel daarin geheel op hem persoonlijkgeenzins als lid van een dier besturen, terugvalt. Mr. J. VAN DER DRIFT. Een heel mooi Plezier - Vaartuigje lengte 15 voetmet ZeilRoer, Zwaarden en Riemenvoor slechts 4t© gulden benevens eene rnooije partij Dekriet a f V,— Stopriet a 3,per zestig schoof, te bevragen bij JAN STUURMAN te Westgraftdijk. Brieven franco. fiHü Augustus worden gevraagd eene keukenmeid en eene Tweede- «ölSmeid, beide van goede getuigen voorzien. Adres onder lett. C, bij de uitgevers dezer courant. liet gemeentebestuur van Schoterland bepaald 'dat de kin deren van mingegoede ouders van het schoolgeld zullen wor den vrijgesteld, wanneer zij 4 van de lessen hebben bijgewoond. De Maatschappij van Toonkunst heeft den 24 te Rot terdam hare veertigste algemeene vergadering gehouden, welke 's avonds gevolgd is door de uitvoering van het oratorium Samson van Handel, in de groote Doelenzaal. De maatschappij telt thans 12 afdeelingen en 2476 leden. Aanbestedingen. Den 24 te 'sHertogenbosch, het uit voeren van eenige werken aan de gebouwen voor de Rijks hoogere burgerschool met 5 jarigen cursusbenevens liet leveren en plaatsen van liet meubilair voor de inwendige in richting, aan C. v. Mierlo, voor f 21.800. Den 28 te Amsterdam, het bouwen van eene openbare burgerschool le klasse voor meisjes, met locaal voor de gym nastiek en woning voor de hoofdonderwijzeres, aan de Lijn- baansgracht bij de Leidsche-Kruisstraataan Timmer en Furnstner, voor 31960. Den 28, te Maastricht, voor rekening der nederlandsche en belgische regeeringen, de uitvoering van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, in de gemeenten Linne en Wessem, minste inschrijver G. Straat man te Linne, voor 27600. Den 28 te Bergen op Zoom, het maken eener nieuwe ijze ren draaibrug over de Binnenhavenminste inschr. Lem, Stork Sr Brink te Kralingen, voor 17548. Den 1 Juli, aan het ministerie van binn. zaken, voor de staats-spoorwegenhet maken van een gebouw tot koperslagerij metaalgieterij enz. en van eenige andere inrichtingen te Tilburg, minste inschr. P. Kempenaars teUdenhout, voor ƒ30.588.98; het maken van jaagpaden en kribben in de Waal bij de spoor wegbrug te Zaltbommel, minste inschr. R. C. Muurman te Geldermalsenvoor 78000. Giften. Het Nederl. Zendeling-genootschap heeft gedu rende de eerste 6 maanden dezes jaars aan giften en legaten ontvangen 33597,381. Rampen. Den 21 is op den staatsspoorweg bij de halte te Blerik (Limburg), naar men verneemt ten gevolge der onachtzaamheid van den wisselwachter, een goederentrein in volle vaart tegen een achttal wagens geloopen, waardoor de locomotief en 5 wagens van den goederentrein geheel ver brijzeld zijn. Aan personen is daarbij geen ongeluk overkomen. Te Schagen is, tijdens de kermis, een kasteleinsknecht, waarschijnlijk door het overmatig gebruik van sterken drank van een trap gevallen en weinige uren later overleden. Misdrijven. Te Capelle (Noordbrabant) is in hechtenis genomen A. Korstenweduwnaar met 4 kinderen, verdacht van door mishandeling den dood te hebben veroorzaakt zijner bij hem inwonende zuster. Hij maakte zich dikwijls aan het misbruik van sterken drank schuldig. Rechtszaken. Het prov. gerechtshof in Noordholland heeft den 26 H. Jung, klerk bij de stadsbestratingswerken te Amsterdam, ter zake van 271 valschheden, gepleegd als openbaar ambtenaar in acten tot zijn post behoorendeen van het 125 maal gebruik maken van zulke vervalschte acten, veroordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf en 396 boeten elk van f 50, met subsidiaire gevangenisstraf van hoogstens 1 jaar bij wanbetaling. De van medeplichtigheid beschuldigde op zichters Kogel, Maats en Veenendaal zijn vrijgesproken. De rechtbank te Amersfoort heeft den 30 den heer L. A. v. Beek veroordeeld tot betaling van ƒ400 als schadevergoe ding aan den heer C. v. Ginkel, wegens een ingezonden artikel in de Amersf. Courantover rijstemeeldat vervalscht zou zijn met kryolith. Het hof van Noordbrabant heeft den 30 A. Roelandsoud 68 jaren, wed*. van C. Rovers, te Rijsbergenveroordeeld tot de doodstraf, wegens brandstichting met gevaar voor menschenlevens. De advocaat-generaal bij het hof van Zuidholland requireert de schuldig verklaring van Jacob de Vletter aan opruiing tot en medeplichtigheid aan rebellie en zijne veroordeeling tot eene tuchthuisstraf van 515 jaren. Nadat de adv.-genl. Terpstra, de verdediger Bergsma en de Vletter zelf nog breed voerig het woord hebben gevoerdis de uitspraak bepaald op Zaterdag 10 dezer. De Hooge Raad heeft den 30 verworpen het beroep in cassatie van Jonas Melhado, tegen een arrest van het hof in Zuidhollandwaarbij hij wegens het aanzetten tot wederspan- nigheidin October te Rotterdamtot 6 j aren tuchthuisstraf veroordeeld was. Doodstraf. Bij de Raad van State is een wetsontwerp aanhangig tot afschaffing der doodstraf en vervanging daarvan door tuchthuisstraf, welke tot 25 jaren stijgen en zelfs levens lang uitgesproken worden kan. Werkstaking. Te Amsterdam hebben ruim 200 drukkers gezellen den arbeid gestaakt, ten einde eene belangrijke ver hooging van loon te bedingen. Men beschouwt zulks als een uitvloeisel van den l'ypographen-Bondwelke reeds door de meeste knappe werklieden verlaten is. Van enkele groote drukkerijen is geen der werklieden weggebleven. Benige patronen hebben hunne werklieden te vergeefs eene minnelijke schikking aangeboden, maar alle patronen hebben besloten zich niet aan het door Typographcn-Bond gestelde tarief te onderwerpen. Te Harlingen is de eisch der houtvlotters toegestaan. De houthandelaars die voor de arbeiders een spaarpot hadden geformeerduit loondat hun boven de vaste verdienste werd toegerekend en, met eene belangrijke verhooging uit een ander fondsin den winter als er geen werk wasals weke- lijksche uitkeering werd toegelegd, zeiden echter die spaarpot op, waarvan het gevolg is, dat de houtvlotters op den ouden voet wenschen terugtekomen. Bijzonderheden. Als eene bijzonderheid wordt uit Am sterdam gemeld, dat de loten in de verloting van de haar- lemsche tentoonstelling ad f 4 worden verhandeldin de Haarlemsche Courant worden ze bij advertentie te koop ge vraagd. Staats-loterij. Trekking der 5e klasse, 4e week. No. 17223 50000, No. IJ450 f 25000, No. 13658 f 10000, No. 876. 1931, 3368, 5362, 7756, 8343, 8791, 17042, 17946, 18538 en 19894 1000. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant. HEEMSKERK, 27 Junij 1869. Met bevreemding hebben de ondergeteekenden in het dag blad het Vaderland een schrijven uit hunne gemeente gelezen over het bezoek van den Commissaris des Konings ten hunnent gebracht, een schrijven geheel en al onjuist en hatelijk. Redenen waarom de ondergeteekenden verklarendat de Commissaris des Konings bij het bezoek, waarmede zijn Ex cellentie op 22 Junij deze gemeente heeft vereerd, teneinde de administratie, het Raadhuis, schoollocaal enz. natezien, alhier slechts één uur heeft vertoefdenna over een en ander de grootste bewijzen van tevredenheid gegeven te hebben, naar Uitgeest en Akersloot is vertrokken, teneinde m die gemeenten hetzelfde onderzoek te verrigten. Ten slotte nog diene, dat de verstandhouding tusschen den Burgemeester en Gemeenteraad en ingezetenen van Heems kerk tegenwoordig zoodanig is, dat er volstrekt geen spraak van klachten konde bestaan. Wensckelijk ware het eindelijk, dat de inzender van ge noemd artikel uit Heemskerk van 23 Junij zich openlijk bekend maakte, ten einde door de ondergeteekenden op het onjuiste en hatelijke van zijn schrijven te kunnen worden opmerkzaam gemaakt. A. de RUITER, 1 w Dr. P. F. SEIGNETTE, J Wethouders. CASTRICUM, 30 Junij 1869. Heden werd alhier de uitslag der stemming bekend van zeven leden van den Gemeenteraad, nadat bij de vorige verkiezing de benoemden stilzwijgend hadden bedankt. Al hoewel dezelfde leden zijn herkozen, zoo is het toch op merkelijk hoeveel minder sympathie de kiezers bij deze tweede stemming hebben aan den dag gelegd. Bij de eerste stemming toch waren er van de 70 kiezers 58 ter stembus opgekomen, thans slechts 48. Bij de eerste stemming werden de aftredende raadsleden bijkans met alge meene stemmen benoemd, bij de laatste ontvingen twee leden respectievelijk 28 en 25 stemmen. De laatsteeen der Wethouders, is alzoo slechts met één stem boven de vol strekte meerderheid benoemd. Kan men daaruit opmaken, dat de opmie over den Burgemeester Zaalberg is gewijzigd? vooral als men in aanmerking neemt, dat door hen, die Z.E.A. vertrek betreuren, en die de minderheid uitmaken, niet ontveinsd wordt, dat zij niet ter stembus wilden verschijnen. [Volgens een bij ons ingekomen bericht, hebben 2 raads leden het bovengenoemd gering aantal stemmen bekomen, omdat zij ten onrechte verdacht werden van toenadering tot den burgemeester Zaalberg, en is de grootste antagonist van dien heer met eenparigheid der 48 uitgebrachte stemmen herkozen. Red.'\ CASTRICUM, 1 Juli 1869. Onze nieuwbenoemde burgemeester, de WelEd. Achtb. Heer C. H. Moenswerd heden door den gemeenteraad ge- installeerd. Door het uitsteken van vlaggen op publieke gebouwen en van de woningen der ingezetenen betoonden authoriteiten en gemeentenaren hunne ingenomenheidzoo wel met deze heugelijke gebeurtenis als met het heden inge- gegane ontslag van Z.W.E. A. voorganger, den heer H. Zaalberg. Limmen 5 Juli. Heden herdenkt den weleerwaarde zeer geleerde heer R. J. Koning, ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw, zijne 40jarige ambtsbediening als predikant bij de Hervormde gemeente. Wij jubelen met hem, en brengen onze hulde en dank aan den edelen en recht schapen manwiens bedoelingen geene andere zijn dan om met heiligen ernst het geluk zijner natuurgenooten'te bevorden. Zijne talrijke vereerders en vrienden. X heeft bij de laatste muziekuitvoering in den Hout met genoegen opgemerkt, dat de kastelein der buitensocieteit ver gunning heeft weten te verkrijgen, om op het daar tegen over liggende grasperk stoelen en tafeltjes te plaatsen, waar door hij aan vele ingezetenen, die geen leden van genoemde sociëteit zijn, gelegenheid aanbiedt om, buiten het gedrang der menigte en zonder last of gevaar van rijtuigen, de mu ziek rustig te kunnen aanhooren. Bij het eindexamen der cadets van het hoogste studie jaar aan de Kon. Mil. Academie heeft daaraan onder anderen voldaan, voor de artillerie in O.I., de cadet D. Crok. - Aan de Polytechnische School te Delft is het examen B met gunstig gevolg afgelegd door den heer A. F. I. Rou- wenhorst Mulder. Bij Z. M. besluit van 30 Juni is de heer mr. A. F. I. Gregory, subst. officier bij de arrond. rechtbank alhier, tot gelijke betrekking te Utrecht benoemd, en vervangen door den heer mr. F. A. van Bommel, thans substituut griffier bij de arrond. rechtbank te Haarlem. Bij Z. M. besluit van 1 Juli zijn benoemd bij het 3« bataljon der rustende schutterij in Noordholland, tot audi teur bij den schuttersraad mr. A. P. de Lange, tot kapt. de heer J. Latenstein v. Voorst en tot ltn luitenant de heer S. de Jough, beide bij de 4e compagnie. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 4 Juli, des avonds te zes uren, in den Stads-hout, de na volgende stukken worden uitgevoerd No. 1. Marehe (L'Etoile du matin) van Krein. 2. Ouver ture (Bousoir Mr. Patalon) van Grisar. 3. Polka (Souvenir du bal) van Briffaux. 4. Fantaisie (La Muette) van Auber. 5. Ouverture (Raimond) van Thomas. 6. Cavatine de Jeru salem van Verdi. 7. Introduction et Polonaise van Clément. 8. Valse (Le bien venu) van Betis. Wij vernemen dat het op 14 dezer door het muziekge zelschap Concordia, ten behoeve der egmonder weduwen en weezen, die onlangs hunne verzorgers verloren, te geven concert, wel tamelijken, maar niet zoodanigen bijval vindt, als men met het oog op de grootheid van de te leenigen ramp zou mogen verwachten. Wij hopen dus, dat nog vele ingezetenen zich opgewekt mogen gevoelen 0111 hunne namen op de inteekeninglijst te plaatsen en daardoor aan de zoo vaak beproefde egmonders te hulp te komen; wij kunnen verzekeren, dat de leden van Concordia zich beijveren om een goed concert te geven, zoodat niemand reden zal hebben om zich over zijne deelneming te beklagen. Wij vernemen dat het departement Alkmaar der neder landsche maatschappij tot bevordering van nijverheid eenige jeugdige handwerkslieden, die lust en ijver voor hun vak bezitten en daarvan de bewijzen kunnen leverende gelegen heid wenscht te verschaffen, om onder de leiding van een der leden van het departement, kosteloos de weldra geopend wor dende tentoonstelling te Amsterdam te bezoeken. Die hier voor wenschen in aanmerking 1e komen, vervoegen zich per soonlijk bij den secretaris van voornoemd departement, den heer A. Conijn Az. Op 20 dezer zal de verkiezing plaats hebben van 6 leden van den gemeenteraad, ter zake der periodieke aftre ding van de heeren mr. IV. v. d. Kaay, J. C. Koon, P. Bruinvis de Lange, M. Cohen Stuart en T. L. Koon en van het overlijden van den heer m'. P. A. de Lange. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 1 Julij.Johannes Kors en Willemina de Jong. Fredericks Raaves en Cornelia Tromp, wed. Martin us Johannes Mente. - Pieter Alderts de Meijer, wèdr. van Eli sabeth Kern, en Johanna Elisabeth Obee. GETROUWD. 27 Jun. Gerrit Haringhuizen en Elisabeth Bruin. OVERLEDEN. 24 Jun. Maria Johanna, D. van Johannes Willem Koppe en van Wijlen Maartje Prins, 5 j. en 9 m. Cornelia Christina Johanna, van Jan Israël Jansen en Elisabeth Margaretha Sieuwertsruim 13 m. CorneliaD. van Leonardus Johannes Fredericus Habedanck en Catharina Johanna Scholten, 7 j. 29 11 ElisabethD. van Johannes Doorewaard en ~Wïl- lempjen van der Linde, 1 j. en 10 m. Jacob Z. van Pieter Hoogeland en AntjeZijp, 3 j. en 7 m. 30 Pieter Purmer, 57 j. 1 Julij. Gerrit Blankendaal, 40 j. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Het bestuur van de vereeniging tot oprichting en instand houding eener Algemeene Bewaarschool berichtdat het zijne taak heeft aanvaard, en de school heeft opengesteld voor alle kinderen vooral van behoeftigen, zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid. Oudersdie hunne kinderen op de bewaarschool wenschen toegelaten te zienkunnen zich op Dingsdag, 6 Juli 1869, aan het lokaal der school aan de Doelenstraat vervoegen voorzien van de geboorte- en inëntingsbewijzen der kinderen. Uit naam van het Bestuur, J. VAN DER KAAY, Secretaris. Alkmaar 28 Juni. Aangevoerd 1 Koe f 235, 198 Kal veren f 32 a 90 J1 nucht. dito f 7 a 16, 140 Schapen f 14 a 32, 70 vette Varkens 40 a 56 et. per NP., 5 magere dito ƒ18. 2 Juli. Kleine graskaas ƒ30, commissie dito 28.50, middelbare dito 28.75, laagste prijs f 19, aangevoerd 661 stapels, wegende 162537 NP. 117 mud Tarwe f 11 a 11.25, 10 mud Gerst 7. 1 mud bruine Boonen, 14 mud. Erwten, grauwe 18, vale 14, groene f 16 per mud. 3 Juli. Aangevoerd 7 Paarden 60 a 140, 5 Koeien 110 a 160, 13 nucht. Kalveren 10 a 18, 33 Schapen fj a 32, 30 Lammeren 6 a 12, 4 Geiten f 4 a 6 60 magere Varkens ƒ18 a 25 120 Biggen /9a 13, Boter per kop f 0.60 a 0.70. Amsterdam 2 Juli. Duinzand-aardappelen 4 a 5 rijns- burgsche dito f 2.80 a 3.10, westlandsche in manden 3.40 a 3.60dito gestort f 3.50; aangevoerd 3200 mudden, vlug verkocht. Tarwe zonder handel. Rogge bij vorige prijzen, met weinig "handel; Petersburg f 220 a 222 Galatz ƒ225 a 228 Taganrog f 220alles contant zonder kortingver der op 2 maanden Petersb. f 225 a 227, Galatz f 230 a 233; alles per 2100 kilo. Op levering October 202203 204 203 202 203. Aangezegd Lst. 200. Broek in Waterland 1 Juli. Kleine kaas f 29.50, aange voerd 55 stapels, wegende 11500 NP. Enkhuizen 30 Juni. Kleine kaas f 27 a 29.75, aange voerd 60 stapels. Karweizaad t 21.75 per 50 NP., bruin Mosterdzaad f 32, grauwe Erwten f 17 a 18, bruine Boo nen t 12 a 12.50 per mud. Haarlem 28 Juni. Rogge 8.75. 30 Juni. Kleine kaas 29.25, aangevoerd 117 stapels, wegende 26435 N.P.Aangevoerd 6 Koeien f 200 a 240, 5 vette Kalveren 30 a 50, 7 nucht. dito/4a 6, 13 Schapen f 16 a 32. Room 26 Juni. Aardappelen 4.75 a 5 per mud, Boter f 0.57 a 0.651 per kopje, Kippeneieren ƒ2.75 a 2.90, Een den dito 3.70 a 3.90 per 100. 1 Juli. Kleine kaas 30, aangevoerd 244 stapels, wegende 68763 NP. Medemblik 30 Juni. Kleine kaas f 29 aangevoerd 183 stapels, Boter ƒ1.10 per NP., Kipeieren 2.75, Eenden dito 3.70 per 100. Punterende 29 Juni. Aangevoerd 182Runderen, 32Paar den, 132 vette Kalveren 60 tot 75 ets. per NP., 40 nucht. dito f 5 a 14, 52 vette Varkens 49 a 56 ets. per NP., 15 magere dito 14 a 22 56 Biggen 8 a 12, 496 Schapen en Lammeren, Kippeneieren f 2.75, Eenden dito 3.70 per 100, Boter U a 1.10 per NP., Aangevoerd 190 stapels kleine kaas en 2 stapels middelbare dito. Schagen 1 Juli. Aangevoerd 2 Stieren 90 a 110, 2 vette gelde Koeien f 160 a 190, 4 Kalfkoeien 110 a 140, 100 vette Schapen 20 a 27.50, 180 magere dito /8a 16, 20 Lammeren 10 a 12, 14 magere Varkens 16 a 25, 30 Biggen t 10 a 12, Konijnen 10 a 75, Kippen 15 a 60 ets., Boter 0.774- per kop of 1.13 per NP.. Kaas 15 a 20 ets. per NP., Kippeneieren f 2.70 a 2.75, Eenden dito 3.40 a 3.50 per 100. Schiedam 1 Juli. Moutwijn 13.25, Jenever 18.75. Londen 28 Juni. Aangevoerd 3120 Runderen 6., 30030 Schapen 5.6, 385 Kalveren 5.6220Varkens 5.6. 1 Juli. Aangevoerd 1060 Runderen 5.6, 14910 Schapen 5.6, 759 Kalveren 5.6, 50 Varkens 5.10. Amsterdam 3 Juli. Nederl. N.W.Scb.2l pet. 56/j Nationale 5 pet. 541 3 H 64J Loten 1854 4 871 1860 510 Svattje 21 30 1861 1191 Binnenl. 3 H 2511 Griekenland 5 M 101 Portugal 1863 3 II 351 Turkije 5 II 421 Rusland 1798 5 tt 25 TV 'N. Amerika 5 0 86* 6e serie 5 n 761 1882 6 n 871 1860 41 n 82r's Illin. Sp. (Cert. 1864 5 H 911 Amst.) 1041 1866 5 II 911 Debentures 8 H Loten 1864 266 Gr.W.Sp.ïOkio) 7 n 1866 jSt.Paul& Pacifies Oostenr. Metall. 5 H 471 le sectie 7 n 21 n Gecons. Atlant. 7 n 25» Rente Amst. 5 n 621 Brazilië 1865 7 u 82 1864 5 591 Mexico 1851 3 n 1865 5 n 1864 3 van Alkmaar, en

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 3