BIJBLAD belioorcnde tot van Zondag den de Alkmaarsche Courant 31 October 1809. GEMEENTERAAD. Z. M. heeft tot lid van het collegie van regenten over het huis van arrest alhier benoemd jhr. mr. S. M. S. de Savornin Lokman, rechter in de arrond. rechtbank. Z. M. heeft benoemd tot dijkgraaf van de Hondsbos- sche en duinen tot Petten j'. m'. C. v. Foreest. Tot leden van het bestuur der sociteit Harmonie zijn bij meerderheid van stemmen verkozen de heeren: H. J. Ansingh, A. Siebert Coster, W. F. G. L. GoniceW. F. Stoel, II. S. Blok, TF. F. du Croix en J. 11. Paleari. KANTONGERECHT. Zitting van 11 October. 1. L. Z., C. v. P., K. D., TI. D., en G. G., te Egmond aan Zee, nachtelijke rustverstoring aldaar, ieder f 5,50 boete, solidair in de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen voor ieder. 2. A. Z., te Egmond aan Zee, enkele diefstal van helm, 8 dagen gevangenisstraf en de kosten. 3. a. J. T. Sr. en b. J. T. Jr., beide te Egmondbinnen zetten van hazenstrikkena. t 30 boete, met gevangenisstraf van 6 dagen, b. f 20 boete, solidair en de kosten, met sub sidiaire gevangenisstraf voor a. van 6 dagen voor b. van 5 dagen. 4. C. d. M., te Schoorl, als bovenf 20 boete met ge vangenisstraf van 3 dagen en de kosten, met subsidiaire ge vangenisstraf van 5 dagen. 5. J. B., te Alkmaar; berijden van de graanmarkt gedu rende den markttijd, f 3 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 6. J. T. en 7. A. K., beide te Alkmaar; verlaten van zijn paard en rijtuig op den openbaren weg aldaar, zonder be hoorlijk toezicht over zijn paard,/3 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 8. B. V., te Alkmaar; zieh vastklemmen en blijven hangen achter aan een rijtuigf 1 boete en de kostenmet subsi diaire gevangenisstraf van 1 dag. 9. M. Z„ 10. E. E., 11. D. D. en 12. H. v. H., alle te Alkmaar; werpen van vuilnis in gemeentewater, straf als No. 8. Zitting 16 October. 1. J. V., te Egmond aan Zee; zetten van wildstrikken in de duinen van Wimmenutn, f 20 boete, 5 dagen gevange nisstraf en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 5 dagen. 2. C. de M., te Schoorl; als boven te Schoorl20 boete, 3 dagen gevangenisstraf en de kosten, met subsidiaire ge vangenisstraf van 5 dagen. 3. P. W„ te Oudendijk; op straat te Alkmaar voldoen aan eene natuurlijke behoefte, buiten daartoe van gemeente wege bestemde plaatsen; 1 boete en de kosten, met sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 4. G. R., te Alkmaar; laten loopen van een paard op het weiland van een ander, f 3 boete en de kosten, met subsi diaire gevangenisstraf van 1 dag. 5. J. G., te Alkmaar; als boven. 6. M. O., te Hoorn; harder dan stapvoets berijden van de draaibrug over het Groot Noordhollandsch Kanaal te Alkmaar, 3 boete en de kostenmet subsidiaire gevange nisstraf van 1 dag. 7. K. M., te Helder; tusschen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsopgang met een houtvlot liggen in het Groot Noordhollandsch Kanaal, zonder lantaarn aan ae achterzijde te voeren. 1 dag gevangenisstraf en de kosten. 8. J. v. L„ G. K„ P. D. en C. K„ 9. T. P., C. M.. T. de J. en J. de J. en 10. J. V., H. de G„ M. V., A. K., alle te Helder; vervoeren van een houtvlot tusschen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsopgang door het Groot Noordhollandsch Kanaal, ieder 1 dag gevangenis straf, solidair in de kosten. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD. 28 Oct. Jan Adam Tonsorwedr. van Gebke Bels, te Am sterdam, en Alida Geertruida Nachlar, te Alkmaar. GEBOREN. 24 Oct. Hendrikus Lonrentius, Z. van Antonius Bartholomeus Obdam en Hendrica Maria Koot. 25 n Bicolaas G erar dus, Z. van Gerrit Ruiter en Agatha Molenaar. Gerrit, L. van Pieter Jongeneel en Anna Maij. 26 Tennis, Z. van Jan van de Beid en Agnes van der Hoorn. 27 Pieter HenderikusZ. van Jacob van der Wal en Pieternella Kamsteeg. 28 Jacobus Hermams en Hernianus Jacobus, Zs. van Ilermanus Jacobus Elfring en Catharina Cornelia de Yree. OVERLEDEN. 15 Oct .Johannes Petnis, Z. van Johannes Robert en Trijntje Bruijn, Tj. en 9 m., overleden te Hilversum. 23 Antonetta Maria LodevinaD. van Joseph Wehnes en Maria Johanna Brandhorster, 11 j. en 9 m. Maart] e Fr oomechtgen. van Gerrit Stam, vroeger wed van Albert de Haan51 j 24 LourensZ. van Lourens Klanker en Grietje Beem- sterboer, ruim 6 m. Klaas Bakker, 29 j. en 10 m. Catliarina Paardekooper, echtgen. van Cornelis Koop man. 41 j. 28 u Jan van Senus 51 j. VEILING VAN VASTE GOEDEREN 28 Oct. Door den Notaris J. STIKKEL. Winkelhuis, Voormeer, sectie B 1508. Strijkgeld K. v. d. Meer f 1685. Verhoogd door P. Buren metu 50. Huismanswoning en Moestuinstraatweg onder Heyloo, sectie B 317-319. Str. P. Buren. 2645. Verhoogd door denzelfde met 25. WeilandSchermeer onder Otcrleeksectie B 100- 103, groot 10,60,10. Str. C. de Goede "27000. Verhoogd door S. Zuurbier te Berkhout met e 750. Zitting van den 27 October 1869. No. 18. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine P.onl. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heeren J. G. A. Ver- hoejf, J. C. Koorn, H. v. d. Berg en T. L. Koorn. Na de opening der vergadering door den Voorzitter, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezenen goedgekeurd, waarna zijn gelezen 2. Het besluit van H. H. Gedep. Statentot goedkeuring vau den openbaren verkoop der scheepstimmerwerf Nicolaas Witsen en aanhoorighedenbenevens de ruiling van twee strooken grond tusschen de gemeente en het Burgerweeshuis. Foor kennisgeving aangenomen. 3. Missive van den Heer A/lajoor Knmmandant der dienst doende Schutterijten geleide der begrooting van kosten voor de dienst van 1870. 4. Voorstel van Burg. enWeth., tot wijziging van art. 16 der instructie van Waagmeesters met opzigt tot de rege ling van hunne bezoldigingen. 5. Voorstel van dezelfdentot verhooging der jaarwedde van den Marktmeester der groenmarkt en wekelijksche kleine uitstallingen op de markten. Ao. 3, 4 en 5 verzonden aan de Commissie van Financiën om berigt en raad. 6. Voorstel van dezelfden omten behoeve van de dienst 1870, te beschikken tot een bedrag van 1667,75 van het vermoedelijk batig saldo, dienst 1869. Als in direct verband staande met de in deze vergadering te behandelen gemeente-begrooting voor 1870, dadelijk be handeld en conform besloten. 7. Verzoek van K. de Geus c. s., om gasverlichting langs de buitensingel tusschen de Bergerpoort en het N. Holl. Kanaal. 8. Idem van de Hooistekers A. Boersen en L. Admiraal, om verhooging hunner jaarwedde als zoodanigof eene gra tificatie voor hunne buitengewone bemoeijingen gedurende het loopende jaar. Beide aan Burg. en Weth. om berigt en raad. Vervolgens zijn behandeld de daarvoor aangekon digde en ter lezing gelegen hebbende stukken 9. Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1870. Vastgesteld tot een bedrag van f 20620in ontvang en uitgave met gemeentelijke subsidie van f 10013,05J.. 10. Rapport der sectiën van onderzoek op de gemeente- begrooting voor 1870. Uithoofde van het belang eener geregelde en achtereen volgende behandeling verdaagd tot de voortzetting dezer zit ting. waartoe tegen heden avond ten 6 ure wordt besloten. 11. Begrooting van het Burgerweeshuis voor 1870. Op een bedag van 13522,in ontvangf 13234,70 in uitgaaf, met een batig saldo van 287,30 vastgesteld, met bepaling dat de schadeloosstelling door het burgerlijk armbe stuur te voldoen voor de verpleging van iederen wees zal bedragen voorlooping per wees tien gulden 's maands. 12 Voorstel van de plaatselijke Schoolcommissietot wij ziging der schoolverordening voor de tusschenschool. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. om berigt en raad. 13. Verzoek van J. 11. de Goede c. s., om wijziging in de bepalingen op het toelatingsexamen tot de burgeravond school. De Raad heeft, na ingewonnen advies van de Commissie voor het middelbaar onderwijs geen term gevonden om daunfn verandering te brengen.

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 7