GEMEENTERAAD. Zitting van den 10 November 1869. No. 20. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de Heeren Mr. J. E. Nuhout v. d. Veen en T, L. Koorn. Na de opening der vergadering door den Voorzitten, worden 1. De notulen der vergaderingen van den 27 October 1.1. (ochtend- en avondzitting) en van den 30 daaraanvolgende, geresumeerd en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen 2. Eene missive van H.H. Gedep. Staten van Noord-Hol land houdende bedenking tegen art. 4 der voorgestelde verordening op het begraven en vervoeren van lijkenals strijdig met de Vet. Verzonden aan de commissie voor de verordeningen om berigt en raad. 3. Missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, betrekkelijk het daarstellen van bepalingen op het gebruik Van gemeentewater, tót lossing en berging van balken en houtvlotten, als wenschelijk tot bevordering van den houthandel. Ten Jine als boven aan de commissie van financien. 4. Missive van Burg. en Weth., ten geleide der aanbe velingslijst voor de benoeming van een waagmeester, waarop geplaatst zijn de heeren E. Masdorp, M. C. Ritter en J. Post- Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 5. Missive van als boven, tot aanbieding van twee be rekeningen van kosten, benoodigd a. voor de verdere uitdieping der buitengrachten b. e n uitbreiding der gazverlicbting. Voor de leden ter secretarie nedergelegd. 6. Adfes van den Secretaris der gemeente om ontslag uit, die betrekking met genot van pensioenop grond van hoo- gen leeftijd en langdurige diensten. Om berigt en raad aan Burg. en Weth. r,< Vervolgens zijn in ovprweging genomen 7. Het rapport van de oommissie van financien op het voorstel tot'verhooging der jaarwedde van de waagmeesters. Op de conclusie van het rapport het voorstel verworpen. 8. Het rapport van dezelfde commissie op de voorgestelde verhooging van de jaarwedde van den marktmeester der graanmarkt. Op de conclusie de verhooging niet toegestaan. 9. Het voorstel van Burg. en Weth. tot afwijzing van het verzoek om verhooging van jaarweddetot het verleenen eener gratificatie van f 20,aan ieder der beide hooistekers wegens buitengewone werkzaamheden gedurende den jare 1809. Conform het voorstel besloten. 10. De door Burg. en Weth, ter vaststelling f|angeboden suppletoire kohieren a. van plaatselijke directe belasting ten bedrage van. een invorderbaar bedrag van f 561,75}.gegrond op een be lastbaar inkomen van 37945, b. van belasting op honden,, ten beloope van f .26,25, te betalen vóór of uiterlijk op den 15 Januarij. 1870. 11. Verzoek van J. P. Kuijs om vergunning voor den aanleg-van een waterriool uit zijn woonhuis aan het Waag- pleinin veiband met het groote riool der gemeente. Op het voorstel van Burg. en Weth., na ingewonnen advies van den stadsarchitecttot wederopzeggens toe toegestaan op de voorwaarden en onder den last van recognitie, bij het voorstel omschreven. 12. Is overgegaan tot de benoeming eener 2« hulponder wijzeres aan de openbare school voor meisjeswaartoe zijn aanbevolen mej. E. van Aelst te Wandre bij Luik, L. C. E. (rutknecht te Amsterdambeneypns E.Chopard te Kampen en is daartoe benoemd mej. E. van Aelst te Wandre bij Luik, op eene jaarwedde van f 700, 13. De vergadering is opgeheven. Snelpersdruk van Herm". Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1869 | | pagina 4