Dcncnmrk en Ciroot BriManje en Ierland. Jugcztmbctt $fnkkcu. l'ci'cciiiaiilc Staten. Binncnland. &tabs-JDticuu)s. ctt Beursberichten. verdragenhij geene 5 minuten langer minister zou blijven. De heeren Gambetta AragoFavreBuffet en Bethmont hebbennevens den heer Thiers, de regeering heftig bestre- den, overlegging der stukken geëisclit en den oorlog on- gemotiveerd genoemd. Den 17 zijn urgent verklaard en den 18 met alg. st. aan- genomen wetsontwerpenwaarbij supplementaire eredietcn van 505/ miljoen verleend worden, als 440 m. vooroorlog^ Gü m. voor marine5 m. voor financiën en 400000 buit. zaken, met machtiging der regeering tot het uitgeven van schatkist-biljetten tot een bedrag van 500 miljoen en tot het verhoogen der rechten op de koffie (tot 105 fr.), de thee en de cacao ter dekking van het meerderevoorts een ontwerp waarbij de Gedeputeerden gemachtigd worden tot het voeren van een commandement bij de mobiele nationale garde. Ingediend werden ontwerpen tot bet brengen der lichting van 1870 op 140000 in plaats van op 90000 man en tot der manschappen met 1 Jan. in plaats van met oproeping i Jan 1* Juli 1871, alsmede tot,'liet kunnen verbieden aan de dag bladen van het tnededeeien der krijgsoperatiën op eene boete van 500 tot J000 fr., gevangenisstraf van 6 tot 12 maanden en opheffing van het blad. Den 19 werd laatstgenoemd ontwerp, nadat liet door de commissie, in overleg met de regeering, merkelijk gewijzigd, de bevoegdheid tot opheffing geschrapt en het maximum der gevangenisstraf op 6 maanden gesteld wasna heftig door den beer Ferry bestreden te zijn, met 109 tegen 19 st. aan- genomen; vervolgens werd urgent verklaard een voorstel van b°. de Mackautot het geven van schadeloosstelling aan de vrouwen van de manschappen der reverve en der mobiele nationale garde. Een dergelijk voorstel van den markies d' Andelarretot het verleenen van 1 fr. daags, was door de regeering bestredenomdat het de schadeloosstelling als een plicht en niet als een gunst beschouwde. De minister van buitenl. zaken lieeft den 20 eene verkla ring voorgelezen, inhoudende dat, overmits de oorlogsver klaring te Berlijn is overgereikt., op hevel des Keizers de, oorlog tusschen Frankrijk en Pruisen en Pruisens bondge- nooten gerekend zal worden den 19 te zijn aangehangen. (Toejuichingen.) Daarna is het wetsvoorstel tot ondersteu ning van hulpbehoevende betrekkngen der uitgetrokkenen aangenomen en een crediet bewilligd van 4 miljoen, t welk de Kamer hoopte dat door nationale giften zou worden ver meerderd. De regeering heeft besloten tot de onzijdigheid des lands. De regeering heeftonder verwijzing naar het verdrag van 1856, aan de oorlogvoerende mogendheden hare bemiddeling aangeboden, maar Frankrijk beeft dit aanbod afgewezen. Terwijl de groote engelsche bladen eenparig de handel wijze van Frankrijk afkeuren, heeft den 19 te Dublin eene groote demonstratie ton gunste van dat Rijk plaats gehad. Ongeveer 20000 menschen van driekleurige vlaggen voorzienversohenen voor de woning van den franschen con sul onder het geroep van «leve de republiek! leve Frankrijk, de pionier der vrijheidleve de fenians 1terwijl de muziek fransche en iersche volksliederen deed hooren. De politie kwam tusschenbeidedoch het gelukte haar niet iemand te arresteeren. i Den. 20 is de proclamatie der Koningin, houdende de neutraliteits-verklaring van Engelandopenbaar gemaakt Den 15 heeft de heer Gladstone in het Lagerhuis, op de vraag van een lid, of het waar was, dat Frankrijk de zede lijke ondersteunng van alle europeesche kabinetten genoot geantwoorddat het hem minder wenschelijk voorkwam thans in bijzonderheden te tredenmaar dat lord Granville eene depecke aan den heer de Gramont had gezonden betref fende diens verklaringen in de fransche Kamers. Een groot aantal noorddnitsche koopvaardijschepen is m engelsche havens binngevallen. Duitsche scheepsgezagvoerders beweren, dat binnen ééne maand nog ruim 40 rijk geladen duitsche schepen uit Z.-Amerika kunnen verwacht worden die, onbekend met het uitbreken van den oorlog, waarschijn lijk een buit der fransche kruisers zullen worden. Dc heer Gladstone heeft den 21 in het Lagerhuis, in ant woord op interpellation van de heeren HorsmanfigezegA, dat Rusland en Oostenrijk alles wat mogelijk was hadden gedaan om den vrede te handhavendat de regeering niet geloofde aan het bestaan van een geheim tractaat tusschen Frankrijk en Denemarken, en dat hij van Frankrijk en Pruisen de ver zekering ontvangen had, dat de onzijdigheid van België, Nederland en Luxemburg zullen geëerbiedigd wordenzoo lang die onzijdigheid oprecht en niet door een der oorlogva rende mogendheden geschonden zal zijn. dat de regeeringen van Frankrijk en Pruisen aan den Koning de schriftelijke verzekering gegeven hebben van de erkenning onzer onzijdigheid alsmedeop eene vraag van den heer v. Smnderendat het geruchtals zou eene der oorlogvoe rende mogendheden het aanbod hebben gedaan om ons iri het handhaven der onzijdigheid behulpzaam te zijngeheel en al onwaar is. Daarna zijn aangenomen met alg. st. het ontwerp tot re- voor'; Teling van het veeartsenijkundig staatstoezicht en de veeart- senijkundige politie, met 19 tegen 10 st, het ontwerp tot bekrachtiging der concessie voor de bedijking van een ge deelte van het Friesche Wad, door verbinding van Ameland met den vasten wal, en voorts een 12tal wetsontwerpen van ondergeschikt belang. Den 19 is, met 15 tegen 14 st., aangenomen eene motie van den heer v. Nispen v. Pamerdenommet het oog op de tegenwoordige omstandighedende behandeling van het ontwerp tot afschaffing der doodstraf tot eene nadere bijeen komst uittestellen. Daarna zijn aangenomen de ontwerpen tot het toestaan van credieten boven de indische begrootin gen voor 1868 en 69 met 21 tegen 8 st. en het ontwerp tot nadere regeling der gouvernements suikercultuur met alg. st. op 1 na. Den 20 is met alg. st. aangenomen het ontwerp tot ontei gening ten behoeve van den aanleg van een nieuw aanvoer kanaal onder Zandvoort, door de amsterdamsche Duinwater- Maatschappij, en met alg. st. op 1 na het ontwerp tot her ziening der wet op de brievenposterij. Den 22 zijn de 4 wetten ter voorziening in de buitengewone omstandigheden met algemeene st. aangenomen {Zie lager), alsmede het wetsontwerp tot uitbreiding der Rijks-veldwaeht. De Kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Bij de 2e Kamer zijn ingediend wetsontwerpen tot samen' blijving van de lichtingen 186669 der land- en zeemilitie tot den 20 Oct., waarvan 26250 man bij de infanterie, 900 bij de cavallerie5630 bij de artillerie en 400 bij de genie eene vermeerdering eischende van 240 paarden bij de cavallerie en van 1590 bij de artillerie en transporttrein; tot verhooging der begrooting van oorlog met 4 miljoen, waarvan 97000 voor materiëel en f 500.000 voor vestingwerken, gebouwen wegen, bruggen enz.; tot verbod van den uit- en doorvoer van paardentot verhooging van hoofdstuk IVa der staats- begrooting voor 1870; tot vaststelling van nadere bepalingen omtrent de heffing van het vuur-, ton- en bakengeld; tot invoering met 1 October van eene inkomstenbelastingvoor de 3 laatste maanden dezes jaars pet. van het inkomen bedragende en voor volgende jaren bij de staatsbegrooting te bepalenen zulks ter voorziening in buitengewone uit gaven en ter vervanging van het recht van patent met 1 Mei 1870. Zij, wier zuiver inkomen beneden de f 400, 500 a 600 isrespectievelijk in gemeenten beneden 500050000 en boven 50000 zielen, worden vrijgesteld Voor kinderen beneden de 18 jaren wordt 5 p.et. van den aanslag gekort. Den 19 zijn door de regeering gelijke mededeelingen als den vorigen dag aan de 1°. Kamer gedaan. Den 2i hebben de ministers van oorlog en van financiën medegedeeld: de eerste, dat de op de been gebrachte krijgs macht in 3 divisiën wordt opgesteld, te Haarlem (2 brigades, in kampen bij 's Gravenhage en Alkmaar), te Utrecht en te s Hertogenbosch, en voorts in 3 brigades te 's Bosch, Hel- levoetsluïs en GroningenDelfzijlde laatste tot het ten spoe digste opstellen der inundatiën; dat de schutterijen in den eersten en tweeden ban geschift, maar vooreerst niet gemobiliseerd worden; de laatste, dat de middelen over 1869 de raming met 6 ton hebben overtroffenhetgeen vermoedelijk ook in dit jaar zou geschied zijn zonder ae buitengewone omstanr digheden, die een tekort van 10 miljoen doen vreezen, waarvan deeltenemen voor 400.000, mits die maatschappij binnen 3 jaren geconstitueerd zij. De Prov. Staten van Noordholland hebben den 21, met 51 tegen 6 st. aangenomen het ontwerp-reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap Amstelland, nadat met 46 tegen 11 en 44 tegen 13 st. waren goedgekeurd de wij zigingen, door den gemeenteraad van Amsterdam op art 1. en 2 voorgesteld. Nieuwe Ondernemingen. De heeren b". de Vincent, C. Com ment en F.v.d. Ouwelant, te Parijs, en Revius, te 's Gra venhage hebben concessie aangevraagd voor den aanleg eener zeehaven te Scheveningen. Feesten. Bij den zangerswedstrijd, den 16 en 17 te Rotterdam, op uitnoodiging der liedertafel Rotte's Mamen koor, gehouden, is de eerste prijs, een gouden medalje en /100, behaald door Breda's Mannenkoor. Den 16 is te Elburg eene feestelijke bijeenkomst gehouden van oudleerlingen, uit het eerste tijdperk, van het instituut van den admiraal v. Kinsbergen. Aanbestedingen. Den 15, te Voorhout, het vergrooten van het seminarie Hageveld, aan B. Zuithof te Haarlem voor 113,900; te Helder het bouwen van eene openbare school in het Koegrasminste inschrijver H. J. Janzen aldaar, voor 7286. Den 18, te Beverwijkhet bouwen van een nieuw scliool- loeaalminste inschr. H. Sleglkamp, voor f 13,900. Den 20, te Amersfoort, het bouwen eener hoogere bur gerschool (met 5jarigen cursus) in het Plantsoen, minste inschr. J. C. v. Eybergen, voor f 29710. Bouwwerken. De derde spanning voor de groote spoor wegbrug over het Hollandsch-Diep is den 14 met goed gevolg op de pijlers geplaatst. Giften. Wijlen mej. B. WSchoonhovende Workumheeft ten behoeve der vereeniging voor christelijk nationaal school onderwijs gelegateerd f 2000, vrij van successierechten. Bij de algemeene commissie te Bodegraven is tot 15 Juli in 't geheel ontvangen/ 77921,79}. Eene collecte op Urk heeft f 82,30 opgebracht. Ecu onzer aanzienlijkste landgenooten heeft den Koning eene bijdrage aangeboden van J 3000om de kosten te helpen bestrijden der in het belang onzer onzijdigheid te nemen maatregelen. Rampen. Door het onweder van den 16 is eene boeren hofstede te Zwaagdijk en eene in den Purmer afgebrand. Den 19 is te Deventer de fabriek van aardewerk van de heeren Hamer en O. afgebrand. Misdrijven. Te Zwolle heeft den 18 een jong mensch, die een pak effecten, ter waarde van t 18000, op de post moest bezorgen, in plaats daarvan een pak oud papier ver zonden het reiju van verzending aan zijnen lastgever over handigd en zich daarop uit de voeten gemaakt. Den vol genden dag is hijnog in het bezit der geheele somte Harlingen gearresteerd. den gekleed en gewapend, gen den 24 aan. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 21 Julij. Jacobus Jurriaan van der Roest en Geertruida Car- baat. Johannes Adrianus Wilkens en Aafje Keppel. Willem Polder, laatst wed', van Cornelia Voorman, en Elisabeth Severijnse. GETROUWD. 17 Julij. Eldert Dubbeld en Aeeltje Klijn, wed. van Maarten Olijbeiden alhier, laastgen. onl. te Zuid- en Noord schermer. GEBOREN. 14 Julij. Gerardus AugustinusZ. van Gerardus Augustinus Grotegoed en Sara Magtilda van Swoll. n Anna CatharinaD. van Adrianus Nijssen en Dina Geertruida Winkel. 1 Hendrica Margaretha Johama D. van Gerardus Im- pink en Elisabeth IJpelaan. Anna Gerarda Maria, D. van Simon Johannes Bakker en Neeltje Knaap. 1 StijntjeD. van Jan Rens en Dieuwertje Henneman. I Cornells, Z. van Jan Ploeger en Trijntje Lek. Dirk, Z. van Pieter Koorn en Catharina Maria Honkoop. OVERLEDEN. 2 miljoen door de ingediende inkomstenbelasting te dekken i- >v De President heeft in eene boodschap aan het Congres gewezen op de noodzakelijkheid ombij het dreigende oor logsgevaar, wettelijke maatregelen te nemen tot uitbreiding der handelsvloot, door het geven van gelegenheid tot aankoop van buitenslands gebouwde schepen. In de maildienst is toch eene schromelijke verwarring te vreezen, dewijl deze groo- tendeels door bremer en hamburger stoombooten vervuld wordt. Voorts raadde hij het Congres aan, nog niet uiteen- tegaan. De Senaat isnaar aanleiding dezer boodschapbij eengeroepen en heeft eene kortstondige discussie gevoerd over1 een ontwerp't welk de vrijheid verleende om aan 'preem^ejiie)5hen worden in denzelfden rang geplaatst, schepen amerieaansche zeebrieven te geven, en het ter zijdej jj(, mQitairen die leden der 2e. Kamer zijn, de heeren gelegd. Het Huis der Atgevaardigden heelt het, met J5 te-,^ Casembroot, Knoop, hierstrasz en de Roo van Alderwerelt en 8 miljoen, zoo noodig, door uitgifte van schatkistbiljetten, waartoe reeds vroeger bevoegdheid is verleend. Na deze mededeelingen zijn met alg. st. aangenomen de ontwerpen'get onderhoud betreffende het samenblijven der militie te land en van die' ter zeeter verhooging der begrooting (dep. Art. 12 der wet op de inkwartiering enz. dd. 14 Sept. 1866 (Staatsbl. No. 138), luidt aldus: Inkwartiering en onderhoud kan ten gerieve der inwoners van wege de gemeente versohaft worden 1°. In gebouwen ter beschikking van de gemeentemits deze van het noodige voorzien en op geen verderen afstand dan 3 mijlen buiten de bebouwde kom der gemeente gelegen zijn. 2°. Bij zoodanige personendie bereid zijn zich vrijwillig met inkwartiering en onderhoud van krijgsvolk te belas ten en die behoorlijk kunnen voldoen aai) hetgeen, vol gens het bepaalde bij art. 9, moet worden verschaft. Worden de in de 1 en 2 vermelde wijzen van wege de gemeente niet toegepastdan wordt de inkwartiering en verschaft door de inwoners zeivenaan wie De bnitengewone oefeningen vnn- 16 17 19 22 MariaD. van Dirk Bloemer en Harmina Maria Hoedjes, bijna 6 m. Dina Martina, D. vanTade Hulst en Bregtje van Eeken. Abraham Jacobus, Z. van Johannes Adolph Bui en Franciscus Dominions FredericusZ. van Fredericus Conneman en Hendrina Johanna van Roosmalen, 9 j Geertruida Wilhelmina, D. van Jan van den Tooren en Geertruida Wilhelma Fortgens, 16 w. voor 1870 pn tot het verbieden van den uit- en doorvoer van paarden. Na goedkeuring van de verhooging der begrooting van justitie tot uitbreiding der rijksveldwachtop den 22met 61 tegen 10 st., is de Kamer verdaagd. Marine. Met den 21 zijn in dienst gesteld het ramtoren- schip l'rins Hendrik der Nederlanden, de stoombatterij de Rugter, het ramschip de Stier en de monitor de Krokodil, allen lig gende te Willemsoord, en de monitor Cerberus, liggende te Amsterdam. Het opperbevel over dit eskader is prins Hen drik aangeboden en door Z. K. H. aanvaard. Militaire Zaken. Bij het leger zijn volgende benoe mingen en aanwijzingen gedaan de prins v. Oranje, opper bevelhebber, hoofdkwartier Utrechtgenl. JK. Engelbrecht bevelhebber der le. divisie, koofdkw. Haarlemgen.-maj v. Kellner, bevelh. der 2e. divisiehoofdkw. Utrechtluit.- genl. Knoopbevelh. der 3". divisie, hoofdkw. Arnhemkol. Macleod, commandant van het zuidwestelijk frontier, kol. Jackson, comm. der IJsellinie, gen.-maj. v. Dedemcomm. van het zuidelijk frontier, kol. Gevers Deynoot, comm. van Amsterdamkol. Engelvaart, comm. van den Helder, en voorts 10 commandanten van-andere vestingen, welke allen gewa pend zijn. De zeemiliciens van de lichting van 1869 zijn opgeroepen om zich den 26 aan het Nieuwediep te bevinden. Alle weerbare mannen van 17 tot 50 jaren zijn opgeroepen om zich voor onbepaalden tijd, doch minstens zoolang de militie buitengewoon onder de wapenen blijft, vrijwillig te verbinden bij zoodanig corps als ter hunner keuze en geschikt heid is. Die vroeger als onderofficier of korporaal gediend echter vrijheid moet worden gegeven tot ruiling met of uitbeste- van oorlog) fc.ng foj ge personen voorkomende op de Ijst in art. 17 ver meld, mits zij van den wensch daartoe kennisgeving doen aan den Burgemeester, vóór dat de uitreiking der billetten aan de manschappen Is geschied bij gebreke waarvan zij ver- pligt zijn aan de vordering tot inkwartiering en onderhoud te voldoen in hunne woning. Ter voorkoming van verschillende bezwaren bij mogelijk volgende inkwartiering, gelieve de redactie der Alkm. Cour. dit artikel overtenemen. D. gen 75 st., verworpen, paalden tijd verdaagd. en daarna is het Congres voor onbe- De Koning is den 17 van het Loo in den Haag teruggekeerd en door de menigte met levendige toejuiching ontvangen. De Grootvorst Wladimir heeft den 17 te Haarlem het stedelijk muzeüm het niuzeüm van Teyler en de bloemisterijen van den heer Krelage, en te Zaandam liet Czaar-Peter-huisje bezocht, 's Avonds is hij te 's Gravenhage afgestapt bij den russischen minister, wiens hotel geïllumineerd was. Den 18 heeft de grootvorst een bezoek afgelegd bij de Koningin, op het Huis in 't Bosch, 's avonds een bezoek ontvangen van den Koning en den prins v. Oranje, en in het versierde en geïllumineerde hotel van den russischen gezant receptie ge houden. Den 20 is hij naar Rotterdam vertrokken tot voort zetting zijner reis. De Regeering heeft de noodige voorschriften uitgevaar digd ter bewaring eener volkomen onzijdigheidten aanzien van oorlogschepen en kapers der oorlogvoerende mogendheden, die in een onzer havens mochten binnenvallen. Staten-Generaal. De 1» Kamer heeft den 16 verschil lende wetsontwerpen aangenomenwaaronder dat tot vesti ging eener nieuwe gemeente Anna l'aulowna. Den 18 heeft de minister van buit. zaken medegedeeld, hebben zich ter beschikking der regeering gesteld. Schutterijen. De Koning heeft afwijzend beschikt op het verzoek van den gemeenteraad te Beverwijkom onthe ven te worden van de verplichting tot het oprichten eener dienstdoende schutterq.^^^H De gemeenteraad van Maastricht heeft den 19, met 11 tegen 4 st., 7400 toegestaan tot voorziening in de klee ding en eerste uitrusting der schutterij. De zoon van den Commissaris des Konings heeft zich als eerste vrijwilliger aangegeven en zijn voorbeeld is door velen gevolgd, Vólks-weerbaarheid. In de algemeene vergadering van den Weerbaarheidsbondden 18 te Utrecht gehouden en waarin 20 afdeelingen vertegenwoordigd waren is beslo ten den Koning te berichten, dat de Weerbaarheid zich on- middelijk stelt ter beschikking des vaderlands, door zich op de eerste roepstem van Z. M. of individuëel of corpsgewijze aantesluiten aan het leger of de schutterij. Yoorts isover eenkomstig den wensch des Konings, besloten, den voorge nomen scherpschutterswedstrijd bij het Loo onbepaald uitte- In vele plaatsen hebben de corpsen der Weerbaarheid hunne hulp der regeering aangeboden en worden de oefeningen met grooten ijver voortgezet. Spoorwegen. De Prov. Staten van F'riesland hebben den 20, met 30 tegen 8 st., besloten om, overeenkomstig het voorstel van Ged. Statenin de opterichten maatschappij tot aanleg van eenen spoorweg van Heerenveen naar Harlingen De tegen 20 dezer aangekondigde zitting van den gemeen teraad is niet gehouden. Gedachtig aan de ons door den minister van binn. zaken gedane uitnoodigingom geen gewag te maken van de maatregelen van militairen aard welke thans genomen wor den zouden wij het stilzwijgen geheel bewaard hebbenniet slechts over de troepenbeweging in deze provinciemaar zelfs over de inkwartiering in deze stad. Na de mededeelingen, door den minister van oorlog in de zitting der 2". Kamer van 21 J uli gedaanmeenen wijin verband met de tegen woordige inkwartieringtot geruststelling der ingezetenen te moeten berichtendat de verzameling van troepen in een kamp nabij deze stadhetwelk het voordeel van betere oe fening aanbiedtgeschiedt ter vermijding van inkwartiering, van welk middel de minister verzekerd heeftdat zoo min mogelijk gebruik zal worden gemaakt. Aan de van hier opgeroepen manschappen der verschil lende lichtingen is bij hun vertrek op 20 Juli, door Th. de Jongh en D. Haasbroek uitgereikt de volgende AFSCHEIDS GROET (wijze: Wie Neêrlandsch bloed). Gij scheidt van onso Jonglingsschaar Omdat uw Yorst u wenkt, Ons Neerland heeft nog geen gevaar, Geen haar is nog gekrenkt. Maar komt men eenmaal ons te na O, sta dan moedig pal, Geloof, vertrouw, dat iedereen U dan vereeren zal. Wij wijden u een afscheidsgroet Als mannen in deez' stond Verdedigt gij met leeuwenmoed Den vaderlandschen grond. Het land waar men ons 't brood verschaft En zoo veel vrijheid biedt Een blik op Hemdie 't al regeert Eu Neerland valle niet. Ja, Nederland stond altoos pal, Klom soms de nood ook hoog Weeswat er dan gebeuren zal Steeds moedig, vreest geen dood. Denkt dat de Koning en zijn zoon Ons staan in 't strijden bij Yoor Neerland en Üranje's Kroon Dan voorwaartskloek en blij 1 Den 22 heeft de schifting der schutterijzoowel dienst doende als rustendein eersten en tweeden ban plaats ge had. Ook de reserve-manschappen van den eersten ban wor- Alkmaar 18 Juli. Aangevoerd 2 Koeien f 200 a 210 195 Kalveren f 48 a 98 4 nucht. dito 11138 Schapen 17 a 28 41 vette Varkens 40 a 51 et. per kilo, 4 magere dito f 16. 22 Juli. Kleine kaas f 26,50commissie dito f 25,50 middelbare dito 26laagste prijs f 10aangevoerd 623 stapelswegende 142253 kilogrammen. 23 Juli. Aangevoerd 3 Paarden t 90 a 110, 2 Koeien f 100 a 150, 10 nucht. Kalveren 9 a 18, 64 Schapen/13 a 28 30 Lammeren 6 a 8 4 Geiten f 4 a 6, 61 magere Varkens f 8 a 20109 Biggen f 4 a 6Boter per kop 85 a 92} ets. Amsterdam 22 Juli. Tarwe prijshoudend. Oude bonte Poolsche f 385 2400 kilogr. Rogge flaauw. Galatz 205 contant zonder korting f- 2100 kilogr. Op levering Julij/192, 193. October f 203, 204, 202. Raapolie op 6 weken 't Ned. vat f 44}, dito vliegend f 431September, October, November, December/40}. Lijnolie op 6 weken ƒ33, dito vliegend/ 31}, September, October, November, December f 32}, 32. Raap koeken de 1000 stuks f 98 a 104. Lijnkoeken de 100 stuks f 10} a 14. Koolzaad op levering Jt a 1 hooger, op 9 vat in October en November Jt 75. Aardappelen. Duinzand f 3 a 4.50, Geldersche Kralen f 2,20 a 2.35, Westlandsche in manden 2.50, dito gestort f 1,80 a 2,10, Kuilenburgscke f L55 a 1.70, aangevoerd 2800 hectoliters. oekin Waterland 21 Juli. Kleine kaas ƒ24, aangevoerd 25 stapels, wegende 5626 kilogr. Enkhuizen 20 Juli. Kleine kaas 23 a 26,25, aangevoerd 37 stapels, wegende 10010 kilogr. Haarlem 20 Juli. Aangevoerd 10 Koeien 100 a 180, nuchtere Kalveren f 6 a 8 44 Schapen f 10 a 22120 Lammeren 6 a 12 60 Biggen 4 a 7. Hoorn 21 Juli. Kleine kaas 27, aangevoerd 226 stapels, wegende 61691 kilogrammen. 23 Juli. Aangevoerd 15 Paarden 45 a 150, 4 Koeien 120 a 200, 9 nucht. Kalveren f 7 a 13, 200 Schapen f 16 a 27,5020 magere Varkens 15 a 225 Zeugen 25 a 37, 190 Biggen/4 a 11,50, 30 Kippen 0,35 a 0,90, 6200 Kippeneieren f 2,50 a 2,60, 2500 Eenden dito 3 per 100 2800 kilogr. roode Aalbessen /12 a 12,50, 200 kilogr. zwarte dito t 10 a 12 per 100 kilogr., 950 hectoliters Aardappelen 2 a 2,20 per hectoliter. Medemblik 20 Juli. Kleine kaas f 24, aangevoerd 150 stapels, Boter f 1.30 per kilogr., Kipeieren 3,20, Eenden dito f 3,55 per 100. Purmerende 19 Juli. Aangevoerd 183 Runderen, 14 Paarden, 122 vette Kalveren 60 tot 85 et. per kilogr., 40 nucht. dito 6 a 14, 48 vette Varkens 44 a 53 ets. per kilogr., 7 ma gere dito f 12 a 16163 Biggen 4.50 a 7, 560 Schapen en Lammeren, Kipeieren t 2,70, Eenden dito 3,10 per 100, Boter ƒ1,25 a 1,50 per kilogr., kleine Kaas f 27,50, aan- evoerd 198 stapels. Sc.hagen 21 Juli. Aangevoerd 1 Paard 55, Stieren J 80 a 204gelde Koeien f 200 a 300Melkkoeien f 120 a 140, nucht. Kalveren /7a 11,50, 1 Ram ƒ28, magere Schapen 11,50 a 26, vette dito 20 a 27, 60 Lammeren 8 a 13,50, 11 magere Varkens 12 a 18, Biggen /6a 8,50, Konijnen 10 a 75, Kippen 20 a 60, Eenden 25 a 40, Duiven 20 a 35 ets. per stuk. Boter f 1,13} a 1.36} per kilo. Kaas 22} a 40 ets. per kiloKippeneieren f 2,60 a 2,80, Eenden dito f 2.80 a 3 per 100. Schiedam 21 Juli. Moutwijn f 13,75, Jenever J 19,25. Wormerveer 21 Juli. Kleine kaas 25, aangevoerd 50 stap. ZaanAamIA Juli. Kleine kaas ƒ25, aangevoerd 24 stapels. Londen 18 Juli. Aangevoerd 3540 Runderen 5.6., 21300 Schapen en Lammeren 5.6., 290 Kalveren 5.4, 170 Varkens 5.8. 21 Juli. Aangevoerd 1480 Runderen 5.4., 18340 Scha pen en Lammeren 5.6., 670 Kalveren 5., 75 Varkens 5,8. Amsterdam 23 Juli. Nederl. C. N. Sch. 2} pet. dito dito 3 dito dito 4 Svanie, Obligat. 2} n dito Binnenl. Portugal 1853 dito 1867 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen.1864 dito 1866 Aand.Z.Rs.1864 dito dito 1866 Ooj/w.Obl.inp. dito in Zilver Aandeelen 1839 dito 1854 dito 1858 dito 1860 dito 1864 49} 57} 77} 24 21} 28} 26} 85} 84} 85 184 39/ 46} 174 125 390 90 Turk. Obl. 1865 Egypte n 1868 N.Amerikul881 6 dito 1882 6 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoOAA. 1851 3 Gr. Russ. Sp.-M. 5 Russ.Sp. «Jelez" 5 ditoPoti Tifhs 5 Chark.-Az. 1868 5 Obligat, sp.War- schau-Bromb. 4 Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. St.Paul& Pacifies Spoorw.Obl. leS. 7 dito dito 2e7 5 pet. 7 37} 66} 85} 86} 83 12} 194 184 77 75} 47 108 51 54

Alkmaarsche Courant | 1870 | | pagina 3