m «u* fct- cn Beursberichten. TELEGRASVI. Sugczcntbett Sstufchen. Kiesvereenigingen. Swilserland. Etclgie. (ilroot Eti'iUanje en leelainS. Rusland 9tTV Cïbücrtcuficu. Aan de ïïnigexeteneti dee Stud Alkmaar. E. BARENDS, van 50 miljoen fr. van bet budjet van oorlog bekwam, en als zou hij te Amsterdam 10 miljoen fr. in nederlandscbe spoorwegen geplaatst hebben. De heer Pietri verklaart het eerste, bij de nauwkeurige controle der staats-financien, voor onmogelijk, en het laatste voor onwaar, verklarende hijdat de Keizer geene centime in vreemde fondsen belegd lieeit.j Dc genl. v. Gersdorffdie na de verwonding van den genl. v. Pose bij Wörth het bevel over het lle legercorps op zich had genomenis bij Sédan gekwetst en sedert overleden. Aan de te Koningsbergen geïnterneerde fransche officieren, die reeds onder den invloed van het klimaat aldaar begonnen te lijdenis voor hun verder verblijf de keus gelaten tus- schen 21 duitsche steden. De meesten zullen zich naar Dus- seldorp en naar Breslau begeven. De te Parijs, onder den aangenomen naam van Hardt, als pruisisch officier gefusilleerde spion, is de zoon van een landbouwer te Rhatenow en nimmer officier bij het pruisische leger geweest. De genl. v. Falckenstein heeft bekend gemaaktdatof schoon de blokkade der kusten door het fransche Noordzee- eskader krachteloos is geworden, de voorzichtigheid gebiedt, de verwijdering der bakens en kustlichten en de in het vaar water gemaakte belemmeringen te doen voortduren. Uit Londen heeft men evenwel vernomen, dat de minister Fame den engelschen gezant te Parijs op herhaalde aanvraag officieel gemeld heeft, dat de blokkade in de Noordzee is opgeheven. De Noordduitsche Lloyd zal dientengevolge hare stoomvaart op Nieuw-York den 1 Nov. weder openen. Genl. Steinmetz is als opperbevelhebber van het eerste le gercorps ontslagen en tot gouv.-genl. van Posen benoemd. Zijn ontslag is daarop gegrond, dat thans geene 2 opperbe- hebbers voor Metz meer noodig zijn. De Afgevaardigde dr. Jacoby is te Koningsbergen op bevel van den krijgsraad in hechtenis genomen. De Koning heeft het IJzeren Kruis 2' kl.na de gevechten bij Metz den Kroonprins van Saksen opgedragenna den slag t n 1 lil JJ 4- li 1,1 tnnnrlll r] Ko T7 01 VTflf» - uitgavenverzekerd. Voor 1871 beloopen de uitgaven met inbegrip van de spoorwegen circa 961 miljopn; de inkomsten ruim 8öJ, zoodat ongedekt zijn 9 miljoen, 6ton, waarvoor tot dekking voorgesteld wordt eene leening van 8 miljoen en eene income-tax van 16/ ton. De leening behoeft niet dade lijk te worden gesloten daar de kasruimte toereikend is, zoo dat niet eens de schatkistbiljetten behoeven uitgegeven te worden. Er kan dus gunstiger tijdstip voor de leening worden afgewacht. Bij J6ton voor het geraamd tekort, te vinden uit eene income-tax, komt nog ruim 2 miljoen, tot vervanging van het patentregt over jaar van 1871 zoodat de income-tax voor dat jaar zal beloopen 4 miljoen, of ongeveer een percent. {Antwoord op het ingezonden stuk van den heer H. Koomen.) Op de vraagwaarom niet alle liberale kiezers in het distriet Alkmaar leden zijn van de Centrale Kiesvereeniging meent de heer Koomen hierin het antwoord te vinden dat de medewerking van de leden individueel zoo weinig of niets I beteekent. Wel heeft elk lid zegt hij het recht een candidaat voor te stellenzijne aanspraken te verdedigen of !te bestrijden en eindelijk over de voorgestelde personen te stemmen"doch de ondervinding leert hoe ver dat gaat. Het bestuur eener Kiesvereeniging heeft in den regel een candidaat, aan wien de candidatuur alreeds is aangeboden en door hem aangenomen, zoodat in de vergaderingen met de leden de boterhammenzooals men zegtalreeds gesneden zijn en er voor de ledeubij slot van rekening, vooral ook omdat er geen genoegzame tijd is om ook nog andere eandi- wel niets anders overblijft dan zich aan de daten te polsen bij Sédan "verwisseld' door dat der 1» kl', terwijl de bevelvoe- j keuze van het bestuur aan te sluiten Een candidaat die in rende gent. van het 12e legercorps, prins George v. Saksenj de aanbevelingen gezegd wordt met 50 of80of 100stemmen het Kruis der 2- kl. heeft bekomen. g^ozen fJn> 18 alzo° fms sl^ts gekozen met hoeveel, Verscheidene oud-soldaten, die in de vrijheid oorlogen den j of hever met hoe stemmen intocht te Parijs hebben bijgewoond, zijn, naar men verzekert, Dat dit in den regel het geval is zooals de heer Koomen Jlm,,MWnri'mr mm.,men. om aan 1 zegt, stem ik aanstonds toe. In den regel is de toedracht an de zaak in de kiesvereenigingen precies zooals hij liet door den Koning naar het hoofdkwartier genomen den eventuëelen nieuwen intocht deeltenemen. De president der Bondskanselarijde heer üelbriickis overeenkomstig den wensch der beiersche re: eeriugnaar Munchen vertrokken, ten einde in overleg te treden over de grondslagen eener aanstaande nauwere aansluiting. De Bondsraad heeft besloten 1om in het onderhoud der beschrijft; maar de Centrale Kiesvereeniging in het district Alkmaar is juist opgericht om op dien kegel een uitzon dering te maken. Het bestuur heeft hier geen eaudidaat, biedt geen candidatuur aan, en bij gevolg kan er ook geen candidatuur worden aangenomen, leder lid van de vereeni- ging, hetzij hij lid'van het bestuur is of niet, kan een can didaat, voorsteilen enzoo hij dit noodig of wenschelijk acht, uitgeweken elzassers door sudsidiën uit de bondgenootschap- Hien persoon vooraf laten poisen of rondweg vragen, of hij pelijke kas te voorzien, ingeval de bijzondere liefdadigheid daartoe niet toereikende mocht zijn; 2". om het comité, 't welk zich tot hulpverleening aan de elzassers gevormd heeft, uittenoodigen, gemachtigden naar Straatsburg te zenden, ten einde de wederzijdsche bevelhebbers, namens den Bondsraad, te verzoeken, de ongewapende bevolking gelegenheid te geven om uittewijken naar Zwitserland, waar haar eene gastvrije ontvangst wacht. Het te Neufchatel gevestigde centrale comité van het In- indien hij tot candidaat werd gekozen, de candidatuur zou aannemen; maar niemand heeft een candidatuur aan te bieden. Meestal zijn dc candidaten die in aanmerking komen, vooraf niet gepolst met de beide candidaten die tot lid der Tweede Kamer werden gekozen, de heeren de Bruijn Kops en Knoop, I was dit onder anderen niet het geval. Deze wijze van handelen brengt meedat er in de alge- meene vergaderingen der Centrale Kiesvereeniging dikwijls onderscheidene personen als candidaten worden voorgesteld. ternationale Arbeiders-genootschap heeft een manifest uitge- l jn ]laar eerste vergadering, van 13 Januari 1868, bij voor- vaardigd, waarin het zijne vreugde betuigt over de staatkun- j beeldkwamen niet minder dan negen personen daarvoor dige verandering van zaken in Frankrijk, en de republikeinen j aanmerking. Er werd in het breede over hen beraad- van alle landen oproept om in Erankrijk de vrijheid van J glaagd, en bij de stemming werden door de 76 aanwe- Europa tegen het door Duitschland vertegenwoordigde despo- zjjre jeclen gekozen Mr. W. van der Kaay met 66, en tismus te verdedigen. 1 Mr. J. L. de Bruyn Kops met 49 stemmenterwijl De fransche gezant te Bern, de graaf de Commit,gesheeft j Mr. N. Olivier 21, en Mr. P. P. van Bosse Mr. E. H. zijn ontslag genomen. Prins Napoleon is den 9 uit Italië op zijn landgoed Pran- gins aangekomen. Te Brussel zijn reeds 14 ambulances voor gekwetste pruis- sen en franschen ingericht. Prinses Mathilde is te Bergen aangekomenwaar zij eene woning heeft gehuurd; de genl. Chauchardhaar chevalier d' homeur, komt in de dagbladen op tegen de lastering, dat in hare bagage staatspapieren, kunstvoorwerpen en miljoenen in goud zouden zijn ontdekt. Hij verklaartdat zij openlijk, zonder bagageParijs verlaten en zonder stoornis be bel- gische grenzen bereikt heeft. De heer Thiers is den 13 te Londen aangekomen en heeft daar, volgens de Times, voorgesteld, dat de onzijdige mo gendheden zullen tnssehenbeide tredenten einde de duitschers buiten Erankrijks grenzen te drijven, indien zijop hare aan maning mochten weigeren dat grondgebied te verlaten. Volgens andere bladen heeft zijne zending alleen ten doel de mogendheden gunstig voor Erankrijk te stemmen en tot erkenning der republiek te bewegen. Den 12 is in de Arundell-hall te Londen eene bijeenkomst van werklieden gehouden, waarin motiën zijn aangenomen tot betuiging van ingenomenheid met de uitroeping der republiek in Erankrijk, van afkeer in den oorlog en van den wensch, dat de eugelsche regeering zal pogen, door internationale arbitrage een einde aan den oorlog te maken. Den 1 heeft de gezant van het Noordduitsch-Verbond zich beklaagd over den onverhinderdeh uitvoer van wapenen naar Erankrijk. Den 15 heeft de minister Granville daarop geantwoorddat de houding van Engeland volkomen strookt met de internationale wet; dat Pruisen gedurende den Krim-oorlog op gelijke wijze heeft gehandelddat hij den wa- penuitvoer niet goedkeurtmaar dat deze tegen geene wet indruischt; en dat het niet mogelijk is eene door het Parle ment als gebruikelijk en rechtvaardig aanbevolen politiek te veranderenomdat de overwinnaar zoodanige politiek voor den overwonnen vijand voordeelig acht. Het ministerie \an buitenl. zaken heeft den 19 bekend ge maakt, dat gedurende de laatste 10 dagen de engelsche re- geeriug, door middel van lord Lyons en van graaf Benstorff, de tusschenpersoon is geweest voor eene gedaclitenwisseling tusschen de oorlogvoerende partijen, en dat, ten gevolge daarvande heer Fame zich onverwijld naar het pruisische hoofdkwartier zal begeven. In het zuiden van Ierland worden aanzienlijke geldsommen bijeengebracht tot ondersteuning van Erankrijk. Te Londen heeft een bladIa Situation getiteldhet licht gezien, bestemd om eene bonapartistische restauratie in Erankrijk voortebereiden. De Keizer heeft, om hulde te doen aan de wapenfeiten der saksische troepen, den Kroonprins, die hen op zoo schit terende wijze ter overwinning heeft gevoerdde militaire ridderorde van S. George 2e klasse verleend. PER TELEGRAAF, 's Gravenhage24 Sept. 1870. Uit de financiëele rede van den Minister van financiën bij de aanbieding der staatsbegrooting blijkt, in substantie, dat er voor de dienst van 1870 geene behoefte bestaat tot. aan vulling der middelen. Door de reeds toegestane 8 millioen sehatkistbilletten en de overschotten van vroegere diensten is de dienst van 1870, niettegenstaande vele buitengewone 's Jacob en Jhr. Mr. C. van Eokeest elk 3 stemmen be kwamen. Bij een volgende verkiezing kwamen in de verga dering van 7 Mei 1869 vooral in aanmerking de heeren Mr. W. van der Kaay, dietegenwoordig zijndeterstond be dankte W. J. Knoop en Jhr. Mr. Gevers Deynoot. Bij de stemming werd de heer Knoop gekozen met 40 stemmen, terwijl de heer Gevers er 16 bekwam. In de laatste ver gadering, van 4 Augustus 1,1., werden niet minder dan zeven verschillende personen genoemdwaarvan er slechts twee over het aannemen der candidatuur gepolst warendoch toen werd bijna eenstemmig, met 50 van de 51 stemmen, de heer Knoop als candidaat herkozen, die alweer niet gepolst was. Het bovenstaande zal misschien voldoende zijn om den heer Koomen te overtuigen dat de Centrale Kiesvereeniging in dit district niet overeenkomt met de voorstelling die hij van de kiesvereenigingen heeft gegeven, en die in den regel wel juist zal zijn. De inrichting die de heer Koomen daarentegen voorstelt, zal wel bij niemand, die ernstig over de zaak nadenkt, bijval vinden. Hij wil in elke gemeente een afdeeling van de kies vereeniging hebben, die dan zelfstandig een candidaat kiest. Het hoofdbestuur telt de stemmen, in de verschillende af- deelingen op de verschillende candidaten uitgebracht, bijeen, en wanneer de zaak dan nog niet beslist iszendt elke afdeeling een afgevaardigde naar de centrale vergadering, om tusschen de drie personendie de meeste stemmen hebben bekomente kiezen. Maar zoo zou juist het doel gemist worden, waartoe.de Centrale Kiesvereeniging volgens art. 1 van haar reglement is opgericht: zich onderling te verstaan en met elkander samen te werken tot het kiezen van eerlijke bekwame en vrijzinnige leden van de Tweede Kamer. Het onderling over'eg is juist de hoofdzaak, het openlijk bespre ken van de aansprakendie verschillende genoemde personen kunnen doen gelden, is het groote doel der vereeniging. Zoo kan ieder liddie belangstelling genoeg heeft en gelegenheid vindt om de vergadering bij te wonen, na alles over en weer gehoord te hebben, naar eigen meening stemmen. Volgens het plan van den heer Koomen zouden daarentegen de af- deelir.gen in de verschillende gemeenten candidaten kiezen zonder elkander gehoord te hebbenzonder in onderling overleg te treden, terwijl het zeer wel mogelijk zou zijn, dat zijna het voor en tegen gehoord te hebben een andere keuze zouden gedaan hebben. Daarbij was het gevaar te duchten dat elke gemeenteeenmaal partij gekozen hebbende, voor haren candidaat zou ijveren. Naijver en verdeeldheid zouden de thans bestaande samenwerking en krachtige eens gezindheid vervangen. Over de bedenking, dat de heer Knoop geen candidaat gesteld had mogen wordenomdat hij misschien niet terstond zitting had kunnen nemenverlang ik met den heer Koomen niet op nieuw te strijden. Ik heb dat punt meer dan eens behandeld. De uitkomst heeft reeds doen ziendat de Cen trale Kiesvereeniging juist had geoordeeld. Bij Koninklijk Besluit vau 22 September is de Generaal Knoop eervol van het hem opgedragen commando ontheven, met ingang van 30 September e.k. En daarover is nu al die beweging geweest! Die plaats in de Kamer mocht zoo lang niet ledig olijven. Dat was opoffering van de belangen des vaderlands aan partijbelang. Dat was een handeling die men liever niet wilde qualificeeren zooals zij eigenlijk verdiende, een partijlist, waarvan ieder eerlijk man wel zou weten wat hij er van te denken had, een grievende miskenning van de nation le waardigheid. een lakenswaardig gedrag van de radicaleneen kiestaktiekdie men niet aarzelde een schande voor ons land te heeten o Kiezers, voelt gij thans uw neuzen? W. v. d. K. Yoor de op 2, 3, 5 en 6 dezer gehouden admissie-examens voor de hoogere burgerschool hadden zich aangemeld 39 leerlingen voor den volledigen cursus en 5 voor enkele vak ken van de eerste categorie zijn geplaatst 31 leerlingen, n.l. 26 in de le. en 5 in de 2e. klasse, en van dc laatste 1 in de 4e. en 3 in de 3e. klasse, terwijl aan de 9 overigen den raad gegeven is, het onderwijs aan de h. b. s. nog niet te volgen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 62, waarvan 47 voor den volledigen cursus en 15 voor enkele vakken. Bij de d.d. schutterij alhier zijn benoemd tot kapitein mi J. P. Kraakmantot 1™. luitenant G. Swerver, tot 2cn. luitenant A. Langerhuizen van Uven. Tot luitenant ter zee 2e. kl. is benoemd de adelborst le. kl. J. J. Kraakman. Vrijdag morgen verlieten de alhier in kwartier gelegen hebbende manschappen van het 4e regiment infanterie en van het regiment veldartillerie deze stadom zich weder naar hunne garnizoensplaatsen te begeven. Eene groote menigte was op de been om de troepen het vaarwel toe te roepen of uitgeleide te doen. De militairen toonden door hunne luide hoera's ter eere onzer burgers, waartoe door den comman deerenden kapitein der artillerie vóór het opmarscheeren het voorbeeld werd gegevendat zij erkenden eene goede en gulle behandeling te hebben genoten, waartoe verreweg de meesten door hun gedrag aanleiding gaven, zoodat vriendschapsbe trekkingen zijn aangeknoopt, die voorzeker nog lang zullen voort duren. Voor vq^n was hun verblijf daarenboven direct of in direct voordeeligal moesten anderen dan ook den druk der inkwartiering, hoewel steeds verminderendegevoelen. Het verblijf der militaren in Alkmaar kon niet missen bij menigeen de gedachte levendig te makendat het wegnemen van het garnizoen, nu 12 jaren geleden, een verkeerde maat regel is geweest, dewijl de redenen, die daarvoor hebben moeten gelden- zoo niet andere motieven zijn verzwegen bij de eerste de beste ernstige gelegenheid zijn te schande gemaakt,. - Dc laatste uitvoering door het stedelijk muziekcorps zal op Zondag 25 September, des namiddags ten 1 uur, in den Stads-hout plaats hebbenalsdan zullen de navolgende stukken worden uitgevoerd: 1Marsch (Kartner Lieder) van Seijjert. 2. Ouverture (Willem Tell) van Rossini. 3. Friedens Jubel Galop van Küliner. 4. E'antaisie (Rigoletto) van Verdi. 5. Ouverture (Nebucodo- nosor) van Perdi. 6. Varsoviènne (Un doux regard) van Wallenstein. 7. Fantaisie (Le fils du Brigadier) van Massé. 8. Cavallerie Polka van Bertl. KANTONGERECHT. Zitting 5 September. 1. P. S. Kz., te Egmond aan Zeezich vastklemmen achter een in gang zijnd rijtuig aldaar, 3 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van I dag. 2. E. d. Z., G. W., H. C. en H. G., te Egmond aan Zee, als boven, ieder f 3 boete, solidair in de kosten, met subsi diaire gevangenisstraf van 1 dag voor ieder. 3. D. K. en C. E., te Egmond aan Zee, als boven. 4. M. S. en 5. H. K„ beide te Egmond aan Zee, harder dan in korten draf met eenpaard aldaar rijden op de straat straf als 3. 6. P. G., te Alkmaar, niet aan den kant van den weg plaatsen van zijn handwagen bij liet, naderen van een paard en rijtuigen zich niet bij dien wagen piaatsen met het aangezicht naar de zijde vanwaar dat rijtuig kwamop den schelpweg naar Egmond, straf als No. 3. 7. C. J. d. V. en 8. B. S., beide te Alkmaar, met een hen gel bevisschen van eens anders vischwater (de Noordervaart in den Schermeer), zonder schriftelijk bewijs van den eigenaar of rechthebbende van dat water, straf als No. 3. Zitting 12 September. 9. C. B., te Alkmaar, als aangewezen tot het verleenen van inkwartiering te Alkmaar, eigendunkelijk weigeren geheel te voldoen aan de vorderingen krachtens de wet van l7 Sep tember 1866 (Staatsblad No. 138), schriftelijk gedaan door den Burgemeester aldaar, door op den 22 Juli 1870 aaneen officier der infanterie inkwartiering te weigeren, f 10 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD. 22 Sept. Kngele Barends, te Sas van Gent, onlangs te's Her togenbosch en Gerharda Barbara de Berghte Alkmaar. GEBOREN. 17 Sept. Christiaan, Z. van Pieter Simon Matzen en Geertruida Susanna Smit. 16 Adrianus Johannes, L. van Jan Klugt en Adriaantje van Toor. 19 Jan, Z. van Johannes de Vries en Wilhelmina E'ortgens. 20 Gerarda Johanna, van Johannes de Jong en Alida Ooije. - Alida D. van Pieter Roskam en Maartje Kabel. Eranciscus, 'L. van Eranciscus Balder en Aleida Berendina Haarbrink. 21 u Martinus Jacobus, Z. van Arnoldus Hubertus Driesen en Margaretha Cornelia Keuss. OVERLEDEN. 17 Sept. Anna Maria Johanna Cornelia, van Eranciscus Ilendricus Cornelis Rooders en Antonia Cornelia de Mulder, 2 d. 18 u AntonetteD. van Bernardus Schumacher en Jansje Prins, 5 j. en 10 m. 21 n Simon Jacobus, Z. van Simon Jacobus Sieuwerts en Maria Magdalena Theresia Arbous, 18 w. 22 n Anna Petronella Koning, echtgen. van Pieter Bruin, 69 j. Elisabeth Kelderman, wed". Arie Klein 84 j. 23 u Willem Jan, Z. van Jan Koning en Grietje Pover 7 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 22 Sept. Door de Notarissen BAKKER SCHUT en GOUWE. HuisOmvalonder Alkmaar, sectie G 293. Strijkgeld T. Polderf 1655, Niet verhoogd. 10 Geiten f 3 a 4, 80 magere Varkens f 16 a 25, 310 Big gen f 5 a 9. Boter per kop f 0,72/ a 0,80. Broek in Waterland 22 Sept. Kleine kaas f 29.50aan gevoerd 28 stapelswegende 5622 kilogr. Enkhuizen 21 Sept. Kleine kaas 25 a 31, aangevoerd 54 stapels, wegende 14747 kilogrammen. Karweizaad ƒ16,25 per 50 kilogr.. Mosterdzaad f 20,50, grauwe Erwten f 16 a 16,50, vale dito f 9 a 14 bruine Boonen 14 a 15, Gerst /6a 6,50Haver 4 a 4,50 per hectoliter. Haarlem 21 Sept. Kleine kaas 30,50. aangevoerd 156 stapels, wegende 33567 kilogrammen. 22 Koeien/120 a 180, 5 Stieren f 50 a 60, 9 Pinken 65 a 80, 1 Graskalf 16, 7 nucht. Kalveren f iO a 12, 69 Schapen f 14 a 26 10 Lammeren f 10 a 14, 61 Biggen 6 a 10. Room 22 Sept. Kleine kaas 31,50, commissie dito f 33, aangevoerd 255 stapels, wegende 67093 kilogrammen. 24 Sept. Aangevoerd 17 hectoliters Tarwe f 10,25, 2 heet. Rogge f 7, 88 heet. Gerst f 6,50, 82 heet. Haver f 5,25, 80 heet. bruine Boonen f 13,50, 50 heet. Erwten, grauwe 17, vale f 11, groene f 12, witte groote 10, op monster ver kocht: Mosterdzaad/ 20,50, Karweizaad f 16,50, alles per hectoliter. 35 Paarden ^50 a 190, 5 Koeien f 90 a 140, 13 nucht. Kalveren f 8 a 19,50, 50 Schapen f 17 a 31.50, 50 magere Varkens 14 a 27, 9 Zeugen 30 a 55, 480 Biggen f 5,50 a 12,50, 45 Kippen /0,40 a 1.25, 2750 Kippeneieren f 3,30a3,50 per 100, 2200 koppen Boter 1,20 a 1,30 per NP., 7500 kilogr. Hazelnoten f 28 a 30 per 100 kilogr., 190 hectoliters Aardappelen f 2,70 a 3,10 per hectoliter, 750 manden Appelen t 0,75 a 2, 1050 manden Peren /la 2,50 per mand. Medemblik 21 Sept. Kleine kaas f 31 aangevoerd 157 stapels, Boter f 1.30 per kilogr., Kipeieren/ 3, Een den dito f 3,50 per 100. Purmerende 20 Sept. Aangevoerd 292 Runderen, 14 Paar den, 100 vette Kalveren 65 tot 90 ct. per kilogr., 30 nucht. dito t 8 a 2038 vette Varkens 46 a 60 ets. per kilogr., 42 magere dito 16 a 22, 434 Biggen/ 5 a 7, 1860 Scha pen en Lammeren, 684 heet. Appelen 1,40 a 260 heet. Peren f 3 a 5 per heet., Kipeieren t 3.75 per 100, Boter t 1,10 a 1,20 per kilogr., kleine Kaas f 31, aangevoerd 241 stapels. Schiedam 22 Sept. Jenever 19, Moutwijn f 13,50. Wormerveer 22 Sept. Kleine kaas f 30, aangevoerd 32 stapels. Zaandam 22 Sept. Kleine kaas f 29,75, aangevoerd 26 sta pels. Boter 1.20. Londen 19 Sept. Aangevoerd 3720 Runderen 6., 20300 Schapen en Lammer 6.4, 220 Kalveren 6., 190 Varkens 6. 22 Sept. Aangevoerd 2300 Runderen 5.10., 9080 Schapen en Lammeren 6.2., 448 Kalveren 5.8., 228 Varkens 6. Amsterdam 24 September. Alkmaar 19 Sept. Aangevoerd 10 Koeien 160 a 300, 136 Kalveren 54 a 96, 1 nucht. dito 9, 966 Schapen 17 a 31, 54 vette Varkens 46 a 60 ets. per kilo. 23 Sept. Kleine kaas 31commissie dito 36, middel bare dito ƒ36.50, laagste prijs f 15, aangevoerd 605 stapels, wegende 133271 kilogrammen. Aangevoerd ongeveer 2000 heet. graan. Tarwe (oude) 12, (nieuwe) 78 kilo 10,25, Rogge 75 kilo f 9, Gerst 60 kilo f 6, Haver 40 kilo f 3,50, dito 45 kilo 3,80, dito 50 kilo f 4,25, rood Mosterdzaad 16,50, geel dito 13, Paardenboonen 8, grauwe Erwten f 15, wijker vale f 9. 24 Sept. Aangevoerd 5 Paarden t 30 a 65, 4Kocijen/110 a 150, 12 nucht. Kalveren 8 a 14, 244 Schapen 7 a 31 Nederl.C. N.Sch. 2/ pet. 53T5. dito dito 3 63/ dito dito 4 83/ Svanie, Obligat. 2/ 26 J/ dito Binnenl. 3 23/ Portugal 1853 3 2 9 IJ dito 1867 3 28J Rusl. 1798-1816 5 92 Oblig.-leen.1864 5 n 90T"o dito 1866 5 90J Aand.Z.Rs.1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr.Obl.inp. 5 44J dito in Zilver 5 52/ Aandeelen 1839 dito 1854. 1210 dito 1858. 1154 dito 1860 I448J dito 1864. 1108/ Turk. Obl. 1865 Egypte 1868 N. Amerika 1881 dito 1882 dito 1885 Brazil. Obl. 1865 MexicoO\A.~\ 851 Gr. Russ. Sp.-M. Rnss.Sp. //Jelez" dito Poti Tiflis Chark.-Az. 1868 Obligat. sp.War- schau-Bromb. Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. St.Paul&Pacifics Spoorw.Obl. leS. 7 dito dito 2e 7 5 pet. 7 75 6 6 n 6 93/ 5 88/ 3 13// 5 n 211/ 5 i 201/ 5 rr 83/ 5 82/ 4 53/ C3i Bij het verlaten dezer stad betuigen wij U onze erkentelijkheid voor de gastvrijheid en vriendelijke bejegeningdie wij gedurende ons verblijf alhier hebben mogen ondervinden. De tijddie wij in uw midden hebben doorge- bragtzal bij ons in aangename herinnering blijven Wij verlaten U met den wensch, dat het U allen wèl moge gaan. Namens de batterijen Veld-Artillerie, De Majoor, R O E L L. Gravenhage, 24 Sept. 1870. Pas in garnizoen teruggekeerd is het ons eene behoelte openlijk onzen imiigcii dunk. te be tuigen aan Alkmaars Burgerij voor de niet genoeg te roemen behandeling ons te beurt gevallen. Gewis welgemeend maar ook niet minder welver diend was de hulde waarvan zoo even bij onze aankomst de kazerne weerklonk, de kreetEjCVC Aikmaar! Dat die hulde dan ook als de bliksem de lucht doorklieve, en door middel van Alkmaars drukpers aldaar ja door heel Neerland weerklinkeis de wensch van De onderofficieren derKeldartillerie, BALJET. van DAALDELPHOSDERKSEN FRANSEN. GOEDHART, JANSEN, DAMMERS, NOMAN, SMEETS, SMULDERS, SMULDERS. VOS, WAGNER. Getrouwd: Betaalmeester te Sas van Geut en C. G. B. de BERGII. Alkmaar22 Sept. 1870. De Heer en Mevrouw BARENDS de BERGII bedanken bij deze voor de bij hun huwelijk onder vonden belangstelling. Alkmaar, 22 September 1870. VERKOOP1NG op Zaturdag 1 Octo- AZ her e.k., des middags ten 12 ure, in het (^Logement hei Ueldersche Wapen, van den leer WIJNKAMP alhier, van: S9aar«leil WagCilS, Tuigen en hetgeen meer zal worden aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1870 | | pagina 3