Franke lik. Groot lKriUanjc en Ierland. Rusland. Binnenland. ^trtbs-SHicuws. GEMEENTERAAD. Itlarfit- en Beursberichten. onderworpen. Het bij Alicante gelegen stadje Novelda is in opstand gekomen op bet enkele bericht, dat de gevangenen uit eerstgenoemde plaats derwaarts overgebracht zouden women. De mededeeling der candidatuur van den hertog v. os a voor den troon is gunstig ontvangen door de regeeringen van Engeland, Rusland, Oostenrijk en het N.d.-Verbond De Koning van Pruisen gaf voor het Verbond ten antwoord, dat hij geene bezwaren had en het voorbeeld van Irankrij om zich met de binnenlandsche aangelegenheden van Spanje te bemoeienniet dacht te volgen. Den 31 Oct. zijn de zittingen der Cortes hervat. In eene den 1 Nov. gehouden vergadering van Afgevaar digden behoorende tot de Liberale Unie, heeft de heerRios Rosas de candidatuur van den hertog v. Aosta afgekeurd zeggendedat de genl. Espartero en de hertog v. Montpen gier de eenige mogelijke candidaten zijn. Koloniön. De overheid op Martinique heeft den neger opstand onderdrukt; er zijn 27 belhamels doodgeschoten en 100 gevangen gezet. De prins en prinses v. W ales hebben den 27 op Cambden house te Chislehurst een bezoek gebracht aan Keizerin Eugenie Aan de geschutgieterij te Woolwich wordt nacht en dag gearbeid, en worden dagelijks 2 stukken veldgeschut (9pon- ders) vervaardigd. KoLONiëN. In de Kaapkolonie op een uitgestrekt gebied bij de Vaal-rivier, worden steeds diamanten in menigte en van groote waarde gevonden. Zulks veroorzaakt eene verhuizing van duizenden, en daaronder velen bóeren-gezinnennaar de diamantveldeneene verhooging der prijzen van alle arti kelen en van den arbeid en het op touw zetten van allerlei ondernemingen. Uit Madras zijn britsche troepen gezonden naar China waar te lande een dag was vastgesteld om al de in de open gestelde havens gevestigde vreemdelingen omtebrengen. De Keizer heeft de wetten goedgekeurddienende om het leger spoediger mobiel te kunnen maken de sterkte is daarbij bepaald op 427,297 man, waarvan 170,000 uit Polen. andere waterwerken op het etablissement Willemsoord, minste inschr. Gebr. Janzen voor f 10131. IIoode kruis. De te la Chapelle werkzaam geweest zijnde Rotterdamsche ambulance is den 28 teruggekeerd en door den burgemeester, den voorzitter en den secretaris van het comité verwelkomd. In de 6 gemeenten der Over-Betuwe is door het comité van dien naam langs de huizen der ingezetenen gecollecteerd f 2210. Den 31 is in de fraai gedecoreerde zaal op het Bmuenkof te 's Gravenhagede tentoonstelling geopend van de 8000, en daaronder zeer kostbare, voorwerpen van kunst en smaak, geschonken voor de algemeene verloting, waarvoor reeds 50000 loten zijn geplaatst. Bij eene collecte in een gedeelte der gemeente üterleek alleen door vrouwenis het volgende ingezameld27 hem den, 18 lakens, 24 kazen, 1500 sigaren, 30 ffi tabak, 50 Si rijst22 ffi suiker, 20 flesschen wijn14 flesschen bes sensap, een mand pluksel van de schoolkinderen, vooits koffie, thee, kaarsen, verband enz., ter waarde van p.m./110. Het hoofdcomité heeft het dagblad-bericht tegengesproken als zouden ingekomen giften teruggezonden zijn. Hoewel het, bij den naderenden winter en de vele behoeften hier te lande, zijn verzoek om bijdragen heeft ingetrokkenwijst het geene gaven af. o0 Dn gemeenteraad van Amsterdam heeft den 28 met 19 tegen 17 st., verworpen het voorstel van den heer Heyn- sius, om eene leening te sluiten van 1 miljoen .waarvan 450,000 voor het onderwijs en het overige voor de acade mie van beeldende kunsten en voor het verbeteren van wegen straten. De stedelijke begrooting werd aangenomen tot een bedrag van 4,557,000 in ontvang en in uitgaat. De gemeenteraad van Groningen heeft eene subsidie van 3000 verleend aan het bestuur der Landbouwschoolvoor de inrichting derzelve en een crediet van 3000 voor lie in 1871 te houden landhuishoudkundig congres. Vervolg der Wekelijksche Berichten in het Bijblad. De Koning is den 29 in den Haag teruggekeerd. De ministers van koloniën, justitie, buitenl. zaken en oorlog, de lieeren de Waal, Lilaar, Roest v.Limburg en v. Muikenhebben hun ontslag ingediend. De Koning heett de ministers Foei en v. Rosse belast met de aanvulling van het Kabinet. "Verkiezingen, Bij beschikking van den minister van binn. zaken is de gemeente Anna Paulowna aangewezen tot een afzonderlijk onder-kiesdistrict van het hoofd-kiesdistnct Alkmaar, ter verkiezing van leden voor de 2». Kamer. Staten-Generaal. Bij het ingediende wetsontwerp be treffende den spoorweg SamarangVorstenlanden wordt be krachtigd het door den gouv. genl. verstrekte voorschot van 175000alsmede eene nadere overeenkomst met de Spoor weg-maatschappij waarbij haar tot voortzetting der werken uit 's lands kas in Indie een voorschot wordt verleend. va.n 1 miljoen, te verdeelen over 1870, 71 en 72, zullende de Maatschappij, zoodra de omstandigheden bet toelaten, buiten hulp der staatskaseene leening sluiten van 2 miljoen. De 1". Kamer heeft den 2 hare werkzaamheden hervat. De heer Taets v. Amerongen heeft, wegens ongesteldheid, zijn ontslag genomen als lid. Benoemingen. Tot burgemeester der gemeente de Ryp de heer is door Z. M. benoemd P. I. A.\ Collard. Vesting nijmegen. De gemeenteraad van Nijmegen heett den 28 een adres aan de Volksvertegenwoordiging vastgesteld, waarin op de opheffing der vesting wordt aangedrongen. Volks-weerbaarheid Den 27 is in de groote zaal der sociëteit de Harmonie te Groningen aan het corps der weerbaar- heid aldaar uitgereikt een op kosten van 188 dames vervaar digd vaandelwaarmede het corpsvoorafgegaan door zijn muziekcorps in weerwil van het zeer ongunstige wedereene wandeling door de stad heeft gedaan. Scheepvaart. Het polderbestuur van Noordscharwoude denkt ernstig aan het maken van een geschikten waterweg naar den hollandschen spoorwegten dienste van het vervoer De minister van financiën heeft op het adres der twentsche vereeniging tot bevordering van handel en nijverheid geant woord dathoe groot belang de regeering ook stelt in het tot stand komen eener directe stoombootvaart op N.-America, de toestand van 's lands geldmiddelen niet toelaat om de door den heer M. U. Jansen ontworpen onderneming subsidie te verleenen. Onderwijs. Op eene talrijkeden 30 te Amsterdam ge houden vergadering is beslotende tot nog uitsluitend/Hesere Vereeniging tot bevordering van het Volksonderwijs tot eene nederlandsche uittebreiden. Dan 31 is te Amsterdam eene zelfstandige vereeniging tegen het schoolverzuim aldaar gevestigdwaaraan zich aan vankelijk J00 leden verbonden. Den 1 Nov. is te Warfum de provinciale landbouwschool geopendwelke is toegevoegd aan de Rijks hoogere bur gerschool aldaar. Dr. P. P. M. Alberdingk Thym leeraar aan de hoogere burgerschool en het gymnasium te Maastrichtis benoemd tot hoogleeraar in de nederlandsche taal en letterkunde aan de universiteit te Leuven. Kerkelijke zaken. Bij kon. besluit van 19 (Jet. is de gemeente 's Hertogenbosch erkend als kerkelijke residentie van den bisschop, in plaats van de gemeente Haaren. Den 3 Nov. is te Maastricht de fraaie nieuwe kerk der jezuieten door msgr. Steins, aartsbisschop van Bosra en apostolisch vicaris van Calcuttaingewijd. Bij kon. besluit van 29 Oct. is met intrekking van het besluit van 39 Julij 1868, regelende de wijze van behande ling der zaken betreffende de eeredieDsten, de toepassing van de bepalingen der grondwet en der koloniale verordeningen ten opzichte der kerkgenootschappen opgedragen aan de mi nisters van justitievan financiën en van koloniën. Bouwwerken. Den 2 Nov. heeft de heer H. Zeeman den eersten steen gelegd voor een viertal gebouwen der „maat schappij tot verkrijging van eigen woningen te Amsterdam, op het terrein aan den Buitensingel nabij de Mulderpoort. Aanbestedingen. Te Bodegravenhet bouwen van een raadhuismet post- en telegraafkantoor, aan W. ReuM te Goudavoor 13460. Den 3 te s Gravenhage, het maken van aanlegplaatsen buiten de dokdijken en van toegangswegen derwaarts te Am sterdam ten behoeve van den spoorweg naar J\ ïeuwediep minste inschr. J. B,erwaaijen te Arnhem en J. Kooy te Am sterdam voor 595.000het leggen van den bovenbouw met levering van ballast, het maken van afsluitingen en ver dere werken op en nabij het station te Middelburgminste inschr. D. Tool te Wognum en G. II. Rijmes te Middelburg voor 125.380. Den 27, door de directie der marine te Nieuwediep de uitvoering van werken voor het onderhoud der doksluis en De Nederduitsche vertaling van Lot hair, den belang rijken en veelbesproken roman van Disraëliwaarop wij in der tijd bij de uitgaaf der eerste aflevering de aandacht ves tigden, is thans in twee deelen compleet verschenen. Voor de provinciale commissie van Noord-Holland heb ben met goed gevolg het examen in het fransch afgeleid de dames M. Appelboom en J. Berweij, eleves van mej. Wester man Holsteijn alhier. De rang van hulponderwijzer is onlangs ook verworven door den kweekeling J. de Jong. In de aanstaande dames-vergadering van de afdeeling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal de spreekbeurt ver vuld worden door den heer R. Koopmam v. Rookeren van Leiden. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarbij eene voordracht tegen den 8 wordt aangekondigd te houden door den bekenden directeur der tuinbouwschool Limus, den heer J. J. de Reucker. De eervolle naam welke die spreker zich ook hier door zijne zoo belangrijke en populaire medcdeelingen over land-en tuinbouw verworven heeftzal hem gewis een groot aantal toehoorders verzekeren. Zitting van 4 November 1870. No. 16. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig alle leden. De vergadering geopend zijnde, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn medegedeeld: 2 Voorstel der plaatselijke schoolcommissie, naar aan leiding van een bij haar ingekomen schrijven van den hoofd onderwijzer der openbare armenschool om het hulponder wijzers personeel aan die school uittebreiden als onvoldoende. Zij telt 370 leerlingen: de hoofdonderwijzer wordt bijge staan door 4 hulponderwijzers en 1 kweekeling. Van een dier hulponderwijzers is het bekend, hoe weinig goede diensten hij vermag te bewijzen: van een voorheen een groote steun bij het onderwijs, door bloedspuwingen verzwakt, mag geene groote inspanning gevorderd worden, terwijl de hoofd onderwijzer zelf verklaart, dat zijne krachten en leeftijd niet toelaten langer met het onvoldoende personeel op dezewyze voorttegaan Daarbij komt nog de ondoelmatigheid van het schoollokaal, waarop de commissie m hare jaarverslagen reeds herhaaldelijk heeft gewezen, waardoor 100 leerlingen 4 malen daags langs eene binnentrap naar do gaanderij moeten klimmen. De commissie acht, dat op grondvan een en ander er redenen te over bestaan voor de inwilliging van het verzoek des ^GeHefd^handen van Burg. en Weth. om bengt en raad. 3. Rapport van Burg. en Weth op het verzoek van den heer Dr A T. van Aken om eervol ontslag als directeur der burgeravondschool, met ingang van het door den Raad te b6In6overleg 'met den heer Inspecteur voor liet middelbaar onderwijs wordt voorgesteld: dat gevraag de ontsla g eervol te verleenen. met ingang van 1 January 1871b. in zijne plaats te benoemenmet ingang van dat tijdstip, den onder directeur den heer A. Langerhuizen van Uvenen hem opte- dragen in plaats van het onderwijs 111 een deel der wis- en na tuurkundige wetenschappen, het onderwijs m natuur- en sc ïei- kunde en voorloopig in werktuigkunde en technologie, in eene definitieve opdragt overgaande, zoodra de titularis de voegdheid heeft tot het geven van dat onderwijs; c. tot on derdirecteur den heer II. de Vries Wz., leeraar aan de rijks hoogere burgerschool, en hem optedragen het onderwijs 111Me wiskundige wetenschappen. De jaarwedde van j eerst- en van ƒ300, - voor laatstgenoemde betrekking blijft daardoor onveranderd. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergeiegd. De volgende nos. 4 en 5 hadden voor de leden ter lezing S°4.ge Verzoek van M. R. Westerman Holsteijn om ontslag als hoofdonderwijzeres aan de openbare school voor meisjes alhier, tengevolge van hare benoeming tot directrice aan de middel bare school voor meisjes te Arnheim tegen 1 December, tijd stip van ingang harer benoemingdaar de geheele mngting op hare komst wacht, doch zich bereid verklarende om, zoo onmogelijk voor dien tijd in de vacature kon worden voorzien hare verpligting na te komen en tot 1 January 1871 hare betrekking te vervullen. Het gevraagde ontslag eervol verleendmet ingan3 van 1 5alUVoorstel^van Burg. eu Weth. om nu de tegenwoor dige hoofdonderwijzeres aan de openbare school voor meisjes haar ontslag heeft gevraagddie jaarwedde eemgermate te verminderen en terugtebrengen op het oorspronkelijk bedrag der jaarwedde, door bijzondere omstandigheden later gewij zigd omdat sedert de benoeming eener hulponderwnzeres, uitsluitend voor de frausche taal, de taak der hoofdonderwij zeres zeer is vergemakkelijkt en hare jaarwedde niet in ver houding staat tot die der andere hoofdonderwijzers. Daarom wordt voorgesteld, de jaarwedde, thans/1550,te bepalen op f 1500,— haar toeteleggen ƒ1,— per kwartaal voor elke leerling boven het getal van 50 (thans 1,75 per Kwartaal) en 100,per jaar, even als nu, voor schoonhouden ver warmen enz. der schoollokalen, benevens vrije woning. De toelage van/50,voor onderwijs aan eene kweekeling ver valt daardoor. Yerder wordt in verband daarmede voorge steld, met het oog op de aanzienlijke vermeerdering van het aantal leerlingen aan de openbare burgerschool, welk aantal op 15 October 1870 245 bedroeg, de jaarwedde van den hoofdonderwijzer dier school met I 100,te verhoogen en alzoo te brengen op f 1500,en hem in plaats van f 1, f 2>,per jaar toeteleggen voor eiken leerling boven het ge tal van 200. Het eerst wordt aan de orde gesteld de vermindering der jaarwedde van de hoofdonderwijzeres der openbare school voor meisjes. De heer van der Kaay acht het voorstel weinig gemotiveerd er bestaat naar zijne meening geene enkele reden, om bij ver andering van de persoon die de betrekking waarneemt ook van jaarwedde te veranderen. Bovendien is de jaarwedde altijd 1550,— geweest en is later de percentsgewijze belooning "van 1,75 per kwartaal daarbij gekomen. De toelage van 50,voor het geven van onderwijs aan eene kweekeling altijd wanneer er eene kweekeling is, is aan de hoofdonder wijzeres toegelegdomdat de kweekelingen der andere scho len onderwijs ontvangen aan de normaalschool, waarvoor de onderwijzers 50,— 's jaars uit de gemeentekas genieten. Deze toe'.age kan dus behouden blijven. Hij is tegen dit voorstel. De Voorzitter antwoordt, dat het herhaaldelijk bij den Raad gebleken verlangen om de jaarwedden niet optevoeren, Burg. en Weth. aanleiding had gegeven voortestellendeze jaarweddenu de hoofdonderwijzeres door eene andere ver vangen zou wordente verminderenhetgeen niet gedaan kon°worden zoolang de tegenwoordige hoofdonderwijzeres in functie was, te meer daar in 1860, 3 jaren na de in werking treding der wet op het lager onderwijs, gebrek was aange schikte personen voor die betrekkinghetgeen nu niet meer het geval is. Burg. en Weth. achten 1500,—jaarwedde met vrije woning genoegdoch laten de beslissing aan den Raad over. Met deze vermindering hadden zij de vermeer dering van de jaarwedde van den hoofdonderwijzer der bur gerschool in verband gebragtmet het oog op de vermeerde ring van het getal leerlingen. De heer Verschuir vraagt of niet oorspronkelijk de toelage aan de onderwijzers voor het onderwijs aan de kweekelingen ten onregte door hen genoten werddoordat zij de toelage ten behoeve van elke kweekeling verleend wordende, niet uil keerden aan de kweekelingenhetgeen bevestigd wordt. De heer van Leeuwen vraagt of de plaatselijke schoolcom missie omtrent dit voorstel gehoord is daar die commissie beter misschien in staat zal zijn tot het beslissen, welke jaar wedde moet verleend worden tot het verkrijgen eener ge schikte hoofdonderwijzeres. De Boorzitter antwoordt, dat die commissie niet gehoord is geworden, omdat zij slechts een maal in de maand vergaderten het nemen eener spoedige beslissing gevorderd wordt met het oog op de oproeping van sollicitanten voor die betrekking. Bovendien is het niet zulk een belangrijk ingrijpend besluit in de bestaande regeling. De heer van der Kaay merkt alleen opdat de ondervin ding geleerd heeft dat de jaarwedden steeds verhoogd moeten worken om geschikte personen te verkrijgen of te behouden- De beer Helling vraagt, of niet bij voorbeeld1000,— vaste jaarwedde zou kunnen worden verleend met een ge deelte der schoolgelden om den ijver der hoofdonderwijzeres levendig te houden. De heer Berhoejf antwoordtdat vroeger eene dergelijke regeling wel een punt van overweging heeft uitgemaakt doch dat de Raad het beginsel heeft verworpen. In hoofdelijke stemming gebragt wordt het voorstel van Bur", en Weth. aangenomen met 8 tegen 7 stemmen van de heeren van der Kaay, Nuhout, V onk, Rlomvan den Berg, Bruinvis de Lange en T. L. Koorn. 2». De jaarwedde van den hoofdonderwijzer der bur gerschool. Na eene korte discussie, waarbij het voorstel verdedigd wordt door de heeren van der Driftvan der Kaay en den Voorzitter en bestreden door de heeren Bonk en Bruinvis de Lange, wordt de verhooging der jaarwedde met/100,—aan genomen, met 10 tegen 5 stemmen van de heeren Conijn, van LeeuwenIconic, van den Berg en Hellingendeveilioo- ging der toelage van 1,tot 2,per jaar en per kind verworpen met 10 stemmen van de heeren Helling. T. L. Koorn, Conijn, van Lee-wen, van der Kaay, I onk, Blom, van den Berg, Berschuir en Bruinvis de Lange tegen 5 stemmen die zich voor verklaarden. 6. De vergadering wordt gesloten. 7. J. S. te Alkmaar, op straat werpen van eene groote hoe veelheid vuilnis, straf als boven. 8. M. Z. te Alkmaar, moedwillig laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond,/3,boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 9. C. Z., te Alkmaar, passeeren van de graanmarkt met een handwagen, op Vrijdag, tusschen 11 uren voor- en 12} uren 's namiddagsstraf als boven. 10. E. Ch. R., te Alkmaar, als publieke vrouw 1". aan houden en lokken van de voorbijgangers aan de deur van een bordeel2°. op de eerste aanvrage van den Rijks-veld wachter niet vertoonbaar hebben van haar bewijs van in schrijving, 2 boeten, ieder van f 3 en de kosten, met subsi diaire gevangenisstraf van 1 dag voor elke boete. 11. W. E. en P. K., te Alkmaar, in vereeniging spelen om geld op den openbaren weg, 3 boete en de kosten met. subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen voor ieder. 12. P. K., te Haringcarspelen 13. L. C., te Egmond aan den Hoef, op straat te Alkmaar voldoen aan eene natuur lijke behoeftebuiten plaatsen daartoe van wege de gemeente bestemd1 boete en de kostenmet subsidiaire gevange nisstraf van 1 dag. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 3 Nov Hermanus Stephamis Haarmans. te Alkmaar en Cor nelia Hilberts te Wijk aan Zee en Duin. GETROUWD. 30 Oct. Roelof van de Polwedr. van Dicuwertje van Mar ken en Cornelia Koopman. Hendrik Goenraad Roosawedr. van Maaijke de Grootte Alkmaar, en Cornelia Buikerus, te Harlingen. Andries Bas- binder en Dirkje Dekker. Johannes Zacheus Bier man, wedr. van Johanna de Boer, en Willemijntje Dijkman. GEBOREN. 29 Oct. AntieD. va:i Salomon Prins en Roosje Hijmans. 3 Nov. Jacobus Christiaan G er ar dus Z, van Christiaan Ge- rardus van Groos en Alida Johanna Coster. OVERLEDEN. 4 Nov. Abraham. Z. van Tamis Heeris en Adriaantje van Exter, 5 iaar. 19 Oct. Johanna van der Hoorn, 35 jaar, overleden te Bloe- mendaal. KANTONGERECHT. Zitting 24 October. 1. E. d.B., B.'H., E. K., A. d. G. te Alkmaar en M. W. te 's Gravenhage, in vereeniging maken van nachtgeruchten door luidruchtig zingen en schreeuwen op straat te Alkmaar, ieder 5,50 boete, solidair in de kosten, met subsidiaire ge vangenisstraf van 2 dagen voor ieder. 2. J. J. J. te Wildervank, niet verminderen van den gang van zijn vaartuig op 300 ellen van het seinlicht van den af- standspaal der spoorwegbrug over het Kanaal bij Alkmaarzoo dat zijn schip buiten de remmingen op J 00 ellen afstand van de brug kon worden stilgehouden2e niet voorzien zijn van een exemplaar van het argemeen reglement van politie voor het N.-H. Kanaal en zijn havens, 2 boeten, elk van 10,— en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag voor elke 3 en 4. P. B. te Hoorn, rijden met een met 3 honden bespannen kar in de gemeente Heer Hugowaard 10,— boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag, 5. R. B.. 6. M.E.B., 7. K.H., 8. H. H., 9. W. S. en 10 J. II., 5 te Wieringen, 7 te Barsingerhomde overige te Alk maar, op de straat te Alkmaar voldoen aan eene natuurlijke behoefte, buiten de plaatsen, daartoe van wege de gemeente bestemd. 1,boete en de kosten, met subsidiaire gevan genisstraf van 1 dag. Zitting 31 October. 1. W. Ph., te Alkmaar, tusschen zons onder- en opgang bevaren van het N.-H. Kanaal met zijn schip, zonder sein lichten te voeren,/10,boete en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. T, 2. C. E. te Heer Hugo waard en 3. J. d. L. te Beemster, op den stationsweg te Alkmaar voldoen aan eene natuurlijke behoeftebuiten de daartoe bestemde plaatsenf 1,— boete en de kostenmet subsidiaire gevangenistraf van 1 dag. 4. M. K„ 5. M. J. en 6. B. H„ 5 te Oostkuizen4 en 0 te Alkmaaraldaar werpen van vuilnis in gemeente-water straf als boven. Alkmaar 31 Oct. Aangevoerd 24 Koeien f 150 a 250, 59 Kalveren f 45 a 115, 5 n,uckt. dito f 10 a 14, 557 Scha pen f 17 a 32, 81 vette Varkens 42 a 58 ets. per kilo. 4 Nov. Kleine kaas 33,50, commissie dito f 34, middel bare dito 36 laagste prijs f 16, aangevoerd 550 stapels wegende 129546 kilogrammen. Aangevoerd 4437 hec toliters graanwaaronder 800 hectol. Tarwe 10,25 550 hectol. Rogge f 8, 900 hectol. Gerst: 56 kilo t 5, dito 64 kilo E6, dito Chev. 70 kilo fl. ongeveer 1800 hectol. Haver: 40 kilo f 3,40, dito 45 kilo/ 4, dito 50 kilo /'4,75, 200 hectol. Boonen, paarden/7,75, 160 hectol. Erwten, rood Mosterdzaad 18,50, zomerkoolzaad f 14. 5 Nov. Aangevoerd 3 Paarden t 35 a 60, 2 Koeijen f 18 a 170, 14 nueht. Kalveren 8 a 14, 94 Schapen f 4 a 28, 6 Geiten f 3 a 641 magere Varkens f 8 a 16 148 Big gen f 4 a 8. Boter per kop f 0,90 a 0,95. Amsterdam 4 Nov. Tarwe zonder handel. Rogge in een doen. Galatz 19 4 bij partij. Petersburger 182, van boord dito f 185 contant zonder korting, voorts op 2/m. Petersburger f 190 f - 2100 kilogr. Op levering November f 183, Maart f 195, 196, Mei f 198, 199. Aangezegd 75 last. Raajiolie op 6 weken 'tNed. vat /48£, dito vliegend f 47L December 46/a47-L Mei 1871 45 a L Lijnolie op 6 weken/331, dito vliegend /32, December 31*, i4Maart, April, Me/1871 f 32/ a 33. Raapkoeken de 1000 stuks f 108 a 115. Lijnkoeken de too stuks II al5L Koolzaad zonder handel vast, ruim vorige prijzen waard. Petroleum f 26 f 100 kilogr. Aardappelen. Duinzand fl a6. Zeeuwsche Jammen /3.10 a 3.40, Eriesche /2.80 a 3.10, Fransche dito/2.30, Geldersche ronde Wolkam mers 2.30 a 2.50, dito Stoelenmatters /3, Munstersohe/2.|5, Zwarte of Groningers 2 a 2.10, IJsselsche roode 3, Nij- meegsche f 3.30. Broek in Waterland 3 Nov. Kleine kaas f 32, aangevoerd 16 stapels, wegende 3176 kilogr. Enkhuizen 2 Nov. Kleine kaas30 a 32,50, aangevoerd 31 stapels. Karweizaad 16 per 50 kilogr., bruin Mosterd zaad 19.50 a 21, grauwe Erwten 115 a 16, vale dito/10 a 14, bruine Boonenƒ13 a 13,75, Gerst/5,75 a 6,25, Haver /4a 4,75 per bectol. Haarlem 31 Oct. Aangevoerd 100 Varkens 50 a 60 ets. per kilogram246 Biggen 6 a 18. 2 Nov. Kleine kaas 32.50.aangevoerd 137 stapels, weende 31002 kilogrammen. 04 Koeien /140 a 200, 7 Pinken /(iöa80, 17 nueht. Kalveren/6 a 9, 104 Schapen 14 a 29 6 Varkens 48 a 55 ets. p. kilogr., 17Biggen/6a 15, lPaard/30. Hoorn 3 Nov. Kleine kaas 33 commissie dito 34,50 aangevoerd 171 stapels, wegende 41114 kilogrammen. 5 Nov. Aangevoerd 23 hectoliters Tarwe f 10, 5 heet. Ro"ge 8,25, 118 heet. Gerst 6,50, 82 heet. Haver/5,25, 39 heet, Boonen, bruine 13 witte f 15, paarden f 8.25, 84 heet. Erwten, grauwe I 16,50, vale f 15,25, groene f15, witte groote /ll, op monster verkocht: Mosterdzaad/21.50, Karweizaad 15,25alles per hectoliter. 29 Paarden f 55 a 200 7 nueht. Kalveren /10 a 19, 340 Schapen/15 a 33,50, 65 magere Varkens 12 a 24, 12 Zeugen 30 a 53, 390 Big den f 5 a 10,50, 135 Kippen 0,30 a 1,50 3000 Kippen eieren /4,5Ü jier 100, 1550 koppen Boter 1,50 a 1,60 per NP., 275 hectoliters Aardappelen f3 a 3,50 per hectol., 650 manden A|)pelen 0,70 a 1.40, 220 manden Peren 0,75 a 1 per mand. Medemblik 2 Nov. Kleine kaas 32,75 aangevoerd 130 stapels, Boter f 1.50 per kilogr., Kipeieren 5, Eenden dito 5 per 100. Punterende 1 Nov. Aangevoerd 355 Runderen, 35 Paarden 55 vette Kalveren 90 tot 120 et. per kilogr., 44 nueht. dito f 7 a 18, 110 vette Varkens 46 a 56 ets. per kilogr., 30 magere dito 12 a 14, 450 Biggen f 5 a 6, 675 Schapen en'Lammeren, 342 Ganzen 2 a 2.75, 370 heet. Appelen /2 a 5, 40 heet. Peren f 1,50 a 2 jper heet.. Kipeieren/4.50, per 100, Roter 1,35 a 1,47} per kilogr., kleine Kaas/32,7 5, middelbare 35.75, aangevoerd 156 stapels. Snhaqen 3 Nov. Aangevoerd 3 Paarden 40 a 90, Stieren 70 a 120, gelde Koeien 90 a 220, Kallkoeien /160 a 200, Vaarsen f 6 i a 120, Graskalveren 25 a 60. 6 nueht. dito 8 a 15, magere Schapen f 16 a 20, vette dito /20 a 28, 8 Bokken en Geiten 1 a 6, 31 magere Varkens 10 a 15, 43Bi00,en/ 5 a 7, 30 Konijnen 15 a 40, 40 Kippen 30 a 100, 10 Eenden 40 a 70, Duiven 40 a 50 ets. per stuk, Boter f 1,40 per kilo, Kaas 27 a 40 ets. per kilo, Kippeneieren /4 a 5 per 100.

Alkmaarsche Courant | 1870 | | pagina 2