i'riiisen. BSf'Sgie. tili'OuMIriKangr on Ierland. Yercciiigile Stalen. S>taï>0-£licuiU0. itlarkt- ctt Beursberichten. 52t 61 82 29J 25J «4 30j 92» 901 220 2141 441 51[ 570 219 447 110 215 2001 j 831 811 1181 1 62 611 Cl bucvtcuticu. STADS BANK VAN LEENING TE ALKMAAR. EE* B4*EC aiT vlug en werkzaam, kan geplaatst wordeu bij LUJJMES PEEREBOOM. en zijne vereeniging met het dep', van den Beneden-Rijn vasttestellen. Thionviile heeft door het bombardement zeer veel geleden. Het dringend verzoek, tot het toestaan van het vertrek der vrouwen en kinderen was door den pruisischen bevelhebber geweigerd. Nadat de commandant, gehoor gevende aan de smeekingen der bevolkingtot de overgaaf besloten had hebben eenige mobiele garden den brand in een kruitmaga zijn willen stekendit uitvoering van dit plan is met veel moeite verhoed. De mobiele garden deelen niet in de krijgs gevangenschap en zijn op vrije voeten gesteld. Aan de over heden is bekend gemaaktdat zij hun bestuur op de gewone wijze hadden voorttezetten, maar dat zij er op rekenen kon den, dat de stad duitsck zou blijven. Eene zwakke bezetting van landweer is er geblevende overige troepen zijn naar Longwy en Montmédy vertrokken. Den 3 is het vuur op Beifort geopend uit eene des nachts opgeworpen batterij. VEKDERE K.RIJGSBERICHTEN'. Fransche berichten. Omtrent de inneming van la Fère meldt het rapport van den commandant, den fregat-kapitein Planche: de vesting was sedert 14. dagen ingesloten; herhaalde uit vallen om den vijand te verjagen bleven vruchteloos; het daarop gevolgde bombardement was zoo hevigdat onze batterijen spoedig gedemonteerd warentoch werd het 2 da gen en 1 nacht doorgestaande stad was toen grootendeels verbrand, de proviand meestal verbruikt, kazematten eu kelders om zich te bergen waren er niet, zoodat de raad van defensie toen eenparig tot de overgaaf besloten had. In een der lyoasche bladen wordt een brief medegedeeld van een der manschappen van Ricciotti Garibaldi, omtrent het overvallen der duitschers te Chatillon-sur-Seinein den nacht van 19 Nov. Daaruit blijkt, dat vele bij de burgers ingekwartierde vijanden in hun slaap verrast en met de ba jonet afgemaakt zijn. Te Tours zijn 174. bij die gelegenheid gevangen genomen pruissen aangebracht. In den slag bij Amiens op 27 Nov. streden 30000 franschen tegen 40000 pruissen. Tot's namiddags 3uren bleef het voor deelaan de zijde der franschen, maar toen begon hun ammuni tie te ontbreken en ontvingen zij bevel terug te trekken. Bij den intocht der pruissen te Villers-Bretonneux is de ver schrikte vrouwelijke bevolking met hare kinderen gevlucht, waarbij verscheidene personen in de moerassen zijn omgeko men. Van eene compagnie mariniers van 50 man, die zich zeer dapper gekweten heeft, zijn slechts 3 officieren overge- bleven. De pruissen hebben Albert (tusschen Ainiens en Albert) en den omtrek in volle retraite ontruimd. Te Troyes heeft de bevolking zich tegen de pruissen wil len verzetten en was zij reeds begonnen met, het opwerpen van aarde wallen, maar de gemeenteraad heeft de volvoering van dit voornemen belet en parlementairen naar deu aanruk - kenden vijand gezonden. Eenige dorpen in den omtrek, waar de boeren op de voorbijtrekkende troepen geschoten hadden, zijn door de pruissen verbrand. De eigenaar eener restauratie te Troyes, die de tafel van prins Frederik Karei voorzien en daarvoor eene rekening van 3000 fr. aangeboden heeft,is door dien bevelhebber naar den stads-betaalmeester verwezen. Onder het legercorps van den prins heerschen besmettelijke koortsen en daardoor eene aanzienlijke sterfte, tot groote beduchtheid der bevolking. De pruissen zijn weder voor Montmédy teruggekomen en hebben zich in de steengroeven van Villers-Cloie verschanst. Te Montargis waren 's nachts 50, in een der voornaamste hotels ingekwartierde pruisische lanciers overvallenen gevan gen genomen en 3 hunner omgebracht. Den 14 Nov. zijn ongeveer 5000 pruissen opgedaagd, waarvan 1200 man van verschillende wapens de stad binnenrukten, die 2 uren plun derden, de stadswijk, waarin het feit gepleegd, was, in brand staken (waardoor ook het station en 15 villa s zijn in de asch gelegd,) en bij hun vertrek den maire en 3 leden van het comité van defensie medevoerden. Genl. Briant heeft Etrépagnyin Normandiëdes nachts bij verrassing genomen en daarbij 1 kanon100 gevangenen en paarden vermeesterd. Garibaldi heeft den 1 Dec. de pruissen uit 2 belangrijke stellingen in den omtrek van Autun (Saone-en-Loire) ver dreven. Autun is tot 2 malen door den vijand aangevallen. Hij werd telkens teruggeslagende tweede keer met belang rijke verliezen. Dc vijand heeft den 1 Dec. 25 huizen te Harcy, bij Ghar- levillein de asch gelegd ter zake van franc-tireurs. Eene afdeeling franc-tireurs, in het bosch van Montargis in hinderlaag liggende, heeft den 30 eenige vijandelijke veld- ontdekkers verrast, waarvan 5 gesneuveld en 6 gevangenge nomen zijn. Montovie, BesséS. Calais, Mondoubleau, Brou en Mo- gent-le-Rotrou zijn aan onze linkervleugel hernomen, aan onzen rechtervleugel zijn MontargisBeaune-la-Rolande en andere punten, na schitterende gevechten, weder bezet. Mont argis is door de pruissen ontruimd na het gevecht te Ladon, waar 1500 mobiele, garden, met geschut 4000 hannoveranen hebben teruggeslagen. De bladen van Orleans maken gewag van een gevecht te Boiscommunwaarbij de geslagen vijand zijn geschut in den steek en een adjudant, van prins Frederik Karei in handen der overwinnaars gelaten heeften van een gevecht te Chateaugillardtusschen Art.henay en Tourywaarbij een regiment zouaven 2 kanonnen en 1 mitrailleuse met de bajonet op eene pruisische kolonne veroverd heeft. De algemeene beweging van het Loire-leger is, ingevolge de door den minister Gambetta naar het hoofdkwartier ge zonden instructiën, den 1 Dec. begonnen. De genl. Chanzy verliet te 10 uren met het 16'. corps zijne positie en bleef tot 's avonds 6 uren in gevecht tegen minstens 20000 vij anden met 40 a 50 kanonnen, welke hij in eene sterke stelling van Guillonville over Gorniers tot Eerminiers aantrof; na een strijd van 6 uren werd de eerste vijandelijke stellingmet gering verliesvermeesterd en daarna die van Nonneville Villepiau en Eaverolles met de bajonet ingenomen, in welke de bivakken werden opgeslagen. De vijand trok af in de richting van Loigny en Chateau-Cambrai. Den 2 Dee. heeft het Loire-leger een aantal gevechten gele verd, zonder bepaalde voordeelen aan de eene of andere zijde. De genl. Soins werd gekwetst en gevangen genomen hetgeen de beweging van het 17'. legercorps tijdelijk belemmerde. Het leger heeft, aanzienlijke strijdkrachten tegenover zich hebbende, zijne voorwaartsche beweging gestaakt en is in de vroeger voor Orleans bezette stellingen teruggekeerd. De "enl. Aurelles heeft in den nacht van 34 aan het be wind doen weten, dat hij het noodig achtte, Orleans te ont ruimen en langs den linker-oever der Loire terug te trekken. Het gouvernement meende, dat het leger te Orleans stand moest houden, maar liet den genl. vrijheid van handelen. Den 4 telegrafeerde deze, dat hij van gevoelen veranderd was, en de stad verdedigen zou. De minister van oorlog vertrok daarop derwaarts, maar de trein werd bij la Chapelle door de kogels der pruisische cavallerie gestuit, zoodat de minister naar Tours terugkeerde; aldaar's nachts aankomende, vond hij eene depeche van den genl. Pallieres, meldende, dat de vijand, onder bedreiging met een bombardement, de ontruiming dér stad geeischt had en dat hij, in naam van Aurelles, daaraan gehoor gegeven en afgetrokken was, na de batterijen marine- geschut vernageld en het buskruit en krijgsmateriëel vernield te hebben. In eene öffieiëele mededeeling wordt gezegd, dat Aurelles 200000 man met 500 kanonnen in een versterkt kamp bijeen haden dat die gunstige omstandigheden het bieden van weerstand schenen te veroorlovendat de militaire plicht in elk geval gebood, zulks te beproeven. De terugtocht van het Loire-leger is volbracht zonder andere opofferingen dan het verlies van zware kanonnendie in handen des vijands zijn gevallen. Prins Frederik Karei had den 3 de 15'. en 20'. corpsen bij Pithiviers met, gunstig gevolg aangevallenonze linkervleugel werd naar Chilleurs teruggedrongen. De pruissen maakten zich voorts van liet bosch van Orleans meester. Het 18e. fransche corps trok terug naar Sully, het 20'. naar Jargeau, het 15'. haar Or leans waar het over de Loire ging. De andere corpsen sloegen verschillende richtingen in. Er had geen algemeene slag plaatsde pruissen deden afzonderlijke aanvallen. De pruissen rukken met versnelden marsch naar Havre. De gemeenschap tusschen die stad en de overige deelen des lands is afgebroken. Te Wavey (Aisne) is een gevecht voorgevallen, waarbij door beide partijen een nagenoeg even groot verlies is gele den (aan de fransche zijde 17 gesneuvelden). Duitsche berichten. De pruisische prefect, van het dep', der Seine en Marne, graaf v. Fürstenstein. heeft den 23 Nov. be kend gemaakt, dat de zetel der prefectuur van Meaux naar Mélun verlegd isen herinnerd aan het bestaan van het generaal bewind voor de bezette gewesten te Reims, waaraan 2 burgerlijke commissarissenprins Karei v. Hoherdohe en graaf v. Taujfkirchen, zijn toegevoegd. In eene door de pruisische overheden aan de rnaires van het dep', der Eure gerichte circulaire van 23 Nov. is bekend gemaakt, dat „met het doel om nuttelooze menschenslachting te voorkomen," aan de duitsche troepen gelast is om ieder burger, die met de wapenen in de hand gevat wordt, niet als krijgsgevangenemaar als moordenaar te beschouwen en onmiddelijk te fusilleerenen om de dorpen, welker bewoners vijandelijkheden jegens de duitsche troepen plegen, aan de vlammen prijs te geven [De fransche bladen stellen tegen over deze circulaire de proclamatie van den vader-van den Koning van Pruisen, in den bevrijdingsoorlog uitgevaardigd, waarin deze alle ingezetenen opriep om de franschen op alle wijzen ie bestoken en te verdrijven]. Bij het opruimen van het slagveld bij Amiens hebben de onzen nog 9 vijandelijke kanonnen en een belangrijken voor raad ammunitie gevonden. De maarschalk Mac-Mahon is van Pourru-aux-Boix naar Wiesbaden vertrokkenwaar hij zich den 1 Dec aan de overheden vertoonen moest, Van zijne stafofficieren werd vóór hun vertrek gevorderddat zij tot de capitulatie van Sedan zouden toetredenzij hebben zulks geweigerd en zich verbonden zich aantemeldenom onder escorte naar Duitsch- land vervoerd en als krijgsgevangenen behandeld te worden. Nadat de aanval des vijands op 28 Nov. tegen den linker vleugel van prins Frederik Karei bij Beaune la Rolande, en die in het noordwesten tegen het leger van den Groothertog van Mec klenburg in de richting van Jeanville en Toury mislukt waren, en daardoor de vereeniging der beide legers was tot stand gebracht, hebben de volgende gebeurtenissen bij Orleans plaats gehad; Een beiersch detachementdoor de afdeeling van den Groothertog van Mecklenburg afgezondenstiet den 1 tus schen Orgères en Patay op een veel talrijker vijand en keerde derhalve terug. Toen de afdeeling den volgenden dag aan trad om vooruit te rukkenwerd zij op de linie Orgères- Baigneux hevig aangevallen door de 15'. 'en 16'. fransche corpsen (den linkervleugel van het Loire-leger) hevig aange vallen; de 4'. cavallerie-divisiegevolgd door het 1'. beier- sche corps sloeg den vijand over Loigny terug; de 22'. in- fanterie-divisie en de 2'. cavallerie-divisie namen het dorp Poupry stormenderhand in en rukken tot nabij Arthenay voort. Yele honderden gevangenen zijn gemaakt en 12 kanonnen in het vuur veroverdmaar onze verliezen zijn belangrijk. De divisie van genl. Treskow heeft den 2 bij Orleans 17 kanonnen veroverd en 1800 man gevangengenomen, waaron der 1 generaal en 20 officieren. Den 3 hebben kolonnen van het leger van prins Frederik Karei den vijand tot voorbij Chilleurs-aux-Bois en Chevilly naar Orleans teruggedrongen. Het 3'. en 9e. corps veroverde ieder 1 kanonde troepen leden niet veel. Den 3 en 4 hebben de legers van prins Frelerik Karei en de Groothertog van Meckenburg bij en in het bosch van Orleans gestreden. De Groothertog ver meesterde den 4. in kleine gevechtenaanzienlijke verliezen lijdende (van 2 tot 4 3200 man,) 300 gevangenen, waaronder 1 generaal7 kanonnen en I mitrailleuse. De divisie Tres kow nam 3 dorpen stormenderhand in veroverde 22 stukken en maakte 5000 gevangenen, 's Avonds heeft het corps v. Manstein de voorstad S. Jean en de spoorwegstation van Orleans ingenomen, en te middernacht heeft genl. Treskow genoemde stad bezet. Het Loire-leger is in alle richtingen verstrooid. Het totaal verlies des vijands op den 2, 3 en 4, heeft bedragen 2000 gesneuveldenmeer dan 10000 gevan genen, 77 kanonnen en 4 kanonneerbooten. De beiersche troepen onder v. d. Tann hadden aan deze krijgsbedrijven het volgende aandeel: den 1 hadden zij den aanval des vijands te verduren te Nonneville en "Villepiau den 2 behaalden zij de overwinning bij Beauvilliers en rukten zij ten gevolge daarvan voort tot Loigny en Lumeauden 3 bereikten zij na eene schermutseling bij Loigny, het bosch van Orleans en den 4 namen zij 6 kanonnen en 2000 ge vangenen vermeesterende, een werkdadig deel aan de over winning van dien dagwaarna zü te middernacht Orleans binnenruktenin 4 dagen 133 officieren en p. m. 3000 man schappen verloren hebbende. Het 8'. corps van het 1'. leger heeft den 4ten n. o. van Rouaan met goed gevolg eene voortrukkende fransche bri gade teruggedrevenwaarbij 1 kanon en 400 ongekwetste gevangenen vermeesterd zijn. Onzerzijds is 1 man gesneuveld en zijn 10 man gekwetst. Den 5 leverde onze rechtervleugel wederom een zegevierend gevecht, waarbij alweder 1 kanon werd buitgemaakt. Ten gevolge dezer gevechten verliet het vijandelijk corps, dat ter bescherming van Rouaan geconcen treerd wasdeze stadwelke daarop door v. Góben bezet werd. In de door den vijand verlaten verschansingen wer den nog 8 stukke i zwaar geschut gevonden. De sterkte der mobiele landweer-bataljons zal van 802 op 1002 man gebracht worden, en dien ten gevolge voor elk bataljon 200 man naar Erankrijk gezonden worden. Yan de nieuwe leening van 100 miljoen th. zal vooreerst slechts de helft worden uitgegeventegen den koers van 95». p. ct. Zij zal 5 p. ct. rente doen en na 5 jaren aflos baar zijn. Eene daartoe gevormde vereeniging van noord- duitsche en londensche bankiers heeft de leenmg overgenomen. De Staats-Anzeiger behelst eene mededeeling van den chef van het 11'. legercorps, volgens welke de genl. Barrat, die in het Loire-leger een corps aanvoert, dezelfde is die tijdens het beleg van Straatsburg de artillerie commandeerde en zieh bij de capitulatie op zijn woord van eer verbonden heeft niet, meer tegen de duitschers te strijden. Den 3 Dec. heeft de heer Punker in den Rijksdag zijne in terpellatie toegelicht over de handhaving van den voet van oorlog (naar aanleiding der znak-Jaeoby). De minister Pel- brück gaf te kennen dat het op den voet van oorlog houden van het door de fransche vloot, bedreigde grondgebied over eenkomstig de grondwet onvermijdelijk wasen dat de door den Koning benoemde militaire commandanten aan Z. M. verantwoordelijk zijn, zonder dat de Bondskanselier, die alleen voor de daden van den minister van oorlog verantwoordelijk is voor hen kan instaan. Voortdurend ontsnappen fransche krijgsgevangenen, alsook officieren, aan wie binnen zekere grenzen op hun woord van eer volkomen vrijheid van beweging is toegestaan. Den 27 Nov. 's avonds hebben 600, in een der forten van het geretrancheerde kamp te Edeghem (bij Antwerpen) geïnter neerde franschen getracht te ontvluchten. Om de trap te bereiken hadden zij een halfsteens muur doorgebroken. De bewakers, onderofficieren der ontbonden vierde bataljons, waren echter spoedig bij de hand en bekwamen versterking uit de andere forten, zoodat slechts 12 franschen de gracht bereikt hebben en die overgezwommen zijn. Te Luik zijn 85 geïnterneerden uit het karthuizer-klooster ontsnapt. Ter voorkoming van nieuwe pogingen, zijn de overigen in am bulance-rijtuigen onder gewapend geleidenaar de citadel gebracht. Aan 200 der 1000 geïnterneerden aldaar wordt, door de -zorg der Ligue de Venseigmmentondersteund door den gemeenteraad eu de directiën der gemeentescholen, alsmede door giften der ingezetenenlager onderwijs verstrekt. Te Brussel is een bonapartistisch orgaan, le Prapeauver schenen. In het eerste nummer logenstraft de heer Granier de Cassagnac de bewering van de Daily Telegraphdat de genl. Changarnier zich ongunstig over het leger van Metz en den maarschalk Bazaine zou hebben uitgelaten. Het lijk van kolonel Pemberton, correspondent van de lon densche Times, 't welk van 6 kogels doorboord op het slag vele] bij Sedan is gevonden, is den 30 over den spoorweg te Antwerpen aangevoerd en naar Londen ingescheept. De heè'r Ad. Perraudpriester van het parijsche Oratoire, professor van de Sorbonne en medebestuurder der fransche maatschappij van het Roode Kruisthans te Brussel vertoe vendeheeft, bij schrijven aan de clerikale dagbladen, de getuigènissen der bisschoppen 'v. Ketteler en A amszanowski aangaande de goede zorgen der pruisische overheden voorde geestelijke behoeften der fransche r. catholieke krijgsgevange nen;, alleszins bevestigd; hij wenscht, dat men de jegens de gevangenen gunstig gestemde overheden niet door het ver- kraclitcn der waarheid tegen hen inneme. .Be Indépendance maakt verscheidene brieven openbaar van fransche krijgsgevangenen in Duitschlandwaarin geprotes teerd wordt tegen eene bonapartistiscke restauratie en tegen het kosteloos aan de gevangenen ronddeelen van het impe rialistische blad le Prapeau. Dr. R /ssell schrijft uit Versailles aan de Timesdat alle daar aanwezige groote mannen het engelsche ministerie voor den oorlog aansprakelijk stellen, en dat die voorkomen zou zijn gewordenindien het den Keizer terstond had doen weten dat Engeland de zijde van Pruisen zou kiezenin dien hij op grond van het uHohenzollern-stoorwendsel" den oorlog verklaarde. Te Plymouth is den 29 's avonds een bestuurde luchtbal lon geziendiena eene mislukte poging om nedertedalen, door een hevigen wind in de richting van den Atlantischen Oceaan gedreven werd. De gravin de Gasparin doet, uit Valleyres in Zwitserland, in de Times van den 6 een beroep op de fransche vrouwen, ten behoeve der fransche krijgsgevangenen in Duitschland, die, in weerwil der daar te lande aangewende pogingen om hun lot te verzachtendoor ziektekoudegebrek aan warme kleederen en krachtige levensmiddelen lijden. De stoomboot Lafayette is naar Frankrijk vertrokken met eene lading krijgsvoorraad ter waarde van 817,253 d. Het oorlogs-materiëelvroeger staats-eigendomis gaandeweg door particulieren opgekocht en aan agenten van Frankrijk en Pruisen overgedaan. Sedert, het begin van den oorlog is van'Nieuw-York reeds voor 6,182,000 d. verzonden. De regeering beschouwt dezen handel als volkomen wettig. Den 1 Dec. is het nieuwe orgel in de r. o. kerk te Aker sloot ingewijd, vervaardigd in de gunstig bekende fabriek van den lieer L. Upma alhier. -Vrijdag morgen is in het Luttik-Oudorp alhier gezon ken de schuit van K. C. Kruytendaags te voren uit de Wieringerwaard gekomen, met 488 mudden voor de markt bestemd graan. Het, door het overnemen van den last uit eene lekke Vlet, te diep geladen vaartuig schijnt bij het uit stappen'van den schippersknecht gekanteld te zijn; het is we der naar boven gebracht, maar van de waarde der lading acht men verloren te zijn gegaan. üp meermalen uitgestelde opvoering van het tooneeispel Marie Antoinettedoor het personeel van den amsterdamsehen stadsschouwburgzal alsnu voortgang hebben op den 20 dezer maandin het locaal van den heer A. IkVenloet voor de leden der Burgervereeniging „Harmonie." Yoor de toetreding tot die vereeniging staat de gelegenheid open waarvoor aangifte moet geschieden bij genoemden heer. [In ons vorig Nr. is, in de opgaaf van verkochte per- ceelen op 30 November, verkeerdelijk gemeld, dat het huis aan de Uude gracht, sectie B, No. 2022, ingezet op f 1400, is opgehouden op 300zulks is op f 800 geschied.] BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. 29 Nov. Susanna Maria AntoniaD. van Nicolaas Philippus Bibo en Maria Elisabeth Heijue. 6 Dec. GuurtjeD. van Klaas Tjeertes en Jansje Molles. Frowine Christine, D. van Mr. Corneille Ripert Henri van Lelyveld en Wijntje Koning. 7 n AldertZ. van Bernardus van Dijk en Catharina Sehuitemaker. OVRELEDEN. 3 Dec. Maria Johanna Antonia, D. van llernanus Andrea Frigerio en Maria Catharina Buissinkruim 2 j. Alkmaar 5 Dec. Aangevoerd 46 Kalveren 55 a 902 nucht. dito f 6, 602 Schapen f 28 a 42, 185 vette Var kens 40 a 57 ets. per kilo. 9 Dec. Kleine kaas f 35,25, commissie dito ƒ36,50, mid delbare dito 38,50, laagste prijs f 20, aangevoerd 309 sta pels, wegende 73111 kilogrammen. Aangevoerd 4450 hec toliters graan, waaronder 850 hectol. Tarwe f 10.50, 322 hectol. Rogge f' 7.60, 740 hectol. Gerst56 kilo 5, dito 60 kilo f 5.75) dito 70 kilo f 7.25, 1980 hectol. Haver: 40 kilo f 3.25, dito 45 kilo J 3.75, dito 50 kilo f 5, 293 hectol. Booneu. Paarden 7.7 5, 200 hectol. Erwten, Kanariezaad J 10. 10 Dec. Aangevoerd 15 Paarden t 35 a 60, 3 Koeien f 9(1 a 130, 22 nucht. Kalveren /5a 10, 214 Schapen/12 a 37, 4 Geiten f 3 a 5, 40 magere Varkens f 8 a 12, 134 Biggen t 4 a 8, Boter per kop 0,77 a 0,80, Broek in Waterland 8 Dec. Kleine kaas f 34., aange voerd 8 stapels, wegende 689 kilogr. Enkhuizen 7 Dec. Kleine kaas 30 a 34,25 aangevoerd 21 stapels, wegende 6239 kilogr. Karweizaad f 16 per 50 kilogr.. bruin Mosterdzaad/19 a 21, grauweErwten f15 a 16, vale dito 10 a 14, bruine Boonen f 13.50 a 14, Gerst f 5,75 a 6,25 Haver f 4 a 4,75. Haarlem 7 Dee. Kleine kaas 34. aangevoerd 111 stapels, wegende 19947 kilogrammen. 9 Koeien /"140 a 200, 2 Gras kalveren f 40, 1 vet Kalf ƒ50, 12 nucht. Kalveren f 6 a 8, 30 Schapen 14 a 26, 1 Varken 52 ets. per P., 3t Biggen f 4 a 16, 1 Paard 40. Hoorn 8 Dec. Kleine kaas/ 35,50, commissie dito/37, aan gevoerd 108 stapels, wegende 31012 kilogrammen. 10 Deo. Aangevoerd 3 hectoliters Tarwe f 10 9 heet. Rogge f 7,50, 132 heet. Gerst f 6, 153 heet. Haver f 5, 36 heet. Boonen, bruine f 14, paarden f 8,50, 33 heet. Erwten, grauwe f 17, vale f 15, groene f 16, witte groote 11, op monster verkochtMosterdzaad 20,50 Karweizaad 16 alles per hectoliter. 29 Paarden f 30 a 125, 17 nucht. Kal veren /4 a 14,50, 400 Schapen15 a 33,50, 26 magere Varkens 12,50 a 21, 330 Biggen f 4,50 a 11, 120 Kippen f 0,35 a 1,15, 350Eenden /0,60al, 1350 Kippeneieren 4,50 per 100, 1950 koppen Boter 1,30 a 1,40 per| NP., 50 manden Appelen t 0,80 a 1.10, 30 manden Peren 0,90 a 1. Medemblik 7 Dec. Kleine kaas 34aangevoerd 89 stapels, 300 koppen Boter f 1.48 per kilogr., Kipeieren 4,50, Eenden dito 5 per 100. Purmerende 5 Dec. Aangevoerd 154 Runderen, 38 Paar den, 55 vette Kalveren 85 tot 105 ct. per kilogr., 50 nucht. dito f 8 a 18, 93 vette Varkens 44 a 54 ets. per kilogr. 8 magere dito 10 a 12, 335 Biggen f 4 a 5,1345 Schapen en Lammeren, 670 Ganzen f 1.80 a 2,50, 130 Zwanen 6 a 7 per stuk 45 heet. Appelen f 424 heet. Peren f 3 per heet., Kipeieren 6 per 100, Boter 1,10 a 1,20 per kilogr,, kleine Kaas f 34,25, middelbare f 36.50, aangevoerd 163 st. Schagen 8 Deo. Aangevoerd 3 Paarden 35 a 60, Ossen 100, gelde Koeien ƒ100 a 350, Vaarsen /80 a 100,10 nucht. Kalveren ƒ4 a 10, magere Schapen 15 a 24, vette dito 25 a 35, Lammeren 16 a 26, 4 Bokken en Geiten J 1,50 a 5, 25 magere Varkens 10 a 17, 41 Biggen 4,50 a 8, 50 Ko nijnen 30 a 40, 30 Kippen 30 a 150,^80 Eenden 60 a 75 ets. per stnk, Boter f 1,09] per kilo Kaas 37j a 42j. ets. per kilo. Kippeneieren 4,25 a 5 per 100. Schiedam 8 Dec. Jenever 17,75, Moutwijn t 12,25. Zaandam 8 Dee. Kleine kaas f 33aangevoerd 17 stapels. Boter t 1.10 a 1.15 per kilogram. Londen 5 Dec. Aangevoerd 3980 Runderen 6., 17140 Schapen en Lammeren 6., 160 Kalveren 6., 200 Vark. 5.8. 8 Dec. Aangevoerd 1660 Runderen 6, 4880 Schapen en Lammeren 6, 283 Kalveren 6, 60 Varkens 5.10. Amsterdam 10 Pecember. Nederl. C. N. Seh. 24 pet. dito dito 3 dito dito 4 u SnanieObligat. 3 dito Binnenl. 3 u Portugal 1853 3 dito 1867 3 v Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen.1864 5 dito 1866 5 n Aand.Z.Rs.1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr.Obl.inp. 5 dito in Zilver 5 n Aandeelen 1839 dito 1854 dito 1858 dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 Egypte n 1868 N. Amerikal881 6 dito 1882 6 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoOhl. 1851 3 Gr. Russ. Sp.-M. 5 Russ.Sp. fJelcz" 5 dito Poti Tiflis 5 Chark.-Az. 1868 5 Obligat. sp.War- schau-Bromb. 4 Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. St.Paul&Paciflcs Spoorw.Obl. leS. 7 dito dito 2e 7 5 pet. 7 74 941 931 901 Bevallen vau een Zoon M. H.vanHOUTUM HOUTSMULLER. Arnhemden 9 December 1870. De lieer en Mevrouw COIIEN STUART be tuigen hunnen opregten dank voor de vele bewijzen van belangstelling en vriendschap, bij gelegenheid van hunne twaalf-en-een-halfjarige echtvereeniging ontvangen. Voor de vele blijken van deelneming, bij de be valling en ongesteldheid mijner echtgenoote onder vonden betuig ik, mede namens haar, mijnen dank. I. HOLTZ. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling en vriendschapbij de bevalling van zijne geliefde Echtgenoot ondervonden hetuigt de ondergetee- kende ook namens haar, zijn hartelijken dank. CHR. G. V4N GROOS. Men is van meening, op Woensdag 21 Decem ber 1870, voormiddags 11 ure, in de herberg de Zwaante Broek r,p Langedijk, in publieke veiling te verkoopen Vier akkers allerbest lloilivlmul, gelegeneen te Sint Pancras in den Achtergeest nabij de Mirakelenbruggroot 19 r. 50 el, een te Broek op Langedijk nabij de Sluis, groot 21 r. 30 el, een te Zuidscharwoude aan de Kerksloot, groot 16 r. 50 el, en een aldaar in Hamboersgroet, groot 11 r. 10 el, laatst in huur bij P. Hopman, C. Wagenaar Flz D. Slot Jansz. en wed. P. Slot Jnz. Nader te vernemen ten kantore van den Notaris Pu. HULST te Zuidscharwoude. VERKOOPINO, op Donderdagden 15 December 1870, des morgens te 10 ure precies aantevangen, van 1BUII- den beleend in de maanden Julij, Augustus eu September 1869 welke daags te voren zullen te zien zijn, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure.

Alkmaarsche Courant | 1870 | | pagina 3