Typliuslifders te Eguiund aan Zee. Jtigcsoubcii Stnfïkcu. De Nederlandsche Koraalvereeniging. tsjlabs-fltcuws. iWavfct- ca ücuvsbcrichtcu j Cl btjcvtcuticu. 'iSjarige Echtvereeniging c. s van P A A N S N. DE BOER. De lieer W. J. Haneknijk te Haarlem heeft aan de Maat schappij van Weldadigheid 600 geschonken. In 1867 en 69 gaf hij telkens een certificaat van 1000 24 pets. W. S. Blauwe Kruis. Te 's Gravenhage heeft zich, onder voor zitting van den heer Ch. F. Kocli, een hoofdcomité voor Nederland geconstitueerd van de onlangs opgerichte inter nationale vereeuiging "het Blauwe Kruis' die zich ten doel stelt, krijgsgevangenen van alle natiën te ondersteunen, waar dit blijkt noodig te zijn. Rampen. Den 17 is te Yelzendoor het derailleeren eener locomotief, een oppassend jongmenscliengelschman, gedood en een landgenoot gekwetst- Den 16 is op de buitenbank te Schoorl gestrand het bark schip Frémar, van Arendalmet oude spoorstaven komende van Leith en bestemd naar Philadelphia. De equipagebe staande uit 12 personenis door de reddingboot van Petten met lerensgevaar aan wal gebracht. Misdrijven. Uit de woning van den predikant der doops gezinde gemeente aan de Burgervlotbrug in de Zijpe is, tij dens diens afwezigheid, des nachts door inbraak een zilveren horologie en ruim f 30 ontvreemd. Gratie. Aan onderscheidene veroordeelden ter zake van het rotterdamsche oproer is door den Koning eene aanmer kelijke vermindering van straf verleendzoodat hun ontslag uit de gevangenis te Leeuwarden eerlang kan worden tege moet gezien. Fransche Luchtballons. Den 16 is te Heerden, 1 uur van Harderwijkeen kolossale luchtballon met 2 fransche officieren nedergekomen. Zij waren 's morgens 7 uren van Parijs vertrokken, met bestemming naar Bordeaux, en had den den afstand van 90 uren in 4 uren afgelegd. 1 Hunner is bij het springen uit de ballonwaarvan het anker in den harden grond niet wilde grijpengewond en in het hospitaal te Harderwijk opgenomende ander is naar Amsterdam vertrokken. De duitsehers hadden herhaaldelijk op den bal lon geschoten. De reizigers hebben dezena het verlaten niet kunnen behoudenzoodat hij met een gedeelte der de- peches bij Harderwijk op het ijs der Zuiderzee is neergevallen. Men snelde hem op schaatsen namaar de hevige wind nam hem weder op in de richting der Noordzee. Later is hij bij Urk gevonden met een kist, waarin 500 pond brieven. Den 18, 's avouds 9 uren, is weder een ballon uit Parijs nedergekomen tusschen Horst en Venray (Limburg) met 3 personen en 85 ponden brieven. KoLONiëN. Aan de Marowijnein Suriname, zijn goud aderen gevondenwelke eene aanzienlijke hoeveelheid van dit edel metaal bevatten. Overleden den 14, te 's Gravenhagede heer C. de Knorringsedert 1867 russisch gezant bij ons Hof. Den 16, te Amsterdam, de heer J. Ed. StumpJJ, oud 58 jaren. Bij de Uitgevers dezer Courant2,50, voor de arme zieken te Egmond aan Zee, van de jongemeisjes-krans te Alkmaar. Sedert October 1863 bestaat er in Nederland eenvereeni- gingdie zich ten doel stelt het godsdienstig volksgezang aan te moedigen en te veredelenin het leven geroepen door een maatschappijwelker naam alleen reeds voldoende is om algemeen vertrouwen op te wekken. Het was de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst die deze veree- niging stichtteen er den naam aan gaf van de Nederland sche Koraalvereeniging. Deze vereeniging tracht haar doel te bereiken door het bewerken en uitgeven van voortreffelijke koraalmelodiën, het algemeen verkrijgbaar stellen van deze koralen tegen den laagst mogelijken prijs, het oprichten van plaatselijke koraalgezelschappen en het daaraan zooveel doenlijk kosteloos verstrekken van de door haar bezorgde koralen Hoort hoe de hoofdcommissie zelve de vereeniging aan het Nederlandsche volk heeft bekend gemaakt.: //Zij die zich in dit schrijven tot u wenden, hebben van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst de benoeming aangenomen tot Leden eener Commissiedie de stichting ten doel heeft van eene Aederlandsche Koraalvereeniging. «Door die Maatschappij in het leven geroepen, en ook verder van haren steunwaar het noodig mocht zijnver zekerd, ziet de Commissie zich in staat gesteld, om aan het hoofd eener geheel zelfstandige Yereeniging op te treden. De taak der Yereeniging zal moeten bestaan in het aanmoe digen en veredelen van het godsdienstig volksgezang hier te lande. De zamenwerking van velen zal hare eerste levens voorwaarde zijn, die evenwel niet vervuld zal kunnen worden, dan bij algemeene ingenomenheid met de zaakeene inge- menheid die op hare beurt slechts stand kan houdenals zij wortelt in de overtuiging, dat het hier eene goede zaak, eene ware volkszaak geldt. »Wij wenschen voor onze landgenooten een schat, van meiodiën te ontsluitenen allen op te wekkenom daaruit te putten tot stichting en veredeling des gemoeds. «Datzelfde (zegt men welligt) kunnen immers kerken en kerkelijke vereenigingen doen Tot op zekere hoogte, ja; doch in elk gevalhebben wij ook in ons land verscheidene kerkenwij hebben geene kerkwaarin alle Nederlanders zich vereenigen, om in het vrome lied hun godsdienstig ge moed uit te storteD. Hetgeen wij ons voorstellen kan alleen verkregen worden als de bezoekers van israëlitische, katho lieke en protestantsche heiligdommen liederen vinden, die zij te zamen in huisop de school of in gezellige kringen tot hunne stichting kunnen aanheffen "Nu zegge men niet: Indien men wil, dat wij buiten de kerk zullen zingenlaat het dan geen stemmisr en ernstig kerkgezang wezendat men ons voorlegtgeeft ons iets vrolijks iets opwekkends; geeft ons flinke volksliederen, die ons een aangename verpoozing na den arbeid verschaffen die onzen mond tot lachen plooijen en het hart stemmen tot gulle blijdschap. Die bedenking toch rust op een nu nog onvermijdelijk misverstand. Het kerkgezangzoo als het thans bij Israëlieten, Katholieken en Protestanten bestaat, is zeker niet voor allen aantrekkelijk. De eene gezindte voelt zich niet gesticht door het kerkgezang der andere. Maar als wij er in slagen, het koraal in al zijn behagelijken eenvoudin al zijne wezenlijke schoonheid voor u te doen herlevendan zult gij er niet van zeggen: dit is ons te eentoonig en te stemmigmaar gij zult vragenGeeft er ons meer van te hooren Want het echte, het oorspronkelijke koraal is bij uitnemendheid Volksgezang. Immers, ten deele uit het gewone volkslied ontstaanbeantwoordt het aan de muzikale behoeften des volksen door zijn godsdienstig ka rakter is het tevens in de schoonste overeenstemming met een der hoofdtrekken van onzen landaard. Wij beweren bo vendien ook nietmet onze pogingen aan alle eisehen te kunnen voldoen, en juichen daarom ten zeerste het streven toe van hen die het gewone volkslied onder ons willen ver heffen. 'Zal men ons te gemoet voerenGij zoekt het onbereik bare gij wilt met uw algemeen godsdienstig koraal allen voldoenen daarom zal niemand voldaan worden Maar leert ons de geschiedenis dan niet, dat het protestantsche kerkgezang in zijn oorsprong ten naauwste zamenhangt met dat der Katholiekenen zelfs vele liederen en zangwijzen aan dezen heeft ontleend; voorts, dat bij Joden en Christe nen het psalmgezang de hoofdbron iswaaruit bijna alle kerkmuziek is voortgevloeid en waarmede hare verwantschap nog heden niet te miskennen valt Ten andere wijzen wij op hetgeen zich in onze dagen vertoont in den boezem der verschillende kerkgenootschappen-zelvewij bedoelen het ver langen en streven naar verbetering van het bestaande kerk gezang, een streven dat er niet toe leidt, om de klove tusschen de joodsche en christelijke tusschen de katholieke en protestantsche kerkmuziek te verbreedenmaar in tegen deel om die van lieverlede, kan het zijn, te doen verdwijnen. "Overtollig schijnt het bijna, hier de verzekering te geven, dat de redactie van het koraalboek zich steeds beijveren zal, om in de woorden der liederen niets toetelaten wat ze on geschikt zou maken om door allenals uitdrukking van het algemeene religieuse gevoel, te worden gezongen. «Voorts zal de redactie bij de keuze der zangwijzen een voudig te rade gaan met hare wezenlijke kunstwaarde en bruikbaarheid voor het volksgezangzonder zich eenigszins te binden aan de meiodiën van het eene of andere kerkge nootschap. En hoewel de melodie der oude kerkliederen op zich zelve schoon en belangrijk genoeg is om in de herinne ring te worden teruggeroepenzal de redactie toch niet verzuimen ze van een goede drie- of vierstemmige bewer king te doen vergezeld gaanten einde koraalgezelschappen in de gelegenheid te stellende schoonheid dier zangwijzen ten volle te waardeeren. "Hoewel onze aandacht steeds in de eerste plaats gevestigd blijft op de dadelijke behoefte der koraalgezelschappen, zullen wij toch niet nalaten voor het algemeene doel dat wij ons voorstellen, mede werkzaam te zijn door afzonderlijke mede- deelingen betreffende den oorsprong en de waarde der uit gegeven koralen, uit een muziekaal, dichterlijk en godsdienstig oogpunt beschouwd. Daardoor zal (hopen wij) bij lien, die meer tijd aan de toonkunst zullen besteden, de belangstelling in onze zaak worden verlevendigd. "Eindelijk is het raadzaamde behoorlijke uitvoering der koralen en het daarvoor noodige eenvoudige zangonderrigt almede tot voorwerp van onze behartiging te makenen zoo noodig en mogelijk eene methode voor den koraalzang te ontwerpendie als beknopte handleiding in de eerste plaats bij het lager onderwijs zou kunnen dienen. »Na deze toelichting meenen wij slechts weinig noodig te hebben tot aanbeveling van ons plan. Wie zou het niet met ons eens zijndat het godsdienstig volksgezang verdient eene volkszaak te worden Wie zou niet erkennen, dat hier veel te verbeteren maar ook veel te verwachten valt f Behoort er dan ook niet veel beproefd te worden "Zou er wel een waardiger, edeler, hartverheffender genot denkbaar zijn, dan dat eener, zij het kleine, vereeniging van menschen die bijeenkomen om zich in het zingen van een voudige, vrome en welklinkende liederen te oefenen? Is er geschikter stof te vinden voor het zangonderwijsdat aan de lagere scholen is voorgeschreven Kan er beter grond slag gelegd worden voor zulk eene ontwikkeling der natie als noodig is om haar de meesterstukken der muziek te doen waarderen "Wie dan in dezen met ons eenstemmig denkt, wie eenige ingenomenheid gevoelt met de zaak die wij hier bespreken, ontkoude ons zijn steun niet maar sluite zich bij ons aan als Lid of Beschermer der Nederlandsche Koraalvereeniging, t.rackte zanggezelschappen in het leven te roepen, en sta ons, waar het kan, met raad en daad ter zijde. "Maar ook zij die slechts ten halve overtnigd zijndat men in eene zaak als deze kan slagenmogen beginnen met ons althans hunne stoffelijke bijdragen niet te ontzeggen opdat zij ons in staat stellen, de proef te nemen. Mislukt zij, dan eerst zal het tijd zijn om zich aan de zaak te onttrekken." En wie waren de mannen die aldus tot het Nederlandsche volk spraken Geven ons hunne namen een waarborg dat men hun woorden kan vertrouwen Men oordeele. Het waren de heeren Prof. A. D. Loman Prof. J. P. N.Land, J. W. van Dapperen Th. J. Alberdingk Thijm Frans Coenen Jozef Israels, J. J. L. ten Kate, Jos. Bas- tiaans en W. J. F. Nieuwenhuysen. Als gewoon lid der Koraalvereeniging ontvangt men voor ,75 (Zegge vijf en zeventig cents) 's jaars een exemplaar van de koralen die in dat jaar worden uit ge- gegeven. Als lid-beschermer betaalt men jaarlijks ten minste drie gulden, en ontvangt daarvoor behalve de koralen de daarbij behoorende aanteekeningen op historisch, muzikaal, dichterlijk en godsdienstig gebied. De ondergeteekende, door de Hoofdcommissie tot corres pondent van de afdeeling Alkmaar benoemd, maakt niet al leen zijne medeburgers op het bovenstaande opmerkzaam en noodigt hen uitomhetzij als gewone leden, hetzij wat de meer vermogenden betreftals leden-bescher mers, tot de Koraalvereeniging toe te treden, maar heeft zich tevens op uitnoodiging der Hoofdcommissie bereid ver klaard de oprichting van een Koraalgezelschap in deze gemeente te beproeven en daarbij als directeur werkzaam te zijn. Hij noodigt mitsdien allen die leden zouden willen worden van dit Koraalgezelschap uitzich binnen veertien dagen daartoe bij hem aantemelden. De oefeningen zullen eenmaal 's weeks gehouden wordenen de kosten aan het lidmaatschap verbonden zullen niet meer bedragen dan 2.50 's jaars. Voor het lidmaatschap wordt de leeftijd van vijf tien jaar of daar boven vereischt. Alkmaar. 19 Januari 1871. J. H. A. EZERMAN. DIRECTRICES der MOEDERLIJKE WELDADIG HEID alhier hebben ontvangen de navolgende circulaire Het zijn donkere dagen ook na het Kersfeest. Wie onzer kwam dit jaar niet een traan in het oog bij het: „Vrede op aarde en hoevele duizenden onzer zusters in den vreemde worden nog steeds door den wreeden oorlog weduwen of kinderloos Wij vrouwen kiezen geene partij. Wij hebben in entegen den oorlog geene andere wapenendan de liefde en het ge bed. Biddende om den vrede, hebben wij onder de Banier van het Roode Kruisde slagen van den oorlog zoeken te verzachtenen de strijdende volken schatten het onzijdige Nederland op zijne waarde. Maar wie er van onze betrekkingen en vrienden heengin gen om den gekwetsten hulp te bieden, zagen nog oneindig meer, en bijna nog grooter ellende. Geheele landstreken zijn door den oorlog verwoest, steden in puin geschotendorpen afgebrandakkers platgetreden. De winter is daar, en de wintervoorraad opgeteerd of ver nield. Tusschen de puinhoopen harer woningen sterft de be volking den hongerdood. Eu de afgezondenen door het Roode Kruis mogten haar geen hulp bieden gebonden door hunnen lastbrief, die alleen over gekwetsten sprak. Daarom kornen wij tot U en vragen van uwe Christelijke liefde eene gift, hoe gering ook, al ware het eenige cententot verzachting der ellende van de slagtoffers van den tegenwoordigen oorlog. Op het voorbeeld van Hare Majesteit onze geliefde Vor stin, sluiten wij ons daarbij aan en rigten ons tot Nederlands vrouwen en moeders. Wij vragen niet veel. Veie handen maken ligt werk. Ook uwe kinderen en dienstboden of de scholen en wel dadige inrichtingen waartoe gij in betrekking staat, zullen nog wel iets willen afzonderen. In de gift, van wie weinig geven kan, schuilt de zegen. Hoe oneindig veel meer aan goed en bloed zouden wij niet verloren hebbenwanneer ook hier heen de oorlog zijne schrede had gerigt. De vrede Gods in huis en hart moge uw loon zijn. 's Gravenhage, Januarij 1871. Tiet Hulp-Vrouwen-Comité tot ondersteuning van door den oorlog verarmde bevolkingen. Mevrouw de Douairière van der Oudermeulen, Lange Voorhout, 40. Mevrouw de Stuers Kanaal 30. Mevrouw de Douairière May Willemstraat, 73. Mevrouw Huyssen van Kattendyke, Nieuwe Uitleg, 26. Mevrouw van Hardenbroek van Bergambacht Lange Houtstraat11. Jonkvrouwe van Zuylen van Nyevelt, Secretaresse, Paleis Noordeinde. Zij noodigen met aandrang een ieder uit om naar hun ver mogen bedoeld liefdewerk te ondersteunenterwijl Mevrouw Kinkhorst zich belast heeft met de ontvangst en verantwoor ding der liefdegaven. Alkmaar 20 Januarij 1871. WAARSCHUWING. In verschillende couranten wordt berigt, dat briefkaarten worden nagemaakt en dat daarvan vrijelijk [zonder vrees voor straf kan worden gebruik gemaakt. Mie zich voor schade wil vrijwaren leze art. 8 van de postwetwaar wel degelijk daartegen straf is bepaald. K. Aan het departement van justitie is den 17 aanbesteed bijt driejarig onderhoud en het doen van herstellingen aan de huizen van arrest en van verbetering alhier, waarvoor eenig inschrijver was de heer J. de Graaf, voor f 1800 en f 3585. De tooneelvoorstelling ten behoeve der armen van het gezelschap Aan Vriendschap en Kunst gewijd" heeft, na af trek der onvermijdelijke onkosten. 94.11 opgeleverd, welk bedragdoor tusschenkomst der verschillende armbesturen, aan 94 behoeftige gezinnnenin 4 bons elk van 25 cents voor ieder, is uitgereikt. Het gezelschap, erkentelijk voor de ondervonden medewerking en bijvalhoopt zijne krachten te vermeerderen door de aanwinst van kunstlievende leden waartoe het voornemens is eene inteekenlijst aantebieden. De pas opgerichte Alkmaarsche IJsclub hield j .1. Dings- ilag eene hardrijderij op schaatsen om spek en erwten, waar aan 95 personen deelnamendie allen hun deel van genoemde spijzen ontvingen, en het voor zich zeiven niet verlangende aan behoeftigen afstondenzoodat vele personen eenvooral in dit jaargetijde, welkom geschenk ontvingen. De winners der prijzen waren J. de IT inter, J. v. Twist en F. Benjamin aan wie 10, 74 en 5 N. ponden spek en 20, 15 en 10 kop erwten ten deel viel. Eene groote menigte was getuige van dezen wedstrijddie, hoezeer het ijs op het Kanaal niet te best meer kon genoemd wordenin de beste orde afliep. Het echt nationalevlugheid en bevalligheid kweekende ijsvermaak biedt menigvuldige gelegenheid aan tot wedstrij den en feestelijkhedenwaarom het bestaan eener blijvende vereenigingdie geen gevaar loopt te laat te komentot organisatie daarvan bijval verdient. Wij hopen echter, dat zij het lang niet fraaie en vaak doodelijke gevolgen hebbende hardrijden hier niet inheemsch makenmaar veeleer het schoonrijden bevorderen zal. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 12 Jan. Petrus Hendricus Bakker, en Elisabethu Johanna Post. 19 Johannes Cornelis IVoudenbergwedr. van Chris tina Bernardina de Waijeren Johanna Margaretha Keuss. Johannes Damiaan Fiene. wedr. van Gus- sina Johanna Termaaten en Wilhelmina Zonneveld. Johannes Visser, te Castricum en Adriana Zijp, te Alkmaar. - Nicolaas Abramsente Alkmaar, onl. te Hoorn, en Maria Johanna Schotlee Schreijers, te Haarlem. GEBOREN. 13 Jan. Pieter, Z. van Dirk Overtoom en Helena Peeters. 14 Alida Margaretha D. van Simon Kloet en Grietje Schavemaker. 15 Maria Johanna. D. van Gerardus Antonius Koppers en Gezina Pieters. 18 Elisabeth D. van Petrus Nicolaas Bont en Mag- dalena Jonker. Alida Hendrica Maria, D. vanJo- sephus Johannes Botteiranne en Magdalena Ulderink. 19 ElisabethD. van Adriaan de Boer en Mariitje Elfrink. OVERLEDEN. 13 Jan. Pieter Schrijver, 38 j. l odewijkZ. van Jacob Kuijt en Maria Catliarina Clauzing, 21 j„ overl. te Utrecht. 14 TVilhelmina van der W ijngaardenwed. van Pieter van Harteveldt, 70 j. Alida Anacker, wed. van Pieter Jans 60 j. en 10 m. 16 Willem, Z. van wijlen Mrillem Koppe en Maartje Schuit, 4 j. 11 m. Anlje D. van Aldert Pater en Marijtje Jongkind, 6 j. en 11 m. 17 Jacobus IVder, 67 j. 18 Johannes van der Meer, 81 j. Jan van de Kap- pelle, 64 j. 19 Reinout je Rechhen, wed. van Gerrit de Grooteerder wed. van Simon Luitze50 j. Frederikus Phi- lippus Franciscus Marie Ludovicus Lissone64 j. Willem Godefncus, Z. van Cornelis Bierman en Maria Elisabeth Mors. 2 j. en ruim 8 m. 20 Christiaan Hoekmeijer, 39 j. Alkmaar 16 Jan. Aangevoerd 25 Kalveren f 42 a 95 3 nucht. dito 8 a 101 Schaap f 2852 vette Varkens 42 a 56 ets. per kilo. 21 Jan. Aangevoerd 6 Paarden t 35 a 60, 11 Koeijen/90 a 180, 21 nucht. Kalveren/ 6 a 14,50, 163 Schapen f 14 a 24, 30 magere Varkens f 12 a 18 92 Biggen t 4 a 9 Boter per kop t 0,85 a 0,90. Enkhuizen 19 Jan. Karweizaad ƒ16 a 16,25 per 50 kilogr., bruin Mosterdzaad 21 a 21,50, graauwe Erwten f 16 a 17, c ipuceiners dito f 14 a 15, bruine Boonen f 14 a 15, Gerst /6a 6.25, Haver 4 a 5. Haarlem 18 Jan. Aangevoerd 3 Koeijen 90 a 170 1 vet Kalf 304 nucht. Kalveren f 5 a 7 9 Schapen /16 a 19. Hoorn 21 Jan. Aangevoerd 7 hectoliters Tarwe f 10, 91 heet. Gerst f 6,50, 97 heet. Haver ƒ5,25, 42 heet. Boonen, bruine ƒ14,56, paarden 8,25, 21 heet. Erwten, grauwe 15, groene 14, witte groote 11 op monster verkocht: Mos terdzaad 21 Karweizaad t 16, alles per hectoliter. 12 Paarden ƒ40 a 130, 30 nucht. Kalveren 5,50 a 14,50, 160 Schapen 16 a 28, 17 magere Varkens 13 a 22 116 Biggen f 4,50 a 11,50, 35 Kippen f 0,45 a 1,50, 330 Eenden ƒ0,60 a 1,40, 790 Kippeneieren 4,75 per 100, 1475 koppen Boter 1,30 a 1,45 per kilogram. Medemblik 18 Jan. Aangevoerd 260 kop Boter 1.40 per kilogr., Kippeneijcren 5, per 100 stuks. Purmerende 17 Jan. Aangevoerd 67 Runderen, 10 Paar den, 47 vette Kalveren 70 tot 100 ct. per kilogr., 41 nucht, dito 7 a 18, 31 vette Varkens 44 a 54 ets. per kilogr., 2 magere dito 8 a 10, 60 Biggen f 4 a 6, 270 Schapen en Lammeren, 120 Ganzen /2.50 a 3,00, 67 Zwanen 5,75 a 6 per stuk, Kipeieren 5.50 per 100, Boter 1,25 a 1,35 per kilogr., aangevoerd 37 stapels Kaas. behagen 19 Jan. Aangevoerd 1 Paard/45, gelde Koeijen 1 30 a 150, Vaarsen 95 a 105, 10 nucht. Kalveren 7 a 12,50, Lammeren (overheuders) f 10,60 a 19, 2 magere Varkens 10 a 12, 16 Biggen 5 a 7, 25 Konijnen 25 a 65, 50 Kippen 40 a 140, 40 Eenden 50 a 90 ets. per stuk, Boter ƒ1,20 a 1,334 per kilo, Kaas 25 a 374 ets. per kilo, Kippeneieren ƒ4 a 6 per 100. Londen 16 Jan. Aangevoerd 3100 Runderen 6., 13020 Schapen en Lammeren 6., 23 Kalveren 6.4,140 Varkens 5.10. 19 Jan. Aangevoerd 920 Rundereu 5.10, 2960 Schapen en Lammeren 6., 70 Kalveren 6., 20 Varkens 5.8. Amsterdam 21 Januari. Nederl.C. N. Sch. 24 pet. dito dito 3 dito dito 4 SvanieObligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 dito 1867 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen.1864 5 dito 1866 5 Aand.Z.Rs.1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr.Obl.inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1839 dito 1854 dito 1858. dito 1860 dito 1864 521; 62/ 82J 304 26| 32 4 311; 934 914 904 2154 2204 451 218 4574 1134 Turk. Obl. 1865 Egypte 1868 N. Amerika 1881 dito 1882 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoO\A. 1851 3 Gr. Russ. Sp.-M. 5 Russ.Sp. "Jelez" 5 ditoPoti Tiffis 5 Chark.-Az. 1868 5 Obligat. sp.War- schau-Bromb. 4 Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. St.Paul&Pacifies Spoorw.Obl. leS. 7 dito dito 2e 7 5 pet. 7 6 6 41/ 95 944 901 144 2114 82 524 I 124 65t' Hunne dankbare kinderen, behuwddochter Broek op Langedijk, en kleinkinderen. 1 8 Januarij 1871. Voor de vele blijken van belangstelling, in het plotseling overlijden mijner vrouw, zeg ik mijnen hartelijken dank. B. C. van VEEN. Alkmaar20 Januarij 1871. Heden overleed alhier, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde moeder en behuwd- moeder mejufvrouw R. de GROOT RECHLIEN, in den ouderdom van 50 jaren. AlkmaarNamens de kinderen 19 Januarij 1871. C. de GROOT. Heden overleed tot mijne diepe droefheidna eene langdurige ongesteldheid, mijne dierbare en veel geliefde Echtgenoot, EREDERÏCUS LISSONE, in den ouderdom van 64 jaren, na voorzien te zijn geweest met de H. Sacramenten der stervenden. AlkmaarWed. E. LISSONE - 19 Januarij 1871. Ruland. De ondergeteekende geeft haren hartelijken dank te kennen aan alle vrienden en bekenden die hunne belangstelling getoond hebben bij de lang durige ziektebij het overlijden en bij de begrafenis van haren Echtgenoot. J. M. BÓOGH Wed. P. SCHRIJVER. Hartelijken dank aan onze vrienden en vriendin nen en bekendenondervonden bij onze 40jarige echtvereeniging. G. SCHOUTEN. M. BEZEM. Gevoelig voor de bewijzen van deelneming, zoo wel bij mijn tachtigjarigen geboortedag als bij mijn drie-en-zestigjarigen diensttijdbetuig ik, zoowel aan Alkinaars burgerij als aan Alkmaars schutterij, mijnen opregten en welgemeenden dank. Alkmaar22 Jan. 1871. W. GEIJSEN. Het bestuur der ALKMAARSCHE IJSCLUB bedankt bij deze allendie hunne belangstelling en medewerking hebben betoond op het gehouden volks feest van Dinsdag 17 Januarij. Het bestuur, P. van der MEER Jr., President. J. P. HUCHSHORN, Secretaris. j Er wordt te koop aangeboden eene groote partij eiken IIEOI4.I4EIV Adres bij de Uitgevers dezer Courant. Ten kantore van den Notaris H. J. de LANGE, te Alkmaar, is geld lie- SCllilibaur, om op hypotheek te laatsen op Landerijengelegen in het arrondisse ment Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 3