GroisiTDcerij, I bTj Uit de hand te koop: Te Huur bij inschrijving: Stoom-Verwerij Drukkerij, C. C. PASRATA, Cred iet- Grediet-V Voorloop^ SPAARBANK. Yereciiiging ter bevordering van geestelijke belangen. rV .S? Neemt r i. si Veemi Vleeschv Metropolitan te .dinsterc Fabriek van Stoom tuigen te Ni: Pruisen. Beieren. Luxemburg. l»root Blrittanje cii Ierland. Spanje. URBANLS-Hli.it* bereid volgens het aloude en oorspron kelijk voorschrift. Die de eellte en van oiulüi beroemde een nieuw gebouwd Billis, Tuan en BDirfj in- gerigt tot HERBERG, met stalling voor paaiden, pakhuis, regenbak, pomp en verdere gemakken in eene der dorpen van Noord-Holland. De helft der kooppenningen kan op het perceel gevestigd blijven. Nadere informatiën te bekomen ten kantore van de Notarissen BAKKER SCHUT en GOUWE. eene EK») pitale ill IXilBi^nO^i^O. genaamd „B UI T E N It US 1bevattende ruime STALLING voor 40 koeien en paarden, WOON HUIS, SCHUUR met KOETSHUIS HOOIBER GEN en alles wat tot uitoefening eener groote Melkerij en Kaasmakerij behoort, met uitmuntend goed Wei - en Houwlunrialles staande en gelegen bij elkander, onder de gemeente Haarlem mermeer aan het Hoofddorp, aan de Hoofdvaart te zamen groot 24 hectaren 35 aren 50 centia ren kadaster sectie C, numeros 470 478, 562, 569, 1279 en 1280. Voor den tijd van 7 jareningaande voor de landerijen dadelijk en de woning Mei 1871. De inschrijvingsbiljetten moeten worden ingele verd, vóór 19 Februari 1871 met opgave der borgen en bij wien naar hunne soliditeit kan worden onderzochtten kantore van den Heer Ps. LEEN HEER, Candidaat-Notaris en Secretaris-Penning meester van het Hoogheemraadschap van Oud- en Nieuw-Reijerwaard te Ridderkerk alwaar de voor waarden der verhuring ter inzage liggen en nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Brieven franco. De ondergeteekende heeft de eer te berigteu, dat hij van zijne, sints bijna eene eeuw te Amster dam gevestigde eene Agentuur gevestigd heeft bij Mejufvrouw F. 11. PLAS, Houttil te Alkmaar, alwaar een album met eene uitgebreide collectie stalen van patronen en kleuren steeds ter bezigtiging: is. O O O Al wat op het gebied van verwerij en drukkerij gevorderd kan worden, levert zijne inrigting, zoowel voor (ivoi'gonlignen en lodekniilbe- hungsels, als voor yjgdf M, «vollen en half wollen tlaillf sik leedjes en andere voorwerpen. Hij beveelt zijne inrigting beleefd aan. I. KNOTTENBELT. aan de Sint Annastraat zijn te bekomen 5 soorten vau B&orlf Turf, de minste a 4 per dui zend is ook goed gesorteerd in Lunge lui*}'. De Commissie tot ondersleuning der onverzorgd ach tergebleven betrekkingen van uitgetrokken miliciens waartoe de IIH. A. MACLAlN E PONT, G. J. van LEEUWEN, H. P. IBÏNK MELENBRINK en de ondergeteekende, den 8 Aug. 1870, zich ver- eenigd hadden, bezat nog een saldo van f 115,30. Zij heeft gemeend dat geld niet langer te mogen bewaren en overtuigd naar den geest der liefdadige gevers te handelen, besloten, genoemd saldo: 115.30, te geven aan de Commissie voor Spijsuitdeeling. Namens bovengenoemde Commissie 28 Jan. '71. II. F. W. GROTTENDIECK. Er wordt gevraagd, om met Februari) s. in dienst te tredeneen Hoc- rcukncclll, goed kunnende melken, bij P. KRAMER te Koedijk. Tot het bijschrijven der verschenen renten wordt de gelegenheid aangeboden op Dingsdag, den 31 Januarij 1871, des namiddags tusschen 12 en 2: uren, ten kantore van den Penningmeester C. J. de LANGE, aan de Pastoorsteeg. Al wie iets te vorderen heeft van wijlen PETRUS VaN SOEST, in leven Mr. Smid en Wagenma ker, aan den Achterweg te Alkmaar, wordt verzocht daarvan binnen acht dagen ten zijnen sterfhuize opgave te doen. Bij vonnis der Arrondissements Regtbank te Alk maar, van den 26 Januarij, is DIRK SPOOR, timmerman eu aannemer aan de Kijnsmerbrng, ge meente Zijpe, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van Mr. A. C. LAGERWEIJ, Lid dier Regtbank tot Regter-Commissaris en van Mr. J. van de li DRIFT, Advocaat te Alkmaar, tot Curator in dat faillissement. En worden mits deze crediteuren, hypotheek- en pandhebbenden daaronder begrepen opgeroepen tot eene le vergadering tot verificatie hunner schuld vorderingen welke zal worden gehouden op Woens dag 8 Februarij des namiddags te 2 ure, in een der lucalen der Regtbank te Alkmaar. De Curator voornoemd Mr. J. VAN DER DRIFT. LOCAAL boven de CHRISTELIJKE SCHOOL Ds. KR A IJ EN BEL T staande des avonds te doorlezingen oj Kerkhistorie. Voor leden der Ver Voor de niet-ledeii bij G. REGTER, hoe Alkmaar, verkrijgbaar j Testamenten van zal S D. V. Maandag aan een reeks van De Wed. schermer, veriaiigt tegen Mei a.s een IGEecsterk neeht-Broorilmk ken*. Brieven franco, doch liefst in P. OL1J Cz., te Groot- angt tegen Mei persoon. icrop '1 WEE DAMES wensclien alhier te eene nette dd oning s van 150 niet te boven- rcfiecteerendeworden aanbiedin- ik. Agentschaj gelden drie dagen eisehbaar na bij het Hoofdkantoor te schappen Utrecht, Groni De rente is Alkmaar, Januari 181 NEW GATT Bankers, Messrs. Hui, I or 2 Bank Building Opgerigt iMaandelijksche Staat 2377 Leden Deelneming In portefeuille In disconto genomen In Cassa Stortingen der Leden In disconto gegeven Deposito-rekening Rente der Deposito's metd; De Voorzitter van Commissarissen Sl JOH. C. ZIMMERMAN. Men vraagt f tf v-.': ten s BmmIc te bevragi lï-MMJOH. ROEM te A Men verlan een fatsoenlij! uren een Benedenhuisden 1 te boven Hierop brieven te de gaande. Uitgevers reflectereriden g adresseren one dezer Couran De Liedertafel ALKMA zal op Zondag 12 Februar sieale geven en daarin 19 Februarij bij gelegen hi jaardageen gl'OOl We taal Concertmet v van het Stedelijk Muzijk Schutterij te Zaandam. 'L avonden gegeven worden een ll!>c eet te van "11. KIP DE VORST TEGEN W voor het costuum zal wordt vrouw de Wed. R. SAMSC ALLE MOGELIJKE G! van IJzer, Koper als Metaal, w mogelijken tijd afgeleverd. Door middel van den stooinl gesmeede stukken voor Molei weinige dagen tegen de bi. worden. CII. Dole is door cle pruissen ontruimd. De spoorweglijn van Lyon naar Besanpon is door pruisi- sche veldontdekkers afgesnneden. Tusschen Noyers en Semur is een duitsch observatie-leger van 20000 man geposteerd. 800 Garibaldianen liebben tusschen Nancy en Straatsburg een detachement landweer uiteengedreven waarbij verschei dene duitschers gesneuveld en eenige gevangen genomen zijn. De groote agitatiewelke te Nancy en onder de bevolking van den Elzas heerscht, wordt onrustbarend. Aan de inwo ners van Nancy en van de omliggende dorpen is, wegens de vernieling der brng te Fontenoi, eene schatting van 10 mil joen fr. opgelegd. Daily Telegraph.) Duitsche berichten. Na den driedaagsclien slag van 15,16. 17, waarin het verlies van v. Herder ongeveer 1200 man bedroeg, is het leger van Bourhaki afgetrokken. Den 18 hebben duitsche troepen liet in brand geschoten dorp Abbcvilliers bezet. De franscben trokken terug. Den 19 is de vijand over de geheele linie van de voor hoede vervolgd. In den nacht van 2021 is van Langres uit eene poging gedaan om 2 in den omtrek van Chaumont geposteerde compagniën landweer te overrompelenzij is ten eenenmale mislukt. In denzelfden naeht zijn de door den vijand bezette en zeer versterkte stellingen bij Belfortbenevens het dorp Perouseingenomen5 officieren en 80 man zijn ongewond gevangen gemaakt. Ons verlies is niet onbeteekenend. 4 Nieuwe bij Danjoutin gestelde batterijen hebben den 21 haar vuur tegen het slotfront geopend. Den 21 is Dole (Jura), na een klein gevecht, doorafdee- lingen duitsche troepen bezet. De onzen hebben daar 230 wagens met levensmiddelen, fourage en militaire equipement- stukken buitgemaakt Afdeelingen van het zuiderleger zijn ten zuiden van Be- sanponin den rug van het leger van Bourbakiover de Doubs getrokken. Aan de station S. Vit zijn 33, gedeeltelijk met proviand beladen, wagons buitgemaakt. Den 22 's morgens 5 uren hebben 400 franscben, waar schijnlijk van Langres komendede bezetting van het dorp Pontenoi (tusschen Nancy en Toul), 50 man landweer, over vallen gedoodgekwetst of verdrevende spoorwegbrug over de Moezel doen springen en daarna met eenige gevan genen den terugtocht aanvaard. De voornaamste spoorweg voor den aanvoer van proviand en ammunitie naar het le ger voor Parijs is daardoor gestremd. Op bevel van den gouv.- genl. van Lotharingen is het geheele dorp Pontenoi in de ascli gelegd. De regeering van het Noordduitsch Verbond heeft inge trokken de bij den aanvang van den oorlog gegeven ver klaring waarbij werd afgezien van het opbrengen van fran- sclie koopvaardijschepen mits geene contrabande aan boord hebbende. De Koning heeft den genl. v. Manteuffelals erkenning der tot dus ver door dien bevelhebber in Prankrijk verkre gen uitkomstenliet Eikenloof bij de orde pour le mérite verleend. Graaf Bismarck heeft den 9 in eene nota geantwoord op de klachten van het fransche bewind, over de duitsche wijze van oorlogvoeren in Prankrijk. Hij ontkent niet, dat er thans strenger gehandeld wordt als in den beginnemaar toont aandat dit het gevolg is van de handelwijze der franscben. die zich herhaaldelijk schuldig maken aan schen ding van het volkenrecht en daarin door de regeering aan gemoedigd worden. De berichtgevers der europeesche en americaansche dagbladen kunnen getuigen, dat de duitsche troepen slechts schoorvoetend en uit noodweer tot harde maat regelen tegen de fransche bevolking overgaan. Tot staving van een en ander beroept, de kanselier zich op een aantal geconstateerde gevallen van schieten op parlementairenhet niet ontzien van artsen en ambulanceshet schieten met ontplof bare geweerkogels het verbranden van duitsche sche pen in open zeehet onmenschelijk behandelen der duitsche krijgsgevangenen enz. enz. De gezant, van het N.d.-Verbond te Londen heeft last ontvangen om de Conferentie zonder omwegen te verlaten wanneer het fransche vraagstuk aldaar mocht worden ter sprake gebracht. Den 19 is men begonnen met het ontruimen der depóts van krijgsgevangenen te Keulen en te Coblenz; 24000 krijgs gevangenen zullen van daar naar Hannover, Sleeswijk-Holstein. PommerenOost-Pruisen en Silezie worden overgebracht, en zulks om plaats te maken voor de door de capitulatie van Parijs te wachten gevangenen. De Stauts-Anzeiger brengt, tegenover het verwijt, dat het bombardement van Parijs- eene barbaarsehheid is in herin nering dat die stad reeds sedert weken de woningenkas- teelen en kunstwerken van den omtrek beschiet en vernielt,, en dat de maire van Sèvres zich reeds eene maand geleden, bij schrijven van den genl. Trochu beklaagd heeft over het beschieten dier stadwaarop het voortdurende vuur der fransche batterijen het antwoord is geweest. Het beschieten van Parijs had meer eene moreele dan eene materiëele uit werking ten doelwant tot den avond van den 14 waren nog niet meer dan 1800 granaten binnen die stad geworpen. De tot half Januari openbaar gemaakte verlieslijsten van het beiersche leger melden aan gesneuvelden 1644 (154 officieren), aan gekwetsten 10218 en aan krijgsgevangenen 169. Een groot aantal der gekwetsten is aan hunne wonden bezweken en desgelijks vele manschappen door vermoeienis en ziekte. De Koning van Pruisen heeft een brief aan prins Hendrik gerichtwaarin hij deze tot voorzichtigheid en het nemen van voorzorgsmaatregelen vermaantmaar verzekertdat de pruisische regeering nooit de onafhankelijkheid van Luxem burg wilde bedreigen. Een gedeelte van liet corps jagers heeft verschillende dor pen aan de grenzen nabij Longwy bezet. De lichting van 186S is onder de wapenen geroepen. De minister van staat Servais heeft den 12 op de jongste depeche van graaf Bismarck geantwoorddat de regeering met groote voldoening het voorstel heeft ontvangen tot het benoemen van een commissaris, die naar Luxemburg zal ko men om een vergelijk te treffen omtrent te nemen maatrege len tot wegruiming van alle moeilijkheden ten aanzien van liet vraagstuk der onzijdigheid en dat op de ontvangen mede- deeling, dat te Grevenmachern een comi'é tot het voorthel pen van fransche krijgsgevangenen naar liun vaderland ge vestigd iseen ambtenaar derwaarts gezonden is om een onderzoek intestellen. Heigif. Bij Tongeren is een ballon neergekomen. Het departement van oorlog Leeft last gegeven tot liet onverwijld reorganiseeren der ambulances van het leger, en de verplegers der lichtingen van 186466 daartoe onder de wapenen geroepen. Tusschen Meenen en Mouscron worden grenspalen met de nationale kleuren geplaatst en in alle grensdorpen is de na tionale vlag uitgestoken. In weerwil van het strenge toezicht zijn weder 5 fransche geïnterneerden uit de citadel van Gent ontsnapt. Te Aalst heeft onder de geïnterr eerden eene oproerige beweging plaats gehad uit wrevel over eene aan 4 hunner wegens insubordinatie opgelegde straf. Zij hoonden de offi cieren der wachtstaken een rood vaandel uit hun verblijf en dreigden liet in brand te steken, maar werden zonder noodlottige botsing beteugeld. In de vorige week zijn op nieuw 57 franschen te Luik geïnterneerddie zich uit eigen beweging bij de belgische voorposten hadden aangemeld en meest allen tijdens de ca pitulatie van Mezières en Rocroy in een boerenkiel ontvlucht waren. Het gerechtshof der Admiraliteit heeft beslist, dat het on langs naar aanleiding eener mededeeling van Pruisenvan regeeringswege op den franschen onderzeeschen telegraafka bel gelegde beslag niet behoort gehandhaafd te worden. Door de 2 partijen is appèl tegen dit vonnis aangeteekend. Den 17 is te Londen eene talrijk bezochte bijeenkomst gehoudenwaarin besloten is, den 23 op Trafalgar-square eene meeting te houden, ten einde te protesteeren tegen liet bombardement van Parijs. Van regeeringswege waren de riflemen opmerkzaam gemaaktdat de reglementen der reser ve-corpsen tot, deelnemen aan openbare demonstration zonder de goedkeuring der bevoegde autoriteiten verboden. 3 Vrijwilligers, in de bijeenkomst tegenwoordigverklaarden zich daaraan niet te zullen storen en eene motie werd aan genomenwaarbij dergelijke personen uitgenoodigd werden eveneens te doen. De aangekondigde volksvergadering isin weerwil van den regen talrijk bezocht; de heer Odger hield eene rede voering en motiën werden aangenomen tot afkeuring van den wroeden oorlog door den despotischen Koning van Pruisen, van het bombardement van Parijs en van de staatkunde der regeering, die met de onzijdige mogendheden behoort te raadplegen om handelend op te treden. Dc Globe deelt mede, dat de prins v. Joinvitle den genl. Chanzy zijne diensten aangeboden heeft en door dezen tot, majoor aangesteldmaar op last van den minister Gambetta in hechtenis genomen, 5 dagen gevangen gehouden en naar Engeland gezonden is (Hij zou reeds sedert 5 Oct. onder eeU aangenomen naam als kapitein bij een corps zeelieden van liet Loire-leger gediend hebben). De wegens verschil van meening met, de regeering ont slagen secretaris-generaal van het dept.. van buiten 1. zaken, de heer Otway, heelt den 19 zijne kiezers te Chatham toe gesproken en zieh bij die gelegenheid doen kennen als een krachtig voorstander van eene bemiddeling der onzijdige mogendheden in den fransch-duitschen oorlog. Den 20 is te Londen eenë talrijk bezochte meeting van werklieden uit het zuidelijk gedeelte der stad gehouden ten einde legen elke gewapende interventie van Engelands zijde te protesteeren en de door de regeering gevolgde staat kunde goed te keuren. Den 26 is te Dublin eene meeting ten gunste van Frank rijk gehouden, waarbij een adres aan den heer F acre is aangenomen en groote geestdrift heerschte. *De te Londen gevestigde vereenigingen van duitsche de mocraten Teulonia en Arbeiter-Bildungs-Herein hebben een adres aan Garibaldi gerichtom hem te danken voor zijne onafgebroken toewijding aan de republikeinsche zaak en vooral voor zijne hulp aan Frankrijk tegen liet despotismus van Pruisen. Het, fransche fregat Héroïne is te Vigo aangekomen al waar de pruisische stoomboot Augusta zieh reeds bevond. De regeering Leeft bepaald, dat de Augustaals zijnde de zwakste liet, eersten wel 24 uren vóór het eerstgenoemde schip, de haven zal mogen verlaten. 2 Gepantserde fregatten zijn van Cadix naar Vigo gezonden. Snelpersdruk van Herin'. Coster Zoon. verlangenhalen dezelve voor de stad Alkmaar alleen bij BB. *9. itnsiilgll SIü5., Apotheker Ieder wordt gewaarschuwd voor de vele namaaksels; het getal moet op de doosjes geschreven zijn en de letters G. C. S. in het lak gedrukt,. Het merk als bereid zijnde vol gens het aloude oorspronkelijke voorschrift. ZJCJ1U V\ K Y\ ill uil CII liaciï'- j door ontstane lichaamszwakte gevonden, dat ik hoop I dezelve spoedig geheel en al hersteld is. Ik con stateer gaarne hiermede ten behoeve van soortge-j lijke lijders dit zoo buitengewoon gunstig resultaat door uw MALZ EXTRACT verkregen. P.T.G EVERS ijssr 1 Flesch 45 Ct, 6 Fl. 2.20, 13 FL/4.4(1, 28 Fl. 9 25, (de ledige Flesschen werden a, 5 Ct. 1 berekend en tegen dien prijs teruggenomen CentraaldépötAmsterdam, Bloeminarkt bij de Stilsteeg, F 154 en bij J. BROXUi'.RS Gz., te Alkmaar. verbetering van den smaak te weeg brengt. Prijs per Flacon 1,75. Tandloodtot het zeifplomberen van holle Tanden prijs 2,60 K. K. A. pr. Anatherin-Tandzeep t 1,50.Plantaardig Tandpoeder, prijs 88 Cts. Te verkrijgen te Alkmaar bij F. J. Fogelpoclhoek Huigbrouwersteeg te Hoorn bij i). can der Deure; te Haarlem bij J. P. Kart- haitsVerkoophuis; te Amsterdam bij F. v. Windlieim Co., Verkoophuis, M. ClébanDroogist; te Nieuwediep bij L. Je/gersma, Apoth.; te Enkhuizen bij de Wed.H. B. Edelenbos; te Edam bij J. Hoola van NootenApoth. Snelpersdruk van Herin'. Coster Zoon. ^4'9.

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 6