Diiitsclilaiiri. IKelgie. Oostenrijk. Spanje. (■rooi fllrittanjc en Ierland. Bluslaml. SSimienlaml. Itlarkt- cn Ecursberichtcu. Qlbucrtctiticn. duitschers afgewezen. Geen lid der Commune had zich tot genl. Fabrice gewendwel had de Commune, zich als geheel Frankrijk door het vredesverdrag gebonden achtendeaan het bewind te Versailles gevraagd of het de 500 miljoen betaald had ten gevolge waarvan de noorderforten van Parijs moesten ontruimd worden. Daarop was geen antwoord gezonden. Hij las verder een brief voor, door de Commune aan de buitenlandsche gouvernementen gezondende ver klaring inhoudendedat zij met alle natiën in vrede wilde leven („wel te verstaan behalve met Frankrijk zelf' voegde hij er bij) en deelde mede, dat de insurgenten al het zilver werk uit het hötel van het ministerie van buit. zaken hadden medegenomen. Rijksdas. Den 29 richtte de heer Miquelnamens de nationaal-liberale partij de vraag tot de regeeringof zij bet voornemen had om een Parlements-gebouw voor den Rijksdag te stichten en daartoe nog in deze zitting een wets ontwerp intedienen. De minister Delbriick antwoordde, dat de regeering, volkomen toestemmende dat de tegenwoordige vergaderzaal onvoldoende iszich ernstig met deze zaak bezighield. Den 30 is het door eene vrijwillige commissie van Afge vaardigden van alle fractiënuitgezonderd de catholieke voorgestelde ontwerp-adres van antwoord met 243 tegen 63 st. goedgekeurd. In weerklank op de vredelievende betui gingen der troonrede, prijst het eene politiek van non-inter ventie ten opzichte van andere volken aan; van r. catholieke zijde was daarom een ander adres ontworpendat niet den weg afsneed van moreele interventie ten gunste van den Paus. Den 1 April is een aanvang gemaakt met de beraadslagin gen over de Rijks-constitutie en art. 1 aangenomen. Een voorstel om de poolsche landstreken van het Duitsche Rijk aftescheiden werd verworpen. Den 4 isna langdurige discussiënmet 223 tegen 60 st. verworpen een voorstel der clerikalen om in de constitutie eenige grondrechten optenemenmet name de vrijheid van drukpersvan vereeniging en vergadering en de verhouding der kerkgenootschappen tot den Staat. Het was vooral be streden door de heeren v. TreitscheMarquard Burth (uit Beieren) en Miqueldie het onraadzaam oordeelden om in een paar regels rechten toetekennenwelke door sommige Bondsstaten nog niet verleend waren, zoodat de bisschoppen op grond der Rijkswet tegen de Landswetten in verzet zouden kunnen komen. Vrijheid van drukpers, door den Paus als een werk des duivels veroordeelden van vereeniging moesten hier slechts dienen om de onbeperkte vrijheid der Kerk te vesti gengevaarlijk, wijl >de catholieke Kerk niet als de evangelische eene nationalemaar eene internationale isen het dogma der onfeilbaarheid de betrekkingen tusschen Kerk en Staat zoozeer gewijzigd heeftdat het niet raadzaam is de in de pruisische constitutie opgenomen grondrechten tot gelieel Duitschland uittestrekken. Een voorstel van den heer Sonnemannom de leden van den Rijksdag reis- en verblijfkosten te vergoeden, werd mede verworpen, gelijk een ander van den heer triggers om „Rijks- marine" in plaats van „keizerlijke marine" te lezen. De Rijks-kanselier en de minister Delbriick zijn ongesteld, ten gevolge van den vooral op de plaatsen der leden van den Bondsraad zeer hinderlijken tocht in de vergaderzaal. Pruisen. Het batig saldo der pruisische geldmiddelen over 1870 bedraagtin weerwil van den oorlog, omstreeks 6 miljoen th. De half-officiëele Provincial-Correspondenz behelst een af keurend oordeel over het optreden der „catholieke fractie" in den Rijksdag met voorstellingen en wenschen, bestemd om de staatkunde des Rijks rechtstreeks te betrekken in de godsdienstige en confessioneele geschillen. Beieren. De hoogleeraar in de godgeleerdheid te Mun- chen dr. D'óllingerdoor den aartsbisschop van Munchenop- gecischt om zijne instemming te betuigen met de door het jongste concilie aangenomen leerstukken, heeft, na 2 malen uitstel te hebben gevraagdeen uitvoerig ontkennend ant woord gegeven. Als christen godgeleerdegeschiedvormer en staatsburger, verklaart hij die leerstukken niet te kunnen aannemenen hij vraagt gelegenheid om voor eene vergade ring van bisschoppen of van godgeleerden te bewijzendat het leerstuk der onfeilbaarheid in strijd met de H. Schrift zoowel, als met de constante traditie gedurende 1000 jaren der christelijke Kerk en alleen door vervalschingen langza merhand ingang heeft gevonden. De aartsbisschop van Mun- chen heeftnaar aanleiding dezer verklaring, een herderlijken brief uitgevaardigdten betoogedat het hier niet een vraagstuk geldt't welk nog opgelost moet wordenmaar een't welk door de Kerk reeds beslist isen dat de voor stelling onjuist en hatelijk is als zouden de besluiten van het concilie onvereenigbaar met de constitutiën der europeesche Staten en verderfelijk voor Duitschland zijn. De Kamer van Vertegenwoordigers heeft den 30, met 70 tegen 17 st„ verworpen een amendement van den heer De- fuisseauxom de Rijks-uitgaven voor hel lager onderwijs te verdrievoudigen. Het was niet slechts door de rechter zijde bestredenmaar ook door de doctrinairenmet name door de oud-ministers Frëre en Baradie het niet slechts te globaal maar ook inconstiuttioneel achtten, dewijl het lager onderwijs tot den werkkring der gemeenten en niet tot dien van het Rijk behoort. Het Huis der Afgevaardigden heeft den 1 April, na lang durige debatten en in weerwil eener heftige oppositie van de uiterste linkerzijde, het wetsontwerp betreffende het mili taire contingent met het door de regeering verlangde aantal recruten aangenomen. Het Heerenhuis heeft den 5 de wet op het contingent der recruten aangenomen zooals het door het Huis der Afge vaardigden was vastgesteldmet verwerping van de door het laatstgenoemde daarbij aangenomen motiën. Bij de intrede der Koningin te Madrid, op 19 Maart, waren vele huizen van particulieren versierd, maar de palei zen van den hoogen adel geslotende bewoners daarvan reden in oud-nationaal costuum en met bedienden in rouw- liverei naar het Prado. De verbanning van den hertog v. Montpensier is ondanks zijne benoeming tot Afgevaardigde en tot Senaatslid gehand haafd maar de om dezelfde reden verbannen genl. Contreras isna zijne benoeming tot Afgevaardigdenaar Madrid te ruggekeerd. Hould-officierendie insgelijks den eed gewei gerd haddenzijn op de eene plaats door den krijgsraad vervallen verklaardop de andere vrijgesproken, al naar dat de leden der krijgsraden gezind waren. Uit de vallei van Andorra is eene door fransche officieren aangevoerde republikeinsche bende op spaansch gebied door gedrongen. Den 28 is een coup de main der carlisten te Cordova afgestuit op den onwil van het garnizoen, dat de toespraak van den aanlegger, kap. Ramos, met geweerschoten heeft beantwoord. Den 3 April heeft de Koning de Cortes geopend; de car listen en republikeinen waren afwezig. De Senaat heeft met 63 tegen 4 st. tot president geko zen den heer Santa Cruz, de Cortes hebben met 168 st., terwijl 110 blanco-biljetten waren ingeleverd, den heer Olozaga tot voorloopigen voorzitter benoemd. In den Senaatdoor de gewestelijke Vertegenwoordiging, versterkt door bij algemeen? stemming benoemde gedelegeer den, verkozen, hebben de aanhangers der regeering de overhand. De den 29 te Londen ingewijde Royal-Albert-Hall is een gebouw van 272 voeten lang en 238 voeten breed, bestemd tot het houden van congressen op het gebied van wetenschap en kunstmuziekuitvoeringen op groote schaaltentoonstel lingen van nijverheid kunst en landbouw enz. enz., en heeft 200000 gekost. Het plan tot oprichting is te danken aan den Prins-gemaal, in 1865 werd eene vereeniging gevormd voor de uitvoering en op 20 Mei 1867 de eerste steen door de Koningin gelegd. De groote zaal kan 7500 hoorders en een orkest van 1000 personen bevatten en heeft een orgel, met 10000 pijpen en door 2 stoommachines gedreven blaas balgen dat 10000 heeft gekost. De Parlements-commissie van onderzoek naar den toestand van zekere gedeelten van Ierland verklaart in haar verslag dat het graafschap Westmeath in jammerlijken staat verkeert, vermits aldaar, door de van het ribaudisme uitgaande agra rische misdadenwaaraan zijdelings ook lieden uit den meer gegoeden stand medeplichtig zijngeene veiligheid van per sonen of have bestaatzij verklaart de bestaande wetsbepa lingen ontoereikend voor -het aanbrengen van verbetering. Het wetsontwerp tot invoering der geheime stemming voor de Parlements-verkiezingen is den 3 in het Lagerhuis voor de tweede maal gelezen. Het Martini-Henri-geweer is als het toekomstige wapen van het leger aangenomen. Den 4 is in S. James-hall te Londen eene meeting ge houden, belegd door 12 Parlementsleden, ten einde te protesteeren tegen de inconstitutioneele staatkunde van het Huis der Lords, om n.l. de wetten, welke door het Lagerhuis herhaaldelijk waren aangenomente verwerpen, en ten einde de onmiddelijke verwijdering der bisschoppen uit het Huis der Lords te vragen. De aanleiding bestond in de hernieuwde verwerping der wet, welke het huwelijk met eene schoonzuster wettigt. De aanwezige geavanceerd-liberalen vonden de voor gestelde motiën veel te Hauw en de stemmingen over deze en over de amendementen waren zoo luidruchtigdat de uitslag onzeker is gebleven. Te Sunderland hebben ongeveer 1500 werklieden der werk- tuigfabrieken den arbeid gestaaktverlangende den werktijd van 10p tot 9 uren daags te brengen. Bij keiz. besluit is aan prins Gortschakof de erfelijke titel van „doorluchtige hoogheid" verleend, wegens zijne roemrijke aan het vaderland en den troon bewezen diensten, en inzon derheid wegens zijne handelingen tot vreedzame en voor Rusland eervolle oplossing van de kwestie der Zwarte-zee. De prins v. Wied is den 11 met den bn. v. Wrede uit den Haag naar Stokholm vertrokken, om prins Frederik bij de begrafenis der Koningin van Zweden te vertegenwoordigen. Prins Peter v. Oldenburg heeft den 12 per Rijnspoor de residentie verlatendoor ae Koningin werd hij tot Arnhem begeleid. Verkiezingen. Te Roermonde, waar de heer Cornelis zich, ten gevolge zijner benoeming tot officier van justitie, aan eene herkiezing moest onderwerpenismet 925 van de uitgebrachte 1614 st., tot lid der 2' Kamer verkozen de heer Arnolds, terwijl de heer Cornelis er 653 bekwam. Volks-Weerbaarheid. De Koning heeft aandeScherp- schutters-vereeniging „Eendracht maakt macht" te 's Ilerto- genbosch 20 remington-geweren met toebehooren geschonken. Feesten. De bisschop van Roermondemsgr. Paredis heeft den 7 het 50 jarig feest zijner priesterwijding gevierd. Onder vele geschenken ontving hij van de hoogere geeste lijkheid der diocese eene fraaie marmeren pendule met bronzen L. V. beelden 2 candelabres. Aanbestedingen. Den 13, te 's Gravenhage, het bouwen van het oostelijk landhoofd voor de brug aau den Wester- dijk tegenover de Eenhoornsluis te Amsterdam, minste insehr. Gebr. Schoonenburg, te Amsterdam, voor47999. Bouwwerken. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 6 met alg. st. besloten tot het stichten van een gebouw voor de Academie van beeldende kunsten en technische weten schappen, waartoe eene som van f 112000 was aangevraagd. Giften. Door den heer J. W. J. A. bn. v. Lamsweerde, dezer dagen te Zwolle overledenis aan verschillende in stellingen van weldadigheid aldaar gelegateerd 40000 en bepaald, dat de pachters zijner boerenerven 6 jaren voor de oude pacht en het zevende jaar voor niets zullen wonen. Te Maastricht is voor de landbouwende bevolking in Frank- rijk tot nu toe ontvangen 4252.50. Te Rotterdam is besloten om het nog aanwezige restant a f 10000 der geschonken f 24318,05 voor de betrekkingen van militairen dienstplichtigen, aftestaan aan de commissie' tot voorzie ring in de behoeften, voortspruitende uitdeheer- schende epidemie. In de Groote Kerk te Dordrecht is op Goeden Vrijdag eene gift van f 1200 gecollecteerdbestemd om naar even redigheid van het aantal bedeeldenverdeeld te worden tus schen de verschillende kerkelijke armbesturen. De commissie te Amsterdam tot ondersteuning van voor malige stadgenootendie te Parijs gevestigd zijn geweest, heeft van verschillende zijden 2830.49 ontvangen en daar mede 68 huisgezinnen2 weduwen en 20 ongehuwden on dersteund. Zij doet op nieuw een beroep op de publieke weldadigheid. Rampen. Den 6 zijn te Hellevoetsluis op een zweedschen schooner 4 der schepelingen nagenoeg gestikt gevonden waarschijnlijk door kolendamp uit de met hun logies gemeen schap hebbende kombuis. Men is er in geslaagd 2 hunner in het leven te behoudende 2 andere zijn gestorven. Den 8 is de chemische fabriek aan de Utrechtsche zijde te Amsterdam gedeeltelijk afgebrand. De oorzaak was het springen van een ijzeren ketelwaarin machine-olie werd gedestilleerd. Pokken. Te 's Gravenhage zijn van 28 April aange tast 84 en overleden 30 personen, dus 17 en 3 meer dan in de week te voren. Te Amsterdam zijn in dien tijd 50, te Rotterdam van 4 tot 11 111 lijders bezweken. De gemeenteraad van Dordrecht heeft met alg. st. besloten, de kermis voor dit jaar te schorsen. Roode Kruis. Bij den penningmeester van het hoofd comité is van de commissie der algemeene verloting van voorwerpen van kunst en smaak in verschillende stortingen ontvangen 50.100. Hunnebedden. Het Rijk heeft weder 3 in de marke van Drouwen en Bronger gelegen hunnebedden aangekocht. Staats-Loterij. Trekking der 2' klasse. No. 2079/20000, No. 14951 5000, No. 13090 2000, No. 786 en 16130 1500, No. 2645, 3611, 7650, 8175 en 13973 1000. In de op 6 April gehouden vergadering van de afdeeling Atkmacrrs Omstreken'der Nederl. Maatschappij tot, bevor- ring der Geneeskunde, is den heer WC. ten lloute de Lange, ter vergadering genoodigd, een album aangeboden, ter bege leiding van het hem bij zijn 50 jarig jubilé door de genees kundigen uit den omtrek geschonken huldeblijk, en vervolgens het honorair lidmaatschaphetgeen door ZEd., onder betui ging van erkentelijkheid voor de betoonde bewijzen van hoogachtingwerd aanvaard. De heeren doctoren Hulst en Schut werden met alg. st, als leden der afdeeling aangenomen. In den vroegen morgen van den 9 is eene hoogbejaarde weduwe, in het Vijvertje woonachtig, door het vlam vatten barer kleederen zoo deerlijk gebranddat zij naar het gast huis vervoerd daarin denzelfden dag is bezweken. Ofschoon de voorjaarskermis om de elders heersckende epidemie dit jaar niet zal gehouden wordenzal het publiek toch enkele avonden in de gelegenheid worden gesteld om van vermakelijkheden gebruik te maken die anders op dezen tijd worden ten beste gegeven. Door den heer Eduard Bamberg zul len met zijn gezelschap, waaronder de heeren Hermans en Kapper en de dames Stutterheim zoowel als de directeur bij velen goede bekenden zijn, in de zaal van den heer herdoet, op Dinsdag Woensdagen Donderdag tooneelvoorstellingen wor den gegevenvolgens de aangeplakte biljetten bestaande uit stukken, die elders met succes werden opgevoerd cn waarvan sommige de eer van veelvoudige herhalingen te beurt viel. In de zaal Diligentia van den heer W. van Tellingen zullen de zeer geroemde gymnastikers Kónjöt en Lunau, met mede werking van Mej. Alexine Enckopera-zangeres te Hamburg, en den heer JC. Exner, bastaille van Dusseldorpslechts ééne voorstelling en wel op Woensdag a.s. geven. Nu het laatst aan den Helder, waar dit gezelschap groot succes had, maar ook op vele andere plaatsen ondervond het ruime blij ken van sympathie. Yoor afwisseling is dus door de ondernemers gezorgd moge het publiek dat proliteeren wilgenoegelijke avonden hebben. Op Maandag, den 24 April e.k., zal in het lokaal Di ligentia van den heer W. van Tellingendes avonds te 8 uren, eene volkslezing gehouden worden door onzen stadgenoot den heer M. tilokwaarin door dezen eene schets zal gegeven worden van zijne waarnemingen als geneeskundige in engel- sehe dienst, bij de ambulancen in het pruisische leger, ten dienste van het Roode Kruis. De bewijzen van toegang zullen verkrijgbaar zijn bij de Uitgevers dezer Couranttegen betaling van 15 cents, ten voordeele van de lijders te Eg- mond aan Zee. In de buitengewone vergadering van den Raad van 14 April, bijeengeroepen ter behandeling van een van 44 ingezetenen ingekomen adresom vergunning tot het staan met stalletjes of kramen op de pleinen, bij liet houden der kermis daarvoor gebezigd, welke vergadering door 12 leden werd bijgewoond (afwezig waren de heeren A. Madaine Pont, P. Bruinvis de Lange en H. J. Conijn) werd op voorstel van de heeren Ponk en van der Kaag, na eenige discussie, met algemeene stemmen besloten: dat de Raad onbevoegd was op dat adres te beschikken en het ter beschikking te stellen in handen van Burg. en Weth. De heer Kerhoejf, als oud ste Wethouderpresideerde de vergadering. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 6 Apr. Arnoldus Bolderink en Christina Stokkink. 8 Jan üeklcer, te Alkmaar, onlangs te Beemster, en Maartje Schaap, te Beemster. 12 n Nicolaas Blankendaal, te Alkmaar, en Elisabeth Zuij- damte Ursem. Jacob Bes, te Schermerhorn onl. alhier, en Trijntje Klaver, te Ursemonl. te Schermerhorn. 13 n Adrianus Oortmeijer, wedr. van Maria Catharina Fie- scher en Alida Maria Ruijs. Hendrik Stroo Cloeck, wedr. van Klaartje Blaauboer en Catharina Wilhel- mina Lind. Petrus Gerardus Gri^p, te Alkmaar, en Maria Magdalena van Herkumte Edam. Franciscus Petrus Zult en Clasina Johanna Out. Dirk Roosendaal en Sara Margaretha Deijlius 14 Jan Cornelis Nagelhout, te Alkmaar, en Geertje Stam mes te Schagen. GEBOREN. 7 Apr. Helena Maria Josephina, D. van Joseph Martin August Kosters en Cornelia Helena Keuss. 8 Freerk, Z. van Freerk Pietersma en Agnes Josephina Dammer. EvertZ. van Gerrit de Goede en Ca tharina Jacoba de Jager. 9 h Maria Johanna, 1). van Coenraad Franciscus Nieters en Alida Dekker. 10 a Elisabeth, D. van Richard Twisk en Willempje van Twisk. OVERLEDEN. 8 Apr. Cornelis Graaf zand53 j, 9 n Pieter, Z. van Jan Kalf en Maartje Grootes, 7 d. GerritjeD. van Christiaan Biskanter en Neeltje Schouten, ruim 7 m. Fijtie Elte, wed. Eliasar de Lange81 j. 10 n Johannes CasparusZ. van Johannes Borst en Wil- helmina Maria Homeijer, bijna 7 m. 11 n Jannetje Kuilemunechtgen. van Dirk Pels, vroeger wed. van Pieter Wagenaar, 61 j. 12 Maartje, D.-van Cornelis Visser en Aafje Oorver, 18 d 14 u Adrianus Douwes 46 j. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 12 April. Door de Notaris H. J. de LANGE. 1. Korenmolen de Wolf, Vest bij de Keetsloot, sectie B, No. 1050. Strijkgeld G. Bekkerf 2550, Verhoogd door denzelfde met 550, 2. Pakhuis, aldaar, 1346. Str. dezelfde 210, 3. Knechtswoningaldaar, 1345. Str. J. de Graaf 325, No. 2 en 3 niet verhoogd. No. 1—3 gecomb. 3625, Opgehouden op500, 4. Huis, Koepel en Tuin SingelC, 263 - 265. Strijkgeld J. de Raat 600, Verhoogd door W. F. du Croix met 5, 5. Grondeigendom van in erfpacht uitgegeven Tuin, aldaar, 76 en 77. Str. J. Boersen 105, Niet vertioogd. G. Winkelhuis, HuigbrouwersteegB, 745. Strijkgeld Jde Graaf 2360, Verhoogd door J. v. Twisk met 65, 7. Winkelhuis, de Aloë, hoek Langestraat. en Mient, A, 1979. Strijkgeld J. v. Twisk 6600, Niet verhoogd. 8. Winkelhuis het Zeeptonnetje, Z. z. Laat, B, 751. Str'y 'geld S. Kramer1405, Verhoogd door J. Rozemeijer met 40.- 9. Huis, N.z. Laat, 2059. Strijkgeld S. Kramer 1000, Verhoogd door G. Keizer met n 5, 10. Pakhuis, aldaar, 2058. Strijkgeld G. Keizer 705, Niet verhoogd. No. 7 en 10 gecombn 7305, Verhoogd door J. v. Twisk met 225, 11. Grondeigendom van 2 in erfpacht uitgegeven Tuinen GeesterhoutE 60 en 440. Strijkgeld S. Kramer285,- Verhoogd door P. Relie met 20,- 12. Huis, O.z. Groot-NicuwlandB, 2054. Strijkgeld W. de Jong u 1055,- Uit de hand verkocht. 13. Dito, aldaar, 2055. Strijkgeld A. v. Giezen 355,- Verhoogd door P. Kwant 25,- 14. Dit,o, aldaar, 2056. Strijkgeld H. Lobach n 260,- 15. Dilo, aldaar, 2037. dezelfde 300, No. 14 en 15 niet verhoogd. Alkmaar 14 Apr. Kleine kaas f 31, commissie dito f 26, middelbare dito f 27, laagste prijs f 17, aangevoerd 232 stapels, wegende 48729 kilogrammen. -Aangevoerd 1100 hectoliters graan. Tarwe f 11,75 Rogge f 8,50, Gerst 60 kilo f 6,50, dito 70 kilo 7,75, Haver 40 kilo J 4.25. dito 45 kilo t 4.75, Paardenboonen f 8,75, Kanariezaad 9.75 alles per hectoliter. 15 Apr. Aangevoerd 4 Paarden f 40 a 325, 68 nucht. Kalveren /3a 9,50, 623 Schapen 16 a 30, 8 Lamme ren 7 a 9 10 Geiten f 4 a 8 12 kleine Bokjes 0,40 a 1,20, 130 magere \arkens f 12 a 25, 148 Biggen t 4 a 10 1 Ezel 24, Boter per kop t 0,774 a 0,824. Enkhuizen 12 Apr. Karweizaad f 16.50, bruin Mosterdzaad /19 a 25, graauwe Erwten f 17 a 17,50, vale dito 11,50 a 15, bruine Boonen f 15 a 16,50, Gerst f 6,75 a 7,25, Haver f 4,75 a 5,75. Haarlem 12 Apr. Kleine kaas f 26, aangevoerd 11 stapels, wegende 1895 kilogrammen. 3 Koeijen f 120 a 150, 4 nucht. Kalveren /4a 5 26 Schapen f 14 a 24. Hoorn 13 Apr. Kleine kaas 31, aangevoerd 32 stapels, wegende 7101 kilogrammen. 15 Apr. Aangevoerd 3 hectoliters Rogge f 8, 29 heet Gerst f 7,25, 19 heet. Haver f 6,25, 12 heet. Boonen, bruine/17, 8 heet. Erwten, groene ƒ16, op monster verkocht: Mosterd zaad t 25.25, Karweizaad t 15, alles per hectoliter, 18 Paar den 45 a 140, 90 nucht. Kalveren 4.50 a 9,50, 400 Scha pen 17,50 a 30, 47 magere Varkens t 13 a 22,5 Zeugen f 30 a 52 220 Biggen tl a 9,50, 6 Bokken f 0,90 a 4, 5 Geiten f 1,50 a 7, 120 Kippen 0,90 a 1,30, 22500 Kip peneieren 2,50 a 2,80, 12700 Eenden dito 3,20 per 100, 3250 koppen Boter 1,10 a 1,20 per kilogram, 55 manden Appelen 1,50 a 1,75, 15 mand. Peren ƒ1,20 per mand hledemblik 1 2 Apr. Kleine kaas f 29aangevoerd 31 sta pels 310 kop Boter/l.34 perkilogr., Kippeneijeren/2,80, Eenden dito f 3, per 100. Purmerende 11 Apr. Aangevoerd 93 Runderen, 9 Paarden, 76 vette Kalveren 90 tot 110 ct. perkilogr., 163 nucht. dito f 4 a 8 32 vette Varkens 46 a 56 ets. per kilogr., 62 magere dito f 16 tot 18, 213 Biggen f 6 tot 8, 614 Schapen en LammerenKipeieren 2.80Eenden dito f 3,20 Kievits dito 10 per 100, Boter 1,30 tot 1,19 per kilogr., kleine kaas 33, aangevoerd 61 stapels. Schagen 13 Apr. Aangevoerd 3 Paarden 40 a 60, Gel de- koeien f 80 a 160, Vaarsen f 50 a 126, 40 nucht. Kalveren 3.50 a 6, 460 Schapen f 16 a 27,75 3 Bokken en Geiten f 2,50 a 422 magere Varkens 12 a 23 97 Biggen 6 a 8, Konijnen 40 a 75, Kippen 60 a 150 ets. per stuk, Boter f 0,80 a 0,90 per kilo. Kaas 32 J a 40 ets. per kilo, Kippeneieren 2,60 a 2,80, Eenden dito f 3,10 per 100. Schiedam 13 Apr. Jenever 17,75 Moutwijn 12,25. Wormerveer 13 Apr. Kleine kaas/2S.50, aangevoerd 10 stap. Zaandam 13 Apr. Kleine kaas t 32 aangevoerd 7 stapels. Boter f 1.30. Londen 10 Apr. Aangevoerd 2390 Runderen 5.10, 14300 Schapen 6.6 65 Kalveren 6.490 Varkens 5.2. 13 Apr. Aangevoerd 815 Runderen 5.8, 6470 Schapen en Lammeren 6.650 Kalveren 6.4, 15 Varkens 4.5. Amsterdam 15 April. Nederl. C. N.Sch. 2J. pet. 524 Turk. Obl. 1865 5 pet. 41 4 dito dito 3 H 624 Egypte 1868 7 n 744 dito dito 4 II 834 N. Amerika 1881 6 H IOO4 SnanieObligat. 3 H 304 dito 1882 6 n 97 dito Binnenl. 3 U 25J dito 1885 6 H 964 Portugal 1853 3 H 32j Brazil. Obl. 1865 5 H dito 1867 3 n 32J MexicoOh\. 1851 3 H 134 Rust. 1798-1816 5 n 944 Gr. Russ. Sp.-M. 5 n 219 Oblig.-leen. 1864 5 II 92; Russ.Sp. »Jelez" 5 11 207 dito 1866 5 tl 914 dito Poti Tiffis 5 11 85* Aand.Z.Rs. 1864 5 II Chark.-Az. 1868 5 H 83* dito dito 1866 5 tt 220 Obligat. sp.War- Oostenr. Obl. inp. 5 II 454 schau-Bromb. 4 n 544 dito in Zilver 5 H 534 Illin. Cent.-Spw. Aandeelen 1839 666 Mts.Ct.v.Aand 121 dito 1854 213; St.Paul&Pacifics dito 1858 Spoorw.Obl. I'S. 7 H 65* dito 1860 466 dito dito 2e 7 n 654 dito 1861 U64 Ondertrouwd II. S. CLOECK en C. W. LIND. Eenige en algemeene kennisgeving. Alkmaar13 April 1871. Heden beviel voorspoedig van een welgeschapen Zoon A. AVIS TIP. Zaandijk12 April 1871. Heden overleed plotseling ons geliefd zoontje JAN, in den ouderdom van ruim 4 maanden. AlkmaarC. JONKER. 15 April 1871. E. JONKER— Plukker. De dochter en behuwdkinderen van wijlen Mevr. de Wed. B. ABBRING—BLAAUBOER, betuigen voor de betoonde deelneming in bun verlies hun welgemeenden dank. Vermits het onlangs bij inschrijving gedane hoogste bod voor het Jagt met Scllliitcikltuis en 1st Venturis te gering wordt geachtwordt het andermaal bij inschrijving TE KOOP aangeboden, waarvoor de biljetten vóór den 29 dezer maand kunnen worden ingeleverd ter Secretarie van den Hondsbossche alhier, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen.

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 2