No. 18. Drieënzeventig s te Jaargang. 1871. ZONDAG 30 APRIL. (JDfftciëcl (öcbecltc Politiek #Dcrzieltt. £&tckclijfcschc ISccichtcn. frankrijk. ALKMAAftSCHE 0 0 li RANT. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,65, franco per post t 0,&0, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. By inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. De COMMISSARIS des KONINGS in de provincie NOORDHOLLAND brengt ter kennis van belanghebbenden dat op Donderdag den 4 Mei aanstaandede beneden vloed deuren van de doorvaartsluis te Buiksloot worden UITGE NOMEN waardoor eenige vertraging in de scheepvaart kan ontstaan. Haarlem, üe Commissaris des Konings voornoemd. 27 April 1871. RÓÈLL. A A NBESTEDING. Op Donderdag den 11 Mei 1S71, des namiddags ten half drie ure, zal aan bet lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noordhollandte Haarlembij enkele inschrijving worden aanbesteed Het driejarig onderhond van de haven beoos ten het Oude Schild op Texel. De bestekken zijn, tegen betaling van 25 cents per exem plaar. verkrijgbaar aan het lokaal van het provinciaal bestuur voornoemdaan het bureau voor Buitenlandsche paspoorten op het Stadhuis te Amsterdam en ter Secretarie van de ge meente Texel. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij den Hoofdingenieur van den waterstaat te Haarlem en bij den Ingenieur J. M. F. Wellan te Alkmaar. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR, brengt ter kennis van de belanghebbendendat ter gemeente-secre tarie gelegenheid bestaat tot het aanvrage van Jagt en Fisch- actenvoor het dienstjaar 1871/72. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 26 April 1871. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTERen WETHOUDERS van ALKMAAR, van de Kamer van Koophandel en Eabrieken aldaar de me- deeling ontvangen hebbendedat de Directie der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij, op haar verzoek, welwillend besloten heeft om bij den zomerdienstop 15 Mei e.k. als "f een trein in dienst te stellen des ochtends om 6 u. P -"*» Amsterdam en om 7 u. 25 m. van Zaandam 611 r u"'n» ""en nm q u' m. te Helder aankomende, vertrekkendeen om vestigen den aandacht op dien «««voeren ochtendtrein, waar door eene reisgelegenheid van Amsterdam eil Zaandam naar het Nieuwediep wordt bekomenvroeger dan de tegenwoor dige en noodigen het reizend publiek Uit om daarvan een nuttig gebruik te makenopdat de proef zoodanige uit- komsten opleveredat Noord-Holland en vooral ook 4*k- maar met oog op hare markten die zoo wenschelijke reisgele genheid moge behouden. Burgemeester en Wethouders Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 26 April 1871. De NUHOUT van der VEEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR. Gezien de beschikking van den Heer Commissaris des Ko nings in de Provincie Noord-Holland, van 25 April 1871, 3d» afdeeling A, No. s's\\ (verzameling circulaires No. 28), houdende bepaling omtrent den tijd der afgifte van de ver klaringen van aangifte voor de Personeele Belasting en het Regt van Patent, over de dienst van 1871/72 en art. 30 5 2. 1* zinsnede der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No, 4,) Maken aan de Ingezetenen dezer Gemeente, onder her innering aan de wet van 9 April 1S69 (Stbl. n°. 59) bekend: Dat de Ontvanger der Directe Belastingen alhier, aan hunne woningen te beginnen met Donderdag 4 Mei aan staande zal doen bezorgen een Besckrijvings-billet, hetwelk inhoudt eene korte schets van de grondslagen der voornoemde Belastingzijnde 1*. De Huurwaarde. 4". Het Mobilair. 2». Deuren en Vensters. (5°. De Dienst- enWerkboden. 3°. Haardsteden. 16°. Paarden, waarbij aan ieder ingezeten de noodige vragen dienaangaande ter beantwoording worden voorgesteld en hetgeen binnen acht dagen na de uitreiking ingevuld van wege dien Ont vanger wordt teruggehaald. Dat zij welke bij het bezorgen der biljetten of ook bij het terughalen daarvan mogten zijn overgeslagenzich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuimmaar integendeel gehouden zijn om de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaring, vóór of uiterlijk op 16 Mei eerstko mende iu te dienen ten kantore des Ontvangers, alwaar de billetten ter invulling steeds verkrijgbaar zijn. Dat ieder gehouden isde te doene aangifte te ondertee kenen en ingeval iemand niet kan schrijveninvulling in zijnen naam door den Ontvanger of zijnen gemagtigde te doen bewerkstelligen met vermelding der redenen waarom, in tegenwoordigheid van een derden persoon, die de aangifte, na voorlezing met den Ontvanger of zijn gemagtigde, zal teekenen. Zij verwittigen voortsdat als tegenschatters ingevolge bovenaangehaald wetsartikel zijn benoemd Dirk Julsing, Jan Dekker, Jan Mets Burkunk en Jan Ringers, dat de bevolking dezer gemeente, voor zoovei 1 zij tot maat staf van sommige grondslagen der belasting dienen moet bedraagt een getal van 11554 zielen, en dat Bezwaarschriften tegen de belasting op het Personeel en die op het Patentingevolge art. 1 der wet van 4 April 1870 (Staatsblad No. 60), behooren aan Gedeputeerde Staten van Noordholland, te worden ingediendonder overlegging van een dubbel van het aanslagbillet (tegen betaling van 5 cents hij den Ontvanger verkrijgbaar gesteld), binnen drie maanden na den dag der afkondiging van het kohier, waarop de aanslag voorkomt. Burgemeester en Wethouders vermanen de Ingezetenen, om met de meeste naauwkeurigheid binnen den bepaalden termijn hunne beschrijvings-billetten intevullen ter bevorde ring van den geregelden afloop der beschrijving en ter voor koming van de toepassing der boeten en straffentegen valsehheid en ounaauwkeurigheid der invulling vastgesteld. Burgemeester en Wethouders vccrr.cemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 28 April 1871. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de maand Januarij 1871. Naar DuitschlandE. A. GODOWSKY, Papenburg. POLITIE. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voorhanden het navolgende gevondene, als: een goud ringetje met steentjeeen sleuteleen boezelaar, een kruiwagen. Men verhaalt van Jeanne d'Arc dat zij de woorden la Franceden naam van haar ongelukkig vaderlandmet zooveel gevoelop zulk een roerenden toon uitsprakdat allen die haar hoorden de tranen in de oogen sprongen, en te gelijk het hart van heilige geestdrift begon te kloppen die hen met, onwederstaanbaren moed vervulde en tot de grootste opofferingen in staat stelde. Wat ïrankrijk thans gedurende de laatste negen maanden is weervarenis zoo vreeselijk dat er geen stemgeluid als dat van J eanne d'Arc noodig isom ook het hart van den vreemdeling met diepen weemoed en innig meegevoel te vervullen. Arm arm Frank rijk land van omwentelingen en beroeringenvolk van proefnemingen en kunstbewerkingen, hoe heeft men u beur telings gerekt en ineengedrukt om u pasklaar t-e maken voor allerlei stelsëlsHoe heeft men uw bloed doen stroomen bij de wreede proevenHoe hebt ge gekrompen van pijn ondef de folterende kunstbewerkingGelijk de arts het ontleedmes zet in het cadaver, heeft men bij u gekorven in liet, levende vleesch Men heeft u gezegddat vrij beid en be schaving uw natuurlijk erfdeel warenen dat gij geroepen waart, die beide heerlijke goederen onder de andere volken te verbreiden. Was het dan wonder, dat gij zelf nooit ern stig de ware vrijheid hebt gezochtnooit hebt vermoed dat gij zelf behoefte hadt aan onderwijs, aan kennisaan nauw gezet onderzoekaan licht Een Pranschman raadt immers zulke dingen, li ij heeft niet noodig te onderzoeken, na te denken en te studeeren Men heeft u gezegddat uw moed cn geestdrift in den strijd onwederstaanbaar waren en Europa van uwe wapenen zijn bevrijding, zijn geluk en eeuwigen vrede wachtte. Was het wonder, dat gij tut eiken strijd gereed waart als tot een blijden triumftooht Zoo heeft in deze eeuw de grond van half Europa uw bloed gedronken; westwaarts tot waai de Taag zijn lauwe wateren met, de hooge baren der Spaan- sohe zee vermengtoostwaarts tot waar de alles verstijvende Siberische wind langs de kale vlakten van Rusland waait tot Moskou en Sebastopol. Door gansc'u Duitschlandin Nederland en Italië, bij Jena en Waterloo, by Wagram en Romebij Leipzig en Solferino, in Algerië en Mexico rusten de beenderen uwer krijgers, en hun doodsnik stierf weg onder uw bljjde zegekreten als ware daar een heerlijk feest van verbroedering gevierd in plaats van een reusachtige raen- schenslacbting. Men heeft u gezegd, dat Parijs niet zoozeer de hoofdstad is van Frankrijkals wel een stad die Frankrijk tot reohrs- gebjed beeft, die Frankrijk zelf is, die Frankrijkheheerscht,, die te gelijk de hoofdstad en beheerscheresse (want dat schijnt bij u hetzelfde) van Europa is, de zetel der beschaving de bron van alle lichtde priesteres van het warehet schoo- nehet grootsche, te gelijk het Jeruzalem, het Athene en het Rome der negentiende eeuw, Is het wonder, dat, Parijs eindelijk zijn oppermaohtigen wilzijn alvermogen aan Frankrijk wil doen gevoelen? Men heeft, gezegd, dat, Europa in Parijs reeds haar toekomstige hoofdstad bezitdat Frankrijk te klein is voor Parijsen men verwondert zich dat Parijs zicli door datzelfde bekrompen Frankrijkdoor het aan haar onderworpendoor haar bebeersohte cn ver lichte gebied de wet niet wil laten voorschrijven Maar be staat er dan geen verband meer tusschen oorzaak en gevolg? Moesten dan zulke zaden niet zulke vruchten voortbrengen? Is dan de wereldgeschiedenis niet een wereldgericht Die leer moest er toe leiden, dat bij herhaling de hoofdstad van Frankrijk de lijken barer burgersdoor burgers geveldtot hoopen heeft, zien aangroeien langs hare straten. Arm Frankrijk Arm ongelukkig Frankrijk Ziedaar de vruchten van het liberalisme. Ziedaar waartoe al die vrijheidvrijheid van spreken en schrijven een volk brengt. Dat zijn de vruchten der godsdienstlooze school. Zoo roepen zegevierend de bestrijders der vrijheidsbanier. De dwazende verblindende onwetenden Alsof er iu Frankrijk ooit vrijheid had geheersehtHebt gy het dan reeds vergetendat Frankrijk gedurende twintig jaren op de Napoleontische manier is geregeerd? Weet gij dan niet, dat het twintig jaren lang is onderdrukt Er was in Frank rijk noch vrijheid van vergaderingnoch van drukpers. On derwijs in de godsdienst is er het eerste leervak van het lager onderwijs, de geestelijkheid bekleedt er een voorname plaats in het schooltoezichter bestaan afzonderlijke gemeentescholen voor de kinderen die tot verschillende kerkgenootschappen behoorener is geen scheiding tusschen kerk en staat. Toch zouden de tegenwoordige gebeurtenissen te Parijs als de natuurlijke vruchten der vrijzinnige regeeringsbeginseleu be schouwd kunnen worden Het Parijsche gemeen is losgebrokende tijger-aap toont zich in zijn ware gedaante, zegt de Tijd. Juist, maar die tijger-aap is gevormd onder de Napoleontische tieerscbappij, die door de geestelijkheid, aanvankelijk althans, krachtig is gesteund en eerst latertoen zij Rome aan zijn lot begon over te latenwerd lastig gevallen en tegengewerkt. Even zoo was de tijger-aap, die zich bij de groote omwenteling in het laatst der vorige eeuw verlustigde in het bloedig Victor Hugo. werk der guillotine, de kweekeling van het Bourbonsche koningschap in bondgenootschap met adel en geestelijkheid. «Eéne zaak is duidelijk", zegt Macauday van deze omwen teling. nDe regeering, de adel en de kerk ontvingen loon naar werk. Zij oogstten wat zij gezaaid hadden. Zij von den het volk zooals zij het hadden, gemaakt." Dat wij thans de gruwelen der eerste revolutie niet zien gebeurenbe wijst, dat het wanbestuur van Napoleon III niet zoo groot geweest is als dat der Bourbons of dat in het algemeen de achttiende eeuw in wreedheid en barbaarsehheid de negen tiende verre overtrof. W at Frankrijk ons thans ter beschouwing aanbiedt zijn de vruchten, is de nalatenschap van het Keizerrijk, van het despotisme. Het heeft niets gemeens met de begin selen en leerstelsels van een vrijzinnig staatsbestuur. De maatschappelijke toestand dien wij te Parijs aanschouwen, is door het, Keizerrijk voorbereid en aangekweekt. De begin selen die er thans verkondigd worden, zijn steeds krachtig door de liberale staathuishoudkunde veroordeeldde bewe gingen die zij uitloktenniet minder krachtig door de repu- blikeinsche regeering van 1S48 onderdrukt. De Keizer daar entegen heeft er steur, bij gezocht,. Nu ongeveer een jaar geledentoen Parijs nog schitterde in vollen glanstoen Napoleon III nog in al zijn grootheid zetelde op de Tui- leriën, op 8 Mei 1S70, bevatte het politiek overzicht der Alkmaarsclie Courant onder anderen het volgendewaaraan thans een herinnering zeker niet ongepast is. //In December (18 48) werd Lodewijk Napoleon tot Presi- «dent van de Republiek gekozen. Het is bekend, op welke wijze "hij de maatschappij heeft gered, zooais zijn verdedigers ge- 'woon zijn te zeggen. Als bet, een redding mag heetenis "zij althans duur genoeg gekocht,. Maar kan hier inderdaad "van een redding sprake zijn? De Republiek van 1848 "had de socialistische en communistische beweging na een "bloedigen strijd onderworpen, en de orde hersteld. Zij had «niet geaarzeld, en Cavaignac had zijn last met kracht en "gestrengheid volvoerd. Daarmede was zeker haar taak niet "volbracht, en niemand zal de groote moeilijkheden van een "bevredigende, zelfs maar van een eenigszins houdbare oplos- "siug van het groote vraagstuk betwisten. Niemand heeft "recht te beweren, dat de Republiek daarin zou geslaagd ziju. «Maar wat heeft Napoleon III gedaan? Hij heeft den zoo- "genaamden vierden stand, de arbeiders, de lagere volksklasse, «de door Cavaignac bedwongen socialisten en communisten «gevleid, hun de hand gereikt, opdat zij hem op den troon «zouden helpen de werklieden hielden hem voor een socia list, het leger zag iu hem den erfgenaam des grooten ooms, «de burger een man van orde. Hij heeft veel voor de werk lieden en de lagere volksklasse gedaan, millioenen voor «openbare werken uitgegeven. Maar is de toestand thans iets «beter dan in 1849, 50 en 51? Hij heeft de werklieden uit «de hand gevoeden hen daardoor in buitengewonen getale «naar Parijs doen stroomen. Heeft hij iets meer gedaan dan «een dam opgeworpen tegen een wassenden stroom, en dien «dam gedurende eenige jaren met groote opofteringenonder- «houden Tlians erkent hij zelf dat het werk niet houdbaar «isen wenscht een terugkeer tot de vrijheiddie hij is «begonnen te vernietigen, waaraan hij het Fransche volk «meer dan ooit heeft ontwend. Was dat den staatsgreep van «2 December waard? Kan die mislukte poging zelfs eeni- «germate al de buitengewone maatregelende dwingelandij recht vaardigen die hij heeft uitgeoefend? De opgeworpen dam «heeft den stroom nog meer doen wassen, en wat thans te «Parijs in de volksvergaderingen wordt gesproken, is welde «bitterste bespotting van die veel geroemde red din g der maat- «sohappij. «Eerst later zal een volledig oordeel over den tweeden Fran- «schen Keizer geveld kunnen worden. Maar al wil men de «gevaarlijke, de zedelooze stelling aannemen, dat voor de daden «van vorsten en gewone burgers geen gemeene maat bestaat «al stemt met in met de woorden door Lamartine met het «oog op den eersten Napoleon geschreven: Four le héros et nous il a des poids divers. Vesclave et le tyran ont tous un compte d rendre, Hun du sceptreI'autre des fers «toch toont de tegenwoordige toestand van Frankrijk voldoende «aan, dat de tweede Napoleon nog iets anders moet doen dan «hij gedaan heeft, om een groot man genoemd te kunnen worden." W. v. d. K. De beweging in den avonden van 17 en 18 te Bordeaux was gericht tegen de aldaar in bezetting liggende troepen. Eone door de oproerlingen opgeworpen barricade werd zonder veel moeite venneesterd. üe nat. garde hield zich onzijdig. Te Grenoble is te gelijker tijd het volk te hoop geloopen om bet, vertrek eener batterij mitrailleuses naar Versailles te beletten. P.m. 50 personen zijn gearresteerd, maar voorliet meerendeel spoedig weder op vrije voeten gesteld. Pruisen verzet, zioh niet, tegen de vereeniging van troepen om den opstand te bedwingen. Het verlangt alleen te ver nemen hoeveel soldaten dagelijks te Versailles aankomen. De gemeenteraad vau Havre heeft 3 zijner leden naar Parijs en naar Versailles gezondenten einde eene bemiddeling aantebieden op de volgende grondslagenhandhaving der republiek en toekenning der gemeentelijke vrijheden aan alle gemeenten des lands. Bij het uit krijgsgevangenschap teruggekeerde Rijnleger zijn een aantal bevorderingen en benoemingen in het Legioen van Eer gedaan. De genls. Changarnier, Bourbaki, de Cissey en Bisson zijn tot grootkruizen9 andere geuls. tot groot- officieren benoemd. Ter zake van het beteugelen van het oproer te Toulouse en het bestrijden der parijsche insur- genten zijn mede decoratiën verleend. Het, Journal Qfficiel deelt de namen mede van verscheidene veroordeelde misdadigers, die onder de parijsche gevangenen zijn aangetroffen. De pruisische commandant van S. Denis heeft eene bekend making doen aanplakken, waarbij alle uitgewekenen en vreem delingen worden gelast, de stad te veriaten. De minister Picard heeft eene circulaire uitgevaardigd betreffende de verkiezingenwelke volkomen vrij zullen zijn. Mochten agenten der opstandelingen van de verkiezingen gebruik willen maken om wanorde te stichtendan zouden hunne pogingen krachtig worden tegengegaan. De heer Thiers heeft de afgevaardigden der vrijmetselaars ten gehoore ontvangen die voor de inwoners van Neuilly eene wapenschorsing kwamen vragen en eene schikking voor stelden op den grondslag der erkenning van het beginsel van de vrijheid der gemeenten. Hij antwoordde, dat de geul. Ladmirault den inwoners der dorpen, die besohoten zouden wordenden tijd zou laten om zich te verwijderen en dat de voorgestelde schikking onaanneembaar was, dewijl hij zieh aan de door de Nat. Vergadering aangenomen ge meentewet behoorde te houden. Le Mot d' Ordre.) Aan den genl. Ducrot is, op zijn verzoek, ontslag verleend. Dagelijks ontvangen het gouvernement en de Nat. Verga dering adressen van gemeentebesturen en andere corporatiën, tot betuiging van adhtesie tegenover de oproerige houding van Parijs. De anti-protectionistische Vereeniging van Afgevaardigden te Versailles telt reeds 80 leden. Volgens VFtoile Beigeheeft de Noorder-spoorwegmaat schappij het vervoer van levensmiddelen en steenkolen naar Parijs voorloopig gestaakt. Parijs. Le Mot d'Ordre, dat de sterkst mogelijke deelneming aan de verkiezingen had geprediktzegt, nu de onthouding heeft gezegevierd „Het resultaat der gemeente-verkiezingen bewijst vooreerstdat wij geenerlei invloed uitoefenen, het geen ons smart; ten andere, dat de Commune terrein ver liest hetgeen ons nog dieper grieft. De Commune heeft met 26 tegen 13 st. al de verkiezingen, waarbij eene volstrekte meerderheid der uitgebrachte stemmen verkregen is (21 van de 31), goedgekeurd, op grond, dat een groot aantal kiezers voortvluchtig is en het juiste getal ingeschreven kiezers in de tegenwoordige omstandigheden niet nauwkeurig kan worden uagegaanen aanbiedingen gevraagd tot het koopen van de zuil op de Place Vendóme, in 4 gedeelten. De 6 gedelegeerden der Syndicale Kamers hebben in eene algemeene vergadering der Nationale Unie van den Handel en de Nijverheid kennis gegeven dat hunne pogingen mis lukt zijn bij de Communewelke heeft doen weten dat zij op den grondslag van het door hen uit Versailles medege brachte voorstel geene onderhandelingen kon aangaan. Zy schrijven dit inzonderheid toe aan het verzet van den heer Thiers in de Nat. Vergadering tegen het reeds gevallen be sluit om de maires in alle gemeenten door het algemeene stemrecht te doen verkiezen. Hun voorstel tot benoeming eener permanente commissie van bevrediging van 9 leden die zich bestendig in betrekking moeten stellen met de Com mune en met de verschillende groepen der Nat. Verg., werd door de Nat. Unie goedgekeurd. Het blad V Affranchi deelt een van den 14 gedagteekend antwoord van den heer Thiers op den brief van den aarts bisschop Darboy medewaarin het executeeren van gevan gengenomen nat. garden voor een lasterlijk verzinsel "wordt verklaard. Rochefort en Félix Pyatvroeger vriendenbestrijden el kander vinnig in hunne bladen le Mot d' Ordre en le Pengeur. Nog andere leden en voorstanders der Commune verguizen elkander dapper. Verscheidene parijsche bladen hebhen hunne uitgaaf ge staakt; een grooter aantal hebben hunne drukkerijen en bu reaux naar Versailles, St. Germain enz. overgebracht. De prijzen der levensmiddelen zijn reeds op bedenkelijke wijze gestegen. De nat. garde zijn den 17, onder den vesper, gedrongen in de kerk van S. Vincentius van Paulo, waaruit zij de me nigte deden vertrekken en de kostbaarheden wegvoerden. Om de kerk van S. Jacques du Haut Pas hebben zij ge durende de miseen cordon getrokken en den pastoor en zijne vicarissen gearresteerd. De berichtgever van V Indépendance Beige meldde den 18 dat de blijken van ontmoediging en afmatting hand over hand toenamen. In de ultra-democratische wijk der voorstad S. Martin kwamenop een effectief van 2000 man slechts 57 nat. garden op het appèl. De Ligue de V Union Republicaine heeft den 18 bekendge maakt, dat de verklaringen van Thiers geen stelligen waarborg aanbieden voor de handhaving der republieknoch voor de erkenning van de rechten der Commune. De Unie had daarom beslotenzich in betrekking te stellen met de ver schillende steden des lands en was reeds voorgekomen door Lyon RijsselMacon en andere steden. De toongevers in de hallen en op de andere markten hebben zich met elkander verstaan en een bataljon gevormd, om zioh tegen elke nieuwe rekwisitie der Commune op de markten te verzetten. 1' Opinion Rationale en Ie Bien Public zijn voortgegaan te verschijnenin weerwil van het decreet tot hunne opheffing. Het ingestelde militaire gerechtshof heeft den 18 zijne terechtzittingen geopend met het ter dood veroordeelen van den aanvoerder van het 74e bat. nat. garde Girotdie ge weigerd had, zioh met zijn bataljon naar de poort Maillot te begeven. De uitvoerende commissie heeftuit aanmerking der democratische antecedenten van den veroordeeldedeze straf veranderd in die van burgerlijke en militaire degradatie en in gevangenschap voor deu tijddien de „oorlog" duurt. De Commune heeft de gevangenneming gelast van 20 nat. f ardendie zich aan willekeurige arrestatiëu hebben schul- ig gemaakt. De Commune heeft den 19 in eene „Verklaring aan het fransche volk," eene omschrijving gegeven der beweging van 18 Maart. Zij eischt de bevestiging der republiek eu eene

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 1