SCHROEFSTOOM BOOTDIENST IKE. M. Verkozen Ji DEBAZAli. BÖËKE HUIDEKOPER, De ondergeteekende, zijne Herberg; geus DE BONTE KOE overgedaan hebbende J. SMAL betuigt bij deze aan allen, zoo binne buiten deze stad zijnen dank voor de guns het vertrouwen door hem 35 jaren genoten. Aan do Boomkweekerij en Bloe- te GRONINGEN, herinneren aan de tijdige bestellingen van !Ha werktuigen, liooischuchlersenPat den liark en van welke drie soorten van wt tuigen zij in de 3 laatste jaren circa 150 stuk Nederland invoerden. Mr. GOUDSMID, maakt en repareert (■ouden en Xilveri Werken en berigt tevens aan zijne geac begunstigers, dat hij zijne werkplaats verplaal heeft boven het Pettemer Veerhuis, Wijk D, Nc verzoekt vriendelijk UEd. gunst en recommanda belovende eene prompte en goede bediening. De ondergeteekende, vraclltr der op Grootschermer en de Rijp, rigt bij deze, dat hij voortaan all Dingsdags, Donderdags en Zaturdags zal rijden Alkmaar.C. COMMANDEUR Groote en nieuwe sorteering van: wit en geschilderd Porceleln. Tafel-, dessert- en voorsn|jmesse llalionie en andere houtartikelen. Kristal en Glaswaren. Thee- en koflijserviezen. Ordinaire en fijne gelakte Goederen. Gewone en fijne lepels en vorken. Wit aardewerk en graniet, fltlocm vazen en bouquet vazen. Olie-en az{fnstellen, tafëlkomforei Kloemhangers en potten enz. erder alle huislijke artikelen. B talie. Groot fiSrittanje «'ei Serland. deren enz. j WCreenigfle Staten. KusEand. Turkggc. China. J. BRONGERS Gzoon. hoek Gfioorstraat eu Oude Gracht. Joh», van der llnagen. De ondergeteekendezijnen Korenmolen DE WOLF overgedaan hebbende aan den Heer J. DOOREWAARD, bedankt bij deze zijne ge- eerde begunstigers voor de gunst en het vertrc hem geschonken, en beveelt zijnen opvolger mi' in ieders gunst en recommandatie aan. J. DE GRAAF. Volgens bovenstaande annonce den Koren len DE WOLF van den Heer J. DE Q1 overgenomen hebbendebiedt de ondergetee zich nedrig aan bij Heeren Bakkers, Meelhanc en verdere stad- en landgenooten. Verzoekt mi ieders gunst en recommandatie, hopende da trouwen en die gunst te mogen genieten hij circa veertien jaren als meestersknecht o molen van den Heer S. DE GROOT heeft 1 ondervinden. J. DOOREWAAR De ondergeteekende heeft de eer te beri dat zij hare KRUIDENIERS- en GRUTT AEEATRE heeft overgedaan aan den heer STEN FERT; dankbaar voor het sedert zi jaren genoten vertrouwen, beveelt zij haren opi in ieders gunst aan. Alkmaar1 Mei 1871. Wed. J. MOERB Naar aanleiding van bovenstaande annonce i de ondergeteekende de vrijheid deze zaakd met 1°. Mei aanvaardt, in de gunst van sta' landgenooten aantebevelen zullende hij niets beproefd laten om zich het hem te schenken trouwen waardig te maken. Alkmaar, 1 Mei 1871. A. G. STENFE De ondergeteekende heeft de eer, bij het vei van zijn logement en stalhouderij „het Hof Hollatid" alhierzijnen begunstigers dank te ze en zijnen opvolger, de Heer JACOB BlEllDRAf bij een ieder aantebevelen. Alkmaar, 29 April 1871. C. KATER De ondergeteekende met 1°. Mei het 1^1 ment en de Stulhouderff HET j VAN HOLLANDaanvaard hebbende, neen vrijheid zich beleefdelijk bij stad- en landgenc aantebevelen. Wat in zijn vermogen is, om die gunst waardig te maken zal door hem si worden betracht. Alkmaar1 Mei 1871. J. BIER DRAG! Hij beveelt zijnen opvolger bij ieder minzaam Alkmaar, 1 Mei 1871. Jb. GROOr miofnun ii De ondergeteekende, bovengenoemde Herbc overgenomen hebbendebeveelt zich minzaam stad- en landgenooten aan; hij hoopt, door i goede en soliede bediening de gunst en het trouwen door zijn voorganger zoo vele jaren noten zich waardig te maken. Alkmaar, 1 Mei 1871. Jb. SMAÏ opgedragenom vert.oogen tot, de Commune te richten en haar opmerkzaam te maken, dat, ingeval eene misdaad als de bedoelde werd gepleegdde veron%vaardir ing der open bare meening in Europa eene tusschenkomst vandjuitschland zou kunnen rechtvaardigen. De geul. Cluseret heelt den gent. v. Fabrice geantwoord dat hij aan de Commune de loslating van den prelaat zoowel als van de overige gevangen gees telijken zal voorstellen. Het, fransehe eskader, dat te Gliicksfadt, 40000 krijgsge vangenen aan boord zou nemenis onverrichter zake huis waarts gekeerd. Men verzekert, dat, het, terughouden van omstreeks 1400 duitsche krijgsgevangenen in Frankrijk daarvan de voornaamste reden is. Van duitsche zijde is te Brussel voorgesteld, dat Frankrijk de 5 miljarden in goud of daarmede in waarde gelijkstaand papieren-geld zal betalen in 12 driemaandelijksehe termijnen. Van fransehe zijde is daarentegen voorgesteld gedurende 3 jaren jaarlijks j miljard in specie te voldoen en de overblij vende'! miljard later in 5 pets. schuldbrieven t,e verstrekken. Rijksdag. I)en 20 is verworpen een voorstel van dr. Bam- tot het aanstellen van ecnige stenografen, die tevens belast zouden zijn met het leveren van een kort verslag der zittingen voor de dagbladen, liet verwierf slechts 12 stemmen. Den 2 Mei is het wetsontwerp betreffende de aanhechting van den Elzas en Lotharingen voor de eerste maal gelezén en aan eene commissie van 28 leden verzonden. Prins Bis- marek betoogde vóór den aanvang der discussion de nood zakelijkheid der annexatie ter beveiliging van üuitsehland. Zoo was hem op 0 Aug '00 door den franschen gezant een ultimatum overhandigd, de keus gevende tusschen den afstand van Mainz en den oorloglater zei mendat den Keizer deze instructie was afgeperst tijdens een aanval van onge steldheid. Pruisen. Een aantal uit de krijgsgevangenschap ontsnapte franschen hebben zich in een bosch bij Owinsk ecnige. uren van Posentot eene rooverbende vereenigd. Een detache ment infanterie eu cavall. rie is uit Posen vertrokken om het boseh te doorzoeken. Beieren. Dr. Bïillinger heeft een zeer welwillend schrijven des Konings ontvangennaar aanleiding van een door hom aan den Koning gericht geschrift. Z. M. betuigt in dien brief tevens zijn leedwezen over lie excommunicatie van den hoogleeraar. Dr. v. Bollinger heeft, zicli in zoo ver aan de excommuni catie ouderworpendat hij verklaard heeftzich van liet, uitoefenen zijner priesterlijke functiën te zullen onthouden. De hoogleeraar Friedrich heeft daarentegen den minister van eeredienst. verlof gevraagd om zijne kerkelijke functiën te mogen blijven waarnemendewijl de aartsbisschop niet, be voegd was hem wegens het verwerpen van een door den Staat niet'erkend dogma, te excommuniceeren. Nagenoeg alle r. c. geestelijken te Munehen hebben eene verklaring openbaar gemaakthunne onvoorwaardelijke on derwerping aan de besluiten van het concilie behelzende. Wurtemberg. De bisschop van Rottenburg, dr. v. lie fde is eindelijk mede overgegaan tot de afkondiging van het leerstuk der onfeilbaarheid, vergezeld van eenige opmer kingen, die als eene poging tot eene bemiddelende interpre tatie worden aangemerkt, Eezas. In de lagere en bewaarscholen zal voortaan de duitsche taal gebruikt wordenbehalve in de gensdistricten, waar het fransch de volkstaal is. In de midden en hoogste klassen mogen wekelijks 4 uren aan het onderwijs in de fran sehe taal gewijd worden. Oostenrijk. Den 25 heeft de president-minister bij het Huis der Afgevaardigden een wetsontwerp ingediend betref fende het verleenen aan cle Landdagen van een meer uitge breid initiatief op liet gebied van wetgeving. Zij zullen omtrent aangelegenhedenwelker regeling thans aan den Bondsraad toekomt, eenige uitgezonderd, wetten mogen vast stellen die, na de goedkeuring van den Rijksraad en de bekrachtiging des Keizers bekomen te hebben, voor liet be trokken land geldig zullen zijn. De commissiein wier handen deze wetsvoordracht, is gesteldheeftovereenkomstig het voorstel van den heer Rechbauer, met 18 tegen 5 st. besloten, ten opzichte daarvan tot de orde van den dag overtegaan. De minister van onderwijs heeft, in eene vergadering der commissie van het Huis verklaarddat lnj staat op het standpunt der opheffing van het, concordaat, en dat, de Staat, betreffende de praetisehe gevolgen vau het leerstuk der on feilbaarheid zijn volkomen recht moet handhaven. De Keizer heeft genoemden minister opgedragen om on derhandelingen te openenten einde de Maatschappij van Wetenschappen te Krakau tot eene Academie van Weten schappen te verheffen. Hongarije. De Afgevaardigde Nyary, sedert 1848 een der aanvoerders van de oppositie heeft zich van het leven beroofd, naar het schijnt wegens den ongunstigen staat zijner financiën. Onder de hoogleeraren der universiteit te Rome is een adres van adhsesie aan dr. Bollinger in omloop geweest, De minister van justitie heeft den 25 in den Senaat mede gedeeld dat de regeering een wetsontwerp zal indienen tot volkomen scheiding van Kerk en Staat. De Senaat heeft, bij de beraadslaging over de wet, welke de aan den Paus te verleenen waarborgen vaststelteen amendement verworpenhetwelk strekte om de bepalingen omtrent het exequatur en het placet afteschaffen. Den 2 Mei js de wet met 105 tegen 20 st. aangenomen. Door den mi nister van onderwijs werd eene voordracht betreffende de vrijheid van onderwijs toegezegd. De regecring heeft eene commi -ie benoemd, len einde oen onderzoek ini «stellen naar den rechtstoestand iftr buitcti- landsche godsdienstige instellingen te Rome. Ecno poging om dra 30. den verjaardag der revolutie van 18H), Ie Rome eene demonstratie lc doen plaats hebben, is ten gevolge der verordende maatregelen eu van de houding der bevolking mislukt. r^l»53«8JO. beeft moe,.1 blijven, zoolang: zij niet. mei goedkeuring ilcrcontrac tanten opgezegd was. Dra 2 is eene m'ótie' van den lieer Whitewaarin ver klaard werd dat, do voorgestelde vermeerdering van belas- tinven eene last op de natie legt, welke niet door de omstandig- heden gerechtvaardigd is, door verscheidene, ook liberale leden ondersteund, maar, nadat de ministers Lowe en Gladstone de begrooting verdedigd luiddenniet, 257 tegen 230 st. verworpen. Den 25 heeft, de minister Gladstone, in antwoord op eene interpellatie, gezegd, dal. de politie volkomen gerechtigd was, den stoetdie de petitie kwam aanbieden uit elkander te drijven. De heer Bisraëli kondigde aan, dat hij, hij de behandeling in comité, zou voorstellen, dat de linanciëele voorstellen het Huis niet bevredigencn set wenschelijk is dat, de rege ring ze in nadere overweging neme. De mi nister van financiën deelde daarop mede, dat hij,, met het oog op de tegenkanting, die het, voorstel totbelasting op de lucifers in het, Parlement en daar buiten ondervond, dat voorstel introk, maar zijne andere fiuanciëelc plannen, handhaafde. Den 20 is met 129 tegen 89 st. de tweede lezing goed gekeurd ccnc.r door den heer Hughes voorgestelde cn door de regecring ondersteunde wettot het invoeren van het stelsel van openbare aanklagers. Den 27 heeft lord En heldnamens de regeeringmede gedeeld dat de eugelscli-americaansche commissie nog geene conventie onderteekend heeft. De minister Gladstone berichtte, dat de regecring de voorgestelde linanciëele maatregelen tot dekking van het tekort terugneemt en eene vermeerdering der income-tax van t tot, 6 pence per p. st. voorstelt. Deze aankondiging werd met toejuichingen begroot. De heer Bisraëli schreef liet tekort toe aan de handelwijze van den minister van financiën, die, in weerwil van herhaalde waar schuwing, 2 jaren geleden 'net' verminderen van de opbrengst der indirecte belastingen met 3 miljoen had doorgedreven. Den 28 is eeuc motie van den heer Couoper Temple tot het ter beschikking van het publiek stellen van gedeelten van het, bosch, an Eppiug beooston Londen niettegenstaande do bestrijding der regeering. met 197 tegen 96 st. aangenomen. Den i Mei is eene motie van den heer Ik. H. Smith, inhoudendedat de voorgestelde verhoogiug der inkomsten belasting ontijdig en onrechtvaardig is, omdat zij voorna melijk do ming,-goede standen drukt, met 335 tegen 250 st. verworpenna door eenige leden ondersteund en door de ministers Loire en Gladstone en den secretaris-generaal van financiën Stamfeld bestreden te zijn. Kaal'-Külonie. llet dorp Victoria-West, is in den avond van 27 Eebr. door eene geweldige wolkbreuk geteisterd 55 personen, waaronder 18 blanken, en gcheele kudden schapen zijn omgekomen, huizen vernield en eene schade van 30000 aangericht. De heer Olozagaverkozen voorzitter der Kamer, zijn ontslag genomen als ambassadeur in Frankrijk. De secretaris van den ministerraad Herrejos Te) a da is tol gezant in Mexico benoemd zoodat de sedert, Io jaren afgebroken betrekkingen met die republiek hervat, zijn. De hertog v. Mout,pensier is den 15 April uit zijne ballingschap op Minorca te Seville teruggekomen, om zitting in cle Cortës te gaan nemen. De Koning heeft aan zijne ministers den wenseh te kennen gegeven tot, het, staken der vervolgingen tegen de bisschop pen, die den eed op de constitutie geweigerd hebben. Z. hl. heeft een bezoek gebracht aan den kardinaal-aartsbisse op van Toledo, de hofkapellaans van Koningin Isabella in hunne vroegere funoéiën herstelden het besluit tot sequestratie van liet, klooster van Patrocimo te Guadalaxara ingetrokken. Het feest ter herinnering aan den opstand van 1808 tegen de fransehe overheersching is den 2 Mei te Madrid gevierd en door den Koning eu de Koningin bijgewoond. Dn goede orde is niet anders verstoord dan dat, een volksoploop een koffiehuis waarin eene bijeenkomst, van republikeinen ge- honden werd, wilde aanvallen. Te Birmingham is den IS eene meeting gehouden, waarin motion zijn aangenomen ten gunste van de opheffing der Staatskerk. De bekende volksredenaar Murphy is den 20 te White haven bij het binnenkomen der zaalwaarin hij eene toe spraak zou houden, door 300 r. c. mijnwerkers uit den omtrek aangevallen en derwijze mishandeld dat hij in onmacht, viel en in bcdenkelijken toestand verkeert. Schier alle dagbladen hebben de linanciëele plannen van den heer Lowe nadrukkelijk afgekeurd. De vervolgensin plaats der ingetrokken ontwerpen, voorgestelde verhooging der income-tax heeft insgeljjk eene algemeene ontevredenheid verwekt. Een groot aantal arbeiders der lucifersfabrieken trok den 24 in optocht,naar het Parlementsgebouw, teneinde het Huis een adres tegen de belasting op de lucifers aantebieden. Zij werden door de policie staande gehouden en uiteengedreven en hunne banieren verscheurdhetgeen zij met eenige steen worpen vergolden. De regeering hoeft de vroeger tot. wering der veepest vast gestelde beperkingen van den invoer van vee uit Nederland en Noord-Diutschland ingetrokken. Menotti Garibaldidie eene maand te Londen bij kolonel i Chamberslid van het Parlement, heeft doorgebracht, heeftj naar aanleiding zijner benoeming tot, lid der parijsche Com- muneverklaarddat hij zich niet in de binnenlandsehe 1 aangelegenheden van Frankrijk wil mengen, maar steeds ontdekt tot het vermoorden en berooven der israëlieten De bereid is om te strijden voor het land, waaraan Italië zijne hoofden waren eenige afgedankte officieren. De noodige eenheid verschuldigd is. jj maatregelen zjjn genomen om wanordelijkheden te voorkomen. Den 1 Méi is 111 South-Kensington te Londen de eerste j }}jj de verkiezingen ter vervanging van den ontbonden, eener voorgenomen reeks van jaarlijksche internationale ten- j gemeenteraad hebben de rooden eene volkomen nederlaag toonstellingen geopendin tegenwoordigheid van den prins j olieden, en de prinses van Walesden graaf en de gravin v. Vlaan- Hoogerhuis. Den 24 heeft de lord-kanselier de tweede lezing voorgesteld eener wet,, welke aan Pairs, die in staat: 25 Mijlen boven Nienw-ürleans is in de bedijking van den van kennelijk onvermogen verkeereneen jaar van gratie Mississippi eene breuk ontstaan ter wijdte vaii 1100 voet. toelaat om hunne schuldeischers te bevredigen of de onge-i Het hooggerechtshof heeft beslist, dat de wet, waarbij grondheid van het vonnis te bewijzenalvorens zij hun tijdens den burgeroorlog het papieren-geld tot wettig bet,aal- recht van zitting in het Huis verliezen. j middel is verhevenniet in strijd met de constitutie is uit- Do den 27 ingediende regeeringsvoordracht betreffende gevaardigdzoodat alle overeenkomsten in papier voldaan hot iersehe graafschap Westmeath strekt om het gouvernement jj kunnen worden voor zoo ver de betaling in goud niet be te machtigen de habeas-corpus-acte gedurende 3 jaren te dongen is. schorsenzekere districten in staat van beleg te verklaren j Overeenkomstig het verlangen van engelsche bonders van en arrestatiën te doen uitvoeren. i Erie-bons heeft, cle rechtbank te Nieuw-York den heer Gould, Den 1 Mei heeft de minister Granville medegedeeld, dat den directeur der Erie-spoorwegmaatschappijgelast, inzage de leden der engelsch-americaansehe commissie te Washington van de boeken dier maatschappij te verleenen waaraan deze 1 overeengekomen zijn om haren arbeid geheim te houden 'i heeft voldaan, totdat het door haar voorgestelde traet.aat zal zijn geratificeerd, s Lagerhuis. Den 20 heeft de minister van financiën zijne ™d'"America, begrooting van inkomsten voor het loopende jaar ingediend,] De geie koorts ;sna de provincio Corrientes zeer geteis- De prins v. Oranje is den >7 te Petersburg aangekomen en door den Keizer, den Troonopvolger en andere Groot vorsten aan de station opgewacht. Donatj-Vorstendommen. To Bucharest is een komplot zamen 850,0;:ü zullende opleveren, en voor het overige eene belasting op de inkomsten. Het Huis heeft met 201 tegen 44 st. de invoering der belasting op de lucifers goedgekeurd. Den 21 heeft de heer Cavendish Hentinck de regeering gevraagdof zij de verklaring van Parijswat betreft de afschaffing der kaapvaart en het stelsel „vrije vlag, vrij goed" nog van kracht achttehij wildedat Engelandom zijne suprematie ter zee te behouden, zijne toetreding tot, die ver klaring zou terugnemen. De heer Bisraëli keurde die toe treding als zeer onstaatkundig af en had gewenscht.dat de regeermg van de jonste conferentie gebruik gemaakt had om er op terugtekomen. De minister Gladstone zeide, dat zulks niet kon geschieden, wijl de conferentie slechts het vraagstuk der Zwarte-zee te behandelen had. Hij verdedigde de ver klaring van Parijs nietmaar oordeeldedat zij van kracht bevolking Paraguay lieerseht, de cholera op geduchte wijze. De regeering heeft de volgende besluiten aan de gezanten kennis gegeven van do meisjesscholen worden afgeschaft; elk tegen rlc chineesde godsdienstleer gericht onderwijs is verboden; de zendelingen worden, behalve in de voor vreem delingen geopende havenplaatsenals chineesche onderdanen beschouwdehiucesche vrouwen mogen geene godsdienstoe feningen bijwonenter zake van moorden op vreemdelingen wordt, voortaan geene schadevergoeding verleend. Snelpersdruk van Herin'. Coster Zoon. 1. u ar. mng aan. scrwii;», 7-3 Snelpersdruk van Herm». Coster Zoon. j o

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 6