Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag i Juni 1871 18? i SSilckclijkschc 13 c rich ter, Frankrijk. leeds den 23 werd door liet Journal O fficiel'gemeld, dat j ^k0mën6 Hêrvarst%ren"jrcr SerbowdVPavdijoen" Afgevaardigde Uenri Martin, voor 18 Maart maire van Left den brand belet de galerijen der Louvrc aantegrijp Duitschland. ijkschc Berichten. Frankrijk. Reeds de het 16' arrond'., zich naar zijne mairie begeven had en aldaar door den voorloopigen profeet van Parijs, Jules Ferryop nieuw geïnstalleerd was. Eene circulaire van den minister Favre aan de vertegen woordigers van Frankrijk in het buitenland betoogt, dat de daden der insurgenten onmogelijk als staatkundige hande lingen kunnen beschouwd worden, waarom bedoelde agenten verzocht worden aan de regeeringenbij welke zij geaccre diteerd zijn, de eventuëele inhechtenisneming van alle gecom- promiteerde personen te verzoeken. Bij decreet van den 29 heeft de heer Thiers bevel gegeven tot ontwapening van Parijs en tot ontbinding der nat. garde van de Seine. Den 1 Juni hebben 2 regimenten der pruisische garde van S. Denis den terugtocht naar Duitschland aangevangen. Nationale Vergadering. Den 22 is ingediend en urgent verklaard een voorstel van den minister J les Simon om de kolom Vendöme en de boet- kapel van Lodewijk XVI op staatskosten te herbouwen en op die kolom een beeld, Frankrijk voorstellende, te plaatsen. Hij meende toen nog daarmede de sporen van het oproer Van de straten en pleinen te kunnen doen verdwijnen. üp voorstel van den heer Cochéry heeft de Vergadering verklaard, dat de land- en zeemacht zich verdienstelijk jegens het va- hadden gemaakt, welke verklaring, op voorstel van I VtaillantLeo MeilletGambon, Dereure, VidalTreilhard en Êt'gav.ltde laatste op straattoen hij naar de gevangenis I werd overgebracht. Bij den brand der Tuileriën vermoedt men dat 400 gekwetsten in de aldaar gevestigde ambulances zijn om an Flora galarijen der Louvre aantegrijpen van dit uitgestrekten paleis is alleen het. Paviljoen-Riehelieu te genover het Palais-Royal, vernield maar van de bibliotheek is geen enkel deel behouden. De Rue du Bac en het ge deelte der Rne Royale tusschen de Rue S. Honoré en het Concorde-plein zijn verbrand. Op laatstgenoemde plaats spoten de pompiers met petroleum en werden zij onmiddelijk gefusilleerd. Het nabijgelegen ministerie van marine is be houden de daarin gevangen genomen bezetting bestond meerendeels uit amazones der republiek. Aanstalten om het Instituut en de Mazarijnsche Bibliotheek te verbranden, zijn door een onverhoedschen aanval der zeelieden gekeerd. De Nat. Bibliotheek is door de voortvarendheid en onversaagd heid der krijgslieden behouden. De kazerne van de Quai d'Orsayde bank van leeningde prefectuur van politie de Grenièr d'Abondancehet Theatre Lyrjquehet Theatre du Chatelet- en het archief van oorlog behooren onder de verbrande gebouwen. Het Luxemburg heeft weinig geleden de ontstane brand is door den ijver der beambten gebluscht Niet dat paleis is in de lucht gesprongenmaar het naburig kruitmagazijn, waardoor de geheele omtrek veel geleden heeft en eenige huizen van de Rue-Vavin zijn ingestort Eene poging om de nationale drukkerij in brand te steken is door den tegenstand der daaraan verhonden werklieden verijdeld. Dc galerijen van het verbrande Palais Royal en de Heilige Kapel bij het verbrande paleis van justitie is be Met uitzondering der S. Eustache zijn de overige derland een ander lid, ook tot den maarschalk Mac-Mahon is uitge- j houden, breid. De heer Thiers betuigde, vol aandoening, daarvoor j kerken door het vuur gespaard gebleven. De brandstichters wier zijnen dank. j pen petroleum door de keldergaten der gebouwen en daarop 26 Mei. De minister Dufaure dient een wetsvoorstel inj brandende lucifers of lonten, in dit werk geholpen door vrou- waarbij geregeld wordt het recht van gratie ter zake van i wen waarvan er velen door de troepen doodgeschoten zijn. staatkundige misdrijven, van drukpersovertredingen en van I De brandweer uit Rambouillet, ChartresRouaan, Nantes, misdrijven waarop eene zwaardere dan 1 jaar gevangenisstraf Pontoise en andere, aan de naar Parijs leidende spoorwegen gesteld is. Het hoofd van het uitvoerend gezag zal het gelegen plaatsen is aanstonds toegesneld. De Bankhet recht van gratie niet uitoefenen dan na eene speciale com- uit 2000 boekdeelen bestaande Grootboekhet Crédit Fon- missie gehoord te hebben, amnestiën zulien bij de wet verleend worden. Het voorstel wordt urgent verklaarddesgelijks een wetsontwerp van den minister Ficard, waarbij aan de dagbladen op nieuw de verplichting wordt opgelegd om cautie te stellenmet herstel der vroegere bepalingen voor de op richting van een dagblad. Een der Afgevaardigden dient een door 60 leden onderteekend voorstel inwaarbij eene enquête naar de oorzaak van den parijschen opstand en de toepassing derzelfde straffen als na de journées van 1818 be paald wordt. Ook dit voorstel wordt urgent verklaard. Het wetsontwerp, dat de herbouw van het huis van den heer Thiers op staatskosten bepaaltwordt met alg. st,. aangenomen. 27 Mei. De heer Pontalis dient een wetsontwerp in tot het reglementeeren van de handel in petroleum. 28 Mei. De Vergadering gaat na eenige discussie over tot de orde van den dag ten aanzien van eene petitie nopens de capitulatie van Metzde genl. Changarnier verdedigde den maarschalk Bazaine, alhoewel hij hem besluiteloosheid waardoor tijdverlies en de volkomen insluiting veroorzaakt was, verweet; maar alleen de honger had het leger machteloos gemaakt. Hij deelde tevens mede, dat een krijgsraad hem den 24 October als parlementair had afgevaardigdom het zenden van het ingesloten leger naar Algiers te vragen; prins Frederik Karei had, op last uit Versailleszulks voor één bataljon toegestaan, maar deze voorwaarde was, ofschoon roemrijkniet aangenomen. De minister van oorlog herin nerde, dat de wet de terechtstelling beveelt van ieder leger aanvoerder, die eene versterkte plaats overgeeft, en dus zou ook omtrent Bazaine (die zelf eene enquête begeert) gehan deld worden. De heer Audiferet Pasquier dringt aan op het voltallig maken der Vergadering, dewijl er 114 nieuwe verkiezingen noodig zijn, en wenscht eene veroordeeling der beginselen, waardoor de gebeurtenissen te Parijs veroorzaakt zijn, en het blijken van volkomen overeenstemming tusschen de Vergadering en het hoofd van het uitvoerend gezag. De minister Picard zegtdat er nimmer verschil van gevoelen bestaan heeft en dat hij, na het wegruimen van zekere be letselen binnen 3 of 4 dagen, de kwestie der verkiezingen zal voorstellen. Op voorstel van een der leden wordt een votum van dankbetuiging aan de pompiers uitgebracht. Een ander voorstel, om een gedenkteeken te stichten voor de ge fusilleerde gijzelaarswordt verzonden naar de commissie voor het initiatief. De genl. Troc.hu dringt aan op het in behandeling nemen der voorstellen tot het in staat van beschuldiging stellen der leden van het Gouvernement der Nationale Verdediging. Parijs. Aanvulling van vroegere berichten. Het Comité van Alg. Welzijn heeft den 21 het stadshuis verlaten en zich in de mairie van het 18' arrond. (Mont-martre) gevestigd onder de hoede van Dombrowski, die met eene dictatuur bekleed werd met goedvinden van een gedeelte der Communein welker 2 laatste zittingen meer dan de helft der leden zonder wettige reden afwezig was. Den 22 's morgeus openden de bat terijen van Montmartre haar vuur op de stad. Ondanks de gevaren waren de pleinen en straten vol nieuwsgierigen. De regeeringstroepen namen de voorstad S. Germain in bezit. Genl. Cissey bezette het ministerie van oorlogdat door Delescluze en zijnen staf in stilte verlaten was. De in de congiergerie aanwezige gearresteerden werden in vrijheid gesteld. Alleen op de Place de la Concorde werd hardnek kig gevochten. Een aantal nat. garden hebben hunne wa penen overgegevenonder verklaringdat zij door hunne officieren tot den strijd gedwongen waren, 's Avonds waren reeds meer dan 50Ü0 gevangenen naar Versailles gezonden. Assy is op de Quai de Billy gearresteerd, terwijl hij wilde ont vluchten in eene fiacre, waarvan het paard en de voerman door de troepen doodgeschoten waren. De generaals Oko- lowiczMaljournal en Durassier zijn gekwetst in handen der troepen gevallen. De gevangenneming van Pyat is niet bevestigdhij schijnt ontsnapt te zijn." Dombrowski heeft zich den 24 met 2 ordonnans-officieren bij de pruisische voorposten aangemeld en door een parlementair vergunning doen vragenom met de hem van Neuilly ge volgde nat. garden naar Belgie te mogen wijken. Hem werd geantwoorddatwerd er beproefd door de duitsche linie te sluipengevangenneming en uitlevering het gevolg zou zijn. Hij keerde daarop terug en is 's middags, een diepe woud aan den hals hebbendedoor een detachement gens- darmen gevangen genomen, 's Avonds werd het verlies der insurgenten aan dooden en gekwetsten reeds op 6000 geschat. De barricaden-directeur Oaillard en de gewezen leden der Commune Malon en Chalain zijn gearresteerd en bij hun vervoer naar Versailles door de menigte met verachting be jegend een bericht zegtdat eerstgenoemdeop weg der waarts door een soldaat dien hij aanvielis doorstoken. Onder de gefusilleerden worden genoemd Milliere (in het Luxemburg), VallésAmoureuxkolonel BrunetBasquet cier en de nationale archieven zijn behouden. - Den 24 en 25 werd door vrouwen aan de soldaten vergiftigde drank als ter verkwikkingaangeboden. Den 25 en 26 is de opstand in de buurt Mouffetard bedwongen en zijn 6000 muiters gevangen genomen. De opstandelingen werden in Belleville en Chaumont teruggedrongenvan waar zij voort gingen petroleum-bommen te werpen waardoor nieuwe bran den ontstonden. Vervolg der berichten. 26 Mei. De troepen rukten ook uit het oosten aan en bestookten de insurgenten van 3 kanten. Terwijl de genl. Cissey den geheelen linkeroever bezet hield vermeesterden Douay, die de linie der Boulevards gevolgd was, en Vinoy van het, door laatstgenoemde genomen sterk geretran- cheerde, Bastieljeplein uit, de voorstad S. Antoine tot aan de Barrière du Troneterwijl Clinchant en Ladmirault de kazerne du Prince Eugène en de hardnekkig verdedigde Magasins Réunis bezetten en de obstandelingen in het arrond'. Menilmontant (waartoe de wijk Belleville behoort) terugdron gen en de Porte de Flandre vermeesterden. De stations der spoorwegen naar Lyon en Orleans en de gevangenis Mazas werden mede ingenomende gijzelaars waren uit laatstgenoemd gebouw door de insurgenten naar la Roquette overgebracht. Zij lieten het fort lvry, na het ontruimd te hebben, in de lucht springen. De muiters, die in de richting van Aubervilliers trachtten te ontkomen, werden door het vuur der pruissen teruggedreven, 's Avonds hielden zij nog stand in het 20 arrond'. en op de begraafplaats Pére-La- chaise. Bij de inneming der barricade op de Place de l'Italie hebben zij 1 priester, 5 monniken en 12 verplegers van am bulancen, die weigerden tegen de troepen te vechten, doodge schoten. 's Avonds laat woedden nog verschrikkelijke branden. Men rekende, dat er 1 der stad vernield was en dat er 50000 lijken in de kelders lagen. Voortdurend werden er personen, en daaronder ook vrouwen, gefusilleerd, 's Nachts was er gelukkig weinig wind en den volgenden morgen, toen de pompiers uit Brussel, Antwerpen en Mechelen waren aange komen (te 1 uur volgden die uit Londen), waren de vlammen minder hevig. Den 27 hebben de troepen uit het bastion bij de Rue de Flandre het vuur gericht tegen de batterijen op de Buttes-Chau- mont, aanvankelijk met weinig uitwerking. Nadat Chaumont en Belleville echter door eene aanzienlijke macht omsingeld waren, zijn alle bezwaren te boven gekomen. Genl. Ladmi rault bezette de nog niet onderworpen voorstad la Villette, trok daar door en bestormde de hoogten, terwijl Douay Bel leville en Vinoy Père Lachaise aanviel. De insurgenten ver weerden zich hardnekkigmaar te vergeefs. Vir.oy heeft de mairie van het 20' arrond. en de gevangenis la Roquette ingenomen daaruit werden 169 gijzelaars geredmaar 64 waaronder de aartsbisschop Darboyde heeren Bonjean en Surratde zwitsersche baukier Jecker, de pastoor Deguerry, de abt. Allardde paters juzuieten Ducoudray en Claer en andere priesters en 35 gensdarmes waren reeds gefusilleerd. De genl. Leroy de Dais is bij het bestormen van eene bar ricade gesneuveldde commandant van het 26' bat. jagers Ségoyer, die zicli te dicht onder de muiters die het Bastielje plein verdedigdengewaagd hadis door hen gegrepen en gefusilleerd. Een gedeelte der insurgenten, tot aan den ring muur en tusschen het fransche leger en de pruissen (die er onge veer 1000 gevangen hebben genomen) gedrongenhield den t-egenstand tot den volgenden morgen volmaar na een hard nekkig gevecht van 5 uren werden ook de laatste stellingen vermeesterd. De groote branden gingen den 28 uit; de spuiten werkten zonder ophouden, alle voorbijgangers werden geprest; de fabriek der Gobelins heeft zeer belangrijk geledenzij was op last van den commandant der insurgenten Bruqier in brand gestoken en ondermijndmaar de mijn is nog bij tijds onder water gezet. Het lijk van Delescluze is op straat gevonden. Den 27 of 28 is de redactie van le Rappel in hechtenis genomenwegens aanzetting tot vernieuwing van den burgeroorlog. De laatste overblijfselen van den opstandn.l. Lacécilia met eenige honderden manschappenhadden een toevlucht in den slottoren van Vincennes gezochtmaar hebben zicli den 29toen er toebereidselen tot eene belegering gemaakt werdenovergegeven, 's Avonds werden 3000 gevangenen naar Versailles gezonden. Vóór den 22 bedroeg het verlies der opstandelingen aan dooden en gekwetsten 12000, aan gevangenen 25000van den 22 tot den 29 aan dooden meer dan 10000, aan gevangenen 20000. Van de nog niet ge noemde leden der Commune zijn EudesBarnier, Clément GenetFerréMiotVermorelAndrieux en Babieck gevan kelijk naar Versailles gezonden. Oseyn is door de duitschers uitgeleverd en gefusilleerd. Lef rangais is gesneuveld, Razoua en Vermersch zijn op de barricaden gevallen, Courbet is bij de inneming van het ministerie van marine omgekomen of te Versailles bezweken. IVrobleivski heeft zichtoen hij de verdediging niet langer kon volhoudendoor een revolver schot van het leven heeft 40 officieren beroofd. Het corps van genl. Douay en 600 manschappen verloren. Van weers kanten zijn ongehoorde wreedheden gepleegd. Den 29 werd reeds een aanvang gemaakt met het ontwapenen van Parijs en het doen van rekwisitiën en arrestatiën, waarbij het volk geen onwilmaar tevredenheid betoonde. Al 14 regimenten en 5 batterijen werden naar Versailles teruggezonden. Den 30 zijn de mairiën en openbare gebouwen door de troepen bezet. De ontwapening der nat. garde begon en het dragen van de uniform der garde werd verboden. De soldaten werden door de bevolkingdie den arbeid her vatte toegejuicht en ondervonden bij de huiszoekingen en arrestatiën geen tegenstand. De genl. Lavaux benoemde in elk arrond'. een militairen commandant, waaraan de bur gerlijke overheden gehoorzaamheid verschuldigd waren. Het verbod tot vertrek uit de stad werd gehandhaafdmaar aan den kant van Charenton de toegang opengesteld. Nog steeds hadden summiere terechtstellingen plaatsalle over- geloopen soldaten zijn gefusilleerd. Bij een aantal gevan genen zijn bevelschriften tot het stichten van brand gevonden, voorzien van het zegel der Commune of van het Comité van IV en geteekend door Ulysse Parent. Dombrowski is aan zijne wond bezweken. Den 31 is de stad bij proclamatie van Mac Mahon in 4 militaire commandementen verdeeld, onder de genls. Vinoy LadmiraultCissey en Doul. Het Journal O fficiel berichtte, A. de dagbladen in het dep', der Seine voor hunne ver schijning de machtiging van den maarschalk noodig hadden. De bureaux der voornaamste dagbladen zijn van Versailles teruggekeerd. De militaire overheid gelastte het sluiten der koffiehuizen en restauratiën te middernacht. Het verkeer der omnibussen en rijtuigen werd hervat. Een nieuw bladle Tricolore, is verschenen, waarin de noodzakelijkheid van het behoud van den republikeinschen regeeringsvorm betoogd en de candidatuur van den hertog v. Aumale voor het voorzit terschap der Nat. Vergadering ondersteund wordt. N.B. Behalve de in dit en in ons vorig N°. genoemde ge bouwen en stratenzijn door het vuur verwoestde mairie van het 4' arrond'., het station van den lyonschen spoorweg de pakhuizen en magazijnen van la Villette, al de huizen van den Boulevard-Voltaire (du Prince Eugène) met het daar staandeTheatre des délassements comiques, het geheele blok hui zen tusschen liet stadshuis en het Chatelet, de Rue de Lille (ach ter de Quai d'Orsay)het begin van den Boulevard de Se- hastopolde huizen langs den Boulevard bij de Porte S. Mar tin, die over de kolonnade van de Louvre en ten deele de Magazins Réunis. Het gebouw der rechtbank van koophan del heeft in brand gestaanmaar is behouden. Duizenden perceelen zijn doorschoten en zwart geblakerd. De kleine aan de zeekust grenzende Staten hebben in den Bondsraad voorgesteld ora aan de duitsche reedersbehalve voor de prijsgemaakte schepen, ook voor de buitengewone schade, ontstaan door het gedwongen stilliggen hunner sche pen in vreemde havensvergoeding te verleenen. Rijksdag. Den 24 zijn de additioneele artikelen van het met de Ver. Staten gesloten posttractaat in derde lezing aangenomen. Het briefport tusschen Duitschland en Ame rica is op 2j. silbergroschen vastgesteld. Bij de beraadslaging over de derde lezing van het wets- ntwerp betreffende den Elzas en Lotharingen, den 25, heeft prins Bismarck gezegddat de door den Rijksdag aangenomen nieuwe bepalingen, tot verkorting der dictatuur en tot het afhankelijk maken van zekere door den Keizer vasttestelien wetten van de goedkeuring des Rijks, niet getuigen van het vertrouwen hetwelk hij noodig heeft. De Elzas en Lotharingen waren vrij van schulden en, met het oog op de behoeften dier gewesten, vroegere betalingstermijnen van de oorlogscontributie verkregen en m plaats van zulks te waardeeren, wilde men, door voogdij uitteoefenenhet erediet aan die landen ont- nemen. Zoo men bij de aangenomen bepalingen bleef, zou hij den Bondsraad verzoeken een nieuw voorstel intedienen, waarbij de medewerking van den Rijks-Kanselier uitgesloten bleet en de Keizer een verantwoordelijk minister voor den Elzas en Lotharingen zou kunnen benoemen. De heer Lasker betoogde, dat zijn amendement geen votum van wantrouwen bedoeldemaar Bismarck bleef bij zijne verklaring. Het voorstel van prins Hohenloheom het wetsontwerp naar de commissie terugtezendenwerd aangenomen. In deze com missie is een compromis tot stand gekomen en met toestem ming van Bismarck beslotendat de dictatuur tot 1 Juli 73 zal voortduren en dat de toestemming van den Rijksdag voor het aangaan eener leening alleen dan noodig is, wanneer daardoor aan liet Rijk eenigerlei last wordt opgelegd. In de genoemde zitting van den Rijksdag heeft Bismarck tevens te kennen gegeven dat in de nieuwe gewesten eerlang verkie zingen voor de gewestelijke en gemeentebesturen" zouden worden gehoudendewijl van elders gezonden en met den toestand minder bekende ambtenaren gevaar loopen van ver keerde maatregelen te nemen. De leden dr V ólk en Banks, ondersteund door 75 anderen, hebben een voorstel gedaan om aan den Rijkskanselier dé verwachting te doen kennen, dat het in de constitutie ge waarborgde recht der ambtenaren, om zieh met petitiën tot den Rijksdag te wenden, voortaan niet langer zal worden bemoeilijkt (2 Ambtenaren der posterijen waren daarom verplaatst; de regeering daarover den 17 door den heer Banks geïnterpelleerdgaf een ontwijkend antwoordsedert hebben de dagbladen eene circulaire van den directeur-gene raal der posterijen openbaar gemaakt, waarin het zenden van petitiën aan den Rijksdag in plaats van aan de hoofd-directie te Berlijn afgekeurd en met verplaatsing bedreigd wordt). Pruisen. De leeraars van verschillende staatsinrichtingen van onderwijs; die, wegens het niet erkennen van het leerstuk der onfeilbaarheid door de kerkelijke overheden in hunne betrekking geschorst zijn, worden door de regeering als staats ambtenaren in hunne betrekking gehandhaafd. De minister van eeredienst heeft eerst de universiteiten het voeren van eene rechtstreeksche en offisiëele briefwisseling met de bisschoppen verbodenen thans bepaalddat onder wijzers in de r. c. godsdienstleer mandementen of bekendmakin gen hunner kerkelijke overheden niet dan na goedkeuring van den directeur der inrichting van onderwijs aan de scho lieren zullen mogen mededeelen. De Nordd. Allg. Zeitung maakt de namen openbaar van 142 krijgsgevangen fransche officieren, die hun eerewoord verbroken en hunne plaats van interneering verlaten hebben. Den 26 is in eene te Berlijn gehouden vergadering van uit Frankrijk verdreven duitschers besloten, om bij petitie aan den Rijksdag eene hoogere schadevergoeding dan 7 miljoen fr. te vragen. Bij het uitbreken van den oorlog waren in Frankrijk omstreeks 140000 duitschers gevestigd; van deze hebben ongeveer 30000 zich tot vergoeding der hun toege brachte schade aangemeldtot een gezamenlijk bedrag van omstreeks 35 miljoen th. Beieren. De regeering heeft toegegeven aan 4en eiscb A T i, voor elke regel meer 15 .ing tot Zaterdag namiddag ilgend nommer ingestaan; he, die de hoofdrol gespeeld heeft in hef ord van den bataljons-chef Arnaud te Lyon. om de doodstraf ondergaan, leeft een brief aan den minister Favre ge- j de verantwoordelijkheid voor Frankrijks et gouvernement der nationale defensie ia volkomen verloochend heeft, en ten le eenige grondslag voor eene fransche ;e bronwaaruit zij hare wettigheid en is een beroep op het volk. i openbare bidstond op den eersten Pink- rilles door de leden van het gouvernement deringdoor den pauselijken nuncius en gewoond. van Lyon is in den nacht van 3031 g aangeplaktom de parijsche Commune te en Frankrijk in het genot der gemeene- ,e stellen. Aldaar hebben voortdurend ar- gens eene ontdekte poging om, door eene .weede stad des Rijks, eene afleiding ten ngenschap verkeerende parijsche insurgenten t der Internationale te Rouaan en thesau- is den 2 in hechtenis genomen. 'orden een groot aantal terechtstellingen verzekert, dat 15000 parijzenaars gefusil- den 2 heeft de regeering de kaders der vereenvoudigdenin liet belang van de de binnen Parijsbepaalddat de repu- roortaan zal bestaan uit 2 regimenten, elk ,'anterie en 4 escadrons ruiterijte zamen van legerorganisatie heeftin strijd met i heer Thiers, die de wet van 1832 hersteld het beginsel der algemeene dienstplich- n. icard heeftten gevolge der plagerijen Nat. Yergadcring gedurig vooral den 30 zijn ontslag genomen, het Journal O fficiel de benoeming van de tot minister van binn. zaken Lefranc tot louwCissey tot minister van oorlogLe- 1. Petersburg (in plaats van den hertog de edenen van gezondheid voor die betrekking Leon Say tot prefect der Seine, is benoemd tot gouverneur der Fransche louland tot procureur-generaal bij de alge- heeft den voorzitter der Nat. Vergadering n, waarin bij den tijd gekomen acht om den toekomstigen regeeringsvorm tot op- 1alvorens daartoe overtegaan, zouden de n de Vergadering aangevuld en over de sen v. Orleans beslist moeten worden; voorts effing der verbanning van die prinsen en Chambord. Jationale Vergadering. sloten eene petitie naar den minister van waarin ter verzekering van den toevoer r Parijs bij een eventuëel nieuw beleg, den werd van een reeks elkander bestrijkende le oevers der Seinevan Parijs tot Havre, a werd dit denkbeeld niet verwerpelijk geacht, gde Dusaussoy heeft den 29 2 motiën voor brengen van hulde en dank aan de van lit de gewesten naar Parijs gesnelde brand- t houden van eene plechtige lijkdienst voor rijgslieden en het oprichten van een ruonu- ;e Parijs vermoorde gijzelaars. De eene is jenomende andere onder toejuiching naar erzonden. loten tot het in overweging nemen van het ikelijke ontwerpers Louis Blanc c.s. losge- den heer des Vignes overgenomen voorstel, i het Gouvernement der Nat. Defensie ver- vragen van het door hen gedurende het beleg iden beheer. De genl. Ducrot interpelleerde :r het personeel van de prefectuur in de Nièvre en de Cliêr; vooral in het eerste was nstig en waren de gemeenteraden meerendeels ;r Commune samengesteld hetgeen hij niet den te radicalen prefect weet. De minister i ambtenaar in bescherming en verzekerde der linkerzijdehem te zullen verwijderen, verdiende bevordering te geven. Voorts linister de optreding van het bewind van 4 veroorzaakt door de verontwaardiging over oorlog en de afwezigheid van het hoofd van Is toen de optreding eener Commune heb- 1. vordt besloten tot het in overweging nemen der heeren Lefevre PontalisDelacour en 3 decreten van het bewind der nat. verdedi- commissie van 30 leden te doen herzien, le Princeteau dient een wetsvoorstel in de Afgevaardigden gedurende de uitoefe mandaat en 6 maanden daarna geene be ringen behalve die van minister of ambas- logen aanvaarden; de Afgevaardigde Rivinel oemen eener commissie, belast met het opspo- -n om de ministeriëele departementen behoorlijk e installeeren. De heer Larochejacquelin on voorstel en beklaagt zich dat menzonder

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 5