Mr. R. J. Graaf Selli mmei pen n i i Dr. M. W. C. GORI Hotel „de Burg." Alkmaai NIEUWE GRASBOTER. Winkel Ko(Tij molens, Alkmaar-Hoorn v. OOG-ARTS te Amsterdam is, van af 3 Juni e.k., iedereu Zaterdag te A maai* te consulteren, van 11 1 ure, voor lijders, in het logement de Burg. M. KRONENBUR Op het Hof, B 379. Diligencedienst Kramers, llaxardspclers, l*liot< graten of andere vertooners van publieke vei makelijkheden hoe ook genaamd, tot uitoefenin van hun bedrijf toetelaten. IBclgic. iftwiiseiiaml. Spanje. Iti'iRanjc en Berïami. Italië. Oosteurtik-IIongariie. Gi'iekenlaiiil. Turkije. Wereenigde Staten. De ALGEMEENE KIES-VEREENTG1N< Leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene het district Alkmaar, heeft in hare vergaderiu den 20 Mei 1871 te Alkmaar gehouden, mei meene stemmen gesteld tot haren Candidaat v vacature van het lidmaatschap van de Tweede 1 der Staten-Generaalden Heer Oud-Minister van Einantiën te 's Gravenhs Zij noodigt hare mede-kiezers in dit district gend uit, om op Dingsdag den 18 Junij 1871 stemmen op dien Heer uit te brengen en dooi getrouwe opkomst zich van hunnen burgerpli kwijten. Het Bestuur Mr. G. van LEEUWEN, te Alkmaar, Mr. D. P. H. ABERSON, te Helder. A. R. KAAN, te Wieringerwaard. C. SPAANS, te Broek op Langedijk. G. APELDOORN, te Egmond Binnei J. van dek OORD, te Barsingerhorn. P. KAMSTEEG te Alkmaar. Mr. P. BINKHORST, te Alkmaar, De ondergeteekende maakt bij deze aan zijn eerde begunstigers bekenddat de stal aai Langestraatvan af 1 Juni gesloten is alsmede van af dien tijd een Omnibus aan het s is om zijne geachte cliëntelle aftehalen. De Stal aan de Nieuwesloot is van af h geopend. JOH*. SPIJK MAN J Alkmaar 1 Juni 1871. De ondergeteekende berigt de ontvangst nieuwe tdKAKIIOTEIt, Leidsel Zwolsche, Friesche enz., voor wi duurzaamheid heden wordt ingestaan. Purmerend 2 Juni 1871. H. BUISMAN Bij den ondergeteekende zijn voorhanden mi terwijl alle reparatiën aan Basculen Balanzer Koffij molens door hem worden verrigtalsn een groote voorraad van ÜU|)ei' en IJl Gewicht, Koperen en Vertinde ki kengereedschappen. Levert en mi alle soorten van Pompen. Wegens voorloopige vergunning zal de dilige 's morgens om f) uur in plaats van 10,30 afrijc na aankomst van den trein van AMSTERDAM ZAANDAM. De Ondernemer, W. DE HAAN fÜpWjl Mevrouw VAN LEEUWEN V. SSHIHEEMSKERCK verlangt tegen 1°. Aug ËiJÉÉÉftus a.s. eene geschikte Kculteilllici Loon 60. Er wordt gevraagdom dadelijk dienst te treden, een tweede Broo bakkersknecht. bijJN.NIEU' LAND, Broodbakker te Burgerbrug (Zijpe). Be Burgemeester der gemeente ZIJPE berij dat door den Raad dier gemeente op heden is 1 sloten dat de Kermissen op de gewone tijd zullen mogen worden gehouden doch dat dezelve niet zullen worden toegelaten persone buiten de gemeente woonachtig, met kranici stallen J open tafels draaibarder draaimolensgoochel-, liaxard- andere spelen benevens bedelaars en a andere personen eenige handel drijvende of voc stellingen gevende. Zijpe29 Mei 1871. DE RAAD der gemeente Warmenhuizen hei beslotenop de kermissen in die gemeenteinvi lende te Schoorldatn in de maand Juli en te Wa menhuizen zelf in Augustus, geen eiders woonacMi WarmenhuizenHe Burgemeester 20 Mei 1871. R. SLOT. van het gemeentebestuur van Munchen, om den heer Streber, godsdienstonderwijzer aan de meisjesschool en aan het gym nasium aldaar, uit zijne betrekking te ontslaan. De aartsbisschop van Munchen heeft zijne onderhoonge geestelijken aangeschreven, om de onderteekenaars van het bekende adres te beschouwen als staande onder verdenking van ketterijte trachten hen te bekeeren en, bij volharding in hunne dwalingende sacramenten te onthouden en het huwelijk te weigeren. Saksen. Van de te Dresden geïnterneerd geweest zijnde turco's hebben omstreeks 60 vóór hun vertrek naar frank rijk vruchteloos aanvraag gedaan om bij het Saksische leger dienst te mogen nemen. Elz as-Lotharingen. Eene aanschrijving van den Rijks kanselier vergunt aan de gedurende den oorlog door de duitsche overheid verbannen inboorlingen onbelemmerden terugkeer. De laatstelijk verworven duitsch sprekende 13 gemeenten bij Diedenhofen tellen 7000, de daarvoor aan frankrijk afgestane bij Belfort gelegen gemeenten 34600 zielen. Anhaet. Den 22 is te Dessau, na eene 54jarige regeering, overleden hertog Leopold Fnedrich, de oudste der regee- rende Vorsten in Europa. Hij was 1 Oct. 1794 geboren, werd in 1817 hertog van Dessau, in 1853 van Köthen en in 1863 van Bernburg en alzoo gebieder der gezamenlijke anhaltsche landen. Zijn eenige zoon volgt hem op. Den 14 is te Rupelmonde onthuld het standbeeld van den aldaar geboren grooten aardrijkskundige Gerard Mercator, vervaardigd door den beeldhouwer v. Havermaet. De bisschoppen hebben een adres aan den Koning gericht, om meer kracht bijtezetten aan het petitionnement der Bel gische catholieken, ten gunste eener tusschenkomst der regee ring ten behoeve der wereldlijke heerschappij des Pausen. De Kamer van Vertegenwoordigers heeft den 18 de voor- dracht tot hervorming der kieswet met 62 tegen 37 st. aangenomen. Op eene interpellatie van den heer Dumortier heett. ae mi nister d'Anethan verklaard, dat de regeering de bewerkers der te Parijs bedreven gruwelenindien zij op belgisch gebied mochten trachten te wijkenniet als staatkundige uitgewekenen kan aanmerken. fidor Hugo heeft in Vlndépendance een brief geplaatst, waarin hijprotesteert tegen de verklaring der regeering ten opzichte der parijsche insurgenten hoewel ook hij de han delingen der insurgenten niet goedkeurt. Ten gevolge van dezen brief hebben voor zijne woning te Brussel hevige en hoogst vijandige manifestatiën plaats gehad. Den 30 heeft de minister d Anethan in den Senaat mede gedeeld, dat de regeering, bezorgd zijnde, dat de brief van Vidor Hugo de belangen des lands in de waagschaal zou stellen, dien heer uitgenoodigd hadBelgie te verlaten, en dat op zijne weigering om hieraan te voldoeneen kon. besluit geteekend is. waarbij zijne uitzetting wordt gelast. Den 31 is in de Kamer door een der leden eene motie tot afkeuring van het teD opzichte van VHugo genomen besluit voorgesteld. Zij werd verworpen met 81 tegen 5 st., nadat de minister van justitie den maatregel verdedigd had, op grond van de beleediging eener bevriende regeering m den brief van Hugo. De regeering zou niet toestaandat aanhangers der Commune in Belgie kwamenen wat de uitlevering aangaat, bij ieder geval onderzoeken, of er spraak is van een politiek of van een gewoon misdrijf. Aanbestedingen. Het maken van een afwateringskanaal met. bijbehoorende werken te Delfzijl, is aangenomen voor f 59.500 door de heeren Schram en de Jong te Sliedreclit. Den 1 Juni, door het prov. bestuur te Haarlem, hetver- j beteren en vergrooten der school te Egmond nan Zee, minste j insehr. J. v. d. Plas te Nieuwediep, voor f 6598; het ver- 1 beteren van de haven te Terschellingminste inschr. J. W De federale Vergadering heeft het voorstel van den federalen j Raad aangenomen, inhoudende, dat ter zake van ieder fransch adres aangebodenZ. M. heeft hem ernstig toegesproken en de staatkunde van het ministerie in bescherming genomen tegen het daarover door de (duitsche) meerderheid van den Rijksraad uitgesproken oordeel. lXCtClAL juuwuiiuuwv, - - uitgewekene een onderzoek zal worden ingesteld, en dat alleen de zoodanige uitgeleverd zullen worden, die aan gewone misdrijven schuldig zijn. De minister van buit. zaken heeftin antwoord op eene interpellatie van den heer Cas/elarverklaarddat Spanje zijne grenzen voor niemand sluitenmaar de tractaten van uitlevering stipt nakomen zal. De Koningin heeft aan miss Burdett Goutts, die haar ont Boers, te Amsterdam, voor f 21897. Bouwwerken. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 31met 26 tegen 5 st., in beginsel besloten tot ver betering en verfraaiing van den schouwburg. Giften. De graaf v. Limburg Slirum Boordwijk heeft f 3000 beschikbaar gesteld tot het bekostigen van eenige belangrijke herstellingen aan de kerk der herv. gemeente te Noordwijk. De vereeniging het Witte Kruis, ten doel hebbende de ondersteuning van door den oorlog verarmde bevolkingen, heeft tot 25 Mei ontvangen 33.735.73, waaronder f 3.222.58 van de Holl. Maatschappij van Landbouw. Aau zaaizaden en j geld naar Frankrijk gezonden of eerstdaags te zendenis besteed 29,465.94. De Koningin heeft aan miss Burdett Coutts, die haar ont- Dr j Bieruma Oosting te Oudeschoot, voorzitter- zaggelijk groot vermogen vooral tot het tegemoetkomen aan commissaris dcr Maatschappij van Weldadigheid, heeft daaraan o v,i den nood der mindere standen besteedt, den titel van baro nes verleend. Te Londen isonder voorzitting van John Stuart Mill eene eerste bijeenkomst gehouden der nieuw-opgerichte Land- Tenure-Reform-League welke zich ten doel stelt de opheffing J.1 I..11..™ .nnnnJnnn Anno rfrootovo iroriT OO 111 O" V7 on LSU licoi 111. 1/ - commissaris der Maatschappij van Weldadigheid, heeft daaraan f 1U00 geschonkenter voldoening aan eenen wenscli zijner overledene moeder. Het totaal der bij de algemeene commissie te Bodegraven ingekomen giften bedraagt, 113,513,67. Aan 290 personen - doel stelt de opheffing ^"^3^ ^d^ge^laan der oude bepalingen, waardoor eene grootere verdeeling van J vfirp.nfir| het landbezit belet wordt. De bevolking van Londen bedroeg te middernacht van 2 April 3.251.904 personen; zij is in 10 jaren met 417.815 personen vermeerderd. De mijnwerkers in zuidelijk Wales hebben besloten, hunnen arbeid te stakenindien hun loon niet met 5 p.c. verhoogd wordt. Lagerhuis. Den 23 zijn de 2 voornaamste der door lord Sa lisbury in het Hoogerhuis voorgestelde cn aldaar met meerder- deelt.elijk vergoed. Pokken. In de vorige week zijn te 's Gravenhage aan- sretast 44 en overleden 15 personen, zijnde 11 en 7 meer dan in de week te voren; de meeste gevallen kwamen te Scheveningen voor. Te Amsterdam zijn overleden 92 personen. Het bij de Bildt te houden algemeen evangelisch nationaal zendingsfeest is uitgesteld tot 9 Aug. van 21 tot 27 Mei aan de epidemie nsuury ui net Aiuugcruuia vuuigcotciuc j ïe 2woue Zaandam en Oudshoorn zal de kermis niet ge heden van slechts 5 stemmen aangenomen amendementen op de jwnl.riPn TJniversity-Tests-billhet eerste zonder hoofdelijke stemming,» het tweede met 255 tegen 149 st. verworpen Den 25 is namens de regeering medegedeeld, dat Engeland niet tussclienbeide denkt te komen tusschen het fransche gouvernement en de opstandelingenwanneer de opstand onderdrukt zal zijr. Sir Robert Peel stelde voor, dat het Huis zijne sympathie voor Prankrijk zou betuigen, naar aan leiding der jongste gebeurtenissen aldaar, maar de minister Gladstone achtte het verkieslijkdaarmede nog te wachten. Den 26 vroeg lord Elchowelke handelwijze de regeering dacht te volgen, indien het aan De minister Sella heeft den 23 in de Kamer verklaard dat hij de met de commissie ontworpen plannen, welke 7 miljoenen zullen opleveren, aanneemt, zoodat nog 13 mil joenen gevonden moeten worden, waartoe hij eene verhooging 'van eenige belastingen voorstelt. In de zitting der Kamer van den 25 hebben een der leden en de minister van buit. zaken gewag gemaakt van de ge beurtenissen te Parijs en daarover hun leedwezen betuigd meenende daarbij de tolken te zijn van de gekeele Kamer en van het gansche land. Den 27 beeft de heer Farini verlangd, dat Italië zicli wa penen zou met bet oog op de bekende gezindheid van het tegenwoordige hoofd der fransche regeering. De minister Sella betoogde, dat bet oogenblik thans met geschikt was om aan die gezindheid te herinneren, daar toch het fransche gouvernement zich zeer gunstig jegens Italië betoonde. - De minister beeft voorts zijne financiëele plannen toegelicht en verdedigd, en verklaard daarvan geene kabinetskwestie te zullen maken, vermits alle partijen tegen eene ministeriëele crisis waren. De Paus heeft de hoogleeraren, die het adres aan d'. Bol linger onderteekend hebbenbuiten het catkolicismus geslo ten alle catholieken vermaand om, hen te mijden en ue pastoors te Rome gelast om, door alle in hunne macht staande middelen, de tot hunne parochie bekoorende studenten van het bijwonen der lessen van die professoren terugtebouden. Alle aan het Yaticaan verknochte familiën hebben daarop hare huizen voor de onderteekenaars van het adres gesloten en van verschillende zijden zijn den Paus nieuwe adressen van adhsesie aangeboden. Eene deputatie van pastoors van Weenen heelt den iaus een latijnsck adres aangeboden, onderteekend door nagenoeg 818.000 personen, wier naamteekeningeu 11 fraai gebonden boekdeelen uitmaken. De rectoren der buitenlandsche collegién en semmarien hebben op nieuw geprotesteerd tegen het inbezitnemen van het Collegium Romanum en tegen de opheffing der daarin door de jezuieten gegeven lessen. Een vijftigtal pastoors van Rome hebben een protest uit gevaardigd tegen de lasterlijke taal der radicale dagbladen tegen den Paus en de liooge geestelijkheid (De Capitale het hoofdorgaan der Internationale, bad eene hoogst ergerlijke levensschets van den kardinaal-vicaris Patrizzi medegedeeld Het kapittel van S. Pieter te Rome heeft besloten om het aandenken van bet 25 jarig pontilicaat van l'tus IX (I Juni) te vereeuwigen door liet oprichten van een prachtig marmeren monument in die hoofdkerk. De Paus heeft in eene den 15 aan de bisschoppen gerichte encycliek de waarborgen der regeering leugens en huichelarij genoemdop nieuw tegen de schending zijnen rechten ge protesteerden tot gebeden vermaand voor den vrede der Kerk, de rust der volkeren en de bekeering van de vijanden der Kerk. Bij het hoofdstuk buitenlandsche zaken van het bij Delegatiën ingediende gemeenschappelijk budjetzijn gezantschappen te Karlsruhe en Darmstadt vervallenen worden de gezanten van Dresden en Stuttgart door minis ter-residenten vervangenmaar blijft bet gezantschap te Munchen onveranderd. Het oostenrijksche Huis der Afgevaardigden heeft den 2b het voorstel, om ten aanzien van het adres aan den Keizer (waarin geprotesteerd wordt tegen de federalistische plannen van het kabinet) tot de orde van den dag overtegaan, met 93 tegen 66 st. verworpen en dat adres aangenomen. Pen 30 heeft de president van het Huis den Keizer dit mocht gelukken, naar Engeland de wijk te nemen, en wel, of zij als staatkundige uitgewekenen, of als gewone misdadigers beschouwd zouden worden. De minister van buit. zaken antwoordde, dat de regeering de macht niet. had om hunne komst in Engeland te beletten, maar dat, wanneer er klachten tegen zoodanige personen werden ingebrachtonderzocht zou worden, onder welke categorie de liun ten laste gelegde misdaden moesten gebracht worden. De Kamer van Afgevaardigden heeft, na een driedaagsche discussie, overeenkomstig het voorstel der regeering, aan de weduwe van den heer Lloyd Lindsay (een dergenen, die door grieksche roovers vermoord zijn) eene som van toegestaan. In liet grensdistrict Novi-Bazar, in turksch Servie, is een geduchte opstand uitgebroken. De gouverneur had, daarvoor beducht, de hoofden van den stam Krastemtschi in hechtenis doen nemen, maar daardoor den opstand verhaast. De geiieete stam vatte de wapenen op en belegert thans de stad Dja- kovitza. Een der hoofdambtenaren bij bet departement van buit. zaken is vertrokken om de Keizer van Rusland de versier selen der orde van Osmanié in diamanten en andere ridderorden aan de russische ministers overtebrengen. Donau-Vorstendommen. Ten gunste van Vorst Karet heeft eene aanmerkelijke reactie plaats. Den 22 heeft te Bucharest ter eere van deu verjaardag zijner troonsbeklimming eene schitterende illuminatie plaats gehad. De Senaat heeft den 24 het engelsch-americaansche tractaat, nadat al de voorgestelde amendementen met groote meerder heden verworpen warenmet 50 tegen 12 stemmen st. ge- ratificeerd. In de mijnen van Pittston in Pennsylvanie is brand ont staan, waardoor vermoedelijk 45 menschen zijn omgekomen. De americaanscli-spaansche commissie te Washington ter beslechting der ten gevolge van den opstand op Cuba tegen Spanje ingebrachte americaansche vorderingen, heeft den oostenrijkschen gezant, bn. Lederer, tot scheidsrechter benoemd. De gemeenteraad van Rotterdam heeft een nieuw crediet van 3000 toegestaan tot voorziening in de kosten ter be strijding der epidemie. Misdrijven. Den 29 ontving een oud man te Beverwijk, M. de Groot, terwijl bij gras sneed op eeu stuk grond naast dat van den beer JJ. d. Wvan dien heer een schot hagel in den rug. De dader is den volgenden dag in hech tenis genomen en naar Haarlem overgebracht. Bii Dieverbrug hebben op den tweeden Pinksterdag eenige handelwijze de regeering k |lonken jongelieden bij een landbouwer een ruit ingesla- parijsche opstandelingen |aldadigh,,;d geplecgd. De landbouwer en zijn zoon zijn naar buiten gekomen, hebben eeu jongmensek ge grepen en met een mes zwaar verwond. Diens lijk is in een sloot gevonden. De beide vermoedelijke daders zijn gear resteerd. De Maatschappij van Grondcrediet beeft bij de reoht- bank te Amsterdam provisioneele surcéance van betaling gevraagd. Internationale. Het hoofdbestuur der Vereeniging ter bevordering van fabriek- en handwevksnijverheid heeft bij circulaire de aandacht der afdeelingen gevestigd op den veld- winneuden invloed der Internationale. Op de Pinksterdagen is te Amsterdam in liet locaal de Keizerskroononder voorzitting van den heer Gerhards ge houden het derde Nederlandsche Werklieden-Congres, waarop 27 vereenigingen vertegenwoordigd waren. Er is veel onzin uitgekraamd, vooral door Belgische leden der Internationale, maar de nederlandsche werklieden hebben ook vele blijken gegeven van gezond verstand en van het besef van hun waarachtig belang. De genomen maatregelen tot handhaving der openbare orde zijn geheel overbodig gebleken. Te 's Gravenhage is de invloed der Internationale zoo gedaald, dat zij er nog slechts 20 leden telt. Overleden den 29 te Groningen dr. F. Z. Ermerins hoogleeraar in de geneeskundeoud 63 jaren. Staats-Loterij. Trekking der 5' klassetweede week. No. 15851 f 1500No. 6769, 7736, 14040, 15393, 17555, f 1000. De firma 1). fy M. Grootes Gebroeders te If est zaan verwierf in Januari 1866 van de Koningin den titel van hofleveran cier; thans heeft Z. M. de Koning aan den eigenaar dier firma, den heer M. Grootes Pz., chocolade-fabrikant, de personeele vergunning verleend om liet koninglijk wapen te mogen voeren. SBiiineiilatid. Staten-Generaal. Bij de 2« Kamer is een wetsontwerp ingediend, houdende bedreiging van straf tegen de verniel- ling en onbruikbaarmaking van schepen en andere vaartuigen door andere dan de in het wetboek van strafrecht genoemde middelen. 0 Benoemingen. Tot heemraad van den Schermeer is be noemd W. de Geus, tot heemraad van de Wieringerwaard J. Kooy Bz.\ tot rechter in de rechtbank te Leiden, mr. P. v. Bemmelenthans te Nijmegen. Spoorwegen. Te Tiel heeft zich eene commissie gevormd welke zich belast met de voorloopige werkzaamheden voor de concessie-aanvraag van een locaal-spoorweg Liel-Getder- malsen. Voor de leening van 4J miljoen, ten behoeve der Noord- brabantsch-duitsche Spoorweg-maatschappij, is tot een voldoend bedrag ingeschreven. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft over 1870 uitgekeerd 13.75 per aandeel, zijnde 5) percent. Op de Pinksterdagen zijn aan de stations van den ilmU spoorweg verkocht 6803 retourkaarten naar den Haag. Over de lijn Gouda—den Haag zijn ruim 6000 personen vervoerd. De gemeenteraad van Zwolle heeft besloten 0111 m den aanleg der lijn Zwolle-Almelo voor deeltenemen mits de kosten in haar geheel het bedrag van 2 miljoen nie„ te boven gaan. Landverhuizing. In 1870 zijn als landverhuizers ver trokken 606 hoofden van gezinnen en op zich zelf staande personen, 254 vrouwen, 774 kinderen en 10 dienstboden, te zamen 1644 personen. Volks-Weerbaarheid. Het Centrale Comité van den Weerbaarheidsbond heeft bepaald, dat de voorgenomen schiet wedstrijd op de Wiesselsche heide dit jaar niet zal plaats hebbendewijl de minister van oorlog, wegens de pokken- epidemiegeen militairen voor het verrichten van diensten in het kamp bestemmen noch verlof aan militairen tot het bijwonen van den wedstrijd geven wil. KANTONGERECHT. Zitting van 22 Mei. 1A. D., te Egmond-binnenzonder behoorlijk bewijs plaats nemen in een rijtuig van een trein der holl. ijzeren spoorwegdienst1 boete en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 2. J. V., te Egmond aan Zee. Poging tot bemachtiging van wild, door middel van strikken in de duinen onder Egmond-binnen, 20 boete en 5 dagen gevangenisstraf, met subsidiaire gevangenisstraf van 5 dagen. 3. E. Z. Wz. en J. V., te Egmond aan Zee. Als boven in vereeniging, straf als boven voor ieder. 4. D. v. d. B., te Bergen. Overtreding als boven. Vrij gesproken de kosten te dragen door den Staat. 5. J. Z., te Egmond aan Zee, enkele diefstal van helm uit de duinen onder Egmond-binnen10 dagen gevangenisstraf en de kosten. 6. W. G., L. K., P. IC., te Egmond aan Zee, als boven in vereeniging van dood hout, ieder 8 dagen gevangenisstraf en de kosten. 7. J. K., te Egmond aan Zee, als boven van helm, 6 dagen gevangenisstraf en de kosten. 8. J. Z., te Egmond aan Zee, als boven, 12 dagen gevan genisstraf en de kosten. 9. J. P. te Alkmaar. Opzettelijk toebrengen van schade, door het werpen van een steen, aan de kap van het karretje, waarmede J. H. van Alkmaar naar Bergen reed, f 5,50 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 3 dagen. Zitting van 27 Mei. 1. J. S. Lz., te Egmond aan Zee. Enkele diefstal van helm uit de duinen onder Egmond-binnen, 8 dagen gevan genisstraf en de kosten. 2. J. Z. Jz., te Egmond aan Zee, overtreding als boven, 12 dagen gevangenisstraf en de kosten. 3. L. IC. Az., P. K. Az., te Egmond aan Zee. Als boven in vereeniging. Ieder 8 dagen gevangenisstraf, solidair in de kosten. 4. L. K.P. K.en 5. P. P. Wz.H. G. Jbz.alle te Egmond aan Zee. Als boven. 6 C. B., en 7. L. W., alle te Egmond aan Zee, als boven, 6 dagen gevangenisstraf en de kosten. 8. J. B., te Schoort. Iu galop rijden door de Langestraat. te Alkmaar, met een rijtuig, bespannen met een paard. J 3 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. Snelpersdruk van Herm". Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 6