Duitsclilaml. ■telgic. Oostcni't}k-Blongai*iie. Italië. ^pange. &iroot BriUange en Ierland. Xnctlfn en looi'wegen. (Ni'ipkoeilaiul. Ycreenigiïe ftinfeii. Binnenland. trent de groote leening hebben schipbreuk geledenvooral op de bezwaren van engelsolie bankiers. De heer Bougoing is tot gezant bij bet nederlandscke bof ben erad. Het Jouraal Officiel bevatte den 18 een artikel tegen de stelselmatige heftigheid der engelsche pers sedert den aanvang van den oorlog. De beleedigingen en lasteringen werden zoo ver gedrevendat bet mogelijk wa=de veile bron te gissen, waaruit de bezoldigde bladen hunne mededeelingen putten. Zij verontschuldigen de gruweldaden der Commune, beschimpen de soldaten en durven zeggen: dat te Versailles soldaten gefusilleerd en op de Place Vendóme vrouwenna onteerd te zijn, vermoord worden. Inzonderheid wordt de Morningpost gelaakt, die iu het nummer van 12 Juni de leugen geplaatst heeft, dat 150 pompiers te Versailles zijn ter dood gebracht [In weerwil dezer ontkenning houden de engelsche bladen de waarheid der door hen medegedeelde feiten vol]. De heer Thiers heeft aan de 18 militairendie door den krijgsraad te Narbonnewegens deelneming aan de commu nistische woelingen van April aldaar, ter dood waren ver oordeeld kwijtschelding van de doodstraf verleend. Nationale Vergadering. De commissie voor het bud jet heeft de bezoldiging van het Hoofd van het Uitvoerend Bewind op 40000 fr. 's maands en die der ministers op 50000 fr. 's jaars vastgesteldbehoudens de korting van 30 p.c., waaraan al de wedden van Bijksbeambten zullen worden onderworpen. 15 Juni. De genl. Trochu spreekt met af keuring over eene geheime verstandhouding der voorname insurgenten met de pruissen en betuigt erzijneverwonderingover, datgraaf Bismarck van de Commune heeft gewaagd, zonder haar te veroordeelen. De heer Baze stelt voor, dat de Vergadering zal verklaren niet uiteentegaanvoordat het vredesverdrag geheel uitge voerd en het grondgebied door den vreemdeling ontruimd zal zijn, en voordat de wetten tot reorganisatie der land en zeemacht en van de rechterlijkeburgerlijke en admini stratieve macht tot stand zullen zijn gekomen; dat het mandaat der leden 2 jaren zal duren, en dat de aan den heer Thiers verleende macht en rechten gehandhaafd en bevestigd worden. Een ander voorstelvan den heer Dahirelstrekt tot het benoemen eener commissie van 15 leden voor bet ontwerpen der samenstelling van een nieuw gouvernement. Beide voor stellen worden naar de commissie voor het initiatief verzonden. 16 Juni. In derde lezing wordt aangenomen het voorstel van den heer hefèore-Pontalis c.s., tot herziening der de creten van het gouvernement der nationale verdediging. De heer Arago en de minister J. Simon hadden op de openbare enquête aangedrongenals zullende leiden tot de erkenning van de leden van dat bewind als eerlijke lieden, en geprotesteerd tegen de onophoudelijke aanvallen en lasteringen, waaraan het blootstond. Mede wordt aangenomen het voorstel van den heer Haentjens, om eene commissie van enquête te benoemen omtrent de oorzaken van den opstand. De voorsteller viel de linkerzijde hevig aan en verweet haar, dat zij door het bestrijden van alle monarchale regeeringen den revolutionairen geest ver sterkt had. De heer Be/pit wees op de gevaren der Interna tionale en las haar manifest voor. De heer Tolain beloofde, bij het instellen der enquête de ware geschiedenis der In ternationale in het licht te zullen stellen; men zweeg ge durig over het feitdat de stichters en de fransche verte genwoordigers der Internationale overal den particulieren ei gendom verdedigd hebben; de keizerlijke regeering had in dertijd de verspreiding eener te Brussel gedrukte memorie, de beginselen der Vereeniging behelzende, vergund, mits daarin eene zinsnede opgenomen werd tot lof van Napoleon. Het voor gelezen manifest was ongeteekend en hij behoefde het niet rechtstreeks te desavouëerennadat de parijsche Commune hem voor een verrader en eerlooze verklaard en ter dood veroordeeld had. 17 Juni. Het regeerings-ontwerp tot regeling van het recht van gratie wordt aangenomen. De commissie voor de leening brengt verslag uit en stelt de goedkeuring voor. De voor zitter deelt mede, dat de wapenschouwing wegens het ongun stige weder is uitgesteld. 19 Juni. Een voorstel van de Afgevaardigden van de Meurthehetwelk voor verkiesbaar en voor kiezers verklaart de uit den Elzas en Lotharingen afkomstige inwoners van Frankrijk onder voorwaardedat zij hunne woonplaats op geven, wordt aangenomen. Desgelijks in de derde lezing een voorstel, om de wetten van 1860, welke de vrijheid om wapenen te vervaardigen en te verkoopen regelen, weder van kracht te verklaren. In antwoord op eene vraag van den heer Langloiszegt de minister Barre, dat groote materiëele bezwaren den snellen terugkeer der krijgsgevangenen uit Duitschland verhinderen, en dat zich den 20 Mei nog 280000 man in krijgsgevangenschap bevondenwaarvan er 106000 zijn teruggekomen en 4000 dagelijks terugkomen. 20 Juni. Bij de discussie over de leeningswet (ten gevolge van het voorloopig gemeen overleg op 2000 in plaats van op 2500 miljoen en tegen eene rente van 5 p.c. bepaald) zet de heer Thiers de financiëele stelling uiteen. De oorlog heeft onge veer 3 miljards gekost; de Bank heeft 1330 miljoen voor geschoten; het tekort der 2 budjetten van 1870 en 71 zal 1631 miljoen beloopenwaarvan 301 m. gevonden zijn; daarbij komen, ten gevolge der jongste rampen, nog 436 m., waaronder 200 m. voor schulddelging begrepen zijnde vlottende schuld bedraagt 651 miljoen, zijnde minder dan in de laatste 30 jaren „de voorgestelde nieuwe belastingen zul len het hoofd bieden aan deze financiëele omstandigheden welke wel arbeid vorderen, maar niet noodlottig zijn." Spre ker deelt niet in de meening van hen die het voortzetten van den strijd na Sedan afkeurende nationale eer gebood ditevenzeer als de verdediging van Parijs; maar hij veroor deelt het volhouden van den krijg aan de Loire tot het uiterste, waardoor de kosten met 1300 a 1400 miljoen fr. en de oorlogscontributie met de helft vermeerderd zijn. Deze redevoering is zeer toegejuicht. Daarna wordt een artikel voorgesteld bepalende dat zijdie gelden in de spaarbanken gedeponeerd hebbentot het bedrag van hunnen inleg aan- cleelen in de leening zullen kunnen verkrijgen. De heer Ger main verlangt eene inkomstenbelastingmaar de heer Thiers zegt eerder zijn bewind te zullen nederleggen. Al de arti kelen worden aangenomen. Naar aanleiding van het verwor pen amendement-GWi»die de leening op 1 miljard wilde bepalen, verklaart de heer Perier, dat de financiëele commis sie besloten heeft om eene uitgifte van papieren geld ten allen tijde te verhinderen. Het wetsontwerp wordt in zijn geheel met alg. st. aangenomen, en zulks met levendig gejuich begroet. 21 Juni. Het voorstel om aan voormalige inwoners van den Elzas gronden in Algiers aftestaan wordt aangenomen j vervolgens worden de leden der commissie van gratie benoemd. Volgens de Kreuz-Zeitung heeft de regeering zich genoopt gezien om de houding der catholieke fractie in den Rijksdag te Rome officiëel ter spraak te brengenen is het gevolg daarvan geweestdat kardinaal Antonelli de handelwijze dier fractie in ondubbelzinnige bewoordingen heeft afgekeurd. Een schrijven van prins Bismarck aan het lid van den Rijks dag Frankenberg bevestigt dit bericht. Pruisen. De decoratie van den weg, langs welken het terug- iBeke nisle erijldgaree binnengetrokken, overtrof in pracht alles wat van dien aard vroeger is gezien. Bij het station van den Potsdammer spoorweg was eene 60 voet hooge Victoria ge plaatst tusschen beelden. Straatsburg en Metz voorstellende, bij de Hallesche poort een 65 voet hoog beeldBerlijn verbeel dende. Van die poort tot de Brandenburgerpoort was de weg bezet met zegebogen en door guirlandes verbonden zuilen, de wapens der Bondsstaten en de namen der genomen ves tingen en gewonnen veldslagen toonende. Op het Parijsche plein waren 2 tribunes geplaatst welker rijke versiering een geheel uitmaakte met die der Branderburgerpoort. Van daar tot het koninglijk slot waren in de Linden de veroverde kanonnen en banken voor 6000 gekwetsten met hunne ver plegers en verpleegsters geplaatst, en op 191 zuilen de offi- ciëele leger-depeches gehecht. Op 5 punten prijkten zoo vele paren zuilen met Victoria'swaartusschen uitmuntend geschilderde zinnebeelden van oorlog, vrede, overwinning enz. In de Lustgarten voor het slot stond eene 40 voet hooge Germaniatusschen den Elzas en Lotharingen. De Keizer heeft met de prinsen en de heeren v. Bismarckv. Mcltke en v. Roonvoorafgegaan door den grooten staf van het hoofdkwartier, aan den intocht deelgenomen81 onderoffi cieren droegen de vermeesterde adelaars, vaandels en stan daarden die op het voetstuk van het monument voor Frede- rilc Wilhelm lil zijn nedergelegd. Bij het standbeeld van Blucher defileerden de troepenwier aantal 42000 man be droeg en die alom met de uitbundigste geestdrift zijn be groet voor den Keizer, in wiens tegenwoordigheid vervol gens het genoemde monumentna gebed en gezangonder het lossen van het geschuthet luiden der klokken eu het spelen der muziek is onthuld. De optocht der troepen werd gevolgd door een anderen van turnersleerlingen der in richtingen van onderwijs en fabriekarbeiders, met vaandels en muziekcorpsenin het geheel van ruim 20000 personen. De menigte toeschouwers was ontelbaar, de hitte buitenge woon groot. 's Avonds is de stad algemeen en schitterend geïllumineerd geweest.De Keizer heeft den genl. v. Moltke tot veldmaarschalk benoemd en den minister v. Roon in den gravenstand verheven. Den 17 heeft ten hove een diner plaats gehad van 700 couvertswaartoe genoodigd waren de te Berlijn aanwezige vorstelijke personende ministers de voorzitters van den Rijksdag, de ridders van het IJzeren Kruis van 1813 en al de ambtenarendie aan de vredeson derhandelingen hadden deelgenomen. De dankdag op den 18, tevens de gedenkdag van Felir- bellin en Waterloo, is onder groote deelneming van de zijde der bevolking gevierd. De Keizer, de Keizerin en andere vorstelijke personen hebben de godsdienstoefening in den Dom bijgewoond. Aan de deuren der kerken werden collecten gehouden ten behoeve der invalieden en van de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden. Den 19 heeft de Keizer, vergezeld van een aanzienlijk ge volg, de manschappen, die bij den intocht, het geheele duit- sche ieger vertegenwoordigd hebben, nogmaals geïnspecteerd en zijnen harteiijken dank voor de betoonde dapperheid en volharding toegebracht. Na den afloop der inspectie zijn de manschappen in Krolls etablissement feestelijk onthaald. Het gemeentebestuur van Hannover heeft geweigerd, gelden toetestaan voor eene feestelijke ontvangst der van het oor- logstooneel terug- en aldaar in garnizoen komende troepen. Men verdedigt dezen maatregel door aantevoeren, dat ook de hannoversche troepen na den veldtocht van Langensalza niet feestelijk ontvangen zijn. Er heeft zich eene vrijwillige commissie gevormd om den dag der terugkomst niet onop gemerkt te doen voorbijgaan. Den 20 heeft zich, onder leiding van de Berlijnsche Dis- conto-vereeniging en van de firma S. Bleichröder, eene ver eeniging van bankiers gevormddie zich zal beijveren om de nieuwe fransche leening ter beurze ingang te doen vinden. Beieren. De nederlandsche geneesheer dr. J. E. de Poogt, die zich bij de behandeling van beiersche krijgsgevangenen te Pau zeer verdienstelijk heeft gemaakt, is door den Koning tot ridder der militaire orde van verdiensten 1«. kl. benoemd. De heer A. Plummer uit Oxford is te Muuchen aangeko men om den hoogleeraar v. D'óllinger het diploma te over handigen zijner benoeming honoris causa tot doctor in het burgerlijke recht. Elzas-Lotiiaringen. Het desinfecteeren der slagvelden in de omstreken van Metz is thans geheel afgeloopeu; de daarmede belaste compagnie pionniers is met hetzelfde doel maar Spicheren vertrokken. De Nouvelles Officielies de Chateau-Salins heeft machtiging bekomen om uitsluitend in de fransche taal te verschijnen, dewijl de uitgaaf in het duitsch en fransch te groote zwarig heden opleverde. De Kamer heeft den 14 het budjet voor openbare werken voor 1871ten bedrage van 47£ miljoen, met alg. st. aan genomen. Den 15 zijn ontwerpen ingediend tot het verlee- nen van buitengewone credieten voor binn. zaken en open bare werkenvoornamelijk spoorwegen ten bedrage van 22 miljoen, en tot het aangaan eener leening van 50 miljoen' ter dekking van het tekort wegens buitengewone credieten in 1870 en 71. Den 18 zijn te Brussel, naar aanleiding van onrustige too- neelen ter zake der Pius-feest,en op de beide vorige dagen, de troepen geconsigneerd en is de burgerwacht opgeroepen uit vrees voor wanordelijkheden bij de illuminatie en andere manifestatiën ter eere van den Paus. Eene ontzaggelijke menigte was op de been vele personen droegen de itali- aansche kleuren en uit vele woningen wapperde de italiaansche vlag, ook uit de st.udenten-societ.eitwelke daarom door een aantal lieden aangevallen werd. Voor de gebouwen van godsdienstige instellingen waren sterke wachten der gens- darmerie en der policie geplaatst. Er werden zoowel kreten tegen de feestviering, als tegen het liberalismus en de vrij metselarij aangeheven. Hier en daar werden de vensters van geïllumineerde huizen ingeworpen. Ten laatste is de burgerwacht genoodzaakt geworden de menigte met de bajonet uiteentedrijven. Een aantal personen zijn gezwetst en 68 gevangen genomen, waaronder verscheidene kleêrma- kersgezellendie leden der Internationale zijn. Te Bergen hebben Zondag-avond 5 a 6'00 personen, door een muziekcorps voorafgegaaneene schilderijde godin der vrijheid in een italiaanschen mantel voorstellende den italiaanschen vice-consul aangeboden bij welke gelegenheid door den heer Lescartslid der Kamer van Vertegenwoor digers een aan de italiaansche natie gericht hülde-adres is voorgelezen. Bij keizerlijke verordening van den 8 is, ter aanvankelijke uitvoering der besluiten van 19 Aug. '69 en 31 Jan. '70, een gedeelte der zoogenaamde Militaire Grenzen van het militaire beheer ontheven en onder het burgerlijke bestuur van Croatie en Slavonie gesteld. Het sub-comité der hougaarschc Delegatie heeft eene ver hooging van het geheime fonds toegestaanals blijk van in stemming met de vredelievende politiek van den Rijks-kan selier tegenover Duitschland en Italië. Graaf v. Beust deelde mededat alleen op den wensch van Pruisen niet alle ge zantschappen in Zuid-Duitsehland worden opgeheven, en dat de post van gezant te Rome hestaan blijft met toestemming van Italië. In de budj et-commissie der oostenrijksche Delegatie heeft de Rijks-kanselier verklaard, dat de regeering zich, wat het behouden van het gezantschap te Rome betreft.gedraagt als andere regeeriugen; dat, zij vasthoudt aau het beginsel om zich niet te mengen in de verhouding tusschen Italië en Rome en dat de oostenrijksche vertegenwoordiger te Florence gelast, isde italiaansche regeering naar Rome te volgen. Het cis-leithaansche Huis der Afgevaardigden heeft den 20 de wet op de middelen en hot, budjet voor 1871 zonder discussie in derde lezing aangenomen. De groote grondbe- bezitters stemden, even als voor 14 dagen, met de rechterzijde. De genl. v. Oablenz is uit Berlijn te Weenen teruggekomen en heeft den Keizer een eigenhandig antwoord van Keizer Wilhelm overgebracht. l)e genl. heeft het, grootkruis met briljanten der orde van den Rooden Adelaar ontvangen. Den 4 is te Rome met veel plechtigheid de verjaring der italiaansche staatsregeling gevierd. Up het Kapitool werd eene buste van Koning Victor Emmanuel, en op eenige poorten en openbare gebouwen zijn 6 door het, stedelijk bestuur ge plaatste gedenksteenen vau het beleg der stad in 1849, hare inneming in 1870 enz. onthuld. Er is eene groote revue gehoudener hebben volksvermakelijkheden plaats gehad enz. De Paus heeft den 4 eene Encyclica ter zake dér viering van het 25 jarig jubileum van zijn pontificaat uitgevaardigd. In de kerk van S. Maria in Traspontina is den 5op last van den Pauseene plechtige lijkmis gevierd voor de martelaren der parijsche Communewelke door verscheidene prelaten van het Huis des Pausen de fransche ambassade en een groot aantal romeinen werd bijgewoond. De Paus heeft 200 kweekelingen der romeinsche universi teit ten gehoore ontvangen, die tegen dc handelwijze der 25 schismatieke professoren geprotesteerd en verklaard hebben hunne lessen niet meer te zullen bijwonen100 andere or thodoxe studenten hadden de stad reeds verlaten. De Kamer heeft al de artikelen goedgekeurd van de wet op de reorganisatie van het leger. De concessie voor het. leggen van een telegraafkabel tus schen Coruna en Engeland is ingetrokken. De minister van financiën, de heer Moretheeft zijn ont slag genomen. liet gepeupel te Madrid heeft den 17 verhinderddat er ter eere van den Paus geïllumineerd werd en naar verschei dene balcons steenen geworpen. Het wrak van het bij Wight verbrande nederlandsche stoomschip Willem III is den II vlot gemaakt en den 12 in de haven van Portsmouth gesleejtt. 256 Balen en kisten met, goederen zijn behouden uit het hölQe voorschijn gebracht.. De gravin v. Parijs is den 16 op Twickenham van eene dochter bevallen. 3 F'enians zijn deu 17 in een arsenaal te Mallow, nabij Corck ingebroken en hebben zich van 150 geweren meester gemaakt,"de wacht heeft op hen geschotenmaar zij zijn ontkomen. 5 Personen zijn op verdenking in hechtenis ge nomen. Den 16 zijn op het veld van Clerkenwel te Londen weder een duizendtal personen bijeengekomen, ten einde sympathie met, de Commune van Parijs aan den dag te leggen. De sprekers en toehoorders waren het in hunne meeningen over de Commune volstrekt niet eens en het zou tot, geweldda digheden gekomen zijn, indien niet. een goed aantal politie agenten in burgerkleeding aanwezig waren geweest. liet te Londen gevestigde hoofdbestuur der Internationale heeft aan al de leden der Vereeniging in Europa en in de Ver. Staten een uitvoerig adres gerichtwaarin de parijsche Commune en al hare dadenmet name de brandstichtingen en het ter dood brengen der gijzelaars, niet slechts geprezen, maar zelfs verdedigd worden. Hoogerhuis. Den 13 is de Unirersity-tests-hill, zooals zij door het Lagerhuis was teruggezondengoedgekeurd. Het vroeger met eene meerderheid van 5 st. aangenomen amen dement, van lord Salisburyinhoudende dat, de hoofden der academische Colleges zekere geloofbelijdenis zouden moeten afleggen, is thans met 129 tegen 89 st. verworpenen daarna heeft de lord van zijne overige, eveneens door het Lagerhuis verworpen amendementen afgezien. Den 19 heeft lord Denbigh eenige petitiën ingediend, waarin het herstel gevraagd wordt van het recht om in tijd van oorlog de vijandelijke lading aan boord van onzijdige schepen prijs te maken. Lord Cotcper zeide, dat, indien de parijsche Verklaring van 1856 niet door de Koningin bekrachtigd was, zulk geen" reden was om haar niet natekomen. Lord. Mal- mesbury keurde die Verklaring af en hield staandedat de duitschers in den jongsten oorlog, door het heffen van bui tensporige rekwisitiën, den particulieren eigendom niet, geëer biedigd "hadden. De minister Grancille zeidedat sedert, de onderteekening' der Verklaring zich nimmer de begeerte had geopenbaard om in strijd met haar beginsel te handelen, en hij protesteerde tegen het denkbeelddat, Engeland zijne verbindtenis zou verbreken op het oogenblik, dat een of ander gevaar het raadzaam maakte. Lagerhuis. Naar aanleiding van het rapport eener door het Huis benoemde commissie van geneeskundigen, leden van gemeente- en armbesturenpolicie-eommissarissen en ervaren particulieren uit verscheidene deelen des lands, heeft de re geering thans een wetsontwerp ingediendstrekkende om de wet van 1867 betreffende de vaccinatie meer afdoende in hare werking te maken en haar tevens van eenige onbillijk of ondoelmatig gebleken bepalingen te ontdoen. Den 19 heeft het Huis de wet tot legerorganisatie in co mité afgehandeld. Den 16 is de spoorweg tusschen Stockholm en Ckristiania feestelijk geopend. De afstand wordt in 154 uren afgelegd. De Porte geweigerd hebbende den nieuwen gezant, Tri- eoupis te erkennen, omdat luj tijdens den opstand op Candia minister van buitenl. zaken is geweest, heeft de regeering den tegenwoordigen gezantden heer Rhanqabéonmidde- lijk uit Konstantinopel teruggeroepen. De President heeft het verslag der commissie, welke ter zake van zijn lievelingsplan, de aanhechting van S. Domingo, op dat eiland zelf een onderzoek heeft inge-t.eldaan het Congres gezonden, met bericht, dat hij geen verderen invloed op de zaak wil uitoefenen en verzoektgeen overhaast besluit, te nemen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Kouingiu, was de geheele koninglijke familie op het, Loo vereenigd, met uil zondering van prinses Hendrik, die door ongesteldheid verhinderd was. Den 22 is de Koningin in de residentie teruggekomen. Verkiezingen. De heer mr. C. Fock heeft het mandaat voor_ Amsterdam aanvaard zoodat te Haarlem eene nieuwe verkiezing voor de 2s Kamer moet plaats hebben. Staten-Generaal. De 2' Kamerheeft den 22 hare werkzaamheden hervat. Benoemingen. De minister van oorlog, de kolonel der infanterie A. Engelvaart is benoemd tot. generaal-majoór. De gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft tot eersten geneesheer in het krankzinnigen-gesticht benoemd den heer J. W. Christangepens. officier van gezondheid der leklasse, te Grave. Posterijen. Bn kon. besluit van deu 17 is bepaald, dat te rekenen van 1 Juli de postwissels door de postkantoren rechtstreeks zullen worden verzouden aan de personen waar voor zij bestemd zijnzonder betaling van vracht voor het vervoer.; de nieuwe formulieren voor postwissels worden voor j cent per stuk verkrijgbaar gesteld. Scheepvaart. Den 20 is het engelsche sehoenerschip Brighlland Sea van Londen over Amsterdam te Velscn aan gekomen met eene lading hout voor de kanaahverken. De komst van dit eerste zeeschip te Velsen is door het uitsteken der vlaggen op den loswal gevierd. Quarantaine. Wegens den verbeterden gezondheidstoe stand in het noorden van Rusland is de quarantaine voor sche pen komende uit russische havens behalve die der Zwarte- zee, opgeheven. Visscherij. Den 22 heeft het loggerschip Stad Amster dam aan het Nieuwediep de eerste hollandsche haring aan gebracht, bestaande uit 15 ton maatjes en 5 J. ton volle haring. Pius-eeesten. De feesten ter viering der 25jarige ver heffing van Paus Pius IX zijn alom door de r. catholieken op verschillende wijze gevierd. Te Amsterdam is den 20 in het Paleis voor Volksvlijt,door 250 zangers en het orchest, met medewerking van den franscheu tenor Sylva en van den lieer IfC. Deckers Jr. van 's Hertogenbosch (bariton), de Pius-cantate uitgevoerd woorden van dr. 11. J. A. M. Schaep- man en muziek van Joh. J. li. Verhuist. Het aantal aanwe zigen bedroeg omstreeks 8500. De offergavedoor de nederlandsche catholieken den Paus ter gelegenheid van het feest aangeboden, bedraagt ongeveer 200,000. Deputatie te Rome. De hollandsche deputatie is den 17 door den Paus, in tegenwoordigheid van het, H. Coliegie, ontvangen. Zij las de adressen van gelukwensching en aan hankelijkheid voor der nederlandsche catholieken en der H. Fa milie. Z. II. betuigde daarover zijne tevredenheid en zijne bijzondere liefde voor Nederlanddat hem door gebeden liefde-offers en zouaven zoo bereidvaardig heeft bijgestaan, en prees ook het, nederlandsche gouvernement. Z. li. schonk zijnen zegen aan de deputatie, de II. Familie, bloedverwanten, vrienden en weldoeners en landgenootenook aan de niet- catholieken en aan den Koning, van wiens welwillende be doelingen hij zich overtuigd hield. Daarna hebben de leden der deputatie, door Z. H. en het H. Coliegie begeleid,eene wandeling van 2 uren gedaan door de galerijen, den tuinen de bibliotheek van het Vaticaan. Harddraverij. Te Leeuwarden hebben den 19 11 paar den geloopen om de gouden zweep, des Konings, welke prijs gewonnen is door de Sophia van T. leistra te Deinumde wedstrijd werd gevolgd door volksvermaken en 's avonds is een groot vuurwerk afgestoken. Aanbestedingen. Den 16, te Giethoorn, het afbreken der oude er het bouwen eene nieuwe kerk voor de doops gezinde gemeenteminste inschr. Timmer te Meppelvoor t 6500te Middelburg het bouwen van kaaimuren voor 2 losplaatsen aan het kanaal door Zuid-Beveland. minste inschr. A. v. Bezooijen, te S. Maartensdijk, voor f 17489. Den 22te 's Gravenhageten behoeve der Staats-spoor- wegenhet maken der gebouwen en verdere spoorwegwerken nabij Veere, minste inschr. F. K. Osinga te Middelburg, voor 41481). Geschenken. Bij gelegenheid van het. 25jarig professo raat van dr. Cobet te Leiden, hebbe* zijne oud-leerlingen en vrienden hem een bronzen statuët van Demosthenes, dooi de parijsche firma Barbédienne naar het marmeren beeld van het Vaticaan vervaardigd, en zijne leerlingen hem een bronzen reproductie des Venus van Milo en 2 bronzen eandelabres aangeboden. De Schouwburgvereeniging te Deventer heeft besloten het huis van dr. v. Eyk in de Polstraat, voor f 165C0 aantekoopen. Gieten. Bij den burgemeester van Amsterdam is ter gelegenheid der Piusfeestenvan een r. catholiek 1000 ontvangen voor de algemeene armen. J'. mr. O. B. de Rheden v. Swinderen heeft aan het Insti tuut voor Doofstommen 1e Groningen 1000, vrij van suc cessie gelegateerd. Voor de o.i. troepen, aan boord geweest zijnde van het stoomschip Willem IU, is tot 21 Juni ontvangen f 664,53. Dc schade door onderofficieren en manschappen beloopen be draagt. f 4631, buiten de verloren equipementstukken welke door het, Rijk vergoed worden. De Koning heeft ƒ200 aan de commissie gezonden. Rampen. Door een brand zijn den 22 te Ommen 2 wo ningen met den geheelen inboedel in de asch gelegd en heeft de israëlitische kerk haar dak verloren. Pokken. De regelings-commissie van het te Middelburg te houden XII® Nederl. Taal- en Letterkundig Congre* heeft met groote meerderheid van stemmen besloten, dat Congres nogmaals een jaar uittestellen. Te DelftHilversum UitgeestSchermerhorn en Bever wijk zal de kermis niet. gehouden worden. In laatstgenoemde plaats wil men haar vervangen door volksfeesten .bij de inwij ding der school. Te Vlissingen zal de kermis doorgiun, maar moeten de belanghebbende bezoekers een bewijs c^^'eggen dat, in de gemeente, waar zij de laatste 14 dagen hdUi door gebrachtde pokken niet, epidemisch heerschen. j In de week van 11 tot 17 Juni zijn te Amstc. n aan de pokken overleden 84 personenin deu Haag zijlen dien tijd aangetast 35 personen (waarvan 32 te Scheveningen), zijnde 3 minder dan de vorige week. Rechtszaken. Het hof van Noordholland heeft den 21 S. M. K., looper bij het bevolkingsregister te Amsterdam vrijgesproken van de hem ten laste gelegde 17 vervalschingen in dat register en 19 oplichtingen, als niet voldoende bewezen zijndemaar hem schuldig verklaard aan vervalsching tegen geldelijke bclooning in een vcrhuisbiljetmet het doel om vrijstelling van den schutterlijken dienst te verschaffen, en hem veroordeeld tot I jaar cellulaire gevangenisstraf en f50 boete. Het hof van Zuidholland heeft, den 22 H. B. schuldig ver klaard aan misdadige deelneming aan het in omloop brengen van nagemaakte zilveren muntspeciën en hem veroordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf en f 40 boete. Staats-loterij. Trekking der 5e, klasse. No. 7224 (laatste nummer) 3000,

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 2