Duitsclilaiid Belgie. Oostcm*ijlü-8loiigai*$je. Italic. (ilroot llriKiinjc en Ierland. %'ereenigclo ^<«1011. Den 29 heeft de wapenschouwing over meer dan 100000 man (160 bataljons infanterie, 60 escadrons cavallerie, 20 compagniën sappeurs en 360 stukken geschut) in de vlakte van Longchamps plaats gehad. De maarschalk Mac Mahon kwam aan het hoofd van den staf omstreeks 2 uren aan. Te 2 uren precies kondigden de Mont-Valérieu en de veld- batlerijen de aankomst aan van de leden der regeering en der Nat. Vergadering. Het defileeren der troepen is daarop terstond aangevangen. Bij het voorbijtrekken der tribunes werden de regimenten door de Afgevaardigden levendig toegejuicht. Door fraai weder begunstigdis^ de revue in de beste orde afgeloopen. Bij den heer Thiers is vervolgens een zeer schitterend diner gegeven. De benoemingen bij het Legioen van Eer ter zake der inneming van Parijs vulden niet minder dan 12 kolommen van het Journal Officieel van 29, en die der begiftigingen met de militaire medalje niet minder dan 15 kolommen in het nummer van 30 J uni. De hertog en de hertogin v. Chartres zijn den 27 en de graaf Parijs is den 28 te Calais aangekomen. Laatstge noemde begaf zich terstond naar Versailles en heeft den 30 een bezoek gebracht aan den heer Thiersdie den 1 Juli een groot diner heeft gegeven ter eere van den graaf v. Parijs, de hertogen v. Chartres en v. Aumale en den prins v. Joinville. De diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Prui sen zijn hersteld. Tot wederzijdsche zaakgelastigden zijn benoemd de markies de Galriac en de graat v. IFaldersee. Den 1 Juli en den daarop volgenden nacht zijn binnen Parijs niet minder dan 50000 personen uit den vreemde of uit de departementen teruggekeerdmet het doel om hunnen kiezersplicht te vervullen. Te Soir, le Francais, Pans-Journal en la Revue Bntanni- quenevens eene reeks van conservatieve en gematigd-repu- blikeinsehe verkiezings-eomité'szijn ter laatster ure tot het „Parijsche Drukpers-Verbond" toegetreden. Nevens de can- didaten-lijst van dit verbond waren er 3 anderen. 1. van liet republikeinsche persverbond van het comité der straat- Turbigo (de gezamenlijke republikeinsche comité's met le Siècle 1'Avenir Rational en la Nation Souveraine) en van de radicalen. De minister van binn. zaken heeft de prefecten geschreven, dat de beambten der stedelijke besturen en de veldwachters niet meer gebezigd mogen worden om de stembiljetten aan de huizen der kiezers te brengen, moetende de candidaten zeiven voor de rondbrenging zorgen. De verkiezingen zijn meerendeels in gematigd republikein- schen zin uitgevallen. Men rekent dat er slechts 12 radicalen en 10 conservatieven verkozen zijn. De legitimisten hebben zelfs in de Vendée en in Bretagne het onderspit gedolven. Van de bonapartische candidaten zijn slechts gekozen de gewezen minister Magne en de voormalige onder-gouverneur van het Crédit Ponder, de Soube.yranbeide in Seine en Oise. De heer Rouherdie zich als verdediger van den vrijen handel had aanbevolenwerd in Beneden-Cliarente evenmin gekozen als te Bordeaux. Aldaar werden op de 4 republikeinsche can didaten 65000, op de imperialistische RancherO arid, Dréolle en de Bouville) 18000 en op de royalistische 19000 stemmen uitgebracht. De genl. Faidherle is 3 malen, in Pas de Calais, Nord en Somme, de heer Gambetta mede 3 malen, in beine, Var en Monden van de Hhóne (Marseille), de genl. de Cissey en de kolonel Denfert zijn 2 malen verkozen. Testelin is mede in het dep', du Nord, Laurier te Marseille benoemd. Te Parijs zijn verkozen met 143700 tot 93000 stemmen de heeren Wolowskigewezen Gedeputeerde, André, *Pernolet, maire Louvetvoormalig minister, Morin, *de Pressense herv. predikantj'Corbon Dietz-Monin Gambetta Denor- mandie, maire. de Cissey, generaal, de Ploeuc, onderdirecteur der Bank, \Scheurer-R'aestnerKrantz, Laboulaye, hoogleeraar, Lefeburegewezen Gedeputeerde, *fPichat, publicist, Sebert, ■fBres/ay, ürouin en "f'Bonvaletgewezen maire der commune. 15 Hunner waren candidaten van het Parijsche Drukpersverbond de met gemerkte bovendien door het republikeinsche persver bond ondersteund, Gambetta (114000st.)alleen door de radicalen cn de 5 met f gemerkte zoowel door de radicalen als door het comité-Turbigo. De personen, die na de benoemden de meeste stemmen (92000 tot 81000) bekwamen, waren de heerenMoreau, Pierrard, de Flavigny, president van het roode Kruis, d'Haus- sonmllelid der Academie Berger, Perdiquier en Freppel bisschop van Augers. Behalve deze_ zijn niet gekozen de republikeinsche journalisten Ténot, Guéroult, Ulbach en Vri- gnaultde maires V autrain, Hérisson en Dubail, de kolonel üenfert, de advocaat Hér oldde predikant Coquerel (67134) en de gewezen Afgevaardigde Grosjean, en de radicalen Na- daud, Loisean-PinsonMottu, Lockroy, Floquet, Raw, Victor Hugo, Stupuy en Villeneuve. Een aantal officieren en manschappen van ontbonden regi menten hebben zich, op het gerucht dat Oostenrijk troepen werfdebij de oostenrijksche ambassade aangemeldom in het leger van Keizer Frans Joseph opgenomen te worden. Om zulks te doen ophouden, heeft prins v. Metternich den heer Favre doen weten, dat er voor bedoeld gerucht geen grond bestaat. Het episcopaat van Tours heeft een adres aan de Nat. Ver gadering gericht, waarin eene diplomatieke tussehenkomst ten gunste van den Paus wordt gevraagd. Het Journal Officiel van den 6 beveelt tegenover den druk der duitsche bezetting geduld en gematigdheid aan en wijst er opdat de maarschalk v. Moltke aan de duitsche bevel hebbers bevolen heeft om geene straffen toetepassen dan op uitspraak van den krijgsraaden boeten en andere militaire maatregelen volstrekt verboden heeft. Het bespreekt tevens de klachten van genl. v. Waldersee over de opruiende arti kelen van sommige dagbladen, en noodigt de publieke schrij vers uit, zich van alles te onthouden wat tot verbittering der gemoederen leiden kan. Nationale Vergadering. Den 30 heeft de President Grévy eenige warme woorden gesproken naar aanleiding dei- revue van den vorigen dag en den gunstigen uitslag der leening. Frankrijk was gedrukt, maar niet ter neêr geveld, zoolang het zoo voortreffelijk leger, waardoor te Parijs de heerschappij der wet hersteld en de beschaving gered was en zoo groote hulpbronnen bezat. Zijn voorstelom het leger de gelukwenschen der Vergadering aantebieden werd met toejuiching aangenomen. Op verlangen van den bn. de Ra vinei werd de discussie over diens voorsteltot het benoemen eener commissie voor de installatie der ministeriën te Versailles, 8 dagen uitgesteld, dewijl de Kamer dan met 117 leden aangevuld en tot betere beoordeeling der zaak in staat zal zijn. Den 3 Juli heeft de commissie geadviseerd tot aanneming van het wetsvoorstel, waarbij het vervullen van bezoldigde openbare bedieninen den Afgevaardigden verboden wordt. Den 4 is besloten tot de tweede lezing overtegaan van het wetsontwerp tot regeling van de cautie der dagbladen. Ver volgens is de wet aangenomen betreffende de verlenging der termijnen van wisselschulden. Den 5 is liet eerste artikel omtrent de borgstelling der dagbladen, de opheffing van het decreet tot afschaffing daarvan inhoudende, met 329 tegen 202 st. aangenomen. De Keizer heeft amnestie verleend aan de inwoners van den Elzas en van Lotharingen, die wegens politieke en mi litaire misdrijven bij rechterlijk eindvonnis veroordeeld zijn. In den Reichs-Anzeiqer is eene wet opgenomen, volgens welke wetten en verordeningen voor den Elzas en Lotha ringen verbindende kracht krijgenindien zij in het van wege de Bijks-kanselarij uitgegeven Gesetzblatt dier provinciën wor den openbaar gemaakt. Bij den Bondsraad is ingekomen een wetsontwerp betref fende de organisatie van het rechtswezen in den Elzas en Lotharingen. Alle bestaande rechterlijke colleges van eerste en tweede instantie worden opgeheven en hervormd. Onder den naam van „Obergericht" wordt een hof van appèl opge richt de rechtbanken in eerste instantie voeren den naam van „Landgerichte." De duitsche taal is de officiëele; indien een der partijen die niet verstaat is een tolk veroorloofd. Gedurende de eerstvolgende 3 jaren mogen advocaten en nota rissen de fransche taal gebruikenbij die kantongerechten alwaar de bevolking nagenoeg uitsluitend fransch spreekt zal voorloopig bij de zittingen de fransche taal gebruikt worden. In verscheidene oorden van Duitschland zijn door den ongewoon hoogen stand der rivieren overstroomingen ver oorzaakt. De bisschop van Maiuz deelt in de clerikale Germania een aan hem gerichten brief van den kardinaal Anlonelli mede, waarin deze ontkent de houding der catholieke fractie in den Rijksdag te hebben afgekeurd. In een gesprek met den beierschen gezant, tijdelijk zaakgelastigde van het duitsche Rijkhad hij alleen verklaard dat. hij de pogingom den Rijksdag tot het uiten eener raeening over eene te besluiten interventie tot bescherming van de wereldlijke heerschappij der Kerk te bewegenvoorbarig achtte. De bisschop voegt er bij, dat, al had de kardinaal zijne afkeuring uitgesproken, zulks niet te verwonderen en door ontvangen onjuiste inlich ting te verklaren zou zijn, dewijl zelfs prins Bismarck zich niet ontzien heeft om de houding der catholieke fractie als vijandig aan de duitsche eenheid en het herstel des Rijks voortestellen. De bisschop zou eene partij met dergelijke bedoeling verafschuwen en verachten. Den 3 heeft de fransche regeering 100 miljoen thaler, grootendeels in wissels op langen termijn, in mindering der oorlogsschatting betaald. Pruisen. De Keizer heeft, naar aanleiding van den fees- telijken intocht der troepeneene amnestie verleend aan al de fransche krijgsgevangenendie zich wegens vergrijpen tegen de discipline nog in hechtenis bevonden. Te Berlijn neemt de pokken-epidemie schrikbarend toe. Tot het eind van Juni zijn meer dan 6000 personen aangetast en ongeveer 1500 er aan bezweken. Naar aanleiding van een advies van professor Virehme over den nadeeligen invloed der schoollocalen op den a'.ge- meenen gezondheidstoestand, heeft de minister van onder wijs gelast, dat zoo spoedig mogelijk doeltreffende maatre gelen voor eene goede ventilatie genomen zullen worden. Den 1 Juli heeft te Hannover de intocht plaats gehad van het 10». armeecorps, aangevoerd door den Kroonprins, die door den stads-syndicus en door eene bezending jonge dames toegesproken werd. De Keizer, die hem vergezeld zou hebben, was" door rhumatische pijnen genoodzaaktte Berlijn te blij ven. Op het Waterlooplein werd eene groote parade gehouden en 's middags vertrok de prins weder. Bij het feestbanket waaraan hij den vorigen dag deelgenomen had, was een te legram des Keizers ontvangenzijnen dank aan de Stenden en zijn leedwezen over zijne verhinderde komst betuigende, 's Avonds van dien dag was de stad schitterend verlicht geweest. Hoewel het gemeentebestuur gelden voor denfees- telijken intocht der troepen geweigerd hadheeft door de zorg van het provinciaal bestuur en door vrijwillige bijdragen niets aan den luister van den dag ontbroken, De Keizer heeft aan prins Bismarckals eene dotatie „ter erkenning zijner verdiensten," een gedeelte der hem door de Stenden van het hertogdom Lauenburg afgestane domeinen, en wel die in het district Scliwareenbeckgeschonken. De bankier Güiterbock en de kooplieden Kuip, S. Goar en Levitadie wegens deelneming aan de fransche leening in het laatst dfis vorigen jaars als schuldig aan landverraad veroordeeld waren, hebben van den Keizer gratie ontvangen. Beieren. Dr. Zenger, hoogleeraar in het romeinsche recht te Munchen is den 30 overleden. Als ouderteekenaar van het adres der hoogleeraren aan dr. v. Döllinger was hem tenzij hij zijne onderteekening schriftelijk wilde herroepen geestelijke bijstand geweigerd. De sacramenten der sterven den zijn hem echter toegediend door dr. Friedrich, daartoe in staat gesteld door den, wegens z(jn verzet tegen de val i- caansehe decretendoor den aartsbisschop gesshorsten maar door de regeeriög in zijne betrekking gehandhaafden pastoor van Mering Renftle. Den 2 Juli is de begrafenis door eene zeer talrijke volksmenigte bijgewoondin den stoet zag men bijna al de hoogleeraren der hoogesphoolden burgemeester en vele leden vgn het gemeentebestuur, het catholieke bewe gingscomité, deputation der studenten enz. Dr. Friedrich verrichtte de kerkelijke plechtigheden en hield bij het graf eene toespraak. De oud-catkolieken te Munchen hebben van de regeenng gevraagddat een of meer kerken aan hen afgestaan mogen worden, ten einde daarin door geestelijken, die de oud- catholieke leer getrouw gebleven zijn, openbare godsdienst oefeningen te doen houden. Wurtembbrg. Den 29 heeft te Stuttgart, in tegenwoor digheid van den Koning en de Koninginde feestelijke in tocht der wurtembergsebe troepen plaats gehad. Het weder was ongunstig. Aan een 70 voet hoogen triumfboog waren ruim 12000 gulden ten koste gelegd, De aartsbisschop van Mechelen heeftin een herderlijk schrijven van 24 Juni omtrent de viering van het Pius-feest, eene waarschuwing gericht tot de Vorsten, die zich tot werktuigen der revolutie laten gebruiken en door het verla ten van de zaak van den oppersten Kerkvorst aan hunne zending ontrouw worden. Den 27 heeft de heer Frère-Orban in de Kamer van Ver tegenwoordigers den minister van binn. zaken geïnterpelleerd over de verplaatsing van 3 docenten van .de middelbare school te Rochefortprov. Namen, welke, volgens het beweren van den interpellautop aandrang der geestelijkheid waren ver wijderd. De minister antwoorddedat de verplaatsing ge- sciiied was op verzoek van het bestuur der schooldewijl de 3 leeraren de daden van het gemeentebestuur tot het on derwerp eener heftige en onophoudelijke critiek maakten. Den 28 is de interpellatie met veel levendigheid voortgezet en o.a. door de gewezen ministers Pirmez en Rara ondersteund. Eene motie van laatstgenoemdewaarbij de Kamer, de door den minister genomen maatregel betreurendeovergaat tot de orde van den dagis met 60 tegen 41 st. verworpen. De ultra-clerikale bladen zijn zeer misnoegd over het aan den belgischen gezant te Florence gegeven bevel om de ita- liaansche regeering naar Rome te volgen. Het officieuse Journal de Bruxelles daarentegen betoogt, dat het kleine en neutrale Belgie niet anders handelen kan, en op die wijze de belangen van den H. Stoel beter kan behartigen dan door het terugroepen van den gezant. Den 3 Juli is de regeering over deze aangelegenheid in den Senaat geïnterpelleerd en heeft de ministerd'Anethan ver klaard dat het gouvernement de occupatie van Rome goed- nocli aftekeuren maar zich overeenkomstig de diplomatieke gebruiken gedragen en den gezant tot het volgen van den Koning naar Rome gelast had. Belgie zou bovendien ook zijne legatie bij den Paus behouden. Met alg. st. min 7, die zich onthielden, heeft de vergadering zi"h door deze in lichting bevredigd verklaard. Vervolgens heeft de Senaat de voordrachtwaarbij onderscheidene wijzigingen in het bestaande belastingstelsel gebracht worden en o.a. het recht op den verkoop van sterke dranken afgeschaft wordtmet 34 tegen 16 st. goedgekeurd. De heer Malou heeft den 5 een wetsontwerp ingediend waarbij met gevangenisstraf van 1 maand tot 2 jaren en met geldboete van 50 tot 2000 fr. bedreigd wordt al wie in eene openbare vergadering door redenen of geschriften tot het be gaan van misdaden of wanbedrijven heeft aangezet. Het doel van dit voorstel is de opruiende taal tegen te gaandie in de bijeenkomsten der Internationale gevoerd wordt. De Kamer van Afgevaardigden heeft dien dag eene wet aangenomen waarbij het bestaan der speelbank te Spa ver lengd wordt tot Nov. 1872. Den 1 heeft graaf v. Beust in de oostenrijksche Delegatie verklaard dat hij ook voor de toekomst eene vredelievende staatkunde denkt te volgen en dat ook de betrekkingen met Rusland een gunstig aanzien zullen erlangen. De voorge stelde verhooging der geheime middelen tot 260000 tl. is daarop toegestaan en de geheele begrooting van buitenl. zaken zonder discussie goedgekeurd. Het Heerenhuis heeft den 4 de begrooting en de wet op de middelen voor 1871 aangenomen. De president-minister had bij de algemeene beraadslagingen verklaard dat op dit oogenblik het uitzicht op een vreedzaam vergelijk tusschen de verschillende Staatspartijen nog is toegenomen. Een groot aantal leden waaronder de Aartshertogen en prelatendie sedert verscheidene jaren niet verschenen waren waren op gekomen. Den 16 heeft de Paus 60 telegrammen van gelukwensching van Souvereinen en Yorsten ontvangenwaaronder van den Keizer van Rusland en den Sultan benevens eigenhandige brieven van gelukwensching van de Souvereinen, door hunne vertegenwoordigers te Rome aangebodendesgelijks van de gezamenlijke Vorsten van het Huis v. Bourbon, van Koningin Issabella 11 en van den heer Thiers. Tot de buitengewone naar Rome gezonden gezanten behoorde de geul. Bertole Viale namens Koning Victor Emmanueldie echter, onder eenig voorwendselniet outvangen is. De eerste toege'aten depu- tatiën waren die van de bevolking van Rome, n.l. 29 co mité's, te zamen 1500 personen, en eene reeks daines-co- mité'sbij elkander 2000 vrouwen tellendede adressen dezer deputation telden 36000 handteekeningen. Vervolgens zijn de duitsche ontvangenbestaande uit 800 personen (waaronder 500 geestelijken), aangevoerd door de prinsen v, Lbwenstein en v. Isenburgen 2 britscheeene uit gees telijken bestaande, en eene van jongelieden wier door 90000 jeugdige lidmaten onderteekend adres door den jongen grnaf Gainsborough is voorgelezen. Uit het Vaticaan terugkomende, heeft deze jonge brit de van zijn balcon in het Hotel d'Angle- terre uitgestoken italiaansche vlag onder het roepen van Viva Pio Nonoingehaald. Een volksomloop was daarvan het gevolg, die niet bedaarde toen de eigenaar van het hotel de vlag uit een hoogere verdieping stak. Aan de opschudding werd door het afzetten van het plein en der naburige straten een einde gemaakt. De rijtuigen, waarin de door het gepeupel met honende kreten ontvangen duitsche deputatiën zich naar hetVaticaan begaven, zijn door een sterk escorte begeleid. Na den afloop van het Te Deum in de S. Pieterskerk op den 17, heeft het, Collegie der kardinalen zijne opwachting gemaakt en den Paus een prachtig geborduurde zijden beurs met 30000 fr. in goudstukken aangeboden, Vervolgens is de nederlandsche deputatie ontvangenmedebrengende een in 12 prachtbanden gebonden adres van gelukwensching met nagenoeg 500000 handteekeningen en een geschenk in geld van 480000 fr. Daarop volgden de edelgarde van den Paus, bezendingen uit den romeinschen adel enz Den 18 zijn toegelaten de belgisclie deputatiën, aanbiedende een ge schenk in geld van 114000 fr. (reeds door eene gift van 83000 fr. voorafgegaan), eene prachtige tiare en een door 2|0Q00 vrouwen onderteekend adres, en de fransche depu tatie, aangevoerd door msgr, de Forca.de, bisschop van Nevers. De Senaat heeft den 29 het ontwerp van wet op de open bare veiligheid goedgekeurdalsook het handelstractaat met. Americaen de unificatie der pauselijke schuld. 2 Leden hebben den dank van den Senaat aan de stad Florence be tuigd. De vergadering is op reces gescheiden onder den kreet „leve de Koning." De Koning is den 1 Juli te Rome aangekomen en met geestdrift ontvangenoveral op zijnen intocht werd hij met bloemen bestrooid. Óp het Corso en de Piazza del Popoio hjeld de Koningin het bijzijn van de ministers en de leden van het corps diplomatiqueeene revue over de nationale garde der stad en der provincie en over de troepen der be zetting. Z. M. werd zoowel door het volk als door de ver schillende troepen met geestdrift toegejuicht, De Keizer en de Keizerin van Brazilië zijn den 29 te Londen aangekomen en afgestapt in het Claridge-Hótel. De russische Grootvorst IHadimir heeft Londen verlaten. De Koningin heeft den 30 in het nabij Londen gelegen Bushey-park eene revue gehouden over 6000 man troepen gecommandeerd door prins Eduard v. Saksen !Feimar. Toen „de keizerlijke prins van Frankrijk" de van verscheidene prinsen vergezelde Koningin naderdewerd hij door de me nigte met hartelijke toejuichingen begroet. Lord Bloomfield, gezant te Weenen, neemt zijn ontslag en wordt opgevolgd door sir A, Buchanan, thans te Peters burg lord Lo/tus wordt gezant te Petersburgnu te Ber lijn die vervangen wordt door den heer Odo Russell, wiens betrekking aan het dept. van buit. zaken opgedragen wordt aan lordTenterden, secretaris der onderhandelaars over het tractaat van Washington, Den 28 is op den heuvel van Mullaghin het iersche graafschap Meathdoor 4000 a 5000 personen waaronder de „nationale" Parlementsleden Martin en Smith en verschei dene r. catholieke en protestantsche geestelijken, eene bijeen komst gehoudenom te protesteeren tegen het opzeggen der paeht aan eenige lieden, wier voorouders reeds op dezelfde hoeven gewoond hadden, M-oljèu werden aangenomen tof. afkeuring der onvoldoende bescherming, door de pachtwet van den heer Gladstone verleendcu om op den vervaldag van de pacht met 20000 man ten blijke van protest samen te komen. Uit het ruim van het tot de waterlij u afgebrande neder- landsche stoomschip IVillem IJl zijn ongeveer 1000 kisten der lading en meer dat! J000 ton steenkolen gelost. Lagerhuis. Den 30 is met 324 tegen 230 st. besloten om de wet tot invoering der geheime stemming voor de Par- Lements-verkiezingen in comité in behandeling 1e nemen waardoor alzoo ha,ar beginsel is aangenomen. De heer Disraeh hadde argumenten der oppositie resumeerendehaar on tijdigondoeltreffend en onzedelijk genoemd, terwijl de mi nisters Forster en Gladstone haar verdedigd hadden als het noodzakelijk gevolg der jongste uitbreiding van het stemrecht, ten einde den handwerksman tegen bevreesdmaking en onge- oorloofden invloed te vrijwaren. Met 212 tegen 30 st. is een voorstel der regeering aan genomen waarbij haar de bevoegdheid wordt toegekend om de vrijwilligers-eorpsen tijdelijk met liet leger en de militia opteroepen tot, het houden van groote oefeningen te velde, gedurende welke de vrijwilligers aan dezelfde krijgstucht onderworpen zullen zijn als de soldaten van het staande leger. Op voorstel van den heer Gilpin ismet goedvin den der regeeringbesloteneen parlementair onderzoek in- testellen omtrent het verdrag mot den Sultan van Zanzibar, uit wiens gebiedmet medeplichtigheid der portugeesche overheden, van 1862 tot, 67 97000 slaven zijn uitgevoerd. Den 3 Juli heeft de minister van financiën gezegd, dat aan de fransche regeering eene mededeeiing is gedaan ter zake van het in gebreke blijven om het in 1864 met Engeland, Nederland en Belgie gesloten suiker-tractaat nateleven, en dat, hierop volstrekt geen antwoord ontvangen is. Vervol gens is de legerwet voor de derde maal gelezen. Eene motie van den heer Gravesom haar niet verder te behan delen wijl zij slechts tot de enkele afschaffing van het koop stelsel teruggebracht wasen het Huis zich niet verbinden kon vóór de regeering een volledig plan tot leger-hervorming had ingediend, was met 289 tegen 231 st. verworpen nadat de ministers Gladstone en Cardicell betoogd hadden dat bedoelde afschaffing onmisbaar is alvorens aan eeue leger- hervorming te kunnen denken. Den 17 Juni zijn de ratification van het tractaat van Was hington uitgewisseld. De katoenoogst zal waarschijnlijk 25 p.c. kleiner wezen dan die van het vorige jaar. ItiimcDilaiKl. De prins v. Wied is den 1 Juli weder in den Haag ge komen. Den volgenden dag heeft de eerste afkondiging plaats gehad van zijn aanstaand huwelijk met priuses Marie. Prins Alexander is den 6 naar Wurtemberg vertrokken ten einde de viering van het 25 jarig huwelijksfeest van den Koning en de Koningin bijtewonen. Verkiezingen. In het hoofdkiesdistriet Haarlem is tot lid der 2* Kamer gekozen de liberale candidaat mr. J. Kap- peyne v. d. Coppello, met 894 st. Op den heer IFv. Golstein zijn 483 en op den heer v. d. Bercli v. Heemstede 42 st. uitgebracht. De Prov. Staten van Noordholland hebben als Gedep. Staten herbenoemd de heeren v. Tets, Corver Hooft en Retulorpen tot buitengew. lid den heer v. Valkenburg. Staten-Generaal. 2'. Kamer. Den 3 zijn de overeen komst met de Nederl. Bank en liet ontwerp tot, intrekking van het besluit nopens de kerkelijke goederen met. algem. st. aangenomen. Ingekomen is een wetsontwerp tot verlenging tot 1 Jan. 1873 van de werking der wet, houdende vaststelling der tarieven van in-, uit- en doorvoer in N. Indie. De Tweede Kamer heeft den 7 na eene beraadslaging van 3 dagen, met 34 tegen 30 st. aangenomen het tractaat tot afstand aan Engeland onzer bezittingen op de Kust van Guineaen met 36 tegen 28 st. verworpen datwaarbij Engeland verklaart afstand te doen van alle pretension tegen de uitbreiding van ons gezag in het Rijk van Siak op Su matra. Men achtte het laatste tractaat overbodig en als vernederend voor Nederlandwelks onbetwist gezag over de Sunda-eilauden vaststaat sedert het verdrag, waarbij het zijne bezittingen op het, vaste land van Indie aan Engeland over liet. Van britsche zijde worden de nu aangenomen en ver worpen tractaten als één geheel beschouwd. Eerbewijzen. Het detachement suppletie-troepen, vroe ger ingescheept aan boord van het verbrande stoomschip Willem lil, is den 1 per Rijnspoor te Rotterdam gearriveerd en door de officieren en het muziekcorps der schutterij geleid naar de Boompjes, waar het op de Noach III ingescheept en aan boord feestelijk door een aantal leden van de burgerij opgewacht is. Prins Frederik heeft, aan ieder van de leden der ontbonden hoofdcommissie voor het nationaal gedenkteeken van 1813 eene gouden medalje geschonkenwaarop het monument te 's Gravenhage is afgebeeld. Aan 's Rijks munt te Utrecht zijn in 1870 geslagen: voor rekening van het Rijk 4,010,000 centen en 2,004,000 halve centen; voor rekening van particulieren 6,639,847 rijks daalders, te zamen eene waarde uitmakende van 1 16,649,737,50. Militaire zaken. llet. cijfer der 2« luitenants wordt bij alle veldbataljons der infanterie met één vermeerderden van eik dier bataljons wordt een 1" of 2" luitenant bestemd voor speciale diensten. De rang van officier van gezondheid 3e klasse wordt,in Oost,- en West-lndie opgeheven. Handel. In 1870 heeft, de algemeene invoer bedragen 654,735,466, de invoer tot, verbruik 507,617,632. de algemeene uitvoer f 539,366,689, uit het vrije verkeer f 399,373.381,en de doorvoer f 139.993,308. De alge meene invoer is toegenomen met bijna 14, de invoer tot ver bruik met ruim 10, de algemeene uitvoer met ruim 6 de uitvoer uit het vrije verkeer met ruim 2 en de doorvoer met ruim 20 p.ct, Feesten. De heeren Lesturgeon, Slingenberg en v. d. Veen, te Zweelo Coevorden en Hoogeveen hebben de inwoners van Drenthe opgeroepen tot eene algemeene gedachtenisvie ring van de inneming van den Briel door de watergeuzen in 1572, als den grondslag gelegd hebbende tot onze bur gerlijke en godsdienstige vrijheid. Den 30 is te Groningen, ter gelegenheid der sluiting van het 25« Landhuishoudkundig Congreseene harddrijverij ge houden waaraan 18 paarden deelnamen. De prijs h f 300 is behaald door Sophia, van Vcistra te Dcinum, de eerste premie 70) door Koninginvau Kroes te Zeeburgde tweede premie (ƒ30) door Slimme Jan, van Ritsema, te Garst- huizeu. Den 1 Juli hebben de congresleden eene soirée mn- sicalegevolgd door een bal aan de leden der sociëteit de Harmonie gegeven. Bij die sociëteit is gedurende de con- gresweek aan entrée en verteering ongeveer f 8500 ontvangen. Aanbestedingen. Den 30te Breda, het inrichten van gebouwen tot huisvesting van troepen en stalling van paar den minste inschr. C. J. Marijnenvoor ƒ29,900; het hou wen van eene rijloods op het Gasthuisveld en het bouwen van een ziekenstalminste inschr. M. Geurts te 's Herto- genboseh. voor 12800 en 7590; te Nijmegen, het derde perceel der gemeentelijke gasfabriekminste inschr. Th. Hoyinck te Pannerden en C. Eykelen te Lent, voor ƒ29900. Den 3 Juli te Amsterdam: het bouwen en 3 jaren onder houden eener openbare armenschool, met locaal voor de gym nastiek en onderwijzerswoning aan de Reguliers-dwarsstraat, minste inschr. JJ. Boekholts. voor 46400; het maken van een bestraten loswal met ladingsplaats en het leggen van goederensporen op het station Noordscharwoudeaan J. v.d. Kamp le Leiden, voor f 3700. Te Dordrecht, de onderbouw eener draaibrug over de Spuihaven, minste iuschr. JRijkhoek, voor 25 400. Den 6, te Haarlem, het maken van eikenhouten deuren in de Zijper-schutsluis van het N. Holl. Kanaal, minste inschr. M. üeutekom te Amsterdam, voor f 11247. Bouwwerken. B. en "W. van 's Gravenhage hebbenden

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 2