m Drieënz event igste Jaargang. 1871. i\u. W. Z O N I) G 16 JULI. #fftctccl (Qcbccltc. fJolittcfe (öocrsiclU. StMctjcltjfcscItc ücrtchtcu. frankrijk. A L k II A A It S IS C A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,GS, franco per post t O,SO, afzonderlijke nommers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers I1ERM1. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in liet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen den ingezetenen in herinnering de bepaling van art. 40 der politie-verordening op de gebouwenstraten, pleinen enz., van 19 Julij 1862 (gemeente-blad No. 2, 8 serie) in houdende dat gedurende de hondsdagen welke ingaan 19 Julij en eindigen 19 Augustus dezes j aars geene honden mogen losloopendan behoorlijk gemuilband volgens het daarvan voorhanden model. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 12 Julij 1871. Be Secretaris, NUHOUT van dek VEEN. De KAMER van KOOPHANDEL en EABRIEKEN te AL K M A A R maakt bekenddat van Maandag 17 tot Za terdag 22 Juli 1871, van 's voormiddags 10 tot 's na middags 2 ure, in haar gewoon lokaal op het Stadhuis ter lezing zullen liggen 1. Statistiek van het Koningrijk der Nederlanden, behelzende de staten van de in-, uit- en doorgevoerde voornaamste handelsartikelen gedurende de maand Mei 1871. 2. Statistiek van den handel en de scheepvaart van het Ko ningrijk der Nederlandenover het jaar 1S70. Eerste gedeelte. 3. Versiag van den toestand der provincie Noord-Holland over het jaar 1870. Be Kamer van Koophandel en Fabrieken voornoemd, Alkmaar, F. M. AGHINA. Voorzitter. 15 Julij 1871. J. P. KRAAKMAN, Secretaris. Lijst van brieven waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden van 1°. December 1870 tot uit0. Junij 1871. Naar Frankrijk: Mad'. CHARMOT, TALMI, „GRANDBAZAR" Parijs. POLITIE. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voor handen het navolgende gevondene, als: een gouden oorbeleen sleutel; eeltig breiwerk. De uitslag zoowel van de door Frankrijk ondernomen monster-leening als van de daar gehouden verkiezingen heeft aller verwachting overtroffen. Dat Frankrijk geld zou kunnen krijgendat de Franschen er een eer in zouden stellen voor deze nationale leening in te schrijvendat zij evenzeer voor het crediet van hun land hun geld zouden afstaan als voor zijn "grootheid" hun bloed, was waarschijnlijk; maar wie had durven denkendat het geld in zulk een overvloed zou toe- stroomen? Die uitslag is werkelijk al te schoon, allermeest voor Frankrijk zelf. Zulk een financieel vertrouwen onder zulke treurige omstandigheden zou ook een koelzinniger volk over moedig kunnen maken. De Franschen hebben daartoe al zeer weinig noodig, en zijn voor een groot deel, na de prachtige wapenschouwing en den overstelpenden toevloed van geldstellig weer meer dan ooit overtuigddatwat er ook moge gebeurenhet Fransche volk is en blijft de ngrande nation." Die tien jaren van onverpoosden arbeid waar Dumas van sprak, blijken zelfs onnoodig te zijn. Het was blijkbaar in een oogenblik van zwaarmoedigheid dat hij zulk een penitentie aan Frankrijk wilde opleggen. Als Frank rijk slechts wildezou het den oorlog terstond kunnen her vatten. Een uitmuntend leger staat gereeden geld kan het zooveel krijgen als het maar verlangt Moge de boven verwachting ruime toevloed van geld iets verontrustends hebben, omdat bij een zoo luchthartige natie de hoofden er door op hol konden geraken', zeer geruststel lend is daarentegen de uitslag der verkiezingen. Wat zoo- velen vreesdendat de Franschenverschrikt door de com mune, den moed en het vertrouwen op een vrijzinnig bestuur zouden verliezenen een toevlucht zouden zoeken onder den adelaar der Bonapartes of de leliën der Bourbons, is niet geschied. De gematigde republikeinen zijn aanzienlijk ver sterkt, en men mag de republiek en het bestuur van Thiers voorloopig als gevestigd beschouwen. Als men dan ook de feiten wil laten spreken en wat minder op schoone woorden letten, zal men moeten erkennen, dat de republiek althans niet schroomt krachtig de orde en het gezag te handhaven. Had niet in 1S48 de generaal Cavaignac wien door de Nationale Vergadering het dictatorschap was opgedragen, na een hevigen strijd in de straten van Parijs de socialisten en communisten bedwongen P Toch verkreeg hij een half jaar later bij de verkiezing van een President van de Repu bliek nog geen anderhalf millioen stemmen terwijl LodeWijk Napoleon met 5j millioen stemmen werd benoemd. Een dergelijke onredelijke afval van het bewind, dat getoond had pal te staan voor de handhaving van maatschappelijke orde en openbaar gezageen dergelijke verbijsterde overgave aan de genade van het Keizerrijk of het Koningschapzonder waarborgen voor staatkundige instellingen en volksvrijheden, was ook nu niet onmogelijk geweest. Mannen die het volk kennen hadden het gevreesd. Maar Frankrijk heeft deze keer niet in schrik en overijling gehandeld; het heeft ver trouwen getoond in de bestaande regeering, en geen lust, ge had in nieuwe avontuurlijke proefnemingen met Bourbons Orleansen of Bonaparte». Europa mag zich in die ze gepraal van het gezond verstand verheugen. Die zegepraal was een nederlaag voor den Graaf van Cham bord. Deze afstammeling der oude Bourbons kleinzoon van Kauel X, begeerig om nog eenmaal als Koning Hen drik V de Fransche kroon te dragenhadevenals zoovele andereu binnen en buiten Frankrijk, gespeculeerd op de wandaden der commune en dgn daardoor opgewekten zenuw- achtigen angst, doch ook zijne speculatie is mislukt. Ziet. 't was een oproerige minderheid geweest die aan Frankrijk indertijd de revolutie hpd opgelegdzoo was het land allengs den afgrond nabijgevoerdwaarvan het onlangs alleen dooi de heldhaftigheid des legers gered wss. Men was dus op een verkeerden wegdie uitliep op de verschrikkingen der commune en de Graaf had gehoopt dat Frankrijk zich nu eens voor goed zou bekeeren, overtuigd dat men niet tot de waar heid kon komen door alleen van de eene dwaling tot, de an dere te vervallen. De waarheid nu op politiek gebied is het Koningschap der Bourbons en de Graaf had dus met recht mogen verwachten dat men hem in Frankrijk zou terug roepen. Nu dit niet gebeurd is, wil hij zijn bezoek aan den vaderlandschen bodem ook niet verlengenen keert hij in zijn vrijwillige ballingschap terug. De Graaf van Chambord zegt in zijn afscheidsgroet aan het Fransche volk dat hij een man van zijn tijd is en wil zijndal hij oprechtelijk huldigt alles wat de tegenwoordige tijd grootsch oplevert. Hij wenscht een gouvernement op den breeden grondslag van decentralisatie en plaatselijke vrijheden. Hij is tot alles bereid om zijn land te ondersteunen (namelijk door zelf op den troon te gaan zitten), opdat het zijn rang onder de natiën moge hernemen behoudens natuurlijk zijn eer. Al gewagen onkunde cn licht,geloovigheid van privilegiënvan absolutisme van onverdraagzaamheid, van tienden en feudale rechtendaar is niets van aanhij belooft een op eerlijke wijze uitgeoefend algemeen stemrecht en het toezicht van twee Kamers, maar al heeft hij de dapperheid der Franschen bewonderd en God voor de vermeerdering van hunnen "roem" gedankt, welke kleur de vlag ook moge gehad hebben, hij wil zijn vlag, de vlag van Hendrik IV, F'rans I, Jeanne d' Arc, niet, prijs geven; Hendrik V kan de witte vlag van Hendrik IV niet verlaten 't, ls te begrijpen, dat dit voorbehoud van de witte vlag der Bourbons een slechten indruk heeft, gemaakt. Dat de Graaf van Chambord zijn eer niet ten offer wil brengen en zijn beginsel niet wil prijs gevenis uitmuntendmaar dat na al zijn verklaringen van inschikkelijkheid juist die witte vlag het volstrekte voorbehoud de conditio sine qua non moet zijn, is allervreemdst; dat juist in het behoud van die vlag zijn eer en zijn beginselen schuilengeeft stof tot denkep. Immers de Graaf geeft veel prijs. Hoort slechts: "Als waar borgen voor die volksvrijheden, waarop elke Christenna tie recht heeft, zullen wij geven het op eerlijke wijze uit geoefende algemeen stemrecht en het toezicht van twee Ka mers". Mag men zijn ooren gelooven Het algemeen stemrecht, een waarborg voor de vrijheden van een Christe lijke natie 1 Is dat wel de Graaf van Chambord die daar spreekt Het algemeen stemrechtde overheersching van de massa, van het minst ontwikkelde, het /minst verlichte, het minst redelijke, schoon dan ook het talrijkste deel des volks, het algemeen stemrecht, dat Napoleon III tot den troon riep, dat onvermijdelijk moet leiden tot een teugellooze heerschappij des gepeupels ochlocratieof tot onbeperkt-e alleenheersching caesarismushet algemeen stemrecht zou een Christen volk zijn vrijheden moeten waarborgen Hoe dit te rijmen is met de beginselen van den Graaf, mogen anderen, mogen zijn vrienden en ingewijden in zijne politiek uitmaken; voor gewone menschen is het onbegrijpelijk. Zelfs dat toezicht dier beide Kamers moet ons vreemd voorkomen. Die Kamers waarin met de helft der stemmen plus één wordt uitgemaakt wat recht ismet hoeveel minachting hooren wij de zich noemende voorstanders van de eeuwige rechten der Volken en der Kerk er schier dagelijks over spreken, en de Graaf van Chambord de vertegenwoordiger van het stelsei der legitimiteit, van het Koningschap bij Gods genade, de erf genaam van de oudste zonen der Kerk, ziét er een waarborg in voor de volksvrijheden, waarop elke Christennatie recht heeft Na dat alles is de vasthoudendheid aan de vlag der Bour bons schier onverklaarbaar. Hebben wij hier te doen met een kleingeestigheid, of heeft de zaak een dieperen zin? Wat beteekent zijna al die inschikkelijkheidna het, hul digen van onzen tijd na de verwerping der privilegiën, tien den en heerlijke rechten, het beloven van twee Kam-rs en het algemeen stemrecht? Als er een verklaring van gezocht moet worden, is die misschien alleen te vinden in het be wustzijn van zekere persoonlijke rechten op Frankrijk. Zie hier iemand die verklaart alles te willen opofferen om zijn land te dienen, een vorst die zich wil wijden aan zijn volk, die de zaak des volks tot de zijne wil makenmaar die daarvoor als voorwaarde, als eenige voorwaarde stelt, dat dit volk de nationale vlag, waaraan het gehecht is. verwerpe en de vlag aanneme van zijn geslacht, de vlag der Bourbons, de vlag die zijn grootvader hem heeft gegeven, die boven zijn wieg heeft gewapperd en die zijn graf zal overschaduwen, Is het niet alsof Frankrijk zich aan hem moet onderwerpen, en daarvan moet doen blijken door zijn vlag te doen waaien van zijn openbare gebouwen, gelijk de vlag van Pruisen daar onlangs heeft gewaaid? Is het niet of Frankrijk het eigendom is der Bourbons Is die eisch van de aanneming der witte vlag niet een verkondiging van het beginseldat het volk bestaat ter wille van den Vorst, een naklank van het l'état Fest moi van zijn voorvader Lodewijk XIV Hoe het zij naast dezen eisch van de aanneming van de witte vlag der Bourbons, verliezen alle andere inwilligingen haar waarde ontvalt aan de verklaringen omtrent waarborgen van volks rechten en vrijheidlievende rcgeeringsbeginselen alle beteeke- nisal dat andere is niets anders dan de hedendaagsehe vorm, het nieuwe kleedwaarin het oude beginsel gestoken moet wordenen dat oude beginsel wordt vertegenwoordigd dooi de witte vlag. De Bon ap artes hebben bewezen, dat ook met een constitutietwee Kamers en een algemeen stemrecht het persoonlijk gezag zeer wel bestaanbaar is. Na deze laatste nederlaag kan de zaak der Bourbons in Frankrijk als hopeloos beschouwd worden. Een gelegenheid als zich na den val van Napoleon en den opstand der commune heeft aangeboden om eenige geestdrift op te wekken voor den ouden Franschen Koningstain, zal zich niet licht weer voordoen. Nu deze kans verloren is, bestaat er wel grond om de hoop voor goed op te geven. En met de kans op het herstel der Bourbons is voor het oogenblik te gelijk de hoop op het herstel van een ander wereldlijk gezag vervlogen. Van een Bourbon kon met, eenigen grond verwacht worden, dat hij zich naar zijn vermogen en voor zooveel de omstan- heden zouden toelatenzou beijveren voor een omkeering van den staat der zaken in Italiëwaardoor Rome met een grooter of kleiner deel van den voormaligen Kerkelijken Staat weder onder het wereldlijk gezag van den Paus werd gebracht. Van Thiers hij moge dan al den brief niet geschreven hebben die dezer dagen in de dagbladen werd openbaar ge maakten zelfswat na de ontkentenis alleen van den inhoud van dien brief door Jules Favre voor 't minst twijfelachtig isin t geheel geen brief hebben geschrevenvan Thiers en de tegenwoordige Fransche Republiek is dat niet te ver wachten. Ondert isschen heeft Koning Victor Emmanuel onder de toejuichingen van duizenden en tienduizenden (allen daartoe gehuurd zegt de Tijd) zijn intocht gedaan in de Eeuwige Stad als hoofdstad van Italië, gevolgd door de ver tegenwoordigers der Europeesche mogendheden. Daarmee is de eenheid van Italic voltooiden het programma dat Rome tot hoofdstad aanwees vervuld. Aan allen die zich geen onafhankelijk Hoofd der Katholieke Kerk kunnen denken die niet tevens wereldlijk gebieder van Rome isgeeft die toestand reden tot groote verbittering of diepen rouw. Waar schijnlijk is het echter, dat een volgend geslacht de behoefte aan die verecniging van wereldlijk en geestelijk gezag niet zal gevoelenmaar het integendeel even vreemd zal vinden dat zij vroeger bestondals wij ons thans moeilijk meer in den toestand kunnen verplaatsentoen de Bisschoppen van Utrecht, van Keulen, van Munster, van Luik, daar heerschten als wereldlijke vorsten. Dat de Kerk vrij kan zijn in den vrijen staatbewijst onder anderen ons vaderland. De ondervinding zal leerendat dit overal mogelijk is, waar men de orde lief heeftaan vrije staatsinstellingen gewoon isen wegens de gelijkheid van rechten er belang bij heeft, de vrijheid van anderen evenzeer als de zijne te verdedigen en te eerbiedigen als een algemeen heiligdomals het dierste kleinood onzer maatschappelijke samenlevingde eerste voor waarde van een gelukkig en vreedzaam samenwonen en samen werken als burgers van één staat. W. v. d. K. De geldmiddelen van Lyon zijn door de afschaffing der stedelijke octrooienwaartoe de gemeenteraad tijdens het bestaan der Commune is overgegaan, en door andere ge waagde financiëele maatregelen zoo geschokt gewordendat de stad hare betalingen tijdelijk heeft moeten staken. Van regeeringswege is, tot voorziening in den eersten nood, eene subsidie van 2 miljoen verleend, en nagehouden overleg met de regeering heeft de gemeenteraad weder tot de invoering der octrooien beslotenhetgeen zonder bezwaar heeft plaats gehad. Verscheidene oproerige stammen in de provincie Algiers hebben zich onderworpen en de 3 voornaamste aanvoerders der opstandelingen zich onvoorwaardelijk overgegeven. In de provincie Constantine gaat het onderdrukken van den op stand niet, zoo voorspoedig. Aan de inschrijvers op de leening is 45 p.c. van het inge schreven rentebedrag toegewezen. Te ReimsLaonEpernay en Soissons is het tot dade lijkheden gekomen tusschen de vreemde bezettingen en de burgers. Tc Reims heeft een lGjarig jongeling een pruisisch officier aangerand en om het leven gebracht, hetgeen tot een gevecht aanleiding heeft gegeven, waarbij een 20 tal personen gewond zijn; den volgenden avond hebben weder 7 personen kwetsuren ontvangen. Het gemeentebestuur en de prefect hebben bij proclamatiën de bevolking tot, rust aangemaand en het, artikel in het Journal Officiel, reeds in ons vorig Nr. vermeldis door deze voorvallen veroorzaakt. De duitsche commandant van Amiens heeft die stad in staat van beleg verklaardomdat aldaar een duitseh soldaat vermoord er. de moordenaar niet ontdekt is. De tot opperbevelhebber van het duitsche occupatie-leger benoemde genl. v. Manteujfel heeft zijn hoofdkwartier van Nancy naar het kasteel van Compiègne overgebracht. Genoemde generaal is zich persoonlijk bij den heer Thiers gaan beklagen over de opruiende taal van verscheidene cou ranten tegen Duitschlaud en de voorgekomen aanslagen tegen het leven van duitsche soldaten. Tijdens de revue en bij gelegenheid der jongste verkie zingen zijn te Parijs nog vele personen in hechtenis geno men, vaak op aanwijzing van militairen, die met de arres tanten waren handgemeen geweest. Het gezamenlijk getal gearresteerden wordt op 31000 begroot; men verwacht, dat ruim de helft op vrije voeten zal worden gesteld. De kolonel Parent, die door de Commune belast is ge weest met het inbrandsteken van de wijk van de Beurs is gearresteerd. Ten zijnen huize zijn wapenen en patronen en eene naamlijst der officieren van zijn arrondissement ge vonden. Van het gild der voddenrapers, vroeger 16000 personen sterkzijn omgekomen 6000 en gevangengenomen 4000. In de spoorbaan van Versailles is, op geringen afstand der parijsche vestingwerkeneene mijn ontdekt, die bestemd was om den weg over minstens 150 ellen lengte te doen springen. Door vertrek van troepen uit Parijs naar Lyon, Satory of Algiers, is de sterkte der bezetting van de stad en de forten op 40000 man teruggebracht. Het uit elkander gegane leger van Parijs blijft onder de bevelen van den maarschalk Mac Mahcm en is in 6 corpsen verdeeldde 2 eerste, onder bevel van de genls. Montaudan en Bataille, blijven Parijs bezetten, de overige zijn te S. Germain en Rambouillet {du Barrail), te S. Cloud {Felix Boucry), te Satory en Versailles {Clinchant) en te Lyon {Bourbaki) gevestigd. Er wordt druk gearbeid aan het herstel der kazernen en kazematten in de forten Issy. Vanves en Montrouge en in de redouten der Hautes-Bruyères en van Moulin-Saquet. Aan de borstweringen en andere verdedigingswerken der forten en van den ringmuur wordt, echter nogh niets gedaan. Men tracht voorloopig slechts de bezettingen onder dak te brengen. De garnizoenen hebben hunne meeste stemmen op rèpu- blikeinsche of op radicale candidaten uitgebracht, en slechts weinig op monarchalen of bonapartisten. Te Bordeaux waar ook de genl. Bisson zijne manschappen aangespoord had om voor de republikeinsche candidaten te stemmenhebben de radicalen en republikeinen in den avond van den 4 hunne vreugde over het gelukken der radicale candidaturen betoond door het brengen van serenades aan de verkozen Afgevaardigden, aan den gemeenteraad en aan de besturen der verkiezings-comité's. In het dept. der Gi- ronde gaat een adres rondwaarin de bemoeiing van den genl. Bissonals zijnde eene herstelling der ofhciëele candi- datuur, afgekeurd wordt. Door de stemmen van het leger en der marine is de heer Gambetta de 7e in plaats van de 9" parijsche Afgevaardigde geworden, en is de gewezen radicale maire Bonvallet van de lijst gevallen en door den heer Moreancandidaat van het Parijsche Pers-Verbond, vervangen. De militairen en zeelieden hebben 1/87 st.. uitgebracht op Gambetta, 1319 op den minister van oorlog, genl. de Cysey, 1082 op den predikant de Pressensé en 1079 op den heer Wolowski. Den 4 is de hertog v. Montpensier te Parijs aangekomen en door zijnen neef en behuwdzoon, den graaf v. Parijs, aan den spoorweg ontvangen. De hertog v. Nemours is met zijn jongsten zoonden hertog v. Alengonden 6 te Calais aangekomen en terstond naar Parijs vertrokken. K Union heeft een manifest van den pretendent Hendrik V, gedagteekend uit Chambord, 5 Juli. openbaar gemaakt] waarin hij verklaart weder te vertrekken, ten einde door zijne tegenwoordigheid geen voorwendsel tot verontrusting der reeds zoo bewogen gemoederen te geven. Verder be tuigt hij zich steeds bereid om zich aan het hoofd te stellen der wedergeboorte van Frankrijk, met eerbiediging van het algemeen stemrecht en het, toezicht van 2 Kamers. Hij is en wil van zijnen tijd zijn, maar kan van de witte vlag iiiet scheiden. Al gewagen onkunde en licktgeloovigheid van pri vilegiën, absolutismus en onverdraagzaamheid, van tienden cn feudale rechten zelfs Hendrik V zal de vlag van Hen drik IK niet verlaten en in de plooien daarvan orde en vrijheid brengen. De legitimistische dagbladen in de departementen hebben eene eensluidende verklaring openbaar gemaakt, waarin zij hulde doende aan de oprechtheid van den pretendentte kennen geven, zich niet te scheiden van de vlag, die Frankrijk zich gegeven en door de dapperheid zijner soldaten beroemd heeft gemaakt. Deze verklaring is opgesteld door de aan zienlijkste legitimistische leden der Nat. Vergadering en in eene den 7 gehouden bijeenkomst van legitimisten door de groote meerderheid goedgekeurd. Vrij algemeen houdt men het er voor, dat het manifest van den graaf v. Chambord de fusie tusschen de 2 takken van het bourbonsche geslacht ten eenenmale onmogelijk heeft gemaakt. Gedurende zijn vertoef van 3 tot 6 Juli te Chambord heeft de graaf een brief van dankbetuiging gezonden aan den heer Libman te Parijs door wiens moed en beleid de boet- kapel van Lodewijk XKI en de daarin aanwezige kostbare en historische voorwerpen zijn bewaard gebleven. De verkiezingen voor de gemeenteraden in het dep', der Seine alzoo ook te Parijszullen den 23 plaats hebben. Blijkens kennisgeving van den minister van oorlog zullen, wegens de talrijke benoemingen tijdens den oorlog, vóór het einde van 1872 geene bevorderingen bij het corps officieren kunnen geschieden. In la Manche, waarvan de gekozen representant, de prins v. Joinville, voor Boven-Marne geopteerd had, is den 9 de gematigd-republikeinsche candidaat, de heer de Tocqueville tot Afgevaardigde verkozen, met 10000 st. boven zijn libe raal-conservatieven tegenstander. De laatste storting van den aan Pruisen te betalen termijn van 500 miljoen fr. is geschied, en daardoor de ontruiming der departementen van de Eure, de Somme en de Beneden- Seine verzekerd. N ationale Vergadering. Den 6 is de wet op de borg stelling der dagbladen met 317 tegen 199 st. aangenomen, nadat een amendement om de voorgestelde sommen (door de regeering op voorstel der commissie reeds op de helft gebracht) nogmaals te halveerenmet 285 tegen 211 st. ver worpen was. Bladen die meer dan 3 malen 's weeks ver schijnen zullen moeten storten, te Parijs 24000, in steden van 50000 zielen 12000 en in kleinere plaatsen 6000 fr., en die slechts 3 malen's weeks verschijnen 18000. 6000 en 3000 fr. De minister van financiën verzekerde, dat al de vroegere borgstel lingen binnen eene maand zullen worden terugbetaald. De commissie voor het initiatief concludeerde tot het niet in overweging nemen van het voorstel-Jaubertom eene belas ting te heffen van de paspoorten en van aan vreemdelingen verstrekte vergunningen tot vestiging. De minister Favre zeide dat de wederinvoering der paspoorten eene nationale noodzakelijkheid was geweestmaar dat de regeering den maatregel wenscht te matigenten einde liet verkeer minder mpeilijk te maken. Hij laakte de schertswelke de heer Jaubert zich omtrent de bezoeken der eugelschen te Parijs veroorloofd had, alsmede den door hem voorgestelden vader- laudslievenden kruistocht, tegen Duitschland, op een oogenblik dat een gedeelte des lands nog onder het vreemde juk lijdt en alles moet vermeden worden wat eene botsing kan doen ontstaanof aan het eerbiedigen van den vrede kan doen twijfelen. De heer Jaubert heeft ten slotte zijn voorstel in getrokken. Den 7 heeft de minister van financiën de onverwijlde stemming gevraagd over een gedeelte der belastingwet, daar zekere goederen thans in groote hoeveelheid van buitenslands worden aangevoerden de schatkist,zoolang het, bedoelde gedeelte niet aangenomen is, dagelijks verscheidene miljoenen verliest. De Vergadering heeft daarop de behandeling der nieuwe invoerrechten op suiker, koffie cichorei, thee. cacao, specerijenwijnen en gedestilleerd, tabak en sigaren en pe-

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 1