No. 35. Drieënzeventig ste Jaargang. 1871. ZOMDAG 27 AUGUSTUS. #fftctccl (Bcbecltc. SSlckclijkscitc Berichten Frankrijk. i&iaiiscliüuml Itelgic. A L K M A A A T Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,65, franco per post t O, SO, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 11E R MCOSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. KENNISGEVING. Het HOOFD van bet Plaatselijke Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet. van 2 2 Mei 1815 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente dat het derde suppletoir voljaars Schattingskohier, benevens het eerste kwartaafs voljaars kohier n". 2, beide voor de belasting op het Personeel over de dienst van 1871/72, op den 23 Augustus 1871. door den Heer Provincialen Inspec teur der directe belastingen in Noordholland executoir ver klaard op heden aan den Heer Ontvanger der Riiks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overge geven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijen, te voorkomen. Alkmaar, Het Hoofd van het Bestuur toorn., den 26 Augustus 1871. A. MACLAINE PONT. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, den 30 Augustus 1871, des namiddags ten 121 uur. Namens den Voorzitter van den Baad, NUHOUT van der VEEN. Ter gemeente-secretarie, is tegen betaling van 10 cents voor iederverkrijgbaar Reglement voor de voorbereidingsschool tot de burgeravondschool Verordening tot het voortdurend geldig verkla ren van de varordeningen, tegen welker overtre ding straf is bedreigd. VOORBEREIDINGSSCHOOL. Zijdie den ouderdom van 12 jaren bereikt hebben en wenschen gebruik te maken van de lessen aan de voorberei dingsschool tot de Burger-avondschoolworden door deze opgeroepen, zich met overlegging der bewijzen van inenting, daartoe vóór of op den 2e" September a.s. aan te melden bij Alkmaar, J. W. van AMERONGEN. 26 Aug. '71. Direkteur van genoemde school. De ondergeteekendeDirecteur der Burger-avondschool maakt bekend dat hij op Maandag en üingsdag den 4Jen en 5d™ September e.k., des avonds te 7 uren, inschrijving zal houden van hendie den aanstaanden cursus aan genoemde school wenschen te volgen. A. van UVEN. POLITIE. Ter terugbekoming aan bet commissariaat van politie voor handen het navolgende gevondene, als: een oorlelletje, en op den 23 of 24 dezer onbeheerd onder Alkmaar gevonden, een lam. De eerste krijgsraad te Versailles heeft in zijne zitting van den 13 drie militairen ter dood veroordeeld, die bij de krijgsmacht der parijsche Commune dienst, hadden genomen. Op den Napoleonsdag is zoowel te Versailles als te Parijs door de bonapartisten eene mis gevierddie in de Augus tijner-kerk te Parijs werd door verscheidene voorname leden dier partij met hunne familiën bijgewoond, n.l de gewezen minis ters Èouher, Béhic, Pinard en Busson- Billault, de genl. Castelnuu, de heeren Alattucci, Alb. Huet, Gavini. de Casabianca, graaf de Nieuwerkerke. een der redacteuren van le Constitutionnel LDu- pont) en het geheele personeel der redactie van 1'Avenir Rational. Dat blad meldt, dat de gewezen Keizer dien dag door den kardinaal Bonaparte namens den Paus is gelukge- wenscht en dat hij telegrammen ontvangen heeft van den prins v. Wales, de Keizers van Rusland en Oostenrijk, de Koningen van Portugal en Zweden en de Koningin van Nederland. Volgens le Constitutionnel had de regeering de prefecten gelastop den 15 Aug. alle manifestatiënzoowel tegen als voor de zaak van den gevallen Keizer, streng te keer te gaanen waren te Parijs ae troepen in verscheidene kazernen geconsigneerd en reden er patrouilles door de straten. Het Journal Officiel ontkent evenwel, dat er te Parijs buiten gewone maatregelen tot handhaving der orde genomen zijn. De gemeenteraad van Amiens heeft, bij adres aan het uit voerend bewindde slechting der citadel aldaar verzocht welkegelijk de laatste oorlog op nieuw bewezen heeft slechts dienen kan om de stad te bombardeerenmaar niets tot afwering van tegen haar gerichte aanvallen vermag. De pruissen waren de stad aan de zuidzijde binnengetrokken en hadden daarna batterijen tegen de citadel opgeworpen die het vuur van deze onmiddelijk tot zwijgen hadden gebracht. Van 5 tot 8 Aug. hebben te Macon verschillende feesten, bestaande in optochteneen groote schietwedstrijd en maal tijden plaats gehadals een bewijs van nationale erkentelijk heid aan de zwitserswaarvan een groot aantal uit de aan grenzende kantons verschenen waren. De feesten, gepresideerd door den maire Ferretdroegen eene echt republikeinsche kleur. De heer Droz, lid van den raad van Neufchatel, heeft eene met het wapen dier stad prijkende banier aan Macon vereerdom door de bewoners bij hunne volksfeesten en in den strijd voor vrijheid en vooruitgang te worden gevoerd. Mochten vrijheidgelijkheid en broederschap weder voor de reactie moeten onderdoen, dan verzocht, bij de banier in haar foudraal te laten en met floers te omhullen. Maar hij wilde niet stilstaan bij die sombere gedachte en noodigde zijn gehoor uiteen drievoudig „hoera!" aanteheffen ter eere der fransche republiek. Hieraan is voldaan en de heer Droz is in triumf rondgedragen. Een vertegenwoordiger van Bazel wenschte den franschen minder generaals en meer soldaten, minder diplomaten en meer arbeiders, minder priesters en meer onderwijzers minder heiligen en meer eerlijke lieden. De genoodigden zijn van Macon naar Lyon vertrokken, waar hun insgelijks eene feestelijke ontvangst is bereid. Bij decreet van den 8 is het wapen des lansiers afgeschaft; de ruiterij bestaat nu uit dragonders, jagers, kurassiers en huzaren te zamen 56 regimenten. Den 16 heeft de 3de krijgsraad te Versailles verhoord Trinquet, schoenmaker, Champy, messenmaker, en Régere, veearts. Eerst genoemde heeft erkend voor de decreten betreffende de gij zelaars en de instelling van het Comité van Algemeen Welzijn gestemdtot de arrestatie en executie van den onwilligen policie-commissaris Rodde medegewerkthuiszoekingen en rekwisitiën in kerken en bij geestelijken (doch steeds om levens middelen en wapenen te zoeken) gedaan te hebben. De beide anderen waren minder geneigd tot schuldbelijdeniszochten hunne handelingen in een verschoonend daglicht te stellen, en ontkenden alle medeplichtigheid aan de brandstichtingen waarvan in dc zittingen der Commune nimmer spraax ge weest was. Den 18 is Ferrat verhoord. Deze gaf belangrijke ant woorden omtrent de samenstelling van het, Centrale Comité den naijver tusschen de verschillende Comité's en het ver schrikkelijk gebrek aan tucht onder de nat. garde. Zij, die het bevel tot, de brandstichtingen gegeven hebben, waren leden van den Staf, die voornamelijk uit vreemdelingen bestond en zich op een afstand van het gevecht hieldterwijl de garden dapper tegen de troepen van Versailles streden. Den 18 en 19 zijn mede verhoord Lullier, Paschal Grousset, Ver dure ClémentRastoul, Descamps en Ulysse Parent. Eerstgenoemdeeen wegens insubordinatie ontslagen zee officier, is de eerst benoemde bevelhebber van de krijgsmacht der Commune geweestmaar reeds den 22 Maart gearres teerd; in vrijheid gesteld, werü hij den 14 April bevelhebber van de flotille kanonneerbooten op de Seine, maar op nieuw in hechtenis genomen. Ontsnapt zijnde, heeft hij met Ver sailles onderhandeld over het arresteeren van de leden der Commune en van het Centrale Comitéhet bevrijden der gijzelaars en het openen der poorten voor de regeeringstroepen. De geweldige maatregelen der oproerigen schrijft hij toe aan Ruoul Rigault, den procureur-generaal der Commune. De oorlogsschattingen, in de provincie Algiers aan de opstan delingen ten behoeve der geplunderde en verjaagde kolonisten opgelegdworden geregeld opgebracht en bedragen reeds nagenoeg 3 miljoen. Verschillende stammen zijn geslagen en in onderwerping gekomentegen de Beni-Menassers wordt de strijd nog voortgezet. In de provincie Constantine is de toestand onveranderd gebleven. Te Parijs is eene deputatie van belgische en nederlandsche kooplieden aangekomen ten einde met den minister van fi nanciën een vergelijk te treffen omtrent gedane inbeslagne mingen en ingestelde vervolgingen door de douanen, ter zake van goederen gedurende de occupatie der pruissen en het ophouden der toevoeren uit het zuidendoor de bewoners der noordelijke departementen uit het buitenland ontboden en zonder betaling van rechten ingevoerd. Msgr. de Ségurkanunnik van S. Denisheeft eene bro chure geschreven onder den titel van Vive le Roi.'u, waarin hij tracht te betoogen „dat er voor Frankrijk en ook voor Rome geen heil te vinden is buiten het christelijke en legi tieme Koningschap." Van dat geschrift heeft hij den Paus en den irraaf v. Chambord exemplaren aangebodenmet betuiging van zijn leedwezendat hij de verheven staatkundige leer, welker' verzaking Frankrijk in den afgrond der revolution heeft, gestort, niet vroeger doorgrond en verdedigd had. De Paus en de Pretendent hebben in hun antwoord hunne ingenomenheid met deze brochure te kennen gegeven; laatst genoemde wenschtdat zijne vrienden haar allerwegenin de werkzaal en de arbeiderswoning zoowel als in de gezel schapszalen zullen verspreiden. Het gewezen Commune-lid Ranc heeft in den avond van den 18 Parijs verlaten en schijnt zich naar Zwitserland be geven te hebben. Volgens le Peuple Souverain heeft de zwitsersche regeering de uitlevering geweigerd van Razoua, den gewezen comman dant, der Militaire School te Parijs die beschuldigd wordt van plundering dier schoolvan het organiseeren van een detachement artilleristenbelast met het doen in de lucht springen dier schoolen van medeplichtigheid aan de plun dering van het hotel van den genl. Gallifet. De inschrijvingen voor den herbouw van het paleis van van het Legioen van Eer itadden den 19 het cijfer van 213,000 fr. bereikt. De gewezen arabische emir Abd-el-Kader, die het grootkruis, en de gouv.-genl. vau Syrië Raschid-bassa, die het commandeurskruis der orde bezit, hebben ieder voor 1000 fr geteekend. Door bemiddeling van den duitschen gezant te Parijs is den 11 aan den heer Alloury, redacteur van het Journal des Débatsteruggegeven een pakket, waarin zich papieren ter waarde van meer dan 100000 fr. bevondengedurende het beleg van Parijs door eene afdeeling beiersche soldaten ge vonden in de villa van dien heer te Sceaux en door hen aan hunnen bataljons-commandant, den majoor v. Curtius, in be waring gegeven. Nationale Vergadering. Van de 15 ledenwaaruit, de commissie bestaat, aan welke bet onderzoek is opgedragen van bet wetsontwerp ter verlenging van het mandaat van den heer Thiers, zijn er 9 tegen die verlenging. Bij de hernieuwing van het bureau, op den 16, is de heer Grêvy met nagenoeg alg. st. tot voorzitter herkozen. Een der 4 ondervoorzitters de heer de Malevile, behoorende tot de onderteekenaars van het voorstel van het linkercentrum, tot verlenging van het mandaat van den heer 7'hiers met den titel van President der Republiek [voorstel-Uiwef] is niet herkozenmaar vervangen door den heer S. Marc-Girardin, die 7 st. boven hem bekwam. Op voorstel der commissie werd besloten niet in overweging te nemen het voorstel- üa- hirel (benoeming eener commissie ter herziening der consti tutie) en het voorstel-Base (niet-ontbinding der Vergadering vóór het tot stand brengen van een aantal met namen genoemde organieke wetten). De rapporteur had betoogddat bet. eerste als ontijdig moest worden beschouwd en dat het andere iu invrjg na de indiening der voorstellen-#»)^ en Adnet geene prac- tische strekking meer had. Door den heer Belcalstel werden ingediend 100 petitiën, elk van 1000 handteekeningen voor zien, waarin op eene diplomatieke tusschenkomst van Frank rijk ten gunste van den II. Stoel werd aangedrongen. Door denzelfdeu Afgevaardigde werd voorgesteld, eene herinnerings- medalje aan de verdedigers van Belfort uittereikenhetgeen weinig bijval vond, dewijl de verdedigers van andere, ver overde of niet veroverdefransche vestigen even groote aan spraak op dergelijke onderscheiding konden laten gelden. Den J 7 heeft de graaf de Chambrunbetreffende de stelling van het hoofd der regeering tegenover de voorstellen- Rivet en Adnet een bemiddelend voorstel ingediend inhou dende de heer Thiers zal onder den titel van President der Republiek de function uitoefenendie hem bij besluit der Vergadering van 17 Febr. opgedragen zijn. De wijziging van den titel is de eenige veranderingwelke gebracht wordt in den letter of den geest van het te Bordeaux ge nomen besluit't welk hierbij vernieuwdbevestigd en gewaarborgd wordtzonder eenige beperking omtrent den tijd gedurende welken het van kracht zal zijn. De Nat. "V ergadering zal niet ontbonden worden voordat zij eene con stitutie voor Fraukrijk heeft aangenomen. De President der Republiek doet wetsontwerpen aan de Vergadering aanbieden door de ministersen presideert den ministerraadwelker leden solidair tegenover de Vergadering verantwoordelijk zijn. De corsicaansche Afgevaardigde Séverin Abbatucci heeft zijn ontslag ingezouden„waartoe gebiedende plichten hem noopten." Den 18 heeft de minister van marine en koloniën een crediet aangevraagd van 750,000 fr.. ten behoeve der slacht offers van den brand te Point-a-Pit.re. Hij deelde mede dat de regeering reeds dadelijk na het vernemen der ramp 300000 fr. naar Guadeloupe gezonden hadalsmede een ge- noegzamen voorraad mondbehoeften voor eene maand, bene vens eene groote hoeveelheid tenten, geneesmiddelen enz. Den 19 is door den heer de Chasseloup-Laubat liet verslag voorgelezen aangaande het wetsontwerp hetwelk de reeru- teering regeltde dienstplichtigheid voor alle franschen van 20 tot 40 jaren invoertde handgelden en de plaats vervanging ophefthet stemrecht aan het leger ontneemt, alle gewapende corpsen ouder de bevelen van den minister van oorlog of van marine stelt en de nat. garde ontbindt. De genl. Chanzy las daarna het verslag voor aangaande het wetsontwerp tot onverwijlde ontbinding der nat. garde, welke door de regeering zoowel als door de commissie gewenscht wordt, omdat zij de openbare orde niet voldoende beschermd heeft of zelf heeft helpen verstoren, omdat door de intevoeren nieuwe legerwet de reden van haar bestaan vervalt, en omdat zij een revolutionair karakter bezit. Het eerste verslag werd levendig toegejuicht, het laatste alleen door de rechterzijde, die. ondanks het heftig verzet der linkerzijde, de urgent- verklaring deed aannemen. Vervolgens werd rapport gedaan omtrent het voorstel de Ravinel c.s., tot definitieve overbren ging der ministeriëele departementen naar Versailles, conelu- deerende tot het in overweging nemen van dat voorstel. Den 21 heeft de heer Mornet de regeering ophelderingen gevraagd omtrent eene redevoering, welke gevaarlijke theo- riën voor de godsdienstde gewetensvrijheidde orde en de christelijke beschaving bevatte, gehouden bij een te Lyon door de gemeentelijke overheid ter gelegenheid der prijsuit- deeling georganiseerd schoolfeest [waarbij, volgens de cleri- kale Bladen ook misbruik van spijs en drank zou zijn ge maakt] bij wenschte, indien het gerucht, omtrent de rede voering waar was, dat de minister die zou gispen. De minister Simon antwoordde dat, het feest tegen den zin en den wil van den rector der lyonscbe Academie gegeven was, dat hij den prefect om opheldering gevraagd en daarop wachtende was, dat hij vertrouwde dat de berichten der dagbladen zeer overdreven waren, en dat, hij niet aarzelde de manifestatie aftekeuren welke ondanks het protest der bevoegde autoriteit geschied was. De minister Lambrecht liet zich op dezelfde wijze uit. 2 Motiën werden voorgesteld, maar niet aange nomen u. 1. van graaf Jaubertden minister aansporende om voortaan dergelijke ergerlijkheden tegen te gaan en van den heer Gastonde tot betuiging van leedwezen, dat de pre fect geen zorg gedragen had voor de eerbiediging van gods dienst en zedelijkheid Ten laatste werd aangenomen eene motie van den hertog de Brogliewaarbijzouder van het gebeurde te Lyon te gewagen de regeering uitgenoodigd werd, de hand te houden aan de toepassing der wet op het lager onderwijs. Den 23 is de wet. aangenomenwaarbij het briefport tot 25 centimes verhoogd wordt. Bij keiz. besluit is bepaald dat in 's Rijks kanselarij eene bijzondere afdeeling voor de aangelegenheden van den Elzas en Lotharingen zal worden ingesteld. Pruisen. In de week van 4 tot 11 zijn te Koningsbergen 41, in die van 11 tot 18 Aug. 130 personen aan de cholera bezweken. Den 19 zijn aangetast en overleden 111 en 56, den20il en 32. Zij is tot Dantzig en Elbing doorgedrongen. Pruisen heeft, de duitsch-oostenrijksche en pruisisch-neder- landsche telegraafverdragen opgezegd. Ook in den omtrek der hoofdstad hebben de metselaars den arbeid gestaakt, niet langer dan 10 uren daags willende werken, welken cisch de bazen willen inwilligenmaar niet vóór 1 Januari, daar hunne loopende bouwcontracten nog de oude voorwaarden ten grondslag hebben. De aannemers van het voorloopige Parlementsgebouw (dat zeer degelijk belooft te worden) hadden de voorwaarden van het strike-comité aangenomenomdat de voltooiing van dat gebouw geen uitstel kon lijden. Den 14 hebben echter der daaraan werkende metselaars den ar'-eid gestaaktom de strike meer kracht, te geven. Gelukkig is het metselwerk reeds zoo ver gevorderd, dat de andere werklieden voortgang kunnen maken. De zich noemende Charles Muller „uit Frankrijk" (hij heeft geweigerd nadere opgaaf van naam en woonplaats te doen) die den 19 April in het kantoor van den heer Rothschild te Frankfort eene bom heeft doen springen, is den 18 dezer vrijge sproken, nadat de jury. in strijd met het advies der genees kundigen verklaard haddat hem het misdrijf wegens den toestand zijner geestvermogens niet kon worden toegerekend. De Keizer en de Keizerin van Brazilië zijn den 19 te Keulen aangekomen hebben den 20 de merkwaardigheden der stad bezichtigd en een uitstapje naar het Zevengebergte gemaakt en zijn 's avonds naar Dusseldorp vertrokken. Den volgenden dag hebben zij de fabriek van den heer Krupp te Essen bezichtigd en daarna hunne reis naar Hamburg voort gezet. De Nordd. Allgem. Zeitung meldde den 23, dat zich te Berlijn 4 gevallen van chol»ra hebben voorgedaanwaarvan 2 met doodelijken afloop. Beieren. Den bekenden, door de regeering gehandhaafden, oud-eatholieken pastoor van Mering Renftle, is door den aartsbisschop een onfeilbaarheidsgezinden vicaris ter zijde gesteld, ten behoeve der gemeenteleden, die zich niet aan de zijde van den pastoor geschaard hebben. De kerkelijke han delingen evenwel van den vicariswelke op den burgerlijken stand betrekking hebbenmoeten door den pastoor in de registers geboekt worden, en daar de vicaris zijne mededee- lingen richt tot „den afvalligen pastoor te Mering" en Renftle ze onder dat adres niet ontvangen wilzendt de vicaris ze aan de burgerlijke overheidmet verzoekze aan „den af valligen pastoor te Mering" te doen toekomenaan welk verzoek voldaan wordt. Den 17 heeft te Munehen de eerste huwelijksinzegening door een oud-catholiek priester plaats gevondenn.l. door den hoogleeraar dr. Friedrich, in eene daartoe door het gemeen- bestuur te zijner beschikking gestelde kerk. Deze kerk is den 18 op last van den aartsbisschop geslotenhoewel zij eigendom der stad is en alleen het gemeentebestuur er over beschikken mag. Dat bestuur heeft dan ook de kerk onmid delijk weder doen openen. Het comité der oud-cat,holieken heeft de cat.holieken in Duitschland Oostenrijk en Zwitserlaud uitgenoodigd tot bij woning van een op 22, 23 en 24 Sept. te Munehen te houden congres. Het nieuwe ministerie is op de volgende wijze samenge steld graaf v. Hegnenberg-Duxminister van Staat, van het Huis des Konings van buit. zaken en voorzitter van den ministerraad; de heer v. Pfeuder binnenl. zaken, drFdustle justitie; de heeren v. Pfretzschner v. Pranclh en v. Lutz hebben hunne portefeuilles van financiënvan oorlog en van eeredienst behouden. Het departement van koophandel, dat vermoedelijk opgeheven zal worden, is voorloopig opgedragen aan de staatsraad Schubert. Alleen de partij van het cen trum welke zich sedert den oorlog van de patriotische partij heeft afgescheiden is met dit kabinet van verzoening inge nomen de patriotten (clerikaleu) hebben het met afkeuring ontvangen en de liberalen verwachten van graaf v. Hegnen- berg-Dux geene krachtige houding ten opzichte van het ker kelijke vraagstuk zoolang de heer v. Lutz zijn ambtgenoot blijft. De Koning heeft de verkiezing van dr. v. Dóllinger tot rector der hoogeschool te Munehen bekrachtigd; niet daaren tegen die van professor Friedrich tot lid van den academischen Senaaten welzooals in den aan hem gerichten brief uit drukkelijk wordt verklaardalleen daarom dat slechts ge wone en geen buitengewone hoogleeraren voor het lidmaat schap van den Senaat verkiesbaar zijn. De Keizer en de Keizerin van Brazilië zijn den 14 over Ostende te Antwerpen aangekomen. Z. M. heeft de bestaande en in aanleg zijnde vestingwerken en vervolgens met de Keizerin den dierentuin en het muzeüm bezichtigd. Door het in laatstgenoemd gebouw vergaderde congres voor de aard rijkskunde werd den Keizer, die een ijverig beoefenaar dezer wetenschap isuitgenoodigd de zitting bijtewonenwaaraan hij voldaan heeft. Van Antwerpen is het keizerlijk echtpaar naar Brussel vertrokken. Den 17 heeft ten Hove een groot diner ter hunner eere plaats gehad. De Keizer had 's mor gens het slagveld van Waterloo en het kamp van Beverloo bezocht. Den 18 hebben H. H. M. M. Namen en Seraing bezocht en over Luik hunne reis naar Duitschland voortgezet. Den 15 is het laatste transport zieke en gekwetste fransche krijgsgevangenen, bestaande uit ongeveer 150 man. in 31 spoorwagens door Belgie gepasseerd. Er was toen nog een 30tal in Duitschland gebleven, diewegens hunnen ernstigen toestandniet konden worden vervoerd. De nederlandsche flotille bestemd tot het af halen van het stoffelijk overschot der bij de verdediging der citadel van Antwerpen gesneuvelde officierenis den i 8 ter reede van Antwerpen aangekomen en door salutschoten en het hijschen der nederlandsche vlag op de forten begroet. De militaire autoriteiten maakten hunne opwachting bij de nederlandsche commissieaan boord van het stoomschip de Valk. Den 21 is die commissie door dezelfde autoriteiten van boord gehaald, aan wal door deputatiëu van officieren der belgische corpsen en onder het spelen van het nederlandsche volkslied ontvangen en onder militair geleide naar de zuider-citadel geleid waarvoor de troepen zich schaarden en waarbinnen de militaire gouverneur van Antwerpen met de officieren van het garnizoen de commissie afwachtten. De lijkkisten werden in een daarvoor opgerichte tent aan haar overgegevenop een met 6 paarden bespannen lijkkoets geplaatst en daarna in optocht gevoerd naar de kadewaar de inscheping plaats hadgedurende welkeeven als bij het binnenkomen en verlaten der citadelsaluten van 21 schoten zijn gelost- Bij het voorbijvaren der sloepen heeft het noordamericaansche fregat Juanita gesalueerd en het muziekcorps aan boord daarvan het nederlandsche volkslied gespeeld. Gedurende de geheele plechtigheid wapperde de nederlandsche vlag naast de belgische. De Kroonprins van Pruisen met zijne gemalin en verder gezin zijn den 23 uit Engeland te Antwerpen aangekomen waar zij door de autoriteiten verwelkomd en door de bevol king met levendige blijken van sympathie ontvangen zijn. De Kroonprins en de Kroonprinses begaven zich naar Os-

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 1