I' FyAA f ÏVIAC HI NES ftlarbt- cti Beursberichten. 3t>ucrtcuticn. E» Door liet stedelijk muziekcorps zullen Zondag 3 Sep tember, des namiddags te half 2 uren in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Grande Marehe van Clément. 2. Ouverture van Christo- phe. 3. Mazurka. Une pensee, van Krein. 4. Introduction et Air (Die Grossfürstin) van Flotow. 5 Grande Fantaisie (Don Carlos) van Verdi. 6. Philomène Valse van Clément. 7. Scène et air Nébuthodonésor van Verdi. 8. Longchamps Polcavan v. d. Hogaerde. GEMEENTERAAD. Zitting van 30 Augustus 1871. No. 11. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de beeren Mr. J. E. Nuhout van der Veen en Mr. IV. van der Kaag. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde, worden 1. de notulen der vorige vergadering gelezen en goed gekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede dat de bestrating van den Munnikenweg c.s., door J. Oldenburg voor 12600,is aangenomen, in welke kosten een bedrag van 2520,zijnde wordt gedekt door het verleende provinciaal subsidie. Zijn gelezen de sedert die vergadering ingekomen stukken: Fau Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. 3. Brief ten geleide der goedgekeurde rekening van ont vang en uitgaaf bij de dienstdoende schutterij over 1870. 4. Brief waarbij de ontvang wordt berigt der verorde ning vastgesteld 2 Aug. 1.1. tot herziening der plaatselijke strafverordeningen. Nos. 3 en 4 voor kennisgeving aangenomen. 5. Brief der speciale commissie van loezigt en bestuur over het huis van verbetering en opvoeding voor jongens, houdende uitnoodiging tot bijwoning van liet examen der opvoedelingen in dat huis, op 8 Sept. a.s. voormiddags 10 uur. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Adres van den lieer C. Koster Lz., houdende verzoek om benoemd te worden tot havenmeester, in plaats van wijlen den heer ff'. Schuurman. 7. Adres van den heer R. van de Felde Smit houdende verzoek om benoemd te worden tot havenmeester of waagmeester. 8. Adres van den heer G. Riedeman houdende verzoek om benoemd te worden tot waagmeester. 9. Adres van den heer W. de IVeerth houdende verzoek om benoemd te worden tot waagmeester. Nos. 6 tot en met. 9 gerenvoijeerd aan Burg. en Weth., om daarop zooveel regard te slaan als zij bij het opmaken eener eventuele aanbeveling noodig oordeelen. 10. Adres van den heer J. Koot en 10 mede-onderteeke naren, daarbij verzoekende eene voetbrug te maken over de Oudegracht bij het stads-erf, ter vervanging van de in 1869 gesloopte brug. Ter visie voor de leden nedergelegd. 11. Verzoek van R. Lijnbach Jr. om vergunning tot het maken eener pijp in het riool der gemeente tot afvoer van vuil water uit twee perceelen door hem gebouwd aan de zuidzijde van den Bergerweg aan Scharlo. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. Fan Burgemeester en fFethouders. 12 Brief waarbijnaar aanleiding van de opdragt. bij de behandeling der gemeente begrooting voor 1871. om te over wegen of de stads-timmerwerf al dan niet zou kunnen worden gemist, wordt uiteengezet, waarom dat terrein naar de meening vhii Burg. en Weth. niet kan worden gemist. Het wordt gebruikt 1°. tot bewaarplaats van materialen, die later gebruikt kunnen worden en anders worden verkocht; 2°. tot berging van hout voor kaasberries, koepalen, schapenhekken en zit banken in den houtwelke aan de stads-timmerwerf worden gemaakt en zoo noodig hersteld; 3». tot het zagen van blokjes voor de kagchels van het stadhuis; 4'. tot bewaarplaats van een vaartuig en verdere gereedschappen voor het doen van peilingen en het opnemen van gemeentewerken 5», tot ber ging van alle afgekeurde of buiten diénst gestelde goederen, die "met de onder No. 1 genoemde van tijd tot tijd worden verkocht. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 1 'J Brief ten geleide der gemeente begrooting voor 1872- nM ..it ran n l' nrn t, ,1 4 rpAvan n tn d An 7* 1 .T. 7 d ft n 1 C\ Tl d i' 1 13. De ontvang en uitgaaf wordt geraamd op/140728.52): onder den ontvang wordt gebragt de opbrengst, van 25 opcenten op de personele belasting en 23500,hoofdelijke omslag evenals voor 1871. De voornaamste werken, waarvan de uit voering wordt voorgesteld bestaan inhet maken van den wal langs de Lindegracht, het beplanten van het. afgegraven terrein tusschen de Kennemerpoort, en het Kruitmagazijn het planten van boomen langs de Laat enz. Overeenkomstig art. 33 van het reglement van orde verdeelt de Raad zich voor het onderzoek in 3 sectiën en wordt bij trekking aangewezen dat zullen behooren tot de eerste sectie de heeren Ferschuir, van der Kaag, huhout en van Leeutcen e tweede nu Helling, de Lange, Blom en Conijn, e derde oen Vonk, van den Berg, J C. Koorn, en T. L. Koorn, terwijl tot het. geven van inlichtingen mede. bij trekking wordt toegevoegd aan de 1". sectie de heer Burgemeester, aan de tweede de Wethouder, de heer Ferhoeff en aan de 3» de Wethouder, de heer van der Drift. 14. Rapport op het verzoek van de hulponderwijzers K. M- Hage en J. Sonnevelt. om eene gratificatie voor bui tengewone bewezen dienstenwat. de eerste betreft aan de openbare burgerschool en, wat de tweede betreft, aan de openbare tusschenschool. Burg. en Weth. adviseren afwij zend te beschikkenop grond dat de hulponderwijzers wel eens meer door ziekte of uitstedigheid van anderen meer diensten als gewoonlijk bewijzenwaarvan ieder op zijne beurt het genot en de last ondervindtdoeh dat niet telkens eene gratificatie moet worden verleend voor eenige meerdere werkzaamheden, daar het ook wel gebeurt dat geene oi weinig werkzaamheden worden verrigt. Bovendien blijkt, uit een ingewonnen rapport van den hoofdonderwijzer der bur gerschool dat niet alleen de hulponderwijzer Hage meer werkzaamheden tijdens de vacature van een hulponderwijzer heeft verrigtmaar alle hulponderwijzersalsmede de hoofd onderwijzer. Bestonden er dus termen voor het verleenen eener gratificatie, dan zouden allen daarin moeten deelen. En omtrent den hulponderwijzer Sonnevelt wordt nog opge merkt, dat, toen hij in 1862 benoemd werd. de tusschenscnool bezocht werd door 300 leerlingen, terwijl dat getal in den laatsten tijd slechts ongeveer 200 bedraagt. 15. Rapport op het voorstel der plaatselijke schoolcom missie om art. 7 der algemeene schoolverordening zoodanig te wijzigendat de hoofdonderwijzer der openbare armen school in dringende gevallen bevoegd is leerlingen tijdelijk van die school te verwijderenmits daarvan ten spoedigste kennis gevende aan de plaatselijke schoolcommissieonder opgave der redenen die hem tot de verwijdering hebben geleid. De conclusie strekt, om zich daarmede te vereenigen als een middel om het gezag van den hoofdonderwijzer tegenover de leerlingen te versterken. Nos. 14 en 15 ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. Van de Commissie van Financiën. 16. Rapport, op de begrooting van ontvang en uitgaaf bij de dienstdoende schutterij voor 1872. De schuttersraad raamt dat bedrag op f 2534,en vraagt eene toelage uit de gemeen tekas van 2489,De commissie stelt voor eenige posten van uitgaaf te verminderen met 325,en de begroot,ing in ontvang en uitgaaf goedtekeuren tot 2209,met eene toelage uit de gemeentekas van 2164, De behandeling van het rapport wordt aangehouden tot eene volgende vergadering om sommige leden, die daartoe liet verlangen te kennen gaven, alsnog in de gelegenheid le stéllen te onderzoeken of de door de commissie voorgestelde vermindering vooral ten aanzien van het onderhoud der ge weren al dan niet kan plaats hebben. 17. Rapport op de rekening van het burg. armbestuur J over 1870. De ontvang bedraagt, 18526,45', de uitgaaf i f 18517,71 alzoo sluitende met een batig saldo van/"8,74'. Onder de uitgaaf is overeenkomstig vroeger gedane toezegging vereffend het nadeelig saldo over 1869 ten bedrage van 533.02'. Bij het opmaken der rekening bestond een te goed van f 250,.voor restitutiën, terwijl het burg. armbe stuur omgekeerd nog 100,schuldig was. De commissie adviseert de rekening tot voorschreven cijfers vasttestellen. 18. Rapport op de begrooting van het burgerlijk armbe stuur voor 1872. De ontvang wordt geraamd op f 8935, waaronder eene toelage uit de gemeentekas van f 6616,50 waarvan f 3531,50 ter voorziening in het gewone tekort en 3085,ter voorziening in den onderstand van R. C. armen beneden den ouderdom van 60 jarendie te Alkmaar woonachtig zijn en aan wie door het R. C. parochiaal armbe stuur onderstand wordt geweigerd. De uitgaaf wordt op het zelfde bedrag van 8935,geraamd. De commissie advi seert den onderstand in geld aan genoemde armenvoorgedra gen op f 1800, -, te verminderen met f 100,op grond dat blijkens de overgelegde bedeelingslijst berekend wordt,, dat een bedrag van f 1707.45 benoodigd is, en den post korte turf en arbeidsloon, geraamd op f 340,of/67,50 hooger dan voor 1871 omdat het armbestuur 100 ton turf meer wil aankoopen daar de laatste jaren veel verbruikt is van den voorraad dien het verlangt te hebben te vermin deren met 40.in verband met den voorraad turf op 31 December 1871 aanwezig, in vergelijking der vorige jaren, en met de uitgaaf in 1870, die slechts f 275,45 bedroeg. Overigens de begrooting goedtekeuren en in verband met de voorgestelde verminderingen de toelage uit. de gemeen tekas te bepalen op 6476,50; de begrooting sluit dan ip ontvang en uitgaaf op 8795. 19. Rapport op de begrooting van het gasthuis voor 1872. De ontvang en uitgaaf wordt geraamd op 9105,terwijl eene toelage uit de gemeentekas wordt aangevraagd van 4112,50: onder de uitgaven is voor onderhoud van gebouwen f 2365,uitgetrokken, ten einde verschillende herstellingen te kunnen uitvoerenwuaronder o.a. het bouwen van 2 privaten met portaal in den tuin voor de vrouwenziekenzaal, wimrvan de kosten geraamd zijn op 365,De commissie, hoewel volstrekt met ontkennende de wenschelijkheid dat de voorgedragen herstellingen worden uitgevoerdkan zich niet vereenigen met de voordragt van regentenom de kosten dier herstellingen geheel ten laste van het jaar 1872 te brengen. Kon het. gasthuis die som uit eigen middelen voldoenzij zoude daartegen geen bezwaar hebbendoch nu verhooging van het te verleenen subsidie uit de gemeen tekas dat toch reeds na de wijziging der armenwet veel hooger isdaarvan het gevolg wordt, stelt zij voor, evenals wel bij andere administratiën geschiedtde uitvoering over een tweetal jaren te verdeelenin 1872 slechts de noodza kelijkste herstellingen te doen plaats hebbendaaronder be grepen diewelke gemaakt worden in het belang van de verpleging der zieken, zooals genoemde privaten, en daarvoor toetestaan een bedrag van f 1200,Verder stellen zij voor eenige posten te verminderen met 230,en in verband daarmede het subsidie uit de gemeentekas te bepalen op f 2682,50, de begrooting bedraagt daardoor in ontvang en uitgaaf 7675, Zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming ach tereenvolgend de conclusie der onder Nos. 17, 18 en 19 genoemde rapporten aangenomen. 20. Rapport der commissiedie onderzocht heeft de ge- meenterekening over 1870. Daar bij dat onderzoek geene op- of aanmerkingen zijn gerezen, stelt zij voor, de rekening goedtekeuren, zooals die door Burg. en Weth. is aangeboden. Zonder beraadslaging met algemeene stemmenuitgezon derd die van den Burg. en de Weth.. die zich van stemming onthouden in voldoening aan art. 220 der gemeentewetde rekening voorloopig vastgesteld. in ontvang tot 154493,17 v uitgaaf 143025,97' met een batig saldo van11467,19' 21. Brief van Burg. en Weth. daarbij ter vaststelling aan biedende een besluit tot beschikking voor 1872 over ge deelten van de opbrengst der rijks belasting op het personeel. V ast gesteld. 22. Is in behandeling genomen het voorstel van Burg. en Weth. tot het geven van namen aan sommige straten. Met algemeene stemmen zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig dat voorstel besloten a. de buurt tusschen de Paardenmarkt en Zevenhuizen den naam te geven van Molenbuurt b. den naam van de straat gelegen tusschen de brug bij het verbeterhuis en de brug over de Singelgracht te behouden als Zevenhuizen c. de straat tusschen de brug in den Voormeer bij het San- dersbuurtje en de brug over de Singelgracht bij het Zeglis ook te noemen Foormeer en die tusschen de Keetkoik en de brug bij de Keet van den heer C. Bosman, Schelphoek, beide in plaats van Zevenhuizen d. de steeg gelegen aan het Luttik-Oudorp tusschen de per ceelen thans bewoond door de heeren Lugcxsxr Bekker, in plaats van Wormbakkersteeg. te noemen Mosterdsteeg; e. de achter het Heiligland door de afgraving van den aldaar aanwezigen grond ontstane buurt te noemer. Tienenwal f. de buurt tusschen de Achterwezel en de Voormeer, tegen over de tegenwoordige Zandersbuurtook Zandersbuurt te noementerwijl verder wordt besloten g. met 10 tegen 3 st. van de heeren Vonk, Verhoe f en Helling, de afgegraven vest langs het kanaal te noemen Kanaalkade, in plaats van kanaalvest, zooals was voorgesteld h. met algemeene stemmen de singel tusschen den weg naar den Helder en de brug over de Hoevervaart aanteduiden door Geestersingel, in plaats van Westersingeldie tussohen genoemde brug en den Heilöerstraatweg door Kennemersingel in plaats van Zuidwestersingeldie tusschen den Heilöer straatweg en het Nieuwlanderhek Nieuwlandersingel in plaats van Zuidoostersingel den naam van Maria Magdalenastraat niet te behouden maar te vervangen door de in gebruik gekomen benaming van Sohapensteeg; j. met 10 tegen 3 stemmen van de heeren Bruinvis de Lange, van Leeuwen en den Voorzitter, de gedempte Lange en Korte Nieuwesloot en het Zijperbuurtje, alzoo de straat van de Paardenmarkt tot de Kanaalkade te noemen Ge dempte Nieuwesloot, nadat vooraf met algemeene stemmen besloten was, aan die geheele straat slechts eenen naam te geven. De 3 tegenstemmers verdedigden de benaming van Oranjestraat. 23. Gaat de vergadering over in eene zitting met geslo ten deurenna heropening waarvan 24. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter de heer T. L. Koorn vraagtof de bestrating van het Enidsen zoo danig zal geschiedendat de passage op aanstaanden Vrij dag en Zaturdagbeide door de kermis nog drukker dagen dan gewoonlijk niet zal gestremd zijn Do Voorzitter antwoordt,, d;,t, met de bestratingen in de nabijheid der markten op marktdagen steeds niet wordt voort gegaan terwijl de heer Blom mededeeltdat de gemeente architect hem in antwoord op eene daartoe gedane vraag heeft gezegddal de straat Donderdag avond zoover gereed zou zijn dat de passage daarvan geen nadeel ondervond. De heer Blom vestigt de aandacht vaü Burg. en Weth. op de wenschelijkheiddat de urinoirs goed schoon worden gehoudenhetgeen hier en daar wel te wenschen overlaat. De Voorzitter antwoordt dat, reeds aan de politie bevelen zijn gegeven om zoowel op het behoorlijk schoonhouden daarvan als van de goten streng toezigt te houden. 25. De vergadering wordt gesloten. KANTONGERECHT. Zitting van 21 Augustus. 1. T. W„ te Ursem, zonder vergunning van den Commis saris des Koningsmet paard en wagen berijden van de gronden van het Noordhollandsch-Kanaal onder Alkmaar welke niet tot openbare wegen ten dienste van allen zijn bestemd, f 10 boete en de kosten, met subsidiaire gevange nisstraf van 1 dag. 2. K. D, te Oudcarspel, varen mei een vlet, in het Groot Noordhollandsch-Kanaal ouder Schoorl, welks boorden niet ten minste vijfentwintig centimeters boven water reikten, straf als boven. 3. A. S., te Alkmaar, niet heinen en van kroos en vuilnis zuiveren van eene sloot langs zijn land in de Egmondermeer, en noch persoonlijk als gebruiker van het land, noch iemand van zijnentwege tegenwoordig zijn bij de behoorlijk bij aan plakbiljetten aangekondigde schouw, 2 geldboeten elk van 1 en de kostenmet subs. gev. van 1 dag voor elke boete. 4. A. S. en 5. G. B., beide te Alkmaar, overtreding als boven4. twee geldboeten elk van f 2en 5. twee geldboe ten elk van f 1 en de kostenmet subs. gev. voor elke boete. 6. B. B„ te Alkmaar, in galop met paard en rijtuig rijden langs den Straatweg, 3 boete en de kosten met, subs. gev. van 1 dag. 7. P. K., losmaken van eens anders vaartuig liggende in het Yerdronkenoord zonder vergunning van den schipper of eigenaar, noch op last van den havenmeester of van de po litie 1 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. 8. H. d. J., te Alkmaar, laten loopen en weiden van eene geit in het plantsoen, straf als boven. 9. J. H., te Alkmaar, verbouwen van eene woning op het Verdronkenoord zonder verkregen rooiing3 boete en de kosten met subs. gev. van 1 dag. 10. C. Th., te Texel, 11. S. v. G., te Anna Paulowna polder, en 12. R. v. B., te Helder, op straat te Alkmaar voldoen aan eene natuurlijke behoefte, buiten daartoe bestemde plaatsen, f 1 boete en de kosten, met subs. gev. van 1 dag. Zitting van 28 Augustus. 1. G. Z., te Schoorl, 2. K. S. en 3. J. S., beide te Egmond aan Zeeenkele diefstal van helm uit de duinen6 dagen gev. en de kosten. 4. H. W. en A. W., te Egmond aan Zee, als boven in vereenigingieder 6 dagen gev., solidair in de kosten. 5. N. B., 6. J. S. en 7. C. Z. Cz., alle te Egmond aan Zee, overtreding en straf als boven. 8. A. G. Az., te Egmond aan Zeeovertreding als boven, 10 dagen gev. en de kosten. 9. A. W., N. B. Kd., G. B. Kz., te Egmond aan Zee, overtreding als boven in vereenigingieder 6 dagen gev., solidair in de kosten. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 31 Aug. Aart Tjeertes cn Maria Gesina Landsman. Coen- dert Zwan, wedr. van Catharina Kleijenburg, en An- tonia Anna Cornelia Muelink, wed. van Peter Kern. Johan Antcnie Thomarnte Alkmaar, en Cornelia Geer- truidu Mica, te Utrecht. GETROUWD. 27 Aug. Hendrikus Joltannes Hermanns van Eist en Maria Catharina Juliana Veel. GEBOREN. 25 AugMargarethu Elisabeth Cornelia, D. van Jan Israël Jansen en Elisabeth Margaretha Sieuwerts. 26 Christina, D. van Jacob de Wijn en Cornelia van Ooslenbrugge. Nicolaas CornellsL. van Pieter Cornelis Bakker en Trijntje Boot. Johannes An- tonius MarieZ. van Gerardus Hendricus Schaaps en Wilhelmina Geertruida van Willige. 27 Jan FredrikZ. van Jan Leonard Peters en Geer truida Theodora Heijtveldt,. Pieter, Z. van Jo hannes Doorewaard en Willeinpjen van der Linde. 28 u SaartjeD. van Leendert Hoffman en Grietje de Graaf. 30 n MinaD. van Jan Tuinman en Geertruida Stender. 31 Alida JohannaD. van Klaas Bolding en Antje Hamer. OVERLEDEN. 25 Aug. Josephus Joannes Bernardus Marie, van Z. wijlen Josephus Joannes Bernardus Peeters en van Ever- hardina Dorothea Albers, ruim 6 m. 26 NicolasZ. van Hendrik Lammers en Clasina The- resia Bibo 5 w. 27 Geertruida MariaD. van Anthonie Bernardus Boogh en Maria de Wit,, 8 w. 30 Lodewijk JohannesZ. van Lodewijk Johannes Toe poel en Margaretha Praat1 in. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Zitting van Commissarissen op Dinsdag, den 5 September 1871des avonds 8 ten ure. Ouders, die hunne kinderen op de bewaarschool wenschen toegelaten te zien, kunnen zich ten genoemden tijde aan het locaal der school aan de Doelenstraat vervoegenvoorzien van de geboorte- en inëntingsbewijzen der kinderen. Uit naam der CommissieJ. van der KAAY, Secret. Alkmaar 28 Aug. Aangevoerd 30 Koeien f 60 a 264, 186 Kalveren 35 a 113, 1 nucht. dito J 16, 594 Schapen 7*17 a 40, 95 vette Varkens 34 a 50 ets per kilogr. lGeit/4. 1 Sept. Kleine kaas f 33,50, commissie dito f 36, mid delbare dito 37, laagste prijs 18, verkocht 542 stapels wegende 105003 kilogrammen. Ter graanmark aangevoerd 1100 hectolieters graan, Rogge 9,25, Gerst (zomer) 22 kilo t 6.chev. 68 kilo 8.Haver 40 kilo 4.- idem 45 kilo 4.40, 50 kilo 4.75, Koolzaad 15.62), rood Mos terdzaad f 22.50, Karweizaad f 19.50, Lijnzaad f 14.—. 2 Sept. Aangevoerd 9 Koeien 75 a 205, 4 nucht, Kal veren f 14 a 22, 201 Schapen 15 a 32, 6 Geiten t 4 a 7, 72 magere Varkeus 8 a 17 120 Biggen /3a 6, Boter per kop f 0,90 a 1,05. Edam 31 Aug. Kleine Kaas 25 a 32,75 verkocht 45 stapels wegende 7791 kilogr. 31 Aug. 223 Stuks boter 65 a 71 ets. per 5 ons, Kipeieren 3.50 a 3.75. Enkhuizen 31 Aug. Kleine kaas 28 a 33, verkocht 44 stapels, wegende 10093 kilog. Karweizaad 19,75, per 50 kiligr., Bruin Mosterdzaad 22,50, Vale Erwten f 8,50 a 12, Graauwedito f 16,5t)a 17, Groote Capucijnders/14,50, Gerst f 6 a 7, Haver f 5 a 6 per heet. Haarlem 30 Aug. Kleine kaas f 32, verkocht 150 stapels, wegende 33562 kilogrammen. 22 Koeien/130 a 210, 2 Stie ren 60 a 85 8 Vaarzen f 70 a 130, 9 Pinken 100 a 150, 2 vette Kalveren 30 a 50, 12 nucht. dito f i3 a 20. 58 Schapen f 16 a 26. 30 Lammeren f 10 a 20, 42 Biggen 6 a 19. Hoorn 31 Aug. Kleine kaas 33,50 verkocht 238 stapels wegende 51130 kilogrammen. 2 Sept. Aangevoerd 1 heet. Tarwe 13. 5 heet. Rogge f 7, 58 heet. Gerst /7,50, 87 heet. Haver 6, 26 heet. Erwten, grauwe16,25, vale/14, groene/13,50, witte groote /10, op monster verkocht Mosterdzaad 21,22)., Karweizaad f 20,50, 18 Paarden 55 a 200 9 nucht. Kalveren 10 a 19, 375 Schapen f 16 a 34. 40 magere Varkens 1 9 a 14,50, Biggen /2,75 a 7, 350 heet. Aardappelen 3,20 a 3,60 per heet., 35 heet. Appelen /3 a 4, 650 heet. Peren f 1,70 a 1,80 per heet.., 7500 kilgr. roode Aalbessen f 21 per 100 kilogr. 1050 koppen Boter f 1,50 ai 1,72 per kilogr., 55 Kippen 0,40 a 1.50, 3900 Kippeneieren /3 per 100, Medemblik 30 Aug. Kleine kaas 33,50 per 50 kilo, ver kocht, 150 stapels. 320 koppen Boter f 1.56 per kilogr., Kippeneijeren f 3,25, Eenden dito f 3,25 per 100. Purmerende 29 Aug. Aangevoerd 301 Runderen, 80 vette Kalveren 70 tot 90 ct. per kilogr., 30 nucht. dito f 10 a 22, 71 vette Varkens 44 a 52 ets. per kilogr., 4 magere dito/10 tot 12, 280 Biggen/ 3 tot 6, 1354 Schapenen Lam meren Kipeieren f 3,50 Eenden dito f 3,40 per 100 Boter f 1,25 tot 1,40 per kilogr., kleine kaas 33.75. mid delbare 32, aangevoerd 220stapels; 15 heet. Appelen f 2 a 3, 160 heet. Peren 4 per heet. Schage* 31 Aug. Aangevoerd 2 Paarden 40 a 100, 2 Veu lens /50 a 60, Stieren f 70 a 140. gelde Koeien /70 a 260, Vaarsen 160 a 200, Hokkelingen 70 a 105, nucht. Kal veren 15 a 21, 4 Rammen 30 a 40, 750 Schapen, magere /12 a 23, ve(.e 26 a 34, Lammeren 14 a 19, 17 magere Varkens /8a 70, 25 Biggen 3 a 6, Konijnen 15 a 75, Kippen 40 a 15 Eenden 35 a 60 ct. Boter/l,33 a 1,46) per kilo. Kaas 35 a 45 ets. per kilo, Kippeneieren 3, a 3,10 per 100. Schiedam 31 Aug. Moutwijn /13. Zaandam 31 Aug. Kleine kaas /33,25. verkocht 50 stapels. Londen 28 Aug. Aangevoerd 4250 Runderen 5,10, 23840 Schapen en Lamm. 6.10, 393 Kalveren 5.8, 50 Varkens 4,8. 31 Aug. Aangevoerd 1470 Runderen 5.10, 12860 Schapen 6.S, 511 Kalveren 5.10, 15 Varkens 4.8. W/er/.C.N.Sch. dito dito dito dito SvanieObligat. dito Binnenl. Portugal 1853 dito 1867 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp'. dito in Zilver Aandeelen 1839 dito 1854 dito 1858 dito 1860 dito 1864 Amsterdam 2 September. 2) pet. 3 4 3 3 3 3 5 5 5 5 5 5 5 53) 63/ 85 32) 27) 35) 35/ 96 94) 941 243) 247) 4S) 57/ 505 135 Turk. Ubl. 1865 Eggpte u 1868 N. Amerika 1881 dito 1882 dito 1885 Brazil. Obl. 1865 Jle«coObl.l851 pet. Gr. Russ. Sp.-M. 5 Russ.Sp.»Jelez" 5 dito Poti Tiffis 5 Chark.-Az. 1868 5 Obligat, sp.War- schau-Bromb. 4 Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. St.Paul& Pacifies Spoorw.Obl. leS. 7 dito dito 2e u 7 45) 78 I 97) 97/r 93)) 13)) 218 211) 88 j 86/ 117) 68 701 Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon en Dochter C. M. HOLLMANN, geliefde Echt genoot van W. M. BAKKER. 2 Sept. 1871. Heden overleed onverwachtstot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader en Behuwdvader JAN MODDER, in den gezegenden ouderdom van 74 jaar, na eene echtvereeniging van 48 jaar. Sc/termeergem. Oudorp, Uit aller naam 31 Augustus. S. MODDER. Heden overleed na voorzien te zijn van de H. Sacramenten in den ouderdom van bijna 82 jaren, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mejufvr. BARBARA BROUWER, Wed. den Heer Cs.WES- SEL1NG; een kortstondig lijden maakte een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven. HaarlemUit aller naam, 1 Sept. 1871. C.WESSELING. Strekkende deze tot algemeene en bijzondere ken nisgeving. Bij den ondergeteekende voorhanden de meest ge bruikte Hand- en Tra|>maehines van de voornaamste fabrieken. Ook lieeler U il SOUS, (van welk soort niemand zich eenig agent voor Noord Holland kan noemen, aangezien dit soort in verscheidene fabrieken wordt gemaakt), van af 75 en hooger, met zeer sierlijke afsluiting; Singers van 75 li 90,— waaronder zeer groote voor kleedermakers; O rover Baker 75 a 90,—. Ook zijn bij hem alle andere soor ten ook de zwaarste voor schoenmakerswerkte verkrijgen. J- J- SCHRIEKE. Bij de Boekhandelaars HERMS. COSTER &ZOON en P. KLUITMAN zijn voorhanden de voor den nieuwen eursus van de Hoogere Glnrgerseliool benoodigde hoeken. Voor de levering daarvan bevelen zij zich beleef delijk aan.

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 3