No. 45. Drieënzeventioste J aar a ana 1871. Bijblad van van de Alkmaarsche Courant, Zondag c29 October 1871. Frankrijk. C»root IBrittiinjc en Ierland. Uuslaml. Turkije. Oostcnrtj k-llongarjjc. EMBE R. Italic. Spanje. Werecnigde Slalcn. Mexico. €»i*i4kkcnSaml. in den omlrek van De genl. Saussier beeft den 7 of Boucada eene belangrijke overwinning behaald op de benden van Said-ben-bou-Daoud en diens gebeele legerkamp met 2000 beladen kameeleu vermeesterd; de aanvoerder is echter ont komen. Groote benden oproerlingendoor de troepen in bet nauw gebrachthebben aangeboden zich te onderwerpen, opFrankrijks grootmoedigheid vertrouwende. De minister van binn. zaken Casimir Périer heeft van zijn optreden kennis gegeven aan de prefecten in eene circulaire, waarin hij o. a. zegt: „Het is de verlichte en oprechte voorstanders der "Republiek niet te doen om de vestiging van een uitsluitend en onverdraagzaam Gemeenebestmaar zij zijn boven alles doordrongen van het gewicht der samenwer king van al de welgezinden om bet, gezag te versterken welk met de moeilijke taak van de reorganisatie des lands belast is. Wanneer een land in eene maatschappelijke crisis verkeert gelijk die, welke wij thans doorworstelen, dan doen namen en regeeringsvormen weinig ter zake, mits slechts die beginselen de bovenhand behouden, welke den grondslag van alle zedelijkheid, rechtvaardigheid en vrijheid uitmaken." l)en 12 is te Lyon het doodvonnis voltrokken aan zekeren Ballas, oud 21 jaren, die medeplichtig was geweest aan den moord van den bataljons-commandant Arnaud. Zijn verzoek gratie was langer dan 3 maanden onbeantwoord gebleven De najaars-wedrennen, den 15 te Chantilly gehouden, zijn o.a. bijgewoond door de hertogen r. Nemours en v. Aumale en door hunne zonen, de hertogen v. Alenqon en v. Guise. Toen de hertog v. Aumale zich met zijnen zoon van de tri bune naar dc stallen begaf, werden zij door de omstanders met de levendigste sympathie begroet, hetgeen door anderen met de kreet „leve de republiek 1" beantwoord werd. Aan een te Tarbes gehouden maaltijd van onderofficieren der voormalige keizerlijke garde zijn voor de open vensters de kreten aangeheven „Leve de Keizer 1 Leve de Keizerin Leve Napoleon IP!" Den 17 heeft de heer Paul de Cassagnac het, bestuur over le Pays weder aanvaard met een artikel, waaruit blijkt, dat zijn staatkundig geloof onveranderd is gebleven. Tegenover de rampen en misslagen van het Keizerrijk stelt hij die der Republiek en hij verzekert, dat het Keizerrijk kans op lier stel bezitomdat hethoe vol gebreken ook nog beter is dan al het overige. Het Journal Officiel spreekt de bewering der bonapartistische organen tegen, volgens welke de heer Thiers en zijne ministers zich hunne bezoldiging in goud (in plaats van in bankbiljetten) laten uitbetalen ten einde hun voordeel te doen met de premie op het goud. Het voegt daarbij „De bonapart isten zullen niet doen vergeten dat Frankrijk zijnen treurigen toestand aan het Keizerrijk te wijten heeft; maar het gouvernement is niet machtelooshet zal hunne manoeuvres weten te VeS(f0commissie tot herziening der bevorderingen bij het leger heeft 85 uitspraken gedaan, ten gevolge waarvan 45 officieren één of meer rangen zijn achteruit gezet. In le Siècle is een brief opgenomen van den genl. Cremer (die zich bij het leger der Vogeesen zeer verdienstelijk, maar tijdens de parijsche Commune dubbelzinnig heeft gedragen) aan den minister van oorlog waarbij hij zijn ontslag neemt uit de militaire dienstuithoofde der beslissing van de com missie voor de herziening der bevorderingen bij het leger ten zijnen aanzien. De brief is onderteekend Cremerge annexeerd lotharinger, voormalige gambettinistisch generaal L'Avenir Liberal deelt een van 1 Febr. 70 gedateerden brief mede van den toenmaligen kapitein Cremer, waarin deze uit zijnen naam en dien van een aantal officierenden re dacteur van le PaysP. de Cassagnachulde brengt voor zijne krachtige verdediging van liet Keizerrijk en hem aan spoort alle aanranders daarvan ijverig te bestrijden zijnde hij en minstens 500 officieren bereid „om al de kwakzalvers van de pers met pen en degen te woord te staan"). De genl. Barraldie te Straatsburg het bevel over de ar tillerie voerdekomt op tegen de bewering van le Soir, dat hij door voornoemde commissie op non-activiteit gesteld is, omdat hij zijn aan de pruissen gegeven woord gebroken had. Hij ver klaart na de capitulatie van Straatsburg alle aanbiedingen vanhet gouvernement afgewezenen ten laatste slechts de benoeming tot bevelhebber der divisie van Grenoble aangenomen te hebben nadat hij schriftelijk machtiging bekomen had om zijn hevel aan den hoogsten in rang der onder hem dienende officieren over- tedragen", indien het oorlogstooneel derwaarts verplaatst mocht worden. De genl. de Nansouty diewegens het eigenmachtig ver laten van het slagveld van Sedan op non-activiteit gesteld is, heeft tegen deze beslissing een heftig protest uitgevaardi; De minister van oorlog heeft, wegens het, in weerwil herhaaldelijk gegeven bevelenvoortgaan van een aantal officieren met het uitgeven van brochures en het schrijven in de dagbladen over zakenmeerendeels enkel van persoon lijken aard, bepaald, dat ieder militair, die zonder verlof soortgelijke geschriften door middel der pers openbaar maakt gestraft zal worden met eene maand arresten bij herhaling der overtreding met non-activiteit. Aan de gemeentelijke verkiezingen te Marseille hebben van de 73000 kiezers slechts 24000 deelgenomen. Er zijn 27 radicalen verkozen, en er moeten 9 herstemmingen plaat: hebben. De maire Bory heeft de nederlaag geleden. .Den 18 is tc Cliateaudun op zeer plechtstatige wijze verjaring herdacht van het gevecht, door de nationale garde der stad en de franc-tireurs tegen een overmachtig pruisisch corps gevoerd. De minister van oorlog heeft de lijkdienst bijgewoond en eene ter eere der gevallenen opgerichte pira miede onthuld, en vervolgens eerekruisen uitgereikt aan den bevelhebber en verscheidene leden der burgerwacht en aan een 20jarig meisjedie een dapper aandeel aan het gevecht genomen hebben. Den 20 zijn de ratilicatiën der met Duitschland gesloten overeenkomsten uitgewisseld. De President der Republiek heeft den minister van financiën Pouyer-Quertier, wegens het met gunstigen uitslag voeren Den 29 is te Seraing met veel plechtigheid, in het bijzijn van 3 ministers, het aldaar voor den vermaarden industrieel John Cockerill opgerichte standbeeld onthuld. der onderhandelingen te Berlijntot grootofficier van het legioen van eer benoemd. Den 21 is de aftocht der duitsche troepen uit de 6 ont ruimd wordende departementen reeds aangevangen. Bij de herstemmingen voor de AIgetn. Raden zijn verkozen 333 liberaal-conservatieven241 republikeinen, 24 radicalen, 31 legitimisten en 26 bonapartisten. De minister Périer heeft aan de prefecten instructiën ge zonden omtrent de uitvoering der nieuwe departementale wet. Ter toelichting van het art., waarbij het vroegere verbod van het uiten van staatkundige wenschen door de Algemeene Raden gehandhaafd maar het te kennen geven van wenschen omtrent alle vraagstukken van economischen en administra tieven aard veroorloofd wordtzegt hij dat de Raden zich mogen inlaten met vraagstukken van algemeene wetgeving, van algemeen bestuur en van staathuishoudkundemaar zich zorgvuldig van het betreden van het werkelijk staatkundige terrein moeten onthouden. De meeste der verkozen voorzitters van de Algemeene Raden behooren tot de regeeringsgezinde partij. De minister Pouyer-Quertier is in dien der Boven-Seinede minister Périer in dien der Aubede heer Vautrain in dien der Seine benoemd. Bij de aankomst van prins Napoleon te Ajaccioop den 21 heeft geenerlei manifestatie plaats gehad. De heer Duvernois zegt in het nieuwe bonapartistische orgaan l'Ordre, dat de maatregelen door de regeering ten opzichte van Corsica genomen (samenroeping van den ministerraad en van de Permanente Commissie, afzending van een eskader, troepen en een buitengewonen commissaris), bewijzendat de naam van Napoleon zijn prestige niet verloren heeft. De prefect van Corsica heeft den maire van Sartène voor 2 maanden geschorstomdat hij „door menigvuldige daden het wettige gouvernement had aangerand. Te Parijs is in hechtenis genomen de gewezen kolonel der Commune Cérisier, beschuldigd van medeplichtigheid aan den moord der dominicaner monniken en van het uit naam der Commune opeischen der in de gevangenissen aanwezige gijzelaars. Zijne arrestatie is geschied door den vrederechter lJuprat, die hem zeer goed kende, dewijl hij gevaar geloopen heeft op zijnen last gefusilleerd te worden. Van 16 tot 20 October zijn weder 526 ter zake van den parijschen opstand in arrest verkeerende personen op vrije voeten gesteld, waardoor het geheele aantal vrijgestelden reeds nagenoeg 9500 beloopt. Te Parijs is het oudste der overgebleven leden van de poolsche emigratie van 1831, de genl. graaf Kamelinckiin 86jarigen ouderdom overleden. In den laatsten tijd zijn weder eenige nationale garden ontbonden en ontwapend o.a. te Versailles. Te Bordeaux komen de manschappen zoo traag op tot het betrekken der wacht postendat het garnizoen reeds alleop die aan het stadshuis na, heeft moeten bezetten. De Paus heeft den 5 Oct. twee brieven gericht aan den heer de Belcastelde een tot dank voor zijne brochure Ce que garde le Vaticande ander tot gelukwensching van hem en zijne 45 mede-Afgevaardigden (dieonlangs een adres aan den Paus gezonden hadden), dewijl zijbelast met de geduchte taak om het geteisterde Frankrijk weder op te richten, zich gedrongen hebben gevoeld om vóór alles het oog naar Boven te slaan, en zich volkomen onderworpen hebben aan de defi- nitiën van het concilie. In eene te Parijsonder voorzitting van den americaan- sehen gezant, gehouden vergadering, is voor 150000 fr ingeschreven der behoeve der slachtoffers van den brand te Chigago. De Bank heeft van de Munt voor 4 miljoen pasmunt ont vangen die onverwijld in omloop zal worden gebracht. De Algemeene Raad van Corsica heeft den 24 eene on stuimige zitting gehouden. Prins Napoleon woonde haar niet, bi) en is niet tot voorzitter verkozen. Zijne voorstanders beweerdendat de stemming niet vrij wasuithoofde der aanwezigheid van een eskader in de haven. Een door lien gedaan beroep op het publiek is niet geslaagd, daar niemand antwoordde. De regeering heeft vernietigd het besluit van den Arron- dissements-Raad te Nimesstrekkende tot het vragen van eene algemeene amnestie voor veroordeelde politieke misda digers en van het vervangen van den prefect van de Gard. de Z1J van Weenennog niet plaats gehad. Hij had evenwel verzekerd, dat de lords het programma der werklieden als grondslag eener toekomstige wetgeving hadden aangenomen. De Vereeniging tot bescherming van inlandsch vee heeft den 15 besloten, eene deputatie aan den minister Gladstone te zenden, tot het vragen van krachtiger maatregelen tegen het mond- en klauwzeer, dat voor een groot deel aan pas uit Nederland afkomstig vee te wijten is. De heeren Leon Say, prefect der Seine, en Vautrain zijn den 18 te Londen aangekomenten einde den lord-mayor het grootkruis van het legioen van eer, eene gouden medalje van de voorzorg-vereeniging der apothekers van de Seine en eene zilveren der maires van Parijs overtebrengen. 's Avonds heeft de mayor ter hunner eere een groot banket in de Egyp- t,ian-Hall gegeven. Den 19 hebben zij in eene zitting van den raad der City eene gouden medalje en een model in brons van het parijsche raadhuis aangeboden. Voorts waren overbrengers der orde van het legioen van het legioen eer aan de heeren George Moorekol. Stuart ff ortley bn. Alfred de Rothschildleden van het comité tot, het vormen van een fonds voor het zenden van levensmiddelen naar Parijs na het beleg. Het lijk van den veldmaarschalk Burgoyne is den 17 met groote praal in den Tower van Londen ter aarde besteld. De Koningin, de prins v. fVales, de hertog v. Edinburgh en de Koning van Belgie waren vertegenwoordigd bij de plech tigheid welke door den hertog v. Cambridgeopperbevel hebber des legers werd bijgewoond. De United Kingdom Alliance heeft in hare den 17 te Man chester gehouden vergadering besloten, om met verdubbelden ijver werkzaam te zijn tot het verkrijgen van wettelijke be perkingen op den handel in sterken drank. Tot het krachtig voort zetten der agitatie zal een fonds van 100000 gevormd worden. De iersche r. catholieke prelaten hebben in eene te Dublin gehouden bijeenkomst eene verklaring opgemaakt tot afkeu ring van het gemengde en tot aanbeveling van een catholiek schoolonderwijswelk laatste zij onmisbaar achten voor het behoud der godsdienst en der maatschappelijke orde. De werkdag van 9 uren wordtin het noordoostelijk district van Engeland door vele werkgevers toegestaanen binnen kort zal dit stelsel regel geworden zijn in al de takken van nijverheidin welke het toegepast worden kan. De voornaamste 2 firma's van werkt,uigfabrieken te Carlisle hebben den werkdag van 9 uren toegestaan. Te Sheffield hebben de 4000 arbeiders van dergelijke fabrieken bij hunne patroons aanzoek gedaan om daartoe vóór den 27 mede overtegaan. Den 19 zijn de londensche leden der Internationale bijeen- ;ekomenom over de beste middelen tot bereiking van hun oei te beraadslagen. De vereeniging wordt in den laatsten tijd niet meer door de werklieden ondersteund. 11 Onder de engelsche leden heerscht veel ontevredenheidomdat de ver eeniging oorspronkelijk opgericht om zaken betreffende den arbeid te regelen, thans in eene staatkundige vereeniging ver anderd is en de engelsche werklieden opgeroepen worden om voor buitenlandsehe beroeringen het vereischte geld bijeen te brengen. Tot den 20 isten behoeve van den nood te Chigago aan het Mansion-house te Londen 36,500 en te Liverpool ruim 15000 p. st. ingeschreven. Te Carrick Springer, in het iersche graafschap Meatliis de landbouwer E. Bryan den 24 in zijn eigen huis doodge schoten waarschijnlijk door een behoeftigen neefwien hij daags te voren de huur eene schamele woning had opgezegd. Die persoon is gearresteerd. De minister van binn. zaken heeft het Parlementslid P. J. Smythvoorzitter der meetings in het dublinsche Phoenix - park, bericht, dat, de Koningin weigert om gratie te verleenen aan de gevangen fenians, omdat zij militairen zijndie door het verbreken van hunnen eed oneer gebracht hebben over een dapper leger, of liedendie door den aanslag op den gevangenwagen te Manchester, schuldig zijn aan moord. De kamer van koophandel te Manchester heeft met alg. st. eene motie aangenomen, waarin de voorgestelde protectionis tische wijzigingen in het handelsverdrag met Frankrijk wor den afgekeurd. Het gouvernement heeft voor eene belangrijke som een ter rein te Port-Saxd aangekocht, tot het vestigen eener inrichting ten dienste der britsche marine aan het Suez-kanaal. De te Londen gevestigde Vereeniging van handwerkslieden heeft een adres openbaar gemaaktwaarin scheiding tusschen Kerk en Staat verlangd wordt,. Zij zal meetings doen houden om het oordeel der handwerkslieden over die kwestie te leeren kennen. Een aantal voorname leden der conservatieve partij zouden, naar gemeld werd met een aantal vertegenwoordigers van den handwerksstand een verbond gesloten hebben in het be lang van dien stand. De hertog Richmond, de markiezen v. Lome en v. Salisbury, de graven DerbyCarnavon en Gathorne Hardy hebben bekend gemaaktdat zij niet tot dit verbond behooren en geenerlei overeenkomst geteekend hebben De heer George Potter bericht omtrent deze zaak in de dagbladen de heer Scott Russelvoorzitter der vereeni ging van ervaren handwerksliedenheeftnamens die ver eenigingsedert het begin des jaarseerst bij de liberale Pairs en Parlementsleden en toen dit mislukte bij de con servatieve pogingen aangewend om tot overleg te geraken ten aanzien van in het Parlementtot welzijn der arbeiders intedienen wetsvoorstellen. Den 10 Aug. berichtte hij aan zijne committenten geslaagd te zijnmaar de voorgenomen samenkomst tusschen de gemachtigden der conservatieven en der handswerkslieden heefttengevolge van zijn vertrek naar De regeering heeft bepaalddat poolsche uitgewekenen die zich niet aan zware misdrijven hebben schuldig gemaakt, indien zij zich bij een gezantschap of bij den stadhouder tc Warschau aanmelden, naar Rusland mogen terugkeeren. In Syrië is de bevolking door hongersnood en knevelarij tot opstand aangedreven. De opstandelingen hebben zich van Moged en Thiraz meester gemaakt. De nieuwe grootvizier Mahrnid bassa heeft aan msgr. Franchi geschrevendat de Porte niet met den H. Stoel omtrent de aangelegenheden harer catholieke en armenische onderdanen in overleg kan treden, en zelve van haar recht om tusschen de kerkelijke partijen als bemiddelaarster optetreden gebruik wil maken. De nieuwe vizier legt zich ijverig toe op het invoeren van hervormingen en het besnoeien der uitgaven van het Serail, en heeft zelfs de wegzending van den alver- mogemjen intendant Emin-bey verkregen. Don au-Vorstendommen. De aan dr. Strousberg ver leende spoorweg-concessie is door eene scheidsrechterlijke uitspraak opgeheven. De regeering zal de obligatiehouders oproepen tot het vormen eener maatschappij op aandeelen, en heeft aan het comité der houders te BerlijnBreslau en Weenen eene schriftelijke verklaring van toestemming hunner voorstellen gegeven. Oostenrijk. Dc zitting der Landdagen, uitgezonderd die van Bohemeis den 15 gesloten. In dien van Beneden- Oostenrijk en Stiermarken hebben dr. Gis/era, dr. Rechbauer en zelfs de gouverneur v. Kaiserfeld het tegenwoordig oogen- blik een noodlottig keerpunt in de geschiedenis der monarchie genoemd en den wemch geuitdat de Keizer zou terugbeven voor den stap, waartoe men hem wil overhalen. De Landdag van Karinthie heeftbij wijze van protestalle regeerings- voorstellen afgestemd. Die van Salzburg heeft een soortgelijk protest tegen het rescript van 12 Sept. en tegen het boheemsche adres aangenomen als de beneden-oostenrijksche. In dien van Si- lezie is men tot het verkiezen van Afgevaardigden voor d en Rijks raad overgegaan onder voorbehoud, dat zij enkel in den „consti- tutioneelen" Rijksraad zitting zullen kunnen nemen. Aan al deze Landdagen heeft het duitsche Verfassungs-Verein te Praag zijne hulde aangeboden. De Landdag van Krain heeft volledige instemming met de boheemsche fundamenteele artikelen be tuigd en tevens aangedrongen op het beschermen van de rechten der Slovenen. In Tyrol is het vroeger vermelde adres om meer zelfstandigheid met 35 tegen 6 st. (die der verte genwoordigers van Trente, wegens het verzwijgen der wen schen van italiaansch Tyrol) aangenomen, terwijl de liberale minderheid van 16 leden zich van de stemming onthield. De Landdag van Dalmatie heeft een adres aangenomen, aandrift» is a r. regels 0,75, voor elke regel meer 15 te. Bij inzending tot Zaterdag namiddag i het eerstvolgend nommer ingestaan; en losbandigheid geldzuchtgenotzucht en stofvergoding der laatste 25 jaren waardoor trouw, eer, arbeidzaamheid en aandrift tot mannelijke daden veel waren verminderd. r-ge deelte wint, het, denkbeeld weder veld om zich van de zuiver czechische districten aftescheiden en een zelfstandig gewest te vormen. is graaf v. Hohemcart niet mogen gelukken, de beide sche onderhandelaars te doen toestemmen in eene wij van het, keizerlijk antwoord op het adres van den ischen Landdag, waardoor de tegenwoordige staats- tijke toestand der oostenrijksche Landen zou gehandhaafd en de indiening der fundamenteele artikelen als voor- n den Landdag en niet als regeeringsvoorstel bij den lad zou geschieden. De minister stelde toen voor, ntwoord te zendenmaar den Landdagonder ver- j naar het rescript van 12 Sept., tot het doen der ver- jen voor den Rijksraad uittenoodigen. De onderhan- namen hier genoegen medemaar niet de llijkskan- Beust en de hongaarsehe minister Andrassy, die het :gd antwoord wilden handhaven. De minister Hohen- Schaeflle, Habietinek, Jirecek en Grocholski hebben daarop i hun ontslag aangebodenhetwelk door den Keizer jenomen. De minister van financiën v. Holzgethan ■,ds vroeger wegens verschil met zijne ambtgenooten itslag gevraagd had, en de minister van oorlog v. Scholl zich niet bij de overige leden van het bewind aan- n. De 4 secretarissen-generaal der afgetreden minis- i voorloopig met de waarneming hunner betrekkingen en de heer v. Holzgethan is tot aan de optreding van :uwe bewind tot voorzitter benoemd, laron Kellerberg is belast met het, samenstellen van een kabinet, op den grondslag van een terugkeer tot de utie. blijk der spanningwelke in de laatste weken te n geheerscht heeftwordt gemelddat in 25 dagen eslagnemingen van dagbladen hebben plaats gehad. Rieger heeft bij zijne terugkomst te Praag aan de ij liet station wachtende Afgevaardigden verklaard plan om een vergelijk tot, stand te brengen mislukt De studenten hebben de paarden van zijn rijtuig ge- i en hem naar zijne woning getrokken. Aldaar heeft jmaals eene toespraak gehouden en de menigte heeft ervolgens op weg begeven naar de woning van graaf lartinitzmaar zij is in de Ferdinand-straat uit el- gejaagd waarbij eenige personen in hechtenis zijn :n. prager blad Narodni Listy verklaartdat de czechen n alleen rechtstreeks met de Kroon kunnen onderhan- n wel onder dergelijkeverbindende waarborgen. Paus heeft den 27 eene consistorie gehouden en 18 .schoppen en 37 bisschoppen gepreconiseerdmeest sche, voorts die van Parijs, Tours, Auch en Rodez ige anderen. In de pauselijke toespraak werd ver dat de italiaansche benoemd waren op aandrang der gendewijl men verre van verzoend was met Victor Pél en zijne regeering; voorts werd de goddelooze stout- :laakt dergenen, dien den Paus niet als den hoogsten, -ktenrechter en den onfeilbaren leeraar erkennen en ,ag van het concilie aantasten bewerende dat de be- van het concilie nieuw en gevaarlijk voor den Staat 'oorts beklaagde de Paus zichdat in sommige lan- et name in Oostenrijk en Beierenzelfs de regeerin- nieuwe secte openlijk beschermen en steunen door inst. De aartsbisschop van Munchen werd voor zijnen er geprezen. rende de eerste 9 maanden des jaars is voor 35 mil- :er in Italië ingevoerd dan gedurende hetzelfde tijds- van 1870. tting der Kamers te Florence is gesloten en de nieuwe en 27 Nov. te Rome aangekondigd, ieuwe gemeenteraad van Rome heeft beslotenhet t van het monument op het S. Laurens-kerkhof, ter te Mentana gesneuvelde zouaven, te vervangen door Ier van den volgenden inhoud „Dit gedenkteeken ior het theocratische gouvernement ter nagedachtenis vreemde huurlingen gesticht. Het bevrijde Rome blijvend getuigenis van een jammerlijk tijdperk aan eslacht na." ninister van koloniën heeft bij de Kamer van Afge- len de begroot,ing voor Cuba ingediendde eerste de goedkeuring van het Parlement onderworpen wordt, subcommissie voor het budjet heeft hare goedkeuring aan het plan van den minister van financiën, tot het :ener belasting van 18 p.c. op de renten der binnen- enlandsche schuld. larcelona is eene van de Internationale uitgaande vering ontdekten zijn bommendie bestemd waren td te stichtenin beslag genomen. ns de burgerij van Nieuw-York is door Ocotter tegen eene civiele rechtsvordering ingesteldter zake van jen van het gemeentebestuur. lerste gedeelte van den S. Paul-Pacific-spoorweg (van naar Breekenbridge, aan de lloode Rivier) is voltooid, der mormonen-hoofden iswegens overspeltot 3 ivangenisstraf veroordeeld. hoofdstad heeft een opstand plaats gehad. Ongeveer laten overrompelden de citadel en verschansten zich na de aldaar aanwezige 800 gevangenen in vrijheid ge- hebben. De rest van het garnizoen bleef getrouw onder hevel van den genl. Roe hade citadel her- De aanvoerders der opstandelingen zijn gevlucht, r 250 muiters zijn gefusilleerd. jjc rvoning heeft den 31 de Kamer van Afgevaardigden geopend en daarbij de indiening aangekondigd van eene kies wet eene wet op het krijgswezen en eene wet tot admini stratieve decentralisatie.

Alkmaarsche Courant | 1871 | | pagina 5