4»root Krittanje en Ierland. fltuslaml. Portugal. Vereenigde Staten llexico. Zuid-itfrica. Slimieuland. itlackt- ca Beursberichten. Qlbucrtcutiëu. en vermoedelijk het slachtoffer geworden van den tegen de duitschers bestaaöden haal. Graaf v. Arum heeft den 9 zjjne geloofsbrieven als am bassadeur van Duitschland aan den President Thiers over handigd. IV ationale Vergadering, Den 3 zijn de zittingen en daar mede de discussion over de voorgestelde belasting van zekere in een hok met 5 leeuwen begaf, eerst door 1 en daarna door 4 leeuwen aangevallen enhoezeer hij zich met een sabel en door drie revolverschoten (met losse patronen) verdedigde, gedurende 10 minuten, die ncodig waren om tot zijn ontzet ijzeren staven te gloeienzoo geteisterddat hijin het hospitaal overgebrachtterstond bezweek. Den 4 is de bliksem geslagen in een kerkgebouw nabij inkomsten hervat. De minister van financiën toonde toenadering j Manchester hetwelk daardoor inwendig geheel v-erbrand is. ji_ 1. _J. „1 J1 „r.," CD \n nlnnto ran rlrt O#» 1 rvrrl -2 tot het voorstel der commissie om 50 in plaats van 30 miljoen te heffen van de inkomsten uit aandeelen in departementale en gemeentelijke leeningenin naamlooze maatschappijen en an dere nijverheids-ondernemingen genoten wordende. Op voorstel van den minister werden de artikelen van het budjet van 1872, welke betrekking hebben op de inkomsten-belasting, naar de begrootingscommissie teruggezonden. Aan het voorstel van een bordeauxschen Afgevaardigde, om het vraag stuk der opzegging van de handelstractaten aan het onder zoek eener commissie te onderwerpen werd op aandrang van den minister, de urgent-verklaring geweigerd. Door den heer Schoelcher werd eer voorstel tot afschaffing der doodstraf ingediendde aankondiging daarvan veroorzaakte veel opschudding. Eenige leden riepen „Gerenvoyeerd naar de CommuneGij had uw voorstel vóór de optreding der Commune moeten doenHet voorstel werd in handen der commissie voor het initiatief gesteld. Den 4 is met 472 tegen 92 st. aangenomen het wetsvoorstel van den heer Princeteau, inhoudende dat Afgevaardigden geene bezoldigde openbare ambten zullen mogen bekleeden dan alleen die, welke naar aanleiding van een vergelijkend onderzoek of van eene verkiezing worden verworvenen met uitzondering der betrekkingen van minister, van ambassadeur en van prefect der Seine. Een door de regeering voorgesteld amendement ten gunste van den prefect van policie, van de prefecten der departementen, van de secretarissen der ministeriëele departementen, den pre sident en procureur van het hof van cassatie en van het hof van rekeningen, is verworpen en slechts aangenomen voor zoo ver hetreft de ministers-plenipotentiarissen. De commissie van onderzoek der wet op het lager onderwijs werd benoemd. Den 5 heeft de budjet-commissie verklaard aftezien van de taak om van de 2 voorstellen omtrent de inkomsten-belasting, van de regeering en van haar zelve, een geheel te maken, als zijnde te uiteenloopend van beginselen, en daarom voorgesteld om hare voordracht als vervallen te beschouwen en alleen die der regeering te behandelen. De minister van financiën ver langde, dat de commissie vooraf hare denkbeelden omtrent beide voordrachten zou mededeelenen de Vergadering ver- eenigde zich met dezen wensch. Den 6 werd het verlangde rapport uitgebrachtde groote meerderheid der commissie bleef het regeeringsvoorstel afkeu ren maar had gemeend het hare te moeten intrekken, omdat de Kamer tegen het beginsel ervan gestemd scheen en omdat het de ondersteuning der regeering mistezonder welke in de tegenwoordige omstandigheden de uitvoering onmogelijk was. Tot de orde van den dag werd overgegaan ten aan zien eener petitie van burgers van Ham, die verzochten onder de vakken van lager onderwijs de grondbeginselen der staat kunde optenemen en dit onderwijs verplichtend te stellen. Voorts verkoos de Vergadering hare nieuwe burauxde voorzitters der afdeelingen belmoren allenop 3 natot de meerderheid. De commissie voor het lager onderwijs heeft msgr. Dupanloup tot voorzitter, de heer Corcelle tot ondervoorzitter en den heer Richemont tot secretaris verko zen. De commissie voor de legerorgauisatie heeft als be ginsel aangenomen dat de vrijwillige dienstneming niet vóór het 18e j aar kan plaats hebbenen dat de soldaten zich tot hun 29', de onderofficieren tot hun 32' jaar zullen kunnen reëngageeren. Den 8 isop voorstel van den heer Thiers besloten om eerst de amendementen op de regeeringsvoordracht tot het be lasten van zekere inkomsten en de tegenontwerpen daarom trent te bespreken; vervolgens te overwegen of eene algemeene verhooging van alle directe belastingen of wel de voorgestelde verhooging op de grond- en vezelstoffen de voorkeur verdient, en eindelijk de inkomstenbelasting der regeering a fond te behandelen. De heer Thiers heeft zich op nieuw tegen eene belasting op alle inkomsten verklaard, het onmogelijk geacht de bestaande belastingen te verhoogen en eene belasting op de grondstoffen voor den Staat onmisbaar verklaard. De heer Ern. Picard heeftin eene bijeenkomst van het linker centrum, die fractie der Kamer uitgenoodigd, het initia tief te nemen omtrent een voorstel om den voorloopigen toestand door een definitief gouvernement te vervangen. Den 9 heeft de Vergadering de additioneele conventie met Duitschland goedgekeurd. Daarna is de discussie over de belasting op zekere inkomsten aangevangen en heeft de mini1 ter van financiën de noodzakelijkheid van het nemen eener beslissing betoogd. Den 10 heeft de heer Buisson rapport uitgebracht over het voorstel van den heer Duchatel omtrent de verplaatsing der Vergadering en van het gouvernement naar Parijs. De met 20 tegen 10 st. vastgestelde conclusie der commissie strekte om het voorstel niet in overweging te nemen. De algemeene discussie over het belasten van zekere inkomsten liep ten einde en het voorstel van den heer Thiers werd aan genomen om niet terstond overtegaan tot de discussie over de afzonderlijke artikelenmaar daarmede te wachten totdat de algemeene beraadslagingen over de belasting der grond stoffen en over de verhooging der bestaande belastingen wa ren afgeloopenten einde alle stelsels te onderzoeken alvo rens eene beslissing te nemen. De commissie voor de aanvraag van den minister van justitie om machtiging tot het vervolgen van dagbladen dienaar aanleiding der voltrokken executiën van commu nistische veroordeeldende commissie van gratie hebben gehoond, stelt voor die machtiging ten aanzien van 10 bladen te verleenenmaar te weigeren voor 2 waarvan de over treding niet voldoende gebleken isen voor 2 andere la Constitution en Tlndèpendant des Pyrenees Orientateswaar van de honende artikelen geschreven zijn door de Afgevaar digden Bouvier en Lefranc, en dus onder het oordeel vallen van den voorzitter der Kamer, ,,den eenigen hoeder barer waardigheid." Toen de nieuwe mayor van Limerick bij zijne installatie van de ziekte des prinsen v. Wales gewaagde, heeft het publiek luide teekenen van afkeuring gegeven en de kreten aange heven „leve de staatsgevangenen 1 Leve Riehard Pigott God redde lerlaud 1 Regeering ten onzent! Weg met Glad stone In de schrifturen van antwoord, van wege de regeering aan den raad van scheidsrechters voor de Alabama-eischen voorgelegd wordt op den voorgrond gesteld, dat de scheids rechters gcene andere vraag te beslissen hebben dan deze in hoever Engeland zich schuldig gemaakt heeft aan schending van het volkenrecht met betrekking tot de schepen der Ge- confedereerden de Alabama, Klorida, Georaia en Shenandoah, en aansprakelijk is voor de eischen„welke het gevolg zijn van de daden dier schepen." De regeering meent in over eenstemming met het volkénrecht en de internationale ge woonte gehandeld, en aan de Noorderlijken zooveel toegegeven te hebben als zij doen kon zonder Engelands onzijdigheid te schenden. Den 3 is te Bolton de leeuwentemmer Massartidie zich De lord-chamberlaindie de censuur over het londensche tooneel uitoefent, heeft, tot groote ergernis der niet-regee- ringsgezinde bladen uit de Kersmis-pantomimes alles verwij derd," wat eene toespeling scheen te zijn op den heer Gladstone of op den heer Lowe „en zijne lucifers." De Kon. Aardrijkskundige Maatschappij heeft eene inschrij ving geopend en zelve voor 500 geteekend ten einde eene expeditie te bekostigenwelke dr. Livingstone in de binnen landen van Africa zal pogen optesporen. Den 7 is te Londen eene bijeenkomst van spoorweg-beamb ten gehoudeu, waarin de „negen uren," afzonderlijke betaling van overwerk, vermindering der zondagstaak en betaling bij de week is verlangd. Het Parlementslid Bassdie zich de zaak der spoorweg-beambten zeer aantrekt, heeft 200 be schikbaar gesteld voor de voorloopige uitgaven eener te vor men groote Vereenigingen 500 aangeboden als bijdrage voor het stichten van een Vereeuigings-gebouw. De" keer Scott Russell heeft thans een uitvoerig programma bekend gemaakt van hetgeen hij verlangtdat door de wet geving tot verbetering van den toestand der werklieden zal worden verricht. De socialistische strekking van dit stuk ondervindt veel afkeuring en vervreemt vele belangstellenden van zijne pogingen. De Senaat der universiteit te Moskou heeft met alg. st. prins Frederik Karei van Pruisen tot eerelid benoemd. De Koning heeft den 2 de Cortes geopend met eene lange en belangrijke troonrede, waarin hij verscheidene voorstellen aankondigde tot wijziging der constitutieten einde deze in overeenstemming te hrengen met den geest van vrijheid dezer eèuw en waarin hij zegt.dat de toestand der geld middelen in de toekomst verbetering belooft. Op Zondag, 17 Dec., is door de Internationale teNieuw- York ter eere der „communisten-martenaars" RosselFerré Bourgeois en Crémieux een optocht gehoudenwaaraan meer dan 10000 personen hebben deelgenomen. Nu de telegrafische gemeenschap tusschen Europa en Japan over Siberie is tot. stand gekomen, heeft zich eene maatschappij gevormd tot het leggen van telegraafkabels tusschen Siberie en de westkust van America. Zij vraagt van Rusland en de Yer. Staten concessie voor 25 jaren en eene rente-garantie van 3 p. c. voor het benoodigde kapitaal van 3 miljoen p at De Senaat heeft eene commissie benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de tegenwoordige wijze van benoe ming der ambtenaren, waarbij de bovendrijvende partij uit sluitend hare aanhangers bedenkt. Vermits de regeerings< gezinde leden tegen gestemd haddenscheen de aanneming van het voorstel vijandig tegen de regeering te zijn. Maar de President zond onmiddelijk aan het Congres het juist voltooide verslag der regeeringscommissie over eene hervor ming der burgerlijke dienstwaarbij het britsche stelsel van vergelijkende examens werd aangeradenen hij gaf daarbij te kennen dat zoodanige regeling met nieuwjaar zou inge voerd worden indien het Congres zich er niet tegen verzette. Het Senaatslid Sumner heeft een amendement op de con stitutie voorgesteld volgens hetwelkte beginnen met Maart '73, een aftredend President der Unie niet herkiesbaar zou zijn. Door zekeren Stokes is een pistoolschot gelost op Fiskju- nior, den beruchten directeur der Erie-spoorwegmaatschappij, die aan de hem toegebrachte wonde overleden is. De beeren Rothschild en Jay CookeMac Culloch Sf Cie. hebben de regeering voorgeslagen om 600 miljoen d. der nieuwe (half 4! en half 5 p. ets.) leening overtenemen, welke moet dienen tot delging der bestaand 6 p. ets. schuld. De oproerlingen onder Porfirio-Diaz zijn in 2 algemeene gevechten verslagen. De President van den Oranje-Vrijstaat heeft, bij procla matie van 7 Nov., geprotesteerd tegen de inlijving der dia- mantrijke landstreek bij het grondgebied der Kaap-kolonie waartoe de britsche gouverneur na lange aarzeling is over gegaan. Den 17 Nov. is op onderscheidene punten van het bedoelde gebiedthans West-Griqualand genoemdde inlijvings-pro- clamatie afgekondigd en vervolgens, onder het gejuich der menigtede britsche vlag geheschen. Te 's Gravenhage is aangekomen de heer David MUI Graves, door den Koning der Elminezen belast met het overbrengen van een adres aan de le Kamer der Staten-Generaalom te protesteeren tegen den voorgenomen afstand van onze be zittingen ter Kuste van Guinea. Benoemingen. Dr. U. W eijenberg Jr. te Haarlem is be noemd tot hoogleeraar in de dierkunde en tot directeur van het muzeüm van natuurlijke historie te Cordova (Argentijn- sche Republiek). Eerbewijzen. De Groothertog van Baden heeft dr. P. Q. Brondgeest te Utrecht, ter zake zijner bewezen diensten in het lazareth te Mauheimhet ridderkruis 1'. kl. van den Zaehriuger Leeuw en het herinneringskruis voor den oorlog geschonken. Spoorwegen. De Rijnstreek-spoorwegmaatschappij Leiden Utrecht heeft eene leening geopend van 2 miljoen, in aan deelen van 1000. 500 en 250 waarvoor ingeschreven kan worden tot 17 Januari. De gemeente 's Hertogenbosch heeft hare vroegere deel neming van/ 70000 in den spoorweg Tilburg's Hertogen boschNijmegen thans verhoogd tot 120,000. De gemeenteraad van Nijmegen heeft den 9 besloten om voor 480,000 in denzelfden spoorweg deeltenemen. Scheepvaart. In 1871 zijn voor de eerste maal neder- lansche zeebrieven uitgereikt aan 63 schepen, metende 11,780 lasten, tegen 58 schepen, metende 13164 lasten, in 1870. Te Hellevoetsluis zijn binnengekomen 3993 en uitgevaren 3107 schepen, te Harliugen binnengekomen 622 (292 met hout) en uitgevaren 626, te Middelburg binnengekomen 39 schepen. Uit de havens der provincie Groningen zijn vertrokken 22 nieuwgebouwde zeeschepenmetende 1830 tonnen. Nijverheid. Een veertigtal fabrikanten van katoenen stoffen de meeste uit Noordbrabant en Overijsel, hebben een adres aan de 2e Kamer gericht, waarbij zij, in het belang hunner nijverheid, de verwerping vragen van het aanhangig wetsontwerp tot wijziging van het indisch tarief. 18 Voor name firma's te Amsterdam hebben daarentegen een krachtig adres ingezonden ten gunste van de afschaffing der differen- tiëele rechten, en van verlaging der invoerrechten en afschaf fing der uitvoerrechtenalthans voor suiker naar Nederland. Onderwijs. Van de 4406 personen, in 1871 te Amster dam gehuwd, kouden 83 mannen en 217 vrouwen, d. i. 13.79 p.e., niet schrijven; in 1860 van de 4262 6,81 p.c., n.l. 169' mannen en 419 vrouwen. De gemeenteraad van Deventer heeft den 8 met alg. st. besloten tot het oprichten eener hoogere burgerschool voor meisjes met 3jarigen cursus. Den 9 is te Dordrecht de middelbare school voor meisjes geopend met 47 leerlingen. Te Oterleek is het tractement, van den hoofdonderwijzer met 100 verhoogd. Kerkelijke Zaken. Den 31 Dec. is het in de kerk te Valkoog geplaatste orgel voor de eerste maal bespeeld. Eeesten. Te Coevorden heeft zich eene commissie ge vormd ter voorbereiding van het in Augustus te vieren tweede eeuwgetijde van de verrassing der vesting door Rabenhaupt en Meindert v. d. Thijnen. Aanbestedingen. Den 10, ten raadhuize te Rotterdam, het bouwen van het gebouw der Academie van beeldende kunsten en technische wetenschappenaan G. Keyvoor f 98,825. Bouwwerken. Tot het aankoopen van gronden en het bouwen van 1000 burgerwoonhuizen te Amsterdamelk ter waarde van f 5000, is eene premieleening geopend van 5 milj oen in aandeelen van f 1 zullende uitloten met. de vol gende prepiiëngenoemde 1000 huizen, 5 a f 80000, 5 a 40000, 5 a 20000, 10 a f 10000, 25 a/5000, 100 a f 2000, 200 a 1000 en de 4,998,650 overige aandeelen met f 1,10. De uit de afdeeling Leeuwarden der Friesche Werklieden- vereeniging voortgekomen vereeniging „Help u zeiven," tot het bekomen van eigen woningenheeft het reeds zoover gebrachtdat zij een stuk grond voor 8000 heeft kunnen aankoopen. Gieten. De thans aftredende burgemeester van Dantuma- deelD. J. F. bn. v. Sytzamaheeft,even als in vorige jaren, f 1000 aan de armen zijner gemeente geschonken. Door wijlen mevr. de wed. A. L. Vorst, geb. Moll, is aan het Nederl. Zendeling-genootschap gelegateerd 5000. IJ. C. de Haan, den 22 Dec. te Amsterdam overleden, heeft aan de algemeene armen aldaar 10000 vermaakt. Wijlen mevr. de wed. mr, P. G. I. Hoog van Ter Aar, geb. v. Ingen te Rotterdam heeft gelegateerdaan het geref. weeshuis aldaar het geschilderd portret van haren echtgenoot, een regentenstuk door v. d. Laar en f 500; aan het Muzeüm- Boymans een portret van Erasmus door Opzoomer; aan de gemeente Ter Aar een gezicht op het dorp door Verburg en t 1000 voor het armbestuur; aan de herv. diaconie te Breda f 1000aan de werkinrichting voor hulpbehoevende blindende werkinrichting voor doofstommen-onderwijs, liet kinder-ziekenhuis, de school voor havelooze kinderen, de herv. diaconiescholen en de inrichting voor vrouwen door vrouwen, alles te Rotterdam, elk f 500; aan de kolonie Frederiksoord en het fonds tot ondersteuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte scheveningsche visschers elk f 250. De Maatschappij van Weldadigheid heeft in 1871 aan giften en legaten ontvangen 24,426,80. Pokken. In de gemeente Langerak zijn in December 27 personen aan de pokken overleden. Te Deventer is den 9 eene volksgaarkeuken geopend door de vereenigde krachten van de Maatschappij van Nij verheid en van bet. Nut. Citadel-Monument. Een concertden 6 Dec. te Am sterdam gegeventen voordeele der oprichting van een mo nument i oor de verdedigers der citadel, heeft 196,50 opgeleverd. Misdrijven. Te Groningen is aangehouden P. Vbrieven besteller te Steenwijk, die sedert geruimen tijd de hem toever trouwde brieven opende en daaruit de geldswaarde ontvreemdde. Rechtszaken. De concessionarissen der gasfabriek te Til burg hebben den burgemeester, als hoofd der gemeente, doen dagvaarden,wegens de opricht ing eener gemeentelijke gasfabriek. Het hof van Noordholland heeft den 9 vrijgesproken J. J. Hanegraaf te Velsen, beschuldigd van het afleggen van valsche getuigenis ten voordeele van een beklaagdewelke beschuldiging berustte op de met zijn getuigenis strijdige verklaringen van 2 Rjjks-veldwachterswelke door den ver dediger, op grond van bij proces-verhaal van den subst.- officier van justitie te Haarlem geconstateerde, ten nadeele dier veldwachters afgelegde verklaringen, bestreden waren. De nu vrijgesprokene heeft inmiddels 3 maanden in preventief arrest doorgebracht. Overleden den 8, te Leiden, mr. J.T. Bodel Bijenhuis, eerelid der Maatschappij van Nederl. Letterkundeijverig bevorderaar der wetenschappen en letteren, oud 74 jaren. Te Amsterdam J. B. Christemeijer, schrijver der „Tafereelen uit de lijfstraffelijke rechtspleging," oud 77 jaren. De heer Helder Jz. te Bergen vierde den 10 dezer zijn 25jarig j ubilp als directeur van het veefonds. Bij die gele genheid werden hemals blijken van hulde voor zijne vele diensten en zorgendoor het algemeen bestuur en de leden, met toepasselijke aanspraken van den heer Diepsmeer, eene prachtige penduleeen zilveren inktstel met. inscriptieen 2 fauteuils aangeboden. De tegenwoordig zijnde leden ver- eenigden zich vervolgens aan eenen maaltijdwaarbij door de heeren Slotemuker, Admiraal en vele anderen toasten wer den uitgebracht,, en bleven tot laat in den nacht genoegelijk te zamen. De heer Helder is op nieuw tot directeur van het fonds gekozen, en moge nog lang lust en kracht bezitten om die betrekking met denzelfden ijver als tot nu toe te blijven vervullen. &t«lb0-iTttCUttJ0. Van wege het israëlitisch armbestuur zal op Donderdag, den 18 Januari e. k.. aan de huizen der ingezetenen eene openbare collecte worden gehouden. Den 9 is t;en raadhuize aanbesteed het onderhouden der gemeente-gebouwen, bruggen, riolen enz., het doen van ver nieuwingen aan gebouwenstraten en bruggenhet leveren en vervoeren van materialen voor de buitenwegen en voet padenhet verwen van eenige gebouwen en werken, en het vernieuwen van eenige gedeelten walmuur der Lindegracht.; voor de 6 perceelen was minste inschrijver de heer J. M. Burkunk alhier, voor 21000, voor welk bedrag hem de uitvoering is opgedragen. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad, ter vervanging van wijlen de heeren Nuhout v. d. Veen en Blom, zijn ingekomen voor de eerste vacature 357 biljetten, waarvan 3 in bkuco, 192 op den heer M. Coher, Stuart, 115 op den lieer mr. C. R. H. v. Lelijveld, 19 op den heer C. J. de Lange en 28 op 10 verschillende personen; en voor de tweede vacature 359 beljetten, waarvan 8 in blanco, 162 op den heer dr. C. J. de Lange, 116 op den heer Cl. Janssen, 29 op den heer M. Cohen Stuart, 19 op den heer mr. C R. B. v. Lelijveld en 22 op 9 verschil lende personen; zoodat de heer Cohen Stuart gekozen is en herstemd moet worden tusschen de heeren de Lange en Janssen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 11 Jan. Pieter IJsbrand Iwisk en Eefje Kok/ces. Dirk de Winter, wedr. van Maria Tromp en Cutharina Struijve, wed. van Gerardus Slingerland. Johannes Dekker en Antje van den Berg. GETROUWD. 7 Jan. Klaas Lindeboom en Johanna Lobac.h, wed. Bartholo- meus Molenaar. Willem Appel, te Helder, en Alida Johanna Tander, te Alkmaar. Pieter de Groot en llendrikje Koning. 9 Nicolaus Carolus Maarschalkwedr. van Elisabeth van Loon en Grietje Volkers. Albertus Gerhardus Stenfert en Cornelia Arendina Cloeck. GEBOREN. 6 Jan. FemmetjeD. van Isaac Keesje en Gesiua Engelan der. ArieZ. van Piet Boormeester en Johanna Maria van der Horst. Alexander Frederik, Z. van Jan Visser en Paulina Petronella de Jeeger. Hendrik, Z. van Johannes Teders en Aaltje van Ba tenburg. Anna ElisabethD. van Daniël van der Bijl en Ilenderika Geertrui van Beek. OVERLEDEN. 5 Jan. Antonia Anna Maria D. van Bernardus Koopen en Columbiua Cornelia Groen7 w. Sara Wilhelmina Margaretha D. van Jan Philip Muller en Johanna Christina Bondrager, 11 w. Petrus AdrianusZ. van Pieter Buren en Guurtje van Dam ruim 2 j Adriana Jacoba Bots, 26 j. en 5 m. Johannes. Z. van Hermanns van 't Iloff en Anna Oudhoff, 20 j. Jantje Dekker, wed. van Johannes van Eerden, 81 j. 10 11 6 VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 11 Januari. Door den Notaris H. J. DE LANGE, 1. Huis, N.z. Langestraat, wijk B 38, str. J. H. Buhse f 1410 Verhoogd door S. de Groot met 200 2. Pakhuis, Keetsloot, sectie B 1342, str, H. Lijnbach 890 3. Loods en Erf, aldaar, 1342 en 1721, dezelfde 690 2 en 3 niet verhoogd. 4. Huis, Gedempte Nieuwesh, wijk B 465, str. l.Elzas 725 Verhoogd door H. J. Someveld met 85 5. Dito, Langestraat, A 93, str. J. 11. A. Oomen 3850 Verhoogd door J. Metz Burkunk met 650 6. Dito, Straatweg, E 36, str. J. v. Twisk 1365 Opgehouden op250 7. Winkelhuis, O.z. Hekelstraat, C S3, str./. Alfrink 2180 Verhoogd door denzelfde met 200 8. HuisN.z. LaatD 97, str. v. d. Haagen 990 Opgehouden. Alkmaar. 8 Jan. Aangevoerd 2 Koeien f 135, 15 Kal veren 45 a 125, 4 nucht. dito 8 a 13. 203 Schapen ƒ19 a 37 90 vette Varkens 44 a 60 ets. per kilogr. 13 Jan. Aangevoerd 9 Paarden f 35 a 180, 1 Koe/"205, 20 nucht. Kalveren f 7 a 14, 239 Schapen 7 a 325 Geiten 5 a 7, 35 magere \arkens f 7 a 16, 60 Biggen 3 a 8. Boter per kop t 0.80 a 0.90. Edam 11 Jan. 188 Stukken boter, 62j a 65 c. per 5 ons, Kipeieren 5.50 a 6. Enkhuizen 10 Jan. Karweizaad f 18,75 per 50 pond, bruin Mosterdzaad/ 23.25 a 24.50, grauwe Erwten f\ 4,50 a 16, vale dito f 12 a 14, bruine Boonen 13 a 15, Gerst f 6 a 6,50, Haver 4.50 a 5 per mud. Haarlem 10 Jan. 3 Koeijen 150 a 170, 5 nucht. Kal veren ƒ15 a 17, 6 Schapen f 25. Hoorn i im. Kleine kaas 32,75, verkocht 4 stapels, we gende 850 kilogrammen. 13 Jan. Aangevoerd 16 heet. Tarwe 13, 3 Rogge f 9, 46 Gerst t 7, 72 Haver t 5, 35 heet. Boonen, bruine15, witte 18, paarden f 9, 32 heet. Erwten, grauwe ƒ16, vale 14, groene 14,50, 21 Paarden 40 a 120, 35 Kalveren 18 a 19, 125 Schapen 18 a 31, 15 Varkens 12 a 18, 175 Biggen f'i a 7, 1650 koppen Boter/1,40 a 1,70 per kilogt-., 1321 Kippeneijeren4 a 4,50, 490 Eenden dito ƒ0,70 a 1 p. 100. Purmerende 9 Jan. Aangevoerd 90 Runderen 9 Paar den, 25 vette Kalveren ƒ0,00 tot 0,75 per kilogr., 22 nucht. dito 10 a 22, 70 vette Varkens 44 a 60 ets. per kilogr., 8 magere dito 12102 Biggen 3 tot 6, 698 Schapen en Lammeren, 28 Ganzen 4, 18 Zwanen 9, Kipeieren 5 a 5.50 per 100, Boter 1,22 J- a 1,30 per kilogr. Behagen 11 Jan. Aangevoerd Stieren ƒ124, 5 gelde Koeien 130 a 190, 3 nucht. Kalveren 13 a 18, 680 Schapen, magere 12 a 24, vette 25 a 30, 8 magere Varkens 8 a 15. 36 Biggen/5 a 6, Konijnen 30 a 60, Kippen 60 a 100, Eenden 50 a 90 ets. per stuk. Boter 1,23 j)er kilogr., Kaas 30 a 40 et. per kiloKippeneieren 5 a 6 per 100. Schiedam 11 Jan. Moutwijn 13,50, Jenever 19. Londen 8 Jan. Aangevoerd 3840 Runderen 5.10, 1 2680 Schapen en Lamm. 7. '57 Kalveren 6.10, 65 Varkens 5. 11 Jan. Aangevoerd 1260 Runderen 5.10, 5200 Scha pen 7, 81 Kalveren 7, 15 Varkens 4.6. Amsterdam 13 Jannari. Nederl. C.N.Sch.2j.pct. 57! dito dito dito dito SvanieObiigat. dito Binnen! Portugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1861 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854. dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 Egypte 1868 5 pet. 7 66! 88 32J 27 i 37! 99! 96j 96» 53/ 62 242 539 147 48J 84! pet. N. Amerika 1882 6 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoQBA. 1851 3 Maatsch.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp. «Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. WestCert. St. Paul&Pacifics Spoorw.Obl. 2«S. 7 pet. Union Pac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 96j 98! 94J 123! 226 220 124 122! 91A 74! 83! 95| 83! 75! 84 Ondertrouwd TH EO 1)0RUS de WINTER, Weduwnaar van Maria Tromp, en CATHARINA STRUIJVE, Weduwe van Gerardus Slingerland. Alkmaar11 Jan. 1873.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2