Ottilciirijk-BSongai'ljc, Zwitserland. Spanje. BKimieiilantl. iStabs-fiieuivs. ftlatfil- ctt ücuvsbci*tchtcn Qlbucrtcuttcu. Prins Napoleon is den 21 op nieuw tot lid van den Algemeenen Raad te Ajaccio (Corsica) verkozen. Nationale Vergadering^ De commissie, aan welke het onderzoek dienaangaande was opgedragen, heeft het door den minister van justitie ingediende wetsontwerp betreffende de Internationale goedgekeurd. De oommissie voor het initiatief heeft beslotende ver werping voortestellen der voordrachten van de herren Quinet, Brisson en de Ferouillattot ontbinding der Kamer, en van der. heer Guibal, om de Kamer telke 2 jaren voor de helft te vernieuwen. Ecnige leden hebben een voorstel gedaan tot regeling van het recht van petitie, waarvan het in overweging nemen door de commissie eenparig wordt aangeraden. Volgens hetzelve zouden alle geconstitueerde lichamen van dat recht uitge sloten, en het alleen aan burgerlijke en handelsvereenigingen en aan openbare inrichtingen wat hare speciale bestemming betreft vergund worden. De Afgevaardigde Bottieau heeft een voorstel ingediend tot uitdrukkelijke intrekking der wet van 1852 waarbij het aan de dagbladen verboden isverslagen te geven van plei dooien in drukpers-gedingen welke intrekking verzuimd is bij de wet van 15 April 71, houdende opdracht der keanis- neming van drukpers-delicten aan de jury. De commissie heeft zich met dit voorstel vereenigd. Den 13 heeft de lieer Thiers, in eene rede van 3 uren, het belasten der grondstoffen verdedigd. Na rijpe overweging van alle andere belastingenwaartegen hij de bezwaren uit eenzette was de regeering tot de overtuiging gekomen, dat deze alleen uitvoerbaar moest worden geachtals gemakke lijk invorderbaar en door zoo oneindig' vele personen opge bracht wordendedat zij niemand in het bijzonder treft. Hij raamde de opbrengst op 160 a 180 miljoen en wist geen beteren weg om dit noodzakelijk bedrag te erlangen. De uitgaven waren tot het strekt noodwendige teruggebracht de zuinigheid ten opzichte van het leger had wrange vruch ten gedragen en zou voortdurende luttel doen winnen maar veel op het spel zetten; de voorgedragen jaarlijksche amortisatie van 200 miljoen betrof niet gesloten leeningen maar de vlottende schuld aan de Bank van 1300 miljoen, en was noodzakelijk tot het geven van zekerheid aan den handel en tot het maken van een einde aan het onverwis selbare bankpapier. Met het oog op het bij het linkercen trum behandelde voorstel-Picardzeide de heer Thiers aan het slot zijner redede regeering stelt zich 2 zaken voor de handhaving van het verdrag van Bordeaux en het ver hoeden eener staatkundige en intellectuëele regeeringloosheid, en zij moetniettegenstaande alle vooringenomenheden, in het belang der eendracht en van het welzijn des lands op de aanneming harer voorstellen aandringen. Den 15 heeft de heer Thiers weder 3 malen het woord gevoerd en op het sluiten van het debat aangedrongen, maar vruchteloos. De discussie werd in de geheele zitting van den 16 voorgezet. Den 18 werd de belasting op de grond stoffen door den minister van financiën verdedigd, en drong de heer Thiers er weder op aan om de beraadslaging, welke reeds te lang geduurd had en eene betreurenswaardige (hij noemde haar ook kunstmatige) agitatie in den lande veroor zaakte te sluiten en om het beginsel der belasting in stem ming te brengen. Den 19 heeft de minister Perier medegedeelddat de re geering, om de üiteenloopende gevoelens te vereenigen, voor stelde om de belasting der grondstoffen enkel te beschouwen als een middel om het budj et te doen sluiten, ten gevolge waarvan de discussie twer de belastingen zou voortgezet worden en eene commissie inmiddels de voorstellen betref fende het tarief zou onderzoeken. De heer Barthe stelde voor, de belasting in beginsel aantenemen, maar als een toe voegsel bestemd om het evenwicht der begrooting te bewerken; en omstaande de discussie over andere belastingende tarieven door eene commissie van 15 leden te doen onder zoeken. De heer Thiers drong weder aan op het sluiten van het langdurig debat en op het aannemen van liet beginsel der be lasting, om zoo doende een einde aan de partyzuchtige beroering te maken. De heer Lucien Brun stelde uit, naam van 50 a 60 der voornaamste handelaars en industriëelen des Rijksge delegeerden van kamers van koophandel, voor, om eene com missie te benoemen tot het ontwerpen eener belasting op de omzetten van den handelwaardoor het bewind de van de grondstoffen verlangde 165 miljoen zou kunnen bekomen. De heer Thiers deed uitkomen dat dit geene aanbieding van de voorstellers was om bedoelde som te leveren, maar eene soort van inkomstenbelasting beoogde, waaromtrent de Kamer reeds afwijzend had beslist. De heer Féray stelde voor om de beslissing over het beginsel der belasting op de grond stoffen aantehouden totdat eene commissiebelast met het onderzoeken der voorgestelde middelende onmogelijkheid zou hebben erkend om op andere wijze de begrooting in evenwicht te brengen. Daarop verklaarde de heer Thiers dat hij het voorstel-Barthe aannammaar de Vergadering gaf met 360 tegen 318 st. den voorrang aan het voorstel-Aeray en nam dat vervolgens met 357 tegen 297 st. aan, waarvan eene groote sensatie her gevolg was. Den 20 is een boodschap van den heer Thiers ingekomen, waarin hij zijn ontslag en dat der ministers aankondigde De reeds heerschende agitatie werd daardoor niet wemig vermeerderd. De heer Bathie (van het rechter centrum) stelde voor, eene commissie te benoemen tot het beramen eener schikking, of om, mocht de heer Thiers bij zijn voorne men volhardenzoodanige maatregelen voortestellen als als dan raadzaam mochten toeschijnen. Dit voorstel vond veel verzetals te langzaam werkende. De heer Bathie verving het daarop door eene motie van ordewaarbij, de Kamer verklaardedat de stemming over het voorstel-Amry in het minst niet als een votum van wantrouwen behoorde aan gemerkt te worden, en dat zij het door den heer Thiers ge vraagde ontslag weigerde aantenemen. Deze motie werd met alg. st. op 6 na aangenomen. Terstond daarop heeft de on dervoorzitter der Kamer, de heer Benoisl-d Azyzich met de overige leden van het bureau (op den voorzitter na), ingevolge een door de Vergadering genomen besluit, naar den beer Thiers begeven. Ruim 100 Afgevaardigden van alle schakeeringen sloten zich bij deze deputatie aan. Vol gens het verslagdoor den ondervoorzitter na zijne terug komst, uitgebrachthad de heer Thiers zich zeer gevoelig betoond voor de hem bewezen sympathie, had hij verklaard dat zijne houding geen gevolg van lichtgeraaktheid of boos heid, maar van eene diep gevestigde overtuiging was geweest, en dat hij na de hem overgebrachte wenscbeu der Kamer, bereid waszijne krachten aan het vaderland te blijven wij den. Deze mededeeling werd door de rechterzijde en de centrums met levendig gejuich beantwoord. De Rijksminister van buit. zaken graaf Andrassyheeft eene audiëntie verleend aan een goed aantal over het lot van den Paus bezorgde r. eatholieken. Hij bestreed de bewering dat de Paus niet vrij zou zijn, door aantevoeren, dat de ita- liaansche regeering de onlangs door den Paus benoemde 30 bisschoppen erkend had; hij herinnerde aan de tusschen Oostenrijk en Italië bestaande vriendschap, verklaarde, dat hij eene vredelievende staatkunde wilde volgen, en dat naar zijne meeninggeene r. e. mogendheidook Oostenrijk niet, in staat is om aan den Paus een beter en aangenamer toe vluchtsoord dan het Vaticaan te verschaffen De gezant te Karlsruhe is in dezelfde hoedanigheid ook voor Wurtemberg en Hessen benoemd, met residentie te Stuttgart, en de gezant te Dresden ook bij de groothertogelijk en hertogelijk Saksische Huizen. Oostenrijk. De heer n. Iiolzgethan is tot Rijks-minister van fjnanciön benoemd ende als minister van financiën in het cis-leithaansche kabinet, vervangen door den bn. de. Fretis. stadhouder van Triest. Plet Heerenhuis heeft het adres'van antwoord op de troon rede, evenzeer als dat, van het, Huis der Afgevaardigden een votum van vertrouwen in het ministerie-Auersperg zijnde, zonder discussie aangenomen. Hongarije. Den 18 heeft de president-minister en mi nister der landsverdediging graaf Loityay, bij de discussie in liet Volkshuis over de begrooting, in eene rede, welke levendig is toegejuicht, het voorstel-TYvrff bestreden, strek kende tot, het vormen van een uitsluitend van de hongaarsche regeering en Vertegenwoordiging afhankelijk leger. Hij toonde de noodzakelijkheid aan van het handhaven der bestaande wette lijke regeling van het gemeenschappelijk leger, op grond van den toestand van weerbaarheid der naburige mogendheden van de geografische ligging en van liet bevolkingscijfer, en betoogde, dat het tegenwoordige stelsel van verdediging voor Hongarije het minst kostbaar is. Voorts verklaarde hij het voorstel ook uit een oogpunt, van recht onaannemelijk vermits het opperbestuur van het leger uitsluitend bij den Monarch berust. Het Huis heeft het voorstel verworpen. De Ban van Croatie heeft den 19 in den Landdag een keizerlijk besluit tot ontbinding dier vergadering voorgelezen, vermits, met het oog op de in Sept. j.l. door leden van den Landdag gehouden manifestatiewaarbij de wettigheid der overeenkomsten van 1S67 in twijfel getrokken werd, van de werkzaamheid van dezen Landdag geene vruchten te wachten waren. De regeering heeft alzoo den Landdag, waarin de nationale partij de meerderheid boven die der unionisten (welke eene nauwere aansluiting aan Hongarije boven eene groote zelfstandigheid van Croatie verkiezen) had, niet den tijd gegeven om zijne eischenop het voorbeeld der czechische „declaratie" of galicisehe „resolutie" te formuleeren. De aanhangige grondwetsherziening ontmoet, wegens hare strekking om de bevoegdheid der Bondsregeering, inzonder heid wat militaire aangelegenheden aangaat, uittehreiden, verzet in het franschgezinde kanton Genève. De Groote Raad heeft met eene groote meerderheid een voorstel aangenomen om de Bondsvergadering voortestellen, de beraadslagingen over de grondwetsherziening uittestellen, totdat het zwitsersehe volk, naar de van kracht, zijnde constitutie daartoe opgeroepen haar noodig oordeelt. De 2f Kamer der Bondsvergadering heeft echter den 15 dit voorstel met 48 tegen 14 st. verworpen. De genl. Espartero heeft aanvankelijk geweigerd den titel van „prins v. Bergara" aantenemen, dewijl hij vreesdedat de radicale progressisten zouden meeuen, dat, de sagaïstisehe of gematigde fractie dier partij hem door deze onderscheiding zocht te winnenmaar op de verzekering des Koningsdat de toekenning van dit eereblijk eene daad van hem en niet der ministers washeeft de generaal den titel aanvaard. Ferjiie. Door den hongersnood zijn van den aanvang des jaars tot 1°. Nov. in de provincie Khorassan 40000 en in de provincie Ispahan 18000 personen gestorven; uit de eene provincie zijn 1ÜU000, uit de andere 32000 menschen geweken. Eerbewijzen. Het polderbestuur en de hoofdambtenaren van den Haarlemmermeerpolder hebben den heer J. Lanser bij zijne aftreding als heemraadeen fraaien zilveren beker en een album met hunne portretten vereerdals erkenninp van de belangrijke dienstendoor dien heer aan den polder bewezen. Yan wege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is den 24 te Oudcarspel, aan den jongeling S. Zeeman, van Zuid- scharwoude een zilveren eereblijk uitgereikt, voor het met levensgevaar redden van iemand uit het ijs. Rijks-Telegraaf. In 1871 zijn door de kantoren ver zonden 1,180.185 binnen- en 287,885 buitenlandscke tele grammen, en ontvangen 1,1 S0,185 binnen- en 299,265 bui ten! telegrammen. De opbrengst bedroeg f 655,231. Spoorwegen. In het belang van den Noordhollandsch- Erieschen Spoorweg is den 20 te Hoorn eene vergadering gehouden, in welke 45 noordhollandsche gemeenten vertegen woordigd waren. Den 7 Eebruari zal eene dergelijke verga dering te Sneek gehouden worden. De weg moet 15 miljoen kosten. De vroeger genoemde londensche firma wil voor den aanleg zorgen, mits hier te lande 1 miljoen als don gratuit gegeven en voor 2.400.000 ingeschreven worde. De gemeenteraad van Tilburg heeft den 20 besloten, voor f 43,200, die van Oss om voor f 50000 deelt,enemen in den spoorweg TilburgNijmegen. Sedert de oplevering van den Slocdam op 21 Dec. is een straatweg door den Jacob-polder voltooid en den 19 Jan. voor het verkeer opengesteldwaardoor de gemeenschap per as tusschen Middelburg en Goes is verzekerd. Over den spoorweg tusschen Goes en Vlissingen is den volgenden dag voor het eerst een proefrit gedaan. Den 22 is op den Rijnspoorweg bij Rotterdam een passa- gierstrein tegen een stilstaanden trein met, leêge wagens geredenwaardoor een personenwagen van dien trein ver brijzeld en de locomotief van den passagierstrein bescha digd is. De passagiers ontvingen een hevigen schokdoch geen letsel. Het aantal Landmeters is gebracht op 34 1'. kl. a 1100, 35 2e. kl. a 850 en 45 3 kl. a f 600 bezoldi ging het aantal aspiranten op 30, met toelagen van f 30 tot 50 's maands. Onderwijs. Den 50 is de school voor middelbaar on derwijs voor meisjes te Rotterdam met 60 leerlingen geopend. Te 's Gravenhagc heeft zichonder voorzitterschap van den heer Heemskerk As., eene commissie gevormd, die de medewerking der ingezetenen heeft ingeroepen voor de op richting eener ambachtsschool. Te 's Gravenhage, waar herhaalde pogingen bij het gemeen tebestuur tot, verkrijging eener hoogere burgerschool voor meis jes vruchteloos zijn gebleven, hebben de heeren ten Brink en v. d IFaals het openen van een vrijen cursus over letter- en natuurkunde voor dames aangekondigd. Meer dan 150 van verschillenden leeftijd hebben zich tot het bijwonen van die lessen aangemeld. Kerkelijke zaken. In eene den 23 onder de leiding eener commissie uit het classicaal bestuur van Alkmaarte Heerhugowaard gehouden vergadering van stemgerechtigde lidmaten, zijn de verschillende kerkelijke collegiën van bestuur en beheer voor deze nieuwe herv. gemeente benoemd. Het welslagen der oprichting is voor een goed deel te danken aan de ijverige bemoeiingen van den heer Heemskerk, hoofd onderwijzer aldaar. Eeesten. Den 19 is de nieuwgebouwde stads-gehoorzaal te Leiden ingewijd met een concert, van de afdeeling der Maatschappij van Toonkunst, waarbij 1200 a 1300 personen tegeuwoordig waren. De commissie te Noordscharwonde voor de nationale feest viering op t April zamelt gelden in zoowel voor bet mo nument, te Brielleals ioor ecu plaat-dijk schoolfeest. A anbestsdingen. De inwendige verandering en vernieu wing de herv. Martini-kerk te Sneek is aangenomen door Steenbergen en Blok voor 15497, d. 1. ongeveer 3000 be neden de begrooting. Giften. Ecnige dames Ie Amsterdam hebben eene cir culaire aan de ingezetenen gericht, om f lOOOOO bijeen te brengen tot verbetering der kleine-kindercn-bewaarplaatsen. Te Oude Niedorp hebben diakonen der herv. gemeente aan circa 50 gezinnen eene uitdeeling van levensmiddelen gedaan, waartoe iemand, die onbekend wil blijven, 2 itt had geschonken. De directie der IIoll.Spoorwegmaatschappij heeft, vrijdom van vervoer toegestaan voor de voorwerpen, bestemd voor de loterij ten behoeve der opricht ing van een oude-liedenhuis te Egmond aan Zee. Misdrijven. Aan den Helder is een engelsch kapitein, die zich den 10 's avonds laat, om het donkere en ruwe weder niet naar zijn schip dorst, begeven en van het, aanbod van een marinier om in de wacht te vernachten gebruik had ge maakt, in zijnen slaap al zijn geld (ongeveer f 2ÜO) en een gouden ring ontvreemd Aan de policie bleek het spoedig, dat de ring reeds bij twee personen door een marinier te koop was aangeboden en dat, een marinier bij een winkelier engelsch geld had ingewisseld de geheele wacht, beslaande uit, 1 korporaal en 6 man. is daarop gearresteerd. Rechtszaken. De wisselwachter van de station de Steeg, door wiens nalatigheid 2 spoortreinen tegen elkander gere den en verwondingen teweeggebracht zijn is door de recht bank te Arnhem veroordeeld tot 2 maanden eenzame opsluiting. De magnetiseur J. J. IFeteling te Amsterdam is den 22 door de rechtbank te 's Gravenhagewegens onbevoegde uitoefening der geneeskunde als bedrijf', veroordeeld tot eene boete van f 100. Het hof van Noordholland heeft den 24 J. M., deurwaar der der belastingen in het arrond'. Alkmaar, onder aanneming van verzachtende omstandighedenveroordeeld tot 6 maanden eenzame opsluiting en 38 boeten van f 50, wegens toeëige- ning van gelden den Staat, toebehoorende en andere misbrui ken in de uitoefening zijner betrekking. „Arbeid adelt." De friesche afdeeling dezer vrouwen- vereeniging heeft, zichin een te Leeuwarden door ruim 60 dames gehouden vergadering, met alg. st,. zelfstandig verklaard, wegens voortdurende onaangenaamheden met en tegenwerking van de directrice mejBetsy Perk. Kust van Guinea. Op aansporing van professor Freede zijn uit onderscheidene plaatsenuit, Utrecht met 564 on- derteekeningen adressen aan den Koning gezonden waarbij Z. M. verzocht wordt het traetaat, tot overdracht onzer be zittingen aan Engeland niet te bekrachtigen. Staats-loterij. Trekking der 5« klasse, 2'week. No. 3826 100,000, No. 1202, 1744, 2068, 2334, 3091. 4414, 7446, 8509, 10972, 13294. 15058, 15478, 19619 en 19787 1000. i i 1 ..L -=r. In den militieraad van het 8". district voor de lichting van 1872 zijn benoemd: tot voorzitter en diens plaatsvervanger de heeren A. Maclaine Pont en W. Bosleden der Prov. Statenen tot burgerlijk lid en diens plaatsvervanger de heeren P. A. van der Drift en J. G. A. Verhoejf, leden van den gemeenteraad. Bij de herstemming op 24 dezer is tot lid van den gemeenteraad verkozen de heer d'. C. J. de Lange, met 170 stemmen. Op den heer Janssen waren 96 stemmen uitge bracht en 3 biljetten zijn van onwaarde verklaard. - De onderofficieren van het regiment huzaren hebben zich, bij hunne op j.l. Woensdag gegeven tooneelvoorstelling ten voordeele van een opterichten gesticht voor oude lieden te Egmond aan Zee, in eene buitengewoon talrijke opkomst mogen verheugen en herhaalde blijken van goedkeuring over hun spel mogen ontvangen. Ds. v. Laer, president der com missie te Egmond, sprak op het einde der voorstelling een hartelijk woord van dankzoo tot de onderofficierendie hunne krachten ten beste gaven als tot het publiekdat door zijne inteekening blijk had gegevendat het hunne menschlievende pogingen wilde ondersteunen. TOONEELNIE UWS. Nu de naderende eeuwfeesten de belangstelling in de ge beurtenissen welke onze afwerping van het spaansehe j uk zijn voorafgegaan of vergezeld hebben, weder verlevendigen, was het te wachten, dat de aankondiging van het geschied kundig drama «Herman de Ruiter, of het Slot Loeveslem in 1570" zeer velen op j.l. Donderdag-avond naar de zaal Di- tigentia zou lokken. Zij was dan ook zoo vol mogelijk. Het tooneélstuk draagt alle blijken van naar een roman te zijn vervaardigden bezit dan ook de aan die wijze van bewer king eigen gebreken. De uitvoering was echter zeer ver dienstelijk. Het. rotterdamsch tooneelgezelschap van Albregt en van Ottefen vormt een goed geheel, dat ook ditmaal weder zijn goeden naam handhaafde. Inzonderheid kweten zich de heeren v. Ollefen Herman de Ruiter), v. Znylen (Lorenzo Perea de Benares) en S. v. Beem Heariquez da Siha). De decoration en costumes waren fraai en werkten mede tot het welslagen der opvoeringwaarover het publiek zich zeer voldaan betoonde. De ondernemer, de heer v. Tellingen, was ditmaal zeker evenzeer voldaan. Of hij het, met een terugblik op de vorige voorstellingen, zijn mag, valt te betwijfelen. Wanneer in eene stad als Alkmaar 2 tooneelgezelschappen c mcurreeren, kan men niet altijd een volle zaal hebben en dat is toch noodig om de zeer aanzienlijke kosten te dekken, verbonden aan het doen optreden van een talrijk personeel van elders. De leden van het rotterdamsche sehouwburgpersoneel, daarvan mede bewust, zullen in de volgende maand nog eene voor stelling ten voordeele van den heer v. Tellingen, gevenen alsdan opvoeren het tooneelspel van Arnoutd en Fournier: Gaston van Frankrijkof de man met het ijzeren masker. De liefhebbers van het tooneelspel zullen zeker deze gelegenheid aangrijpen, om door hunne tegenwoordigheid den ondernemer een blik hunner sympathie en van aanmoediging te geven. B U R G E IIL IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 25 Jan. Cornells Schoenmaker, wedr. van Ilenderika Geurts en Cornelia Catharina Al. Christojfel Daniel IFest- phal en Johanna Petronella Hofmeester. Nicolaas Johannes Sikkes, wedr. van Maria Catharina van den Hamen Anna Maria van der Stijlen. Arnold Hendrik Korlfinke, wedr. van Jansje Winkel en Maartje Nol, wed. van Pieter Post. GEBOREN. 19 Jan. Wilhelmina Christina, D. van Christiaan Elias Hen- ning en Adriana Baltina de Wit. 20 Anna D. van Jan Esselman en Geertruida Smidt. KareiZ. van Karei Akkerman en Cornelia Maria Pukkel. 23 Nicolaas, Z. van Cornelis Johannes Reiziger en Johanna Elizabeth Muller. Hendrik AntoineZ. van Mr. Wiliem Adrien Louis Domis en Alida Christina Provo Kluit. Marretje Hermina, D. van Gcrardus Lambertus Land man en Hermina van Doesburg. Willem Hendrik, van Willem Hendrik Vol kers en Margaretha Grimm. Cornelia Catharina AnthoniaD. van Dirk Goede Dz. enHenriette Maria Versteeg. OVERLEDEN. 21 Jan. Pieter Tabrrnal, 42 j, Hermanns Lievendag 53 j. MagJalena Groenland. wed. Klaas Bont, 51 j. Cornelia Goossensechtg. van Jacob Gouda, vroeger wed. van Jan Hendrik Tijs 68 j. Johanna ElisabethD. van Pieter Holkamp en Mar garetha Louisa Eiene6 j. en 9 m. 24 26 22 43 24 VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 2 4 Januari. Door de Notarissen BAKKER SCHUT en GOUWE. 1Winkelhuis, het Schermerwapen, Z.z. Dijk, sectie B, 107. Strijkg. J. van Dijkƒ2925 Verhoogd door J. B. Schellinger met 5 2. Wagenmakerij N.z. Dijk 17 strijkg. JC. Fonk 840 Verhoogd door JHeerding met25 3. Boerenwoning, Aehterwezel, 21(15, str. J. van />y£»1020 4. 2 Huizen onder 1 dak, aldaar, 2] 06-2108.str.J.Schouten '1000 3 en 4 niet verhoogd,gecomb. /"2020. Verhoogd door J. van Dijk met5 5. Grond metkapberg, Schelphoek, 2104, str. J.Schouten "1000 Ver. oogd door D. Bosman met,130 3,4 en 5 gecomb. f 3180, verhoogd door JJ. Schou ten met5 Rogge f 8 bruine 15, Alkmaar 22 Jan. Aangevoerd 17 Kalveren 4't a 95, 8 iiuclit. dito 8 a 15. 66 Schapen 28 a 42, 52 vette Var kens 46 a 63 ets. per kilogr. 27 Jan. Aangevoerd 7 Paarden f 40 a 95 2 Koeijcn f 175, 22 nucht. Kalveren /4a 16, 321 Schapen f 13 a 36, 6 Geiten 5 a 935 magere \arkeus f 10 a 18, 64 Biggen M 8, Boter per kop t 0.87a 0.92;. Edam 24 Jan. 117 Stukken boter, 1.32 a 1.34 per P., Kipeieren 4.50. a 4.90. linkhuizen 24 Jan. Karwcizaad 18,50 per 50 pond, bruin Mosterdzaad 24 a 25, grauwe Erwten /T 4,50 a 15.50, vale dito f jl.50 a 14, bruine Boonen 14 a 15, Gerst f 6.25 a 6.50, Haver 4.50 a 5 per mud. Haarlem 24 Jan. Aangevoerd 2 Koeien 150, 10 nucht. Kalveren (6 s 10, 12 Schapen /"16 a 20. Hoorn 25 Jan. Kleine kaas 31, verkocht 3 stapeis, we gende 690 kilogrammen. 27 Jan. Aangevoerd 6 heet. Tarwe 13, 2 36 Gerst 7, 91 Haver 528 heet. Boonen, paarden f 8,50, Erwten, grauwe f 16, vale f 14, groene 14, witte (groote) 10, op monster verkoehtMosterd- zaap 24,75, Karweizaad f 18.75, 34 Paarden 40 a 150, J7 Kalveren f 5 a 19, 380 Schapen f 16 a 31 40 Varkens 10 a 18,50, 160 Biggen f 3,50 a 7,50, 1400 koppen Boter 1,50 a 1,65 per kilogr., 55 Kippen 0,80 a 1,50, 225 Een den f 0,90 a 1,20, 25ÖJ Kippeneijeren 3,60 a 3,75 p. 100. Purmcrende 23 Jan. Aangevoerd 68 Runderen 22 Paar den, 30 vette Kalveren /0,60 tot 0,75 per kilogr., 46 nucht. dito /8a 18, 26 vette Varkens 46 a 60 ets. per kilogr., 10 magere dito /10 a 12, 70 Biggen /4a 6, 720 Schapen en Lammeren, Boter 1,25 a 1,30 per kilogr. Kipeieren f 5 per 100. Schagen 25 Jan. Aangevoerd 1 Paard/40. 4 gelde Koeien f 140 a 180, 11 nucht. Kalveren/6a 19. 590 Schapen, magere f 12 a 30, 8 magere Varkeus f 10.50 a 16.50, 22 Biggen 4 a 7, Konijnen 20 a 60, Kippen 60 a 140, Eenden 45 a 115 ets. per stuk, Boter 1,20 per kilogr., Kaas 30 a 32; et., per kilo., Kippeneieren f 3 a 3,50, Schiedam 24 Jan. Moutwijn f 13,75, Jenever 19,25. Londen 22 Jan. Aangevoerd 2970 Runderen 5.8, 15930 Schapen en Lamm. 6.10, 97 Kalveren 6.10, 90 Varkens 4.4. 25 Jan. Aangevoerd 950 Runderen 5.64820 Scha pen 6.10, 91 Kalveren 7, 12 Varkens 4.6. Amsterdam 27 Januari. Nederl. C. N.Sell. 2;pct„ dito dito 3 dito dito 4 SnanieObligat.. 3 dito Binnen! 3 Portugal 1853 3 Rust. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Ob! inp. dito in Zilver Aaudeelen 185 4. dito 1860 dito 1861 Turk. Ob! 1865 5 Egypte 1868 7 pet. 5U 67; ss; 32; 27; 37;; 98; 95; 95; 248 53; 62; 251 553 154 50; 84' N. Amerika 1882 6 pet. dito 1885 6 Brazil. Ob!1865 5 MexicoO\)\. 1851 3 Mastsch.exp! Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.»Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert.. St. Paul Pacifies Spoonv.Ob! 2'S. 7 pet. Uuion Pac. Hoofd!6 Chicago Z.W. 7 Ob! L G. Maxw. 6 St.Vincent.Br. 7 Alt.Miss Ohio 7 97 1 TV 981 122; 224 222; 125 124 91 75; 83; St 76; S3; Bevallen van een Zoon Vrouwe A.C. DOM1S- PROVO KLUIT. Alkmaar23 Januarij 1872. Bevallen van eenen Zo MULLER. Alkmaar, 23 Januarij 1872. J. E. REIZIGEIl- Voorspoedig bevallen van eene Dochter H. M. VERSTEEG, hartelijk geliefde echtgenoote van Alkmaar, 26 Jan. 1872. D. GOEDE Dz. Op den 24 dezer overleed te Nieuwediep, in den ouderdom van 60 jaren onze geliefde Moeder en Rehuvrrinioeder MARIA PETRONELLA HOF MAN, echtgenoot van J. SCHIPPER. Eene kort stondige ongesteldheid maakte een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven, ten in Gods wijzen wil. Alkmaar25 Jan. 1872. Wij hopen te berus- C. D. SAP. M. SAP Menke.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2