Mwwwwwmwwwwwww'wwm Jugczoubcn ssltifikcn. /SStabs-flicuwsL KANTONGERECHT. 96 247 249 52;; 6o; 244 529 151 47| 81; 96; 96; 93' Qlbucvtcuficu. itliufct- ca Beursberichten 40jurige Hfhtierceniging P. VERWER G. KLEI BROEK. ~g fÜ Sajui'igc Eclitwcreeiiiging JU $i| van H§ MARIA BOERSEN. ren Spoorweg heeft in 1872 opgebracht 2.299.243.87J De vergadering den 7 te Sneek. in liet belang der totstand koming van den Noordhollandseli-Friesehen spoorweg gehouden, is door ruim 70 belangstellenden bijgewoond." Scheepvaart. De koopvaardijvloot bestond op 31 Deo. uit 1902 schepen, metende 260,519 lasten, tegen 1985 schepen van 261,289 lasten op het einde van 1870. Hier te lande zijn in 1871 ingeklaard 9567 geladen schepen, metende 2,727,467 tonnen (7949 schepen en 2,223,009 tonnen in 1870), en 480 scheper, in ballast; en uitgeklaard 490! ge laden schepen, metende 1,500,788 tonnen (4632 schepen en 1,408,060 tonnen in 1870), en 5185 schepen in ballast. Onderwijs. In eene op 2<J Jan. in het gouvernements gebouw te 's Hertogenbosch gehouden vergadering van belang stellenden is besloten tot oprichting eener vereeniging „de Noordbrabantsche Ambachtsschool." Kerkelijke zaken. Door het classikaal bestuur van Alk maar -is de kerkeraad der herv. gemeente te Broek op Lan- gedijk voor den tijd van ééne maand en de consulent dezer gemeente voor den duur der vacature geschorstwegens het toelaten van ongeoorloofde godsdienstoefeningen tijdens de vacature. Keesten. De Koning heeft voor het te Brielle te plaatsen monument eene bijdrage geschonken van f 1000. Aanbestedingen. Den 5, te Amsterdamhet verlagen onder profil brengen, rioleeren en bestraten van den weg over de Schanstusschen de Zaagmolenspoort en de Korte Brouwersgrachtminste inschr. Belsen Sp Cornelissenvoor 22749 door de directie der Holl. Spoorwegmaatschappij, het maken van een gebouw voor douanebureau en het ver richten van andere werken op het goederenstation te Helder, minste inschr. v. d. Kampte Leidenvoor 6699. Den 5, te Kloosterhuis, het maken van een kapitalen zeedijk en bijbehoorende werken voor de inpoldering van den Negen- boerenpolder achter Kloosterburen en Palterburen minste inschr. S. IJ. Woldringh te Zoltkamp, voor f 253.000. Den 8, te 's Gravenhage. ten behoeve der staatsspoorwegen, het aanplempen van het middelgedeelte van het open haven front van Amsterdam, minste inschr. J. Gatman en T. de Jong te Amsterdam, voor f 1.645.000; het fundeeren en opbouwen van pijlers en het maken van verdere werken te Rotterdam, minste inschr. J de Brey te Rotterdam voor f 305.000. Bouwwerken. De gemeenteraad van Harlingen heeft den 1 besloten totr demping der binnengrachten, de Turfhaven, de Heiligeweg en de Brouwersgrachtwaarvan de kosten op f 36000 a f 40000 zijn begroot. Giften. Wijlen de heer A. A. Kemper te Gouda heeft gelegateerd aan die stad zijne boekenplaten en portretten daartoe betrekkelijk, aan het weeshuis 30000 2jp.e. N. S„ onder den last van zeker vruchtgebruik, en aan de diaconie der luth. gemeente zijne huizen aan de Peperstraat en Kui- persteegonder den last eener jaarlijksche nitkeering. De Koningin heeft voor de te 's Gravenhage opterichten ambachtsschool ingeschreven voor f 500. Bij de utrechtsche commissie voor het asyl voor oude en verminkte zeelieden is ingeschreven door den Koning voor 1000, door de leden der oommissie voor 7220, door een onbekende voor f 1000. Rechtszaken. De Hooge Raad heeft den 6 verworpen het beroep van den lieer üumosch te Utrecht, tegen een arrest van het hof van Utrecht, waarbij hij wegens hel collecteeren in buiten 's lands aangelegde loterijen is veroordeeld. Missie te Rome. De Tijd heeft, naar aanleiding van de intrekking der missie inschrijvingen geopend om den Paus een blijk van belangstelling en liefdeen om graaf Duchatel een blijk van buide en dankbaarheid der nederlandsebe ca- tholieken aantebieden. Staats-loterij. Trekking der 5'. klasse, 4'. week. No. 15888 f 25000, No. 17246 1500, No. 284, 1712. 4564, 4827, 5750, 8989, 12203. 12469, 13051, 15322, 15338, 15175, 15701. 16215, 16827 f 1000. Op verzoek plaatsen wij het navolgende Boekhorstbij Lochens, 27 Januari 1872. Gij hebt mij goede vriend Bas gedurende eenige jaren trouw bijgestaan in bet leveren van het bewijs, dat onze kale duinen met dennenbosscben te bedekken zijn wanneer men daarbij slechts met kennis van zaken, onverzettelijke vasthou dendheid en vasten wil te werk gaat. Twintig tot dertig hektaren met dennen bezet in de Schoorlsche duinen, getui gen zulksdoor de groene toppen die zich overal uit het begroesde duin beginnen te vertoonenvoor een ieder die zien wilen genoeg kennis van houtteelt heeft om te kunnen zien. Gij hebt tevens het vooroordeel te niet gemaaktdat het wild een onoverkomelijk beletsel was tot het beplanten der duinen met houtgewaswant door vlijtig gebruik te maken van de u verleende permissie om de konijnendoor strikken en alle u ten dienste staande middelen, te vernielen, hebt gij dat gedeelte der Schoorlsche duinenwaar onze dennen staan te groeien, van dit ongedierte gezuiverd en gezuiverd gehouden. Van een afknagen, zooals dat der hon derd-vijftig-duizend dennetjes, die wij in 1866, voor het eerst, uit de kweekerij in het duin verplant haddenhebben wij immers geen last hoegenaamd meer gehaden wij hebben zelfs groote pleaken duin met dennenzaad durven bezaaien. Tot danknaar 't schijntvoor uwe onvermoeide, en met den besten uitslag bekroonde pogingen, om het u toebetrouwde plantsoen te besehermen, vervolgt men u thans als overtreder van de jachtwet. Hoewel reeds tweemalen door den rechter vrijgesprokenkan ik evenwel niet dulden dat gij geldelijk nadeel zoudt ondervinden ten gevo ge der trouwe diensten die gij aan de goede zaak het beplanten der duinen, bewe zen hebt; en ik verzoek u alzoo om te willen disponeren over de som die gij aan uwen advokaat. hebt moeten uitkeeren bij uwen toegenegen vriend W. C. H. Staring. Aan J. Bas, Landbouwer te Schoort bij Alkmaar. Bij de uitgevers Kemink en Zoon te Utrecht verschijnt eene ter steendrukkerij van Tresling Sp Co. te Amsterdam vervaardigde gravurewelke bestemd is om als feestprent te dienen bij de aanstaande gedachtenisviering der verrassing van den Briel. Zoo tot uitreiking op de scholenwaartoe de matige prijs gelegenheid aanbiedtals tot versiering der huiskamer, is zij wegens de zinrijkheid der voorstelling en de keurige uitvoeringzeer geschikt. Het hoofdtafereelgeflankeerd door een watergeus en een edelman toont de inneming der stad, waarvan 3 kleinere medaljons de verschillende feiten ver duidelijken; andere medaljons toonen de portretten van Willem van Oranje en Willem Blois van Treslong, terwijl de wapens van Holland en van Brielle, de beelden der vrijheid en der godsvrucht, en voorts toepasselijke attributen en zinspreuken liet geheel voltooien. De samenstelling dezer prent verdient allen bijval, welke gewis betoond zal worden door velendie er prijs op stellen dat de beteekenis der gewichtige feiten van onzen vrijheidsoorlog door het aankomend geslacht begrepen en gewaardeerd worden. Het Nieuw goedkoop Magazijn voor alle standen, van Gebr. Abrahams te Middelburgschijnt tot ons genoegenniette genstaande den ongelooflijk goedkoopeu prijs 2,70 per 12 nummers van ongeveer '2000 blz. groot 8 in 2 kolommen), genoegzame ondersteuning te hebben gevonden om eenen nieuwen jaargang intetreden. Dat het, wegens degelijkenen afhngenamen inhoud die ondersteuning verdienthebben wij reeds vroeger gezegd en getuigt ook de jongste aflevering, welke de volgende stukken bevatBen held der parijsche Commune, Driemaal gewaarschuwd (geschiedkundige episode uit het leven van Napoleon I), De aardbeving aan de westkust van Zuid-America in 18G8, Hoe dr. Luther voor het duitsche volk den bijbel vertaaldeEen tegenhanger van het Tich- borne-procesFleur-de-lys (Een roman uit den jongsten oor log) en Allerlei. Bij JHeuvelink te Arnhem is verschenen een Chronologisch Overzicht van den Fransch-Duitschen Oorlog 1870/71. Het geeft wat het beloofteene korte opgaaf der gebeurtenissen van 4 Juli van het eene tot 17 Maart van het andere jaar, en daarbij 87 aanteckeningen, welke tot opheldering strekken van hetgeen in de lijst der gebeurtenissen slechts kort of minder duidelijk kon worden opgenomen. Overigens schijnt ons deze lijst tamelijk volledig en wie na al hetgeen dag bladen en krijgsverhalen hem reeds over den laatsten ge weldigen oorlog te lezen hebben gegeven, nog eens na wil gaan m welke volgorde al de voorvallen van dien krijg hebben plaats gehadzal in dit Overzicht een geschikt en wegwijzer vinden. Met belangstelling vernemen wijdat bij gelegenheid der gedenkwaardige nationale feesten, die aanstaande zijn, bij den uitgever H. C. A. Campagne te Tiel een volksboek het licht zal zienwaarin de merkwaardige gebeurtenissen van die dagen aan het volk worden verhaaldvan de hand van den heer W. J. Hofdijkbuiten twijfel een der meest bevoegde schrijvers over dit tijdperk onzer geschiedenis. Het boek zal door omvang en prijs bestemd en geschikt zijn om te komen onder het bereik van een ieder, die uit degelijke bron wil voorgelicht wordenwanneer hij wat naders omtrent de ge schiedenis van die dagen van worsteling en strijd wil weten. Tielst.) EEN BUURPRAATJE. Was dat niet een regt genoeglijk avondje? Wat avond meen je? want er zijn hier zooveel pleizie- rige avonden geweestb.v. met. al die comedies Neen je weet weldat ik daar geen druk gebruik van maak. Mijn vronw zegt ook dat het nog al kostbaar is en dat ik. van daar teruggekeerd, te weinig voor verstand en hart thuis breng. Zoo, dan moet jou uitgaan weinig kosten en veel genot geven Precies geradenanders is 't, ook veel beter dat ik thuis blijf, oordeelt mijn vrouw. En ze heeft gelijk ook. Maar ik zal je nader uitleg geven. 'k Heb de laatste vergadering van de volksvoorlezing bij gewoond. Jammer, dat je er niet geweest bent! Wat. heeft die meneer Stuart prachtig gesproken over de grondsgesteldheid van ons vaderland, en hoe die zoo ge worden is als ze nu is. Een groote kaart van Nederland hing in de vergaderzaal en de spreker toonde ons duidelijk aanhoe de grootste helft van ons land, het noordelijk en westelijk gedeeltedoor de meer vlakke ligging van den bodem en het. ontstaan der duinstreek, aanleiding gaf, dat de aanslibbing der rivieren die gedeelten vooral zoo vruchtbaar heeft gemaakt. Die vruchtbare gedeelten werden dan ook zeer vroeg be volkt. Daar werd het eerst de scheepvaai t beoefend, begon de handel het meest te bloeijen, werden visscherij en landbouw rijke bronnen van bestaan ontwikkelden vooral nijverheid wetenschap en kunst. Daar was het ook dat een geest van vrijheid en onafhankelijkheid't eerst en't meest openbaar werd en zich deed kennen in zoo menige grootsche onderneming. Ik kan u dat alles zoo niet weer vertellenmaar mooi was 't en pleizierig ook, want, mijnheer Stuakt wist er zulke aardige mopjes tus=chen te vlechten, dat jong en oud er schik in hadden. Na de pauze hebben we nog drie heerlijke dichtstukjes gehoord. De heer Roem droeg voor het ronde Putje en het gelukkig boertje, 't Eerste beviel uitstekend, 't Was of we dat, melk meisje dat door water in haar meik te doen een gouden kap wensehte over te garen, voor oogen hadden, en getuigen waren van baar berouw en beterschapnadat haar gouden kap in 't zelfde putje gevallen was. En dat vers, dat de heer Crok gaf over de Kersnacht, dat zal ik nooit vergefen. Die oude Jacobdie regt vrome Israëlietredder, als hij was van een lieftallig kind, maar met dat kind het slagtoffer van onverdraagzaamheidin een Kersnacht-Neen ik zal het nooit vergeten. Toen ik 't huis kwam heb ik, 't al verteld aan mijn vronw eu mijn oudsten jongen. Mijn Griet zei: „Ga jij maar weer naar die Vergaderingen, hoor Jan! Je brengt wat 't, huisMijn jongen begreep er mij niet genoeg van. Die zal van 't herfst naar de Burgeravondschool. Nadat dit gesprek was afgeloopen zei de kameraad tot Jan„Kom je mij in 't vervolg afhalen, als 't Nut weer zoo'n Volksvergadering geeft?" M. In de op j.l. Woensdag gehouden vergadering van „Plicht en Recht" is, behalve een reglement van orde, behandeld het ontwerp-reglement voor de graan- en zaadmarkt. Aanleiding tot discussie gaven de artikelen 1 en 3 en wel het sluiten der markt op een bepaald uur en het betalen van marktgeld, het zoogenaamde zakkengeldvan de niet op de markt ge plaatste, maar voor den wal in de vaartuigen blijvende zakken graan. Ten aanzien van bet eerste werd opgemerkt, dat het sluitingsuur meer in het belang der schippersdan in dat van koopers en verkoopers was. Op de kaasmarkt werd geen klok meer geluid en liet men den handel >rij. Wel was het uoodig, een tijd te bepalen om de ter wille der markt gestremde circulatie te herstellen maar wie na dien tijd ianger zijne koopwaar wilde aanbieden en zich den last der herstelde cir culatie wilde getroosten, moest daarin niet verhinderd worden. Hiertegen werd aangevoerd, dat vele schippers den volgenden dag weder herwaarts kwamenhetgeen niet mogelijk zou zijn indien zij te laat vertrokkendat ook de beurzen in koop steden op bepaalde uren gesloten worden; en dat het sluitings uur opgeheven geweest, maar op verzoek der belanghebben den hersteld is. Op de vraagof er voor het, bij de sluiting der markt onverkocht blijvendeof hier ten gerieve van den handel te deponeeren graan voldoende bergruimte bij particu lieren te bekomen isen of het voor de gemeente ook raad zaam en voordeelig zou zijn daartoe de gelegenheid te ver schaffen werd van eene zijde geantwoord, dat waar de handel dergelijke behoefte gevoelt hij er ook in voorziet, en van andere zijde, dat de gelegenheid ter berging in sommige gevallen redelijkmaar in vele onmogelijk is. Over art. 3 werd aangemerktdat het heffen van zakkengeld van het in de vaartuigen zijnde graan in strijd was met de afschaffing van het haven- en liggeldmen kon vrij met schepen in de stad komen en er alles uit verkoopen behalve granen; dat de aan gifte der schippers een wassen neus was wilde men zich ver zekeren van het zakkengeld dan zou een invoerrecht, van het graan geheven moeten worden. De verzekering dat de aan voer wel te controleeren was en nauwkeurig werd nagegaan, werd bestreden door de beweringdat de kooplieden van de Zaandie hier duizenden mudden aanvoerdenmaar hunne vaartuigen in het Kanaal lieten niets betaalden maar daar entegen de boerendie hunne kleinere partijen op of voor de markt brachten, wel. De spreker, die zich ijverig voorstander van vrijen handel betoondemeende dat de gemeente door de heffing van het zakkengeld maar weinig gehaat wasen dat de afschaffing vergoed zou worden door meerderen handel alhierdewijl thans aanzienlijke voorraden naar Amsterdam gingendie hier gebrachteven goed hare waarde zouden opbrengen als daar. Een ander spreker oordeelde, dat in dit geval de belangen van den handel en van de gemeentekas niet tegenover elkander gesteld mochten worden: uitbreiding van vrijen handel was bevorderlijk aan den bloei der gemeente, en vergoedde dcor indirecte voordeelen de directe heffingen. Het stelsel van vrijen handel vond bij de meeste sprekers bijval hetgeen nadat nog eenige discussion gevoerd waren over de aanleiding tot vestiging en de beteekenis van de ko renbeurs te Anna Paulownaook bleek door de aanneming met 26 tegen '2 stemmender volgende motie: „De vergade ring, overwegende, dat de geheele vrijheid van handel niet alleen den bloei van den handel zeiven maar ook van de plaats waar de handel gedreven wordt bevordert,uit den wensch dat op de graanmarkt geene andere rechten zullen wor den geheven dan als betaling van werkelijk bewezen diensten." De officier van gezondheid G. Franken wordt den 16 geplaatst op Z. M. fregat met, stoomvermogen Admiraal v. W as- senaar, met bestemming om gedetacheerd te worden op liet oefeuingsvaartuig Ternate. Dijkgraaf en hoogheemraden van den Hondsbossche en Duinen tot Petten hebben den 8 alhier aanbesteed liet vermaken en herstellen van 29 hoofden en het maken van eene steeuglooiing en daarmede in verband staande werken aan de Ilondsbossche-zeeweringliet houwen van 2 sluizen in de Droomer- en Slaper-dijken en van eene brug over de Hondstjosscbe-vaart, alsmede liet uitdiepen dier vaart. Minste inschrijver was I). Blokland, te Hardinxveld, voor f 932,800, tot welk bedrag liet werk echter niet is gegund. Zitting 29 January. 1. J. U., te N. Diep, als kapitein der stoomboot Nieuice- diep, de noordsche brik Sambo slependein strijd met, de herhaalde hevelen van den brugwachteropstoomen door de spoorwegbrug nabij Alkmaar, toen deze na het passeereu van trein 15 heropend was, III boete en de kosten, met subsi diaire gevangenisstraf van 1 dag. 2. E. 1te Medemblik, als conducteur der diligence-dienst Medemblik-Noordscliarwoude, nevens zich op den bok plaatsen van een reiziger, straf als No. 1. 3. C. J. te Medemblik, als conducteur zijner diligence tusschen Medemblik en Noordscliarwoude bezigen van zijnen, nog geen 23 jaren oud zijnden zoon, straf ais No. I. 4. P. K., te Alkmaar, zonder schriftelijke vergunning van B. en W. hokken van 1 varken, in zijn perceel te Alkmaar, 3 boete en de kostenmet subs, gev., van 1 dag. 5. G. DE L., te Alkmaar, werpen met een hard voorwerp tegen iemand, 1 boete en de kosten, met subs, gev., van I dag. 6. P. K., te N. Niedorp, 7. G. H.. te Beemster, 8. P.B. en 9. G. de L„ beide te Alkmaar, voldoen aan eene natuur lijke behoefte buiten daartoe aangewezen plaatsenop liet stationspleiu te Alkmaar, f 1 boete en de kosten, met subs, gev. van 1 dag. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 8 Eeb. Hendrik Drost, te Zwartsluis en Japke Schaap, alhier, onl. te Helder. GETROUWD. 4 Feb. Pieter Weel en Pietertje Schong. j oseph Frederiks en Neeltje Zicarekant. Dominions Goossens en Anna Aletta Bruin. GEBOREN. 3 Feb. Gerrit Johannes, Z. van Jan Zentveldt en Antje Min. Elisabeth Catharina, D. van Gerrit üi.ijneveld en Pe- tronella Wiers. 4 Klaas Z. van Hendrik Bol en Geertje Haan. He lena lasina D. J okanues Leonard Klugt en Catha rina Blom. 5 Theodora Johanna D. van Hendrikus Gerardus Zeg waard en Cornelia Heus. 6 BreqtjeD. van Arie Korver en Hendrika van der Velden. 7 i' Johannes, Z. van Jacob Ligtliart en Willemijntje Schermer. 8 n Wilhelmina Maria RosaD. van Cornelis Bierman en Maria Elisabeth Mors. OVERLEDEN. 2 Feb. Diederik ter Haag, 72 j. 4 Trijntje, van Cornelis Duits en Aafje van Does burg 11 w. MaartenZ. van Klaas Ruiter en Lijsbeth Heins, bijna 3 j. 5 Trijntje, D. van Jolian Friedrig Johst Herman Schil ling en Johanna Christina Elsina van Tent, 1 j. en bijna 6 m. Harm, Z. van wijlen Jan Huisman en van Geesje Steenbergenruim 4 m. 7 Hendrika Everdina van Merrebach26 j. Marti- nusZ. van Anthonij Windt en Berendina Corbié, 1 jen 11 m. Johanna Elisabeth Josepha D. van Jacobus Hofstede en Anna Maria Bollen, bijna 4j. 8 Johanna Leonora, D. van Jolian Friedrig Johst Her man Schilling en Johanna Christina Elsina van Tent11 w. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 8 Eebraari. Door de Notarissen BAKKER SCHUT en GOUWE. Winkelhuis en Erve, Voormeer, sectie B 2U77. Strijkgeld C. J>. Sap f 1030 Verhoogd door JHolman met 800 Door den Notaris H. J. de LANGE. 1. Huis en Erve Stadsvest, D 251. Strijkg. K. Schut f 1050 2. Dito, AchterfnidsenB 278. Strijkg. W. Praalder n 400 Verhoogd door W. Geurs met n 10 3. Dito, aldaar, B 1256. Strijkg. J. Hofstede 425 No. 1 en 3 niet verhoogd. CORRESPONDENTIE. Aan ij wordt berigtdat waar geen vertrouwen bestaat ook geen vertrouwen kan worden geëischtredactie of uit gevers dienen met den naam des inzenders bekend te zijn. 2600 hectoliters: Tarwe ƒ12, Rogge/8, Gerst 53 kilo/4.50, 63 kilo 5.50, oliev. 70 kilo f 6.75, Haver 40 kilo f 2,75, 45 kilo'/' 3.25, 50 kilo /3.75, 55 kilo ƒ4.25, Puudenboonen f 7.50, bruine dito 14, Kanariezaad 9. 10 Feb. Aangevoerd 4 Paarden 45 a 76, 4 Koeijen 130 a 195. 46 nucht. Kalveren 4 a 16, 405 Schapen f 9 a 36 6 Geiten 4 a 7, 62 magere "Varkens 8 a 22, 102 Biggen /4a 10, Boter per kop 0.90 a 0.95. Edam 8 Feh. 155 Stukken boter, f 1.40 a 1.44 per P., Kipeieren 3.50 a 4. Enkhuizen 7 Feb. Karweizaad 18,50 per 50 pond, bruin Mosterdzaad f 25. grauwe Erwten 1 5 a 17, vale dito f J 2 a 15. Haarlem 7 Feb. Kaas 31,50. aangevoerd 59 stapels, we gende 10625 NP. 5 Koeien 90 a 200, 1 Paard f 95, 19 nucht. Kalveren 6 a 10. 15 Schapen 16 a 30. Hoorn 8 Feb. Kleine kaas 30, verkocht 12 stapeiswe gende 283S kilogrammen. 10 Feb. Aangevoerd 9 heet. Tarwe ƒ11, 4 Rogge /7.50, 44 Gerst 6,50, 35 Haver 6, 13 heet,. Boonen, bruine/13, paarden f 8,50, 42 heet. Erwten, grauwe ƒ15, vale 13, groene 14, op monster verkoekt: Mosterdzaad 24, Karweizaad f 18.25, 13 Paarden 40 a 160, 45 Kalveren 5 a 17, 190 Schapen f 16,50 a 31 30 Varkens 12 a 22, 155 Biggen f 6 a 11, 1450 koppen Boter 1,50 a 1,70 per kilogr., 130 Kippen 0,70 a 1,50, 50 JO Kippeneijeren 2,90 a 3 p. 100. Purmerende fi Eeb. Aangevoerd 51 Runderen, 7 Paarden, 37 vette Kalveren ƒ0,60 tot 0,75 per kilogr., 63 nucht. dito 6 a 18, 32 vette Varkens 46 a 62 ct,s. per kilogr.. 36 magere dito ƒ16 a 20, 117 Biggen/7 a 9, 628 Schapen en Lammeren, Boter 1,30 a 1,-40 per kilogr. Kipeieren ƒ3.50 a 4 per 100. Kleine kaasgras 33.50, hooi 31, midd. 26. Schagen 8 Feb. Aangevoerd 2 Paarden ƒ30 a 60, 4 gelde Koeien 170 a 230, 12 nucht. Kalveren/5al6, 520 Schapen, magere 15 a 28, 12 magere Varkens f 13 a 20, 22 Biggen 6 a 10, Konijnen 20 a 55, Kippen 90 a 150, Eenden 100 a 140 ets. per stuk, Boter 1,33 per kilogr.. Kaas 30 a !0 ct. per kilo.. Kippeneieren 3 a 3,50 per 100. Schiedam 8 Feb. Moutwijn ƒ13,25, Jenever 18,75. Wrormemeer 7 Febr. Kleine kaas, 2 stapels onverkocht. Zaandam 8 Febr. Kleine kaas ƒ.30.50. verkocht. 18 stapels. Londen 5 Febr. Aangevoerd 3030 Runderen 5.4, 16900 Schapen en Lamm. 7., 163 Kalveren 6.8, 80 Varkens 4.4. 8 Feb. Aangevoerd 1075 Runderen 5.4, 579 Scha pen 7., 140 Kalveren 6.6, 50 Varkens 4.6. Amsterdam 10 Februari. Nederl. C. N.Scl). dito dito dito dito SnanieObligat. dito Biunenl. Portugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854. dito '1860 dito 1864 Turk. übl. 1865 Egypte 1868 2; pet. 3 e 4 3 3 3 5 u 5 w 5 n 5 5 5 5 5 pet. 7 57 66; 88J 31F 26; 38; 97; 95; N. Amerika 1882 6 pet. dito 1885 6 Brazil. Obl.l 865 5 MexicoOb\A&h\ 3 j Maatsch.expl. Staats-sp. 122; Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 225 Russ.Sp.»Jelez" 5 221 Aand. Balt.-Spoorweg 123 Illin.Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. 117 {Chicago N. West. Cert, 79 St. Paul&Pacifics Spoorw.Ohl. 2"S. 7 pet. 71; Union Pac.Hoofdl.6 u 80; Chicago Z.W. .7 -v 93 Obl. L.G. Maxw. 6 80 St,.Vincent.Br.7 72; Alt.Miss Ohio 7 79; Alkmaar 5 Feb. Aangevoerd 3 Koeijen 166 a 225 35 Kalveren 45 a 110, 11 nucht. dito 5 a 24. 44 Scha pen 19 a 28, 30 vette Varkens 46 a 62 ct,s. per kilogr. 9 Feb. Kleine hooikaas 30,50commissie dito 28 middelnare 31, (gras) 35, laagste prijs 15, aangevoerd 91 stapels, wegende 19771 NP. Ter graanmarkt aangevoerd van en j'; Alkmaar, Hunne dankbare kinderen, behuwd- jfê fê-éü Feb. 1872. en kleinkinderen. oiü §g J. VAN DE KAMER "S^Alkmaar. 7 Feb. 1872. Hunne dankbare kinderen.<|p> Onze MAARTEN, een lieve jongen, van bijna drie jaren werd ons heden ontnomen. Eenige kennisgeving. Alkmaar, K. RUITER, 4 Febr. 1872. L. RU ITER-Heins. Tot onze diepe droefheid overleden heden de twee jongste onzer gehelde kinderen: TRIJNTJE 1^ jaar, JOHANNA LEONORA II weken oud. 5 en 8 Febr. 1872. J. F. J. H. SCHILLING. J C L. SCHILLING- van Tent. Heden overleed mijne hartelijk geliefde echtgenoot ATTJE QUAST, in den ouderdom vau 65 jaren. Dat dit alleronverwachtst sterven mij en de mijnen zwaar treftzal ieder beseften die haar in haar werkzaam en huiselijk leven hebben gekend. Ook namens mijne kinderen, 9 Febr. 1872.N. NIEROP Pz. De ondergeteeketideu betuigen door deze hunnen hartelijken dank voor de menigvuldige blijken van deelneming, ondervonden hij hun 12jarig huwelijk, op den 7 Februarij. P. NOL. Alkmaar, 9 Februarij 1872. C. P. NOLBruin. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belang stelling, ondervonden gedurende het halfjaar, dat hare Dochter te Amsterdam onder geneeskundige behandeling was, betuigt de ondergeteekendeook namens hare dochter, haren hartelijken dank aan allen, die deze belangstelling betoond hebben. Wed. A. L. COHEN.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2