Groot Hrittanjc en Ierland. Noorwegen. Rusland. Turk|ie. Italic. Spanje. Wcreciiigde Stalen. Xiiiil-I ('i'ica. commissie afgewezen tegenvoorstel van den heer Eymard- ütwernnyom de nieuwe Vergadering uit door het algemeen stemrecht vooraf aantewijzen plaatsvervangende Afgevaardig den samen te stellen, verworpen. Vervolgens zijn de 2 eerste artikelen van het ontwerp aangenomen, en is het derde ver- worpen en aan de commissie ter wijziging teruggezonden, omdat velen wensclitendat de stad voor de tijdelijke Vertegen woordiging zou worden bepaaldhetgeen de commissie met het oog op revolutionaire plannen niet raadzaam achtte. Den 7 is met 443 tegen 143 st-. machtiging verleend om de dagbladen te vervolgendie zich aan het beleedigen der commissie van gratie hebben schuldig gemaakt. Het voorstel- Ducrot om machtiging te verleenen tot het vervolgen der Afge vaardigden Rouvier en Pierre Lefranc ter zelfder zake, is in handen eene bijzondere commissie gesteld. Ue commissie tot onderzoek der voordracht omtrent de intrekking der verbeurdverklarings-decreten van 1852 heeft, in strijd met de bewering der oppositie, eenparig beslist, dat de goederen door Lodewijk Philipskort voor zijne troons beklimming aan zijne kinderen afgestaan deel uitmaakten van het vermogen der familie Orleans. Uit de rekening der commissie blijktdatna aftrek van alle door den btaat ten behoeve dier familie gedane betalingende leden daarvan van een kapitaal van ruim 22 miljoen afstand ten behoeve der schatkist doen. De Raad der City van Londen heeft den 1 Eebr. besloten, adressen van gelukwensehing aan de Koningin en^ aan den prins en de prinses v. Ik ales te zenden, ter zake van s prinsen herstel. Volgens den Observer heeft de regeering eene depeehe aan het Kabinet van Washington gezonden waarin zij haar ern- stigen wil te kennen geeft om tot eene oprechte en juiste tenuitvoerlegging van het tractaat van Washington overte- gaanmaar bepaald weigert om aantenemendat ook de indirect door de kaperschepen toegebrachte schade een punt van onderzoek voor den raad van scheidsrechters uitmaakt. Voor het fonds van 100,000hetwelk door de United Kingdom Alliancen wordt bijeengebracht tot stoking eener agitatie ter verkrijging van verbodsbepalingen tegen het verkoopen van sterke drankenis reeds 80500 toegezegd. Den 5, 's avonds is op het Trafalgar-Square te Londen de aangekondigde republikeinsche meeting gehouden, waar toe 14U00 personen opgekomen waren, en die door den heer Odger gepresideerd werd. Er werden roode vlaggen en mutsen vertoond, de marseillaise werd gezongen, maar, hoe zeer het rumoer het verstaan der sprekers schier onmogelijk maakte, de goede orde bleef ongestoord. Motion werden zoogenaamd aangenomenwaarbij de moed van Ch. Dilkc in zijn optreden tegen het Koningschap geprezen, en de houding der overheid te Bolton en elders, waar hij niet tegen over last beschermd wasgelaakt werd. Den 6 is het Parlementnamens de Koningingeopend. In de troonrede wordt ten aanzien van het handelstractaat met Frankrijk en van gerezen moeilijkheden over de betee- kenis van het tractaat van Washington niets gezegd wat niet reeds van elders bekend was. In het Lagerhuis is het adres van antwoord zonder hoofdelijke stemming aangeno men j de heer Disraëli viel bij die gelegenheid de regeering hevig aanzoowel over haar voornemen om de regeling van "het. mijnwezen en de wet tot, bevordering der volksge zondheid te doen achterstaan bij een nieuw intedienen ballot- bill als over hare te Washington gevoerde onderhandelingen, llij werd beantwoord door den minister Gladstonedie de volle verantwoordelijkheid voor het tractaat op zich nam en verzekerdedat de tegenwoordige ongerijmde eisehen van America nimmer zouden worden ingewilligd. In het Hoo- gerhuis beantwoordde de minister Granville op gelijke wijze de aanvallen van den hertog v. Richmond. De Rijksraad is den 2, namens den Koning, geopend Verscheidene wetsontwerpen werden aangekondigd, o.a. tot aanleg van nieuwe verdedigingswerken, tot aanschaffing van betere wapenen voor liet leger, en tot oprichting van tech- nisehe scholen te Christiania en te Bergen. De heer Katakazy is als russisch gezant te Washington vervangen door den bn. OJfenberg, thans consul-generaal te Bucharest. Te Ismaïla zijn, ten gevolge van een diefstal in de kerk ioor een isracliet gepleegdeenigc israëlieten gedood en vele gewond. De financiëele commissie der Kamer heeft zich behoudens eenige wijzigingen vereenigd met het voorstel om de dienst der schatkist optedragen aan eene vereeniging van bankiers. Daarentegen heeft zij het voorstel betreffende de belasting der geweven stoffen verworpen. Voorts heeft zij zieh ver eenigd met het voorstel tot verhooging van het kapitaal der Banken met de bepalingdat de conversie der nationale leening door de Bank moet geschieden. In de den 2 te Madrid gehouden meeting der radicalen heeft de heer Zorilla hevig tegen den president-minister Sa- gasta uitgevaren, en gezegd, dat het programma der radicalen de afschaffing van doodstraf, slavernij en conscriptie eischt alsmede verlaging van belastingen en de instelling der jury. Zijne partij zou niet in de Cortes verschijnenindien de regeering de kieswet schond. Den 5 is de heer Butler in de Kamer der Afgevaardigden krachtig opgetreden tegen het wetsontwerp betreffende de uitvoering der bepaling van het tractaat van Washington aangaande de visscherij. De Volksraad der Zuid-africaansche Republiek heeft gewei gerd, de scheidsrechterlijke uitspraak van den gouverneur der britsche kolonie Natal omtrent de diamantvelden te eerbie digen omdat de President Pretorius zonder toereikende machtiging van het souverein gezag der republiek had ge, handeldtoen hij het geschil omtrent het eigendomsrechtop de gronden aan die beslissing onderwierp. De heer Pretorius heeft daarop zijn ontslag als President gevraagd en bekomen. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat de uitvoering der ge meentewerken, waarvan de aanbesteding op 9 Januarij 1.1. heeft plaats gehad, door Burg. en Weth., met voorbijgang van de laagste inschrijvers voor de perceelen afzonderlijk is gegund aan den laagsten inschrijver voor de gezamenlijke perceelen J. 1/ Burkunk alhier, voor f 21000,zijnde 2073.beneden de raming. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Deelt de "Voorzitter mededat zijn ingekomen de geloofsbrieven van den heer M. Cohen Stuart10 Januarij 1.1. verkozen tot lid van den Raad, in plaats van wijlen Mr. J. E. Nuhout van der Peentot het onderzoeken waarvan hij voorstelt dadelijk overtegaan. Daartoe besloten zijnde noodigt de Voorzitter de heeren Vonk. van der Kaay en van den Berg uit, zieh met dat onderzoek 1e belasten, die, na een oogenblik de vergadering verlaten te hebbenterugkee- ren en een rapport uitbrengen waarvan de conclusie strekt tot toelating van den heer Stuart als lid van den Raad. Die conclusie wordt met algemeene stemmen aangenomen. Zijn gelezen de sedert de vorige vergadering ingekomen stukken. 4. Brief van den heer Dr. C. J. de Langeonlangs ver kozen tot lid van den Gemeenteraadwaarbij hij ver zoekt alvorens zijne geloofsbrieven intezenden, te beslissen, of de betrekking van geneesheer bij het gasthuis vereenig- baar is met het lidmaatschap van den Gemeenteraad. De Voorzitter deelt mede, dat Burg. en Weth. het ge voelen van Gedep. Staten hebben gevraagd nopens de ver- eenigbaarheid van die beide betrekkingen, welk collegie bezwaar heeft gemaakt daarover een advies te geven, naar dien de zaak welligt later volgens art. 33 der gemeentewet aan zijne beslissing kan worden onderworpen en het op die beslissing niet wenscht, vooruitteloopen. De heer Vonk is van gevoelendat de Raad in denzeltden toestand verkeert, daar die zaak ter sprake komt bij de be handeling der geloofsbrieven van den heer de Lange. De Raad moet dus in denzelfden geest antwoorden. Zonder verdere beraadslaging wordt daarop met algemeene stemmen besloten den heer de Lange te antwoorden in den zelfden geest als Ged. Staten aan Burg. en Weth. hebben gedaan. Van Gedeputeerde Staten. 5. Besluit d.d. 28 December 1871 waarbij de beslissing ten aanzien der gemeente-begrooting voor 1872 wordt ver daagd onder magtiging om over de helft der aangevraagde sommen te beschikken. 6. Brief ten geleide van een uittreksel uit het Kon. be sluit van 31 December No. 35, waarbij de heffing van wik en weegloonen op den tegenwoordigen voet wordt goedgekeurd n 1 Januarij 1872 tot ultimo April i873. 7. Brief d.d. 3 Jan. 1872, ten geleide der goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1872. 8. Kennisgeving van den heer J. M. F. V ellandat hij zijne herbenoeming tot lid der commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs aanneemt. 9. Kennisgeving van den heer Mr. Wvan der Kaay. dat hij zijne benoeming tot Curator der Latijnsche schooi aanneemt. 10. Verslag van den stads-muzijkmeester omtrent den toestand der stads-muziekschool over het 4'. kwartaal 1871. 3 Leerlingen zijn tot de lessen toegetreden, die les ontvangen op de viool, hebbende zich ook 3 leerlingen teruggetrokken. Het geheele aantal leerlingen bedraagt 2 f waarvan 3 gratis onderwijs ontvangen. 17 Ontvangen les op de viool1 op de altviooleen op de violoncel2 op de fluit1 op de klarinet1 op de bugle en 1 op de althoorn. Nos. fi tot en met 10 voor kennisgeving aangenomen. 11. Brief van den Voorzitter van het stembureau bij ge legenheid der onlangs gehouden verkiezing van 2 leden van den Raad ten geleide der op die verkiezing betrekking heb bende processen-verbaal en der stembilletten zoo geldige als ongeldige. Besloten tot het deponeefen dier stukken in het gemeente archief. deeling zal worden gedaan aan Gedep. Staten en den Pro vincialen Inspecteur van het lager onderwijsdat voor 't. geval, dat de Gemeenteraad mogt kunnen goedvinden om de j voldoening aan den eisch van 't sehooltoezigt op de lange baan te schuiven het schoolgebouw ten slotte buiten gebruik zou behooren gesteld te worden. Met 10 siemmentegen 1 stem van den heer Vonk (die uitstel der behandeling wensehteom deze zaak eerst behoor lijk te kunnen onderzoeken), wordt tot de dadelijke behan deling besloten met het oog op de bepaling van art. 4 der wet op het lager onderwijsdat het komen in hooger be roep binnen 14 dagen moet geschieden. De Voorzitter stelt namens Burg. en Weth. voor in hoo ger beroep te komen en licht hunne gronden daarvoor toe. Daarna ontstaat eene zeer langdurige beraadslaging over de beteekenis van den brief van den Schoolopziener, ot de af keuring zoodanig is, dat geen onderwijs in die lokalen meer mag worden gegeven en men alzoo ieder oogenblik de slui ting der school kan verwachten of wel dat die afkeuring slechts eene herhaling is van zijn vroeger schrijveneene aanmaning om meer spoed te makenen zoo men daartoe ongenegen is, dan definitieve afkeuring. Laatstgenoemde strekking wordt door den heer van der Kaay in den brief des Schoolopzieners gezien. Het eerste gevoelen wordt door de heeren Verhoeff, van der Drift, Vonk, bruinvis de Lange den Voorzitter voorgestaan en toegelicht. Een door den heer v. d. Kaay in overweging gegeven voorstel om den Schoolopziener te vragen, welke strekking zijn brief heefteene bepaalde afkeuring van het schoolgebouwdat onmiddellijk volgens de wet sluiting ten gevolge moet hebben of een aandrang om spoed te maken wordt bestreden met het oog op hetgeen reeds is geschiedwaardoor het op den weg des Schoolopzieners lagthans aftekeuren en op de bewoor dingen van den brief, die duidelijk definitieve afkeuring in houdt terwijl een Schoolopziener toch wel zijne woorden zal wegen, alvorens ze te schrijven. De heer k onkon dersteund door de heeren van der Kaay en Verschuir stelt echter voor. Burg. en Weth. uittenoodigen de gronden mede te deelenwaarop naar hunne meeuing in hooger beroep moet worden gekomen, ten einde de leden van den Raad in de gelegenheid te stellen die gronden te kunnen onderzoeken, kunnende dat rapport dan in eene over 8 dagen te houden zitting worden behandeld. Dit voorstel wordt bestreden omdat de heer Verhoejf en de Voorzitter breedvoerig die gronden hadden toegelicht en omdat, men de zaak van zoo urgeuten aard beschouwdedat men niet van den Schoolop ziener verlangde afhankelijk te zijn. Met 8 tegen 3 stemmen van de heeren Vonk, Verhoejf en van der Kaay wordt dat voorstel verworpen,, waarna met algemeene stemmen Burg. en Weth. worden gemagtigd in hooger beroep te komen na mens den Raad. De heer Vonk verliet de vergadering bij die stemming als niet tot een dergelijk besluitzonder een voorafgaand on derzoek kunnende medewerken. 16. Verzoek van eenige bewoners en eigenaars van per ceelen uitkomende aan de zijl in de Achterstraat, om in het belang van de gezondheid der ingezetenen dezer gemeente voor die open zijl een overdekt riool te laten maken, afstand doende van den eigendom van deu grond waarover die zijl looptvoor zooveel zij daarop regt van eigendom hebben. 17. Rapport der speciale commissie 2(i Julij 1871 benoemd te dienen van berigt en raad, naar aanleiding van een 1. GEMEENTE R A A D. Zitting van 7 February 1872. No, Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de heeren J. Helling en T. L. Koorn. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde worden 1De notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd. Van Burgemeester en Wethouders. 12. Brief ten geleide van het op 4 Januarij 1872 opge maakte proces-verbaal van verrifieatie der kas en boeken van den gemeente-ontvanger. In kas was 24408,76). Voor kennisgeving aangenomen. 13. Verzoek te beslissen welke belooning aan den heer N. Lansdorp, over 1871 belast geweest met, het, verrigten der doodschouwmoet worden uitbetaald, daar de Raad nog geen besluit heeft genomen omtrent het ten vorige jare door Burg. en Weth. ingediende plan tot regeling der genees kundige armendienst in deze gemeentewaarbij was voorge steld om die belooning op het, voorbeeld van andere gemeenten." waar zulks afzonderlijk werd betaald, te bepalen op I, - voor iedere verrigte doodschouw. De door den heer Lansdorp ingeleverde declaratie van ƒ90, - voor 30 verrigte lijkschou wingen wordt overgelegd. Gesteld in handen der speciale commissie benoemd om te dienen van berigt en raad ten aanzien van de aanhangige voorstellen betrekkelijk de regeling der geneeskundige armen dienst in deze gemeente. 14. Brief ten geleide van het door den gemeente-architect ontworpen plan voor het stichten van een 4- schoollokaal bij de openbare burgerschool op het onlangs door de gemeente aangekochte terreinaan die school grenzende met begroo ting van kosten, waarvan het eindcijfer bedraagt 5888,—; de sloopwaarde der thans op dat terrein slaande gebouwen raamt de architect op omstreeks f 350,-—. Burg. en Weth. verzoeken reeds dadelijk gemagtigd te worden tot het in liet, openbaar verkoopen voor afbraak der bestaande perceelen, om de slooping m\ 1 Maart, wanneer de huurders de perceelen verlaten, dadelijk te kunnen aanvangen, ter bevordering van de spoedige stichting van het nieuwe schoollokaal. Voor de vereffening dier uitgave zullen later voorstellen worden ingediend. De gevraagde magtiging voor den verkoop voor atbraak verleend en het plan gesteld in handen van den districts schoolopziener om berigt en raad. 15. Brief van den Schoolopziener in het 6e. district van Noord-Hollandwaarbij hij, onder herinnering aan zijn schrij ven van 4 November 1870, No. 34, dat wees op den treu- rigen toestand van de lokalen der openbare armenschool, en met cijfers aantoondedat, het, gebouw in de termen van af keuring verkeerde het niet ongegronde vermoeden uitspreekt,, dat de door het dagelijksch bestuur naar aanleiding v*n dat schrijven ingediende voorstellen en waaromtrent hij, in vol doening aan des Raads verlangen den 4 April 1871 zijn oordeel heeft uitgesprokenvoor kennisgeving zijn aangenomenals niets meer daarvan vernomen hebbendedat eene zaak van zoo urgent belang voor de gemeente, als 't onderwijsmeer belangstelling en meer voortvarende behartiging verdient en dat hij zich dus ambtshalve verpligt rekent art. 4 der wet op het lager onderwijs in toepassing te brengen en het gebouw der openbare armenschool definitief te moeten afkeuren wegens on voldoende ruimte voor het aantal schoolgaande kinderen en alzoo schadelijk voor de gezondheiddat van die afkeuring mede- omtrent die zijl ingekomen adres en een daarop door Burg. en W eth. uitgebragt advies, zoo omtrent de eigeudoms-kwestie dier zijl als omtrent de wijzewaarop in het gezondheids belang der ingezetenen afdoende verbetering in den bestaanden toestand kan worden gebragt. De commissie heeft de ge schiedenis van die zijl nagegaan, die zij mededeelt en op grond daarvan ziet zij in die zijl niets anders dan een dier vele slootjes, waaraan Alkmaar eenmaal zoo rijk was en waar van verscheidene reeds gedempt zijn. Steeds is zij van ge meentewege beheerd, in den tegenwoordigen toestand gebragt, onderhouden en gereinigd, terwijl de kosten, naar het gebruik des tijdsover de eigenaren of bewoners der aangrenzende perceelen werden omgeslagen. Die regeling heeft geduurd tot in deze eeuwde oudste bewoners der bedoelde huizen herinneren zich zelfs nog dien vroegeren toestand. Thans ontbreekt elke regeling of toezigt en is die toestand onhoud baar. Daaraan kan gemakkelijk op goedkoope wijze een einde gemaakt worden door verandering der zijl in een overdekt riool. De kosten zouden daarvan slechts 898,bedragen volgens begrooting van den architect. En dat, de overdek king geen bezwaar oplevertblijkt thans reeds, daar toch de zijl als overdekt riool, onder de straat door, vroeger uitliep in de Nieuwesloot, thans na de demping in het daar gemet selde hoofdriool. De commissie geeft, daarom in overweging, te verklarendat die zijl behoort tot de gemeentewateren en riolen en te besluiten haar te overdekken en te veranderen in een overdekt riool. No. 16 en 17 ter lezing voor de leaen op de secretarie nedergelegd. 18. Verzoek van eenige stedelijke ambachtslieden om ver hooging van werkloon, met het oog op de duurte der levens middelen, brandstoffen enz. Gesteld in handen van Burg. en Weth. ter beschikking. 19. Verzoek van H. van der IVeij, benoemd tot,, hulpon derwijzer te Arumom eervol ontslag als kulpouderwijzer aan de openbare burgerschool met ingang van 24 Maart 1872. Eervol verleend met ingang van dat tijdstip of zooveel vroeger als in de vacature is voorzien. Van de Commissie van Financiën. 20. Voorstel om naar aanleiding van gerezen moeijelijkhe- deit in de invordering der belasting voor het gebruik van water tot opvlotting van hopt, letter der verordening op de invordering dier belasting te wijzigen ais volgttevens met vermindering van het bedrag der belasting. IV ater tot opvlotting van hout, voor elk tijdvak van uiterlijk 3 weken, naar gelang van het aantal balken, en wel bij opvlotting van 1 tot en met 100 balken I, 101 n 200 2, 201 HUH 3u0 h h 8, #801 H H H 400 H h 4, H 401 H H H 500 H 5, Voor iedere 100 of gedeelte van 100 balken boven 500 wordt 50 centen meer geheven. En de volgende vrijstelling optenemen Voor het gebruik van het water in het afgesneden kanaalvak tot opvlotting var hout wordt geene belasting geheven, wanneer het hout bestemd is voor henaan wie het gebruik van ge meentewater in de Singelgracht is toegestaan en het binnen 3 werkdagen na de aankomst in het kanaalvak daaruit naar de Singelgracht is vervoerd. En in de verordening op de invordering optenemen de verpligtingdat ieder verzoek om gebruik van water tot opvlotting van balken tevens moet inhouden opgave van het aantal balkendat zal worden opgeviot. Met algemeene stemmen de voorgedragen wijzigingen vast gesteld. 21. Rapport, op de rekening der Kamer van Koophandel over 1S71 in ontvang en uitgaaf f 100,beijragende. Overeenkomstig de conclusie goedgekeurdde heer Conijn hield zich buiten stemming, als lid dier Kamer. Van Burgemeester en Wethouders. 22. Rapport, op liet adres van bestunrderen der alhier op- gerigte burgersocieteilom gebruik van gemeentegrond in de nabijheid der muziektent in den hout. De conclusie strekt om ondej' dezelfde voorwaarden, voor zooverre zij toepasselijk zijn. als bij de inwilliging van een dergelijk verzoek zijn ge steld bij raadsbesluiten van 10 en 25 Juhj 1867. en tegen betaling eener jaarlijksche recognitie van f 10,- tot weder opzegging toe (en niet zooals het verzoek luidt voor 25 jaren) in gebruik aftestaan een stuk gemeentegrond, achter de niu- zijktent in den Houtgroot 2 aren 60 centiarenen nog onder de bepaling dat, de booinen behouden blijven bij de plaatsing der warandewelke volgens de overgelegde teeke- ning moet, worden gemaakt en voortdurend behoorlijk onder houdend Aangenomen met deze wijzigingdat de vergunning ver leend worde aan de Vereeniging. die zich als regtspersoon zal laten erkennen, in plaats van aan de adressanten. 23. Rapport op het voorstel der Schoolcommissie tot verhooging der toelage aan de Kweekeliniren (zie verslag zitting 27 December 1871, punt 7 en 8). Hoewel Burg. en Weth. geene groote verbetering in den bestaanden toestand van de aanneming van dat voorstel verwachten, daar de lust om onderwijzer Ie wordenniettegenstaande de nog al aanzienlijke lotsverbetering van dien stand over het alge meen niet zeer groot sol ijnt te zijn, terwijl de afteleggen examens waarschijnlijk ook menigeen afschrikkenzoo heb ben zij geen bezwaar, die nieuwe regeling in werking te laten treden. Alleen wenschen zij daaraan toetevoegendat aan kweekelingen beneden den leeftijd van 13 jaren geene toelage zal worden verleend, ter voorkoming, dat al te jeug dige jongelingen tot kweekeling worden aangesteldeene aanstelling, die alleen door den hoofdonderwijzer, onder goed keuring des schoolopzieners, geschiedt. Zij stellen voor met die bijvoeging het voorstel aantenemen en in werking te laten treden op 1 April a.s., behoudens goedkeuring van Gedep. Staten. 24. Rapport op het voorstel van Commissarissen der Stads Apotheek, om de jaarwedde van den knecht in die inrigting te bepalen op een gulden daags. De conclusie strekt om niet in dat vo irstel te tredenop grond der moeijelijkheden welke daaruit zouden ontstaan bij de bad- inrigting, zooals blijkt uit het ingewonnen gevoelen van Regenten van liet, Gasthuis en der verhooging van uitgaven, die daarvan het gevolg zou zijn èn bij de badinrigting èn bij de Stads Apotheek, welke laatstgenoemde inrigting over 1872 toch reeds 320(l,toelage uit de gemeentekas ont vangt. Verder wordt opgemerkt, dat, in 1871 slechts 13 desinfectiën zijn verrigt en dat onlangs is bepaalddat tot uit". Maart 1572 de badinrigting alleen Woensdag en Zatur- dag geopend zal zijn en dat de indiening van dat voorstel thans wel eenige bevreemding beeft, veroorzaaktomdat in het buitengewoon drukke jaar 1868, toen bet aantal recep ten 30511 bedroeg en de drukste dag 287 recepten telde, volstrekt geene k'agten zyn ingekomen over het gemis van den .knecht door het verrigten van dezelfde werkzaamheden als nog door hem verrigt worden, maar Commissarissen inte gendeel zoo tevreden over hem waren, dat zij hem gelijktij dig met, den apotheker en den bediende in die inrigting voordroegen voor eene gratificatieeene voordtagt,waar mede de Raad zieh vercenigde. Aangenomen. 25. Rapport, der commissie voor de verordeningen omtrent de door Burg. en Weth. ter vaststelling aangeboden veror dening tot regeling van het brandwezen in deze gemeente door hen in overleg met, het collegie van brandmeesters op gemaakt. Vastgesteld met. inachtneming der door de commissie aan gegeven veranderingenzullende de verordening, nadat, Ged. Staten daarvan den ontvang hebben berigt, in haar geheel worden medegedeeld. 26. Is in behandeling genomen het in de vergadering van 27 December onder No. i 1 omschreven voorstel der Commissie van financien betrekkelijk de verbetering van het rioolloopende van de Heerenstraat langs Torenburg tot de Sliksteeg en van daar door die steeg tot de Spanjaardstraat. De gemeente architect begroot de kosten van het door de commissie aangegeven plan op 1897, Aangenomen het plan der Commissie van financiën. 27. Is overgegaan tot de benoeming van eenen hulpon derwijzer aan de openbare burgerschool, in plaats van K M. Hagewaarvoor eene voordragt is aangeboden waarop ge plaatst zijn de hulponderwijzers 1°. F. Sladt te Sint, Pancras, DO £r d» -., 4 r, A «iii» nn 'f 9 li/' KL c* to 1 o»^ri i o_ 2°. K. Gerbranda te Arum en 3°. W. Sieuwerts te Monnic- kendam. Eerstgenoemde had verzocht niet meer in aanmer king te worden genomen, als benoemd te Haarlem. Benoemd met 7 stemmen K. Gerbranda. W. Sieuwerts be kwam 3 stemmenterwijl een blanco billet werd gevonden. 2s. Gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren na heropening waarvan 29. in behandeling wordt genomen het rapport der com missie van financien op de rekening der stads bank van leening .over 1871. De conclusie strekt, tot, goedkeuring der rekening in ontvang tot ƒ89945,12), in uitgaaf tot 88292.34, met, een saldo in kas van f 1652,78), en der balans, sluitende met een schadelijk slot van 122.07), dat overeenkomstig art. 37 van het reglement voor die Instelling uit de gemeentekas moet worden vergoed, te voldoen uit de onvoorziene uitgaven. Aangenomen. 30. Wordt bij de gewone rondvraag aan de leden: a. door den heer Vonk gevraagdot reeds ontvangen is liet berigt van den heer Adj. Inspecteur van het Gencesk. Staats- toezigt in Noord-Holland betreffende de wijze van demping der Baansloot,. welke vraag ontkennend wordt geantwoord; b. door den heer van der Kaay in overweging gegeven meer raadsvergaderingen te houden, ten einde niet zóóvele werkzaamheden voor ééne zitting te verkrijgenwaarop zooveel mogelijk zal worden gelet c. door den heer van Leeuwen gevraagd naar den uitslag van het toegezegde onderzoek omtrent het plaatsen van palen in de Krebbesté. g tusschen de Laat en Breestraat, ten einde in het belang van de veiligheid der voetgangers die straat niet meer door rijtuigen bereden worde, dat, de stalhouder van Dam de rijtuigen dan niet meer in en uit zijne stal in die straat zoude kunnen brengen, en dat hij verzocht heeft, zoo de straal, aan eene zijde moest, worden afgesloten de paal aan de zijde der Breestraat, te plaatsen; d. door den heer f erschuir de raadscommissie, benoemd om te dienen van berigt en raad ten aanzien van de aanhangige voorstellen betreffende de regeling der geneeskundige ar mendienst, in deze gemeente aan de inzending van baar rapport herinnerd, welk rapport door den heer k onk. Voor zitter dier commissie wordt toegezegd. 31. Is de vergadering gesloten. Snelpersdruk van Herin'. Coster Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 6