Cirool HriManje en Ierland. Owslenrijk-llongarijc. XwiCscrlfliiiM» ■talie. Btinncnland. £>tabs-0icuw0. te Gasthuis voor Oude Lieden Egmond aan Zee. 4» bestreden door den hee Tolai/iden 5 verdedigd door den burggraaf de Meaux en den 6 bestreden door den beer Louis Blanc. De beschrijving van de viering van den plechtigen dank dag van 27 Febr. vult in de Timet niet minder dan 25 ko- tonrnen.-* De versieringen langs den door den stoet gevolgden weg muntten uit door pracht en goeden smaak. In de lioold- kerk waren 13000 menseden bijeen. De aartbissschop van Kan telberg had voor zijne toespraak tot tekst verkozen Hom. 12, 5. Nabij Marlborough-house is eene tribune met 90 personen door de menigte omvergedrongen eene andere tribune is in Pall-Mall ingestort, in S. James-park is een tak van een boom gebroken, waarop een 20tal jongelieden zaten. De koepel "der 8. Pauluskerk is eerst door 120 gekleurde en van sterke reflectors voorziene scheepslantarensvervolgens door kalklicht en eindelijk door bengaalsch vuur verlicht. Keizer KapoleonKeizerin Eugênie en de keizerlijke prins bevonden zich bij het afrijden van den stoet op een der balcons van het paleis van Buckingham. Het adres van gelukwensching van den Raad der City van Londenis den 28 door eene deputatiebestaande uit, den lord-mayor en een lOOtal personenden prins en de prinses v. Wales aangeboden. De kinderen van liet vorstelijk echt paar vonden de zonderlinge staatsiekleedij der deputatie al- lerkluchtigst. Bij schrijven van 29 Febr. aan den heer Gladstone heett ae Koningin haren innigen dank uitgesproken voor de hartelijke bewijzen van verknochtheid haar en hare kinderen op den dankdag door miljoenen barer onderdanen betoond. Toen de Koningin in den avond van den 29 van een rij toer aan het paleis van Buckingham terugkeerdeheeft, een 17jarig jongelingArthur O'Connor, klerk bij een fabrikant in verfwaren, haar een oud en gebrekkig, ongeladen pistool voorgehouden, terwijl hij in zijne andere hand een perkament liield. Hij werd onmiddelijk door 2 stalmeesters en een lakei gevat en aan de policie overgeleverd. Het bewuste perkamentgedagteekend 27 Pebr. O'Connor had op den dankdag niet tot de Koningin kunnen doordringen] be helsde eene verklaringwaarbij H. M„ door liet stellen harer handteekeningde invrijheidstelling der fenian-gevan- genen beloofde, alsmede aan O'Connor, ingeval hij wegens zijne daad ter dood veroordeeld werd niet de terechtstelling als een gewoon misdadiger, maar als een christen en repu blikein n. 1. door het geweer, met afgifte van zijn lijk aan zijne vrienden. De iersche „nationale" bladen geven hunne afkeuring te kennen van de daad van O'Connor. Volgens den Observer wordt in het antwoord der ameri- caanscke regeering Op lord Granville's nota volstrekt niet eene bepaalde meening uitgesproken over de bekende „niet- reckt.streeksciie" eischenmaar gezegddat die regeering aandringen zal op het wenschelijke om dezelven aan de ge- neefsche vierschaar voorteleggen en aan Engeland de ver antwoordelijkheid zal overlaten om de eerste te zijndie zich aan liet tractaat van Washington onttrekt. Doet Enge land dit, dan zal America volstrekt niet onmiddelijk handelend optredennu ar wel de rechten der americaansche visschers oin in de eanadasche wateren te visschen doen gelden. Den 3 Maart is in het Hydepark te Londen eene meeting van 3000 a 4000 personen gehouden om te protesteeren tegen het wetsvoorstel van deu heer Ayrtonstrekkende om liet houden van volksvergaderingen in de parken van de goed keuring eener commissie afhankelijk te stellen. Het zooveel gerucht gemaakt hebbende Tichborne-proces is geëindigd. In de 103e terechtzitting, den 6 gehouden, heeft de advocaat van den eischer [die beweerde als wettig af stammeling tot het bezit der Tichborne-goeieren gerechtigd te zijn] - verklaard dat zijn cliënt van het verder voortzetten van zijnen eisch afzag. De rechter heelt daarop last gegeven, den voormaligen eischer in hechtenis te nemen, die van wege de Kroon zal worden vervolgd. Lagerhuis. Den 24 is de behandeling in comité der ballot-bill begonnen. De heer C. Bentinck wenschte in de wet te bepalen, dat ook de stemmingen in het Huis der Gemeenten geheim zouden zijn, en zulks als een wapen tegen den invloed eener staatspartij welke de conservatieve partij had doen vallen en de tegenwoordige regeerings-partij demo raliseerde eD als een tegengif tegen het gebruikdat de candidaten tijdens hunne verkiezing zekere beloften afleggen. Hij werd bestreden door den minister lor ster en aileen on dersteund door den heer G. Hentinckdie beweerdedat in het Huis meer omkooping, knoeierij en bedreiging plaats hebben dan in eenig kiesdistrictwegens deze insinuatie werd hij tot de orde geroepen. Den 1 Maart zijn met 116 tegen 103 st. verworpen 2 door de regeering bestreden motiën van sir Roundell Palmer, waarbij de stichting van staatswege eener algemeene school van rechtsgeleerdheid gewenscht werd. Den 4 heeft de heer Hussey- Vivian inlichtingen gevraagd omtrent het vermoorden op 2 Juli '71 te S. Juan in Spanje van een britsch onderdaan J. Robertsonderbaas in dienst der Huelva-spoorwegmaatschappij door den zoon van den tweeden alcalde, die nog op vrije voeten verkeert. De se cretaris-generaal van buit. zaken antwoordde, dat de vertoogen der regeering tot nog toe vruchteloos gebleven warenofschoon door Spanje het straffen van den moordenaar beloofd was. Een motie van den heer Dixon voorzitter der National-Educa tion-League, tot afkeuring der wet op het lager onderwijs, dewijl Zij niet overal schoolcommissiën en schoolplichtigheid beveelt en het subsidiëeren van gezindtescholen uit de opbrengsten der belastingen toelaat, werd. met 355 tegen 94 st. verworpen en een amendement van den heer Torster, inhoudende, dat de tijd tot eene herziening nog niet gekomen wasmet 323 tegen 98 st. aangenomen. De secretaris-generaal van buit. zaken heeft, in antwoord op eene interpellatie van den heer Davenport, gezegd dat aan lord Lyons is opgedragen om bij de fransclie regeering ten uadrukkelijkste te protesteeren tegen het feit, dat zij oogluikend toelaat dat fransche gevangenen naar En geland ontkomen (20 Communistenzijnde italianen bel- gen en franschen waren te Dieppe geland). Bij de be handeling der begrooting van oorlog werd langdurig gespro ken over^ een voorstel van den heer Holmsom als protest tegen de organisatie-plannen van den minister, het contingent voor 1872 met 20000 man te verminderen. Den 5 heeft lord Enfieldin antwoord op eene interpel latie van den heer Graves, medegedeeld, dat lord Lyons, zich beroepende op de letter en den geest van het handelstractaat van 1860, te Versailles vertoogen gedaan heeft tegen de invoerrechten, welke ten gevolge der nieuwe wet op de koopvaardij geheven worden. KoLONlëN. Al de hoofden der Howlongs (Bntsch-lndie) hebben zich den 27 Eebr. overgegeven, vredes-geschenken gebrachthunne gevangenen uitgeleverd en onder eeden beloofd vrienden van Engeland te zullen blijven. Oostenrijk. De commissie voor de grondwetsveranderin gen heeft den 28 hare beraadslagingen over de door hare subcommsisie voorgestelde concessiën aan Galicie ten einde gebracht en zich met die voorstellen vereenigd. Ook de president-minister verklaardedat de regeering over het ge heel genomen aan die voorstellen hare goedkeuring zou kun nen verleenen en de pogingen om Galicie te bevredigen naar haar vermogen zou ondersteunen. De grondwets-coinmissie heeft goedgekeurd^ de door hare sub-commissie voorgestelde bepaling, om aan Galicie jaarlijks uit 's Rijks schatkist toetestaan sommen voor de kosten van het onderwijs en van het beheer des landsberekend naar hetgeen daarvoor op het budjet van 1871 is uitgetrokken. De regeering heeft bij den Rijksraad een crediet aange vraagd van een half miljoen, ten einde behoeftige catholieke lagere geestelijken te gemoet te komentotdat hunne bezol diging wettelijk zal geregeld zijn. Bij circulaire van 20 Febr. van den minister van^eredienst aan de stadhouders is hepaalddat de oud-catholieken, zoo lang zij zich niet van de catholieke Kerk afscheiden, niet, ra de voorrechten der erkende kerkgenootschappen kunnen deelen, en dat de door hunne priesters gesloten huwelijken en de door hen gedane inschrijvingen van geboorten en overlijden niet ais geldig kunnen beschouwd worden. Den 4 heeft de Afgevaardigde Waldert de regeling van de rechten der oud-catholieken ter sprake gebracht. De verwarring daaromtrent was door de uitgevaardigde circulaire niet ten einde gebracht, en voor zoover de circulaire dit wel gedaan had, werkte zij onbillijk en stond zij gelijk met gewetensdwang. Het tegenwoordige liberalo ministerie ont zegde aan de oud-catholieken de eigenschap eener wettig erkende Kerk, het vorige conservatieve kabinet daarentegen had geweigerd tusschenbeide te komen, toen de gemeenteraad van Weenen eene kerk voor hen beschikbaar had gesteld. Vooral bevreemdde het spreker, dat de circulaire was uitgevaardigd door dr. v. Stremayer, die vroeger, als lid van het mimsterie- Potockiden Keizer de opheffing van het concordaat had voorgesteld, op grond der verandering, door het leerstuk der onfeilbaarheid in de verhouding tusschen deu Staat en de c. Kerk gebracht. Het voorstel- IVaIdert werd in handen TC 1 H rroetam eener commissie van 15 leden gesteld. Het Heerenliuis heeft de nood-kieswetzooals die door het Huis der Afgevaardigden was aangenomen, met 72 tegen 10 st., derhalve met de vereischte meerderheid van goed gekeurd. De Nationale Raad had art. 2 der constitutie aldus ge formuleerd „De Bond is bevoegd eene universiteit,eene polytechnische school en andere inrichtingen van hooger on derwijs opterichten. De kantons zorgen voor verplicht en kosteloos lager onderwijs. De Bond kan bij de wet bepa lingen maken omtrent het minimum der aan de lagere scholen te stellen eischen." De Stenden-Raad heeft de eerste zin snede aangenomende beide andere verworpen. De Nut. Raad heeft daarop hare redactie gehandhaafdmaar aan het art. deze bepaiing toegevoegddat aan de kantons een ter mijn van 3 jaren verleend wordt om het kosteloos onderwijs intevoeren. De Stenden-Raad heeft zich vervolgens met de invoering van het kosteloos onderwijs vereenigd maar den termijn tot 5 jaren verlengd en de zinsnede betreffende liet toezicht van den Bond op het minimum der eischen geschrapt. De Nat. Raad heeft bij de tw eede beraadslaging over art. 64, houdende het verbod dér jezuieten-ordede zinsnede: „het oprichten van nieuwe en liet herstellen van opgeheven kloos ters is verboden," hersteld, maar de Stenden-Raad haar op nieuw geschraptwaarin de Nat. Raad heeft berust. Ook over de art. 81 en 88, betreffende het onderwerpen van wetten aan de bekrachtiging des volksbestond verschil tusschen de beide Raden. De zitting der Wetgevende Kamers is den 5 gesloten nadat liet nieuwe ontwerp van constitutie was aangenomen door den Nat. Raad met 66 tegen 36 en door den Stenden Raad met 23 tegen 18 st. Het ontwerp moet Hans nog aan de volksstemming onderworpen worden. Bij kon. besluit van 18 Febr. is bepaald, dat de door het pauselijk bewind geslagen en uitgegeven geldstukken van minder dan 5 fr. waarde met 15 Maart zullen ophouden tot de wettige betaalmiddelen in de provincie Rome te belmoren. Men wil, dat prins Frederik Karei van Pruisen te Rome de verzekering zou hebben gegeven, dat Italië door Duitsck- land zal worden ondersteund, indien het te eeniger tijd door Frankrijk mocht bemoeilijkt worden. De algemeene vergadering der Nat. Bank heelt de ver meerdering van het kapitaal der Bank, met of zonder ver meerdering van het in omloop zijnde bankpapier, goedgekeurd, even als de conversie der nationale leeninggeheel voor rekening der Banktegen eene daaraan geëvenredigde ver goeding. De prins en prinses v. Wied zijn den 4 uit de residentie weder naar Neuwied vertrokken. Staten-Generaal. 2e. Kamer. Het amendement-Rraftas, tot het openstellen der mededinging voor de leverantie van militaire goederen ook voor buitenlandersis den 2 met 32 tegen 23 st. verworpen, en de conclusie der commissie ver volgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ingediend zijneen wetsontwerp tot aanvulling der post- wetter bepaling dat dag- of weekbladen voor cent per nummer verzonden wordenindien zij afzonderlijk ot met hunne bijvoegsels het gewicht van ons niet te boven gaan een wetsontwerp tot wijziging der wetten op de nationale militiestrekkende tot vermindering der straffen tegen ver minking tot ontduiking der krijgsdienst bedreigd, en tot ver zekering der vrijstelling wegens eenigen zoon of broederdienst aan de miliciensook wanneer deze gevallen zich na hunne inlpving mochten voordoen. Den 4, 5, 6 en 7 is beraadslaagd over het wetsontwerp tot vervanging van art. 414416 van het wetboek van straf recht, betreffende de coalitiën van arbeiders. Den 8 heeft de heer Beynia zijn amendement tot bloote afschaffing dezer artikelen ingetrokken en hebben de stemmen over art. 1 ge staakt (36 tegen 36). Vervolgens is het wetsontwerp op de baratterie aangenomen met 66 tegen 1 st. Bij de opening der zitting had de voorzitter den heer Peegens geluk gewenscht met zijne 25jarige waarneming der betrekking van griffier der Kamer. Benoemingen. Met 1 April is aan F. O. v. Homberg Heiden op zijn verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester van Schagenen benoemd tot burgem. van Schagen G. J Mulder, met eervol ontslag als burgem. van Westzaan. Spoorwegen. De gemeenteraad van Enkbuizen heeft den 1 besloten om voor f 75000 deel te neinen in den Noordhol- landsch-Frieschen Spoorwegmits de lijn van Hoorn op Enkhuizen gelijktijdig met die naar Medemblik worde gelegd en geopend. De gemeenteraad van Midwoud heeft tot eene deelneming van f 20000 die van Abbekerk tot eene van f 15000 besloten. Ingezetenen van Twisk hebben voor f 40000, van Medemblik voor f 33500 ingeschreven. Nieuwe Ondernemingen. Te Amsterdam is eene nieuwe bouwmaatschappij opgerichtonder den naam van Burger- bouw-maatschappijwelke zich voorstelt woningen te bouwen van f 200 tot f 600 huurprijs. De heeren H. Poller c.s. te Dordrecht hebben de voor waarden aanvaard der door hen verzochte concessie tot liet maken en exploiteeren van havens of dokken in aansluiting met den staatsspoorweg van Breda naar Dordrecht, ten westen van de brug over het Hollandsch Diep bij Willemsdorp. Aan 3 heeren te Rotterdam is concessie verleend voor liet aanleggen en exploiteeren eener stoom-sleepvaart óp Emmerik, door middel van een ketting op den bodem der rivieren. Onderwijs. In 1871 werden de verschillende hoogere burgerscholen hier te lande bezocht door 3817 leerlingen waarvan 3285 alle lessen, 532 slechts enkele lessen bijwoonden. Ï'eesten. Den 29 is de spoorweg van Goes naar Middelburg feestelijk geopend. Te Middelburg zijn de feestgenooten, waar onder de ministers van koloniën, justitie en oorlog, door den commissaris des Konings verwelkomd en in 16 equipagiën door eene eerewachtwaaraan 86 corporation te voet en te paardmet 2 muziekcorpsen deelnamennaar het fcestlocaal op de Markt geleid waar de burgemeester eene toespraak hield, die door den minister van koloniën werd beantwoord. De muziekcorpsen der schutterij en der infanterie voerden aldaar eenige stukken uit, vervolgens is in het concertgebouw door het gemeentebestuur een feestmaaltijd van 140 couverts gegevenen 's avonds waren verschillende gebouwen, voor zooveel het ongunstige weder toelietgeïllumineerd en is op het Molenwater een prachtig vuurwerk afgestoken. Den volgenden dag is het muziekcorps der grenadiers en jagers in optocht van het station gehaald, en 's avonds heeft het in het feest-locaal voor 15G0 toehoorders een concert gegeven, dat met bals in de versierde localen van den schouw burg en in de sociëteit ede Pereeniging* besloten werd. De commissaris des Konings bood 's middags aan de ministers en andere autoriteiten een diner aan. Den 2 is in het feestlocaal op de Markt een volksconcert, i gegeven door het muziekcorps van het 3*. reg. infanterie. Op verzoek der brielsehe feestcommissie zal de leidsche hoogleeraar de lries den 1 April als feestredenaar optreden. Prins Frederik heeft voor de feestviering eene bijdrage van f 200 gezonden. De commissie te 's Grnvenhage is voornemens om o.a. 's avonds in de Maliebaan eene aanschouwelijke voorstelling van de inneming van den Briel te geven. De gemeenteraad heelt eene geldelijke bijdrage verleend, benevens 500 a 600 voor een onthaal van de kinderen der armenscholen. Op uitnoodiging der plaatselijke commissie te Arnhem is den 2 ten stadshuize eene bijeenkomst van ingezetenen ge houdenwaarin besloten is den 1 April feestelijk te vieren. De viering zal bestaan in illuminatie en vuurwerk. Het programma der feestviering te Leeuwarden omvat ringrijden met paard en sjees en andere volksvermakelijkheden, gecostumeerde optocht bij fakkellicht door leden der rederij kerskamer v. Halmaelen vuurwerk. Het bestuur der vereeniging voor volksvermaken te Utrecht is voornemens een uit historische en andere groepen bestaan- den optocht te doen houden, en voorts muziekuitvoeringen en vuurwerk te doen geven. De kosten van het plan zijn op f 2000 geraamd. Te Enschede zal een historische optocht worden eehoudeu. De gemeenteraad van Zwolle heeft f 300 voor de fe_esP viering aangewezen, die van Deventer eene toelaag van 500, die van Zutphen van f 400, onder voorwaarde dat de school- kinderen onthaald zullen worden. Te Dordrecht is aan de commissie voor volksvermaken eene subsidie van f 600 toe gestaan en besloten van gemeentewege eene illuminatie te ontsteken en een orchest op het Scheffer-plein opteslaan. Te Groningen is voor de feestviering slechts voor f 226 ingeschreven; de commissie, het bedrag onvoldoende achtende, zal het onder de weeshuizen en de israël. armenschool voor een kinderfeest verdeelen. De vereeniging voor volksvermaken te Hoorn heelt in eene door 183 leden bijgewoonde bijeenkomst besloten om den 1 April zeer feestelijk te vieren. Aanbestedingen. Den 3 te Groningen, het bouwen van een biljart- en kleine concertzaal met bijbehoorende localen voor de sociëteit Harmonie, minste inschr. Jde bries, voor 35 7 2 6 Den 4te Amsterdamdoor de directie der Holl. Spoor weg-maatschappij het maken van het stations-emplacement en een gedeelte der baan teWeesp, minste inschr. Linskens te Blerick, voor f 143,400. Den 8, door bestuurders der Vereeniging voor Ziekenver pleging te Amsterdam het maken van een gebouw aan de Kerkstraat ter vervanging van 3 perceelen aan Timmer en Furstner, voor 30425. Bouwwerken. De gemeenteraad van Utrecht heett den 29 besloten om voor f 60000 het oude ziekenhuis met anuexe gronden aantekoopenten einde die gebouwen te doen sloo- pen voor den aanleg van villa's in verband met de openbare wandelplaatsen. Den 1 Maart is de eerste steen gelegd voor pene nieuwe r. c. kerk aan het einde der Vondelstraat te Amsterdam. Gieten. De Handelmaatschappij heeft voor het asyl te Brielle voor 500 ingeschreven. Prins Frederik heeft/800, prins Hendrik f 600 en de Koningin f 500 geschonken. Rampen. In den nacht van 67 Maart zijn m een vaartuig te Rotterdam een schipper en zijn knecht door ko lendamp gestikt. Rechtszaken. Dr. Mosselmans te Groningen heett bij de rechtbank te Deventer eene aanklacht ingediend tegen dr. J. v. Ploten, wegens een door dezen verzonnen en in het Deventer Weèkblad geplaatsten brief, welke hij beweerde van dr. M. ontvangen te hebben. Te Amsterdam zijn 2 mannen gearresteerd, die in een twist elkander verwijten deden van moordgepleegd op een persoon, wiens lijk eenige jaren geleden op een der paden buiten de-Utrechtsche-poort gevonden is. De luitenant M. te Breda, die eenigen tijd geleden iemand op den publieken weg eene wonde met zijn sabel heelt toe- gebracht, is tot 3 maanden cellulaire gevangenisstraf ver oordeeld. Het hoog militair gerechtshof heeft den 7 B. ünessen door den krijgsraad te Arnhem wegens doodslag op een veld wachter tot 20 jaren tuchthuisstraf veroordeeld, totr de halve straf verwezen. Overleden den 7, te Zwolle, ïnr. J. A. G. bn. de ros v. Steenwijk v. d. Havixshorstoud-commissaris des Konings in Drenthe, oud 73 jaren. Hunnebedden. De marktgenooten van Eext hebben met alg. st. besloten het ongeschonden Hunnebedin hunne marke liggendeaan de provincie Drenthe ten geschenke aan te bieden. KoLONiëN. Volgens berichten van 24 Jan. hielden de n- vieroverstroomingen op Java, inzonderheid te Batavia en Sa- marang, aan en deden zij haar ongerief ook hooger op in de omstreken van Batavia gevoelen. Een gedeelte van den ^P0^" weg tusschen Koningsplein en Noordwijk is weggespoeld In de kampongs wordt veel geleden en men vreest voor ziekte wanneer het water afloopt. De watersnood-commissie POLITIE. Gevonden op Zaturdag 7 Maart j.l. een levende fazantenhen; de daarop regthebbeude vervoege zich aan het bureau vau politie. G E M E E N T E R A A D. Zitting van 6 Maart 1872. No. 3. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Font. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heer de Dieu Fon tein Perschuir. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde, 1. Worden de notulen der vorige vergadering na eene toevoeging goedgekeurd en vastgesteld. 2. De ingezonden geloofsbrieven van d'. C. J. de Lange in orde bevonden zijnde, wordt tot-zijne toelating besloten. 3. Üp bel rapport der commissie van financiën, wordt aan dia- couen der lntherscbe gemeente voor hunne armen kostelooze ver krijging vau geneesmiddelen uit de stads-apotheek toegestaan, waarvan bericht zal worden gedaan aan Ged. Staten en den minister van binu. zaken. Over liet veelvuldig gebruik maken van de stads-apotheek door lieden die daaraan minder behoefte hebbenen de daardoor veroorzaakte booge uitgaven dier instelling, worden eenige discussiën gevoerd, maar, als buiten de orde zijndedoor den Voorzitter gestaakt. 4. Op de vraag van Burg. en Weth. om machtiging tot het doen ontruimen en bestraten van de gedempte sloot achter het Wildemanshofje, waarboven een particulier een privaat gesteld heeft dat genoemd terrein verontreinigt, wordt besloten dit voorstel te stellen in handen eener commissie waartoe benoemd worden de heeren v. d. Kaay, JC. Koorn en v. Leeuwen. 5. De begrooting voor de demping der Baansloot a 11,400 en van het slootje in den Voorhout a f 1040 worden goedgekeurd zullende bij dit werk geene dubbele putten met kleiaanvul- ling worden gemaakt als de kosten met/ 3000 verhoogende enschoon dit f 500 vorderthet benoodigde zand uit de stads buitengracht worden gekaaldten einde de plantsoenen te sparen. G. Over een voorstel tot onderlinge verplaatsing van armen school en tussohensehoolwaarbij de Voorziter adviseert tot verplaatsing der teekenscbool. wordt breedvoerig beraadslaagd. De lieer v. d. Kaay is niet ingenomen met de verplaatsing dewijl de tussohensehool bij mogelijke opheffing van een der bijzondere scholen hare tegenwoordige ruimte wel behouden maghij weuschtdat behalve het vroeger door hem ge- noemde terrein, het Stads-steenerf, ook andere terreinen zullen j afgepaald en de beslissing uitgesteld zal worden. De Voorzitter j dringt op de afdoening aan. De vergadering besluit evenwel j om de beslissing uit lest ellen en inmiddels ook de geschiktheid j te onderzoeken van het terrein der voormalige infirmerie en een gedeelte van liet Doelenveld. B U R G E R L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 1 Mrt. Jan Molenaar, te Limrnen, en Huifje Eikenboomte Purmerende laatst te Alkmaar. 7 Kloris Stam, te Koedijk, en Trijntje Jongertte Alkmaar. Jan Hoek en Trijntje Pool, beiden alhier, eerstgen. laatst 1e Oterleek, laatstgen. onl. te Oudorp. GETROUWD. 3 Mrt. Dirk Mattldjs Harteveld en Catharina Magdalena van der Linde. GEBOREN. 2 Mrt. Jacobus CornellsZ. van d'icter de Graaf en Antje Baltus. 3 Anna HendrikaD. van Klaas Koopmans Kz. en Maria Anna Kramer. Anna ChristinaD. van Jan Diugerdis en Elisabeth Wilhelmina Rooders. Pieter, Z. van Pieter Masee en Johanna Clasina Henning, 4 Geertruida Alida, D. van Cornells Morsch en Grietje Baart. Maria Catharina D. van Hendrik Ban ning eu Hendrika Adriana Lingerak. 5 Hendrikus, Z. vau Jan Paartinaii en Coruelia Purmer. 6 ff Abraham, Z. van Joseph Izaak Speijer en Anna Weeling. Theodora Johanna ElberthaD. van Dr. Adrianus Theodorus van Aken en Elbertha Anna Maria Anthonia IJzendoorn. 7 ff AagtjeD. van Gerrit van de Pol en Cornelia Boom. 8 Alberlus, Z. van Jan Westerop en Jannetje Bakkum. OVERLEDEN. 5 Mrt. Paulina Catharina, 1). van Pieter van Aken en Maria Eiisabetk van Zwanenburg7 j en 8. m. 6 f Marijtje, D. vau Jacob Teeling Kz. en Antje Wil- deboer, bijna 5 w. 7 Barbara Margaretha Agatha, D. van Hendrik Klasing en Barbara Margaretha Agatha van Drongelen, 1 j. en 6 iri. AntonieZ. van Evert Heferding en Maartje Ofman3 j. en bijna 2 m. ZilcK.bc wamicci uui van 1861 heeft gelden ter beschikking van den resident van Batavia gesteld. Volgens een telegram van Singapore8 Maart, hebben dijkbreuken te Samarang hevige overstroo mingen veroorzaaktwaardoor aan de scheepvaart groote schade is toegebracht. Tot tijdelijk assistent D. Koeleman alhier. bij de Rijks-telegraaf is benoemd VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 6 Maart. Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. 1. Winkelhuis en Pakhuis, boek Laat en Zoutsteeg, D, 59 en en GO. St,r. J. H. A. Oomen f 1370. (Afslag 13 Maart.) 7 Maart. Door den Notaris H. J. DE LANGE. 1Bierbottelarij de Otter, Kooltuin C, 430, St. IElzas f 2615.— 2. Pakhuis, Torenburg Str. K. Zeegers u 960.— Door de Notarissen BAKKER SCHUT en GOUWE. 1. Huis met Koepel en Tuin, Beijersch Hof, Voorbout, F 509, Str. Mr. J. P. Kraakman f 4100. 2. Azijnmakerij de Leeuw, achter bet vorige perceel, F, 510. Str. J. C. Theisling u 1475. 3. Woonhuis met Achterhuis, Voormeer, B, 1311 en 1743. Uit de hand verkocht. 4. Huis, Wz. Doelenstr., A 1530. Str. H. Lijnhach n 710. (Afslag 14 Maart.) Door den Notaris H. J. DE LANGE. 1. Winkelhuis de Gaper, Nz. Verdronkenoord, C, 95. Str. J. Dekker 11500. 2. Woon-en Pakhuis onder één dak, aldaar, C, 28, Str. JKoeleman 5000. 1 en 2 Niet verhoogd. Opgehouden. 3. Winkelhuis (Broodhakkerij), Zz. Laat, A, 519, Str. J. H. A. Oomen 3135. Verhoogd door denzelfde met u 25. 4. Pakhuis, Nz. Vijverstraat A, 948, Str. I. Elzas n 495. Verhoogd door L. Elte met e 85. 3 en 4 gecombineerd. Opgehouden. Rij de Uitgevers dezer Courant ontvangen van X. X. 2,50. OVERSTROOMINGEN OP JAVA. Sedert de vorige opgaaf ingekomenvan N. 2,50; auv X. X. f 2,50. Met de vroegere giften f 50,50. De jongste mailtijdingen berichten het voortduren van de ramp, daarin o.a. „een der sterkste bandjirs (overstroomin-

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2