Asyl te Brielle. Feestviering van 1 April. jtlaikl- cu ücursbcvichtcu 974 i 884 I «54 154 123 234 221 1244 I 1194 824 844 814 934 8O4 754 704 Ki GroningenDelfzijl in het verdedigingstelsel optenemen, evenwel met behoud der kustdefensie van Delfzijldaardoor is echter de versterkte stelling bij Zwolle in bet ontwerp opgenomen. De vesting Neuzen en het fort Ellewoutsdijk zullen behouden en de werken om Doesburg behouden en verbeterd worden. De minister dringt aan op eene spoedige behandeling. Ingekomen is het wetsontwerp tot definitieve vaststelling van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor 1872, tot een bedrag van 15,695,000, zijnde het cijfer der vroeger in gediende credietwet verhoogd met 1,073,106 voor buiten gewone aanschaffing van materieel (in mindering van de daartoe gedane aanvraag) en met 104,000 voor het kam peeren der troepen. Den"" 16 is bij de herziening van het reglement van orde met 29 tegen 26 st. aangenomen een amendement van den heer v. Routen, bepalende, dat bij de algemeene beraadslaging niemand meer dan eenmaal en bij de onderdeden niemand meer dan 2 maal het woord zal mogen voeren. De commissie had 2 maai ais regel gêstdu. Den 18 is met 46 tegen 15 st. aangenomen het beginsel, dat ook voorstellen des Koningsdie bij de sluiting eener zitting onafgedaan zijn, in de volgende hervat, zullen worden, en is het geheele reglement met 33 tegen 29 st. aangenomen. Het wetsontwerp tot buitengewone aanschaffing van artil- lerie-materiëel, draagbare vuurwapenen en verbetering van kazernementis door het doen vervallen van dit laatste on derdeel gewijzigd, en het bedrag van 6,256,000 verminderd tot 4,972,000, waarvan jaarlijks op de begrooting te bren gen f 1,386,800. Wegens tijdsgebrek om vóór het reces der Kamer het ont werp tot bekrachtiging der overeenkomst met de Kanaal maatschappij aftehandelenvragen de ministers van financiën en van binn. zaken thans machtiging om die Maatschappij hoogstens een miljoen voorteschieten. Den 22 zijn deze aanvraagalsmede het ontwerp tot wij ziging der postweten eenige andere kleine wetten aange nomen en is de Kamer tot den 15 April gescheidenom den 22 de inkomstenbelasting in behandeling te nemen. Benoemingen. Aan de heeren Opsoomer en Vonders is het professoraat te Straatsburg aangeboden maar geen van beiden hebben de utrechtsche hoogeschool willen verlaten. Spoorwegen. De heeren Montijn te Gouda en Ouwelant te Parijs hebben concessie aangevraagd voor den aanleg van een spoorweg van Rotterdam over Wageningen naar Arnhem. De gemeenteraad van Hoorn heeft den 19 besloten, voor 250000 deeltenemen in de leening ten behoeve van den Noordhollandsch-Frieschen Spoorweg. De leening voor den spoorweg TilburgNijmegen is vol- geteekend. Scheepvaart. Sedert 10 Maart is de scheepvaart op den nieuwen waterweg door den Hoek van Holland in vollen gang. Den 18 zijn de Oranjesluizen in den afsluitdijk van het IJ bij Schellingwoude in gebrnik gesteld. Kunst. De Raad van Bestuur der Academie van Beel dende Kunsten te 's Gravenhage heeft besloteneen afzon derlijken cursus opterichten voor vrouwelijke-leerlingen boven de 12 jaren. Feesten. Prins Alexander heeft aan de brielsche hoofd commissie doen wetendat hij het feest van 1 April hoopt bijtewonen. De uitnoodiging tot deelneming aan het feest maal is aangenomen door de ministers Jolles en v. Bosse den president der 2e. Kamer, den Commissaris des Konings in Zuidhollandden bevelhebber der 1' militaire afdeeling en den geschiedschrijver Motley. De gemeenteraad van Delft heeft voor de op 1 en 2 April te houden feesten beschikbaar gesteldaan de feestcommissie 2060, aan de schoolcommissie 300. voor het concours der scherpschutters een prijs van f 100; een crediet aan B. en W. van 200. Eene te Kuilenburg gevormde feestcommissie ontmoet, veel medewerking bij de ingezetenen en bij den gemeenteraad. In den Haag zullen, behalve de reeds vermelde feestelijk heden op het Plein voor het gerechtshof een zoogenaamd turnfeest en een militair assaut. worden gegeven. Te Nijmegen is voor de feestviering 1572, te Harlingen bij algemeene inteekening 1100 verkregen. De gemeenteraad van Haarlem heeftaangezien vele in gezetenen voornemens zijn hunne woningen op J April te illumineeren, den 18, op voorstel van B. en W., f 1000 toe gestaan voor het ontsteken eener illuminatie op de Groote Markt. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft aan de commissie voor de feestviering eene subsidie van 400, die van Arnhem eene van 600, die van Assen eene van f 200 toegekend. Te Rotterdam kan de commissiemet inbegrip der sub sidie van f 2000over ongeveer f 12000 beschikken. Over dag wordt een optocht van eorporatiën historische groepen en triumfwagens door ongeveer 2000 personen gehouden 's avonds worden op verschillende versierde en verlichte plaatsen muziekuitvoeringen gegeven en ten slotte wordt een vuurwerk op de Maas afgestoken. De leden der schuitenvoerders-patroonsvereeniging «Een dracht" te Amsterdam zullen 's avonds een optocht met ver lichte vaartuigen houden. De inzameling van bijdragen te Arnhem heeft ongeveer f 2000 opgebracht; daarvoor zullen plaats hebben uitdeeling van eene feestplaatchocolade en gebak aan de leerlingen der openbare lagere scholenringrijdenfeestrede door d'. J. ten Brink in Musis Sacrum, met zang van Euterpe, 's avonds concert in dat gedecoreerde en geïllumineerde gebouw, en vuurwerk op het Velperplein. De gemeenteraad van Schiedam heeft, 1000 toegestaan als bijdrage aan de feestcommissie en f 2000 aan B. en W. voor verlichtingvuurwerk enz. en tot onthaal van de kin deren der gemeentescholen. Te Hoorn, waar de burgerij 700 heeft bijeengebracht, zal eerst den 10 feest gevierd worden, dewijl men op 1 April de voor den optocht benoodigde muziek niet kan bekomen. De commissie te Leeuwarden heeft nogmaals de algemeene medewerking ingeroepen, om ook de schooljeugd in de feest viering te doen deelen. De gemeenteraad van Middelburg heeft aan de schoolcom missie een crediet van 350 verleend tot uitreiking eener feestplaat aan de leerlingen der openbare en bijzondere scholen en tot onthaal van de kinderen der armenscholen op koffie en brood. Te Gorinchem had de gemeenteraadmet het oog op de pokken-epidemiebesloten om geene gelden voor de feest viering toetestaanin eene volgende vergadering is echter f 150 voor de kinderen def armenscholen aangewezen. Daarop heeft zich eene commissie uit de ingezetenen gevormd die 600 bij inschrijving en 370 bij collecte verkregen heeft. B. en W. van Groninger, hebben den gemeenteraad voor gesteld om aan de commissie voor de feestviering van 28 Aug. voor ditmaal eene subsidie van t 2000 toetezeggen. Op 1 April zal daar niets geschiedendewijl Groningen behalve zijn eigen ontzetfeest, de inwijding van het, monument te Heiligerlee wil vierenen bovendien op 19 Mei een be zoek van den Koning verwacht. Bouwwerken. De gemeenteraad van Gouda heeft besloten tot aankoop van grond ten einde eene straat aanteleggen van het spoorwegstation na ,r den Singel en gelegenheid te geven daaraan soliede woningen te bouwen. De kosten zijn geraamd op f 116,475, maar aanvankelijk is slechts 72000 noodig. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 20 de voor dracht van B. en W. betreffende de verbouwing van den stadsschouwburg met 30 tegen 3 st. aangenomen. De werken zullen 16 maanden duren en ongeveer f 200000 kosten. Den 20 is de groote ijzeren spoorwegbrug over het Noord- zee-kanaal te Yelzen met het beste gevolg beproefd. Aanbestedingen. Den 18, te Amsterdam, door de di- t rectie der Holl. Spoorwegmaatschappijhet maken van de kunstwerken met de aansluitende gedeelten der aardebaan en j eenige andere werken voor den Oosterspoorwegtusschen j Amsterdam en Uitermeer, aan Osinga te Middelburgvoor 1 474,400. Den 19, te 's Gravenhagedoor het prov. bestuur van Zuidhollandhet verhoogen der bedijking langs den linker oever der Nieuwe Merwede onder Werkendam, en het uit voeren der daarmede in verband staande werken der Merwede en Killen, minste inschr. voor perceel 1 O de Jong te Har- dinxveld, voor f 74680, en voor perceel 2 C. v. d. Plas aldaar, voor f 109,000. Den 21 te Amsterdam, door het bestuur der Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse, het bouwen van 42 wonin gen op een terrein aan de Willemsstraat en Lijnbaansgracht, minste inschr. U. Seelen, voor 48983. Den 22 aan het ministerie van binn. zaken, het maken van een krib boven den noorderlijkeu spoorwegdamten be hoeve der overbrugging van het Hollandsch Diepminste inschr. P. Coedam te Gorinchem, voor 76,400. Giften. De som van 50000, benoodigd tot oprichting van een gasthuis voor behoeftige ooglijders te Amsterdam, is thans ten volle bijeengebracht. Wijlen mej. C. I. J. o. Ghesel te Zeist heeft vermaakt aan de herv. diaconie 4000, aan de herv. kerk en het protest, weeshuis elk f 1000, en aan de bijzondere school voor lager onderwijs 5000, alles vrij van rechten. Rampen. Den 16 is op de Maas voor Rotterdam eene aak met steenkolen van Wezel door een stoomboot zoodanig aangevarendat zij onmiddelijk gezonken is en de vrouw, de zoon en de knecht van den schipper het leven hebben verloren. In den morgen van den 20 is de stoomkorenmolen de IC eich- sel aan de Gieterstraat te Amsterdam uitgebrand. Rechtszaken. De krijgsraad te Haarlem heeft de luite- tenants Ort en Thierry de Bye schuldig verklaard aan vech terij met een burgerden eersten bovendien aan het uiten van een scheldwoord zonder daartoe getergd te zijn, en hen ter beschikking gesteld van den commandant van hun corps. De auditeur-militair, die geconcludeerd had tot schuldigver klaring aan moedwillige mishandelingheeft van dit vonnis geappelleerd aan het hoog militair gerechtshof. De Hooge Raad heeft den 19 verworpen het beroep inge steld door A. M. Renten, die door het hof van Utrecht, wegens moedwilligen doodslag, gepleegd op haar man M.J. Jongenburger, tot 6 jaren tuchthuisstraf is veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam heeft den 21 den magnetiseur JJ. fPeteling wegens het in de couranten adverteeren dat hij de geneeskunst uitoefentveroordeeld tot 5 boeten van 10; en vrijgesproken B. L. Pa'èrl en 3 leden der firraa Isenthal en Cobeschuldigd van het collecteeren voor onge oorloofde binnenlandsche en voor buitenlandsche loterijen Arbeidsloonen. Tengevolge eener werkstaking te Dord recht hebben 7 4 werkbazen besloten het loon voor bekwame knechts met 15 p.c. te verhoogen, met ingang van 1 April. De werkstakers hebben daarmede genoegen genomen, mits de verhooging den 18 Maart aanvangt. Te Nijmegen is den 18 aangekomen de Lent's Swimming American Circus of drijvend paardenspelhetwelk behalve het circuseene drukkerij gasfabriekstallen en 2 restau- ratiön bevat. Staats-loterij. Trekking der eerste klasse. No. 8269 f 5000, No. 16504 2000, No. 11064 en 19684 1500 No. 2867, 3476, 8515, 16146 en .6659 f 1000. Bij de boekhaudelaars C. G. J. PIETERSEN C". te 's Gra venhage is verschenen: IDE STEBNLEGGIN G- "VAAIST 'T TE BRIELLE, een vloeiend en warm gedicht van ART. L. VE ROP, waarvan de opbrengst strekken zal ten voordeele van de stichting voor oude zeelieden. Janmaat voert er op krachtige wijze het woord inverhaalt wat hij doet en lijdt hoe verlaten zijn ouderdom was en hoe blijde hij de instelling begroet die het naderende jubileum voor hem zal doen verrijzen. Velen mogen zich dit gedicht aanschaffen en ook daardoor een geringe bijdrage leveren tot opbouw en instandhouding van het, zeemanshuisdat om aan zijne bestemming te be antwoorden meerder fondsen behoeft dan tot nu toe zijn bijeengebracht. Welnu, alle beetjes helpen en veel kleintjes maken een grootezeggen onze hollandsche spreekwoorden dat moge door een ruim debiet van het zoo goed gemeende gedicht blijken. Onder de menigte van liederen met, het oog op het aan staande gedenkfeest in het licht gegeven, mogen die, waarvan de uitgaaf door de amsterdamsehe Vereeniging tot Veredeling van 't Volksvermaak is bezorgdinzonderheid de aandacht trekken, 't Zijn twee volksliedjes van d*. Heijeüuc d' Alfs bril" en het Blaggelied," 't eerste op de zangwijs Ban de Zilvervloot" met de noten voor twee stemmen en klavier, 't laatste zoowel voor één zangstem en klavier als voor 4 man nenstemmen alsmede een feestlied voor mannen-zangveree- nigingen «Het Morgenrood der Vrijheid", op Mendelssohns muziek voor Schillers Festgesang an die KunstierDe de gelijke inhoud en de goede gang dezer verzen maken ze zeer geschikt tot opwekking van nationale gevoelens en tot ver hooging van gepaste feestvreugde. De geringe prijs f 1,25 per 25 exemplaren) zal de verspreiding helpen bevorderen. Het 26' Nedereandsch Landhuishoudkundig Congres wordt den 18, 19, 20 en 21 Juni, onder voorzitterschap van mr. HR. Boer, in het gebouw voor kunsteD en weten schappen te Utrecht, gehouden. Den 18 heeft 's avonds de ontvangst der leden en de vorming der 3 afdeelingenakkerbouw en veeteelt tuinbouw en houtteeltstaathuishoudkundestatistiek en landbouwwetgeving, plaats. Op de 3 volgende dagen worden de afdeelingsvergaderingen te 9, de algemeene vergaderingen te 12 uren gehouden. Ter bespreking in de afdeelingen be helst het programma 28 vraagpunten en onderwerpen waar van eenige ingeleid zullen worden door do heeren v. Baum- hauer, Frowein StaringRartog en v. Bemmelen. De leden van het Congres kunnen zich aan de stations der Staats- en Centraalspoorwegenop vertoon van hun diplomaretour- kaarten aanschaffen, geldig van 17 tot 23 Juni. Zij hebben toegang tot de van 18 tot 23 Juni geopende tentoonstelling van bloemenvoortbrengselen der zuivelbereiding, landbouw werktuigen enz., tot de concerten in Tivoli en in de Zomer- societeittot de soeieteiten de Vriendschap en Sic Semper en tot verschillende wetenschappelijke instellingen. Bewijzen van lidmaatschap zijn tegen betaling van f 2 (waarvoor de leden tevens 1 ex. van het Verslag ontvangen) verkrijgbaar bij den 2,n secretaris en penningmeester jr. mr. R. de Beaufort, aan |j wien men zich tevens richten kan tot bestelling van logies I! en voor de deelneming aan het den 21 te houden diner, f Den 22 wordt van gemeente-wege eene harddraverij gehouden. §tAÖÖ-iDticilU) 6 De koninglijke goedkeuring is verleend aan het reglement i voor de opgerichte Burger-societeitwelke Zaterdagsavonds en Zondagsmorgens zal gehouden worden in een locaal binnen de stad, en des zomers in eene warande nabij de muziektent in den Hout. Bij de ter-aarde-bestelling van bet, stoffelijk overschot van den heer m'. G. van Leeuwen, welke bij het ter perse gaan van ons vorig Nr. plaats had en door vele belangstellenden werd bijgewoond, is door den lieer procureur-generaal Schoo- neveld eene warme hulde gebracht aan de verdiensten van den ontslapene. Onder de verschillende betrekkingen, den heer v. Leeuwen indertijd opgedragen geweestbehoort bij de reeds genoemde ook gevoegd te worden die van secretaris van het Hoogheemraadschap der Uitwaterende Sluizen. De belangstelling voor de viering van het derde eeuw getijde der inneming van den Briel blijkt in de laatste dagen grooter te zijn, dan aanvankelijk vermoed werd. Er hebben zich commissiën gevormd tot het aanrichten van een feest voor de kinderen der armen- en tusscbensckolenen tot het doen afsteken van een vuurwerk, waarvoor inteekeninglijsten in omloop zijn gebracht. Ook verneemt men dat de d. d. schutterij op 1 April zal paradeeren. Wij vertrouwendat Alkmaar teu slotte geen slecht figuur zal maken onder de nederlandsche steden. j De heer John Lothrop Motley, oud-gezant der Vereenigde Staten van JSoord-America te Weenen en te Londen, de talentvolle schrijver van de Opkomst der Aederlandsche Repu- I bliekdie zoo schoon getuigdedat de genius van Hollands vrijheid te Alkmaar, aan de vlakke kustden uitersten rand der bewoonde aardestand hieldheeft, met de minzaamste bewoordingen het eerelidmaatschap aangenomen, dat hem door het bestuur van de Veree iging ter viering van den gedenkdag van Alkmaars Ontzet in 1573 en ter bewaring van andere be langrijke historische herinnerinqen als eene hulde aan zijne verdiensten als geschiedschrijver was aangeboden, nu hij thans zijne onderzoekingen te 's Gravenhage voortzet. - De heer E. de Veer, vroeger bij de policie alhier werk zaam en vervolgens te Rotterdam geplaatst,, is thans benoemd tot, inspecteur van policie te Groningen. De st,oombooten Alkmaar-Packet zullen met Maandag 25 dezer weder dagelijks 3 malen naar Amsterdam vertrekken 's morgens te 6 en 8 en 's namiddags te 2) uren. Op 1 April zal bovendien een extra-boot 's morgens te 10 uren derwaarts varen en 's nachts te 12 ure de hoofdstad weder verlaten, zoodat de bezoekers alle gelegenheid hebben om de feeste lijkheden aldaar bijtewonen. Sedertuit hare advertentie in de Alkmaarsche Courant van 17 j.l. n«. II den ingezetenen gebleken is dat de „sub commissie voor de feestviering te Brielle" begrijpt hare taak te moeten bepalen tot het verzamelen van bijdragen voor het monument en het asylachten ondergeteekenden het geoir- loofd te doen wat vóór die mededeeling aanmatiging had kunnen schijnen. Diep beseffend welke zegeningen Nederland bereid zijn door de worsteling in welker geschiedenis 1 April 1572 zoo gewichtig een plaats beslaat,, en doordrongen van de over- j tuiging dat Alkmaar, (roemend op zijn 18 September, en j den juichkreet waarmede het na zijn 8 October 1573, door het dankbaar Holland werd begroet,) allerminst mag verzui- men zijne sympathie te toonen door het derde eeuwfeest i van den geboortedag onzer onafhankelijkheid, rekenen onder geteekenden zich verplicht, wat in hun vermogen is te doen om te voorkomen dat deze stad achterlijk blijve waar, bijna zonder uitzondering, gansch Nederland dien dag feestelijk zal herdenken. Maarkort op handen is de vierdag. Tot het orga niseren van een groot en algemeen feest rest, ons geen genoeg zame tijd. In weinige dagen veel tot, stand te willen bren gen stelt bloot aan het. gevaar dat de bestgemeende pogingen schipbreuk lijden. Dat dus althands het ouontbeerlijkste ge schiede De stedelijke regering is voorgegaan met de belofte dat ze het hare zal doenen de noodiging c,at de burgerij haar volge om Alkmaar in feestdosch te kleeden. De Rederijkerskamer Bilderdijk en de Ontzetvereeniging de Vrijheid bereiden haren leden een uur van schoone vaderiand- sclie herinnering. Bemiddelden zullen voor zich zeiven een aangename wijze van gedachtenisviering weten te bedenken. Gezeten ouders voor hunne kinderen. Doch zal de ],te pril van dit jaar eenige beteekenis hebbenzal daarop met algemeene blijdschap kunnen worden teruggeziendan moet hij in alle kringen worden gevierd. Daarom wenschen ondergeteekenden dat buiten eu be- 1 halve hetgeen anderen mogen of zullen doen en willen, j DEN KINDEREN DER STADS ARM- EN TUSSCIIENSCHOLEN EEN feest worde bereid en richten zij zich met volle vrijmoe digheid tot Alkmaars burgerij met het verzoek om ruime giften tot dat doel. Ruime, zeer ruime giften. Want die beide scholen tellen tusschen de zes- en zevenhonderd leerlingen. Indien ooitdan is het dus hier zaak dat niemand bij de bepaling zijner bijdragesteune op hetgeen vermoedelijk wel door anderen zal worden bijgedragenmaar ieder ruim schoots het zijne doe naar eigen vermogen. Lijsten ter inschrijving voor dit doel zullen Maandag Dingsdag en Woensdag. 25, 26 en 27 dezer, aan de huizen der ingezetenen worden aangeboden. Alkmaar 21 Maart 1872. A. T. van AKEN. J. W. van AMERONGEN. C. W. BRUINVIS. J. J. de GELDER. H. F. W. GROTTENDIECK. van HEIJST. W. VAN DER KAAY. M. COHEN STUYRT. A. P. ZEILMAKER. van der Ben. Maria Anna, D. van Pieter Ëakkum en Ariaantje Bont. ■21 A eelt je D, van Jan Engelsman en Elisabeth Kes.- Hermanns Hendrik Vawel, Z. van Christoffel Daniel Westphal en Johanna Petronella Hofmeester. Jo hannes IVilhelmus Z. van Gerardus van Oest en Helena Hendriks Nieuwenhoven. j 22 AdrionusZ. van Leonardus Johannes de Boer en Eva Lutkcnhuizen. OVERLEDEN. 16 Mrt. Johannes Petrus. Z. van Nicolaas Stuijfbergen en Antje van den Berg, 5 j. Maria Anna, I). van Willem Lijbering en Cornelia Croll, 2 j. en 2 m. 17 Jan AntonieZ. van Jean Jacques Antoine Muller en van wijlen Antonia Lette, 2 j. en 2 m., wonende te Amsterdam. 18 lef ie B or ver. echtgen. van Cornelis van Driel, 55 j. Geertruida Maria D. van Gerrit Ruiter en Agatha Molenaar, 9 d. RudolphL. van Gijsbert Bos- sert II/,. en G&thariu& Mathilda Vermeer, 7 m. 19 Jan Noord, 60 j. en 9 in. Catharina Poulina, D. van Pieter van Aken en Maria Elisabeth van Zwa nenburg, 7 j. eu 8 m. 20 Gerardus en NicolaasZs. van Arie Haker en Anna Maria Bussen de eerste 2 j. en 2 ra., de laatste 6 j. eu 7 m. Muzes Abraham Jacobson, 61 j. 21 Cornelis, Z. van Cornelis de Vries en Maria Haze- winkel, 5 j. en bijna 9 m. Geertje, D. van Fre- derik Brands en Dieuwcrtje Roos, 2 j. en 6 m. Willem MarinasZ. van Cornells Scherpenisse en Pieterlje de Groot, 6 j. en ruim 3 m. 22 Gerarda Johanna, D. van Johannes de Jong, en Alida Ooije1 j. en 6 m. VEILING VAN V A 8TE GO E DE RE N. Woensdag 20 Maart. Door den Notaris H. J. de LANGE. 1. Huis en Erf, W.z. St,. Annastraat, C, 138, St.rJ. J. Schouten f 685, 2. Dito, O.z. St. Annastraat,, C, 290, Str. N. Geels 930, 3. Dito, als voren, C, 288, Str. F. Geels 625. 4. 2 Huizen en Erven, Z.z. Achterin., C, 229, 228, Str. Johs. Hof490. 5. Huis en Erf, N.z. Oudegracht, D, 436, Str. G. Hofstee5S0,— 6. Dito, Lindegracht, A, 260, Str. I. Elzas 270, 7. Dito, naast het vorige, A, 259, Str. I. Elzas. 255, (Afslag 27 Maart,.) BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 24 Mrt. Hendrik Kriller, te Alkmaar en Grietje Strijder, te Anna Paulowna. Cornelis Rezel en Neeltje Spruit, beiden alhier, eerstgen. onl. te Anna Paulowna. GETROUWD. 17 Mrt. Jacob van der Ben. en Catharina Geertruida Schoon hoven. GEBOREN. 16 Mrt. Louis Simon, L. van Simon Wolf la Balance en Aaltje Levij Berlijn. Cornelis, Z. van Willem Klokkemeijer en Jansje Walch. Engelir.a, D. van Autonius Blom en Helena Anthonia Willebrands. 20 Helena Catharina, D. van Willem Joosten eu Bregtje Alkmaar I 8 Mrt, Aangevoerd 2 Koeijen 210 a 280, 42 Kalveren f 45 a 105, 23 nucht. dito f 4 a 10, 6 Schapen f 24, 38 vette Varkens 56 a 66 ct,s. per kilogr. 22 Mrt. Kleine kaas f 27, commissie dito f 22, middel- nare dito 37, laagste prijs /ll, aangevoerd 40 stapels, we gende 6593 NP. - Ter graanmarkt aangevoerd 2000 hecto liters: Tarwe 12,50, Rogge f 8,75, Gerst 55 kilo f 4.50, 60 kilo f a, 64 kilo 5.50, idem cliev. 70 kilo f 6.50, Haver 40 kilo 2.75, idem 45 kilo 3,40, idem 50 kilo 3,75, idem 55 kilo 4,25, Piardeuboonen ƒ6,75, Kanariezaad/8,50. 23 Mrt. Aangevoerd 5 Paarden 45 a 2306 Koeijen 160 a 225, 93 nucht. Kalveren 3 a 12, 424 Schapen 16 a 42 6 Geiten f 2.50 a 6, 140 magere \arkens 12 a 25, 110 Biggen 1 7 a 12. Boter per kop V 0.72J a 0.77i Edam, 16 Mrt. Kleine Kaas 20, verkocht 1 stapelwe gende 120 kilogr. 21 Mrt. 213 Stukken boter, f 1.28 a 1.32 per P., Kip eieren /3a 3.50. Enkhuizen 20 Mrt. Karweizaad 17 per 50 pond, bruin Mosterdzaad 21,25 a 22, grauwe Erwten 10 a 15, vale dito ƒ9 a 14, Bruine boonen /12 a 14. Haarlem 20 Mrt. Kleine kaas f 27, aangevoerd 24 sta pelswegende 4327 NP. 4 Koeijen f 145 a 170, 17 nucht. Kalveren 4 a 6, 82 Schapen 20 a 28. Hoorn 21 Mrt. Kleine kaas f 28, verkocht 17 stapels, we gende 3363 kilogrammen. 23 Mrt. Aangevoerd 3 heet. Tarwe ƒ12,25, 4 Rogge ƒ8, 44 Gerst 1 6,25, 92 Haver 4,5 46 heet. Boonenbruine 14, paarden 7,25, 20 heet. Erwten, grauwe 15, vale f 13,50, groene 13, witte (groote) 10, op mouster ver kocht: Mosterdzaad 22, Karweizaad 17. 13 Paarden 50 a 160, 180 Kalveren 5 a 12,50, 390 Schapen 19 a 32, 55 Varkens 16 a 26, 5 Zeugen f 30 a 52, 320 Biggen 6 a 11 2350 koppen Boter 1,20 a 1,30 per kilogr., 25001 Kippeneijeren 2,70 a 2,80, 10500 Eenden dito ƒ3,10 per 100, 90 heet. Aardappelen f 3,20 per heet. Medemblik 20 Mrt. 450 Koppen Boter 1.32 per kilogr. Kipeijeren 3,25 per 100. Purmerende 19 Mrt. Aangevoerd 80 Runderen, 14 Paarden, 33 vette Kalveren ƒ0,60 tot 0,85 per kilogr., 270 nucht. dito 5 a 14, 17 vette Varkens 48 a 65 ets. per kilogr.. 48 magere dito 16 a 20, 165 Biggen 8 a 10, 1014 Schapen en Lam meren Kipeieren 3. Eenden dito f 3,20, Kievits dito f 50 per 100, Boter f 1,20 a 1,30 per kilogr. Kleine kaas ƒ27. Schagen 21 Mrt. Aangevoerd 1 Paard 60, Stieren f 120 a 170, 30 gelde Koeien 110 a 210, Kalfkoeien 170 a 180, 33 nucht. Kalveren f 4 a 12650 magere Schapen 20 a 33, Bokken en Geiten 2,50 a 3, 11 magere Var kens 12 a 20, 19 Biggen /9 a 12, Konijnen 15 a 70, Kippen 100 a 150, Eenden 100 a 125 ets. per stukBoter 1.40 per kilogr., Kaas 30 a 3.', ct. per kilo., Kippeneieren 2,75 a 3, Eenden dito /3a 3,05 per 100. Schiedam 21 Mrt. Moutwijn 12,75, Jenever 18,25. Wormerveer 21 Mrt. Kleine kaas/15,50, verkocht 1 stapel. Zaandam 21 Mrt. Kleine kaas 22,50 a 27,50verkocht 4 stapels. Londen 18 Mrt. Aangevoerd 2850 Runderen 5.8, 23090 Schapen en Lamm. 6.4, 168 Kalveren 6.6, S9 Varkens 4.8. 21 Mrt. Aangevoerd 710 Runderen 6, 8370 Schapen en Lamm. 6 187 Kalveren 6.10, 58 Varkens 4.8. Amsterdam 23 Maart. Nederl. C. N.Seh. dito dito dito dito SnanieObligat. dito Binnenl. Portuqal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 A.'.nd.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Ooslenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854. dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 Egypte 1868 2; pet. 3 4 3 3 3 5 5 5 r 5 5 5 5 5 pet. 7 554 664 88 A 31/, 264 391 8S4 964 ,252 245J 58 I 63 265 1604 504 841 pet, N. Amerika 1882 6 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 JfejricoObl.1851 3 e Maatseh.expl. Staats-sp, Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.»Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. St. Paul&Pacifies Spoorw.Obl. 2'S. 7 pet. Union Pac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St.Vineent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2