Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 7 April 1872. 1872. RIL. Ifielgie. Frankrijk. Uroot EtriüaiijC on Borland. Rusland. Turk|Je. Oosteni'ijk-llongarije. EUalic. Spanje. Frankrijk.. Buitenlandsch-e berichten. Riiitsclilaml Pruisen. De legerproost Namsza tourski is door den mi nister van oorlog uitgenoodigd om te verklaren, door welke wettige redenen hij zijne eigenmachtige handelwijze in zake den pastoor Grunert 'te Insterburg denkt te rechtvaardigen. Genoemde legerproost heeft uit Rome instructiën verzocht omtrent de door hem te volgen gedragslijn, ten aanzien van het houden van catholieke godsdienstoefening voor het gar nizoen te Keulen in liet kerkgebouw, dat aan de oud-catho- lieke gemeente ten gebruike is afgestaan. Beieren. De redacteur van liet te Augsburg verschijnende Allgaüer Polksblatt, de heer Lembenshad gedurende het con cilie eene reeks van artikelen geschreven ten gunste van het leerstuk der pauselijke onfeilbaarheid. De bisschop van Augs burg, toen nog tot de tegenstanders van het leerstuk behoo- rende, had het lezen van het blad verboden. Nadat de bis schop van gevoelen veranderd waseischte de heer Lembens eene schadevergoeding van 5000 guldentevens dreigende voor den bisschop onaangename bijzonderheden te zullen openbaar maken. Toen deze eiseh geen gehoor vondheeft hij eene civiele eisch tot schadevergoeding ingestelden de Post-Zeitungdie zijne aan den bisschop geschreven brieven „bandiet.enbrieven" had genoemd, wegens laster aangeklaagd. Saksen. De veroordeeling te Leipzig der heeren Liebknecht en Bebel is geschied wegens artikelen in het socialistische orgaan de Volksstaatwelke de strekking hadden om d'oor opruiing van verschillende klassen der bevolking eene geweld dadige verandering der constitutie van Saksen en het Duitsche Rijk voortebereiden. De Moniteur meldtdat het handelstraotaat tusschen Belgie en Frankrijk door laatstgenoemd Rijk is opgezegd. Het zal den 28 Maart 1878 ophouden van kracht te zijn. Te Antwerpen is het derde eeuwgetijde van de inneming van den Briel gevierd door een volksconcert op de Place Verte, met medewerking van het muziekcorps der burger wacht, waarbij de nederiandsche en belgische volksliederen met geestdrift zijn toegejuicht; door 2. door meer dan 700 personen bijgewoonde voorlezingen van de heeren Blockhuy.s en Ranghenoin de zalen der V ariété'sen door een, door eene muziekuitvoering gevolgd „geuzen-banket" van omstreeks 400 personenonder het voorzitterschap van den heer v. d. Taelen in de fraai versierde zaal der Variété s. 20 Catholieke officieren der burgerwacht hebben verklaardvoortaan elke bijdrage tot onderhoud van het muziekcorps te zullen wei geren dewijl de kolonel Dcwid het ter beschikking van het Geuzenfeest-comité gesteld beeft. De limburgsehe Gazette Catholique wordtop aanklacht van den italiaanschen gezantgerechtelijk vervolgd ter zake van het honen van Koning Zietor Emmanuel. Le Monde ijvert nog voor het denkbeeld ,van den Afge vaardigde Brunet om een Christus-tempel te Parijs opterichten. Verder wenscht dat blad: een zilveren kruis op den obelisk van het Eendraehtspleineen standbeeld van Petrus op den top der weder-opterichten Vendóme-koloni, en op de fransche munten weder de oude spreuk. De heer Chevalier heeft bij den parijschen gemeenteraad eene petitie van bet bestuur der oud-cat,holieken ingediend, waarbij een kerkgebouw verzocht wordt. De militaire overheid te Parijs heeft den 26 de uitgaaf van het radicale blad la Constitution verboden. De 18e krijgsraad van Versailles heeft tot 10 jaren dwang arbeid veroordeeld den zeeman Prenat wegens het honen en herhaaldelijk mishandelen van den genl. Chanzytoen deze met den genl. de Langourian, na zijne gevangenneming te Parijs, den 19 Mnart 1871, in een open rijtuig naar het raadhuis werd overgebracht. Het Nauw van Calais, waar 200,000 schepen jaarlijks pas- seeren, wordt 's nachts van 3 punten, 2 op de engelsche en l op de fransche kust, door electrisch licht bestraald. Volgens de londensche Times hebben de vreemde gezanten den 25 een gezamenlijk protest tegen het voorgestelde belas tingstelsel aan den minister de Rémusat overhandigd. Hij zou geantwoord hebben, dat tot dus ver ten dezen nog niets vaststond, maar dat de regeering zeer moeilijk andere hulp bronnen zou kunnen vinden. De heer Thiers heeft het plan laten varen om den zetel van het gouvernement naar Parijs overtebrengenhij zal waarschijnlijk voor zijn persoon eenige avonden te Parijs gaan doorbrengen en aldaar audiëntie verleenen. Het Journal OJJiciel deelt mede, dat de intrest der schat kistbiljetten met een half percent verminderd is. De maire van Lyonde heer llénon is den 29 te Mont- pellier, alwaar hij tot herstel zijner gezondheid vertoefde overleden. Ofschoon zijn overhellen tot de roode partij niet twijfelachtig wasgenoot hij de algemeehe achting. Hij be hoorde tot de 5 Afgevaardigden, die onder het Keizerrijk het eerst de vrijzinnige beginselen in hetWetg. Lichaam durfden voorstaan. Zijn lijk isop zijn verlangente Mont- pellier zonder vertoon begraven. Aan de geestelijken Junqua en Mouls te Bordeaux is door een deurwaarder beteekend een bevelschrift van den kardi naal-aartsbisschop Donnetom uit aanmerking hunner aan hem in de dagbladen gericht schrijven en den daardoor ont- stanen aanstoothun geestelijk gewaad afteleggenonder bedreiging van ben anders, uit kracht van art, 259 van het wetboek van strafrecht, voor de rechtbank te zullen dagen. De abt Junqua heeft hierop geantwoorddat hij weigert te gehoorzamen en de gevolgen zal afwachten. In het proces van generaal Trochu tegen de redacteurs Fillemessant en Fity is den 2 April uitspraak gedaan. De jury heeft de vraag, of er eerroof gepleegd was, ontkennend beantwoord maar aangenomen dat cr beleediging had plaats gevonden. De twee genoemde redacteurs zijn veroordeeld elk tot eene gevangenisstraf van ééne maand en tot eene geldboete van 3000 francs. Nationale Vergadering. Den 25 heeft de mirister van binn. zaken eene voordracht ingediend om de opening der Algemeene Raden 6 dagen (tot 8 April) uittestellen, vermits de Nat. Vergadering hare werkzaamheden niet vóór den 2 zou kunnen afdoen en velen barer leden de zitting der Alg. Ra den moeten bijwonen. Met eene aanzienlijke meerderheid werd urgent verklaard een voorstel van den heer Bamberger. om de overlegging aan de Kamer en de openbaarmaking in het Journal Officiel te vragen der voordrachten van den Raad van enquête voor de capitulatiënwaartegen de hper 7 hier* tot dus ver bezwaar schijnt gehad te hebben. Het budjet van openbare werken werd met alg. st. aangenomen, na. op voorstel der commissie, met 3j miljoen (tot 129J) vermin derd te zijn. Daar het bleekdat ook zonder Paasch-reccs de discussie over het budjet van ontvangsten onmogelijk vóór 1 April kon afloopenen de heffing der middelen slechts tot dien datum was toegestaan, heeft de rapporteur der budjet-commissie den 26in overleg met het gouvernementeen voorstel in gediend, waarbij machtiging gevraagd wordt om de belastin gen tot 31 Dcc. te blijven heffen. Daardc r verviel het. jezwaar tesren een Pnuscn-recès, cn ook de no- W olijkhei; om de zittingen te verschuiven der Alg. Raden, die volgens de departementale wet het recht hebben om zeiven het tijdstip hunner zittingen te Öepalen. Den 27 is dit voorstel aange nomen en alstoen door de commissie voorgesteld om van 30 Maart tot 15 April vacant,ie te nemen. Het budjet van marine, welks eindcijfer in vergelijking met het vorige jaar omstreeks 34 miljoen lager is, werd aangenomen. Het voorstel tot het belasten der absinth met een recht van 500 fr. per vat is niet goedgekeurd, vermits men in dat ongemeen hooge recht eene sterke aanmoediging tot sluikhandel zag. De Kamer heeft absir.th gelijk gesteld met zuiveren alcohol, en alzoo het recht op 175 fr. bepaald. Het voorstel tot het behandelen van extract van absinth als geneesmiddel is echter doorgegaan. Den 28 is tot liet Paasch-reoès besloten nadat de termijn daarvan tot 22 April verlangd was. Aangenomen werden met alg. st. de budjetten voor Algiers, justitie (331 miljoen, J. miljoen minder dan ten vorigen jare), nationale drukkerij (5j- miljoen), Legioen van Eer (21 miljoen) en oorlog (431 miljoen fr.). De Afgevaardigde Brunet wilde bij de beraad slaging over het budjet van oorlog over het „door het Kei- zerri k in den grond bedorven" leger spreken, maar de heer Thiers viel hem in de redezeggendedat het thans geen tijd was tot zulke uitweidingen en dat geen pas gaf om het fransche leger dus aanterauden. üs genl. Pélissier stelde daarop voor, het, budjetzoo als het door de commissiein overleg met de regeeringgewijzigd waszonder verdere discussie aantenemenwaaraan met eene geringe afwijking gevolg gegeven werd. Den 29 en 30 zijn een aantal nog aanhangige wetten, cre- dieten en andere voordrachten goedgekeurd, o.a. de begrooting van financiën die wegens daarin gebrachte wijzigingen nog niet definitief was aangenomen, een crediet van 25 miljoen voor kpsten van onderhoud der occupatie-troepen tot 30 Juni, alsmede een voorstel, strekkende om den prijs van telegrammen tusschen de verschillende stations in Frankrijk onderling en tusschen deze cn die in Algiers te verhoogen. De heer Thiers heeft op beide dagen het woord gevoerd. In de zitting van den 29 heeft hij op nieuw de noodzakelijk heid betoogd om tot een definitief evenwicht in de de financiën te geraken en om tot dat eindè zoo spoedig mogelijk de nog aanhangige nieuwe belastingwetten aftedoen. Den 30, spre kende over de binnen- en buitenlandsehe aangelegenheden van Frankrijkheeft hij gezegddat er partijen zijn die tot, haar doel trachten te komen door altijd den toestand als onrustbarend voortestellen. Maar 'de orde loopt volstrekt geen gevaar, wegens de goede houding van het leger, dat bereid is om de wet te handhaven. De regeering zal doen wat zij kan om in goede verstandhouding met de meerderheid der Vergadering te blijven. De vrede van Europa wordt, niet bedreigd. Frankrijk staat niet geïsoleerd, niet zonder bondgenootschap. De ware wraak van Frankrijk behoort te ziju de hervorming van Frankrijk, waardoor het land wordt wat het wezen moet. Niemand wil den vrede storen en de orde loopt ook geen gevaar gestoord te worden. Deze rede is met, veel geestdrift toegejuicht. De Permanente Commissie van 25 ledenwelke vóór het verdagen der zitting benoemd isbestaat, voor jf uit leden der rechterzijde en het, rechtereentrumde overige leden beho.oren tot de verschillende fraction der linkerzijde. Tol dekking van het den 30 definitief vastgestelde budjet van uitgaven voor 1872. ten bedrage van 2,331,778,523 fr., zijn door de Vergadering tot, hiertoe reefis voor een bedrag van 462 miljoen aan nieuwe belastingen uitgeschreven. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend tot, het vereffenen der ^rsehillende uit deD oorlog voortspruitende lasten, tot een gezamenlijk bedrag van 535 miljoen. Die der eerste categorie a 379 miljoen, in 5 jaren.te vereffenen, betreffen de fortificatiewerken rondom Parijsbesanfon LangresVerdun enz. en der geretrancheerde kampen. Tot de tweede categorie a 156 miljoen behooren de schadever goedingen aan de overheerde gewesten en aan de door het bombardement der pruissen en van het leger van Versailles geleden hebbende wijken van Parijs50 miljoen voor het onderhoud der duitsche occupatie-troepen, enz. Tot dekking dezer uitgaven zullen geene nieuwe belastingen uitgeschreven worden; de regeering wil ze bestrijden door weder-uitgifte van ingekochte Staats-schuldbrieven (90 miljoen), door verkoop van de terreinen der door de Commune te Parijs verwoeste gebouwen (35 m.). door het overschot der leening van 2 miljarden (75 m.), indien dit namelijk door het uitschrijven van nieuwe belastingen tot dekking van hetbudjet voor 1872 vrij valt; eindelijk door de uitgifte van 335 m. aan schat kistbons. De zich noemende sir Rocher Tichbome, die thans in New gate gevangen zil om wegens meineed terecht te staan; heeft, aan verschillende londensche bladen een brief geschreven waarin hij een beroep doet op het publiek om geld bijeen te brengenten einde hem in staat te stellenzijne verde diging te betalen. In eene kolenmijn te Atherton, niet ver van Bolton, graaf schap Lancaster, heeft den 28 eene ontploffing van mijndanip plaats gehad waarbij 28 mannen en knapen omgekomen en 11 personen gekwetst zijn. In de graafschappen van zuidelijk Warwickshire Oxford, Hereford, Leicester, Somerset, Northampton, Norfolk, Essex en Worcester hebben vele veldarbeiders hun werk gestaakt uit ontevredenheid over de geringheid hunner loonen. Den 29 is te Leamington eene meeting gehouden ter vor ming eener Vereeniging tot verbetering van den toestand der landbouwarbeiders in Warwickshire. Het Parlement.s-lid, de heer Auberon Herbert, presideerde. Een door 7 Parle- ments-ledèn onderteekende brief, waarin ingenomenheid met de oprichting der Vereeniging uitgesproken werd, is voorge lezen. De voorzitter heeft de landbouwarbeiders tot kracht dadige ondersteuning aangespoord. De heer Disraeli is den i April met zijne echtgenoote te Manchester aangekomen en door 20000 personen met de grootste geestdrift aan de station ontvangen. Een aantal conservatieve werklieden heeft de paarden van zijn rijtuig ge spannen en het. onder liet aanheffen van het volkslied voortge trokken. Het gelach en de spot,kreten, daardoor verwekt., werd terstond door luide toejuichingen overstemd. Den 2 heeft ter zij ner ecre eene groote nianifestie van conservatieven plaats gehad Door de verschillende conservatieve Vereenigingen van Lan cashire zijn hem 124 adressen aangeboden, waarin de wenscli werd uitgesproken dat hij spoedig aan het hoofd van het gouvernement mocht staan. Den 3 's avonds*- heeft hij in eene druk bezochte mpet.ing in de Trades-Hall eene redevoering uitgesproken, en daarbij o.a. gezegd: „Wij zijn bijeengekomen, ten einde ons besluit kenbaar te maken om de constitutie verde digen. Ik kom u mijn program mededeelen; het bestaat, niet in het, berooven der kerken of in het bestelen der grondbezitters, maar in het zoeken naar behartiging der wezenlijke belangen des volks-" De redenaar heeft betoogd dat de Troon dp bron is van al de weldaden, welke de engelsche natie geniet: dat de monarchie eene instelling is, om welke de natie zich, te idden van gevaren of ouder rampen, aaneensluiten kan; dai, de engelsche monarchie minder kostbaar is dan eenige andereen de helft minder kostbaar dan de americaansche volks •soevereiniteit, Hij heeft het Huis der Lords verdedigd, cn als zijne meening te kennen gegeven, dat de constitutio- neele regeeringsvorm in Frankrijk niet geslaagd is omdat aldaar dusdanig staatslichaam ontbrak. Eene bijzondere commissiebestaande uit verscheidene staatslieden, benoemd om te adviseeren omtrent de bestemming van Sebastopolis van meeningdat deze stad zoowel een militair als een handelsstation behoort te zijn zonder tót eene vesting gemaakt te worden. "Voor de verdediging der stad stelt, zij voor, aan den ingang der baaialsook te Eu- patoria en te Balaclava, tijdelijke versterkingen aanteleggen. De geheele scheepsbouw voor de Zwarte-zee-vloot zou te Nicolajeff moeten blijven. Het, eenige jarep geleden te Konstantinopel door franschen iuvloed opgerichte lyceum van Galata-Seraïbestemd voor kinderen van mohammedanen en christenenis dezer dagen gesloten. De onderhandelingen tusschen den griekschen patriarch en de afgevaardigden der buigaren over de mate van onafhan kelijkheid van hunnen exarch en hunne synode waren bijna geslaagd toen 3 hunner door het patriarchaat als afvalligen beschouwde bisschoppen, door het officiëeren in eene kerk nabij de hoofdstad en door andere eigenmachtige daden, hen weder in duigen deden vallen. De 3 prelaten zijn daarop door den patriarch in den ban verklaarden op zijnen aandrang door den grootvizier naar Nicodemie verbannen. Daardoor is onder de buigaren zulk eene spanning ontstaandat de Porte de verbannenen teruggeroepen en op nieuw vergunning tot het instellen van een exarchaat verleend heeft. De buigaren kozen eeij der 3 wederspannigenmaar deze heeftdoor tusschen- komst van den grootvizier, de benoeming afgewezen, waarop de aartsbisschop van Widdin verkozen is. De patriarch wei gert de bekrachtiging dezer keus. De grootvizier zet zijne bemoeiingen tot bevrediging van de beide partijen der catholieke armeniërs steeds voort, doch tot nog toe zonder gunstig gevolg. De Sultan heeft aan 2 roumanische ministers het groot kruis der Medjidié-orde geschonken. De turksche begrooting sluit ditmaal slechts met een te kort van 1 miljoen turksche ponden. De ontvangsten zijn lj- miljoen hooger en de uitgaven lj miljoen lager geraamd dan voor de vorige dienst. Oostenrijk. Te Weenen is eene internationale conferentie bijeen gekomen om te beraadslagen over het nemen van ge meenschappelijke maatregelen tegen de veepest. Het Heerenhuis heeft den 21 de begrooting en de wet op de middelen voor 1872. alsmede de voordracht tot bewilli ging van een half miljoen voor den lageren clerus aangeno men. Bij de discussie over de begrooting heeft de bn. v. Schmerling de zijns inziens met de belangen des Rijks onvereenigbare concessiën aan Galicie en Dalmatie afgekeurd. De ministers verklaarden daarop, dat de regeering nimmer de belangen des Rijks aan een politiek voordeel zal opofferen, en de gedane concessiën met die belangen overeenkomstig beschouwt. Zij merkt het vergelijk met Galiciedat geenszins de prijs is voor het koopen der rechtstreeksche verkiezingen, als een bolwerk tegen het federalisme aan. De beide Huizen van den Rijksraad hebben het westont- werp tot verhooging van de sterkte der ruiterij op vredesvoet in derde lezing aangenomen. De zitting is tot den 7 Mei verdaagd. De kolonel Horst, die tijdelijk met het beheer der Lands verdediging was belast, is tot minister van dat departement benoemd. Hongarije. De bijeenkomst,, den 20 te Pesth tusschen Vertegenwoordigers der meerderheidof der Decr^-partij, en der linkerzijde van het Volkshuis gehouden, welke het sluiten van een vergelijk ten doel bad heeft slechts de onmogelijk heid van zoodanig vergelijk aantoond, vermits de Deak-partij vóór alles verlenging van den duur van het mandaat van Afgevaardigde verlangten „de linkerzijde dit haar dood vonnis niet kannoch wil onderschrijven." Het gemeentebestuur van Genua heeft aan vele andere gemeentebesturen brieven van rouwbeklag ontvangen wegens het overlijden van Maszinidie daar te stede geboren is. Te Bologna is eene openbare bijeenkomst, ter zijner nagedach tenis gehouden. Te Rome is den 17 door vele vereenigingen en deputatiën een in eene lijkkoets geplaatst borstbeeld van Mazz'ni van het plein del Popoio naar dat van het; Kapitool geleid en in een der zalen van dat gebouw geplaatst. Na het sluiten der algemeene beraadslagingen over de financiëele wetsvoordrachtenheeft de Kamer den 21, met 239 tegen 170 st.. eene motie tot goedkeuring van de staat kundige gedragslijn van het ministerie aangenomen. Den 23 ziju de financiëele plannen van den minister Sella in hun geheel met 208 tegen 160 st. aangenomen; de defini tieve hegrooting voor 1872 werd ingediend. De prins* en prinses v. Wales zijn den 25 te Rome aan gekomen en aldaar door den Koning van Denemarken, het britsche gezantschapden prefect, en den maire der stad en een aantal engelschen aan het station opgewacht. Den 27 zijn de prins en de prinses door den Pans ont vangen. Z. H. droeg hen op om Koningin Victoria zijnen dank te betuigen voor hare voortdurende sympathie ten zij nen aanzien en voor hare zorg jegens de catholieken. De Paus bracht voorts hulde aan den godsdienstigen geest van het britsche volk. De heer Tournier heeft den 25 den Koning zijne geloofs brieven als gezant van Frankrijk aangeboden. Onder den naam van „de Voorhoede" heeft zich eene Ver eeniging gevormdwelke een revolutionair karakter draagt en zich ten doel stelt om op de toekomstige gebeurtenissen een kraehtigen invloed te oefenen. De ontbinding van het republikcinsche gemeentebestuur van Granada op 25 Maart, heeft aanleiding tot eene ernstige bot,stug gegeven. Volgens de oppositiebladen is het conflict tusschen het stedelijk bestuur en het gouvernement opgerezen ten gevolge van de weigering van het eerste om de candidatuur van den minister van oorlog, genl. del Rey, in Granada doorte- drijven, en zou bij den oploop, tijdens de ontbinding van het bestuur door don gouverneur, op het marktplein ontstaan, de gensdarraerie zonder eenige uittarting op het volk gevuurd en alzoo het sein tot de worst,elling gegeven hebben, waarbij 40 of 50 personen om het leven gekomen en gekwetst zijn. In het officiëele blmjl wordt verz.ekerd, dat de gensdarmea .1 N T. els 0,75, voor elke regel meer 15 Bij inzending tot Zaterdag namiddag st eerstvolgend nommer ingestaan; hem uitgenoodigd om zijn gevoelen te kennen te de vraag welke gevolgen die straf voor het bur gen der geëxcommuniceerden zal hebben, olieke geestelijkheid te Goblenz had onlangs ge- m in eene aldaar opgerichte voorbereidingsschool ovinciale industrieschool onderwijs in de catholieke te geven. De burgemeester van Coblenz had rereenkomstig een besluit van den gemeenteraad ding van den bisschop van Trier ingeroepen om kheid te Coblenz tot andere gedachten te brengen, p echter heeft een weigerend antwoord gegeven, ededat aan de voorbereidingsschool voor alle uitsluitend catholieke onderwijzers zouden worden alleen in dat geval zou er catholiek godsdienst egeven worden. Toen de burgemeester op andere van onderwijs weesalwaar van oudsher catho- .nstonderwijs gegeven werdhoewel onderwijzers Uende geloofsbelijdenissen aan die inrichtingen warenhad de bisschop de opmerking gemaakt ganisatie van die inrichtingen van onderwijs uit teekendewaarin minder reden van bezorgdheid isdienstige opleiding der jeugd bestond." te der Napoleons" een even anti-pruisisch als anti- seh onlangs te Parijs verschenen geschriftis Berlijn in alle boekwinkels in beslag genomen, jevige daarin voorkomende aanvallen tegen lioog- ersonen in Pruisen. woners van Emmerikdie deelgenomen hebben ordelijkheden te 's Heerenberg, zijn op last der ïstitie geboeid naar Wesel vervoerd. Hannover gehouden jaarlijksehe vergadering der tegen het veenbranden is besloten alle duitsche ;reenigingen uittenoodigen om te verklarendat nden voor de ontwikkeling van den landbouw den Rijks-kanselier te verzoekendat de Bonds- derzoek zal doen instellen naar de middelen om iden te doen ophoudende pruisische en olden- reeringen te verzoeken het veenbranden niet te waar het tot dus ver niet plaats vonden even- verpachten van domeingronden. De kanalisitatie ;ken werd voor het beste middel verklaard om iden te doen staken. ,t v. Kozmian heeft aan het openbaar ministerie gericht om de Nordd. Allg. Zeitung ambtshalve iroost Namszanomki heeftter rechtvaardiging Iwijze jegens den veldprediker Grunert, verklaard, aak niet uit een militair oogpunt te onderzoeken jn de taak der militaire overheden is maar dat rer oordeelen moet, of een binnen zijne bisschop- lictie werkzaam priester inderdaad een r. c. gees- che bisschoppen zijn den 10 en 11 April weder ■gaderd geweest. iharingen. De militie-instructie van 28 Maart het Rijksland ingevoerdechter met belangrijke n ter zake van het oproepen van dienstplichtigen •stvolgende jaren in groote mate wordt bij het lichtigheid ontslaan acht geslagen op bijzondere verhoudingen; zij, die vóór 17 December 1870 sclie leger hebben gediendzijn geheel van de steld. itplichtigen in den Elzas hebben als vrijwilligers nen bij de lanciers en bij het 105'. reg. inf., raatsburg in garnizoen liggen. ,ak in het geding van den genl. Trochu tegen Villemessantden legitimistischen gérant van de den bonapartist Vituschrijver van 2 artikelen waarin de handelingen van dien generaal als an Parijs en vooral tegenover Keizerin Eugénie -allen werd, en wordt door de dagbladen dus be lt de beide beklaagden veroordeeld zijnmaar dager zijn proces verloren heeft. Het getui- is dan ook over het geheel niet gunstig voor geweest, en heeft deze, zoowel als zijn advocaat 'edrag uitvoerig verdedigdde advocaten der de heeren Grandperret en Lachaudhebben hem te kraken gegeven. Door de beschuldiging van 'ijzen en slechts die van beleediging aantenemen, dc heftige aanrandingen der Figaro niet voor laard. raag in de Permanente Commissie der Nat. Ver- de Porte hare pogingen tot het herstellen van het allen leenmanschap van den Bey van Tunis her- t, de heer Thiers bevestigend geantwoord maar 1dat, Frankrijkmochten die pogingen slagen, it voorbehoudt om hij oprijzende grensgeschillen fiers en Tunismet den Bey en diens ministers den suzerein te Konstantinopel te handelen, bouw-courant merkt op, dat onder de uitvoeren id a 1260 miljoen fr. de landbouwvoortbrengselen van 253 miljoen vertegenwoordigen, zoodat het actaat als voordeelig voor de franschen landbouw uwd worden. lie gemeenteraad heeft den 30 het stedelijk budjet in ontvang 194J, in uitgaaf 189J- miljoen be- Je uitgaven zijn 33miljoen hooger dan voor 31 miljoen door vermeerdering van schuld en verhooging der posten policie, armverzorgingen Cot dekking der vermeerderde uitgaven zijn voor Ijoen aan nieuwe belastingen uitgeschreven en id eene vervroegde uitkeering a 7) miljoen van tschappij gevraagdals aandeel in de haar toe- vinsten dier onderneming. Het overige is uit op een aantal posten gevonden. Het buitenge- t bedraagt in ontvang en uitgaaf 309 miljoen lotste gedeelte uit stortingen van de in de laatste jane leeningen of uit stedelijke sehatkistbons

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 5